FLORYN rive gauche i s fuT ab Brabantdag voor Belgen s Tilburgs publiek grootscheeps mee kunnen doen aan Hart van 12.95 b Duurzame ontwrichting voortaan enige grond tot beëindiging De Baronie- Noad opvouwbare koffer A A huubvan den hout Grootse Olof jaarmarkt Waar vroeger de trouwparen de trap op gingen Heimwee naar het oude onder de jongeren van de moderne tijd KRO gaat veertien shows van Marty Feldman uitzenden TOPPER v/d WEEK Ruim bezoek verwacht op monster- braderie in de binnenstad Begrafenissen op oude manier Üi o, oHafijn... eenborïël $\vanfloïyn! Egerlander Musikanten in Den Bosch Helderziend heid bij J.O.K. aart 1973 pagina 2 Donderdag 29 maart 1973 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER REPLIEK OP VVV-ACTIE TE ANTWERPEN Grote maat Nu div. dessins HET ’OUDE STADHUIS’ VAN TILBURG ries Dancers zingen en dansen in dit programma het nummer Publiciteit Veel attracties Quiz-uitzending TILBURG Groeiend heimwee 072 dag JURIDISCHE EHBO OVER ECHTSCHEIDING (A) tel. Grond De kinderen den Brink, tel. van tafel en bed >69, Tilburg. Orionstraat Sweet William Stichting Juridische EHBO HEUVELSTRAAT 50 Mr. Swing and Hoe gaat het in zijn werk Scheiding van tafel en bed ZEGGEN DEZE NAMEN U IETS? REAL - LEVI’S - NEWMAN - PIERRE ROBIN-H. OURS Dierenartsen Postelse Hoeflaan 43, tel. Ringbaan Oost Tilburg Berkel- G.G.D. en ten de werk- e van de Hart van ie quiz in Antwer- van de ilburgse Echtscheiding en schei en bed kunnen slechts eel te en de jongere generatie mist st meer. waarneming id en telepl het Bosscheweg 110, Enschot, 1648. Kruisbaan 28, Goirle, tel. en tureel blijken als enzen zullen dat de 'NV alle iep en, nl. «.ooien die de egelt, is Aan dit evenement is een ding verbonden^ die^op, •4--......■■Kt DOKTERS WEEKENDDIENST CLUB 538 Molenstraat 100. 20,— 1 20,— 7,50 15- 20,— 25,- 59,— 40,- 29,— ding uitge weli Haydnstr. 320 - TILBURG - Tel. 013-551005 geeft U alle Informatie OOK FINANCIERINGEN - PERS. LENINGEN HYPOTHEKEN van tafel en bed is een j kende regeling vastge- Belangrijke punten van verschil i een groe jen Hart van Brabantdag gehouder lijzondere evenementen. Deze dag rote OLOF-jaarmarkt, die in de studentencorps wordt gehouden, grootse braderie kunstenaars en root pijperscorps zal deze (den. In deze feestelijkheden Zondagmiddag De grandioze Zv plaats elkaar i, gedurende zich tot zijn is een op het istreert imvee- rikelen verzame- jntbriefkaarten, an oud-Tilburg zich aan i uit het Bijvoet, Ouu< Peterse-Di-;- 672165 (A-N A-N- Avond- A- Op 18.00-2: 8.00-22.00 uur en gen geopend van 11 mee aan een india- lotte in de varieté- Hij bracht een ’Saucy girls of NATUURLIJK, PANTALONS! Van supervlot tot zeer gekleed voor vrije tijd en voor gala; met nauwe en zeer wijde pijpen. Kortom: dé pantalon óf salopette die u zoekt hangt in: Heuvel 47 Tilburg Telefoon 43 33 38 HULP NODIG Belt 0011 voor Brandweer, Politie. Autohulpdienst buitt uren tel. 432113. op zich Tilburg Verleden represent. Belgen de aandacht op heeft. Dit jaar geeft I investeringsmaatschappij parkeergarage, huis-aan-huis-bl dag gaat met puzzels, rebussen en worden voldaan door mensen, die VVV Hart van Brabant heeft de genomen en zij verwacht, dat er zullen komen. Londen op het behoren gen. Daar zijn dus de Jroot Antwerpen’, maar Polygoon-bioscoof dacht schenken aan het als de NOS-televis AVRO en de BRT. 1 de repro- bijna ver- lit blad op iding, >n’ te Zaterdag 31 maart Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! e publiciteit publicaties in ^vendien zal irnaal aan peuren even- TROS, de »ng van deze lu i verder dan e dag een keer be tomen. het oordeel van de geestelijke, die de plechtigheid voorgaat. Het is dus geen maatregel die vanwege de begraafplaats wordt toegepast. :ht dit te tij zelf niet zijn eigen k niet dan kan ander te enorm het pul Wenen, 1 New Yc Detroit. kapel blijkl van tien r Eind vorig jaa grand gala du plaat in Goirle Dr. Aarts, v. Haestrechtstraat 58, Goir le, tel. 04247-1252. jaanvang 2 uur üweedse fakir quiz-uitzen- ,2 april .le Zondag 1 april Bij spoedeisende gevallen, het weekend wende men z EIGEN huisarts! wat: Beige die a! binnenstad, programma tie, die gel zalen en de burg, waar Allereerst is het van bel echtscheidingsgeding c:z kan eventueel gratis verki geen problemen zijn mbt. drie maanden. )oor scheiding v ligt het huwelijk niet. De echtelie- blijven dus getrouwd. Alleen wordt verplichting om samen te wonen ;eheven. ontbinding van het huwelijk na van tafel en bed kan door één pnder medeweten van de ande- den, na drie jaar sn bed (in bijzonde- één jaar) Een ge zoek vereist geen KENT U de problemen van autopech onderweg? Wilt U een verzekering die U hierbij kosteloos helpt? Zowel in binnen- als buitenland - desondanks een zéér redelijke premie b.v. cataloguswaarde tot 9.000, W.A.-premie v.a. 185,Ambtenaren speciale tarieven. Assurantiekantoor C. M. v. d. BOSCH y Actie ’Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalken-Otten, 391, tel. 424693, 1 Enschot. Mevr, de Bont-Rondema, Burg. v.d. Mortelplein 113, tel. 674969, Tilburg. Mevr. Wolfs-v. Dommelen, Orionstraat 14, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kusters-Verschuuren, Hoogeind- seweg 48, Goirle, tel. 1955. Mevr. v.d. Avoird, v. Rijckevorselstraat 15, Loon op Zand, tel. 254. Mej. Snellen, Scheepersdijk 66, Oister- wijk, tel. 2098. ans te klein voor dit re orkest. Overal loopt iop; niet alleen in prlijn, maar ook in St. Louis en van deze blaas- vcrkoop □nplaten. :h op e goui Het maken hebben met ek, muzikale poral met de jrlander. Die plaaskapellen ije ’origi- v. Riel, 674590. Rasenberg, 1 tel. 04251-lt v. Pinxteren, 1 04247-1931. Dierenkliniek 432867. De actie zal een enorme r krijgen. Daar zijn dus de pub: ’Groot Antwerpen’, maar bove het Polygoon-bioscoopjour t gebe isie, de Het belang activiteit reikt namelijk veel ve de" overweging, dat er die veel Belgonnaar Tilburg kc Onze stad heeft natuurlijke banden met Antwerpen, en na de oorlog zijn die te sterk verwaarloosd, waardoor het con tact over en weer verzwakte. Een intensief verkeer tussen Tilburg Antwerpen zal vooral op cultu gebied van zeer grote waarde de EEG-bewegingen de greru doen vervagen. Het is daarom, bemoeiingen van de Streek VV aandacht verdienen bij iedereen wie de representatie van onze stad ter harte gaat. tost Urkas zal door middel van 1 experimenten met de aanwe- bijzondere begaafdheid trach- ivijzen. id hiermee worden alle bezoe- legitimatiebewijzen, pas zen e.d. mede te brengen. ;n alle belangstellenden te zijn op het ver- innes van Oisterwijk- j het N.S.-plein). Dit in ie duur van het program tie. Beide partijc Het is niet belang de duurzame ont de partij is. De rechter houdt bij zo’n verzoek rekening met de financiële en andere omstandigheden van beide partijen. Hij kijkt wie er kan betalen en wie behoef te aan een betaling door de ander heeft. Voor toewijzing van een woning gelden Toen het besluit gevallen was, dat het ging verdwijnen, zijn er in talloze gesprekken in evenzovele gezinnen uit roepen gehoord, van wat is dat toch jammer, dat moest toch niet kunnen, dat hadden ze nooit moeten doen! Er ging een heimwee groeien, dat nog even gevaren aan de orde die aan het optreden van lafide paranosten zijn verbon- opges kooi met leeuwen, van gaaien en van old ters van de Efteling stand luister bij zetten zich kenmerken d en plezierig samenzijn van Belgen. Met nog zes wedsti blauwe boeg gaan laatste loodjes het Want behalen zij deze ontmoeting thuis) dan kunnen pioens"1- Tandartsen Nevejan, Spoorlaan 378, tel. 425548. Spreekuurtijden: Zat. en Zond, van 12.00-12.30 uur en van 17.30-18.00 uur. Van vele onzer lezers, hebben nog de J116* grootouders of zijzelf misschien, als zij la8’ met moeder naar de markt gingen, zich gefla uit-,die.ns hand 1nsgp,nikt,-fwn,-zoals dat betaamde, slechts éénmaal het hoge bordes te gaan beklim men,’trapje voor trapje, weer naar beneden te lopen, en dan met hoogrode kleur blij zijn, dat er toevallig geen agent in de buurt was! Wat heeft het Tilburgs publiek met deze aangelegenheid te maken? Nogal die zaterdag zullen er dus veel jen samenkomen met de Tilburgers, afkomen op de feestelijkheden in de Speciaal ligt dan in het de verbroederingsmanifesta- jehouden zal worden in de foyers van de Stadsschouw- iedereen vrij toegang heeft. 1953’ en vormde even later een ko misch trio: Morris, Marty en Mitch, dat in dit geval in eigen land meer werd gewaardeerd dan in b.v. Duitsland en Frankrijk, waar het trio ook optrad. Niettemin viel hij in dit trio zo op, hij een rol kreeg aangeboden in stuk, waarin Peter Sellers de hoofdrol had. Vanaf dat moment begon de ster van Marty Feldman te rijzen. Zijn grote bekendheid dankt hij aan zijn medewer king aan de ’At last the 1948-show’, ook in ons land te zien was. Sinds e: tijd maakt Marty Feldman zelf shows, die in het verleden onder de ’Marty’ hier op het scherm kwamen. Marty Feldman, geboren als zoon van een straatventer in het Londense Eastend, is thans 39 jaar oud. Omdat de Stichting Juridische EHBO ervaart dat er nogal wat misverstanden bestaan met betrekking tot het echtscheidingsrecht, acht zij het zinnig het volgende onder uw aandacht te brengen. ïlang erop te wijzen dat beide partijen in een sgeding een advokaat en procureur nodig hebben (deze regen worden). Een echtscheiding waarbij kinderen, alimentatie etc. duurt ongeveer Antwerpen zal worden opgenomen, die op 7 april door de TROS over de TV zal worden uitgezonden in het kader van actuele reportage Brabant-dag. Voor die pen is eveneens de medewerking Tilburgers van belang: het Til quizteam móét daar winnen en daarom moeten er supporters zitten met vlag gen en toeters en verder zoals te doen gebruikelijk. Mensen, die dan mee naar Antwerpen willen kunnen aan het VVV-kantoor op de Spoorlaan kaarten krijgen voor vier gulden. Met die kaar ten kunnen zij dan op 2 april meerijden met bussen, die om half zes ’s avonds vanaf het VVV-kantoor vertrekken. Om half twaalf is men dan weer in Tilburg terug. Het is duidelijk, dat het suppor tersteam zowel uitgebreid als enthou siast zal moeten zijn. De ’Original Egerlander Musikan onder leiding van kapelmeester Ernst Mosch zijn begin maart aan hun zoveel ste tournee begonnen. In twee maanden tijds geven zij een veertigtal concerten in Duitsland en twee in ons land. Donderdag 5 april spelen ze in de Rodahallen in Kerkrade, en vrijdag 6 april in de Brabanthallen van Den Bosch. De grootste hallen en theaters blijken doorgaat populaire ibliek te hoop' Bern en Ber..,.. 'ork, Chicago, De populariteit <t bovendien uit de verkoc miljoen grammofoor jaar kon Ernst Mosch uü disque zijn tiende ontvangst nemen. F allemaal wel iets te i gemütlichkeit, romantiel vakbekwaamheid en vog,. speciale ’sound’ van de Egei sound wordt door vele bl geïmiteerd. Vandaar het woordje ui nal’ in de naam. De entreeprijs is nogal gepeperd, f. 11,50. Volgens de heer H. Koe van Muzieksociëteit Culemborg, twee concerten in Nederland reg dat de normale prijs voor een concert van de originele Egerlander. De liefheb bers hebben het er graag voor over, zegt hij. Hal 6 van de Brabanthallen zit 6 april gegarandeerd bomvol, aldus de heer Kooien. Voor de Belgische bezoekers zijn er op de Hart van Brabantdag heel wat attracties. Daar is de reeds genoemde ralley naar Lips Autotron in Drunen met 250 deelnemende auto’s, waarbij ook de Efteling zal worden bezocht. Dan is er in Antwerpen vanaf 2 april een grote selectie te zien van de„ tekenwedstrijd, die vanaf begin februari °ih Antwerpen loopt ëh waarvan de deelnameformulieren worden uitge geven door ’L’Innovation’ onder het motto: ’Antwerpen - Hart van Brabant - 1 potloodstreek’. Er zijn veel prijzen, dus er zullen ook veel prijswinnaars naar de Stadsschouwburg komen op 7 april. Een ander onderdeel van het program ma is de Oisterwijkdag, die wordt uitgebreid tot een bezoek aan enkele ambachtslieden aan het Safari-park en aan de Beekse Bergen. Op die zullen in Oisterwijk ook speciale wan- nawerkt, het al niet Op die bewute dinsdag, 1 juni 1971, rond 10 uur kwam de tekenaar er langs en zag juist, dat met deskundige hand, de prachtige drie-armige lantaarns wer den verwijderd en het begin werd reeds gemaakt met het slopen van dat mooie bordes. Terwijl een amateur fotograaf zijn halve snipperdag waagde, om nog eenmaal het stadhuis van diverse zijden te fotograferen, was de tekenaar al op weg naar huis, om het nodige ’tekengerei’ te halen. Deze kans kreeg hij nooit meer. Na een uur lag dat brokje Tilburg ook bij hem vast, zij het op een andere manier! De doorkijk naar de Oude Dijk vond hij niet zo belangrijk. Zulk een gebouw hem beter, als het aan weerszijden geflankeerd’ was met groen geboomte. Het moet eens in een Tilburgse Courant te lezen zijn geweest, dat dit oud Stadhuis,in een Amerikaans blad geken schetst werd, als ’het’ model van een Nederlands raadhuis, het meest vol maakte voorbeeld van een stadhuis voor een middelmatige stad. De tijden veranderen, wij draaien ons een kwartslag naar links en moeten dan vooruitzien, naar een prachtig paleis raadhuis dat ook zijn aparte historische betekenis heeft, omgeven door een meer zakelijke en modernere bouwkun dige entougare. C. M. T. Onder meer vinden daar plaats een demonstratie van kunstenaars, een op treden van het Haarense kindercircus ’El Grigio’, de prijsuitreiking van de autoralley naar Lips Autotron in Dru nen en de prijsuitreiking van de kinder- tekenwedstrijd. De Schouwburg zal zijn ssierd door de aanwezigheid van een 1, van apen en pape- time-auto’s. Kabou- zullen de VVV- en het geheel zal door een ongedwongen Tilburgers en Vrijdagavond 23 maart zendt de KRO-televisie de eerste van een serie van 14 shows uit van de Britse komiek Marty Feldman, onder de titel ’De Marty Feldman Comedy Machine’. Deze serie shows, waarvan een samenvatting op het Festival van Montreux vorig jaar de Gouden Roos veroverde, is een mengeling van zang, dans, pantomime, woordspelletjes en cartoons. Samen met Spike Milligan is Marty Feldman verantwoordelijk voor de teksten en het uitdenken van de grappen, die in de shows zijn verwerkt. In de eerste aflevering is Marty Feldman eigenaar van een dierenwinkel, hetgeen hem de gelegenheid biedt te spotten met de Britse eigenschap dieren te vertroetelen. Daarnaast treedt hij op in een bokswedstrijd en tezamen met Hugh Paddick en Bob Tod in een schets over een politie-agent. Samen met Spike Milligan en de Amerikaanse neger-comedian Godfrey Cambridge brengt Marty Feldman een nieuwe versie van de film 'Gone with the wind’. Muzikale gaste in deze show is de zangeres Dusty Springfield die te beluisteren is in ’Nothing rhymed’ en ’Take me to the pilot’. De Irving Davi ’Synthony’. Marty Feldman, sinds 1950 in de showbusiness, begon op vijftienjarige leeftijd te werken als kantoorbediende op een advertentie-bureau. Doordat hij in zijn vrije tijd als semi-prof ’s avonds in jazz-clubs in en rondom speelde, kon hij zijn werk advertentiebureau niet naar vervullen. Hij werd ontslagen en for meerde in arren moede een eigen jazz-groep, die overigens weinig sukses had. Daarna werkte hij nenshow om tensk wereld te belanden, éigen show, getiteld Belangrijke vragen m.b.t. echtscheiding zijn ook hoe het zit met kinderen en hoe het is met alimentatie. a) kinderen: Door echtscheiding en bij ontbinding na scheiding van tafel en bed houdt de ouderlijke macht op. In plaats daarvan moet de rechter een van de ouders als voogd benoemen. Bij deze beslissing staat het belang van het kind voorop. De ouder aan wie het kind niet is toegewezen kan de rechter om een bezoekregeling vragen. In principe is het dus mogelijk, in tegenstelling tot wat vaak gedacht wordt, dat kinderen aan de vader worden toegewezen. Vaak komt dit echter niet voor omdat de man geacht wordt, door zijn werk, niet voor de kinderen te kunnen zorgen. Oudere kinderen (14 jaar en ouder) worden zo mogelijk gehoord. b) alimentatie: In de eerste kunnen de echtgenoten zelf met overeenkomen of de een of de ander een bedrag voor levensonderhoud zal betalen. Zij zijn niet verplicf doen. Indien nu de ene partij voldoende inkomsten voor t., onderhoud heeft en het er ook naar uitziet dat dat verandert, men de rechter vragen de t veroordelen tot betaling van alimenta- ijen kunnen dit vragen, igrijk wie schuldig is aan ntwrichting of wie eisen- Voor scheiding enigszins afwjjl steld. zijn: - D< eindi den I de v opgehi - Ont scheiding partij, zoi re, gevorderd worden scheiding van tafel en uv re omstandigheden één meenschappelijk verzov. termijn. - Bij een vordering tot scheiding van tafel en bed komt het er in het gehee’ niet op aan wie verantwoordelijk t achten is voor de ontstane ontwrich ting, zodat die vraag ook niet aan de orde komt in het proces (bij echtschei ding wel zie Il-b). - Bij scheiding van tafel en bed houdt de ouderlijke macht niet op. De rechter bepaalt wie de ouderlijke macht zal uitoefenen. Slotopmerking: ding van tafel uitgesproken worden wanneer het hu welijk teminste één jaar heeft geduurd. Noot van de redactie: Deze tekening is vervaardigd door de heer Cees Maes, wonende Berk- dijksestraat 12, die nu hij de pensioen gerechtigde leeftijd begint te naderen zich na vijfendertig jaar weer is gaan toeleggen op de tekenkunst. Hij i amateur en specialiseert zich oj tekenen van oude gebouwen illus hij vaak in tijdschriften voor pluin houders, waarvoor hij ook artil schrijft. Hij heeft omvangrijke lingen van katalogi, prenf*-2- waaronder een aantal var en bidprentjes. En zo wijdt hij het behoud van veel beelden verleden. Op zondag 1 april a.s. zal paragnost Urkas bij jongerenontpioetingscentrum JOK een lezing met experimente zorgen over het onderwerp: ’Parapsychologie in de praktijk’. Parapsychologie is een wetenschap, die buitenzintuigelijke waarnemingen, zoals b.v. helderziendheid en telephatie be studeert. Er zal worden gesproken over begaaf den op dit gebied, zgn. paragnosten, die door deze bijzondere begaafdheid tot zeer merkwaardige prestaties in staat zijn. Tevens zullen de komen, die aan niet-bont den. De paragnc een aantal zigen zijn t ten te bewi In verband kers verzocht 1 poort, rijbewijzen v. Tevens worden cl verzocht aanwezig trouwde adres: Joar straat IA (bij verband met de ma. Op 7 april 1973 zal te Tilburg van 10.30 tot 18.00 uur op het verhoogde gedeelte Heuvel, de Heuvelstraat, de Juliana van Stol- bergstraat en de Oude Markt een Braderie gehouden worden, welke onder auspiciën van de Tilburgse studentenvereniging Olof georganiseerd wordt. De winkeliers aan de betreffende straten en pleinen zullen voor hun pand een of meerdere markt kramen bemannen alwaar zij nor male of speciale verkoop zullen drijven. Verder zal op de overblijvende (vrije) gedeelten van deze straten een aantal kramen door kunste naars e.d. bezet worden die ofwel hun kunst bedrijven ofwel kunst voorwerpen verkopen. Bovendien zullen de diverse hore cabedrijven die dag voor zover mogelijk op terrassen of aan stands eet- en drinkwaren slijten. De muzikale omlijsting zal ver zorgd worden door een pijpers corps, een hoempa-orkest, een orgeldraaier en verder door mid del van de gebruikelijke luidspre- kersystemen. Gepoogd zal verder worden een muziektent op de Heuvel te plaatsen. De Willem Il-straat zal vanaf de Tuinstraat afgesloten worden, teneinde de bezoekers een onge stoorde wandeling te garanderen. deltochten georganiseerd worden. Ten slotte wordt op 7 april ook nog een Burgemeestersdag gehouden, waarbij de gasten zullen worden ontvangen door burgemeester Becht. Voor echtscheiding, scheiding van tafel en bed, en ontbinding van het huwelijk na scheiding van tafel en bed is duur zame ontwrichting de enige grond. Duurzame ontwrichting wil zeggen dat het huwelijk definitief kapot is. Dat kapot zijn van het huwelijk kan voor de rechter blijken uit allerlei feiten. trijden voor de geel- ook voor NOAD de zwaarst wegen. j de maximale winst uit igen (evenveel uit als zij zich het kam- ischap toeëigenen. De tegenstander van a.s. zondag, Bredase DE BARONIE, staat beke als een zeer moeilijk te overwinnen ploeg voor de geelblauwen. Het verle den heeft het bewijs geleverd, dat de Bredanaars zelden of nooit een over winning aan NOAD toestaan. Daarom gaat de Supporters-Reisvereni- ging NOAD danook westwaarts om hun favorieten aan te moedigen. Zij vertrek ken om half twee vanaf het station N.S. Leden betalen f. 2,50 en niet-leden f. 4,00 voor deze trip. Belangstellenden geven zich voor zaterdagmiddag drie uur op bij de heer M. Wittens, Karthui- zerstraat 66, tel. 670316. - Op 7 april wordt door de Streek VVV, op verzoek van Belgische organisatoren, in Tilburg ee” n’"1 die zal worden gekenmerkt door bi valt namelijk samen met de gr< binnenstad door het jubilerende waarbij op de Heuvel, en in de omliggende straten een zal worden gehouden met kramen van winkeliers, organen voor een goed doel. Een groc gebeurtenis op De Heuvel muzikaal begeleidt zullen de Belgen, die voor de Hart van Brabantdag naar Tilburg komen, worden opgenomen. n jaar had. gelijk bekend, de Streek VVV een grote itatie in het warenhuis Innovation te Antwerpen die bij veel de aandacht op de toeristische waarde van ons gewest gericht Immobiliën Marcel Peters (een Antwerpse ter gelegenheid van de opening van een grote tezamen met ’Innovation' een extra-pagina uit in het >lad ’Groot Antwerpen’, die over de Hart van Brabant- quiz-opdrachten waaraan alleen kan j in Tilburg geweest zijn. De Streek organisatie voor deze dag graag minstens 6 a 8000 Belgen naar Enkele onzer lezers, die getuige waren van een begrafenis op de gemeentelijke begraafplaats, hebben zich ongerust gemaakt omdat bij die gelegenheid de kist niet werd neergelaten zolang de rouwenden op het kerkhof waren. Zij verwonderden zich over de diepte van de kuil, en stelden ons de vraag, of, wellicht in verband met te weinig ruimte, er met de feitelijke ter aarde bestelling iets aan de hand was. Met name of de stoffelijke overschotten niet verticaal, dus rechtstandig, begraven werden. Bij de gemeentelijke begraafplaats ver klaarde men, dat dit niet het geval is. Er is ruimte genoeg om alle stoffelijke overschotten op een traditionele manier te begraven. Dat de kuilen zo diep lijken, vindt zijn oorzaak in het feit, dat de graafmachine is afgesteld op een diepte van twee meter, terwijl een graf vroeger maar één meter tachtig diep was. Het neerlaten van de kist in het graf in aanwezigheid van de nabestaan den wordt inderdaad niet altijd gedaan; soms zijn er personen in het gezelschap, van wie wordt aangenomen, dat zij het gezicht van dit onderdeel van het ritueel slecht zullen verdragen. Dit naar De vele gunstige reacties op duktie pentekening van de I dwenen Sint Anna kerk in di donderdag 8 maart j.l. geeft aanleidira om nog een brokje Tilburgs ’schoon plaatsen van een gebouw, dat vooral de ouderen zo dierbaar was, het oude, verdwenen stadhuis aan ’de Markt’. Daartoe is het nuttig een onderscheid te maken tussen een rekestprocedure en een dagvaardingsprocedure. a) rekestprocedure d.w.z. het beide partners gezamenlijk een verzoekschrift indienen bij de arrondissementsrecht bank. De rechter hoeft dan geen oor deel meer te vellen over het al of niet ontwricht zijn van het huwelijk. Om deze procedure te kunnen volgen is vereist dat beide partijen het eens zijn over de duurzame ontwrichting (het kapot zijn), de kinderen en hun finan ciële verhoudingen (zoals alimentatie). b) dagvaardingsprocedure d.w.z. dat de ene partij de ander dagvaardt en echt scheiding vordert op grond van duur zame ontwrichting. De eiser zal de duurzame ontwrichting moeten kunnen aantonen. Indien de rechter van oordeel is dat de duurzame ontwrichting voor namelijk te wijten is aan de eisende partij wijst hij de vordering tot echt scheiding af. Tenslotte kan de rechter wachten met het uitspreken van een echtscheiding totdat een zogeheten voorziening is getroffen. Apothekers 30 maart Oude Markt 8, tel. 426783 Dings, Westermarkt 7, (A-N) wjiu- en Nachtdienst, werkdagen ook geopend van 12.00 uur, zaterdag geopend van op zon- en feestda- 1.00-18.00 uur. dezelfde overwegingen. Per 1 januari jongstleden is een regeling van kracht geworden waardoor de mi nister van justitie elk jaar een percenta ge vaststelt waarmee alle alimentatie uitkeringen bij wijze van indexering automatisch worden verhoogd. Deze stijging gaat telkens op 1 januari in, voor het eerst 1 januari 1974. Beide partijen hebben altijd de moge lijkheid een wijziging van het alimenta- tiebedrag te verzoeken bij de rechter als omstandigheden van een van beide partijen (bijvoorbeeld tweede huwelijk) dit redelijk maken. ien zal

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 3