w MP. albert show 4 programma NIEUWE BRIL? Viering Oranjedag munt uit door welverzorgd en gevarieerd Berkel Enschot viert Koninginne dag met uitgebreid programma Finale KRO- talentenjacht Charles Xzcicir io Sportdag in Loon op Zand Showmiddag voor ANWB Kaatsheuvel JRS Programma Koninginnedag Het Zand wandelingen vanuit Ruitersport HELANCA RIJBROEKEN Ikwdjc ©apijten SOTOfilAAN 338 TEL. 436220 TILBURG =ELS Bejaarden Straatvoetbal in Loon op Zand Zoals gebruikelijk zal op Koninginne dag het wijk- of stratenvoetbal worden gehouden. Hieraan kan iedereen die 14 jaar is deelnemen. De inschrijving is f 1,50 per deelnemer. Veteranen- tournooi Ons Vios Korter défilé op Soestdijk 1973 - pagina 12 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 26 april 1973 - pagina 13 TILBURG TE PAARD ’Concordia’ stuk voor ’Ars itiging van jeugdhuis. 14 korvelseweg 174, tilburg brillen kontaktlenzen •A-146 4-146 gymi Zanc 89,50 25,00 Grootse show 36,50 luxe model schoffels, ens binnen. I Verder HEUVELSTRAAT 50 46,50 43,90 4,75 5,95 ZONDAGS GESLOTEN tien uur ’s moi dan tal van aktiviteiten volgens het or Eikenbosch, Storimanslaan avonds zijn er A-146 A-146 A-146 A-146 jodium iwarsst leid om itievoet- Dames- en herenmatei? v.a. Rijcaps v.a. met polyester bol v.a. Rijlaarzen v.a. Laarzenknechten normaal suwel. door een jarig Doelen, Dr. v. Oomen, Rijcke- Greven- „eider: J. Schouwburgring 142 Tilburg en het stadgen ”ie zal uur geven rvelse- j in de sffende lllll '1 HUI Ii i liM IIHUll H H H II A-146 A-146 A-146 bel ons nummer 013-421697^ \RENHUIS art van Tilburg) :hap 013 - 422854 n 013 - 420098 V Nightclub Cabaret Dancing The Blue Note Veemarktstraat 36-38 - Tilburg 1AN 27,50 We wonen tegenover het postkantoor. aren en alle eine lappen. grootse prijzen jrgde itatie begint op de nieuwe resp. km leng IVN Honden mits zij aan len. spectacu- bijzonder (groepen liverse eet- en drinkge- serlijk om in 5 haalt u dat iste schopje spelen: 1. iet zuigrietje 4. flesje voor- i met jussen veertien dagen e*; resultaten wekelijl KRO-progr-*™™'1 Aan de fir jacht 1972/73 deel. Dat waren: 5 klassen n.l. cilinder inhoud. 1600 cc cilinder in- lan, Kwaadeind- (noordzijde), iring. >lein, N.S.-plein, Speciale aanbieding Katoenen ribeord- rijbroeken nu Financiën, Kasteellaan, Bungalows, Molenstr., Tuinstraat. Leider P. s het i het ;unen. voet- ’doel- pro- Ook paard’ jurgse Automobiel 1’ in samenwerking Comité wederom trijden op ir de derde sring, Wilhelmina- Kwaadeindstraat, tse Hoevenstraat. spaste sfeer met een origineel istraat 11 istraat 11 .oosjesstr. 11 .oosjesstr. 11 .oosjesstr. 11 .oosjesstr. 11 .oosjesstr. 11 .oosjesstr. 11 A-146 In samenwerking menten en het I1 ANWB op zatei april a.s. wandeling i Loonse Duii Duinen van Kaatsheui aan, Postelse Kievitshorst, km, voor r of jonger neerlandia pioniers in textielreiniging km, voor kin- jaar of jonger KLEINE KLEEDJES o.a. SHIRAZ, BOCHARA, AFGHi 17,50 19,— 24,50 Het ’grot dag is ns zorgd doe die de vc 1. Postkc Boerenwagen daulette, 5 Americain, Kapwagen, Calèche (2) Tandemkar lengte ca. 5 1 f 7 tot 10 jaar Verder vele ruitersportaccessoires gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd heeft u wel eens haast op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur wij halen en bezorgen gratis als het wat langer -mag duren 11.00-11.30 Presentatie nieuwe uni formen van de Ponyclub ’De Jonge Cavalieren’ met dankwoord door de voorzitter. Demonstratie ’Jonge Cava lieren’. Uitdeling va: 11.30-12.00 door het Oranjt- Loerier samen met iniseerd. Deel- is zij die op de maandagmorgen van De Tilburgse ;n. Wie na de genoemde datum nog binnen- SHIRAZ TAFELKLEDEN 150x100 tot 160x110 189,— 225,— 245,— DARJASSIN 70 x 40 49,— BELUDSCH 140 x 90 159,— KARADJA ±110x60 110,— HAMADAN voor hal, tafel of salon 160x105 275,— en 295,— -.ing door de sonneurs corps De Gezellen van St. uit Zutendaal, België, om half ponyshow door Tilburgse die o.m. ’De Kurketrekker’ sren; om tien voor twee het i de jachtmeute De Veluwe iden; om twee uur vier- PONA en achttal rijden hot; waarbij tenslotte concours en de In totaal zijn en attracties i verkeer ’s morgei is ruime zoekers o[ te paarden van de aktie Ti Deze aktie is georgani oranjecomité en zeker waard om even te komen kijk Vanaf 8 uur ’s avonds staat schuur van de Tongerlose hoeve aan de Reitsehoevestraat open voor de wijk bewoners. Hier wordt in een aangej bijbehorende muziek wijnfeest georganiseerd. De tiendschuur zal voor deze gelegen- middel op het Voc deelnemers een ten deel vallen door de inaar in laar in Gas, wensink, Freedom im; Annelies Peter Baart- srhout; C. C. en Huub baan en zal dan voor de tweede keer voor het daar aanwezige publiek paraderen. Korvel weer een zijn aantrekkelijke best verzoi zodat de algehele present 1 belooft te worden. gang naar de zo aantrekkelijk mogelijk de braderie uitgebreid met: middels stempel. -- vader van Ons Vios. wordt deelgenomen veteranenteams uit Tilbt Brabant. De finale wo omstreeks vijf i Hessels zal dar troffee aan het winnenc handigen. Dit zijn slechts enkele voorbeelden uit onze enorme collecties. met Natuurmonu- IVN organiseert de srdag 28 en zondag 29 een Natuurmonumenten door het Plantloon, de linen en langs de Drunense i Kaatsheuvel (NB). - Het programma van de Oranjefeesten is dit jaar nog meer lair dan verleden jaar. ’Tilburg te paard’ blijkt jong en oud aan te spreken, we kregen zelfs al een paar inzendingen voor onze tekenwedstrijd, waarvan wij er hier één afdrukken; de tekenaar is Frank van Ierland, uit de Philips Vingboonstraat. De tekenwedstrijd van de Tilburgse Koerier krijgt dit jaar ook een wat grotere allure dan vroeger. Niet alleen zijn er een groot aantal prachtige prijzen van de zijde van het Oranjecomité, tevens mogen de deelnemers aan de wed strijd, die een werkelijk mooie tekening inzenden - wat door een des kundige jury zal worden beoordeeld - naar de gratis goochelmiddag komen, die bij gelegenheid van de prijsuitreiking door het Oranje comité op een der komende woensdagen door De K< de Goirlese goochelaar J. Boomaars zal worden georgar nemen kunnen alle kinderen tussen vijf en twaalf jaar, dus lagere school zitten. De inzendingstermijn sluit op zeven mei en de tekeningen moeten aan de redactie Koerier worden toegezonder komt, doet niet meer mee. SHIRAZ VLOERKLEDEN 300 x 200 zo mooi én zwaar zag u ze nog nooit 850,— tot 975,— ran ballonnen aan kinderen, Toespraak door de burge meester drs. H. J. B. Aarts. Bevestiging van naamborden aan jeugd huis door Anita van Sprei Opening van jeugdhuis kind. Balonnenwedstrijd. 12.00-17.30 Bezicht Braderie: Deelnemende middenstanders: Café- Cafetaria M. v. Beurden, La Fleurette, F. v.d. Dries, Geerts Modeschoenen, Slijterij ’De Zwaan’ Welfare-team in de kraam van A. v. Lieshout, Hobby-Mix A. v. Os, Jan Robben, J. Thal- Remmers, De Chrysanthemum. Demonstraties oude ambachten: o.a. goudsmid (kleine goudreparaties Tilburg met diverse attracties publiek ertoe willen bewegen betaalde voetbal in Tilburg te ster Als extra stunt kan iedereen zijn i baltalent tonen in de vorm van trappen’ (zoals bekend van T.V. gramma Avro Sportpanorama), zullen loten worden verkocht. Ook Harmonie L’Echo de Montagne acte de présence geven. Om 13.00 zal deze harmonie een concert g° vanaf een podium op de hoek Korvelse- weg/Korveldwarsstraat. Maandag 30 april om 10.00 uur starten er in Het Zand een aantal aktiviteiten die zijn georganiseerd door de stichting wijkraad Het Zand in het teken van koninginnedag 1973. In de kuip van de Westermarkt wordt een kinderkennis georganiseerd waarin de jeugd zich naar hartelust kan uit leven. Tevens treffen we hier het straat toneel aan waarvoor de kinderen indien mogelijk oude kleren moeten mee brengen. Op en rond het Westerpark organiseren welpen rowans en verkenners een aantal kinderspelen zoals paalklimmen, koek- happen etc. Op de weg wordt een rol- schaatswedstrijd gehouden waarvoor de kinderen zelf hun rolschaatsen moeten meebrengen. Verder is er nog de mogelijkhc mee te doen aan een oriëntat tocht die in de wijk is uitgezet. stoet met aangespannen 1 op het Besterdplein hun maken. - paard is mogelijk daarvoor Inschrijving als deelnemer ir aan de jury- Besterdplein i. 18.00 uur zijn en kort volgen. Er is voor de deelnemers keuze uit drie wandelroutes van resp. ca. 7 1/2, 12 1/2 en 18 1/2 km lengte, waarvan een deel door het IVN als natuurpad is ingericht. Honden mogen meewan delen, mits z(j aan de lijn worden gehoude In de aula van de Hubertusschool wordt film gedraaid waar de kinderen gratis naar toe kunnen gaan. ’s Middags tussen 13.30 en 14.00 uur trekken er langs het Westerpark een aantal paarden van de aktie Tilburg te paard. Deze aktie is georganiseerd door het oranjecomité en zeker de moeite jken. at de tiend- sngte ca 12 1 10 tot 16 ji Het Tilburgs publiek, dat zich verleden jaar in zo groten getale meldde ter bij woning van de diverse evenementen, zal zich ook dit jaar niet onbetuigd laten. Het is te verwachten, dat het Tilburgse programma weer veel mensen van buiten de stad, met name uit België zal aantrekken, en het ligt dan ook in de rede, dat de stadgenoten door een grote opkomst, met name aan het show- terrein aan de Lage Witsiebaan en langs de route van de optocht, blijkgeven van belangstelling en sympathie. En uiter aard is vooral de jeugd bij de feestelijk heden gewenst. The New Gleeman Creation, wim Assen; Guy Coesemans, wirint Valkenswaard; Group Classical winnaar in Hilversum; Antoni Wensin! winaars in Apeldoorn, Duo F Brid, winnaar in Hilversui Kiens, winnaar in Leiden; mans, winnaar in Ooster Singers, winnaar in Oss, Habets, winnaar in Heerlen. De eerste prijs in deze finale werd gewonnen door Paul Habets uit Alk maar, begeleid door de Limburgse mak kers. Tweede werd ’Group Classical Gas uit Den Haag, en derde was The New Gleeman Creation uit Den Haag. De begeleiding van deze winnaars was in handen van het Springplankorkest o.l.v. Jo Budie. De jury bestond uit: Hans Bik, René Sleven, Pierre Wijnnobel, Jos Timmer, Henk Knopper en Jan van Kampenhout. Willem Duys hield een nabeschouwing op hetgeen muzikaal werd geboden. De prijzen werden uitgereikt door de direkteur KRO-radio, Ben Brans. Pre sentatie: Jacques van Kollenburg. Pro- duktie: Ton Kool. Het mobiel ANWB-kantoor dat als vertrekpost dienst doet staat tijdens beide wandeldagen opgesteld bij hotel de Roestelberg, Roestelbergseweg 2 te Kaatsheuvel. Van 9.00 - 14.30 uur kan men hier een routebeschrijving voor het volgen van de wandelingen afhalen. heid worden ingericht als een weinstübe en tevens kan men op deze avond een volksdansgroep verwachten. Zij zullen evenals de serveersters in ori ginele klederdracht de sfeer verhogen. De Stichting ’Uw hulp, hun geluk’ geeft weer een grandioze show-middag op 8 mei, geheel gratis voor bejaarden van Tilburg en omstreken in het LIDO te Waalwijk. Aanvang: 14.00 uur, einde plm. 17.30 uur. Aan deze show werken mee de volgen de artiesten: De twee pinten. Peerke van Soerik, Brabants beste komiek. Trio Thessaloniki. Diana, de Belgische nachtegaal. Tg Three of us and another one. Dans- en amusementsorkest The High Fives. Presentatie: Dhr. M. van der Heijden. Gratis toegangsbewijzen kunnen worden afgehaald: v. Limburg Stirum- laan 101, Tilburg, voorGoirle: Mevr. J. v. Gurp, Hoogstraat 2, na 18.00 uur. Andere programmapunten, die met de show verband houden zijn: om kwart voor één de opening door de sonneurs van het Hubertus twee de Ruitertjes, dit zullen uitvoer optreden van Hunt met 40 honc tal rijden door SPONA en achttal rijder door de Cavalieren uit Berkel Enschot tegen drie uur de rassenshow, elf rassen zullen voordraven. Te om half vier een groot hippique met een springwedstrijd een sprinconcours. Intussen is optocht met de antieke rijtuigen weer terug op het terrein van de Lage Witsie- SALONKLEDEN o.a. SERABENT, HAMADAN, BORDJALUW, MEHRIBAN 200 x 130 uitzoeken 495, 1. Bergstraat, Spinderspad, I Duijksehoef. Le str. 1c. 2. Van de Hummelstraat, Striekenlaan, Immerseelstraat. Leider K. Coemans, Immerseelstraat 4. 3. Kloosterstraat, Molenwijck. Leider J. v. Corstanje en H. v. Loon, Klooster straat resp. 4 en 32. 4. Willibrordusstraat, Gerlachusstraat. Leider J. v.d. Velden, Willibrordusstraat 44. 5. Hoge Steenweg, Leider C. Schoen makers, Hoge Steenweg 11. 6. Salmstraat, Van Hornestraat, broekstraat, Thijsmansstraat. Le v. Wezembeek. 7. Rijckevorselstraat, Kesselstraat. Leider J. vorselstr. 64. 8. Venloonstr., L. v. Kleef, Weteringstr., Tuinstraat. Kemmeren, Venloonstraat 13. Henny Griffioen, winnaar in Purme- rend; Dave Daly, winnaar in Bolsward; The Cassanova’s, winnaar in Venlo; Gerry Vrielink, winnaar in Raalte; Rogier Rubens, winnaar in Hilversum; De eerste prijs is weer de wisselbeker van de gemeente, die nu in handen is van wijk de Kloosterstraat. Elk elftal kan een prijs in de vorm van consump ties winnen. De wijken zijn als volgt ingedeeld: Kerkstraat, Klokkenlaan, Oranjeplein, Kraanven en ..eider F. Weijters, Berg- Zaterdagmorgen om tien uur het terrein van Ons Vios aan i Goirleseweg een veteranentournooi om de wisseltroffee van Jan Hessels, (in- Is overleden) die met recht be- sld kan worden als de geestelijke Aan het tournooi door een achttal burg en Midden- /ordt ’s middags uur verwacht. Mevrouw in aanwezig zijn om de ncje team te over. Kindermaten v.a. 59,50 Loon op Zand bijeen te brengen. Van daar dat men de handen ineen heeft geslagen om een propagandadag te organiseren die naar alle waarschijnlijk heid regelmatig terug zal komen in de Loonse gemeenschap. Het evenement heeft plaats op het Uno Animo-terrein. Het programma ziet er globaal uit als volgt: Van 11.00 uur tot 5.00 uur wordt een jeugdvoetbaltoernooi gehouden. Van 11.00 tot 12.00 uur toont Pony club R.O.S. haar programma. 12.00 tot 13.00 uur Paardensport door Manege Hyksos, Van Loon. 13.00 tot 14.00 uur Wandeltocht uitgezet door Loduka, Wandelvereniging. Het middelpunt heeft ook hier plaats op het Voetbal- terrein. Daar zal de inhuldiging harmonieën. 16.00 uur dames en heren Handbal- wedstrijd door de leden van Uno Animo. 16.45 uur Volleybalwedstrijden, Bad minton en schermen. 17.00 uur damesteam gymnastiek van S.S.S. te Loon op Zand, en tot sluiting... een voetbalwedstrijd van het zo pas kampioen geworden eerste elftal van Uno Animo, aangevuld met een selectie spelers van DESK en Berkdijk, tegen het Tilburgs Amateur Elftal. Rond het voetbalterrein zullen kraampjes geplaatst worden voor expo sities en verkoop. Om iedereen in Loon op Zand met de bestaande sport op de hoogte te brengen zal op 12 mei in Loon op Zand een grootse sportdag worden gehouden. Op die zaterdag zal getracht worden alle sportonderdelen te laten zien en te beoefenen. Sedert het klaarkomen van de sporthal is het aantal sportevene menten uitgebreid en worden diverse takken van sport bedreven, zowel binnen- als buitensporten. De gedegen leiding van de sporthal en clubs doen alle moeite om zowel oud als nieuw In het teken van ’Tilburg te organiseert de Tilbi Club ’St. Christoffel’ met het Oranje behendigheidswedstrijden op het Besterdplein. Voor de derde maal hebben wij weer voor een prachtig parcours gezorgd. Er wordt geréden in Klasse 1 tot 1000 cc Klasse 2 1000 tot 1( houd. Klasse 3 1600 tot 2000 cc cilinder inhoud. Klasse 4 2000 cc en hoger cilinder inhoud. Klasse 5 Specials c.q. kanonnen. Door het Winkel Centrum Besterd werd vorig jaar reeds de Wisselbeker ter be schikking gesteld. Dit jaar kunnen we weer op hun medewerking rekenen voor een aantrekkelijke prijzentafel. Ook voor de dames zijn er speciale prijzen. De starts vinden plaats vanaf 13.00 uur. Deelname staat open voor iedereen, mits hij of zij een auto heeft natuurlijk. Ook de s paarden zal opwachting ma Deelname te pt speciale prijs. Inschrijving a is mogelijk vanaf 12.30 uur wagen, Essobus, ,op het Beste ingang Besterdring. Om plm. zal dit evenement ten einde zi daarop zal de prijsuitreiking Vrijdagavond Tl april zendt de KRO-radio de Finale uit van de KRO-Talentenjacht, die in het seizoen 1972/73 op verschillende plaatsen in ons land werd gehouden. Tijdens dit seizoen was er iedere ergens in het land een Talentenjacht, waarvan de ■lijks op de vrijdagavond te beluisteren waren in het >ramma ’Auditie’. inale namen de plaatselijke winnaars van de KRO-talenten- worden uitgevoerd ten bate van het jeugdwerk), bijenhouder, rieten matten en stoelen vlechter, klompenmakers, bijenkorvenvlechter, pottenbakker, glazenier, zadelmaker, siermanden- vlechter, boetseerder, glasbrander, en schoenmaker. Handvaardigheid door Welfare Team in jeugdhuis. Vlaamse kermis: Deelname vanaf 4 jaar. Onderdelen van de serie Blokjes lopen. 2. erwten me overbrengen. 3. zaklopen. hengelen. 5. ballen gooien in i werpen. 6. water overbrengen lepel. 7. korfbaldoelen. 8. bt gooien. 9. ringwerpen. 10. hindernis- baan. Kinderfilms: aanvang op de hele uren in de speelzaal van het jeugdhuis. Duur ca 30 minuten. Poppenkast: door Regie Engel en Marie-José v.d. Nouweland. Aanvang op de halve uren op het Mariahof. Duur ca. 15 minuten. 14.00/15.30 uur: Start van gezellig- heids/óriëntatietochten vanaf een kraam van Jan Robben in groepjes van 3 a 4 personen. Dan is er op braderie. Er z. beschikbaar voor de kramen, 2 zeer goed Om voor eendieder de Korvelseweg te maken is a. Antiekhandelaren b. Kunstenaars (met demonstraties o.a. glasblazen) c. Standwerkers d. Kermis e. Diverse muziekg f. Terrassen bij di legenheden, totaal zijn er meer dan 150 kramen op de weg, die voor alle afgesloten van 8 Uur ;ns tot 19.00 uur ’s avonds. Er parkeergelegenheid voor de be- op het Terrein van v. Casteren, bereiken via de Trouwlaan. De feestelijkheden beginnen om 12.00 uur en sluiten om 18.00 uur. Omdat de winkeliersvereniging ’Korvel Vooruit’ het ’goede doel’ altijd vóór staat zult u op de braderie ook verte genwoordigingen aantreffen van: 1. de Hartstichting 2. Comité Jubileum Parochie Trouw laan 3. F.C. Willem II. F.C. Willem II zal in het kader van haar reeds begonnen aktie voor de conti nuïteit van het betaalde voetbal in In Berkel Enschot gaat men Koninginnedag vieren met een uitvoerig programma, dat tevens dient ter feestelijke opening van het nieuwe jeugdhuis. De feestelijkheden beginnen ’s morgens om tien uur met een optocht waaraan wordt deelgenomen door de herauten, Harmonie Concordia, Voetbalvereniging Jong Brabant, de Judoclub, de jeugd drumband en het majorettencorps, de katholieke plattelandsjongeren, Korfbalvereniging Jong Brabant, Ponyclub De Jonge Cavalieren, het gilde St. Hubertus, een overtrek met huifkar en boerenwagens en ten slotte de Cavalieren. Alle volwassenen en kinderen kunnen aan de Brabantse overtrek meedoen, mits zij althans in Brabantse klederdracht zijn gestoken. De route van de optocht is: Industrieterrein Berkel, Molenstraat, Willibrordusstraat, Raadhuisstraat, Abdijlaan, Zwaanstraat, ’t Zwaantje, Kerkstraat, Burg, en Mariahof. Tussen tien uur ’s morgens en zes uur ’s mderstaande programma: Gezien de jaarlijks toenemende belang stelling voor het défilé op Paleis Soest dijk op de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, zal dit jaar voor het eerst de duur van het défilé tot een maxi mum van één uur worden beperkt. Aan het défilé wordt dit jaar door 36 verenigingen of groepen deelgenomen. Konden vorige jaren burgers zich hierbij vrijelijk aansluiten, dit jaar zal hun aantal worden teurggebracht tot maxi maal drie groepen. De manifestatie op het middenterrein voor deze Koninginnedag is georgani seerd door de Koninklijke Nederlandse Militaire Bond Pro Rege, in samenwer king met een werkcomité uit het Drentse Zuid-Laren. Hieraan zullen circa 650 personen uit de drie Noorde lijke provincies medewerken. Tijdens het défilé op het middenterrein zal ’een Oranjefeest in het Land van Bartje’ worden uitgebeeld door plm. 60 acteurs en actrices die aan de T.V.-film over Bartje hebben meegewerkt. >te nummer’ van de Oranjefeest- latuurljjk de grote optocht ver- oor ’De Brabantse Aanspanning’ /olgende stoet zal presenteren: koets (4 span), 2. Miniatuur (2), 3. Tilbury, 4. Lan- Franse Jachtwagen, 6. 7. Victoria, 8. Gelderse 9. Jacht-Victoria, 10. 11. Boeren Pónywagen, 12. (2), 13. Kerkbrik, 14. Duitse Jachtwagen, 15. Beierse Coupé, 16. Jan-Plezier (2), 17. Tilbury, 18. Jachtkar, 19. Tilbury, 20. Engelse Buggy, 21. Engelse Calèche (2), 22. Tilbury, 23. Utrechtse Tentwagen, 24. Tilbury, 25. Drijverswagen, 26. Arreslee, 27. Arreslee (2), 28. Arreslee, 29. Omnibus-Break (2), 30. Friese Til bury, 31. Parkwagen, 32. Landauer (2), 33. Zomerbrik, 34. Glazen-Brik (2), 35. Ester-Hazy, 36. Pony-Victoria, 37. Wagonette (2), 38. Kaasbrik, 39. Friese Sjees, 40. Zomerbrik. Aan deze stoet zal nog worden toege voegd: 6-span statie-cales van de fa. Hooyen uit Tilburg, een Amstel- bierwagen met 2-span en de originele bierwagen met 4-span van Dortmunder Kronen Bier. Deze show zal door de stad trekken na een show op het terrein aan de Lage Witsiebaan en wel volgens de volgende route: 13.25 uur: Lage Witsiebas Hoeflaan, Westerpark naar Is Westerpark, Statenlaan. 14.00 uur: Wandelboslaa straat, Wilhelminapark Veldhovenring, Besterdri: 14.30 uur: Besterdplein, N.S.-plein, Heuvelring, Jul. v. Stolbergstraat, Heuvelstraat, Schouwburgring, Noord- hoekring. 15.00 uur: Gasthuisi park (westzijde), Wandelboslaan, Reits Prijsuitreikingen aan winnaars Vlaamse kermis en de gezellig- Is/oriëntatietochten. winnaars van de ballonnenwedstrijd kunnen uiteraard pas later bekend worden gemaakt. Nadere informatie hierover volgt nog. 19.00-23.00: Discoavond voor de jeugd van 13 tot 16 jaar in het jeugdhuis (er zullen geen alcoholische dranken worden geschonken), 2 mei: Feestmiddag voor de bejaarden van Berkel-Enschot in het jeugdhuis. Aanvang: 14.00 uur. Een afwisselend programma met diverse traktaties wordt mede op touw gezet door het bestuur van de bejaardenvereniging en het Welfare Team. In Tilburg Noord Behalve de evenementen rond ’Tilburg te paard’ zijn er natuurlijk nog andere dingen te doen in de stad, ’s Morgens zyn er op diverse scholen in de stad kinderspelen, op de Heikant is om elf uur een optocht met versierde fietsen, Tilbury; 187 tussen twee en drie uur wdtdt in de Brahmsstraat een straattekenwedstrijd gehouden en om drie uur is op de speel plaats van de school Stalaertshoeve poppenkast gegeven door het poppentheater ’De Schelleboom’ uit Oisterwijk. Op het trapveld bij de Brahmsstraat wordt om vijf uur voor de tieners de Mr. Albertshow gegeven. Tenslotte is in Tilburg Noord om acht uur een grote lampion-optocht, die vertrekt vanaf De Schans. Het traditio nele vuurwerk op het Longa-terrein langs de Oisterwijksebaan begint om negen uur. Volgens het jaarlijks gebruik zal het Oranjecomité een bezoek brengen aan de kinderafdelingen van de zieken huizen en voorts aan het Hoge Veer en Piusoord. Wandeltocht: 1 kinderen vanaf onder leiding. Fietstocht: lei deren yanaf 1 onder leiding. Diverse demonstraties: 12.00/12.30: Harmonie met jeugddrumband. 12.30/13.00: Gilde ’St. Hubertus’. 13.00/13.25: Judoclub. 13.25/13.50: Volksdansgroep Heating: Dansen uit Israël. 13.50/14.50: Jeugdkoor Enschot. 14.15/14.50: Volksdansgroep Heating: Dansen uit Israël (kindergroep uit Berkel-Enschot). 14.50/15.15: Korfbalvereniging ’Jong Brabant’. 15.15/15.40: Volksdansgroep Heating: Dansen uit Joegoslavië. 15.40/16.05: Volksdansgroep Heating: Dansen uit Roemenië. 16.05/16.30: Volksdansgroep Heating: Dansen uit Nederland. 16.30/16.55: K.P.J. 16.55/17.20: Zangvereniging Cantandi’. De dansgroep treedt telkens op originele kleding van het betref land. 17.30 van de heids.' De wi

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 13