Vormingswerk, samenlevings lessen, die de deelnemers aan elkaar geven Jaarlijks PROM-concert belooft heel Tilburg naar de Stadssporthal te zullen halen r STUDENTEN ZOEKEN KAMERS vrouwen huubvan den hout Zee-aapjes, nieuwe rage uit Amerika nu ook in Tilburg Hulp voor 7 Afrikaanse landen dringend nodig Steeds meer jong getrouwde Pupillen- toernooi DE KRING A Muzikaal evenement van hoog gehalte voor Natuurstichting Davo-nieuws 7 DE TILBURGSE KOERIER s 1973 - pagina 2 Donderdag 16 augustus 1973 - pagina 3 Wie een kamer wil verhuren aan een Vooral jongeren Populaire werken VOORAL VOOR WERKENDE JONGEREN begintijd i te stimula Konflikten Vlotte kaartverkoop DOKTERS ‘2? Wie komen er? WEEKENDDIENST Wat doen ze er? 73-095 MOERGESTEL 15,Moer- Samen over-leven BV. 3S Wilhelminapark 143, tel. □i ior :hegel >ot. ’Pupillen-toemooi’ V ’SFT’ wordt Kursussen Nwe. Bosscheweg den Brink, tel. Dit Hoogeind- 66, >688 student(e) kan zich aanmelden bij het bureau studentenhuisvesting van de Katholieke Hogeschool, Hogeschool- laan 225, telefoon 013-66 21 44, ge bouw D, kamer C 44. BRABANTS ORKEST - TRIO LOUIS VAN DIJK - FARCE MAJEURE - CHRIS HINZE Inlichtingen en opgeven: vormingscentrum ’de kring’ leonard van veghelstraat 2, tilburg, telefoon 421499, len tezamen Iers. Verledei kennismaking met nieuwe dingen kursussen op allerlei gebied oten hebben het er nogal eens over, igsdebatten. stje nakijkt van de c iun toevertrouwen, alle augi dagekskursies en weekends in eigen land maar ook daarbuiten start: begin september - de avonden duren van 7.30 tot 10 uur. kosten: 10,per maand. Vormingswerk komt in drie verschil lende vormen voor. gssentrum vrijwillige Dierenkliniek Postelse Hoeflaan 43, tel. weer de Inter- Vredesweek aan het voor- r, G.G.D. en iten de werk- jedurende >i tot zijn briek Lper. gse pu- belang- eleider IA-TV- Dr. Goirle, v.d. 969, Tilburg. 1, Orionstraat vormingscentrum voor werkende jongeren tussen 17 en 25 jaar. NADENK idering rur. innen, deze en Bosscheweg 110, Enschot, 1648 nans, 568. igen. raldi’ end. Een iison-jury - My (Enschot), Uno ind), Ons Vios •irg). faalwi OIRLE: I telsfoort I iseweg 961 Tandartsen De Koning, v. Kalmthoutlaan 60, tel. 551833. Spreekuurti 12.00-12.3C uur. je moge Voor je t meer inetje vrou\ huisje verder leven vers jes bewegen in de tot le’ Moergestel Dr. van Delft, gestel, tel. 042^ mensen samenleven, welke nadelen. gaan rijden. Maar n ruimte over om ■i allemaal in onze Vooral de leeftijdsgrenzen van 17-25 jaar zijn vaak bij dit werk betrokken, jaarvergad ie aanvang 8 ut Actie ’Moeders voor Moeders’ sn, Ringbaan Oost Tilburg, Berkel- ontmoetingen met mensen die je niet of nauwelijks kent bezoek aan gebouwen en instellingen waar je anders nooit komt gesprekken met deskundigen over problemen waar je mee te maken hebt of krijgt De wedstrijden worden gespeeld op de terreinen van het ’Koos Eras Sportpark’ aan de Goirke Kanaaldijk Noord en be ginnen om 12.00 uur. eeft u in over stip alvast een de Sahara, de autorite verlening ten Kruis- i verer~~ woróvn aantal g assisteert overtuigir niet uit v tieke partij, meedoet aan i dagen van 9-6 uur en bovendien 's avonds vgn 7-10 uur op maandag 20 en 27 Justus en donderdag 23 en 30 augustus. zichzelf, nu zijn ander. Zo zetter jongeren vraagt:! hun leeftijdgenot; kansen hebben loon, eerder een dat zp afgesproken. bepaalde geloofs- :n, het gaat ook of poli- Id dat je piant landse grote b< elpee ’Telepathy’ een nóg grotere fa; Oirschotseweg 243-204 en 424. Het ’Pupillen-toemooi’ van de R.K.V.V. ’S.E.T.’ wordt gehouden op zondag 19 augustus a.s. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door de volgende verenigingen: HULP NODIG Belt 0011 voor Brandweer, Politie, Autohulpdienst buite uren tel. 432113. 16, 4. ,6. R. o. R. en lie be- het ium. tel. 423313 eigen dat er i gunsten ichtigen, ;en van Iedereen doet mee met een of ander programma. Er zijn heel verschillende programma’s. We zullen er zomaar enkele noemen. maart heeft het Neder- Kruis reeds een vijft; i voedsel en medic; r Senegal, Soe< krijgt >uwde lapjes sruaeren. Een echter ook go De firma J. hoven brengt d Nederland op d« althans niet de dierei Chris Hinze s studeerde tever kroning Koninkli Erkennii v. Riel, 674590. Rasenberg, tel. 04251-U H. Timmerm; 105, tel. 43556 Dierenkliniek 432867. Nee het is geen school, want je leert er eigenlijk niks. Je krijgt zelfs geen diploma en heel vaak bepalen de deelnemers wat er gebeuren gaat en niet de leider. Je hoort ook wel eens, dat het er maar een linkse boel is. Er zijn nogal eens kónfliktén én de politieke grol tijdens verkiezingen en bij begroting: t van het zal zijn, tichting toud en tijden: zat. en zond, van 10 uur en van 17.30-18.00 Zaterdag 18 augustus Bij spoedeisende gevallen, ge het weekend wende men zich EIGEN huisarts! Dekkers 8 Kools 6, 1?. Peeters 4, 2 Staffhorst 1. 16 aug. Voltcantine 15. E. Voss 11P. Moonen 8, M. v. Rosmalen 4, v. Loon 4, 22. W. Poule A: Jong Brabant Animo (Loon op Zant (Tilburg), Gudok (Tilburg Poule B: W.S.C. (Waalwijk), Sarto (Tilburg), Zigo (Tilburg), S.E.T. (Til burg). Bij café A. v. Gelooven in de Lancier- straat wordt op zondag 19 aug. een grote ruilbeurs gehouden, die wordt georganiseerd door de Vrije Vogel vereniging. De beurs begint om 10.00 uur en duurt tot half twee. 1 ze Mevrouw van een <.ELi.en ook veel werkende vraagtekens bij het feit dat i ■’«•noten die doorleren meer op leuk werk, meer beter huis, Wie heeft met groepen (jonge) voorbeeld organisatie Jongeren, v< werk Jonge 1 VJV sentrui weg 29a, Goirle. VJV sentrum, Holstraat 4, Hilvaren- beek. VJV sentrum ’De Kring’, L. v. Vechelstraat 2, Tilburg zijn voorbeelden van de laatste. Vóoral de leeftijdsgrenzen Zijn voorbeelden van de laatste. geen en we stikken industrie! ’t, hoe komt ’t en kan het ook Dat zijn vragen die jonge stellen in vormingswerk- - Door de Stichting Promenadeconcerten Noord Brabant wordt op 1 september in de Stadssporthal het jaarlijkse PROM-concert gegeven onder leiding van Sef Pijpers, met medewerking van drie uitermate beroemde ensembles: het Trio Louis van Dijk, Farce Majeure, welbe kend van de NCRV-televisie, en The Chris Hinze Combination. Het leidt geen twijfel of bij die gelegenheid, waarbij zulke vooraanstaande muziekgroepen tezamen optreden, zal de Stadssporthal uitpuilen van de toehoorders. Verleden jaar trok het PROM-concert niet al te veel toehoorders, omdat het programma voornamelijk was afgestemd op specifiek gerichte muziekliefhebbers, het Tilburgs comité, dat dit jaar het evenement uitbrengt, heeft erop gestaan, dat men zou komen met een reeks stukken, die het grote publiek liggen en die tevens van groot muzikaal gehalte zijn. De organisatie berust in handen van instanties, die het Tilburgs publiek goed weten te bereiken, nl. de Stichting ’Kielenbal’ Stadssporthal, het Oranje Comité, de Algemene Bank Nederland, de Carnavalsvereniging ’De Flepsteppers’, de Sportvereniging ’Were Di’ en de Gem. Dienst voor Lichamelijke Opvoeding. Allerw nationale bereiden. Centraal thema voor dit jaar is 'De Vrede bij u thuis' In de week van 23-30 september zullen vele vredesconferenties aan dit onder werp worden besteed. De Raa d van Kerken get weging om tot dat tijdsti. wapenstilstand in acht te nemen. Zondag 19 augustus Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! maar acht het wel zijn taak teiten met bijzondere hulp- rzijde te staan. De Rode en de Rode Halve Maan- enigingen in de betreffende landen rden daartoe thans door een groot gedelegeerden yan de Liga ge n’d. 1. Soms gaan groepen mensen uit be drijven of scholen een week naar een of andere volkshogeschool, vaak ergens rustig in de bossen gelegen landhuizen of kasteeltjes. In ambte narentaai is dit ’Vormingswerk in intemaatsverband’. 2. In vrijwel iedere behoorlijke stad is wel een vormingssentrum voor Werkende Jongeren. Jongens en meisjes van 15-17 jaar die niet meer op een school zitten zijn sinds 1968 verplicht 1 dag naar een vormings sentrum te gaan. Eigenlijk 2 dagen voor de 15-jarigen maar dan kan tot september 1974 niet doorgaan, ontdat er nog niet voldoende geld, personeel en ruimte voor beschik baar is. Vaak wordt dit vormings werk gekombineerd met een prak- tijk-beroepsopleiding vanuit het leer lingenstelsel. Dan wordt gesproken over streeksentrum. 3. Veel organisaties doen vormingswerk -mensen. Bij- organisatie van Werkende vakbonden en vormings- Volwassenen. im ’De Klos’, Tilburgse- De finale tussen de nummers 1 van beide poules zal om ca. kwart over vier aanvangen en de winnaar hiervan zal niet alleen de le prijs behalen, maar ook voor één jaar in het bezit komen van de’Ben Houben Wisselbeker’! Op dezelfde tijd zullen ook de nummers 2 van beide poules tegen elkaar strijden voor de 3e en de 4e prijs. Het zal de moeite waard zijn om zondag eens ’n kijkje te gaan nemen bij deze wedstrijden, .waarin men de jongste leden van bovenstaande ver enigingen in jeugdig enthousiasme aan het werk kan zien. tot de hulp tv de droog Volgens thans 1 door de twee Maurit«> miljoen, in Sene Opper-Volta 1 r..i: miljoen. Sedert begin landse Rode Kruis reeds een vijftal hulpzendingen voedsel en medica menten naar Senegal, Mauritanië, Opper Volta en de Soedan met een totale waarde van meer dan f. 130.000,- verzorgd. Thans wordt de bevolking gevraagd giften te storten op het speciaal daarvoor beschikbaar gestelde gironummer 62.000 ten name van het Nederlandse Rode Kruis, onder ver melding ’Voor slachtoffers droogte Afrika’. Mede afhankelijk van de bij dragen op (lat nummer zal het Neder landse Rode Kruis de internationale Rode Kruis-actie ten behoeve van Afrikanen die door de hongemood worden bedreigd, blijven steunen. Al liep het PROM-concert verleden jaar in onze stad niet zo goed, elders in Brabant betekende deze concertvorm zulk een succes, dat besloten is er een landelijke traditie van te maken. Het spreekt vanzelf, dat het Tilburgs bliek door een overweldigende b, stelling dit streven zal steunen. Gezinsleven, huwelijk is dat nou ideaal, de enige mogelijke vorm van samen leven? Voor jongeren zijn veel dingen niet meer vanzelfsprekend en het mannetje vrouwtje twee kinderen en een huisje verder hetzelfde, met opberg- tehuizen achter bomen voor mensen die niet in dit schema passen, invaliden, ouderen enzovoort. Het is allemaal zo, maar misschien kan het ook anders; met meerdere mensen samenwonen, samenwerken, samenleven. Welke voordelen er zijn, Moet iedereen ’n auto dan blijft er toch te leven, i welvaartir Hoe zit anders? mensen programma’s. Vormingswerker Meestal zijn er in een vormings enkele ’beroeps’ en enkele vi medewerkers. De beroepskrachten hebben vaak een sociale akademie gevolgd en zorgen voor de hele organisatie, vrijwilligers doen mee met een bepaald programma, waar ze toevallig veel van af weten. Vaak worden ook sprekers uitgenodigd of films gedraaid. Er is altijd een ongedwongen sfeer, lekker informeel. Deelnemers hebben het gebouw vaak zelf aangekleed. Kleurige affiches, stikkers, een bandrekorder, een een voudige bar en praathoeken maken het sentrum ook tot een gelegenheid leef tijdgenoten te ontmoeten, vrienden te vinden. In de meeste sentra voor jonge volwas senen zitten een aantal deelnemers in het bestuur, gekozen door alle groepen, en ook een aantal mensen uit het dorp helpen het sentrum besturen. Mensen die het werk interessant vinden en helpen dat het kan blijven bestaan, want de huur moet betaald worden, de lonen en de programma’s en de subsidie laat nogal eens te wensen over. Het ensemble Farce Majeure, zoals het traditiegetrouw op de televisie ver schijnt. De namen: Fred Benavente, Jan Fillekers, Henk van der Horst, Alexander Pola en Ted de Braak behoeven geen nadere toelichting. Het Nederlandse Rode Kruis onder steunt met klem de oproep die de Liga van Rode Kruisverenigingen gisteravond ie gehele wereld heeft gericht om te verlenen aan de slachtoffers van >ogte in zeven Afrikaanse landen, is de jongste ramingen worden bijna dertien miljoen mensen ie droogte geteisterd? in Tsjaad miljoen, in Mali vier miljoen, in ritanië 1 miljoen, in Niger 1,5 "Senegal 2,5 miljoen, in miljoen en in Ethiopië 1 Hier zijn we op het terrein waar wél eens konflikten ontstaan. Er wordt wel eens kritiek losgelaten op een gemeen tebestuur of op een fabrieksdirektie als er volgens de jongeren gemene dingen gebeuren. Een oude woonwijk slopen voor een paar bankgebouwen, zodat de mensen verspreid moeten gaan wonen in dure nieuwbouwhuizen. Of een stel mensen ontslaan vanwege een fusie. De tijd dat werkende jongeren ja en amen zeggen en al blij zijn dat je werk hebt is voor bij. Zij eisen inspraak, het recht om mee te beslissen over zaken die ook hen aangaan. Zij leren vechten voor rechten, en pikken het niet meer i grote verschillen in beloning en zijn, waar een kleine groep ma< geleerden en rijken alleei profiteren. Mevr. Schalken-Ottei 391, tel. 424693, Enschot en Udenhout. Mevr, de Bont-Rondema, Burg. Mortelplein 113, tel. 674969, Tilbt Mevr. Wolfs-v. Dommelen, 13, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kusters-Verschuuren, seweg 48, Goirle, tel. 1955. Mevr. v.d. Avoird, v. Rijckevorselstraat 15, Loon op Zand, tel. 254. Mej. Snellen, Scheepersdijk Oisterwijk, tel. 2098. Stichting bijstand buitenlandse werk nemers ’Midden Brabant’ Goirkestraat 105, Tilburg. Spreekuur: dinsdag en donderdag van 19.00 tot 20.00 uur. Inmiddels in het concert onder de ken ners van deze muziek al het gesprek van de dag. Vooral de jongeren tonen zich, luidens de mededeling van het VVV- bureau, op de gebeurtenis bijzonder happig. Het is nog om een andere reden van belang, dat de opbrengst PROM-concert omvangrijk z want de baten gaan naar de Stiel Nationale Actie voor Natuurbehov. Natuurbeschermingseducatie, waarvan gelijk bekend, Prins Bemhard voorzitter De Rode Kruis-wereld tracht zoveel mogelijk aanvullende hulp op de offi ciële voedseldistributies te verschaffen en speciale voorzieningen van bijzonder voedsel voor de meest kwetsbare be volkingsgroepen te verzorgen. Zo werden uit Nederland vorige maand 75.000 potten hoogwaardige kindervoeding naar Senegal en Mauri tanië verscheept. Het Rode Kruis ver keert niet in een positie dat het ver antwoordelijkheid kan dragen voor de voeding van de zo talrijke bevolkingen in het geteisterde gebied ten zuiden van Kennelijk is dit team van plan het PROM-concert te maken tot een jaar lijks zomerevenement van klasse, zodat het wat magere zomerprogramma in het Tilburgse uitgaande leven daardoor wat wordt opgefleurd. De mensen, die elkaar van andere evenementen ken"'»" kunnen elkaar dan ook op uw muzikale manifestatie ontmoeten en een kunstzinnige en gezellige avond doorbrengen, onder meer met het op halen van herinneringen en het uit spreken van toekomstverwachtingen. chntsch ateriaal slf-shop P 5519331 g vond dijk 1 ling kr: Dick van de C en komponist de LP ’The hij geruime tijd Euson Stax. I als solist op bij Boys Big Band. Hij Brown en Nina Sir speelde gedurende het Holl; samen met Cecil Taylor. Chris Hinze - vorig jaar nog door kritici van het Europese Jazzblad ’Jazz Forum’ verkozen tot de beste jazz- fluitist van West-Europa’ - schreef in 1972 speciaal voor het Holland Festival de kompositie ’Live Music Now’. Deze kompositie beleefde zijn wereld première op 23 juni van het vorig jaar in het Circus Theater te Scheveningen. Voor zijn langspeelplaat ’Vivat Viva kreeg Hinze een Edison toegeker speciale vermelding van de Edisi kreeg hij voor de LP ’Telemann Way’. De afgelopen maanden maakte The Chris Hinze Combination een sukses- volle tournee door Tgecho-Slowakije, Polen en Israël. klimaat van de aapjes. Na 24 uur kan het zakje met levenskristallen in het water worden gestrooid en binnen de minuut ziet men leven verschijnen. Men ziet kleine stipjes bewegen in het water en dat zjjn dan de tot leven gewekte zee-aapjes. De meeste daarvan gaan dood, maar er blijven er een aantal over die tot ongeveer twee centimeter groot kunnen worden. De mannetjes hebben snorren en het kopje is ongeveer tweemaal zo groot als dat van het vrouwtje. Het zijn zeer levendige diertjes, die met elkaar dansen, stoeien en ruziemaken. Tafereeltjes recht uit het leven gegrepen. Het potje heeft een normale kamertemperatuur nodig. Fel zonlicht doorstaan d; setje bevat voedsel voor jaar. De aapjes schijnsels, die 1 tot allerlei bewe porteur wordt ook een spec worpen aquarium in de handel dat een inhoud heeft van 360 cc. Wie er de prijs van ongeveer f. 20,- voor over heeft, krijgt dan een klein bakje .met ingebouwde vergrootglaasjes, zodat men de aapjes gemakkelijker kan be studeren. Een gewoon glazen potje is echter ook goed. D. M. Vermeer uit Eind- de instant-zee-aapjes in ie markt, voor zover het mhandel betreft.’ kantoren van de Algemene Bank Neder land en bij diverse verenigingen. Veel bedrijven hebben door hun personeels verenigingen de gelegenheid aange grepen om voor f. 3,50 kaarten beschik baar te stellen aan de leden, waarbij het Gespreksgroep: over arbeidssituatie. Zich bewust worden van de arbeids situatie is voor alle werkende jongeren belangrijk. Wat is een ondernemings raad, een CAO, wat zijn je rechten en plichten. Milieugroep: Het is van levensbelang dat er iets gedaan wordt aan de milieu vervuiling. Daarom zijn er werkgroepen bezig, vaak erg dichtbij huis: de eigen gemeente. Sociale vaardigheid: spreken in een grote groep, brieven schrijven, sollici teren etc. zijn vaardigheden die veel werkende jongeren graag groepsgewijs willen ontwikkelen. Soms worden er vanuit het VJV-sen- trum acties voorbereid, bijvoorbeeld, behoud van een wijk, crèchegelegenheid of het dempen van een sloot. speelde eerst piano sns fluit, welke studie l bij Frans Vester op Haags Konservatorii kreeg hij pas bij het trio le Capelle ais fluitist, pianist r.is’t. Resultaat daarvan was Present is Past’. Voorts was 1 organist van de groep Later trad Chris Hinze een LP-opname van j heeft o.a. Marion imone begeleid en land Festival Ook worden er kursussen gegeven: Yoga, handenarbeid, volksdansen. Meestal heeft zo’n kursus een wat breder karakter bijvoorbeeld Volks dansen en informatie over het land waar die dans ontstaan is, wat er van het volkskarakter is terug te vinden in de dans. Een kursus boekhouden staat dan in een breder verband. Als ondernemings raadslid leren een begroting en een balans van een bedrijf beoordelen zodat je er echt over kunt meepraten. Veel jonge huisvrouwen komen overdag naar het sentrum (de werkende jeugd komt uiteraard ’s avonds). Dit is een ontwikkeling waar de landelijke organisatie met enige verbazing naar kijkt. Van de subsidieregeling mogen deel nemers hoogstens 24 jaar zijn, en huis vrouwen zijn wel eens ouder en allemaal hebben ze dezelfde motieven om naar het vormingssentrum te komen. Het thuis zitten wachten tot pa doodmoe naar de TV gaat liggen kijken vinden vele (jonge) vrouwen niet zo zinvol. Voor hun huwelijk hadden ze leuk werk, waren vrij, zelfstandig, De deelnemers aan het programma staan garant voor voortreffelijke en po pulaire werken. Het Brabants Orkest brengt ’Openingsfanfare’ uit ’La Perl’ van Paul Ducas, de Suite in D gr. van J. S. Bach, hierin bijgestaan door het Trio Louis van Dijk, de Ouverture ’De Barbier van Sevilla’ van Rossini, de Ouverture van ’Die Fledermaus’, en ten slotte, samen met Trio Louis van Dijk en Farce Majeure de ’Hertog Jan Suite’ in de bewerking van Louis van Dijk. Farce Majeure brengt met begeleiding van het Brabants Orkest het vermaarde lied ’Het is uit het leven gegrepen,’ en verder ’Lastic’, en voorts samen met het Trio Louis van Dijk ’Dat kan toch alle maal maar’. De Chris Hinze Combi nation treedt op met de ’Mission Suite’. Kortom een programma, waarvan de werken overal bekend genoeg zijn om belangstelling te trekken. Goirle Aarts, v. Haestrechtstraat 58, tel. 04247-1252 Louis van Dijk werd op 27 november 1941 in Amsterdam geboren en begon zjjn muziek-studie op zevenjarige leef tijd. Speciaal in de begintijd is Louis’ vader de belangrijkste stimulator van zjjn karrière geweest. Louis ontving orgellessen van Simon C. Jansen en Piet van Egmond en doorliep het konser- vatorium, alwaar hij in 1967 voor'het eind-examen slaagde met een perfekte uitvoering van het Piano Concert in G Majeur van Maurice Ravel. Tijdens zjjn klassieke studie groeide zijn belang stelling voor de jazz-muziek. Oscar Peterson, Bud Powell en Bill Evans werden zijn favoriete pianisten en waren van grote invloed op de ontwik keling van zijn piano-spel. In 1961 trad Louis van Dijk met zijn trio p tijdens het jaarlijkse Loos- drecht Jazzconcours, waar hij de eerste prijs in de sektor Moderne Jazz ver overde. Louis van Dijk rekent die prijs bij de belangrijkste mijlpalen in zijn karrière. Op 20 januari 1971 ontving Louis van Dijk een gouden plaat voor de schitte rende elpee ’Pavane’. Tijdens die ge beurtenis in ’Jachthaven Van Dijk’ Loosdrecht werd eveneens de uitsteken de langspeler ’Mariposa’ ten doop ge houden. Evenals het afgelopen seizoen is het trio Louis van Dijk weer de vaste begel van talloze artiesten in het VARA programma ’Een Groot Uur U’. Louis van Dijk, die met vrouw en twee kinderen in het Overijsselse Dalfsen woont - waar hij per dag zes a zeven uur io studeert - is de eerste Neder- pianist die in het buitenland belangstelling geniet. De nieuwste ee ’Telepathy’ zal hem ongetwijfeld "tam bezorgen! Een nieuwe rage is op komst! Eigenlijk iets ongelooflijks, maar helemaal echt waar: Levende zee-aapjes uit een in- stantpakje, die wel een jaar in leven kunnen blijven. Zee-aapjes zijn een aantal jaren geleden ontdekt. Het zijn doorzichtige schaaldiertjes, die onge veer twee centimeter groot kunnen worden. Zij behoren tot de familie van de Artemia, maar de meeste encyclo pedieën weten er weinig of niets over te vertellen. Een Amerikaans bedrijf zag er wel commerciële mogelijkheden in en brengt ze thans ook op de Nederlandse markt. Voor bijna een tientje kan men met ingang van deze week bij een aantal Tilburgse benzinepomphouders (kenbaar aan een raambiljet) een setje kopen dat het wonder bevat. In het setje zitten een viertal zakjes met een Nederlandse handleiding hoe de diertjes tot leven te wekken. Het is verbazend simpel. Men doet water in een potje (ongeveer 400 cc is genoeg) en strooit een zakje uit in het water om het te zuiveren en er die bestanddelen in te brengen, die nodig zijn voor het leef- Jongens, meisjes, alleen of met vrien den, meestal nog niet getrouwd, hoewel de laatste tijd erg veel getrouwde jonge vrouwen naar het sentrum komen. Men gaat ervan uit dat vooral die jongeren komen, die werken. Die dus niet op een kweekschool HTS of zo zitten. Het is niet aan een t-'J- - ;ing verbonden, het ga; van een of andere kerk c "^j. De eis wordt gesteld v «an de programma’s. Davo startte net damseizoen 1973-1974 met de traditionele gong wedstrijd. Door iedere speler worden er 10 wed strijden gespeeld en iedere 5 seconden wordt een zet gedaan wat vaak gepaard gaat met de nodige blunders. Uiteinde lijk kwam als winnaar uit de bus: A. Paulissen die al zijn partijen wist te winnen en door deze overwinning ook de trofee in ontvangst mocht nemen. Verdere uitslagen: 2. F. v. Erve 18, 3. J. v.d. Hoof B. v. Holst 15, 5. A. Vermeer 14, 6. Emmen 13, 7. H. Meijers 12, 8. Trommelen 11, 9. C. v.d. Bogert 10, 10. L. de Jong 10, 11. J. de Jong 10, 12. P. Maes 9, 13. E. Tielemans 9, 14. A. Smulders 9, 15. E. Voss 9, 16. P. 8, 17. P. Moonen 8, 18. G. 19. M. v. Rosmalen 4, 20. G. I, 21. beratuur nodig. de aapjes niet. Het r ongeveer één s reageren leuk op licht- hen kennelijk prikkelen wegingen. Door de im- ook een speciaal ont- gebracht Apothekers 17 augusi Boerhave, Tivolistraat 34, te (A) Mutsaers, 425315 (A-N). A-N Avond- en Nachtdienst A- Op werkdagen ook geopend van 18.00-22.00 uur, zaterdag geopend van 8.00-22.00 uur en op zon- en feest dagen geopend van 11.00-18.00 uur. Wie het lijstje nakijkt van de organisa toren zal hun toevertrouwen, dat zij zeker willen spelen. Er zijn dan ook speciale maatregelen ontworpen om de kaartverkoop vlot van de hand te laten gaan. Hoewel de entreeprijs aan de zaal f. 7,50 bedraagt, kan men als men zich naar de verkoopadressen begeeft toe gangsbewijzen krijgen voor vijf gulden. Die voorverkoop wordt gehouden: aan de Stadssporthal, aan de VVV-kantoren in het gewest Midden-Brabant, dus ook uiteraard in Tilburg, aan de muziek- zaken Frans de Kok, Hettema, Ross- meiszl, Dankers Disco etc., bij alle restant dan door de vereniging wordt bijgepast. Met de Stadsschouwburg, met Conser vatorium en Muziekschool en met diverse onderwijsinstellingen is in middels contact opgenomen en ook langs deze weg zal de propaganda voor het PROM-concert haar effect zeker hebben. Het is van belang dat het be zoek dit jaar overweldigend is, want het is vrij zeker, dat, wanneer het evene ment dit jaar slaagt, de gemeente volgend jaar subsidie zal geven, zodat het programma dan nog grootscheepser zal kunnen worden opgezet.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 3