Concordia wil in Hilvarenbeek hobby-veemarkt Transit Vrienden Hoge Veluwe jubileren en schrijven fotowedstrijd uit De Vereniging van Vrienden van de Hoge a.s. haar 25-jarig bestaan. Ter gelegenheid samenwerking met de Stichting Amateurfotografie wedstrijd voor amateurfotografen, onder het motto: 'De Hoge Veluwe in beeld'. Aftrek- Als u gaat eten bij baarheid ziektekosten Int. festival van lichte Zunderts bloemencorso in teken van Koninginnefeest De Molukse dans-, zang- en muziek groep ’Andarinyo’ in Tilburg Velocitas naar Düsseldorf Iedereen kan meedoen ruim f 7000.- -voelt u zich thuis-en u bent uit én dat is goed voor u J.P.S.- Zw. Wit ’28 gordijnnaaister Dames, a sche twee één eens klap- S: sleg- Grote overzichtstentoonstelling in Kultureel Sentrum aan prijzen muziek in Dronten Justus 1973 - pagina 12 Donderdag 9 augustus 1973 - pagina 13 DETILBURGSE KOERIER 25 JAAR STEUN AAN NATUURPARK was- Lastige geruchten z.g. r en de Piusplein 44 - Tilburg Schatkamer Specialiteiten-Restaurant „De Gouden Leeuw” HOTEL VERWIEL - WAALWIJK Grotestraat 208 - Telefoon 04160-32330 trek trijs VAN 15 TOT 18 AUGUSTUS tas as- stuk voor 16 augustus: Finland en 43 42 93 RUIF korvelseweg 174, tilburg DAMESVOETBAL Persoonlijk solliciteren maandag t/m vrijdag van 17.30 tot 19.00 uur. Ervaring gewenst. Gehuwd geen bezwaar. ambieert U een prettige, degelijke en goed betaalde baan? Solliciteer dan nu voor: male loud- dteip wordt drem- jwerkt snaars, i is van tnst. De ien ien 18 auf Meerp_ Flevoland. De de NOS. Er 100 deelnemers De op MEUBEL- FABRIEK )00,-), dat lij - meer 1 1.800,- t f. 18. boven f. 4.000,- inkomens- lar- ien jto- sm- (4 x bel onsjwmmer 013-421697 r af- cm, Verkoop en Service gecontroleerd r spelen jk van voor het ames van mogelijk wordt zo’n elkaar gest materia spreekt geruime stoken het ruim twaalfduizend zielen tellende doi om het feit dat het tot voor kort gelegen i geniet Zundert bekendheid. >ogen op zijn tot ver in het buitenland ge- idukten en men is in Zundert ook wel een Vincent van Gogh, de grote Nederlandse schilder, die in levenslicht opge staan enthousiasme wordt tot f. 24.000,- 1/2 pct. van dit VOOR: BANKSTELLEN, EETHOEKEN, SLAAPKAMERS, BERGMEUBELEN, KLEINMEUBELEN, enz. enz. profiteer van onze: EXTRA KORTING Toonzalen open: alle dagen van 9.00 tot 18.00 uur ook ZATERDAGS Ingang en parkeren door de poort. HOEFSTRAAT 83 Tel. 431742 praktisch belasting- elgië rijdag 17 augustus: Zweden en Neder- voor ziekte en dei post zouden De voo1 geen ge1 opbrenj n gezegd beslom- t op 9 oktober janiseert zij in andelijke foto- igt tussen bedragen voor in- 1.000 en heeft u wel eens haast? op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur wij halen en bezorgen gratis als het wat langer mag duren prodt deeln verzorgt van licht Het orkest dukties hetzelfde tot f. 18.0( lensbedrag -enf. 55.000,- .000,- (thans f. 1.80C bedragen tussen f. it als inko- jaarloon; het on- Veluwe viert id daarvan orga een lai deze toernees vervangen door mani festaties in één plaats in één land, zoals op Helgoland, in Knokke en, vorig jaar, in Kopenhagen. ^^Ineerlandia pioniers in textielreimgmg die rijk is. Spet ook en hun 1 oom, ook VW-kantoren en bij ’Dieren mogen onde verstoord worden, van vogels op of niet voor een Tot de Hoge 1 ook het jacht befaamde Rijks met de daarbij Kortom,'voor v alleen vanuit de berm bekijkt, iedere opname meer worden dan kiekje. dat er een is ingesteld. ‘t, maakt prijzen. en film- op een ien, rond te, fietsen, :n..., prijzen ook kunnen De Hoge Veluwe is niet - wat vaak ge dacht wordt - staatseigendom, maar een erfenis van de familie Kröller-Müller, die beheerd wordt door de particuliere Stichting het Nationale Park de Hoge In de prijzenpot zitten veelsoortige prijzen met een totale waarde van ruim f. 7.000,-. Men behoeft zelf geen lid te zijn van de vereniging om aan de wedstrijd te kunnen deelnemen. Een fototoestel en een rit naar de Hoge Veluwe zijn voldoende. jtember wordt gehouden. Op zondag 2 september wordt het bloemencorso van Zundert voor de tweeëndertigste keer gehouden. Thans is men al weer druk bezig met de voorbereidingen. Organisatorisch is er nog al wat te doen, want het dorp is normaal niet berekend op de accommodatie, welke het voor een dag aan meer dan honderdduizend bezoekers dient te bieden. Daarom moet er voldoende parkeergelegenheid gevonden worden, aan vullend personeel dient van elders aangetrokken te worden en tal van andere problemen vragen een goede oplossing om het de bezoekers zo aangenaam mogelijk te maken. Zo moeten van het parcours, waarlangs de bloemenstoet trekt, alle obstakels verwijderd worden. Elektriciteits- dflem’ leidingen mogen bijvoorbeeld niet te laag hangen, want er rijden vele meters hoge praalwagens in de optocht mee. Het organiserende Oranje- comité houdt zich met dergelijke zaken bezig. igswei’. i u bent dagelijks ’s maandags) tot 18.00 uur (zater- r). Het Kultureel n op woensdag- en id van 19.00 tot Daarin hebben zitting de heren Antoon Diepens en Jan van den Braak, die met het initiatief op tafel kwamen. Voorts bestaat de commissie uit mensen uit Concordia’s bestuurssector, te weten penningmeester Van de Geld en de heer Ad Smolders, terwijl het secretariaat werd toevertrouwd aan mevr. C. v.d. Braak. De commissie heeft de zegen van het bestuur en heeft reeds met voort varendheid de nodige stappen oneber- nomen. Met vele personen en instanties, lieden die een hobby hebben in de elk van de 8 produktie I programma 45 minuten, si», van de 8 pro- /oerd, is steeds etropole Orkest, NOS voor het festival be- gesteld. Elk van de landen festival vertegenwoordigd im, dat is samen- ste 6 instrumentale een dirigent, een ngeurs. zoerd op 4 ecies de jndaagse deze tentoonstelling zerd binnen datzelfde zerkt. Overigens een verschillende varianten Vandaar ook de titel i’ voor deze boeiende zover behoeft te zoeken. Het s" vanzelf dat de organisatoren al ger tijd terdege hun voelhorens uitgest hebben, alvorens mét het experiment te beginnen. De zaken zijn nu rond. De vereiste vergunningen zijn binnen. Er is een commissie ingesteld, die het beheer van de markt op zich gaat nemen. tentoonstelling is feitelijk een ekspositie van voorbeelden van manieren waarop iets kunst kan zijn. Kunst is nu eenmaal geen natuurver schijnsel, maar iets dat door zijn funkties in de menselijke kuituur een betekenis en een waarde heeft ge kregen. j de fotohandel: Ier geen beding ien. Foto’s bijvoorbeeld bij hun nest komen i prijs in aanmerking.’ Veluwe behoort natuurlijk itslot St. Hubertus. En het 'esmuseum Kröller-Müller, >ij behorende beeldentuin, r wie de Hoge Veluwe niet kan in een Er zijn werken van Ad Dekkers, Dick Cassée en Gerhard van Graevenitz. Frank Gribling maakte een reflector van chroomstaal, gebaseerd op een systeem van ritmische herhaling door een plaatwals en zetbank, er zijn vrij staande objekten van Jan Maaskant en maquettes van André Volten. Aan de ekspositie wordt meegei door verscheidene andere kunster terwijl er een aparte afdeling vooroorlogse geometrische kur Tot slot zij opgemerkt, speciale jongerencategorie Wie dit jaar nog geen 17 wordt, extra kans op één van de vele j En dat zijn dan foto apparatuur, abonnementen fototijdschrift, waardebonne vluchten boven het park, tenten, treinabonnementen... die de ouderen trouwens &Vi winnen! isen, die ’s avonds de ruwe un kleurrijke vorm geven, irlijk allen onbezoldigd, want besturen zouden anders hun nooit kloppend kunnen Voor de corsoliefhebbers de enige beloning uit een feest avond in de wintermaanden (als er geld genoeg overblijft) en uit het applaus, Bij abstrakte schilderkunst denkt men meestal het eerst aan grote doeken, waarop kwistig met verf is gewerkt, zoals Karei Appel dat pleegt te doen. Toch is er nog een andere vorm van abstrakte kunst, waarbij als uitgangs punt rechte lijnen, cirkels en recht hoeken worden genomen, de zoge naamde abstrakt-geometrische kunst. In het Kultureel Sentrum op het Konings plein is daarover onder de titel ’Varian ten’ een grote overzichtstentoonstelling te zien tot en met 27 augustus a.s. Deze ekspositie van Nederlandse kunstenaars omvat de meest uiteen lopende werken. Joost Baljeu laat een plastiek zien die in opbouw gelijk is aan het groeiproces in de natuur, van Kees Buurman is er een speelplastiek van hout en het Centrum voor Cubische Constructies maakte voor deze tentoon stelling een informatiestand van 36 cuben van 70 cm. inkomensbedrag )0,- meer bedragen dan f. 2.500,- voor ragen boven f. 40.000). >r de loonbelasting geldt sdrag het geschatte ie inkomstenbelasting zuivere inkomen. In de memorie van toelichting erop gewezen dat de voorgestelde pelverhoging verband houdt met de stijging van de premies voor zieken fonds en ziektekostenverzekering waar door - zonder drempelverhoging - bij vrijwel iedereen voorkomende uitgaven ïrgelijke tot een aftrek- gaan leiden. sorgestelde maatregel zal p' gevolgen hebben voor de be mgst. Stof tot fotograferen is er op de Hoge Veluwe waarlijk te over. Het park is in feite een schatkamer van fotogenieke objecten. Bossen, heidevelden en blonde stuifzanden vormen de land schappen van één van de laatste oases van rust en ruimte die ons volgestouwde land nog rijk is. Speur- dérs-met-de-camera kunnen ook op zoek gaan naar details, en hun lens richten op een fraaie boom, een denne- kegel of bloem, maar ook op herten, wilde zwijnen of moeflons. Maar let dan wel op spelregel 3 uit de wedstrijd- folder, die u kunt krijgen aan de ingangen van het park, de ANWB- en Weet u wel, dat u zich op de Hoge Veluwe overal - behalve in de z.g. rust gebieden - vrij mag bewegen, en dat u niet op de paden hoeft te blijven? U mag gaan en staan waar u wilt, zodat de fotografische mogelijkheden van uw ontmoeting met natuur en cultuur bijna onbeperkt zijn. Leest u het maar na in de folder ’Fotoroute Hoge Veluwe’, die in het bezoekerscentrum op de Hoge Veluwe gratis verkrijgbaar is. In kort bestek vindt u er heel wat fototips in, bestemd voor mensen, die in één dag tijd een aardige indruk van het 5500 hectare groot park willen hebben, en met een geslaagde foto- of diaserie willen thuiskomen. Achterin de folder is een lijstje opgenomen van de specifieke fotomogelijkheden van het park, gerangschikt naar de seizoenen. gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlanc|ia ia een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk behandeld, i en verzorgd' Veluwe. De bedoeling was en is: het park te bewaren en te behouden voor het Nederlandse publiek. De Vereniging van Vrienden is in 1948 opgericht op verzoek van het toen malige Stichtingsbestuur. Dit wilde zoiets als een klankbord hebben om te weten welke wensen en ideeën er leven bij de bezoekers en de vrienden van het park. Ter gelegenheid nu van de 25e verjaa dag van de Vereniging van Vriendc komt er half oktober a.s. een grote fototentoonstelling, die zal laten zien hoe ’de’ Nederlander ons nationale park ziet. Tenminste, als de vele amateur fotografen die ons land rijk is daaraan willen meewerken. AUTOMOBIELMAATSCHAPPIJ B.V. Spoorlaan 175 - Tilburg - Tel. 013-424100 Het corso in Zundert begint op zondag 2 september om half drie ’s middags. Na de optocht worden de praalwagens vanaf zes uur tentoongesteld op een groot veilingterrein aan de Wemhoutse- weg. Dat is ook op maandag 3 september gedurende de gehele dag het geval, ’s Avonds zullen de praalwagens in een zee van schijnwerperlicht baden. Op de corso-maandag zullen de bloemstukken bovendien tussen 15.00 en 16.30 uur en tussen 20.00 en 21.00 uur nog met de figuranten bezet worden. Vlakbij de grens, die Nederland en België van elkander scheidt, aan die scheiding van de francs en de guldens, van de pinten en de borrels en ’de maskes’ en ’de grietjes’, ligt aan de oude E-10 verkeersweg Breda- Antwerpen het ruim twaalfduizend zielen tellende dorp Zundert. Alleen al om het feit dat het tot voor kort gelegen was aan de drukste grenspost van West-Europa De grensplaats kan óók bogen op zijn tot ver in het buitenland ge- In aansluiting op de onlangs geSpeelde vraagde boomkwekerij-produkten en men is in Zundert ook wel een wedstrijd D.J.K. Gohr uit Duitsland beetje trots op Vincent van Gogh, de grote Nederlandse schilder, die in tegen het damesvoetbalteam van Velo- deze plaats het levenslicht zag. De grootste bekendheid geniet Zundert citas> 8aan laatstgenoemde dames zater- echter toch door zijn jaarlijkse bloemencorso, dat steeds op de eerste ^halten Düstefdorf2 teïeTde" zondag van september wordt gehouden. plaatselijke elftaUen van Turu en de dag 2 september wordt het bloemencorso van Zundert voor de Lohausener Sportverein. Als voor- lertigste keer gehouden. Thans is men al weer druk bezig met wedstrijd van Turu-Velocitas op 11 aug. bereidingen. Organisatorisch is er nog al wat te doen, want het ^al D J K- uit Gohr een vnendschappe- is normaal niet berekend op de accommodatie welke het voor ^^Xd XieX!* uit^Düsse" dag aan meer dan honderdduizend bezoekers dient te bieden. dorf parkeergelegenheid gevonden worden, aan- Deze wedstrijd is tot stand gekomen, na elders aangetrokken te worden en tal van het zeer geslaagd verblijf van D.J.K. in ragen een goede oplossing om het de bezoekers zo Tilburg van 21 tot 25 juli j.l. D.J.K. te maken. Zo moeten van het parcours, waarlangs speelde toen een vriendschappelijke u i ..j j r> i t wedstrijd tegen Velocitas, die door de trekt, alle obstakels verwijderd worden. Elektriciteits- dames van velocitas met 3-0 werd io«„ gewonnen. Deze nederlaag mocht de stemming van de Duitse dames echter niet drukken. Onmiddellijk na afloop van de wedstrijd stelden de Duitse gasten zich beschikbaar voor het s van een voorwedstrijd, als blijf waardering voor het onthaal, v geanimeerd verblijf met de dar Velocitas in Tilburg. Het is de Direktie van de Stadsschouw burg gelukt, dit ensemble ook voor Tilburg te contracteren, en wel op zondag 19 augustus a.s. aanvang 20.15 uur precies. Het zal dan voor de eerste maal zijn dat een gezelschap, afkomstig uit de Molukken en bestaande uit maar liefst 35 personen, in Tilburg te zien zal zijn. De naam van de groep ’Andarinyo’ betekent in het Nederlands ’Libelle’. 30 zeer begaafde danseressen en dansers, zangeressen en zangers en musici, zullen op zeer kunstzinnige wijze worden begeleid met authentieke Molukse in strumenten. Hierdoor zal de wonderlijke romantische sfeer ontstaan, die de muziek van de Molukken nu een maal oproept. Het geheel staat onder leiding van mevrouw Muskita. SPECIAAL VOOR DE LIEFHEBBERS VAN DEZE FOLKLORE EEN GE WELDIGE AVOND De opzet van het Nordring-festival, zoals dat dit jaar door de NOS wordt georganiseerd, wijkt op een aantal punten opnieuw af van die van vorige evenementen. Het gaat dit keer om een ducersfestival, waarbij e" uwlnemende landen de t van een afgerond ite muziek van plm. eest, waarmee elk vr wordt uitgevo ie, n.l. het Met dat door de schikbaar is is op het door een eigen tear gesteld uit ten hoogste en/of vokale solisten, producer en één of meer arrang De produkties worden uitgevoerd op 4 achtereenvolgende avonden in de Meer paal (plm. 1.500 zitplaatsen), die steeds om 20.00 uur beginnen. Per avond komen twee landen aan de beurt vol gens dit schema: woensdag 15 augustus: West-Duitsland en Noorwegen donderdag 16 augustus: Finland en Bel~" vrijdi land zaterdag 18 augustus: Groot-Brittannië en Denemarken. De avonden worden gepresenteerd door Elles Berger. Artistiek coördinator van het festival is Dolf van der Linden, die het Metropole Orkest dirigeert in het Belgische en Nederlandse programma. De produkties worden beoordeeld door een jury, waarin elk land met een deskundige op het gebied van de lichte muziek is vertegenwoordigd. Voorzitter van de jury is de dirigent en componist Cedric Dumont, die tevens direkteur is van Studio Zürich van de Zwitserse radio. De produktie, die door de jury als de beste is aangewezen, ontvangt de ’Nordring Radio Prize 1973’. Verder zijn er prijzen voor de beste solistische prestatie en het beste arrangement. Bij de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal is een wetsontwerp ingediend waarin - ter aanpassing aan de gestegen premies van ziekenfonds en dergelijke verzekeringen - wordt voorgesteld de drempel voor de aftrekbaarheid van ziektekosten en dergelijke bij de loon- en inkomstenbelasting te verhogen. De voorgestelde drempelverhoging houdt in dat uitgaven voor ziektekosten en dergelijke als buitengewone last kunnen worden afgetrokken voor zover zij bij een inkomensbedrag meer bedragen dan 12 1( bedrag (thans 10 pet. t bij een inkomt f. 24.000,- dan f. 3.00 komensbtu f. 40.000,-), bij een f. 55.OOC (thans bedra."'”1 Voor uc mensbed voor de Het Metropole Orkest en solisten, diri genten, producers en arrangeurs uit 8 Europese landen nemen deel aan de ’Nordring Radio Prize 1973’, een festi val van lichte muziek, dat van woensdag 15 tot en met zaterdag 18 augustus wordt gehouden in de Meerpaal in Dronten in Oostelijk organisatie berust bij worden in totaal 80 a verwacht uit België, Denemarken, Fin land, Groot-Brittannië, Nederland, Noorwegen, West-Duitsland en Zweden. De Nordring is een samenwerkings verband op het gebied van de lichte muziek, dat in 1964 door de radio- omroepen uit de landen om de Noordzee werd gevormd. Tot de aktivi- teiten van de Nordring behoort de orga nisatie van een jaarlijkse gezamenlijke manifestatie. Aanvankelijk bestonden deze jaarlijkse evenementen uit inter nationale toernees, waarbij elk deel nemend land een solist(e) leverde voor een Nordringteam, dat in tijd van 14 dagen van het ene naar het andere land trok om steeds met een ander orkest op te treden. Enkele jaren geleden werden De werkwijze van de deelnemende kunstenaars heeft in onze hedendaagse samenleving een artistieke geldigheid gekregen omdat ze als zodanig ge- aksepteerd is. Al tijdens en na de eerste wereldoorlog formuleerden de pioniers uit die tijd (zoals Malewitsch, Mondriaan en Van Doesburg) een andere manier van kunstmaken, met andere normen en andere motieven. Hun manier was zeker niet pree manier die van de heden kunstenaars die op te zien zijn. Wel we patroon gewt patroon dat toelaat. Vandaar ook ’Varianten’ voor deze ekspositie in ’De Koninj De toegang is gratis en (behalve zondags en welkom van 10.00 te dags tot 16.30 uur). Sentrum is bovendien c vrijdagavond geopend 21.30 uur. Voor de opbouw van het corso zijn in de grensplaatsen alle beschikbare mannen gerecruteerd, die in buurt- schapsverband ’s avonds de opbouw van de praalwagens voor hun rekening nemen. Weken, zelfs maanden soms, is men aan dit werk bezig. De wagens zullen stuk voor stuk een schat van tachtig- tot honderdtwintigduizend dahlia’s meedragen. Als men weet, dat elke bloem met een spijker op een ondergrond van gips en hardboard vast geslagen wordt, kan men wel nagaan dat daarmee in Zundert heel wat werk gemoeid is. Zo voordelig praalwagen in elkaar gestoken met al eerder gebruikt materiaal en met spijkers, die al eens in een vorige bloemenwagen geslagen zijn. Zuinig worden elk jaar alle nog bruikbare materialen opgeborgen, want de buurtschappen kunnen het geld niet over de balk gooien. Het corso moet het immers uitsluitend uit de inkomsten van de entree hebben, want het is gespeend van elke reclame en de praalwagens kosten handen vol geld. Dat komt ook, doordat Zundert zelf niet genoeg bloemen uit eigen kweek heeft - Zundert is immers geen bloemendorp, zoals Aalsmeer of Lisse en Hillegom - zodat men genoodzaakt is een belangrijk deel van de nodige dahlia’s van elders te betrekken. Ook worden er wel bloemen uitgewisseld met andere corsoplaatsen in Nederland en België. De vele mens* karkassen hui zijn natuur de buurtbe begroting krijgen, bestaat dat ze met hun werkstukken op de corsodag aan de dikke kijkersrijen ont lokken. Het Zundertse bloemencorso heeft ook een grote faam door zijn grote ver scheidenheid in gekozen ontwerpen. Dat komt, omdat het Oranje-Comité de corsobouwers daarin steeds vrije keuze gelaten heeft. Dat is ook voor het a.s. corso weer het geval geweest. Wel zal het duidelijk te merken zijn, dat dit jaar het zilveren regeringsjubileum van Koningin Juliana gevierd wordt. Dit feit zal als een ’rode draad’ door het pro gramma voeren, want diverse onder werpen zijn op een historische Oranje- gebeurtenis geïnspireerd. Overigens heeft ook de Zundertse gemeenteraad ideeën uit die hoek gestimuleerd door toekenning van een extra premie van f. 250,- aan elke praalwagen, die het Oranje-jubileum als achtergrond heeft. In totaal zullen negentien fantastische bloemenwagens aan de optocht deelnemen. Daarnaast zullen ook nog twaalf prachtig geüniformeerde drum band-, fanfare- en harmoniekorpsen in de stoet meetrekken, evenals lieftallige majorettenpelotons uit Nederland en België. De bijdrage van de muze aan dit oogverblindend florafestival zal daarom niet gering zijn. Koninklijke Harmonie Concordia broedt op plannen om in Hilvaren beek op korte termijn tot een hobby-veemarkt te komen. Die plannen zijn trouwens al in een vergevorderd stadium van voorbereiding ge komen, zelfs zodanig dat de data waarop de markt voor de eerste maal zal draaien al definitief zijn vastgesteld. première zal worden opgevoerd op zaterdagmorgen 1 september en de derde zondag in september 16 september. Zoals het zich laat aanzien wordt het een gebeurtenis uniek in deze streek, die in een grote behoefte zal blijken te voorzien. Wat is een hobby-veemarkt eigenlijk? Wel, het is een markt zoals zovele, maar dan met dit bij zonder aspect, dat ze niet door beroepskooplieden wordt gedreven, maar door al die liefhebbers die kleinvee hebben aan te bieden uit eigen kweek. Er zijn verrassend veel lieden, die er voor hun genoegen dieren op na houden, aquariumhouders, konijnenfokkers, kippen- en fazanthouders, kanariekwekers, en andere vogeltjes-frutters, geiten, slangen, en misschien zelfs kikvorsen- en witte muizentelers. Wil men een goed denkbeeld krijgen van zo’n markt, dan hale men even de beroemde vogeltjesmarkt te Antwerpen voor ogen die iedereen op een mooie zondagmorgen wel eens heeft bezocht. Men staat er dan ver baasd van welk een geweldig animo en levendigheid op zo’n markt heerst. Van heinde en verre zijn de dieren vrienden met hun koopwaar toege stroomd. Het rumoer van blaffende honden, kraaiende hanen en blatende geiten is niet van de lucht. De nieuws gierigen en kooplustigen verdringen elkaar om de in primitieve hokken en kooien en bakken uitgestalde com merce. De handel bloeit, er wordt gekocht en verkocht, er wordt ruil handel gedreven en ieder vindt datgene waarna hij al zolang heeft gezocht. Ook in eigen land zijn er de laatste tijd enkele hobby-veemarkten ontstaan. Erg bekend geworden zijn inmiddels al die van Helvoirt en Liemde en die in het nabije (Belgische) Mol, waardoor als door magische krachten bewogen, telkens duizenden bezoekers worden aangetrokken. Wanneer Concordia haar eigen markt presenteert betekent dat een winst voor de hele omgeving, omdat men het dan voortaan niet meer De Stadsschouwburg van Tilburg heeft haar deuren nog niet geopend voor het nieuwe theater-seizoen 1973-1974. Toch wil dat niet zeggen, dat er tussen tijds geen enkel evenement zou plaats vinden. Integendeel zelfs. In de maand augustus doet de Molukse dans- zang en muziekgroep ’Andarinyo’ Nederland aan, in het kader van haar eerste grote wereldtoernee. De groep zal slechts in een vijftal Nederlandse steden voorstel lingen geven. In het kader van het 40-jarig bestaan zal zaterdagvereniging J.P.S. a.s. zaterdag - aanvang 16.15 uur - een jubileum- wedstrijd spelen tegen het gerenom meerde Zwart-Wit ’28 uit Rotterdam. Deze wedstrijd, te leiden door arbiter P. Schouwenaars en aanvankelijk voor bestemd om op het nieuwe J.P.S.- complex aan de Gorinchemsebaan gespeeld te worden, zal nu plaatsvinden in het Gemeentelijk Stadion aan de Goirleseweg. Graag had J.P.S. deze jubileumontmoeting willen laten samenvallen met de opening van zijn nieuwe complex om dan de festiviteiten tevens op officiële wijze de nodige feestelijke luister te geven. Maar door het niet tijdig gereedkomen van de nieuwe akkommodatie heeft J.P.S. de eigenlijke jubileumviering moeten uitstellen naar de dag waarop het nieuwe complex geopend zal kunnen worden. Niettemin vormt de ont moeting met Zwart-Wit ’28 een belangrijk onderdeel van het feest programma. De Tilburgers, die zich over de afloop van het duel geen enkele illusie zullen maken, stellen er een eer in een ieder de gelegenheid te bieden eens kennis te laten maken met Zwart- Wit ’28 dat immers de top van het zaterdagvoetbal vertegenwoordigt. Het afgelopen seizoen deed de Rotterdamse ploeg opnieuw van zich spreken door de K.N.V.B.-beker te winnen. Na afloop zal aan spelers en genodigde een koffiemaaltijd worden aangebode in het sportpark restaurant. Voorgaande aan dit treffen zullen - aanvang 14.00 uur - de reserve-elftallen van beide verenigingen - onder leiding van de heer P. v. Herp - tegen elkaar in het strijdperk treden. kleinveehouderij is reeds contact nomen, waarbij is komen vast te dat de markt met tegemoet gezien. Men zal zich misschien afvragen waar om zo’n markt eigenlijk door Kon. Harmonie Concordia wordt georganiseerd. Wel, bij Concordia pleegt men vooruit te zien en dat is ook nu het geval nu de harmonie spoedig haar 135-jarig bestaansfeest gaat vieren. Dat jubileum staat te wachten in het komende jaar 1974 en mag uiteraard niet ongemerkt voorbij gaan. Het moet een festijn worden van en voor heel muziekminnend Hilvarenbeek. Maar het behoeft niet te worden dat zo’n gebeurtenis financiële t meringen meebrengt. Kon. Harmonie Concordia wil de kosten die er aan ver bonden zijn goedmaken met wat o.a. aan netto-opbrengst van de markt aan de strijkstok blijft hangen. Zoals reeds gezegd zal de hobby-markt van start gaan op de eerste zaterdag van september a.s. terwijl er in die maand nogmaals gemarkt wordt op de derde zondag daarna. De markt zal worden opgezet in de zalen van Cultureel Centrum ’Elckerlijc’ en op het daaraan palende terrein. Men verwacht heel veel van deze markt die ongetwijfeld ook een recreatie-object voor dierenlief hebbers zal gaan worden. Nu al werd besloten er een traditionele, vaste markt van te maken. Tot aan het feeste lijk jubileum althans bestaat het voor nemen telkens op twee dagen van elke maand, de markt doorgang te doen vinden. Van nadere bijzonderheden kunt U te zijner tijd in ons blad kennis nemen, terwijl de leden der commissie U met genoegen de nodige inlichtingen zullen geven. Men kan daarvoor terecht bij mevr. C. v.d. Braak, Bloemenstraat 28, tel. 04255-2096, en de heer Ant. Diepens, Herlaerstraat 11tel. 04255-1546. meebrer wil de goed ibrenj blijf ie hc

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 13