WV ffl fancy fashion Westermarkt 16, Tilburg^ Circus Toni Boltini voor drie dagen in Tilburg f30. Verdwijnen van het Dieren park maakt ander recreatie- object aldaar urgent De karavaan O Robert Casadesus lllllllllllllllfl Lwoka FELS IIIIIIIIIIIIIIIU Vooral moeders met kinderen zullen deze ontspanning missen Echtpaar Maas zag 14 kinderen na lange jaren weer bij elkaar 2361 manjaren verloren door staking 1 juni 1973 - pagina 12 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 21 juni 1973 - pagina 13 PREMIÈRE OP VRIJDAGAVOND VERLIES VOOR DE BREDASEWEG 1922 LEDER IS MODE Andere mogelijkheid .ARS B.V. ig (Foto Van Aarle) BIEDINGEN Extra plussen: 45 Kleurenboetiek BEHANG - VERF - LAK korvelseweg 174, tilburg HEUVELSTRAAT 50 f 169,- GER |n 51 TILBURG 229 ïdingen tuurkoop) Loop vrijblijvend binnen, we hebben 'n prachtige kollektie BADPAKKEN en BIKINI’S van TWEKA, LINDA LOU en TRUMPH. LEDEREN OVERHEMD- JASJES reeds voor 198,- 103 89 5 KLASSIEK FA jn. dia film 423967 itie ilfouten. KLASSIEKE LANGSPEELPLATEN lakken en 1 net pijn dc de tiener^ loer voor weers- ms een Voor SUÈDE en NAPPA slaagt U beter in een SPECIAALZAAK Enorme keus zowel voor DAMES als HEREN DONA-KNIKNIE de man van 'tvak gieter™, toen r22 gebi a te Neem zo’n handig jasje mee als U met vakantie gaat. DONDERS-DE WIT JUL. v. STOLBERGSTRAAT 5 HERMEN f178,- f227,- 5 f279,- swnweor y.Ajloeit 'ol bel ons nummer 013-421697 half geld op de interlokale bussen; ’Ze weten wie er de baas is, altijd. ik boven piste beesten 1 voorstelling op gaan zitten, want het is bij mij geen dameskransje. Aspect vergeten Wanneer we nu de raadsstukken bezien voor de komende zitting op maandag 2 juli a.s. komen we daarin een praeadvies ïgoriaanse n gehore Schelle- was, maar op één bil 9 genezing srinnert hij luitengewoon Dit is een idee, dat misschien voor het toerisme interessant kan zijn, al lijkt het bestand van het Dierenpark wel wat erg uiteenlopend om te passen in het als de gemeenteraad it punt wordt behan- iit aspect zou interes- navragen, wat de voorstelt, dat er qualitatief een aantal gra- is, is de uitvoering van vertolkt leiding Als de meest pijnlijke Taras zich een tijger, van de haas uit recht op ’t kopen van voorde- tochten. WARENHUIS iet hart van Tilburg) ook voor materiaal tzelfshop B.»551933J zien, deld, seren gemeente gebeuren uiteinde'21 kwestie, plantsoenendienst, bestaat bij deze dienst fantasie om tot een prett voorstel te komen, belangstelling hee aan aardig project zich, op vermoeiei BIJ 40-JARIGE BRUILOFT circusorkest uitgebreid if tien uur Noordhoekring 79 Telefoon 424556 VLOEIBARE RAUHFASER~~ In nieuwe [FLiXA] kleuren In juni, juli en augustus. NS-identiteitsbewijs of pasfoto en een bewijs waaruit blijkt dat je met ouder dan 19 bent mee brengen. voordelig uit met NS INIUM ERS rsterk. d uit ig aluminium, porten met slipprofiel. ten die in voorkomen. n verschillende eze 2-delige ook te ils 2 losse beginsel van ’vrij bij de Beekse houden. Wij Ivl neeriandia pioniers in textielremiging gemeente binnen- tige vrachtwagen- ijn daarbij, onder vervoer van de rij- ülii mét paarden, ten, Kamelen, lama’s en ijsberen. Het tonnen zware richt van Boltini’s nieuwe •"«Daleis moet eveneens lucii gedragen door een aantal >»roewicht trucks met rijden en hele kuns heeft u wel eens haast? op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur wij halen en bezorgen gratis als het wat langer - mag duren Karoli’s zich met vogels en in vliegende trapeze heen, ter- één enkele trapeze. Nadat de hele manegerie weer veilig achter de tralies is gebracht en het zweet van zijn gezicht heeft geveegd verklaart Taras: ’Tijgers zijn altijd onbe trouwbaar. Ze kunnen je lief aankijken, maar plotseling hebben ze je whaf te pakken en loopt het bloed over je lijf. Of het pijn doet? Nou wat dacht je.’ De ouders zijn al verschillende malen in Canada geweest. ’Dat is niet veel duur der dan een reis naar Spanje’, aldus de heer Maas, die enkele jaren geleden zijn houthandel aan de Goirkedwarsstraat overdeed aan zijn zoon Loek, en die nu dus de tijd heeft om zich nog eens wat meer te bekommeren om zijn kroost in den vreemde. Bij dit zeldzame familie feest lieten de omwonenden in de St. Willebrordstraat zich uiteraard niet on betuigd en ook andere kennissen en vrienden gaven blijk van belangstelling. ce ervaring herinnert tijger, die een biefstukje it de baas z’n achterste haalde. Niet dat het ernstig Taras heeft daarna lange tijd moeten zitten, wachtend op van zijn wond. En dat was, her de lange duur bt ;nd. Ook wat de dieren betreft zullen de toeschouwers echt worden verwend, want er is op dit gebied veel te zien en te beleven. Polstokspringers die geen angst en dui zeligheid kennen zijn de Gamby’s en springers werken op een manier, zoals zelden werd vertoond. Bernard Spindler stelt zijn sympathieke olifanten voor, Eugen en Barbara Poludniak zullen hun vermakelijke ijsberen laten optreden en de Chabres zijn er met een verrukke lijke poedel- en een ponyrevue. De belangrijke paardennummers van Boltini zullen zeker door de kenners worden gewaardeerd, of het nu de jongste dresseur ter wereld Alberto Althoffs gepresenteerde Arabische hengsten zijn of de Lippizaners, met gezag en charme geleid door Antoinette Boltini, van wie men ook de stijl en sierlijkheid kan bewonderen in een hogeschoolnummer. De lach blijft het gebied der clowns en wat dat betreft kan Tino Zacchini worden beschouwd als een der meesters, voor wie de komische kunst geen geheimen meer heeft. Tenslotte is er het c: o.l.v. Frans Seuren en een dat dagelijks vanaf De talrijke mensen, vooral ouders met kinderen, die op mooie dagen het Die renpark plachten te bezoeken, zullen ernaar uitzien, dat er een vervanging komt voor de instelling, die gaat ver dwijnen, en daar zal uiteraard lang over heen en weer worden geredeneerd. Wij herinneren ons een gesprek met wet houder Mannaerts, waarbij hij het idee lanceerde om in de Waranda een kinder- boerderij te stichten, of een soort petscorner, die dan niet de bedoeling zou hebben toeristen aan te trekken, j maar die uitsluitend bestemd zou zijn voor de Tilburgse huismoeders, die met hun kinderen willen gaan wandelen naar een voor de jeugd uitgesproken aantrekkelijk doel. Tijdens de discussies in de gemeenteraad is hierover niets naar voren gebracht, en dat is eigenlijk wel jammer. Helaas komt de plaattitel Tn Memo- riam’ nogal eens voor. Recentelijk en zeer terecht bracht C.B.S. Artone een ’In Memoriam’ plaat uit, gewijd aan de briljante pianist Robert Casadesus. Casadesus, overleden in 1972, van oor sprong een Spanjaard, (zijn eigenlijke naam was Casa de Jesus, waarbij dan de ’J’ als ’Ch’ uitgesproken wordt,) speelt op deze goedkoop aangeboden plaat enkele fameuze pianosonates van Ludwig van Beethoven, en wel de Mondscheinsonate, Les Adieux, A Thérèse en de Appasionata. Een ongeken grote hoogte bereikt Casa desus, door elk detail een glans te geven, waardoor er een variabel ’gespan nen’ sfeer ontstaat die zeer te apprecië ren is. Dat deze opnamen 15 a 16 jaar geleden opgenomen zijn, pleit alleen maar voor de nog steeds geldende op- dierenpark, vatting, die Casadesus er in die tijd al geopend is. op na hield. Een aanbevelenswaardige plaat met een qualiteit waarvan de prijs f 10,-, dienovereenkomstig is. C.B.S. 61 IS" Een plaat die qualitatief een aantal gra- parochie viert daties beter is, is de uitvoering van Beethovens enige vioolconcert, vertolkt V PP Ftl ff1AFlff door Zino Francescatti onder leiding TVVluSla,,b van ’s werelds bekendste dirigent Bruno hpki til Q ïl Walter, 1876-1962. De uitvoering van UC3UUU1 dit duo, Francescatti en Walter, is een verrukking var digheid in dit i concert, v beweging" fris en du vroege of ters inter is een fei moeten worden Deze instelling het dat zij daar niets daar een heel andere opvatt over tonen van dieren en i houden van een dierenbesti exploitanten van ’dierentuinen’ over het algemeen huldigen. B en W voegen daaraan toe, dat een en ander zou resul teren in een jaarlijks verlies van 1 miljoen en dat is inderdaad wel wat gortig. Wel menen B en W, dat bij opheffing van het Dierenpark de col lectie misschien helemaal of voor een deel zal kunnen worden overgenomen door de bestaande projecten, t.w. Safa ripark, petscorner en Hart van Brabantpark. En daaraan zou dan de gemeente wel kunnen meewerken. Met zijn reusac geschoren hoof plakt hij er uit Mongolii overtuigend op, daag* Bijgaande foto werd gemaakt ter ge legenheid van de viering van de 40-jarige bruiloft van de heer en me vrouw Harrie Maas (66) en Elizabeth Janssens (65). Zoals aan de opname te zien is vond het feest plaats in de stads schouwburg nadat het heuglijke feit te voren in de Lovense kerk was herdacht. Het echtpaar kreeg in de loop van zijn huwelijksleven 14 kinderen, van wie er tot dusver 9 zijn getrouwd, en achttien kleinkinderen. Zes van de kinderen leven buitenlands, vier in Canada en twee in Afrika. Óm een zo zeldzame familiereünie zeker niet te missen, wilde men niet wachten op de gouden bruiloft, want een andere gelegenheid om de hele familie bij elkaar te zien zal zich niet zo gauw meer voordoen. Ze waren er dan ook allemaal. De oudst zoon, Kees, die in Canada een lood achtige gestalte en kaal- >fd - voor zijn optreden r zijn staart op, want je komt lië of niet - levert Taras het 1 bewijs. Hij jaagt zijn dieren ragt ze uit en voert schijn- aanvallen uit waarbij hij bloedstollende oerkreten uitstoot, die door het zevental met jungle-geluiden worden beantwoord. Zijn moeite wordt be loond: de tijgers voeren zijn bevelen uit, al is het met tegenzin en soms een uithaal met een tijgerklauw, die net zijn doel mist. Aan de veilige kant van de tralies ver klaart echtgenote Carmen: ’Taras in de kooi, dat is eigenlijk net zo goed een tijger als die zeven anderen. Kijk hem daar nou staan briesen. Grandioos niet? Het publiek vindt het zo span nend, dat ze vergeten te klappen, maai dat is eigenlijk het allerbeste applaus voor hem, die stilte.’ Of Taras nooit door een tijger te grazen wordt genomen? Carmen: ’7 maar proberen doen ze het Een poos geleden is hij vlak boven zijn oog opengehaald. Zes krammen erin. Tijdens de laatste zitting van de gemeenteraad is het besluit gevallen, dat het Dierenpark aan de Bredaseweg dan maar moet verdwijnen. Deze veelbetreurde maatregel is onvermijdelijk gebleken, en strekt in elk geval tot voordeel van de Hogeschoolgemeenschap en verder tot bevordering van de belangen van het hoger beroepsonderwijs in onze stad. Er zullen daardoor meer studenten naar Tilburg komen en daar door zal de sector dienstenverlening in onze stad weer wat worden uitgebreid. Zowel economisch als cultureel bezien is het verdwijnen van het Dierenpark dus een offer, dat gebracht wordt terwille van duidelijk blijkbare voordelen. Er is aan deze geschiedenis een aspect, dat bij de behandeling in de gemeenteraad niet uit de verf is gekomen: er gaat wel een belangrijk attractiepunt in het westen van de stad weg, dat tal van Tilburgse gezinnen vele jaren lang veel plezier heeft ge boden, maar wat komt er voor in de plaats? Zeker, het wandelbos ’De Waranda’ wordt groter, en daar kunnen dus meer mensen een rustige plaats vinden, maar het recreatieve element van deze uitbreiding kan toch niet worden vergeleken met dat van het Dierenpark. Het zou goed zijn, zich, wanneer dit ook voor dk en eens navragen, wat zich voorstelt, dat kan. Want dit wordt dan lelijk toch wel een gemeentelijke e, die zal neerkomen op de Zonder twijfel genoeg ttig en aanvaardbaar 1. En vooral voor wie telling heeft voor de jeugd is het ct! Behalve een hoop gezellige dingen (feest voor de zieken, de bejaarden, de kinderen, de jeugd, een algemene instuif) viert de parochie van het Aller heiligste Sacrament te Tilburg haar veertigjarig bestaan ook met een bij zonder optreden van de eigen koren. Het nieuwe kinderkoor zingt op zondag 24 juni om kwart voor negen, het steeds groeiende tienerkoor om half twaalf. Het Ceciliakoor (dirigent J. van Gestel) voert met medewerking van enkele gasten een heel program uit, resultaat van enkele maanden hard werken: zaterdag 23 juni om half zes de Missa brevis in D van W. A. Mozart; zondag opna- 24 juni om tien uur de Missa ’laudia ind be- Sion’ van Palestrina en om half zes de Missa solemnis van Jan Nieland. In iedere mis worden de grej melodiën van Sacramentsdag ten “bracht. Aan het orgel zit A. S van B en W tegen naar aanleiding van een adres van de werkcommissie ’Stich ting Tilburg ZoO’, waarin wordt geijverd voor het overbrengen van of het reconstrueren van een Tilburgs Dierenpark dat dan ondergebracht zou i bij de Beekse Bergen, leeft te kennen gegeven, tts in ziet, omdat men tting heeft i in stand tand dan laten leven’ zoals dit Bergen wordt aange- zien er dan ook vooreerst niet veel van terechtgekomen. Maar in het betreffende praeadvies, dat dus reageert op het adres van een werk commissie ’Stichting Tilburg Zoo’, wordt niet gesproken over een ver- vangingsobject voor het Dierenpark aan de Bredaseweg. Omwonenden mogen het misschien toejuichen, dat ter plaatse het toeristenverkeer zal ver dwijnen, Tilburgse huismoeders, die met hun kinderen daar in de buurt ’ergens naar toe’ willen wandelen, zullen het, zoals gezegd, toch wel van belang vinden, als daar iets anders komt, dat in belang zo’n beetje met het Dierenpark gelijk staat. De komst van het Nationaal Ne derlands Circus ’Toni Boltini’ naar Tilburg betekent, dat een gigantische karavaan auto’s in de nachtelijke uren door de straten trekt. Vierhonderd auto’s telt deze ka ravaan die meestal via een speciaal door de politie aange wezen route de ge rolt-. Reusachtigi combinaties zijn meer voor het ve dende dierentuin met olifanten, kamelen, 1 zeven ij gewi circuspa worden zwaargewicht trucks met opleg gers. Het rijden met deze kolossen is een hele kunst, die de chauffeurs van Boltini volledig beheersen, maar het valt toch niet mee om in het nachtelijk duister overal zonder kleer scheuren langs te komen. Vooral op de plaats van be stemming moet er heel wat heen en weer worden gemanoeuvreerd voor alles precies op zijn plaats staat. De taak van de chauffeurs wordt soms een stuk makkelijker door de spontane medewerking van omwonenden van het circus terrein, die in nachtkledij naar buiten komen om hun particu liere auto uit de weg te zetten. De medewerkers van het circus, die hard moeten werken om alles op tijd klaar te krijgen, waar deren deze hulp bijzonder, maar het wordt toch een spijtige zaak gevonden, dat de omwonenden daarvoor ’s nachts uit bed moeten komen. De zeven Bengaalse tijgers van de beste dompteur ter wereld Taras Bulba zijn geen lekkere jongens. In hun kooien op het circus-terrein van Toni Boltini taxeren zij de voorbijgangers met hun luie oogopslag op hun eetbaarheid en grommen af en toe begerig als er een extra smakelijk hapje passeert. Het zijn de beste tijgers van Europa, welke beesten zou de beste dompteur ter wereld anders moeten hebben. In een hoek van de kooi heeft gezinsuit breiding plaatsgevonden. Twee tijger welpen, geboren aan het begin van Bulba’s toernee door het voor hem klamme Nederland en België. Moeder en kinderen maken het goed, ze weten aardig raad met de malse hap vlees, die Taras hen toeschuift. Is het niet een beetje gewaagd jezelf de beste dompteur ter wereld te noemen? Taras: ’Helemaal niet, want ik bèn het gewoon. Ik ben de allerbeste dompteur goek ter wereld. Ik heb een nieuw type tittel dressuur ingevoerd waarvan de con- currentie geen brood lust. Als ik in de te sta is het een en al aktie. Mijn krijgen geen kans om tijdens de Hing op hun luie achterste te ïrfng van er, is een m hart en geest. De leven- ji uit mooie, romantische viool- h, voortvloeiend uit de handige ngen van Bruno Walter, zijn nog duidelijk hoorbaar, ondanks de opnamedatum, 1961. Dat Wal- uerpretatie allang achterhaald is, feit, doch het blijft een vertol king met ’bekoring’ als ingesloten antecedent. Dat Bruno Walter geen in testaat is, blijkt uit de grote hoeveel heid opnamens die hij de mensen naliet ter bewondering daarvan. De qualiteit is helder mooi en de plaat is. op de backcover voorzien van gegevens ovèr Bruno Walter en zijn gemaakte mens staan vermeld in een bijgaar knopt catalogusje. Het nummer; C.B.S. 61 001, f 10,- R v H’gebrac kens. Voor de laatste feestmis (zondag 24 juni half zes, een soort reünie van oud- medewerkers) treden een aantal oud- leden van het koor aan, die met de huidige leden een flink mannenkoor vormen. De mis zal worden gecele breerd door de drie jongste hier werkzame priesters van vroeger en nu: J. Piasmans, L. Spijkers en Fr. Hen driks. Pastoor G. Witlox, nog gedeelte lijk buitenspel, zal wel in al de diensten de preek houden. Het zal een feest zijn zonder triomf, maar wel met moed en vertrouwen. kJ gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgde We weten allebei dat er risiko’s aan het vak zitten en dat Taras af en toe een »oeie haal krijgt. Er zitten nogal wat skens op zijn lichaam, maar die hinderen hem niet. Alleeen bij veranderingen willen ze wel eet beetje jeuken.’ Uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek is gebleken dat bij de stakingsgolf in de maanden februari tot en met april van dit jaar in ca. 200 bedrijven het werk is gestaakt of prikacties zijn gevoerd. Het aantal daarbij betrokken werknemers (stakers en andere werknemers, die niet konden werken tengevolge van de staking) bedroeg ca. 80.000. In totaal gingen bij deze acties 590.000 arbeidsdagen ofwel 2361 manjaren verloren, waarvan 1969 manjaren in de metaalnijverheid. De stakingsgolf van de afgelopen maanden behoort, samen met die in 1946 en 1960, tot de omvangrijkste van na de oorlog. In de eerste helft van 1946 gingen eveneens ca. 2400 manjaren verloren, in het eerste halfjaar van 1960 1600. Circus Toni Boltini komt weer in Tilburg, en slaat van vrijdag 22 juni tot en met zondag 24 juni zijn tenten op aan de Lage Witsiebaan, nabij de Ringbaan West. In een tent met 800 zitplaatsen zullen groot en klein vreugde, bewondering en angst delen. Men kan genieten van een schrikwekkende rodeo door het gezelschap van Holdy- Barlay. Moeilijke oefeningen op het vertikale koord worden met meesterschap uitgevoerd door Ariela en Felix. Acrobatie op de fiets, steeds hoger en hoger, met de wereldbekende zes Bertini’s, terwijl een andere vorm van acrobatie, gekoppeld aan een onweerstaanbare humor, wordt uitge voerd door Rainers. Polstokspringers die geen angst en duizeligheid kennen zijn de Gamby’s en sprongers op de wip die de wet van de zwaartekracht niet schijnen te kennen zijn de Urbans. Verder dan nog zal het Trio Juanito, even wichtskunstenaars, waarvan de prestaties adembenemend zijn. In de lucht vereenzelvigen The Flying draaien op een gevaarlijke manier om hui wijl Raphael buitengewone tries realiseert op -:~tersbedrijf heeft, verliet Nederland al zijn jongste broer Paul nog maar pas geboren was, en die kreeg hij maar even te zien toen hij met kerstmis 1957 korte tijd in Nederland was. Trainingspakken daar zijn wij ’sterk’ in 25,95 27,95 29,95 32,95 35,95 38,95 met 2 biezen 104 23,75 116 25,75 128 27,75 140 29,75 152 31,75 164 33,75 in 2 kleuren 4 6 Speciale aanbieding LEREN TRIMSCHOENEN 25,- In 2 kleuren 104 116 128 140 152 164 Grote maten met 2 biezen 46,50 49,50 56,50 59,50 DM IS HET PRETTIG filS JE ZDhl SNELLE.UCHTEBATAVUSHEBT-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 13