zJ wl wedstrijd van ’De Koerier’ 59 Een regen van prijzen voor deelnemers aan teken- Toondag 11 mei 1973 Gratis Friso Israël Alweer zo’n goede jeugd voorstelling in de Stadsschouwburg Tilburg Jeugdvoetballers met Ford naar Rome goochelshow voor de jeugd Magda Janssens overleden Modern Jazz Workshop in het Kultureel 2e Paasdag grootste antiek markt van Nederland in de Stadsschouwburg van Tilburg Fiësta 4 Drumband Prins Johan NS-lente- dagtochten Ï5F1 South Jazzband naar Oost Duitsland ynnedic (tapijten I’ 'J /iWè Sentrum bestaat 25 jaar 1 Donderdag 19 april 1973 - pagina 17 DETILBURGSE KOERIER 1973 - pagina 16 VOORBEREIDING ORANJEFEESTEN VERLOOPT VLOT stuk voor icontroleerd DOSTER atische korvelseweg 174, tilburg 95 t gevleugeh ioil en één tting Tilbt maas kleding DAGPROGRAMMA HAAREN TOON! TAL VAN PROMINENTEN Tivolistraat Nightclub Cabaret Dancing The Blue Note IN DE STADS The South Jazzband René Frijters TEL 436220 TILBURG de mangel korvelseweg 56-60 ZONDAGS GESLOTEN dat het tegen was. zal deze maand ook worden besteed aan houden. ;rdag is John Op vrijdt Dag won Talrijke p kringen var /wit for- waar- voor is 798.- 3SPRIJS - Foto de Groot, Bredasewe - Foto Frans van Aarle, K 255 bel ons nummer 013-421697 burg zond tge- Na snde irgse eden zullen rrgse eerd sts ziet prachtige “ereeltjes Veemarktstraat 36-38 - Tilburg jurgse grote ïnk van Montfoort t op- ’The Rita programma, georganiseerd door Ford Dealer KNEGTEL taller in de leeftijd van 8 t/m 13 jaar de kans door Ford, Iers, uitgezonden te worden naar Rome. de kan Europees jeugd voetbal kampioen te worden in zijn prominente an Rijks-, pror Brabandi Stadsacl en fantasie, en ’de gekke j deze tekenwed- lat maar een paar maar er zijn die aan hun een speciale Toon-Hermans- positie van schilde- burg een exclusieve zullen worden. De lor, shouwburg Seegers (drums) (piano). Er is ook BELOUDSCH 140 x 90 reeds voor 159,—. nog eens relden dat t uit Toon Mark Janssens Peter Peeters zelf Engels, Louis vi pauze Peeters Zoals bij zijn, zal er wü, - iht (en uiter- Belangrij- nciële uit :iaal en ge- weg 104 Korvelseweg heeft u wel eens haast? op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfè binnen één uur! wij halen en bezorgen gratis als het wat langer -mag duren grandioos kinderprogramma ge- g 14.30 uur kunnen kinderen van 6 rurg doorbrengen met ’PEPER EN Dit zijn slechts enkele voorbeelden uit onze enorme collecties. gereserveerd. >el storten op 76725 doen mee aan een een een Finse (mogelijk ge- Finnbouw te srsonenauto, vakantierei- >are andere, belangrijke Voor slechts 495,— koopt u ’n mooi kleed voor salon of hal. In deze prijs kunnen we u 'n hele stapel laten zien. Er zijn ook HAMADANS ±150x100 voor 275, neerlandia pioniers in textielreiniging personen vinei telijke opening, op zaterdag 12 chiedt door de eigen drumband 'gang door de wijk en een tor ’t feest-terrein. GALA AVOND SCHOUWBURG Voor 850,— tot 975,— koopt u 'n mooi SHIRAZ VLOERKLEED 300 x 200 Deze kleden zijn extra zwaar en extra mooi van dessin. voordelig urt met NS Kom vrijblijvend eens binnenlopen. We wonen tegenover het postkantoor zal worden verleend door de Tilbr impressario René Frijters, die het j show-orkest van Henk van Montf beschikbaar stelde. Verder zullen treden: ’The South Jazzband’, Harbour Jazzband’, Pim Jacobs, kita Reys en nog enkele andere artiesten. Alle medewerkers, die deze Toon-dag en avond voor en achter de schermen opluisteren, doen dit geheel belange loos, terwijl ook de Stadsschouwburg voor dit doel om niet door bestuur en directie beschikbaar is gesteld. VERANTWOORD KINDERVER- MAAK, LEUK VOOR EEN MIDDAG IN DE PAASVAKANTIE In verband met de te verwachten drukte aan de kassa zal de voorverkoop voor toegangsbewijzen al starten op zaterdag, 21 april a.s. opnam en bereid was, neel te doen. persoonlijk gekend. In zij in onze Schouwburg r een grote genegen- spect voor haar i geestkracht. On- iderdom stond zij Reeds verleden jaar Bieldemann uit Zwo naslagwerk over de js - gecorrespondeerd Jazzband uit Tilburg heinz Dreschel uit Dre werd door een uitnodiging nemen aan het jazz festival Dresden, Wegens kontraktuele tingen die uiti gevet geste pr de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk behandeld, gec en verzorgd r werd er via de heer /olie - die bezig is een jazz samen te stellen tussen de South en de heer Karl- resden, die gevolgd deel te aan het jazz festival van en, Wegens kontraktuele yerplich- i in Nederland kon de South aan tnodiging toen helaas geen gevolg geven en moest deelname worden uit gesteld tot dit jaar. Op uitnodiging van de Oostduitse Radio, Stimme der DDR, vertrekt de South volgende week naar Dresden voor twee konserten, één radio- en één tv-optreden. Aan het jazz festival van Dresden wordt deelge nomen door een aantal jazzorkesten uit de Oosteuropese landen en enkele Westerse. De heer Henk van Belkom hoopt in Dresden kontakten te kunnen leggen voor een optreden in Tsjecoslo- wakije en mogelijk zelfs in Rusland. Deelname aan het festival van Dresden opent daartoe goede kansen. Calimero was een groGj twee middagvoorstellinger Optreden’ van de kleine populariteit. Voor de Paasvakantie heeft de directie weer een contracteerd. Op woensdag, 25 april a.s. aanvang 1 t/m 10 jaar een prettige middag in de schouwbu. ZOUT’. 't Is voorjaar, dus tijd voor een feestelijk dagje uit. Naar't Lips Autotron in Drunen of naar ’t Evoluon in Eindhoven, naar T Openluchtmuseum in Arnhem of naar het Dolf irama in Zandvoort. En natuurlijk naar de Keukenhof Keuze uit 17 verzorgde dagtochten. Alle inlichtingen vindt u in de folder „Lentedagtochten" die u op het station kunt krijgen. Dlrekteur Magda Janssens is overleden. Vrijdagavond j.l. speelde zij haar aller laatste rol in de Stadsschouwburg van Nijmegen. Nauwelijks enige uren later kwam er een eind aan het leven van de 88 jarige actrice, die de laatste represen- tante was van een periode in het Neder landse Theater. Radio, pers en televisie hebben de afge lopen dagen uitvoerig over deze merk waardige en uiterst vitale vrouw geschreven of gesproken, die haar kunst bijzonder hoog o"ni alles voor het tont« Wij hebben haar porc al die jaren, dat zij in speelde, ontstond er heid en een diep resp persoon en enorme danks haar hoge out midden in onze tijd. Wat ons bij zal blijven is vooral haar grote wijsheid en hartelijkheid. Zij was een grote vrouw! root sukses. Zo’n 1800 jeugdige bezoekertjes hebben tijdens de ;n van zondag j.l. genoten van de avonturen en het ’Life- held, die alle nationale televisie of strip-figuren slaat in SHIRAZ TAFELKLEDEN koopt u reeds voor 189,— Voor 245,koopt u 'n hele mooie. Vanwege ’De Koerier’ is er i bijzondere grote attractie, nemers zal een selectie gems van ongeveer 250 kinderer op de middag van de offic. reiking een bezoek zullen brengen aan een gooc Magie Entertainer Johnnj Goirle zal om de kinderen een middag t voorstellii van de s strijd is het met zo, aat ma kinderen een prijs krijgen, i er zeker een paar honderd, deelname iets over zullen houden. Door het jeugd voetbal j heeft elke jeudige voetbt met één van z’n oude En, hij maakt dan Gv leeftijdsgroep. Het Ford jeugd voetbalspel omvat een 3-tal vaardigheidstests, te weten dribbelen en drijven met de bal, zuiver plaatsen van de bal en doelschieten. Deze tests worden uitgevoerd per leeftijdsgroep. Alle 8-jarigen spelen tegen 8-jarigen, 9-jarigen tegen 9-jarigen, enz. r nog een heel Uit de deel- naakt worden en, die gratis iciële prijsuit- kunnen tchelséance, De ity Boomaars uit een prettige te bezorgen belangeloos een ling geven in een van de zalen stad. Dus bij is het niet zo, ds sren een f meentelijk bestuur, kerkelijke overheid, bedrijfsleven, sport, kunst, toneel, lite ratuur e.d. zowel uit Nederland als uit België, hebben al toegezegd deze avond te zullen bijwonen. Het belooft een grootse manifestatie te worden, van de Nederlandse Sportbond geestelijk gehandicapten de vruchten zal kunnen plukken. Op 28-29-30 april organiseert de drum band in de Stokhasselt voor de 4e maal haar rommelmarkt met middenstand- beurs en ’n grote kinderkennis. Zoals in de voorgaande jaren zal ’t weer 3 dagen feest zijn in de Stokhasselt, dit alles ten bate van het instrumenten- en uniformenfonds. Op ’t Verdieplein hoopt men zo’n 10 a 12000 bezoekers te ontvangen. De mid- denstandbeurs is ondergebracht in ’n grote tent. De rommelmarkt heeft al jaren grote bekendheid door zijn lage prijzen en grote keus. Aan de Fiësta-bar, met ge zellig zitje, kan iedereen zijn dorst lessen en zelfs ’n hapje eten is mogelijk. De entree is slechts 50 cent. De Fiësta is geopend zaterdag en zondag van 12.00 uur tot 11 uur ’s avonds en op Koninginnedag van 10 uur tot ’s avonds 11 uur. De feeste'"'" uur, geschi— met ’n rondga grote show voc De voorbereidingen van het komende feest van Koninginnedag, op 30 april, door het Oranjecomité vinden voortgang en het laat zich aanzien, dat de feestelijkheden dit jaar nog meer belangstelling zullen onder vinden dan die van verleden jaar. Tilburg in het teken van het Paard blijkt in de wijde omtrek de aandacht gaande te maken. En met name de Tilburgse ruitersportverenigingen zijn bijzonder enthousiast over de organisatie, die hen in de gelegenheid stelt zich gezamenlijk aan het publiek voor te stellen. ijdag, 11 mei zal in het Brabantse dorp Haaren, i /orden gehouden met o.a. een feestelijke intocht, een exp< rijen van Toon Hermans, terwijl in de Stadsschouwburg van Tilbi gala-avond met een one-man-show en een gala-soirée gehouden z opbrengst van deze Toondag is bestemd voor de onlangs opgerichte Nederlandse Sportbond voor geestelijk gehandicapten. In Haaren werd het initiatief genomen tot deze actie, die de sportbond een financiële ruggesteun wil geven. Daartoe vormde zich een Comité, waarin o.a. zitting hebben de burgemeester van Haaren en de directie van de Stadsschouwburg Tilburg. Als ere-gastvrouwe in Haaren en ’s avonds in Tilburg zal Mevrouw C. Schmelzer-Mutsaerts, de echtgenote van de Minister van Buitenlandse Zaken, optreden. Daar het Oranjefeest er speciaal is voor de jeugd, heeft de Tilburgse Koerier ge meend ook voor de kinderen iets attrac tiefs te moeten lanceren. En daar is dan de grote tekenwedstrijd waarvoor de prijzen langzamerhand binnenkomen. De deelnemer aan de optocht, Dort- munder Kronen Bier, heeft enkele grote prijzen toegezegd, maar door het plotseling door een verkeersongeval overlijden van de betreffende contact man, de heer Van den Bongert, die erg enthousiast was over het Tilburgse feest, is nog niet bekend welke de prijzen zullen zijn. Voorts zijn er drie Posters met het gevleugelde paard Pegasus van Mobioil en één paar rol schaatsen van de Fa Hamers Van Hooff. Het Oranjecomité geeft vijftig ge- schenkbonnen en het Keramisch Atelier ’Alouette’ uit Udenhout, 25 hangers van geglazuurd aardewerk speciaal voor kinderen. In eerste instantie worden de plaatselij ke kampioenen van de competities, georganiseerd door KNEGTEL, be loond met 3 prijzen per leeftijdsgroep. De plaatselijke competities worden daarna voor Nederland afgerond met een finale, die 24 juni a.s. zal plaatsvin den op het K.N.V.B. Sportcentrum te Zeist. Elke Nederlandse jeugd voetbal kampioen zal dan worden uitgenodigd om in Rome, gedurende een weekend in oktober a.s., de Hollandse kleuren te gaan verdedigen. Hij maakt daar kans de titel ’Europees Kampioen Ford Jeugd Voetbal’ te verkrijgen. Maar om dit te verwezenlij ken zal men eerst z’n kwaliteiten moeten tonen tijdens de test, die zaterdag 12 mei worden georganiseerd, aanvang 10.00 uur. Om deel te kunnen nemen moeten de voetballers zich eers laten inschrijven bij KNEGTEL, SPOORLAAN 175, TILBURG of bij hun voetbalvereniging (Jeugd-secretaris) vergezeld van één van de ouders. De inschrijfperiode is van 16 april t/m 2 mei. Zorg dat je er snel bij bent, want misschien ben jjj wel één van de jongens, die met je vader of moeder, naar Rome wordt uitgezonden. Naast de testen van de individuele behendigheid belooft dit programma een aantrekkelijk schouwspel te wor den, waar zeker met overgave voor de Het is de titel van een programma, dat is ontleend aan een reeds in 1885 uit gegeven bundel verhalen en versjes, die werden geschreven door Howard Pyle, Buiten deze bundel biedt de wereld literatuur voor de jeugd nog talloze verzamelingen van sprookjes, vertel lingen, volksverhalen, rijmpjes, versjes, enz. Merkwaardig genoeg worden jonge kinderen daar de laatste tijd weinig mee geconfronteerd. Met dit programma wil het ’Centrum voor ontmoeting met theater’ zich vooral richten tot de jongere kinderen, waarvan de fantasie geprikkeld moet worden. Een goed verhaal of versje is tijdloos, maar gaat dan pas leven, als het op de juiste wijze gebracht wordt. Ook een eenvoudige melodie of een rijmpje wordt met name door jongere kinderen makkelijk in het geheugen opgenomen. De versjes en rijmpjes van A. Milne, Annie M.G. Schmidt en vele anderen zijn geweldig van inhoud e1 Volksverhalen als ’Abijojo’ er kikker’ zijn eenvoudig van taal en vol humor. De liedjes van P. Seeger en Danny Kaye zjjn gekozen om hun ritmische kwaliteiten, die de kinderen aanspreken en hun de kans bieden, zelf mee te doen. HUISVUIL Op tweede paasdag wordt er geen huisvuil opgehaald. Om het publiek toch van dienst te zijn wordt in plaats daarvan een route ge reden op zaterdag 21 april. De Dienst van Gemeentereiniging en Vervoer ad viseert bewoners langs de betrokken routes de emmers vroeg buiten te zetten. zijn vriend, ontwerper Te is een eenmalige mee uniek. Er zullen ongeveer 30 olie verfschilderijen te zien zijn, van Toon Hermans die er zelf van zegt: ’Dat ik een keuze moest maken tussen het theater en het schilderen, is iets wat me mijn leven lang achtervolgt. Het schilderen heb ik er bij gedaan, maar het is mijn grootste passie naast theater gebleven.’ De ingezonden foto dient aan de ach terzijde voorzien te zijn van de naam en adres van de inzender, zodat deze foto retour gezonden kan worden. De prijsuitreiking zal rond 21 mei ge schieden. hebben o.z. zitting (voorz.), prof. M. A. M. A. M. Klompé, teur dr. A. C. Ramselaar, mevr. .omeren-Downer, jkvr. C. W. I. /egen, Simon Car- ir. I. Samkalden, Het Oranjecomité is erin geslaagd voor de grote optocht op Koninginnedag de deelname te verkrijgen van de grote bierwagen van Dortmunder, Kronen, die door vier paarden wordt getrokken. Deze wagen werd naar oud model nage maakt, waarbij het een heel gezoek was om een wagenmaker te vinden, die dit oude ambacht nog voldoende beheerste om het geheel uit eikehout vervaardigde voertuig zo te maken, dagelijks verkeer bestand Fotograferen De tekenwedstrijd van de ’Tilbur Koerier’ waarover de bijzonderhec volgende week donderdag worden meegedeeld, heeft de Tilbur Vereniging van Fotografen gei'nspiret om ook een fotowedstrijd organiseren voor iedereen, die iet in de vele festiviteiten, de pre paarden en zomaar aardige tafei uit het publiek. Er zijn door de fotohandelaren f 500,- beschikbaar gesteld voor de prijzen en het Oranje Comité geeft een prijs van f 50,- welke als volgt verdeeld worden: le prijs f 150,- 2e prijs f 50,- 3e prijs f 50,- en 12 prijzen van f 25,-. Ingezonden kunnen worden zwart/' foto’s en kleur foto’s van normaal f maat, en gemaakt zijn tijdens de feesten op 30 april in Tilburg. inzending sluit op dinsdag, 15 mei. de beoordeling zal de jury speciaal :en op het idee en de orginaliteit. De kwaliteit van een foto is zeker niet doorslaggevend. De wedstrijd staat voor iedereen open, maar speciaal wordt verwacht dat de jeugd met de camera op stap gaat om te fotograferen. Men kan de foto’s inleveren bij de vol gende fotografen: - Foto Ciné Mulder B.V., 81 en Westermarkt 10 Foto Schmidlin Plus, Wilhelmina- park 39, Tuerlings Foto - Film, Heuvelstraat 106 - Foto Jans, Besterdring 161 Toon Hermans zal op vrijdag, 11 mei a.s. om 13.30 uur feestelijk worden in gehaald. Hierbij zal medewerking worden verleend door de Luchtmacht- kapel, onder leiding van Majoor Van Diepenbeek. In een stoet met antieke auto’s zal Toon Hermans naar h<rt ge meentehuis worden gebracht, waar hij door het College van Burgemeester en Wethouders en door het Comité Toon dag zal worden ontvangen. In Haaren zal een laan naar Toon Hermans worden genoemd. Om 15.15 uur zal in Galerie Hüsstegge op Driehoven 12 de tentoonstelling van schilderijen van Toon Hermans worden geopend door de bekende cartoonist- 'ed Schaap. Deze expositie ;e gelegenheid en daar- zullen ongevee te zien zijn, er zelf van zegt: tusse Zoals gebruikelijk weer een avond moderne jazz. De donderdagavond van 26 april, toe gang gratis, is echter de laatste van de reeks jazzavonden die dit seizoen in het kultureel sentrum werd gehc Voor deze laatste dondert de vaste drummer van het trio x^vuiü van Dijk uitgenodigd, die voor de temidden van het trio Peter zijn aandeel zal geven. rij de meesten van u bekend zal er na de pauze aan ieder die dat ril, gelegenheid worden gegeven zelf tuziek te maken. wellicht is het niet overbodig voor de laatste maal te verme het trio Peter Peeters bestaat (bas-gitaar), en uiteraard Begin mei bestaat de staat Israël 25 jaar. Door vele vooraanstaande Neder landers is een comité opgericht om te komen tot een zinvol geschenk: de bouw van een internationaal jeugd- en recreatiecentrum nabij het Hollandplein te Jeruzalem. Het centrum is bedoeld om jongeren uit de gehele wereld te kunnen ontvangen met nadruk op ont moeting met zowel joodse als arabische jonge inwoners van Israël. Daartoe zullen seminari en cursussen worden georganiseerd over jeugdleiderschap, jeugdproblematiek en sociale en inter nationale aspecten daaraan verbonden. Een terrein van 8 hectare in het Jeruzalem-woud is reeds g< Zij die giften voor dit doel postgiro 76725 doen m loterij met als hoofdprijzt bungalow, als twee huis maakt door de firma Fi Arnhem, een pei zen en ontelba prijzen. In het comité genomen: I. Mug Beek, mej. dr. monseignei H. van Soi WittevVaal van Stoetwe miggelt, Wim Kan, di mr. J. M. Landré. Aan giften is geen minimum aard géén maximum) gesteld, ker dan het uiteindelijke finances resultaten voor het geschenk achten de initiatiefnemers het aantal Nederlanders dat aldus blijkt geeft van zijn gevoel van sympathie met de jonge staat Israël. ’s Avonds zal in de Stadsschouwbui van Tilburg een exclusieve gala-avo. worden gehouden, waar Toon belanj loos zijn one-man-show zal brengen, de voorstelling zullen verschiller attracties in het programma worden op genomen. Zo zal Luc Lutz een schil derij van Paul Citroen veilen. Om 23.15 uur begint het gala-soirée in alle zalen van de Stadsschouwburg. Medewerking fraaie trofeeën zal worden gestreden. Teneinde dit programma te kunnen realiseren heeft men zich verzekerd van het Sportpark, Goirleseweg, Tilburg, die ook het voetbalveld ter beschikking stelde voor de dag, waarop de testen zullen worden gehouden. Op Tweede Paasdag, (maandag, 23 april a.s.) zal er in de foyers van de Stads schouwburg Tilburg, een antiekmarkt worden georganiseerd. Het wordt de grootste van heel Nederland. In de loop der jaren is wel gebleken, dat het publiek wel degelijk geïnteresseerd is in goed antiek, oude sieraden en curiosa. Ook nu weer is het gelukt, een goede collectie samen te stellen. Het wordt een antiekmarkt met een groot aanbod en een rijke sortering, waardoor die heerlij' sfeer ontstaat van ’snuffelen in oude dingen.’ Als u Tweede Paasdag even de tija heeft: het is alleszins de moeite van een bezoekje waard. De antiekmarkt is geopend van 11.00 uur tot 18.00 uur. De toegangsprijs is f 1,50.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 17