1 FILMS Streek WV kreeg beschikking over fraaie speciaal gebouwde informatiewagen II Zomer- KURSUSSEN Extra dikbil voor de paasdagen Al i;W R.K.T.V.V.- Vlissingen I Hollandse genre-tekeningen uit de 17e eeuw in Vakantiekrant wordt in drie landen verspreid Familie-elftal D.K.C. gaat feestvieren bedevaart Scherpenheuvel Goochelshow in Efteling Theater Wanneer colportagewet? Engelse dames- voetbalclub in Tilburg Uitbreiding winkel kleinmeubelen Partyhouse in Stokhasselt Rijksprentenkabinet S.V.G.-W.V.O. Opgave: BOETIEK DE UIL’ Donderdag 19 april 1973 - pagina 7 □ril 1973 - pagina 6 DETILBURGSE KOERIER ’N INITIATIEF, DAT VÉÉL BELOOFT Naar het leven getekend kost 15, ■inkl. Vakantiekrant STOFVERSIEREN BATIKKEN BLOEMSIERKUNST magie het ’1 METAALBEWERKEN POTTENBAKKEN het Nieuw initiatief ,s4 Michael W. Dempsey B. A. LEES EN KIJK-ENCYCLOPEDIE CAMERA: 2e week Modern Times HARMONIE: 9e week Turks Fruit. AMBASSADE skun- MIDI THEATER Denk er nu al aan! Straks bent U er blij mee! CLUB JUPITER ’73 R.K.T.V.V. kam- sn dat door ;n zondag met nog en de toeristisch g 1 wat verar mooie beker zal de inzet het feest vo< waarna om j enkelen mboeken en com- jeskun- /aarvan ZONWERING POSTEISE HOEFLAAN 12 51 TEL 013- 672315- 673220 vroegs op de gaand zijn 1 MAKRAMÉ FOTOGRAFIE mogel sors, c hoven wor ange- >rden ïwest j van >ns ten itingen kan men verkrij- stuur. Dowding, 5 jen zijn <?r ware drie igt ze nader -tot (je waarin ienheid ’an de het leren j bestaan te ig om hiervan 21 aj zit. >lgens het i de diverse Tilburg a worden rein aan burg, nooi bantse D.K.C. zwagers de vadt dachte ballen 1 Op maandag naar Genderei "g hebben et project de wagen wel zowat goede n het usaueth Engel- Niell- op zon- ïriadevo- Dit laatste id; teruggave altijd onmo- mag zien de iftelyk- pleegt te wegen. Het reeks bij de boer gekocht ..u^t dus om melk te geven, leerlijk mals vlees. kan ïiend j 13.oo uur. Ns ie A.C. Niellson een Bra- 13.00 uur. Na het rijgen de A.C. Niellson een prijsuitreiking plaatsvindt lag om t S.V.G.-ter g een leul persé op ;en in deze imiddels ooi zodat wte in wat een melkkoe werd rechtstrei en niet gefokt maar wel he 2.30, 15 en 9 gaan beide verenigingen ;n voor een damesvoetbal toernooi. Om 17.00 uur vertrekt A C Niellson naar Schiphol voor de letup reis. nt, die er alle aange- iede voorlichtings- il fraaie foto’s I van de aanbieding van ragen werd tevens aan de i de nieuwe vakantiekrant ;ek VVV gepresenteerd. Deze voortaan.-.i^AWiel BROCHERIE VERDIPLEIN Ook voor een goed GLAS BIER - BORREL of WIJN ’Niet voor de poez Deze film van Fo: een analyse misdrijven, afspelen e toner ii, vooral uuuc- e is van minder goeden niet te hopen dat het wet Bij gelegenheid de informatiewa aanwezigen van de Streek VVV gepresenteerd. Deze ''worde nZiedm°kTaHe^fim®S trekken, wat omtrAit onze strê꣫tóefs' - waarover de VVV tot dusvar beschikt^ bekend is, en wat er eventueel gedaan moet worden om deze bekendheid nog op te voeren en in de juiste banen te leiden. Zoals de foto laat zien, heeft de wagen een indrukwekkend voorkomen en zal niet nalaten de aandacht te trekken. was al sinds 1967 niet meer vernieuwd en dus sterk verouderd. In die jaren is op toeristisch gebied in Midden-Brabant heel wat veranderd, terwijl tevens het algemene beleid gewijzigd werd met name door toepassing van de nieuwere denkbeelden op het gebied van de milieubescherming. De krant, zeer goed uitziet bevat over au sloten gemeenten goede artikelen en een vijftigtal Heuvelring 154 (bij Pluspleln) Gezellig Sfeervol Amerikaanse dlscjockey Als je werkt, thuis (huisvrouw is ook een beroep), ir, een winkel, op «ep. bedrijf, op kantoor of waar dan ook, dan kun je je opgeven- voor een kursus: SIERADEN MAKEN De slagers Harry van Beurden van de Zouavenlaan en Jan Lemmens van het Pater v.d. Elzenplein waren dezer dagen present in het gemeentelijke slachthuis om het ’schone’ dier in ogenschouw te komen nemen dat met Pasen naar de slachtbank werd geleid. Het betreft hier een zogenaamde dikbil, apart gefokt voor het vlees, dat van zeer bijzondere kwaliteit is. Het dier woog 1200 pond en dat is zo ongeveer het dubbele van LEES -EN KI JK- ENCYCWPEDIE De eerste twee maanden zullen de Ne derlandse provincies worden bezocht, waarbij natuurlijk de plaatselijke WV-kantoren zullen worden aar*>“- daan, die dan voorzien zullen wor van materiaal betreffende het ge\ ’Hart van Brabant’. Het is daarbij groot belang dat er voldoende respoi op komt en daar zullen de betrokke hostessen dan ook speciaal aantekening van maken. Déze m anier is vooral geschikt om na te ‘—‘ken, wat omtrent onze streS*-*rS“*£’ snd is, en wat er eventueel g /orden om deze bekendhei te voeren en in de jui len. Zoals de foto laat 2 de tachtigjarige oorlog herwonnen vrij heid. Men mocht eindelijk zelf denken en doen; denken zonder bang te hoeven zijn voor inquisitie of verraad en dus vrijelijk met elkaar spreken; doen door meer initiatief te ontplooien in nering en bedrijf. Die geestelijke vrijheid en de bloeiende handel waren eikaars compo nenten geworden, samen de vruchtbare voedingsbodem voor uitingen van kunst, cultuur en wetenschap. Eind 1974 zal een nieuwe krant ge drukt worden, die dan weer zal worden aangevuld met de bijzonderheden, die zich in de loop van deze periode zullen voordoen. Het is duidelijk dat de WV ’Hart van Brabant’ behoefte had aan nieuw voorlichtingsmateriaal en ieder een zal toegeven, dat deze krant daar voor een uitstekende oplossing inhoudt. A.s. zaterdag-zondag- en tweede paas dag start de magic-Entertainer Johnny Boongaard in het ’Efteling-Theater’ met -v - internationale goochelshow ’Sim-Saia- van toen de in Bim’ kritisch en dikwij Elke zaterdag en zondag draait 3 maal deze show, die zoals alle andere attrac- geheel i De tentoonstelling van Hollandse genre- tekeningen uit de zeventiende eeuw die van 19 april tot 3 juni in het Rijksmu- seum (Rijksprentenkabinet) te zien is, kan met recht uniek worden genoemd. Nog nooit eerder is een zo groot aantal tekeningen, schetsen en figuurstudies uit deze periode bijeen gebracht. Dat is nu, op initiatief van de directeur van het Rijksprentenkabinet, drs. K. G. Boon, gebeurd. Men kan er werk zien, afkomstig uit niet minder dan veertien musea en collecties. Wat zijn ’genre-tekeningen’? Men zou ze de ’fotografie’ van de zeventiende eeuw kunnen noemen. Het zijn grepen uit het dagelijkse leven in de gouden eeuw: snelle, rake verbeeldingen van mensen in hun werk en bij hun vrije tijdsbesteding, van landschappen, stads gezichten en interieurs. Verbeeldingen ook van een welvarende tijd waarin het leven goed geweest moet zijn - iets wat overigens ook blijkt uit de reisverhalen van buitenlanders die ons land destijds bezochten. Toch was het niet alleen de mateqële welvaart die de kunstenaars 'van Toen de inspiratie gaf, scherp, v.. Jlkwijlk Vol humor om zich heen te zien en hun indrukken op papier te zetten. Het was ook de na het Bestand van 1609 in het eerste deel van "''ezen’ m Fons Rademakers tracht s te geven van jeugd- die zich in Nederland en die enige verwantschap ver in met de beruchte Baamse moord zaak van enkele jaren geleden. Een inspecteur van politie zet zich aan het opsporen van een bende van gegoede intelligente jongelieden, die onder in vloed van fascistoi'de denkbeelden elk sociaal gevoel zjjn kwijtgeraakt, maar ondervindt dat deze kringen op een heel eigen manier in verweer komen. Tenslotte loopt deze spannende film uit op de zelfmoord van de leider van de misdadigers. S.V.G. en W.V.O. gaan dit jaar de competitie enige dagen eerder besluiten dan de overige clubs uit de derde klasse C. In gezamenlijk overleg hebben beide clubs nl. besloten om deze laatste com- petitiewedstrijd reeds a.s. zaterdagmiddag om half vijf te gaan spelen op het S.V.G.-terrein. Dit kan nog een leuk duel worden. S.V.G. wil persé op de eervolle 3e plaats eindigen in deze pittige afdeling. W.V.O. is inmiddels ook vrij van degra- datiezorgen zodat ook zij vrijuit kunnen voetballen om met de paas dagen vrijaf te hebben. Alle reden om beide kemphanen voor dit laatste competitie-duel bezig te zien. A.s. zaterdagmiddag, half vijf. Dit is één van de initiatieven, die ken merkend zijn voor de nieuwe VVV- directie, die in de persoon van Mare Taminiau er grote waarde aan hecht de ’klanten’ ter plaatse te gaan opzoeken. Dat dit streven succes afwerpt is met name te merken in België, waar sinds de grote representatie van verleden jaar in ’L’Innovation’ in Antwerpen de belang stelling voor ons gewest met sprongen groeiende is. Er is aanleiding genoeg om te verwachten, dat eenzelfde succes in het West Duitse Ruhrgebied kan worden bereikt. Het in gebruik nemen van de wagen is lag en zond: die zoals a„ ties, geheel gratis is. De aanvang der voorstellingen is 12.30 - 14.30- 16.30 uur. De show die als finale een schitterende bloemen en parasollen produktie heeft, is geheel afgestemd op het internatio nale publiek, waarbij het feit dat men aan het programma zelf aktief meewerken, bij het publiek (gezi honderden reacties, zowel schrif mondeling-danwel telefonisch) zonder is aangeslagen. De klanten van beide slagers kunnen het de komende dagen merken. Op de foto uiterst rechts de heren Van Beurden en Lemmens. De twee andere heren zijn medewerkers van het slacht huis. De algemene intentie zal zijn: ’Dat op voorspraak van Maria de kerk haar bevrijdende en verlossende taak kan voortzetten in de wereld van vandaag’. De bedevaart staat dit jaar onder leiding van de Zeer Eerw. Pater W. Manders. Vertrek ’s-morgens om 8.00 uur vanaf station Tilburg. Om 10.00 uur plechtige H. Mis in de Mariahal te Scherpenheu- Voor verdere dagindeling zie het pro gramma. ’s-Avonds zijn we weer om 7 uur in Tüburg. Maandag ontvangt pioenskandidaat Vlissingen een 4 - 2 overwinning afgeloper op mede-kandidaat N.O.A.D., 3 wedstrijden te spelen, een voorsprong van 4 punten heeft genomen. Bij een overwinning van Vlissingen, een gelijkspel van N.O.A.D. kan kampioensvlag voor Vlissingen in top gaan. Na het goede spel tegen Bavel waarbij een 2-0 overwinning werd behaald, volgde afgelopen zondag een 1-0 neder laag in Dongen tegen de club van die naam, waar gedurende de gehele wed strijd door de R.K.T.V.V.-ers het spel werd gemaakt. De thuisclub is hierdoor in zware degra datiestrijd gewikkeld, en zal alles in het werk stellen om de kostbare punten in eigen huis te houden. In Vlissingen werd in het eerste ge deelte van de competitie een verdienste lijk gelijkspel behaald. Hoe sterk Vlissingen in het tweede gedeelte van de competitie heeft ge speeld blijkt wel uit de resultaten, uit de laatste 10 wedstrijden werden 17 punten behaald. Voor de beslist talrijke bezoekers, 1 aan de Dongenseweg een boeie treffen worden verwacht. De wedstrijd vangt aan om half drie. i, w.o.: i pagina’s tellend aardrijkskun- lister van de gehele wereld; wereldgeschiedenis; personen; fan de zon; ;n; islagen; c maan; :eling van de architektuur; jagina’s tellende index. vormen de 89 hoofdstukken Kijk encyclopedie een thuis zowel als op Op zaterdag 21 april a.s. hoopt famüie-elftal D.K.C. (de Kinde Combinatie) zijn 5-jarig vieren. Het is de bedoeling iets groots te maken. Op 21 april staat als eerste op het programma een voet balwedstrijd tussen de pupillen van SET en een elftal bestaande uit de Kinderen van de familieclub D.K.C. Deze wed strijd zal om 14.00 uur beginnen. Dit zal zonder meer veel publiek trekken, aangezien dit in de voetbalwereld iets zeldzaams is. Na deze jeugdwedstrijd komt dan het grote ogenblik, want dan zal D.K.C. gaan spelen tegen de vete ranen van S.E.T. Dit voetbalfeest zal om 15.00 uur zijn aanvang nemen, een :r geschonken door D.K.C. zijn. Na de wedstrijd wordt iortgezet in de SET-kantine half acht het hele grote lustrumfeest gaat beginnen. bestaande uit 6 broers, 5 srs, 1 oom, 1 zwager en natuurlijk »der is 5 jaar geleden op de ge- gekomen om eens te gaan voet- tegen de SET-veteranen, Sinds dien is deze wedstrijd niet meer weg te denken in de Tilburgse voetbalstad. Ook is er sinds 1 jaar een damesploeg van D.K.C. en dit is gewoon uniek in Nederland. Aangezien niet ieder Op de hoek van de Piusstraat en de Koopvaardijstraat heropende dezer dagen Kees van Kemmeren zijn zaak in kleinmeubelen. Dit is al de derde ver bouwing in de zes jaar, dat hij in deze branche werkzaam is. De belangstelling van het publiek voor de kleine meubelen - speciaal in verband met de kastjes, die gevraagd worden voor onder de kleurentelevisie - en voor koper en tin is dermate groot, dat het bedrijf zich steeds opnieuw moet uitbreiden. Er is nu weer een magazijn-en-show- room bijgekomen in de Koopvaardij straat, waar speciaal tapijten worden uitgestald. De heropening van de ver bouwing, gerealiseerd door aannemer Van Berkel uit de Oerlesestraat, onder vond een grote toeloop van belang stellenden. op woensdagavond 4 lessen. De'kursus! op dinsdagavond 6 lessen. De kursus kost 15,ekskl. op donderdagavond 4 lessen. De kursus kost 20,Inkl. op woensdagavond 4 lessen. De kursus kost 15,inkl. op woensdagavond 4 lessen. De 'kursus kost 15,inkl..- op woensdagavond 4 lessen. De kursus kost f 12,50. op woensdagavond 6 lessen. De kursus kost 30,inkl. op vrijdagavond 6 lessen. De kursus kost f 30,— inkl. De kursussen worden gegeven door volledig bevoegde docenten en star ten in de eerste week van mei. Voor personen die ouder zijn dan 25 jaar zijn de kosten f 1,per avond per kursus meer. Antoniusstraat 38 - Tilburg - Telefoon 013 - 425255 Wij hopen dat dit jaar weer velen de bedevaart zullen meemaken, men kan zich opgeven tot en met zaterdag 28 april bij de bekende adressen in Tilburg en Omstreken. Verdere inlicht gen bij het Best Met bed en bier een hoop plezier Deze film bevat een uitvoerige beschrij ving van de manier waarop de mijn werkers in het Ruhrgebied zich te buiten gaan aan sexuele avonturen. Getracht wordt er een sociale tendens aan te geven, maar de sex-situaties over wegen dermate, dat de toeschouwers die maatschappijkritiek wel niet erg au serieux zullen nemen. NOORDERLICHT komt met de nieuwe rage Chinees worstelen tegen 't Japanse Vendo, in ’De ijzeren vuist. 18 jaar. Beide Paasdagen om 2.30. Ciske de Rat Nedelands gesproken en als nacht film het Pronoschip. familielid tijd had om te voetballen moesten er wel eens vreemde spelers worden opgesteld, maar op 21 april is dit niet het geval. De damesvoetbalvereniging Elisabetl ontvangt van 20 t.m. 23 april de se damesvoetbalvereniging A.C. son in Tilburg. Vrijdag 20 april komen de A.C. Niell son speelsters in Tilburg om 17.00 uur aan. ’s Avonds is er een feestelijke bijeenkomst van beide verenigingen. Zaterdag gaan de A.C. Niellson Rotter dam en Den Haag bezichtigen en ’s avonds naar België. Voor zondag is er een toernooi georganiseerd waaraan, naast A.C. Niellson en D.V.C. Elisabeth Audacia uit Moergestel en W.S.J. uit aan deelnemen. De wedstrijden gespeeld op het Ons Vios ter- [i de Nieuw Goirleseweg in Til- Aanvang 13.oo uur. Na het toer- krijgen de >e Aanvang toernooi krijf Brabantse i slijk gemaakt door diverse spon- onder wie het ’Evoluon’ van Eind- ven, dat daarmee in de publiciteit srdt ingeeschakeld. en tekeningen, waarin de toeristische en recreatieve aspekten worden geïllus treerd. Voorts zijn er alle gegevens over hotels, campings, uitgaansmogelijk heden en evenementen in afgedrukt, die vroeger in diverse folders verspreid waren. De nieuwe krant geeft dus een volledig overzicht over alle mogelijk heden van ons gewest en is daarom ook interessant voor de inwoners, die er hun kennissen en familieleden mee kunnen informeren. Het is echter de bedoeling, dat de krant gratis wordt verstrekt via alle VV-kantoren, reisbureaus en alle andere instanties, die met toeristen verkeer te maken hebben. Dinsdag werd met enige plechtigheid in aanwezigheid van diverse bur gemeesters en andere prominente figuren uit de bestuurlijke wereld de nieuwe wagen van de Streek WV 'Hart van Brabant’ in gebruik ge nomen, die zal dienen als rijdend informatiekantoor. Dit is in Neder land het eerste geval waarbij een VVV-kantoor beschikt over een rijdend informatiekantoor, waarmee in Nederland, België en het Ruhr gebied voorlichting gegeven zal worden over de recreatieve mogelijk heden van het gebied van de Streek VVV en meer speciaal uiteraard over de grote vier attracties. De auto is door de Fa Remmers Carrosse rieën uitgerust met de hele outillage, waarover een kantoor behoort te beschikken, en de hostessen, die met de wagen op stap moeten en die daarvoor een bijzondere opleiding hebben gekregen, zullen er dan ook alle kanten mee uit kunnen. Het project zal een looptijd hebben van drie jaar, dus in die periode zal de wagen wel zowat in elke plaats van betekenis van het genoemde gebied komen. De kunstenaars van deze generatie gingen zich hun hun schetsen en teke ningen veel vrijer uitdrukken dan hun voorgangers, die zich bij hun studie tot dan voornamelijk hadden gehouden aan voorbeeldenboeken. Zeker, bij bleven dergelijke voorbeelder een rol spelen, maar in het Holland van toen dat nog geen ’tekenacademie’ kende, waren de ateliers van de groten als Bloemaerts, Hals, Rembrandt en Ostade de bakermat van de jonge kunstenaars in opleiding. En juist in deze ateliers werden zij aangemoedigtf ’naar het leven? te tekenen. Dat alles leidde tot een schat van ontroerende, dikwijls sterk anekdoti sche, maar steeds heel typerende beel den van een tijd die ver af schijnt, maar in wezen veel minder ver achter ons ligt, dan we nu geneigd zijn te denken. Vissertjes in een polder zoals Hendrick Avercamp ze in het begin van de zeventiende eeuw op papier zette, lij ken in alles behalve in hun kleding op de sportvissers die men tegenwoordig in de vroege ochtend langs de sloot ziet staan. Een mannetje met een glas in zijn hand, zoals Gabriël Metsu dat tekende zou nu, met hetzelfde lange haar maar dan in spijkerpak zó een Amsterdamse ’donderbruine kroeg’ kunnen binnenko men. De tentoonstelling begint met een paar voorbeelden uit de maniëristische perio-. de (Goltzius en Van Mandei) daarna volgen de eerste echte genre-tekenaars als Buitenwech en Esaias van de Velde om verder een overzicht te geven van de hele ontwikkeling, met als hekkesluiters tekenaars als Jan van der Heyden, Gerard de Lairesse en Jan Verkolje. Men kan er ook een grote en belangrij ke groep tekeningen van Rembrandt bewonderen. Deze tentoonstelling, waarin honderd- tien tekeningen zijn opgenomen, over brugt als het ware drie tot vier eeuwen. Ze brengt ze nader tot elkaar, omdat de toeschouwer tot de verrassende ontdek king komt dat de Hollanders in wezen niet zo veel zijn veranderd: toen al en nu nog levenslustig, ontroerd door kinderen en ouden van dagen, hard werkend en met een sterke werkelijk heidszin. In de Tartinistraat opende dezer dagen de heer F. L. Kliebisch een fraai uitge- voerd ’Party House’, een bedrijf, dat 1 erop gespecialiseerd is alle dranken te kunnen leveren, die op een huiselijke feestavond gewenst zijn. Het assorti ment is verwonderlijk groot en zeer ter zake kundig samengesteld, zoals ieder een zal kunnen vaststellen, die naar de speciale wijnhoek komt kijken: wat daar te vinden is, is indrukwekkend. De heer Kliebisch is dan ook geen vreemde in het vak. Na 6 1/2 jaar werkzaam te geweest in een grote wijnhandel is voor zichzelf begonnen en gezien bezoek in de korte tijd na de ope ning mag worden vastgesteld, dat hij daar in de Tartinistraat op een zeer gunstig punt zit. De winkel functioneert volgens het systeem van zelfbediening en de diverse drankeh zjjn dan ook zeer aanlokkelijk ert overzich telijk uitgestald. De bedevaart wordt gehouden dag 6 mei a.s. ’uitingen van Mai tie’ Ook de bedevaarten kunnen wij zien in hetzelfde licht. In hun oude vormen spreken zij misschien velen van ons niet meer aan met hun wat wereldvreemd geworden uitbundigheid. Maar wie de Kerk heeft leren zien als Gods volk onderweg, als Gods volk op pelgrimage door de wereld, kan God dankbaar zijn voor de oasen in de woestijn, voor de pleisterplaatsen langs de weg, waar de rust weldadig is, waar de Heer op voorspraak van zijn moeder de pijn verlicht en de moed geeft verder te gaan. In deze prachtige fraai geïllustreerde eendelige encyclopedie, vinden kinde ren van 8 tot 15 jaar gemakkelijk de belangrijkste-hoofdonderdelen, overzichtelijk een grote verscheidt van belangrijke onderwerpen aan orde worden gesteld: van astronomie, het plantenrijk schilder- en beeldhouwkunst tot kt puters, radio en televisie en genet de. Meer dan 1000 illustraties (wt vele in kleur) en schema’s maken het mogelijk dat elk onderwerp, van de vroegste civilisatie tot de eerste landing op de maan, eenvoudig en toch diep gaand behandeld worden. Bovendien talloze systematische indelingen opgenomen, - een 18 pa‘ dig regisiv, - beknopte i - beroemde - planeten va - planten-soorten; - beroemde velds. - op weg naar de maai - ontwikkelii - een 12 pa Al met al vt van deze Lees en I onschatbare gids, school. Uitvoering: omvang 256 pagina’s, for maat 22 x 31 cm. Gebonden in imitatie-linnen band en voorzien van stofomslag in vier-kleuren. Prachtig geïllustreerd. Prijs f 29,50. Verschenen bü Uitgeverij Helmond. Verkrijgbaar bij de boekhandel. Met kopen aan de deur is het altijd oppassen geblazen. Maar al te gauw zit je vast aan een kontrakt waar je later spijt van hebt. Heel wat mensen zijn hier ieder jaar weer het slachtoffer van, met alle ellende van dien. Het minste wat men dan ook moet eisen van de colporteur is, dat hij zich legitimeert. Verder moet men zich goed bedenken alvorens te tekenen, en vooral g- kennis nemen van wat er in kontrakt staat. In Noorwegen is er sinds kort een wet die er in voorziet dat ’spijthebbers’ binnen een bepaalde termijn (10 dagen) op de overeenkomst terug kunnen komen. Deze wet geldt echter alleen voor goederen, niet voor reizen, verze keringen enzovoort. Ook voorziet de wet niet in teruggave van ontvangen en kontant betaalde artikelen. x-x- ligt natuurlijk voor de hand; is ook in winkels praktisch a. gelijk. In 1971 werd ook in Nederland een dergelijk wetsontwerp ingediend door de Minister van Justitie en de Staats secretaris van Economische Zaken. In deze colportage-wet - Regelen tot het tegengaan van misbruiken bij colporta ge - wordt een termijn van 8 dagen voorgesteld. De wet is nog steeds in behandeling en er ligt dus niets vast. Gezien het aantal mensen, vooral oude ren, dat jaarlijks de dupe bonafide verkopers - de g na gesproken - is het te 1 in werking treden van deze wet niet al te lang op zich laat wachten. (DIA) CHICAGO prolongeert de spannende James Bond film: Dr. No 14 jaar. Paaszaterdag en 2de Paasdag: 6.45 en 9 uur. Zondag: 3 uur, 6.45 uur. Werkdagen 2.30 en 8 uur. IN aar N incl. >n

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 7