dflNSSENS FLORYN i J mill hill i I I college rle Mill Hill College handhaaft ook na verplaatsing naar Goirle eigen identiteit i )’S 11 Gemeentelijk zwemseizoen begint S’ in alle baden op maandag 14 mei B Hamadan Beloudj Shiraz K Hamadan Shiraz Hamadan Hamadan sx R.K.T.V.V Bavel perzischetapijten ÏES Konsumenten Kontakt vindt Meer service Noad-Dongen VOETBAL SCHOENEN huubvan den hout rapport over hypermarkten ongefundeerd en meer mogelijkheden Gudok- Dussense Boys TOPPER VAN DE WEEK - ^[i^HOWTi P Ha fijn... een borrel van floryn’ I Donderdag 5 april 1973 - pagina 3 DETILBURGSE KOERIER iril 1973 - pagina 2 STIMULERING VAN ONTWIKKELINGSWERK STADTAS J Een vijfde middelbare school Open lokalen Sedes Sapientiae TIJDENS JAARMARKT graaf ABONNEMENTEN VANAF 9 APRIL VERKRIJGBAAR DOKTERS WEEKENDDIENST 3 Zand 3 Ook overdekt Naar Goirle 19, tel. w 0 foto’s Van Aarle Nwe. Bosscheweg v.a. 21,95 Badmutsen Nightclub Cabaret Dancing -BURG WCIVKVKV I HEUVELSTRAAT 50 HEUVELSTRAAT 50 IDEALE BOODSCHAPPEN- G.G.D. en ten de werk- van dat im, maar De lost VOETBALTASSEN v.a. ƒ13,95 VOETBALLEN no. 3 v.a. 15,95 no. 5 v.a. 27,50 TILBURG - VELDHOVENRING 2 (Hoek Besterdring) - Tel. 013-431532 i en iet s s s s s s s Dierenartsen Postelse Hoeflaan 43, tel. als een va agenda. it zij i. Als zich duidelijl zodat s voor Het huid tuin van Dr. Ahausstraat. en in de aan de tats van itatieve 79,— jken ten jvormen. isitief opstelt ten aanzien van van nieuwe distributie- :hting wil met name de s met en zonder gesp Deze week 9,50 en 10,50 ie Bosscheweg 110, Enschot, 1648. nans, >68. Goirle Dr. Hooft, Tilburgseweg 116 c, Goirle, tel. 04247-1765. tooljaar gelaten, tooljaar 'plaatst zij hebben naar jen belangstelling s volgen. Hilvarenbeek C. Billet, Vrijthof 28, Hilvarenbeek, tel. 04255-1355. nog werd door NAHOld - NAHOId - NAÜOld - NAHOTd - NAHOTd - NAHOTd 1, gedurende zich tot zijn zondag, heeft de ip voor elijke plannen voorzien erin vijfde middelbare school moet in het zuiden van de stad, z gemakkelijk bereikbaar is en uit de zuidelijke randgemeen- geen móet, maar het in Goirle gekozen ter- gesitueerd en gemak- De nieuwe school lingen ibruik -n ge- Aanvraagformulieren voor abonnemen ten zijn verkrijgbaar bij de hoofdingang van het gebouw van de G.G. en G.D., open. Het 1913 a Tilburg lijk het pril. Deze voorverko» toen sluit, voor wat itreft, op 8 september 1973. PROEF OOSTERSE SCHOONHEID BIJ JANSSENS 35x30 50x30 60x40 85x50 100x50 65x65 105x50 110x75 150x105 245,— 160x110 225,— 180x75 275,— 150x110 275,— 150x50 179,— 150x50 149,— >pend van geopend zon- en .00-18.00 -NAHOTd Tandartsen iweg 182, tel. 423648. Zat. en Zond, van 10 uur en van 17.30-18.00 rplein en het afhalen van gebeuren bij de gebouw van de ing kan ook per Grote Tapijten Hamadan Mahal s:s,n Zendjan Kaskay Herlz Sarouck Hamadan Bagtiar Kirman En Kirman 210x130 398,— 210x130 395 205x133 475,— 200x135 495,— 210x140 525,— 180x120 425,— 230x300 1450, 210x300 1850, 220x310 1850, 210x310 1750,— 230x320 2850.— 340x250 2750, 330x240 3250,— 245x335 3850, van datzelfde schor ïisjes worden toegel. van het schoc ie school overgepl Ter bevordering zuiverheid •r dan voorheen agen van badmut iet lang ilijke. lijke strenger het drag kers me als vrouw el Reijnen, Korvelsei Spreekuurtijden: 12.00 - 12.30 üu. uur. Apothekers 6 april ïkers, Wilhelminapark 28, tel. (A). Nieuwlandstraat hof, waar ook zal in overleg iden verplaatst v. Riel, 674590. Rasenberg, tel. 04251-L H. Timmerma 105, tel. 43556-, Dierenkliniek v.d. Brink,' tel. 432867. A-N- Avond- en Nachtdienst. A- Op werkdagen Ook geop 18.00 - 22.00 uur, zaterdag van 8.00-22.00 uur en op feestdagen geopend van ll.( uur. FLORYN-FLORYN-FLORYN-FLORYN-FLORYN-FLORYN JU Zaterdag 7 april Bij spoedeisende gevallen, het weekend wende men Zj EIGEN huisarts! Actie ’Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalken-Otten, Ringbaan Oost 391, tel. 424693, Tilburg Berkel- Enschot. Mevr, de Bont-Rondema, Burg. v.d. Mortelplein 113, tel. 674969, Tilburg. Mevr. Wolfs-v. Dommelen, Orionstraat 14, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kusters-Verschuuren, Hoogeind- seweg 48, Goirle, tel. 1955. Mevr. v.d. Avoird, v. Rijckevorselstraat 15, Loon op Zand, tel. 254. Mej. Snellen, Scheepersdijk 66, Oister- wijk, tel. 2098. spiritualiteit van het verleden een ichting van het "list de missio- vl verre verleden king stimu- deze geest opgedaan. Deze l ïldt slechts gedurei zoen (14 mei tot Kerssemal 426632(7 Joosten, iviei 426462 (A-N). De derde wereld Het is duidelijk dat de het Mill Hill College in aksènf had in de richtii missiewerk. Het waren juis narissen die reeds in het ve de ontwikkelingssamenwerkir leerden en een stuk van g maakt ook thans nog deel uit van de huidige formule. Father Doene: ’Wij realiseren ons zeer goed dat het in de praktijk moeilijk koncretiseren. Wij schooprogramma, maar talrijke lessen waarin wi formule kunnen uitdrager leerlingen. Wij proberen hen ling bij te brei kelingswerk er bijvoorbee jeugd we het coll gebra teit i toch aan een verhuizing de voorkeur gegeven, vooral ook omdat anders de situatie zou ontstaan, dat op nauwelijks één vierkante kilometer drie middelbare scholen zouden komen (Paulus, There sia en Mill Hill). Voor het bestaande gebouw zal wellicht zeer vlot een oplossing gevonden worden. E; zijn al gegadigden uit andere vormen van op leiding. In vergelijking met andere jaren zijn er enkele wijzigingen gekomen, die het gebruik van een abonnement aantrek kelijker maken. In het verleden moest men per men om reductie. Deze reduc gegeven worden bij Een abonnement voor een openluchtbaden kost f. 18,-. voor de leden van één gezin dat zich positief de ontwikkeling vormen. De stiet volgende voordelen voor de konsument benadrukken: Het beschikbaar stellen van goed- >pe produkten. Het verruimen van de keuzemogelijk heden. 3. Goede bereikbaarheid per auto, als mede parkeergelegenheid. Gezien de toekomstige ontwikkelingen in het bestedingspatroon en koopge drag, vreest Konsumenten Kontakt op langere termijn geen verontrustende verschijnselen voor de middenstand in de binnensteden en buitenwijl gevolge van nieuwe distributies gezin vier abonnementen ne- in aanmerking te komen voor ictie zal thans reeds drie abonnementen, voor een van de Zodra vóór 21 de ruimte echter volledig s en uitbreidingsmogelijkhec het terrein in leraren zijn enkele apa pland, zodat ook het ir takt met de leerling krijgen. Ook in dit opzit Hill College zich ondei dacht voor de leerling wordt bewust nagestreefd, schooltuin zal door worden aangeleg youth farm kum men. worden benut ’smogelijkheden zijn er op voldoende mate. Voor de >arte kamers ge- individuele kon- aandacht kan icht wil het Mill ;rscheiden. Aan- als individu 1. De nieuwe de leerlingen zelf ;gd en de leden van de inen hun dieren meene- Daar er 3 verer staan, en 2 Gudok. Wij wat Gudok f zondag om hen in deze moei Aanvang 14. Kleinere Tapijten HULP NODIG Belt 0011 voor Brandweer, Politie. Autohulpdienst buitc uren tel. 432113. Zondag 8 april Bij spoedeisende gevallen gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! Overtuig u in Tilburgs grootste gespecialiseerde zaak in exclusieve Perzische tapijten. Garantiecertificaat Deskundige voorlichting Kleden op zicht bij u aan huis Ringbaan West 227; bij de overdekte zwembaden aan de Ringbaan Oost en de Ringbaan West; bij het overdekte zwembad Drieburcht en bij de badhui zen aan het Laurrens Kosterj Paduaplein. Het betalen en i de abonnementen moet g- hoofdingang van het gel G.G. en G.D. De betaling giro gebeuren. nog Father Doene: ’Wij r goed dat het in de is deze gedachte te fij hebben een officieel 1 r"°ar toch zijn er .vij iets van deze en naar de :n belangstel- rengen voor het ontwik- =werk en de dienstvaardig L^eeld voor bejaarden en i /erk. Deze sociale aktiviteiten van llege worden ook tot uitdrukking Gemeentelijke openluchtbaden racht in een buitenschoolse aktivi- J H als de Werkgroep ’Injektie’, waar juist deze thema’s worden besproken met de leerlingen. Zij dragen daar zelf aktief aan bij.’ Father Eestermans: ’Wij verwachten van onze leraren dat zij zich in dit verband positief opstellen en wij streven ernaar dat zij daarin ook een aktieve rol spelen. Als zodanig wil het Mill Hill College zich duidelijk onder scheiden van de ar Niet alleen echter voor de leraren is een positieve opstelling met betrekking tot deze spiritualiteit belangrijk. Dat is zij evenzeer voor de leerlingen en voor hun ouders. In de gesprekken die met de ouders worden gevoerd komt dit onder werp als een van de vaste punten voor op de Van de mening van deze konsumenten- organisatie is evenwel niets terug te vinden in het rapport. Konsumenten Kontakt heeft dan ook bezwaar tegen de passages in de inleiding van het waarin wordt gesteld dat ’in tingen veel van het iet rapport is ver liet schooljaar 1972/1973 zal bij het Mill Hill College in de annalen vermeld worden als een zeer bijzonder jaar. Met ingang v schooljaar was het college niet langer alleen maar een gymnasiui werd het een scholengemeenschap met ook een atheneum en een Havo. In dat jaar ook werden voor het eerst 30 meisjes als leerling toegelaten en tenslotte werd in dat jaar toestemming verkregen voor de bouw van een geheel nieuw college, dat met ingang van 1 september 1973 in gebruik zal worden genomen. Nieuwe plaats van vestiging wordt de gemeente Goirle. Met de grondwerkzaamheden werd op maandag 26 maart begonnen op een terrein van vier hectare gelegen tussen Tilburg en Goirle, in de buurt van Villa Blanca en het kapelletje, waarheen in vroeger jaren gelieven hun zondagse wandeling richtten. Van een besloten kloosterschool evolueerde het Mill Hill College in enkele jaren naar een moderne scholengemeenschap, die echter een stuk identiteit bewaren wil. omdat die ook in onze tijd nog zinvol is. Men zoekt naar eigentijdse varianten op een oud thema en geeft die aan de leerlingen mee als een stuk belangrijke persoonlijke en maatschappelijke vorming, zodat zij straks als betere mensen zijn toegerust voor hun taak in de maatschappij. Toch zal de staf van het college deze zomer met wat weemoed afscheid nemen van het gebouw en de terreinen. Er was plaats voor typische aktiviteiten als een tuinclub en de youth farm en de situering in de groene long tussen de oude stad en het nieuwe westen was vrijwel ideaal. Waarom dan toch naar Goirle? Father drs. C. Eestermans, rektor van het college en father drs. G. Doene zetten het waarom uiteen. Het nu nog in gebruik zijnde gebouw werd op 19 maart 1959 geopend door de toenmalige Deken van Tilburg Van Oort. De ingemetselde steen bevat de tekst 'Lumen ad Revelationem Gen tium" en ’Sedes Sapientiae’. (Een licht tot verlichting der volkeren en zetel der wijsheid). Dat was de gedachte die bepalend was bij de opleiding der seminaristen. De nieuwe formule: aandacht voor de derde wereld en vergroting van de dienstvaardigheid maken het Mill Hill College tot een geheel eigen middelbare school in Til burg. A.s. zondag zal Gudok de volledige winst moeten halen, anders kan de thuisclub zo goed als zeker rekenen op degradatie naar de 2e klasse. Deze wedstrijd is enorm belangrijk, vooral al gezien dat Duss-Boys ook nog niet veilig is. Zij hebben 2 punten meer als Gudok, zodat zij bij verlies gelijk komen te staan met hun tegenstander. Het is wel dringen in deze afdeling. ’Het rapport van de interdepartementale werkgroep over de detail- handelsaktiviteiten buiten de winkelgebieden (miro’s, hypermarkten etc.) is te weinig gefundeerd. Het rapport is onvoldoende gebaseerd als uitgangspunt voor een toekomstig overheidsbeleid ten aanzien van de ontwikkeling van nieuwe distributievormen’. Dit is de mening van de Stichting Konsumenten Kontakt, die konsta- teert dat aan de belangen en de positie van de konsument te weinig aandacht is besteed. In het rapport, dat onlangs gereed is gekomen, wordt met name een overheidsbeleid toegejuicht dat stelling neemt tegen situering van grote detailhandelsbedrijven in de ’buitengebieden’. Volgens de werkgroep zou er slechts in beperkte mate ruimte zijn voor vestigingen in de periferie. De imciu aanleiding Konsumer si j. verenigingen met 16 punten en 2 met 14 punten waaronder j hopen dan ook dat alles een goed hart toedraagt a.s. naar de Centaurusweg komt, aan te moedigen en te sterken eilijke opdracht. 1.30 uur. Door deze besluiten ging voor het Mill Hill College een nieuw perspectief ;t St. Joseph Studiehuis dat in aan de toenmalige rand van werd gebouwd was oorspronke- klein seminarie voor de Paters passa rapport, een aantal hoorzitti besprokenen in he werkt’. Het valt de stichting op, dat met name in de konsumentenparagraaf de werk groep tot konklusies komt, die slechts zijn gebaseerd op literatuuronderzoe ken in plaats van op praktische, aktuele en kwantitatieve onderzoeken. Recent cijfermateriaal komt niet overeen met de konklusies van de werkgroep. Kon sumenten Kontakt vindt het een weinig aanlokkelijke zaak om een toekomstig overheidsbeleid op dergelijke literatuur onderzoeken te stoelen. Het Konsumenten Kontakt heeft zich vorig jaar op de hoorzitting duidelijk uitgesproken voor een overheidsbeleid van Mill Hill. Vooral op het eind van de jaren vijftig liep de belangstelling voor deze opleiding sterk terug. In het begin van de jaren zestig waren er meerdere congregaties en ordes die van het klein seminarie gebruik maakten. Dat waren de Paters van Mill Hill, de Paters van de Bredaseweg (MSC), de Paters van Ave Maria en de Kanunniken van de St. Jan van Lateranen, die een klooster hadden in Loon op Zand. De positie van de zogenaamde categorale gymnasia was echter zeer moeilijk en men streefde dan ook een ministeriële erkenning na. Deze erkenning volgde in 1963 en vanaf die tijd werden ook externe leerlingen toegelaten. In het begin maakten de seminaristen nog het merendeel der leerlingen uit, doch dit werd gaandeweg minder. Op het ogenblik zit in de hoogste klas nog een aantal leerlingen dat intern is, doch ook het zich laat aanzien gee een priesteropleiding te Het gebruik van een abonnement kan in de toekomst intensiever worden. Wan neer men namelijk f. 0,50 bijbetaalt, geeft dit abonnement ook toegang tot een van de overdekte Tilburgse zwem baden. Dit kan bij slecht weer aantrek kelijk zijn en deze regeling is dan ook getroffen in verband met de ervaringen, die bij het slechte zomerweer van het vorig jaar zijn opgedaan. Deze bijbeta- lingsregeling geldt slechts gedurende het openluchtseizoen (14 mei tot 8 septem ber). Bezitters van abonnementen voor de overdekte zwembaden hebben geduren de de periode, dat het abonnementen zegel geldig is, gratis toegang tot de openluchtzwembaden. Een belangrijke wijziging is ook, dat het verschil tussen volwassenen en kinderen wordt opgeheven bij enkele baden en bij het nemen van een 10-badenkaart. Een enkel bad voor groot en klein kost voortaan f. 1,-; een 10-badenkaart kost f. 8,-. Een van de voordelen hiervan is onder meer, dat er bij de loketten een vlottere doorstroming van zwemlusti- gen bereikt wordt. Met de stichting van de nieuwe school in Goirle zal een bedrag gemoeid zijn van twee en een half miljoen gulden, inclusief de grond, doch eksklusief de inrichting. De bouw krijgt een semi permanent karakter en dat betekent in de praktijk dat die in ieder geval 30 jaar mee moet gaan. Bij de bouw is rekening gehouden met moderne opvattingen. Er komen een aantal open lokalen, zodat de leerlingen niet tussen vier muren zitten, maar zich vrij kunnen voelen. Een gedifferentieerde werkwijze zal ertoe bijdragen de vrijheid van de leerling te vergroten, zodat hij de klas eens kan verlaten om bijvoorbeeld in de bibliotheek wat op te zoeken. Niet alle lokalen krijgen direkt dit open karak ter. Men wil er eerst wat meer ervaring mee opdoen. Technisch is het echter zeer wel mogelijk, omdat de meeste muren niet dragend zijn. De school krijgt een binnentuin en een zeer grote hal, waarin allerlei aktiviteiten kunnen plaatsvinden. De twee te bouwen gymnastieklokalen kunnen ook het sportleven in Goirle bevorderen. Ruim te zal er om te beginnen in overvloed zijn. Per I sbpftember zal het Mill Hill College 370 leerlingen tellen (60 meis jes), maar er is ruimte voor ongeveer 700. In het verloop van enkele jaren zal "“is de werkgroe igingen in de pen interdepartementale werkgroep is op 18 februari 1971 - naar ig van vragen in de Tweede Kamer - in het leven geroepen. Het enten Kontakt heeft in maart 1972 duidelijk zijn standpunt ten aanzien van de ontwikkelingen van nieuwe distributievormen kenbaar gemaakt in een hoorzitting van de werkgroep. ingang van het schooljaar zullen er maximaal vijf brug- Gemeentel dat de komen zjj ook leerlingen ten. Goirle was geen móet, mi tussen Tilburg en Goirle gekoz rein is zeer mooi gesitueerd en kelijk bereikbaar. De nieuwe krijgt een capaciteit van 700 leerli: en die konden in het nu in gebi zijnde gebouw zeker niet worden huisvest. Hoewel er uitbreidingsmoge lijkheden voorhanden zijn, heeft men april voor f. 54,- is besteed (drie per soonlijke abonnenmenten), wordt voor elk volgend abonnement slechts f. 2,- gerekend. Vanaf 23 april (wanneer de voorverkoop dus afgelopen is) kost een persoonlijk abonnement f. 21,-; het ’vierde’ abonnement in een gezin kost dan f. 3,-. In oktober 1971 werd het Mill Hill College benaderd door Prof. dr. P. A. Verheyen, penningmeester van het OMO (Ons Middelbaar Onderwijs) met het verzoek medewerking te willen verlenen aan de oprichting van een vijfde middelbare school in Tilburg, die volgens de stedelijke onderwijsplanning vereist is. Deze school zou gesitueerd dienen te worden in Tilburg Zuid. Na talrijke besprekingen, waarbij ook de ouders van de leerlingen betrokken werden, werd op 7 februari 1972 een vergadering belegd tussen het regionaal bestuur van Mill Hill en het OMO- bestuur, waarbij de volgende besluiten werden genomen: Met ingang van 1 september 1972 neemt OMO het bestuur van het Mill Hill College over, in het schooljaar 1972/’73 blijft de school gevestigd in het bestaande ge bouw, met 1972/’73 klassen zijn met ingang var. zullen ook meisje Met ingang 1973/’74 wordt d< naar Goirle. van de zo groot moge- 1 van het water zal i gelet worden op itsen door bezoe- haar, zowel mannelijke De nederlaag van afgelopen i door De Baronie toegebracht, h kansen op het kampioenschj NOAD enigszins gereduceerd. Echter, met de wedstrijd in en tegen Vlissingen volgende week zondag in gedachten, de geelblauwen houden alles toch nog in eigen hand. Daarom is de wedstrijd van a.s. zondag tegen DON GEN zo belangrijk. Er moet n.l. in ieder geval gewonnen worden, wil de aanslui ting behouden blijven. En dat winnen is persé geen eenvoudige zaak tegen een Dongen, dat zich zal willen revancheren voor de eerder tegen NOAD geleden nederlaag. Zondag ontvangt R,K.T.V.V. aan de Dongenseweg Bavel uit de gelijknamige plaats. Naar mate het einde van de competitie in zicht komt, neemt de spanning wat degradatie betreft met de week toe. Een overwinning beteken een stijging van enkele plaatsen, verlies beteken een plaats bij de bewuste degradatie kandi daten. Het treffen tussen' R.K.T.V.V. en Bavel is weer zo’n wedstrijd, waar op het scherp van de snede gestreden zal worden om de kostbare punten in de wacht te slepen. Bavel bezet met 21 punten de vijfdf plaats, terwijl de thuisclub met IS punten de twaalfde plaats inneemt. Voor de R,K.T.V.V.ers is het de hoog ste tijd om orde op zaken te stellen, en de punten in eigen huis te houden. Voor de echte voetballiefhebbers is een gang naar de Dongenseweg zeker de moeite waard. De wedstrijd vangt aan om half drie. Op maandag, 14 mei aanstaande, begint het seizoen voor het zwemmen in de open lucht in de gemeentelijke zwembaden in Tilburg. 1 verkoop van abonnementen voor deze baden - aan de Ringbaan-O< en aan de Friezenlaan - start op 9 april. Deze voorverkoop duurt tot en met vrijdag, 20 april. Het zwemseizoen sluit, voor wat het openlucht zwemmen bel De mannen van Jan van Leeuwen zullen hard moeten knokken om de zo hard benodigde punten in Tilburg te houden. Daarom verwachten wij danook een aantrekkelijke, doch vooral spannende wedstrijd a.s. zondag in het Gem. Sportpark aan de Goirleseweg. The Blue Note Veemarktstraat 36-38 - Tilburg A ZONDAGS r GESLOTEN Dit kleine kloosterkerkhc Dr. Ahaus begraven is, za met de familieleden wordi naar Oosterbeek. FLORYN - I 4

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 3