Tips voor thuisblijvers BADMINTON- T V RACKETS GOEDE KEUS N TOYOTA s 1 I Mik in nieuwe aankleding Prom. concerten in Brabant Beste keus ’n TOYOTA van BADPAKKEN BIKINI’S BERTENS yf mto 0 Termijn aanvragen aanvullende huursubsidie verlengd HOPMANS en BERTENS bv KEESSMITS IHNVIERS WIHÖQF E-3 open voor verkeer naar en van België 2 juli 1973 - pagina 8 DE T1LBURGSE KOERIER Donderdag 12 juli 1973 - pagina 9 De Peel Het Mauritshuis II Grigio dat een ALEN «7* ETBED! De Utrecht Braderie en kunstmarkt Wonderland EN Kleine clowns bij II Grigio. N telijk feest Nationale jeugdvierdaagse jn garantie Informatie ’Mik’ v.a. 4,50 oaar Dagje Efteling v.a. 0,75 ketvloeren itie. in. B.V. 25, Raadhuisstr. 1-9 - MOERGESTEL Tel: 04243-345-500 bekend door hun service EN HEUVELSTRAAT 50 HEUVELSTRAAT 50 ■.TWO* MIDDEN BRABANT IS EEN ONTDEKKINGSTOCHT TEN VOLLE WAARD SHUTTLES 3 stuks Corolla 1200 uit voorraad leverbaar in diverse kleuren en uitvoeringen. Reeds vanaf 7999, TILBURG JWSTRAAT 146 EFOON 42 21 11 23,75 25,75 27,75 29,75 31,75 33,75 104 116 128 140 152 164 4 6 De opbrenj ter bes eveneens eerplaats Ideale vakantiekleding Trainingspakken daar zijn wij ’sterk’ in KORVELSEWEG 239 TELEFOON 42 53 85 ian zinf sterdar ■^888 N h fabriek mkoper. AUTOBEDRIJF EN ■NS EN Zeer luxe splinternieuwe MINI TANDEM TE HUUR het heeft skamp, bow- ttingen heer ?slaagd een tngens en bouwen. Het prachtige kasteel van Dussen in het land van Heusden en Altena, is in gebruik als gemeentehuis. wegvert staat k verbode bereiken, dan zal men maken van een van de de auto-snelweg. 22 juli en Haarense Bij een aantal huurders die in het vorige tijdvak reeds aanvullende huursubsidie naren 4 ancieringen ION 42 24 74 aanpr ders roodka.. roosjes k 20 jaar teling doen r ie, aldus de ons Gruij termijn te verler i voor een afstand over 80 teurs volgen om twaalf uur profrenners. Tegen en de huldiging bij name van de markante kerktoren, die tot ver in 'eer 1200 zitp re van II Grigi gebraci rs die veel AUTOHEDRIJF Tilburgseweg 111-113 - OISTERWIJK Tel: 04242-6015 el getooid met klater- Dedrijvigheden, bouw en levenssferen dich- In de week van 7 tot en met op 28 en 29 juli geeft het jeugdcircus II Grigio in het circusge bouw bij voorstellingen, drie uur durende voorstelling genieten van een wervelende c juli ge Grigio de kerk weer een aantal Gedurende een bijna ng kan men circusshow met clowns, paardendressuur, voltige, koorddansen, trapezewerk etc. Rond de piste zijn ongeveer 1200 zitplaatsen. Het aantrekkelijke van II Grigio is dat de nummers worden gebracht door geroutineerde amateurs die veel van hun vrije tijd opofferden om tot goede prestaties te komen. Van 7 tot en met 22 juli is er elke middag ee ling om drie uur. Van dinsda met vrijdag 20 juli is er och tendvoorstelling op zondag 22 juL stelling, die om ac zaterdag 28 en zor ’s middags om drie .uur voorstel Zij zjjn er gelukkig nog volop, de mooie Brabantse boerderijen, vaak gelegen op verrassend mooie en stille plekjes en een foto waard. FVMV1ERS U4N HOOITj In de gebruikelijke kwis, bewijst het echtpaar Bus uit Utrecht elkaar redelijk goed te kennen. Het programma wordt besloten met een Mik Klokken medley, uitgevoerd door alle medewerkenden. Produktie van Mik heeft Rens van Dorth. Regie: Nico Hiltrop. «.iv.iie greep en beziens- omgeving van 7VV Hart van k ook de VVV’s roven en Breda inlich- maar die zijn. de VVV’s BADPAKKEN maten 38 tot en met 54 BIKINI'S maten 32 tot en met 46 KINDERBADPAKKEN en BIKINI’S vanaf maat 92 BIKINI’S o.a. 10,— BADJURKEN v.a.15,— Het nieuwe orkest ’de Mik Muziek Makers’ staat onder leiding van Piet Zonneveld. Gebleven zijn Gaitjan Kruutmoes, Drika en Boer Voorthui zen. Vaste gasten zijn verder in het nieuwe seizoen: Henny May en Wim Koopman, die het operetterepertoire zullen vertegenwoordigen. hebben genoten, blijkt voorts het misverstand te bestaan, dat zij thans automatisch een bijdrage krijgen. Dit is beslist niet het geval; de bijdrage moet elk jaar opnieuw worden aangevraagd. Alle huurders die menen op grond van de regeling voor aanvullende huursub sidie voor het tijdvak 1 april 1973 - 1 april 1974 in aanmerking te komen, kunnen een aanvraag daartoe nog tot 1 oktober 1973 bij de gemeente indienen. Wordt een woning genoemd tijdvak beti de huurder, te bewonings Valt deze is indiening na 1 oktober Speciale gasten in de eerste nieuwe aflevering van Mik, die wordt uitgezon den vanuit het Congrescentrum in Utrecht, zijn de uit Beieren afkomstige Chiem Gauer Schuhplatte, Rita Corita en Ronnie Tober. FIET5EHHUI5 HEUVELSTRAAT 50 Het is gebleken, dat vrij veel huurders niet bekend zijn met de bepaling, dat aanvragen voor een aanvullende huur subsidie vóór 1 juli bij de gemeenten moeten worden ingediend. De Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, Drs. J. P. A. Gruijters, heeft daarom besloten de *“”nijn van indiening met drie maanden :ngen. Antwerpen rijbaan van in België als december 1972 g' Nederland de noor Speciale aanbieding LEREN TRIMSCHOENEN met profielzool NU Een fraaie opn: Hilvarenbeekse k de omtrek is te zien. Opnieuw is de Stichting Nationale Jeugdvierdaagse Breda erin geslc boeiende vakantieweek voor jot meisjes van 6 tot 16 jaar op te l 'g daai gemeente g in de loop van ïtrokken, dan heeft roer, te rekenen vanaf de ’Sdatum, drie maanden de tijd, datum op 1 juli of later, dan van de aanvraag dus op of ;r a.s. mogelijk. Het landgoed De Utrecht, ten zuiden van Hilvarenbeek, is op enkele uitzon deringen na, vrij toegankelijk. Men kan er door bossen dwalen, langs weiden, vennen en moerassen en men vindt er naast ongerepte natuur ook moderne ontginningen. Zeer fraaie gedeelten zijn: het beekbos De Hertgang en de vennen Het Flaes en De Goor, waarvan vooral het laatste rijk is aan water vogels. Kindermaten met 2 biezen jn 2 104 116 128 140 152 164 Grote maten met 2 biezen 4 46,50 5 49,50 6 56,50 7 59,50 N dit wel het geval is kan het verkeer in beide richtingen gebruik maken van dit deel van de E3. Bij de grens is vrijdagmiddag ei een benzinestation, annex parket geopend. Vrijdagmiddag 6 julli is de noordelijke rijbaan van rijksweg 67 (E3) tussen Eersel en de Nederlands-Belgische grens vrijgegeven voor het verkeer. Tegelijk is ook in België de noordelijke rijbaan van de E3, van de grens tot aan Ranst bij opengesteld. De zuidelijke dit weggedeelte was zowel in Nederland reeds in geopend. Hoewel in ordelijke rijbaan toen eveneens gereed was, moest met de opening worden gewacht, omdat in België de werkzaamheden aan deze baan nog niet waren voltooid. Terwijl tienduizenden in deze maand hun woonstee verlaten om aan verre kusten te bruinen, zijn er telkenjare ook tienduizenden die van heinde en verre naar Brabant komen om deze provincie eens nader te leren kennen. Behalve gezegend met een rijk en vaak nog ongerept natuurschoon biedt Brabant ook een aantal toeristische attrakties van eerste orde. Rekreatie-oorden als De Efteling en de Beekse Bergen genieten een internationale vermaardheid en De Efteling is zelfs zo langzamerhand uitgegroeid tot een nationaal fenomeen, dat honderd duizenden bezoekers trekt. Maar er is veel meer. Het natuurschoon in en rond Oisterwijk is overbekend, maar ook de Campinaheide biedt de stilzoeker veel mogelijkheden. We trekken niet allemaal naar het buitenland en speciaal voor de thuisblijvers brengen we hier een aantal tips die wij brengen in samenwerking met de VVV Hart van Brabant, dat in haar vakantienummer maar liefst 175 tips bijeenbracht. Ook het blad van de Bredase VVV verzorgde een informatieblad völ interessante wetens waardigheden. In Nederland is deze internationale route, die in de toekomst Stockholm gaat verbinden met Lissabon, thans geheel voltooid. Het Nederlandse dêel is 75 kilometer lang en loopt vanaf Venlo bij de Nederlands-Duitse grens, via Eindhoven naar de Nederlands- Bel gische grens. In 1961 werd een begin gemaakt met de aanleg van dit deel. Het weggedeelte tussen Eersel en de grens is ongeveer tien kilometer lang. De weg loopt door een fraai natuurgebied en er liggen ten westen van de autosnelweg verschillende campings. Kampeerders staken in het verleden nog wel eens de over om snel het natuurgebied de ertse heide ten oosten van deze ’«erbinding te bereiken. Rijkswater- legt er de nadruk op, dat dit ien is. Wil men de Hapertse heide gebruik moeten viadukten over terlijk ineengeschoven tot een diorama. Veilige vijvers. Picknickplaastjes. Kleu- terbad. Wandelbossen. Elke dag acht goochelvoorstellingen in het theater en vier poppenspelen in het poppenhuis. Daar gaan die verhalen over. Draaimo- léns, zweefmolens, glijbanen, klimrek- ken, schommels en traptreintjes. Le vende pony’s. Miniatuur stoomtrein. De grootste kermis van Europa. Een water- orgel vol kleur en klatering. Een café restaurant aan het water en een thee paviljoen. Onbeperkt genieten van sprookjesbos, speeltuin, kermis e,tc. De Efteling is iedere dag geopend van tien tot zeven uur en de toegangsprijs bedraagt f 3,50 p.p. Kinderen tot en met drie jaar hebben gratis toegang. grow. uit het grot 1932. Vont club in 1931 j haar weg in 1 vond de burger gemeente het i het vervolg nog i benen door zijn fietsen. Het bestui Café-Bar Beerenhof’ Langestraat 42 Tel. 013-421083. Voor Uw geheel verzorgde BRUILOFTEN PERSONEELS FEESTEN RECEPTIES VERENIGING S- AVONDEN Zaal beschikbaar voor vergaderingen een voorstel- sdag 17 tot en ook nog een ling om 11.00 uur en ili is er een avondvoor- gerot icht* uur' begint. Op 'broc mdag 29 juli zijn ST"5 rllingen. vaart de bruggen en behal toega Hart strand, heidetu derij. De acht van Chaam Het grootste wielerevenement in óns land is de Acht van Chaam. Deze worden Verreden op woensdag 25 juli. Tal van binnen- en buitenlandse groot heden op wielergebied nemen hieraan deel. Omdat het de eerste wielerronde na de Ronde van Frankrijk is, vormen de Acht van Chaam een leuke gelegen heid voor alle wielerliefhebbers alle vedetten (bijna alle vedetten) met eigen ogen te aanschouwen. De profs verschij nen om drie uur ’s middags aan start. Tevoren de nieuwelingen en de ama teurs. De koers wordt dit jaar voor de Over de Efteling doen miljoenen verha len de ronde, aldus de fraai verzorgde folder die ons dit oord kleurrijk )rijst. De wolf wacht in grootmoe- bed watertanden de komst van capje af. In de keuken van Doorn- ïs kasteel wacht het koksmaatje al jaar op een oorvijg. Tot tulpen betoverde prinsen en prinsessen groeien op de fluittonen van de fakir. In nimfen veranderde sterren dansen ’s nachts op waterlelies. Betoverde koningszonen ba zuinen de magische klok in beweging. Muizen dansen op tafel bij duttende kabouters. Straks vertelt het zevende geitje zjjn moeder hoe de sluwe wolf binnen wist te komen. Daar gaan die verhalen over. Een stoomcarrousel goud. Menselijke bi stijlen, tijdperken.e Nog altijd zijn grote gedeelten van de Peel zo woest en onherbergzaam als het gebied vroeger helemaal was. Niet vriendelijk en idyllisch, maar ruig en fascinerend. In het staatsnatuurre^er- vaat De Groote Peel kan men vrij rondwandelen; een belevenis voor wie de luidruchtige kolonies kokmeeuwen wil zien en horen, de futen, blauwe reigers, ransuilen en noem.maar op. Er leven nog vissen, bunzings en wezels en wie er kijk op heeft, kan er het vleesetende plantje, de zonnedauw, vinden. Omdat de sponzige veenbodem nooit helemaal betrouwbaar is, moet men er wel de uitgezette wandelroute aanhouden. Die voert soms over hon derden meters lange knuppelwegen en bruggen, gemaakt van dwarsliggende boomstammetjes dus. Wandelschoenen zijn wel noodzakelijk. Een veldkijker komt goed van pas. Het reservaat ligt tussen het Brabantse Asten en het Limburgse Ospel, de provinciegrens loopt er dwars doorheen. Dit is slechts een zeer, zeer kleine uit de talrijke nktiviteiten waardigheden van de o™ Tilburg. De Streek VVV Brabant, maar natuurlijk van Den Bosch, Eindho verstrekken graag meer volledige tingen. Ook voor de aktiviteite hier niet worden genoemd, r toch beslist de moeite waard zij De plaatselijke uitgaven van a. zijn natuurlijk veel uitgebreider. De foto’s bij dit artikel werden welwillend afgestaan door de VVV Hart van Brabant. Wij wensen u prettige dagen. In Willemstad, het oude stadje bezoek ten volle waard is, wordt momenteel het Mauritshuis gerestau reerd. De totale restauratiekosten zul len wellicht een bedrag van rond de twee miljoen belopen. Het mqnumen- tale gebouw werd in 1623 gesticht als jachtslot van de Oranje’s en heeft tot 1795 als zodanig dienst gedaan. Tot voor kort werd aangenomen dat het was ontworpen door Melchior van Herbach, doch recente onderzoekingen wijzen in de richting van Willem van Salen, een bouwkundige die in dienst was van Prins Maurits. De stichting doet dat reeds voor het zeventiende jaar. De nationale jeugd vierdaagse wordt dit keer gehouden van dinsdag 31 juli tot en met zaterdag 4 augustus. De ouders kunnen zich fijn ontspannen en de kinderen worden vier dagen lang op een verantwoorde wijze beziggehouden. De deelnemertjes ko men vier middagen in de bossen en er is volop toezicht. De groepen slapen in boerderijen in en rond Breda en gebruiken daar ook de maaltijden, 's Morgens kunnen zij doen aan de aktiviteiten die uitvoerend comité voor dit jaar gepland. Dat zijn een mini-zesl een binnenstads-etalagéwedstrijd, len en films kijken. Nadere inlicht worden graag verstrekt door de Hakkaart, Meerhoutstraat 1 te Breda. Tel. 01600-43937. 75ste maal verreden. Uit de historie: Op 30 mei 1898 werd in Chaam de wielerclub ’Steeds Voorwaarts’ opge richt. De aktiviteiten van deze vereni ging bestonden o.a. hierin, dat ze jaarlijks op de weg tussen Ulvenhout en Baarle Nassau een wielerwedstrijd orga niseerde. Langzaam groeide de belang stelling, maar het duurde toch nog tot 1931. alvorens Chaam op het gebied van de wielersport enige bekendheid zou krijgen. In dat jaar organiseerde de wielerclub op 19 mei een wedstrijd rond Chaam voor nieuwelingen, ama teurs en onafhankelijken. Het was een groot sukses. Dat bleek onder andere uit het grote aantal inschrijvingen voor id de organiserende wieler- gesloten spoorbomen op Baarle Nassau, dit keer smeester van een naburige achteraf ongepast om in renners met zulke blote i gemeente te laten lur van de wielerclub nam toen de historische beslissing om de wedstrijd voortaan uitsluitend op Chaams gebied te laten verrijden en het parcours de vorm van een acht te geven. Zo werd op 30 mei 1933 de eerste ’Acht van Chaam’ verreden. Het pro gramma op 25 juli begint ’s morgens om half negen met de start van de adspiranten voor een wedstrijd over 24 km. Om kwart voor tien starten de nieuwelingen km. De amatc en om drie uur de zes uur is de finish de Chaamse kerk. In de periode van 24 augustus t/m 3 september aanstaande zal Het Brabants Orkest o.l.v. Sef Pijpers wederom een serie Promenadeconcerten geven in de navolgende plaatsen: Breda, Oss, Bergen op Zoom, Uden, ’s Hertogenbosch, Tilburg, Boxtel en Helmond. Medewerking wordt verleend door het Trio Louis van Dijk, Farce Majeure en the Chris Hinze Combination. igst van deze concerten zal dit jaar ter beschikking worden gesteld van de Aktie Natuur. Deze Promenadeconcerten worden ge organiseerd door de Stichting Prome nadeconcerten Noord-Brabant. Het KRO-televisieprogramma wordt met ingang van vrijdagavond 13 juli in een nieuw jasje gestoken. Dit programma, dat ook in het komende seizoen, een-maal per vier weken op het scherm komt, kreeg de entourage van een herberg waar vijf gastvrouwen de scepter zwaaien. Voor de negende maal in successie wordt dit jaar op 26, 27 en 28 juli in Bergen op Zoom een braderie en kunstmarkt gehouden. De scheldestad zal dan herschapen zijn tot een feéste- lijk oord, waar zeer veel te beleven valt. Feestvieren gaat de B,ergenaren trou wens toch heel gemakkelijk af. Zij hebben er geen moeite mee om van een betrekkelijk kleine gebeurtenis een groot feest te maken. Over carnaval behoeven we niet spreken, want er zijn nog andere gelegenheden genoeg. Op de kunstmarkt zijn talrijke Belgische en Nederlandse kunstenaars vertegenwoor digd. Deze wordt gehouden in het schilderachtige St. Annastraat en de binnencour van het stadhuis. Het woord braderie houdt waarschijnlijk verband met het woord braden. Op middeleeuwse jaarmarkten moest er uiteindelijk ook wat te eten zijn. In Bergen op Zqom heeft men dit zeer letterlijk opgevat. Verleden jaar werd op de markt een os van rond de 200 kg losterd, zodat belangstellenden een >odje <>s’ kbmfêrr'ktipëh: TófWÉba- Vitfg^^van ^lelf organisef-de belangstelling groot, dat liet beest weldra tot op' het bot was afgekloven. Dit jaar zal het waarschijnlijk een os worden van nog zwaarder gewicht en men denkt er reeds aan om volgens jaar - bij het tweede lustrum - een groot barbecuefeest te houden. Per boot naar de Beekse Bergen Drika en Boer Voorthuizen zingen de volgende duetten: ’Het is weer Mik’, ’We zijn zo verschillend’ en ’Die ander’. Drika alleen is te beluisteren in ’De televisie is kapot’, Boer Voorthuizen zingt: ’Heb je Abraham gezien’. Ronnie Tober brengt in dit programma zijn nieuwste hit ’Bitte, bitte, bitte’. Rita Corita is te beluisteren in een potpourri van haar suksessen. Henny May en Wim Koopman zingen met het koor ’Thalia’ uit Amsterdam het duet ’Schenkt man sich Rosen in Tirol’, uit de operette ’Der Vogelhandler’. Sedert kort zijn de Beekse Bergen ook per boot bereikbaar. Vanuit de Piusha- ven vertrekt iedere morgen een boot om half tien en het vertrek vanaf de Beekse Bergen is om half zes. Zondags e boot niet, want dan zijn de i dicht. Een retourtje kost f 3,75 jive de boottocht geeft het biljet jang tot de Beekse Bergen en het t van Brabantpark, alsmede tot het “J, de doolhof, de speeltuin, de ■ctuin, dierenland en de kinderboer- Het Eindhovense Wonderland is dit jaar tot en met 3 augustus geopend in de Philips Jubileumhal in Eindhoven, dage lijks van negen tot zes uur (behalve op zaterdag en zondag). Wonderland biedt voor kinderen veel droom-mogelijkhe- den. Er zijn hometrainers, cassettere corders, botsauto’s een echt vliegtuig waar men in mag klimmen, een film zaal, een mini supermarkt en nog veel Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa en ook op het kantoor van het Eincjhovetjjt Vakantiecomité, Stratum- sedijk 6 7. Voordeel van een vroegge- kochte kaart is, dat men er zeker terecht kan, want het wil nog wel eens voorkomen dat de belangstelling voor Wonderland zo groot is, dat tnen er niet meer in kan. Met open ogen door Den Bosch De Bossche VVV heeft een erg hip boekje uitgegeven, waarin een stads wandeling voor kinderen beschreven staat."' Met zéstien vragen, die beant woord moeten Mtorden als men zijn kennis van wat Den Bosch zoal te bieden heeft, eens wil testen. Voor de leider van een groep zijn de antwoorden op alle zestien vragen beschikbaar. De totaalprijs is nooit zo onoverkomelijk, zeker niet voor wie bijvoorbeeld op een minder zonnige dag ziin spruiten, plus eventuele neefjes en nichtjes, bezig moet houden. Misschien een tip? Prijzen uitloven voor wie de meeste vragen goed heeft. Het feit dat het centrum van Den Bosch sinds kort bijna helemaal tot voetgangersdomein is be vorderd, vergemakkelijkt het speur- en kijkwerk. DtWIS HET PRETTIG ALS.JE ZO'N SNELLE,LICHTE BATAVUS HEBT-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 9