I- Grote diepvriesactie met geweldige kortingen 548 De luchtige zomer- katoentjes van 1973 Arbeiders van de landwegen hebben er schoon genoeg van en richten actie-comité op WASMACHINE CENTRALE F. L. DERKZEN Zweden - ideaal vakantieland voor toeristische ’Doe-het-zelver’ 25 jaar MOEDERDAG GESCHENKEN 98 17,75 KOFFIEZETAPPARATEN MOEDERDAGKORTING 15 PROCENT URS Stichting Music Inn organiseert orgelkonkoers Biljartver. ’De Biko’s’ STRIJKIJZERS - KOFFIEMOLENS - HAARDROGERS - LADYSHAVE’s FRITUURPANNEN - ELEKTRISCHE MIXERS - B5 Brabants Orkest in Oisterwijk ELEKTRISCHE WEKKERS «„af Schepen op de plaat Donderdag 10 mei 1973 - pagina 9 mei 1973 - pagina 8 DETILBURGSE KOERIER H CARRY :n; ee Mer salontafel pok ten Hotelcheques 49,75 in de ongerepte Zweedse natuur de 2785 Autotrektochten Orgelkonkoers 25 snstraat 52 125 125 125 abantlaan 100 12-14 De finale BEKENDE MERKEN o.a. BAUKNECHT ERRES ESTA HELIFROST f VOORBEELD B VOORBEELD C DIEPVRIESKIST Uitsluitend 1e klas merken. rabantlaan 100 VOORBEELD A DIEPVRIESKIST van 748, NU 145 liter Afmeting 60 br. x 60 d. Ruime sortering onderdelen. >e’ Ruime keus in wasautomaten. Alle kisten met 5 jaar garantie. Eigen service. Gratis thuisbezorgd en geplaatst. t naar 225 liter. Afmeting 83 br. x 60 d. ALLES MET ZEER HOGE KORTINGEN OUD HOLLANDSE VERLICHTING Onze t voor ifeest, enz. 2-14 2-14 87 25 44A-146 44A-146 44A-146 44A-146 44A-146 44A-146 moge- reerd. A zijn oflijk en het één van ij de organist van de Petrus- leer Jan Staudt - als solist ins niet ;n boei- sn door het zo’n d can het niet meer t ;t toe: Missel jrote vraj houdt i Caravanners Zweden is een ideaal land voor caravan ners en dat geldt niet alleen voor de loor Stol- op de mauwd -,!!,tse ■°e aan een te ijzer onderstel ken blad eet [TASE oon 422567 DIEPVRIESKIST 350 liter. Afmeting 120 br. x 67 d. >-87 12-14 12-14 12-14 Gelet jaarlijl placl uitze per be tal selijk -.. Het Nederla Jen orgel is gezellig, vooral als Solisten- waarop >eelt alles, lie moet ustrieterrein 3OIRLE [t.o. zwembad) efoon: 04247-27 laten speler populair ra wezenlijkt. De nog op, of op meer aandacht beuren kan worder Verdere inlichting. Muziekhuis Rossmeisl, Juliana bergstr. 7-10, Tilburg verstrekt. bijna camperen, ijk aange- Jemocra- en de leidü het geze projekt szigen zijn verbitterd. Naast klachten zijn e «neven, die echter de vergadering ornaamste algem te brengen s kommunil VERVOER MET KADAVERBUS Wie gebr hotelchec ons la.iv. korting van 3( commerciële greep wordt gehouden. Het zou de ovemachtinger iwens niet liggen, want daarvoor hebben zij teveel bestaat uit drie respekt voor het individu. Ten derde kan men in dit door natuur- scl Voor het echter zover finalisten in het gehel maken wie de uitei worden. Daarom zal een er wel wij weten niemand worden door de ld als mensen die zijn. Als we s het ware in zeer lage prijzen die men op de riante campings moet betalen; doorgaan" veel meer dan f. 5,- per dag. Eer end aspekt is daarbij dat mei organiseert MUSIC INN ateur orgelkonkours en een speciale manier, waarbij onverschillig of hij of zij lang dspel beoefent, een kans ran de twintig prachtige spek De 1 waarop i muziek ii Nederland, ook na de belang Nederlai dragen. breng»" MUSI P. Loosjesstr. 11 P. Loosjesstr. 11 Fivolistraat98 P. Loosjesstr. 11 te orgel en het leren l open goed moet letten, indelaar kan hierbij g zijn gaan rea is. In het belai itig van deze :n stichtir De gemoederen zijn zeer verhit en men is geneigd sommige verhalen als al te sterk te betitelen. Een aantal wil er echter met genoegen de vingers voor omhoog steken. Wie voor het eerst naar Zweden gaat zou het liefste alles in één vakantie willen zien. Iemand die echter twee dagen door dit land trekt weet dat dit een onbegonnen en ook onnodige zaak is. Een goede tip die de mensen van Bureau Zweden de Zwedenganger mee geven is het maken van een autotrek- tocht. Men rijdt in Amsterdam eenvou dig een van de Tor Line carferries op, waarmee al direkt uitputtende autorit ten worden voorkomen. Vierentwintig uur later rijdt men fit Gotenburg bin nen - de toegangspoort tot Skandinavië - om meteen in noordelijke richting te rijden. In vele gevallen kan de auto gratis meegenomen worden. De hotels en restaurants die de hotel cheques accepteren staan op speciale kaarten aangegeven. Na een rit door het Zweedse landschap kan men bijvoor beeld een kleine week rond het schitte rende Vanern-meer verblijven. Wie daar na nog zo’n dag of zes beschikbaar heeft kan het bruisende Stockholm bezoeken en toch op zijn gemak het tweede deel van de trektocht in de richting Gotenburg maken. De ferry brengt de vakantieganger op ontspan nen wijze weer naar Amsterdam. Wie bij het vertrek van de boot een licht gevoel van heimwee naar het vakantie land niet kan onderdrukken, weet dat hij er terug zal komen. ook de kadavers worden vervoerd, die naar het leeuwenpark gaan. Men neemt niet eens de moeite de wagen schoon te maken. De ’passagiers’ dienen plaats te nemen op de grond, waarop misschien juist tevoren een kadaver gelegen heeft. van 898,- NU 698 KORVELSEWEG 65 - TILBURG de leerling MUSIC 1 gelijkluidende kondities en een universeel gars Verontwaardiging is er pok over het optreden van de leiding ten opzichte van de heer Van Tol, die het initiatief voor de vergadering nam. De juridische EHBO werd door een gemeentelijke funktionaris opgebeld met de mede deling voorzichtig met hem te zijn vanwege zijn kommunistische sympa thieën en de heer Van Tol verklaarde in de vergadering verder dat men gedreigd heeft over hem ook ’wat persoonlijke informatie’ door te geven. De jurk, duidelijk wat meer geliefd deze zomer. Hier twee overhemdjurkjes van 100 pet. katoen. Het gebloemde jurkje van Dennet Barry heeft ingestikte plooitjes in het voorpand en een rug- ceintuurtje; de lange bloezende mou wen maken het extra feestelijk. Het ’verpleegsters’ jurkje van Daniel Hechter is doorknoopbaar en heeft een rimpelrok, borstzakken en een rug plooi. De grote vraag die iedere modemaker bezig houdt is of de jurk het van de broek zal gaan winnen. Er bestaat nog geen zekerheid, maar wel zijn er deze zomer weer meer jurken te zien dan in vorige jaren. Veel modellen hebben iets klassieks: we zien de bekende chemisier of hemdjurk weer alsof die niet is weggeweest. Ook het ’kostschool’- jurkje kwam terug al zal het voor de jongeren wel helemaal nieuw lijken. Maar daarnaast zijn er ook echte nieuw tjes zoals de gebreide katoenen jurk, gëmiaakt van garens met fantasie-effek- ten en in veel kleuren. Hoewel zachte pastelkleuren zijn voorspeld blijven fris se, heldere kleuren het deze zomer nog helemaal doen. Juist in katoen komen deze fraai uit omdat juist de katoen- vezel zich schitterend laat verven. (Was middelen met ’witmakers’ zijn dan taboe). Als de mode het voor het zeggen heeft, zal het deze zomer veel gaan regenen, nu de eertijds afgezworen regenjas plotseling weer tevoorschijn komt. Er zijn katoenen gabardines voor ge bruikt, maar ook ’gecoate’ en ’gelakte’ jasjes komen opdagen. De coating (een plastic laagje) op de katoenen stoffen is dikwijls microporeus; hierdoor behoudt de katoen zijn ventilerende eigenschap pen. De vochtige lucht kan dan ontwij ken en het klamme gevoel zal u dan niet opbreken. MOULINEX GRILLS vanaf zogenaamde ’allemansrecht’ overal vrij mag gaan staan of kar met uitzondering van duidelijk geven privé-gronden; een zeer dt tisch systeem dus. Men zal er dan ook bordjes met ’verboden toegang’ vrijwel niet tegenkomen. Iedereen kan vissen in de talloze meren, in de bossen een kampvuurtje aanleggen om de vangst te bakken of worstjes te roosteren. Bij The Blue Note is er deze maand als speciale gaste de oriëntaalse danseres Nagwa Amal, een Frans/Algerijnse die haar dansen op innemende wijze weet te presenteren. Deze maand ook weer het voortreffelijke orkest The Caravel- li’s. Later in het jaar worden zij weer bij The Blue Note terugverwacht. Tilburg dinsdagavond - In het rokerige achterzaaltje van het parochie huis aan de Heikestraat zijn een twintigtal arbeiders van de landwegen bijeen. Tot deze kategorie behoren die mensen die door de Gemeente lijke Sociale Dienst zijn geplaatst op buitenprojekten. Velen van hen hebben een WWV-uitkering. Aanwezig zijn verder een aantal vertegen woordigers van de Juridische EHBO, die steun en raad hebben toegezegd. Uiteindelijk wordt een voorlopige aktiekomité gevormd, dat reeds vrijdagavond aan de tafel gaat zitten. Voor dinsdag 21 mei wordt vervolgens een vergadering gepland, waar de resultaten van de eerste bespreking aan de orde zullen worden gesteld en waar een verder plan de campagne besproken zal worden. voor de overnachtii het ontbijt en het c. lunch of het diner. De prijs bedraagt f. 35,-. Deze hotelcheques worden in 60 hotels en 150 restaurants in Zweden aangeno men. Is de stemming opstandig? Zeker niet. De arbeiders van de landwegen willen overleg, duidelijkheid in hun positie en hun beloning en een normale behande ling. Zij wensen niet als ouvolwaardigen te worden beschouwd met wie men kan sollen naar eigen goeddunken. De belangstelling was nog niet over weldigend. Velen hebben angst vergadering te komen en zijn ber voor repressailles bij het dagelijks* werk. Toch wil het aktiekomité ook d< overigen interesseren hun bijdrage de verbetering van de gang van zake leveren. nogelijk luizenden gezelligheid len. keus van het juiste orgel en het leren bespelen daarvan is echter een punt men bij het kopen goed moet letten. Een juist en overwogen advies van de instrumentenhandelaar kan hierbij goed helpen. Er zijn handelaren in die zich steeds meer zijn gaan realiseren, dat een verdere begeleiding - koop - noodzakelijk is. In het belang van de koper, maar ook in het van de handelaar. Twintig van deze handelaren, verspreid over heel ind, verenigden zich in een stichting, die de naam MUSIC INN zal gaan Music Inn heeft tot doel om muziek en publiek dichter bij elkaar te igen. MUSIC INN gaat instrumenten verhuren zonder koopverplichting. SIC INN geeft klassikaal les met een uniek geprogrammeerd systeem op cassettebandjes en onder leiding van een bekwame leraar. MUSIC INN geeft de leerling iedere week de behandelde lesstof mee naar huis. Ook de cassetteband waarop de leerling alles vindt, wat hij die week in het Music Inn praktikum heeft gehoord. MUSIC INN hanteert een landelijk servicenet voor reparaties tegen rantiebeleid. Het elektronisch orgel en bespelen daarvan is duidelijk in Geen ander instrument staat zo duidelijk in de belangstelling van het grote publiek. Tienduizenden gaan per jaar over tot het aanschaffen van zo’n tweeklayiers orgel, waarbij de mogelijkheden tot klankverandering de prijs bepalen. Ofschoon men voor net over de duizend gulden al een ompleet orgel kopen kan is het ook mogelijk om instrumenten voor huiselijk gebruik aan te schaffen, die vele duizenden guldens duurder zijn. Het Nederlandse publiek heeft goed geld over om d in huis te halen. Een orgel is gezellig, vooral als men er leuk op kan Als wij vroeger spraken van katoentjes, ging het over de allersimpelste stoffen-met-patroontjes, waarvoor je niet gauw warm liep (hoewel ze weinig kostten). We beseften niet, dat van diezelfde katoenvezel waaruit de eenvoudige bonte stoffen worden gemaakt ook zeer fraaie en dure materialen worden geweven. Corduroy, velours, fluweel en batist zijn daar voorbeelden van. Tegenwoordig weten wij daar, door betere voorlichting en de grotere belangstelling voor kleding, veel meer van. Het natuurprodukt katoen is de laatste jaren sterk op de voorgrond gekomen. Ook deze zomer vinden wij weer veel puur katoenen kleding in de winkels, ook in het wat ’geklede genre’. bruik maakt van de Zweedse cheques, die bij alle reisbureaus in land verkrijgbaar zijn, geniet een 50 pet. op maaltijden en ;n. Een dergelijke cheque ie delen. Een deel is bestemd als betaalmiddel ting, het tweede voor derde voor de warme De aanwez algemene klachten zijn er veel indivi duele grieven, die echter zoveel moge lijk uit de vergadering worden geweerd. De voornaamste algemene klachten zijn terug te brengen tot de ongelooflijk slechte kommunikatie die er bestaat tussen de arbeiders van de landwegen leiding, de slechte behandeling, ïzeul met de arbeiders van het ene vt naar het andere zonder enige vorm van overleg of toelichting (soms meerdere malen per week), het inzetten voor karweitjes waar bijvoorbeeld de mensen van de reinigingsdienst zich niet aan wagen, de onzekerheid over de hoogte van het loon en de suppleties, de onzekerheid of men nog ooit ander werk zal vinden en verder het enorme wantrouwen dat er bestaat tussen de arbeiders en de sociale dienst. Zonder nadere mededeling werd het kleding- geld ingehouden en ook laarzengeld was er plotseling niet meer bij. De aanwezi gen geven het toe: Misschien zijn andere regels gekomen, maar wij helemaal nergens iets van en r.« vertelt ons iets. Wij leiding vaak behandelt niet goed bij hun verstand z iets zeggen lachen ze ons als ons gezicht uit. Kwalijk vindt men het dat in een gemeentelijk blad sprake was van ’Rioolfoxen’. Deze term werd ge bruikt toen in een artikel de verhuis- diensten van een aantal medewerkers [die in W S W-verband werken werden beschreven. Nog erger is het gesteld met de vervoer. Een aantal arbeiders van de landwegen is ingezet bij de Beekse Bergen en zij worden daar op het terrein regelmatig vervoerd in het bestelwagentje waarin van 515,- NU 415,- Ter introduktie or een landelijk amat wel op eenieder, of kort het órgelsj maakt op een va.. Solina-orgels. Onze Music Inn vestiging muziekhuis Rossmeisl heeft inschrijfformulieren lig gen voor iedereen, die aan het Music Inn konkours mee wil doen. Wat moe ten de kandidaten dpen? Muziekhuis; Rossmeisl beschikt Sis Mu sic Inn vestiging over een z.g. S serie. Dat zijn cassettebandjes, een orkest staat. Dat orkest spee behalve de melodie. Deze melodi gespeeld worden door kandidaten. Er zijn meer dan 100 verschillende melo dieën, waaruit men kan kiezen. Ook de moeilijkheidsgraad verschilt. Het zal voor de deskundige jury echter niet uitmaken, of men een moeilijk of ge makkelijk arrangement kiest. Iedereen maakt kans om de finale te bereiken. Om tot de finale door te dringen zal men mee kunnen doen aan de eerste voorselektie, die door muziekhuis Ross meisl zal worden gehouden. Daarbij speelt men zijn melodie, met de casset teband, zodat de jury in staat zal zijn om tien finalisten aan te wijzen. Een van de tien mensen wordt de gelukkige bezitter van een Solina orgel. Muziekhuis Rossmeisl stelt dit prachti ge instrument ter beschikking orgel zai dus dan ook beslist bij de deelnemers van muziekhuis Ross meisl terecht komen. Het is al enige jaren geleden, dat het Brabants Orkest te Oisterwijk een uit voering heeft verzorgd. Dit vond toen nog plaats in het gebouw van de Kunstkring. Op uitnodiging van het gemeentebe stuur en financieel mede mof1"'- maakt door de N.V. Opstalar wijk zal zondag, 13 mei, het Brabants Orkest weer naar Oisterwijk komen doch ditmaal in de Petruskerk. Gelet op de jaarlijks in deze fraaie kerk georgani seerde concerten leent dit gebouw zich uitstekend voor iets dergelijks. Het programma is populair gehouden en vermeldt: Sonate pian e forte uit ’Sacra Symphonie’ van Giovanni Gabrieli; de serenade ’Eine kleine Nachtmusik’ van Mozart; Alte Tanz- weisen nach Themen um 1600 für Blasorchester van Carlo Farina; symfo nie no. 8 ’Onvoltooide’ van Franz Schubert en de ouverture ’Egmont’ van Ludwig von Beethoven. Vanwege het prachtige orgel, dat de Petruskerk bezit - een van de beste orgels in de wijde omgeving volgens kenners - zal bovendien het orgelcon cert no. 4 van Handel worden uitge voerd waarbij kerk - de het optreedt. Dinsdag 15 mei a.s. is het 25 jaar geleden dat in Café Janus v.d. Langerijt, Hoevenseweg, Biljartvereniging ’de Biko’s’ werd opgericht. Dit feit wordt a.s. dinsdag op waardige wijze door de dames en heren-leden in de feestelijk versierde zaal van Café Goossens-v.d. Langerijt, gevierd. Het streven van de Biko’s is altijd geweest om de bilj artsport zo goed mogelijk te bedrijven en ten tweede dóór de biljartsport de onderlinge ge moedelijkheid en gezelligheid te bevor deren. Zo werden in de voorbije 25 jaar talrijke toernooien gehouden en be zocht bij zusterverenigingen; en met plezier kijken de leden nog regelmatig naar de goedgevulde prijzenkast die bij Riet en Rinus Goosens in alle pracht staat tentoongesteld. Behoort het dauwtrappen niet als eigen voor een biljartvereniging maar meer voor har monieën, ’de Biko’s’ hebben het altijd als vanzelfsprekend gevonden om mid dels het dauwtrappen de onderlinge sfeer te verhogen en hierin zijn zij weliswaar zeer goed geslaagd. Ook worden op 15 mei een 5-tal leden gehuldigd voor hun 25-jarig lidmaat schap. De feest. commissie van ’De Biko’s’ gaat hun leden een groots en waardig feest bezor gen. Vanaf deze plaats proficiat. geluidsstudio ingerichte caravan - door Nederland rijden, die elke Music Inn vestiging gaat bezoeken. Daar zullen dan de plaatselijke finalisten in de mobiele studio weer hun melodie spe len, samen met het orkest op de band. Van dit geheel wordt een professionele opname gemaakt, aan de hand waarvan dan de uiteindelijke jurering zal gebeu ren. De AVRO viert dit jaar haar 50-jarig jubileum. In dit kader worden heel veel akties en festiviteiten georganiseerd. Ook het Music Inn konkours past hier in. Meerdere prijswinnaars zullen voor de AVRO-mikrofoon hun prestaties mogen laten horen. Daarbij zullen zjj ook in staat gesteld worden om hun versie van de melodie met de cassette te en. Een en ander zal in een radioprogramma worden ver- ’'e AVRO beraadt zich er een andere wijze nog aan het Music Inn ge len geschonken, igen worden graag d< van St t op het aantal bezoekers, dat de jkse zomerconcerten in die kerk icht te bezoeken en mede vanwege de .zonderlijk lage toegangsprijs - f 3,~ persoon; jeugdigen tot 18 jaar ilen slechts f 1,- per persoon - wordt een grote toeloop verwacht. Het concert begint om 20.00 uur. Ter bevordering van de belangstelling nogelijk ge- Vari de jeugd voor het wel en wee van in te Gister- de Nederland^omïrittémé' bedrijvig heid, organiseyt_ jj? sjifihtiijg voor maritieme jeugdvoorlichting NEVAS te Rotterdam in samenwerking met de stichting amateurfotografie te Amster dam een jeugdfotowedstrijd. Deze wedstrijd omvat onderwerpen en situaties, die met zeescheepvaart, Ko ninklijke Marine, loodswezen, zeesleep vaart, binnenvaart, visserij etc. (de watersport uitgezonderd) te maken hebben. De wedstrijd loopt t/m 30 september 1973 en staat open voor deelname door de jeugd van 11 t/m 18 jaar. De Nederlandse rederijen, de Koninklij ke Marine, de visserij, de organiserende stichtingen en andere instanties zorgen voor bijzonder aantrekkelijke prijzen, waaronder cruises naar de Bahama’s, Londen en Torquay, retourpassages naar Engeland, bezoeken aan de Kon. Marine in Den Helder, exkursies met marineschepen, kustreizen met vracht schepen, bezoeken aan tankers, tochten met reddingboten en maritieme boek werken. Alle gegevens betreffende de fotowed strijd ’schepen op de plaat’ zjjn verkrijg baar bij de stichting voor maritieme jeugdvoorlichting NEVAS, Parkhaven 101 te Rotterdam (010) 360384 en de stichting amateurfotografie, Singel 32' te Amsterdam (020) 66995. is, zullen de ïhele land uit moeten eindelijke winnaars i - als komplete Wie dit jaar naar Zweden gaat om daar de vakantie door te brengen staat een aantal prettige verrassingen te wachten, vooropgesteld dat meniet van massale vakantiegenoegens houdt. Ten eerste is er het feit dat Zweden allaang niet meer het dure land is vergeleken met Nederland, behalve wanneer het alcoholische geneugten betreft. Ten tweede bestaat er volop mogelijkheid om weer ’als grote vent een kind te worden en in korte broek in een boom te klimmen’, zoals Joop Kessens, direkteur van Bureau Zweden in Amsterdam, het kernachtig uitdrukt. Wat zijn behalve klimpartijen verdere aantrekkelijkheden? Wellicht het feit dat mezich in Zweden als een ’toeristische doe-het- zelver’ voelt, vooral ook omdat men in dat land niet voortdurend in een toeristische t w Zweden zelf trouwens niet liggen, want daarvoor hebben zij teveel ïspekv :hoon zo gezegende land allerlei avontuurlijke vakanties houden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 9