)5 1 9 5 AA wg Hei fijn... een borfêl van floïyn! 'fyeiers Jongens en meisjes gaan kunnen tonen bij pony- kampioenschappen in Riel r INDUS* Schoolsport nieuws spannen Hilvarenbeek Brabants W.S.J, jWHAMERSB WNHOOFF] Veel belangstelling voor hoorzitting over binnenstad Dressuur, springen en ééntuig- Jaarlijkse wandeltocht Voetbalclub Wandelbos zoekt Orkest naar Parijs R.K.T.V.V T.O.P. Politiehonden van ’Volharding’ demonstreren op 19 augustus Dona-Kniknie jeugdleden nieuws Donderdag 16 augustus 1973 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER js 1973 - pagina 12 LANDELIJKE RIJVERENIGING NCB v.a. controleert Heuvelstraat 50 foyer pak. 1 cale T korvelseweg 174, tilburg 3 tem. te veel ALWEER NIEUWE KLEUREN Mgr. Bekkers ereprijs Afwisselend programma ld is zo laag mogelijk 3 42 93 DISTILLEERDERIJ M. DIRKZWAGER B.V. - SCHIEDAM b HLORÏN IflorynJ FLORYN voon Durg- siste, Tilburg dinsdi opkomst bij i iren over de .1 wordt bij v.a. v.a. v.a. jzicht e nog van een rg voor genoemde de aanwezigen het waarom van ravend zou zijn en dat i in de pauze zouden DE MAN VAN 'T VAK Noordhoekring 79 - Tel. 42 45 56 toe. Tot ek. bel ons nummer 013-421697 KAP or m apa- Juwelier - Horloger SCHOUWBURGRING 27 geluk getelijkt werken opgaat, dagelijks inspa 7.' Toch dkkelijk 19 a Isportver mbeek voor plannen die eind g - en dan? Waar- dat misschien wel een zaal vol genieten van rerkelijkl die i ening: mboekje af- voor goede ‘"□reek uw >iuEr die op gratis aan de id. U zult er dag deze vallen. prograt 'we blijver thuis.Er onverwachts: sleur. over ver- Parijs, Eglise toorzaal -Ike zaal jelen. Dit1 zalen van BIJ ZILVEREN JUBILEUM genieten leden van clbond f. 0,25 reduc- appen Gratie van de pony jeugdige menners de kansen op de Voor schoolzwemmen een grote collectie badkleding. NOG 3 DAGEN 10% SCHOOLKORTING 3,95 3,95 5,50 4,50 v.a. 22,95 9,75 9,95 5,50 4,95 8,50 4,95 8,95 met een le 500 deel- variëren op 19 ïzier be- sporl, sdende „DAY-DATE” In één oogopslag weet u: TIJD-DAG-DATUM Diverse uitvoeringen, prijzen vanaf f 106.- waarde: de deelnemers leren rekening houden met elkaar, leren discip” dragen de verantwoordelijkhe: hun eigen paardje. Een bel onderscheiding die tijder N.C.B.-kampioenschap dan oc uitgereikt is de ’Mgr. Bekkers ei Deze wordt togel die tijdens het k best naar voren komt voor wat betreft discipline, gedrag en omgang en ver zorging van de pony’s. Dat de duizenden toeschouwers Tiie in Riel worden verwacht aan hun trekken zullen komen staat vast. De ernst waar mee de organisatie wordt voorbereid, het spreekwoordelijk enthousiasme van de jonge deelnemers en vooral het pro gramma van de kampioenschappen staan daar borg voor. Vroeg in de voor middag al wordt begonnen met dressuur voor achttallen. cipline en leid voor irdje. Een belangrijke die tijdens het mschap dan ook wordt ’Mgr. Bekkers ere-prijs’. gekend aan die afdeling konkours-hippique het i komt voor wat betreft heeft u wel eens haast op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur! wij halen en bezorgen gratis als het wat langer -- mag duren Autolakkencentrale WIJ maken voor U een spuitbus In de juiste kleur Ook voor Sikkens Botenlak BEHANG - VERF - LAK wedstrijd vangt het W.S.J.-c achter Kluitmans. zal plaatsvinden mgustus na de wedst LS.J. Voetballiefhebbers 14.30 uur op het van harte welkom. De ruitertjes, die in leeftijd tussen 8 en 16 jaar zullen augustus hopelijk weer veel plezi» leven aan hun sport. Een mooie met een belangrijke opvoec waren een avond 5n hen de kaartjes. De in de foyer gaven vergeten in de zaal hing een die aanvoelt bij het lootje. De mensen op _:n die gezegd werden zo herkenbaar en grappig, de dat ze olgende jpnieuw De organisatoren in Riel, het bestuur van het Gewest N.C.B. van de Neder landse Katholieke Bond van Landelijke Rijverenigingen en niet in het minst de jeugdige ruitertjes hopen uiteraard op mooi weer en een goede publieke be langstelling. De weg naar Riel kunt u niet missen. Voor alle automobilisten via de autowegen komend uit de rich tingen Breda, Eindhoven en Den Bosch geldt dat ze de afslag Tilburg/Goirle moeten nemen en richting Riel moeten aanhouden. Richtingaanwijzers brengen hen dan naar de N.C.B.-pony- kampioenschappen. Ook u bent van harte welkom. geven van hun kunnen, dressuurnummers, maar ’nnen tuigponny’s. met voorzitter, H. de Groot, zijn hij en zijn mede- mover manege ’Het weg van Riel naar rein van maar liefst prachtige natuur bij terreinen en de todig zijn. tegen op? Tegen het 'tan tie, tegen de lange sombere wintertijd, tegen de werkdagen en de schoolproblemen van uw kinderen? Wat doet u aan ontspan ning? Gaat u kijken naar voetbal, trimt u of houdt u van een kaartavondje met goede vrienden? Een goed boek lezen, een beetje cultuur opsteken, dat zijn dingen waar de meeste mensen niet meer aan toekomen door tijdgebrek. Meestal komt het hier op neer dat de avonden gedood worden met de t.v. Inderdaad, dat kan na een inspannende j bijzonder prettig zijn.' Toch kunnen ze avonden zo verschrikkelijk tegen- Even afgezien van het imma heeft t.v.-kijken iets van ?n deze vakantie maar eens gebeurt voor de byis niets its: die kijkerij wordt meestal Goed dan-uit dat ding heen? U weet toch, dat i vlak bij u in de buurt mensen gespannen zit te een haast werkelijke onwerkelijkheid? In die zaal zitten mensen die ineens ontdekt hebben hoe leuk het is om na het werk en het eten op te stappen en naar het theater te gaan. Ze hadden het al zo lang willen doen, maar het kwam er steeds niet van. Ze zagen er gew< tegen op en dachten dat schouwbt bezoek nog altijd ’toiletmaken’ verei: Gymshirts Gymshorts Gymschoenen Sportkousen Regenjacks Hockeysticks Turnpakjes Turnschoentjes Helanca broekjes met pijpjes Badtassen Schoolpukkels Eveneens in het kader van het nederlaag - toernooi spelen de reserve elftallen van R.K.T.V.V. en T.O.P. tegen elkaar. Beide wedstrijden vangen aan om 16.00 uur. augustus ontvangt Dongenseweg in het nederlaag-toernooi Tilburg op zondag 19 augustus geeft P.H.V. ’VOLHARDING’ ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan een nationale politie honden wedstrijd. Aan deze wedstrijd nemen aleen gecertifi ceerde honden deel. In de loop van deze vijfentwintig jaar, heeft deze ver eniging zich beziggehouden met dresseur. De oprichter van deze ver eniging is dhr. A, Machielsen, die thans weer een vereniging heeft opgericht namelijk ’De Vriendschap’ tussen Goirle en Hilvarenbeek. ’De ’Vol harding’ bereikte de top in 1956 en ging met vier honden naar de keuring voor het certificaat. Dhr. Machielsen behaalde het certifi caat met lof. Hij ging naar de Brabantse Kampioenschappen en werd eerste. Vervolgens ging dhr. Machielsen naar de Nederlandse Kampioenschappen en werd reserve kampioen. P.H.V. ’Volharding’ is aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging. Viermaal in de week oefent men met de honden om ze bekwaam te ma*en, voor het certificaat politiehond. Het oefen terrein van deze vereniging is gelegen achter het Volt Complex industrie terrein noord. Fors programma Het programma op 19 augustus begint al vroeg. Om 8.30 uur komen de deel nemers bij elkaar in de ’Postelse Hoeve’. Enkele maanden geleden werd de voet balclub Wandelbos opgericht, die met twee seniorenelftallen hoopt uit te komen in de zaterdagcompetitie. De club heeft echter jonge leden nodig van tussen 8 en 14 jaar. Gegadigden kunnen zich opgeven bij de secretaris, de heer Th. van Berkel, Okerhof 11Tilburg, tel. 673954. Na zondag j.l. met 3-2 verloren te hebben van Hieronymus, na een zeer' spannende en snelle wedstrijd is zondag de beurt aan Velocitas om zijn kunnen te demonstreren. Wellicht is de stimulans van de te winnen Tons Pijnenborg Beker, die een behoorlijke waarde vertegenwoordigt, voldoende om net ales de voorgangers met volle inzet te strijden. Zondag als laatste in dit toernooi dus Velocitas. De wedstrijd vangt aan om 14.30 uur op het W.S.J.-complex, Centaurusweg achter Kluitmans. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op zaterdag 24 augustus na de wedstrijd Witte Boys-W.C zijn zondag W.S.J.-complex Zondag 19 augustus organiseert de wandelsportvereniging ’De Kempen’ te Hilvarenbeek voor de zevende maal in successie haar jaarlijkse wandeltocht. Er wordt dit jaar gestart vanuit de Bockenreijder te Esbeek gelegen te midden van het landgoed De Utrecht, zodat men op alle afstanden door de bossen trekt. Om 9 uur begint de wedstrijd op het oefenterrein van ’Volharding’ achter het Volt Complex industrieterrein noord. Er wordt begonnen met de appel oefeningen namelijk springen, volgen, zieken, revieren, enz. ’s Middags half drie zijn de stel oefeningen met de pakwerker hetgeen altijd een spectaculair schouwspel oplevert. Dit onderdeel van de wedstrijd wordt gehouden, bij de Lage Ringbaan west tegenover de ’Postelse Hoeve’; de toegang is gratis. De pakwerkers zijn dhr. van Gullik uit Tilburg, Dhr. Bijsterveld uit Gilze. De keurmeesters zijn dhr. Brouwers uit Tilburg, Dhr. Broeders uit Loon op Zand. De deelnemers komen uit Sint Michielsgestel, Geldrop, 2 uit Valkens- waard, Knegsel, Gemonde, Helvoirt. ’Volharding’ bestaat momenteel uit 10 leden. Het huidige bestaat uit J. v. Gorp voorzitter, W. Tielemans secretaris, K. de Rooy penningmeester. Een politie honden vereniging heeft nooit veel leden d.'.ar is veel vrije tijd voor nodig. De prijs uitreiking vindt plaats bij de ’Postelse Hoeve’, Dr. Deelenlaan Til burg. Belangstellenden zijn van harte welkom. Liefhebbers van de paarde- en pony-sport doen er goed aan om zondag 19 augustus te reserveren. Op die dag worden in Riel de N.C.B.- kampioenschappen voor pony-ruitertjes gehouden. Een hele dag zullen zo’n 500 meisjes en jongens een demonstratie En dat is niet weinig. Dat zal blijken bij de ook bij onderdelen als springen en eenspan De pony-club ’St. Anthonius’ te Riel, rr voorop, heeft het er druk mee. Al maandenlang werkers bezig om er iets groots van te maken. Tegei Zandeind’. gelegen aan de gezellige kronkelende v Gilze, hebben ze beslag weten te leggen op een terrei 10 ha groot. Op de weilanden daar, die door de worden omringd, is voldoende ruimte voor hoofd- en I 16 dressuurringen die voor deze kampioenschappen n< dat de taal hoogdra ze geen bekenden aan treffen. Goede kennissen verhinderd en gaver warme lichten ir mevrouw ineens een lang gevoel van uitzijn, spanning zoals je krijgen van een kade het toneel, de dingen waren zo herkenbaar en grappig, kleuren en decors zo levensecht, dal besloten in plaats van het volg»’ kaartavondje met vrienden op..„ naar de schouwburg te gaan. Meneer rekende snel uit, dat de plaatsbewijzen minder duur zouden uitvallen dan de prijs voor drankjes en hapjes voor zo’n avond. Naast hen in de foyer stond een lan in spijkerpak. Hij kwam zo ging na de voorstelling jakken. Hij had al lang t toneel voor hem werd spelen acteurs en /olie zalen, maar zij ler, maar i geloven ^klneerlandia pioniers in textielreimging De Stadsschouwburg van Tilburg opent over enkele weken weer haar deuren voor een nieuw theater-seizoen. Straks een abonnement of coupor' nemen is de beste garantie avonden in de winter. Bespre tweede vakantie via de folder aanvraag beschikbaar is, of gr; schouwburg te bekomen is. geen spijt van hebben. NAAR DE SCHOUWBURG, HARD- STIKKE FIJN. Het concertseizoen 1973/1974 is voor Het Brabants Orkest zeer vroeg be gonnen. Op maandag 6 augustus vonden de eerste repetities reeds plaats. Dit maal wordt het seizoen niet ge opend met de reeds traditioneel geworden Proms; maar met een concert in Parijs, te geven op donderdag 16 augustus. Het is duidelijk dat voor ieder orkest het geven van een concert in Parijs, nog steeds één van de belangrijkste kunst centra in de wereld, een geweldig hoogtepunt in zijn bestaan is. Het Brabants Orkest is odder leiding van Hein Jordans de eer te beurt ge vallen een uitnodiging te ontvangen om in het kader van het Festival Estival de Paris 1973 een concert te verzorgen. Dit zomerse Parijse muziekfestival, dat plaats vindt tussen begin juli en begin september, omvat in die periode zo ongeveer 30 concerten, van allerlei ensembles: orkesten, koren, orgel, kamermuziek, etc. De concerten zijn verdeeld schillende ruimten en kerken in zoals de Sainte-Chapelle, de Saint-Séverin en de grote gehc van de Faculté de Droit, in welt het Brabants Orkest ook zal spe’ is een van de best klinkende zt.„. de stad en biedt plaats aan ruim 1500 toehoorders. De violiste Emmy Verhey zal bij het concert als soliste optreden. Hierbij staat de groepsdicipline voorop, waarbij veel vaardigheid van ruitertjes en pony’s wordt gevraagd. Na dit pro grammaonderdeel volgt de individuele dressuur. De ruiters komen hierbij uit in diverse kategorieën en klassen, rekening houdend met de grootte van hun pony en de vaardigheid die ze zich reeds hebben eigen gemaakt. De dres suurnummers, hoewel minder spektaku- lair, trekken toch altijd al vroeg op de dag veel belangstellenden naar de terreinen. Niet in het minst de ouders en familieleden van de ruiters, die ademloos de verrichtingen van zoon of dochterlief volgen. Tijdens de voor middag vindt ook de voorselektie plaats voor de springkampioenschappen. middagprogramma begint grootse parade waaraan alle nemers meedoen. Het belooft een indrukwekkend gez te worden waarbij de feestvreugde wordt verhoogd door een optreden van de Rielse Harmonie ’Muziek en Vriend schap’. Na de parade zullen de diverse programma-onderdelen elkaar snel opvolgen. Van drie kategorieën worden de kampioenschappen eenspannen penny’s verreden. GiaL en handigheid van de j- zijn beslissend voor de kampioensbeker. Het springen - altijd sterk in de publieke belangstelling - krijgt alle aan dacht. Er worden kampioenschappen gehouden in de kategorieën A, B, C en D voor de klassen M. en Z. De kategorieën hebben betrekking op de grootte van de pony en de leeftijd van de kinderen, de klassen op de vaardig heid van de ruitertjes. Naast aanleg van mens en dier zijn voor het springen moed en doorzettingsvermogen be palend voor de kansen op sukses. Dat het de jeugd aan moed en doorzet tingsvermogen niet ontbreekt is op de vorige kampioenschappen overigens al lang bewezen. Maar de vraag welke de beste kombinaties zijn zal pas op 19 augustus beantwoord worden. Een interessant programmaonderdeel is tenslotte de selektie bestgaande rijpony. De beste kombinaties zullen worden uitgekozen voor uitzending naar de Utrechtse Paardedagen. A.s. zaterdag 18 R.K.T.V.V. aan de kader van haar T.O.P. uit Oss. T.O.P. dat als winnaar van de distrikt - beker Zuid 1 uitgenodigd is om deel te nemen aan de wedstrijden om de K.N.V.B. beker ontvangt op zondag 26 augustus a.s. Veendam uitkomende in de eerste divisie van het betaalde voetbal. Voor T.O.P. betekent de wedstrijd a.s. zaterdag tegen R.K.T.V.V. goede voorbereidinj bekerwedstrijd. R.K.T.V.V. dat de wedstrijden tegen hoger geplaatste ploegen als voorbe reidingen voor de a.s. competitie serieus ter hand neemt zal alles in het werk stellen om de wedstrijd tegen T.O.P. tot een goed einde te brengen. Na de goede prestatie afgelopen zondag tegen D.E.S.K. kan ook dit treffen voor de toeschouwers beslist aantrekkelijk worden. Zij die van de natuur houden komen dus volledig aan hun trekken. Aan hen die de tocht volbrengen wordt een keurig verzorgde medaille met draaglint uitgereikt. Voor de groepen zijn extra prijzen ter beschikking gesteld. De groepen en individuele wande- laars(sters) die 40 km willen lopen starten om 10 uur. Individuelen die 5 - 10 - 15 of 20 km willen wandelen kunnen starten vanaf 11.00 uur. De wandel- en schoolgroepen starten om 12.30 uur. Het inschrijfgek gehouden n.l. 5 en 10 km f. 1,35 15 km f. 1,50 20 km f. 1,75 40 km f. 2,50 Zonder herinnering zijn de kosten van deelname f. 0,85. Op alle afstanden een erkende wandel tie. Men kan nog voor-inschrijven bij onder staande adressen. P.L.A. Gruijthuijsen, Kasteel Croystraat 8, Tilburg tel. 013-672302 H.P.A. Gruijthuijsen, Gelderstraat 56a Hilva renbeek tel. 04255 - 1225 Zij die hun geld wensen te gireren worden verzocht dit te storten op gironummer 1348403 t.n.v. Penningmeester W.S.V. ’De Kempen’ Hilvarenbeek. Op alle wandelaars(sters) doen wij een dringend beroep om bij het passeren van bos en heidepercelen niet te roken. Men is verplicht alle dieren, ook schade lijk wild, met rust te laten. Maak s.v.p. gebruik van de door ons aangegeven wegen en paden. W.S.V. ’De Kempen’ wenst u en de uwen een fijne wandelmiddag ti ziens zondag 19 augustus in Beet lagavond - De gemeente mag zeker niet moppen de eerste hoorzitting, die vanavond gehouden Terra Nova in de Nieuwlandstraat. De zaal is aardig gevuld, hoewel het jammer is dat er betrekkelijk weinig particulieren gehoor hebben ge geven aan de uitnodiging van de gemeente. De Wijkraad Binnenstad is sterk vertegenwoordigd en ook enkele andere groepen geven acte de présence. De gemeente zit met veel deskundigheid achter de tafel: wethouders, een planoloog, een stedebouwkundige en een verkeers- deskundige. Voor Terra Nova staat een VW-bus met het opschrift verhuur van geluidsinstallaties. Er is voor veel apparatuur gezorgd en een ingewikkelde bandrecorder neemt ieder gesproken woord onver biddelijk op. Men kan dan thuis nog eens nagenieten. centrum en nog dagelijks gaat de af takeling verder. Een wandeling door de stad maakt dat duidelijk. In eerste instantie zijn meer geïnteresseerd in de huidige situatie, dan dat men een pasklare oplossing heeft voor de huidige situatie die niemand bevredigt. Vandaar trouwens de hoorzittingen. De gemeente wil luisteren naar iedereen, maar heeft het daar toch wel wat moeilijk mee, omdat luisteren via hoor zittingen een techniek is, waarmee nog betrekkelijk weinig ervaring is opgedaan in Tilburg. Ook de aanwezigen moeten het spel nog leren. Het valt niet mee je tot de aan de orde zijnde onderwerpen te beperken. Terecht wordt opgemerkt dat echter in het verleden de oorzaak ligt van de huidige problematiek. Juist omdat er geen plan is gaat de ver krotting van de binnenstad dag in dag uit verder en toch moeten er iedere dag opnieuw beslissingen genomen worden, die vandaag juist schijnen, maar morgen wellicht niet zullen passen in de visie die mede met behulp van de bevolking ontwikkeld wordt. De gemeente biedt de aanwezigen een verfrissing aan. De kwaliteit van de vragen is - althans gedurende het eerste deel - niet hoog en datzelfde kan gezegd worden van de antwoorden. De ver tegenwoordigers van de aktiegroepen hebben hun zaakjes goed voorbereid en daarin zal de gemeente zeker een geduchte tegenspeler ontmoeten. Het is vriendelijk en eigentijds van de gemeente, te willen luisteren. Volgende week doet zij dat weer op 21 augustus in de Baselaer. Mr. Paul Kuypers treedt dan weer op als gespreksleider. Op het einde van de rit zou het aardig zijn vast te stellen wat de gemeente met deze vorm van inspraak nu werkelijk doet en in hoeverre de bevolking werkelijk in vloed heeft op de besluitvorming. behandeling die er is textielverzorging van neerlandla is een weldaad voor al uw kledingl perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecc en verzorgd Om 14.00 uur wordt het pas echt menens. Burgemeester mr. Th. Weijden verricht dan de officiële opening van de N.C.B.-kampioenschappen waarna het Het valt allemaal niet mee. Goede wil kan in overvloed verondersteld worden zowel bij de gemeente als bij de aktie groepen en de weinige partikulieren. Het gesprek komt langzaam op gang. Een onpartijdig voorzitter stuurt de vragen door naar de betrokken des kundige en er wordt met veel welwil lendheid geluisterd. De gemeente heeft een aantal neergelegd in Visie, een krant april in Tilburg huis aan huis werd ver spreid. Is de binnenstad een chaos? Is het hart van Tilburg ziek? De meningen lopen eigenlijk niet ver uit een. Het hart van Tilburg heeft vele wonden en deze zijn voornamelijk ver oorzaakt door een gebrek aan visie, aan het ontbreken ook van een echt beleid. Het 72 miljoen plan - hoe voortvarend ook - veroorzaakte een geschonden jongenu uit zijn werk en nog een pilsje pa ontdekt, dat het gespeeld. Natuurlijk actrices liever voor voue zaïen, i J spelen even goed voor een kleine enthousiast publiek. Artiesten ikkig nog steeds, dat zij u een onver- ïlijke avond kunnen bezorgen. Zij i lang en intensief tot het doek de zaal donker wordt, en u uw cse omstandigheden voor enkele uren vergeet. Wie eenmaal kennis heeft gemaakt met de mogelijkheden van het theater, zal het als een verrijking ervaren. ’We blijven dit jaar maar thuis’, verandert in ’nu reserveren, straks de zekerheid van een fijne vakantie.’ Dan nog kan het weleens tegenvallen door al regen, maar het andere blijft. Ziet u er ook zo i einde van de vake „rtijd, teger schoolproblemen Wat doet u aan or Gaat u kijken naar voetbal oudt u van een kaartavot vrienden? Een goed boe

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 13