I Kan de Gemeente van GEB gebruikers naar willekeur waarborgsommen verlangen? Gemeentelijk veebedrijf aan leiding tot aanleggen van ouderwetse weiden? IHTERSPORT Tilburgse dameskappers gaan zich in posteractie samenbundelen 81.95 Initiatief van Technische Club VRIJ TOEGANG Operette ’lm Weissen Rössl,’ romantiek van bovenste plank ’Alsjeblieft geen geratio naliseerde geschiedenis’ Verordening kan aanleiding geven tot discriminatie >-30% Wie beoordeelt de normen? Zigo- Uno Animo Jasparina’s grote ego-trip, nu ook in de Stadsschouwburg Berkel Enschot kreeg nieuwe Ruitervereniging 11973 - pagina Donderdag 15 maart 1973 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER JURIDISCHE EHBO VRAAGT OM KLACHTEN Officieel prting alga zelsch IE RADIO IKIJZER ALS ER VIJFTIG KOEIEN MOETEN GRAZEN Eerst de gemeente LOT I itrum I op iw bril. Voorts Stukje natuur arom Heuvelstraat 50 ’MAITRES DE LA COIFFURE’ morderden Wandelterrein Speciale afdelingen »n >urg. eden, 424157 >pen. nning TIVOLI BOETIEK TILBURG Zeer groot assortiment kasten in de Style-Antique 8 perette ’lm Weissen Rössl’, naar Ier Pilcher. niet kan beschikken. Zulke gevallen hebben zich meer voorgedaan. van zulk een g om een exploi van het veebedrijf in ecologische zin te regelen. den zou geleiden- t initia- sedert rofdstad. kan be- TIVOLISTRAAT 51-53 (voorheen Bosscheweg) Tel. 013-423476 >ETIEK in en 1001 geschenken luidt I zich t over staan acht door zich niet 104 128 152 i het lam, leen, rden men 25.75 29.75 ƒ33,75 John nuel, ?hris- Maar van volgens wordt i voor h< Maar in feite individuele g»" kingsgroepen. de manier waa uit een gemeer kan worden ui natoire maati arbeiders en men vragen, niet? Dit is r omdrijf hebben vee te jeugdlid. i 3a, Enschot. >eoten in nog naar sin in de al van nu is zij pers lady gemeentelijke peil houdt. I daartoe niet ejerd, geen aar opvoering de Hoi OUD-HOLLANDS Verlichting - Naven - Kisten Spinnewielen ORIËNT Perzen - koper - pouffes - kameelzadels SPAANS Kleinmeubelen - Kunstnijverheid KADOBOF Koper - tir forig lössl* onze schouwburg. 1 van toen wordt i geboden, een heer te hebben met de st stad Operette. Halmeubels voor iedere gang of Ook leverbaar in an tieke stijl. alsse, lid. Goghstraat 17, Enschot. te tal van successen en al evenzeer bij de T.A.K.O.M. wi de werkzaamheden gewone klanten. Trainingspakken daar zijn wij ’sterk’in Dekenkisten Wijntafels Lectuurbakken T.V.-kastjes Bartonnen Voetbankjes Kapstokken Wijnrekken ca -30° C 5,5X73 cm ingesr n op het >ral de afdt lijk komt is komt n paalde moge slag oproepl de ~"teractie willen de leden van noche Club de stadgenoten i het belang van een bij-de- jiding, die vooral bij een zo roelig vak als de dameshaarmode met jaar bij moet l i de juiste mani l cvtinische vijf stro, zal meezin- ret bespelen van piano, accordeon, 1. Alle muziek is, Stokkermans. n gesteld door :horeograaf en cabaretière pür- uxort in de Stads- Iburg bewonderen, lurfde programma, igo-Trip’. KINI 23.75 27,75 ƒ31,75 GRO1 49.50 59,50 67,50 In nu Kolommenkasten - Rankenkasten Torsenkasten - Kussenkasten Porseleinkasten gaat het dus niet om gevallen, maar om bevol- n. Hier is een voorbeeld van larop een bepaald artikel :enteverordening elastisch ntgerekt tot een discrimi- tregel. Waarom van gast- studenten waarborgsom- i, waarom van ambtenaren meten met twee maten. - D. de Beer,. Puccinilaan Tel. 2206. - E. Hoevenaars, jeugdlid. Torenhoekstraat 27b. Enschot. Tel. 2194. Begin april hoopt het bestuur het eerste evenement, een dressuurwedstrijd te organiseren. Voor alle inlichtingen men zich tot de bovengenoemde stuursleden wenden. i nog meer betekenis is de vraaj welke normen bij uitgemaakt, wie wel er iet betalen van waarborgs garant gesteld moet worden. lm volgens de verordening hééft de meente het recht in bep waarborgsommen te e gemeentenat recht erop ngelegde mselijk DE SPECIAALZAAK met de grootste sortering stijlkasten en klassieke kleinmeubelen opsomming Jasperina grote sen: Yoe Lan Tjoa, Hannah de Leeuwe, Kees ter Bruggen en Caroline Willems en zes dansers: LYkele Haarsma, John Bruce, Ferry Engelbert, James Manuel, Fransjes Gelderblom en Henny Chris tiaan. Behalve dansen kunnen allen zingen en meespelen in de sketches, waarvan er twee geprojecteerd zijn. Ook een deel van het orkest van man, o.l.v. Gildo del Mistr gen als ’chorus’ onder het gitaren, electrische p: slagwerk en vleugel. natuurlijk, weer van Joop S De dansnummers worden de bekende Londense ch showman Irving Davies. Will Ledel tenslotte heeft handenvol werk aan het ontwerf rekwisieten, r tuums en de affiches en programma. ’in de tekst. De arge>»<.v misschien verbeelden, d individuele gevallen, di om notoire wanbetaling, stelbaar, dat ’n gezin, Aan deze opsomming ontbreekt nog een naam: Jasperina de Jong. Vlak voordat deze grote Nederlandse caba retière haar tweede one-woman-show in de Stads- >urg zal brengen, nader met haar aankledi het frisse, goed verzorgde decor, prachtige stemmen, veel verkleed; tijen en de echte ’Weense’ opvatt over hoe een operette dient te zi_ romantiek van de bovenste plank, een sprookje voor oog en oor. Vorig jaar al beleefde Tm weissen Rössl’ een suksesvolle uitvoering in burg. Wegens enorm sukses >rdt u nogmaals de kans irlijke operette-avond sterk spelende Hoofd- Mimisets in notén, eiken en mahonie, vele fraaie I uitvoeringen, o.a. 3- delige rechthoekige en 2-delige ovale model! rig over t moet weten aan de verschillende 'g een glimp sche Tilburg, toen rond het lerijen stonden in 54.50 64,50 ƒ69,50 larine - rood en groen Extra aanbieding HELANCA trainingspakken (OERMATEN 116 140 164 )TE MATEN 79 gekozen RUITER- )E BAAN omdat dit je hand liggend is en ondenheid :ing komt, reglement er werd een igesteld waar- ior leden zitting heb- s personen hebben voor sstuursfunktie op zich Deze voor beide clubs belangrijke wed strijd wordt a.s. zondag gespeeld op het terrein aan de Schans v.h. Heikant. Uno zal zijn koppositie willen handhaven ZIGO daarentegen zal alles in het werk moeten stellen om de overwinning in de wacht te slepen. Om het degradatie spook te kunnen ontlopen. Vandaar dat wij dan ook veel spanning verwachten van deze streek derby. De wedstrijd begint om 14 uur 30. rpen van de décors, meer dan HONDERD cos- 3 grafische vormgeving van Maar in deze belangstelling zaten toch tendenzen; er waren die de gemeente bezwoeren netjes te 'doen die dan toch te zijn, een lieren :ten, kla- over rozen. Zij debuteerde als amateur op een feestavond van de plaatselijke hockeyclub. Zij was een blauwe maan dag bij het opera-ballet. Op een auditie bij Wim Kan werd ze afgewezen. Een sollicitatie bij ’My fair Lady< leverde ook al niets op. In 1960 ontmoet zij twee jongens die cabaret Lurelei had den opgezet en die iets in haar zien. En zo begint zij een bescheiden plaatsje te krijgen: ze speelt en zingt eenvoudige sketches. Ze blijft bij Lurelei, werkt mee aan de daarop volgende zes pro gramma’s en ontwikkelt zich al gauw tot de ’leading lady’ van het gezelschap, met vermaarde creaties als ’Call Girl’, ’Op een been kun jé niet lopen’, ’Vivat Vivaldi’ en ’De rosse buurt’. de GEB ;n wie niet "gsommen Inderdaad ge- repaalde gevallen immen te eisen, maar de aren hebben dan ook het toe te zien of de daarbij aangelegde normen wel redelijk en menselijk zijn, en of zij naar behoren worden toegepast. In dit licht bezien heeft een onderzoek als door de Juridi sche EHBO zeker zin en ieder, die een billijke verdeling van rechten en plich ten in de maatschappij ter harte gaat, zal daaraan dan ook naar vermogen willen meewerken. T)e belangstelling van de ’Maftres de la Coiffure’ gaat natuurlijk vooral uit naar het moderne saloncoiffure, waarbij de grootste zorg moet worden besteed aan de aspecten van uitknippen, spoelen en uitkappen van de modellen. Er worden regelmatig firma’s uitgenodigd om op de oefenavonden van de Technische Club demonstraties te komen geven en de jeugdige leden worden onder be kwaam toezicht ingewijd in de gehei men van het dameskappersvak. Een beweging, die de laatste jaren steeds groter vormen is gaan aannemen, is, dat er hoe langer hoe meer dames zich gaan wijden'aan het dameskappen; trouwens ook aan het herenkappen. Op het ogenblik schijnt zelfs het aantal vrou welijke dameskappers de overhand te gaan krijgen, en dat wordt eigenlijk door de Club een beetje betreurd: Figaro was tenslotte een man, en een echte man moet zijn belangstelling voor damesklanten niet verliezen. Secretaires Uitstekende kopieën van het oude stijl- meubel in edele houtsoorten. Door de poste de Technisch wijzen op tijdse oplei gevoelig val het half jaar bij moet blijven, wil de klant op de juiste manier gecoiffeerd zijn. De Technische Club garandeert, dat iedere klant van een ’posterkapper of -kapster’ op de beste manier ver zorgd wordt. Elke posterkapper is lid van de ’Maïtres de la Coiffure’ en kan zich dus ook op de faciliteiten van dit orgaan beroepen. Hij/zij wordt vermeld in de gezamenlijke advertenties en beschikt over het scholings- en voor- lichtingsapparaat van de club. Vooral bij personen met apart, soms weer barstig haar is dit van groot belang, want onder deskundige handen is met de huidige middelen van elk kapsel een behoorlijke en aantrekkelijke coiffure te maken. Zonder twijfel zullen de klanten van deze voorlichting gemak ondervinden, omdat zij weten, dat zij op bedoelde adressen niet alleen een verantwoorde haarverzorging krijgen, maar ook wat verder gaande adviezen over de verzor ging van hun haardracht. (Jasperina’s Ego-Trip) schouwburg van Tilbui willen wij u graag n. kennis laten maken. Jasperina is geboren en geoi Amsterdam. Vroeger toen zij nc school ging aan het Javapleü Indische buurt, droomde zij rollen in grote producties. En dan een grote ster die door de gekenschetst wordt als ’The first van het Nederlandse cabaret’. Over haar jeugd valt weinig te vertellen. Natuur lijk hield zij van zingen, dansen en acteren. Tussen allerlei baantjes door - typen op een kantoor, tandarts-assisten- te enz. - probeerde zij een theater opleiding te krijgen. Dit lukte in het begin eigenlijk alleen met een paar bdletlessen. Haar weg ging bepaald niet twaalfjarige jongen was hij bij de Sangerknabe van de Weense Staats- opera. Daarna volgde hij een dansoplei ding. Toen werd hij regisseur van Wiener Volksoper. Daarna volgde op merkelijke regie-opvoeringen in het bui tenland, tot in Amerika toe. De Nederlandse Anita Heinz (26) 1967 lid van het koor van de Hoo: Operette, is de nieuwe soubrette. Ver der noteren we voor u namen als: Dieter Gross, Lily Loerkens, Antoni Wink, en Hans Hageman. Zij weren zich voortreffelijk in rake melodieën als ’Es muss was Wunderbares sein’ ’mein Liebeslied muss ein Walzer sein’. Het orkest staat onder leiding van John Kapper. Karakteristiek voor deze uit voeringen zijn de prachtige aankleding, s, goed verzorgde decor, de stemmen, veel verkleedpar- de echte ’Weense’ opvatting een operette dient te zijn: van a voor o jaar al Als voorbeeld voor zulk een begel de groep zou kunnen dienen het tief van de Gemeente Berkel Enschot, waar de schoolkinderen van B. en W. een ruim terrein kregen toegewezen, waar de natuurlijke begroeiing in de loop der jaren zal worden hersteld. Bij de bedoelde weiden in Tilburg hoeft misschien zover niet worden gegaan, het is vermoedelijk voldoende als het aanleggen en onderhouden van de wei- op de gewone ouderwetse manier gebeuren. Dan zou de gewenste structuur wel vanzelf ontstaan. Of die groep er werkelij natuurlijk de vraag. Het i eens voor, dat een beps heid een sterke weersla bepaalde sectoren in de samenleving, maar als de actualiteit eenmaal voorbij is, loopt de belangstelling sterk terug. Dit zou echter voor de gemeente geen aanleiding moeten zijn om harerzijds dan ook maar voorbij te zien aan het biologische belang van een natuurlijke exploitatie van een deel van het Til- burgs grasland. Niet zozeer misschien omdat het biologisch effect op de gronden of op de flora en fauna nu zo spectaculair zou zijn, maar eerder om dat het gewoon mooi is, eigenlijk niet veel kost en een belangrijk cultuurgoed in stand houdt. Al werkende aan de grote, nieuwe show met en rond Jasperina de Jong zijn auteur Guus Vleugel en ideeënaanbren ger en regisseur Eric Herfst tot de ontdekking gekomen dat de titel ’Jaspe rina’s grote Egotrip’ de inhoud van de show beter weergeeft dan de werktitel ’Jasperina op de versiertoer’. Het programma opent dan ook met een show, zang- en dansnummer van Jaspe rina met het ensemble: ’Jasperina’s grote egotrip’. Jasperina gaat door met ’Recycling’, een praatje en een liedje ’Plastic’. Halverwege het eerstedeel volgt een tour de chant met ’Vier deuntjes’. Zoals de opzet nu is gaat men de pauze in met ’Het einde van de wegwerpcultuur’, een rock’n rollnummér van Jasperina met het ensemble. Onder de 7 nummers na de pauze is andermaal een tour de chant van 4 liedjes, vlak voor de finale. Het ensemble bestaat uit vier danseres gevallen te harer beoordeling’ tekst. De argeloze lezer zal dat dit gaat lie bekend s Het is voor dat in het verleden meerdere malen moeite heeft gegeven met het incasseren van de stroomrekening, en dat daarom op bepaald moment ’wordt afgesneden’, bij heraansluiting te horen krijgt: ’U moet eerst een waarborgsom betalen, want wij willen er voortaan zeker van zijn, dat de stroomrekening voldaan wordt.’ ook moderne sprekers, om het deze keer nu eens ne en van die veehouderij, Cu niet winstgevend hoeft te zijn, stukje natuur te maken, waar de di weiden op percelen met margrieten korenbloemen, klaprozen en paarse kla ver, omgeven door braamstruiken en elzebomen, en met slootjes eromhee" waarin in de late namiddag de gouc' zon spiegelt. Iets waar mensen kunr gaan wandelen en waar kinderen kun nen spelen en stekeltjes vangen. Ook net zoals vroeger. 'De Grote Drie’ was niet alleen in politiek opzicht een veelgebruikte kreet in de zestiger jaren. Wim Kan, Toon Hermans en Wim Sonneveld vormden op het toneel een driemanschap, dat haar weerga niet kende. Hun namen stonden jarenlang garant voor een heer lijk avondje uit. Dit is nóg zo, tot op de dag van vandaag. Toon is weer terug van weggeweest: jonger, geestiger, spit ser als ooit tevoren. Wim'Kan blijft het politieke gebeuren angstwekkend vol gen, terwijl Wim Sonneveld even van ’het toneel’ is verdwenen. Zo langza merhand heeft zich in ons land een andere top geformeerd van uitstekende jonge artiesten, die aansluiting hebben gekregen bij een groot publiek. Duide lijke voorbeelden hiervan zijn: Paul van Vliet (Bram van de commune of ’Majoor Kees) Liselore Gerritsen, Ram ses Shaffy, Liesbeth List, Fons Jansen, Henk Elsink, Herman van Veen, het roemruchte duo ’Neerlands hoop in bange dagen Drs. P, en gaat u zo maar door. VAN TILBURG Op dinsdag 27, woensdag 28, donderdag 29, vrijdag 30, zaterdag 31 maart en zondag 1 april a.s. aanvang 20.15 uur, zal één van onze grootste Cabaretières, Jasperina de Jong, maar liefst zes voorstellingen geven van haar nieuwe show die is getiteld ’Jasperina’s Grote Ego Trip’. De gemeente gaat vee houden; er worden vijftig éénjarige koeien gekocht en die zullen op 300 ha grasland, die de gemeente rijk is, kunnen groeien en bloeien en zich op verantwoorde wijze vermeerde ren. Misschien geven zij ook nog melk, die dan aan de ambtenaren van de secretarie dagelijks kan worden verkocht. De investering voor zulk een veebedrijf bedraagt f. 100.000,00, de jaarlijkse exploitatiekosten belopen f. 41.300 per jaar en de opbrengst wordt geschat op f. 41.600,00 per jaar, zodat de onderneming niet bepaald winstgevend kan heten. Dat is dan ook niet nodig. De gemeentelijke graslandexploi- tatie wordt verbeterd en het is toch weer een vorm van aanvullende werkgelegenheid, waarvoor het rijk misschien f. 8000,00 subsidie zal geven. signaleerde een klant van teitsbedrijf, die maandelijks f,5,- te veel betaalde voor zijn stroom. Deze ’opslag’ werd door de GEB inderdaat netjes op zijn naam ter beschikking gehouden. Tenminste.,.? Toen de klant na verloop van tijd zijn tegoed opgelopen zag tot een bedrag van f 300,- meende hij, dat hij zich daar onderhand wel eens op kon beroepen. De eerstvolgende stroomrekening betaalde hij niet. ’Schrijf het maar van mijn tegoed af, verklaarde hij tegen de man, die met de rekening kwam. Maar daar kwam niets van in. Hij kreeg een aanmaning, die hem dus extra-geld kostte, en zijn ’tegoed’ bleef zoals het was. Bij de Juridische EHBO stelde hij de vraag of hij zijn ’tegoed’ nog ooit terug zal zien, dan wel of hij daarover dan werkelijk Onbruikbaar tegoed Een andere vreemde manier van doen signaleerde een klant van het elektrici teitsbedrijf, die maandelijks f,5,- zijn stroom. Deze GEB inderdaat ne i ter beschikking 1...1 Toen de klant na verk :-l zijn tegoed opgelopen ïdrag van f 300,- :h daar onderhar beroepen. De ming In 1962 wint zij de eerste prijs op I bekende I.C.C. concours in Amsterdr waar jong talent kan optreden voor een jury van de bekendste cabaretiers, tekstschrijvers en producers. In 1964 krijgt zij een Edison voor het ’Call Girl’. Haar televisie-optreden bij Rudy Carrell maakt haar op één slag beroemd. Dan wordt haar gevraagd de titelrol van ’My fair Lady’ over te nemen. In 1967 doet zij de grote stap van het cabaretpodium naar het musical-toneel. Zij speelt, zingt en danst bijna tweehonderd maal in de hippe Nederlandse musical ’De Stunt’. Daarna helpt zij de Amsterdamse musi cal ’Sweet Charity’ tot het bekende sukses. Om ’uit te rusten’ volgt haar creatie van Milly Vink in de bekende tv-serie van de Nederlandse comedy strip ’Rust noch duur’. In 1970, zij staat dan precies tien jaar op de planken, volgt andermaal een grote stap: haar eigen one-woman show, waarin haar veelzijdige theaterpersoon lijkheid, nog afgezien van haar kwalitei ten als zangeres, schittert. Deze veelzijdige vrouw, sang, kunt u binnenko schouwburg van Tilbi" in haar nieuwe gedu getiteld J asper ina’s-E; Op zaterdag 17 en zondag 18 maart a.s. aanvang 20.15 uur zal de Hoofdstad Operette twee uitvoeringen geven van de revue-ope de muziek van Ralph Benatsky. Gastregie: Alexande Enige perskritieken vooraf: Met deze schuimende opvoering van ’lm weissen Rössl’, gaat de Hoofd stad Operette een suksesvol seizoen tegemoet. Ruim driehonderd oogver blindende costuums-dartele beziens- waardige ensembles die vooral aan trekkelijk waren. - Nieuwe meesters, nieuwe wetten: zo is de komst van de nieuwe regisseur Alexander Pilcher als een frisse wind door de Hoofdstad Operette gebla zen, die... de hele groep in bonte dwarreling tot ongekende prestaties meevoerde. - Veel zin voor theater, fantasie, goe de smaak en vooral enthousiasme hebben een volle zaal plezierig ge boeid. Een muzikaal kijkspel waar aan velen ongetwijfeld een groot genoegen zullen beleven. Ziehier drie willekeurige aanhalingen uit de vele lovende kritieken die in de pers verschenen (Parool, Telegraaf en Volkskrant). Na het onverwachte overlijden van Walter Kochner, die een reeks van jaren de produkties van de Hoofdstad Ope rette regisseerde, werd de artistieke leiding aan Alexander Pilcher toever trouwd: een man met een grote reputa tie. Pilcher is door en door vakman. Als Er is in de gemeenteraad langduri dit voorstel gesproken en dit zonder twijfel worden gewe nostalgische stemming van've raadsleden, die hierin nog opvingen van het agrariscl zoals het vroeger was, Heuvelplein nog boerde, vol bedrijf. Met koeien. Inspraak groot Sprekende met enkele personen, die geïnteresseerd zijn in ecologische pro blemen en die graag zouden ijveren voor het tot stand komen van een stelsel van weiden, zoals hierboven enigszins romantisch is geschetst, ver nemen wij, dat het idee bestaat om een groep te vormen, die zich speciaal voor dit project zal interesseren. Als deze groep er eenmaal is, zal zij zich tot de gemeente richten om te verzoeken bij de uitwerking van het project betrok ken te worden als waarnemers, inspre kers, mee-belevers of hoe men het noemen wil. Onze zegslieden hopen, dat de inwerking van zulk een groep voldoende zal zijn, om een exploitatie i op kapconcoursen ij steekproeven die door werden genomen tijdens in het bedrijf met De Tilburgse dameskappers hebben een actie ondernomen om hun beroep wat duidelijker in de aandacht van het publiek te brengen. Zij voeren posters met de vermelding van ’Les Maftres de la Coiffure’, althans zij die bij de actie zijn aangesloten en adverteren gezamen lijk om hun cliëntèle van de nieuwste lijnen in de haarstijl op de hoogte te brengen. De actie gaat uit van Techni sche Club van kapper in Tilburg, die is ondergebracht in de Technische Artis tieke Kappers Organisatie Nederland. De Tilburgse Technische Club bestaat al ruim twintig jaar en heeft zich in de loop van de tijd in ons land een groot gezag verworven door de toewijding waarmee de leden zich steeds door hebben ingespannen om het beste te leren op het gebied van haarstylisme. Vooral de afdeling dameskappen oogst- Bijzetmeubels uitgevoerd in noten, |WfjiR2Bfed|L eiken of mahonie. Oudhollandse, Queen Anne, Chip- pendale en Bieder meier modellen. Buikkasten van bijzonder goede kwaliteit. Keuze uit zeer veel modellen in eiken, noten en Volgens de betreffende gemeenteveror dening zijn de directie van de GEB en burgemeester en wethouders de offi ciële klachteninstanties, bij wie de verbruiker, die zich bezwaard i enigerlei handeling van de directie, schriftelijk kan vervoegen. Het is bekend of van deze mogelijkheid veel gebruik wordt gemaakt, maar de Juri dische EHBO heeft in elk geval wel verscheidene klachten binnen gekregen van ernstige en minder ernstige aard, en hun aantal beweegt zich in stijgende lijn. De Juridische EHBO wü naar deze materie een diepgaand onderzoek gaan instellen. Zij verzoekt daarom onze lezers, die eveneens klachten hebben, zich bij voorkeur schriftelijk of anders telefonisch te melden bij de Stichting Juridische EHBO, t.a.v. A. Knipscheer, Heuvel 1, tel. 013-4269.79. Het is van groot belang, dat onderzocht wordt of de gemeente op deze manier geen gelden onder zich houdt, en als het grote bedragen zijn, daar rente van trekt, die haar eigenlijk niet toekomt. Kunnen overheidsorganen vanuit een monopoliepositie hun klanten leveringsvoorwaarden opleggen, zonder dat die klanten daar een woord in hebben mee te spreken? Als studenten of gastarbeiders van de gemeente elektriciteit willen krijgen, moeten zij een waarborgsom storten van f 120,-, die bij de gemeente ontvangen moet zijn alvorens de stroom wordt aangesloten. Er zijn nogal wat studenten en gastarbeiders, zodat zo’n bedrag aardig kan oplopen. De juridische EHBO heeft al van verschillende kanten verzoeken gekregen om inlichtingen, of dit zo maar kan. Men zou zeggen, dat de gemeentelijke energiebedrijven toch over machtsmiddelen genoeg beschikken om, als de stroomrekening niet wordt betaald, gedaan te krijgen, dat de schuld nadien wordt vereffend. De ’Gas- en Elektriciteitsverordening 1961’ van de Gemeente Tilburg bepaalt inderdaad, dat ’de directie van het gemeentelijk energiebedrijf bevoegd is in gevallen te harer beoordeling zekerheid van betaling te vorderen en bij gebreke daarvan levering te weigeren of te onderbreken.’ Het artikel gaat verder: ’Over waarborgsommen wordt geen rente vergoed.’ Daar is veel voor te zeggen. Het zal dan wél niet zo zijn, dat daar op de vrije middagen honderden of duizenden mensen naar toe trekken om naar die koeien te kijken, want daar is per slot niets aan te zien. De weiden zouden er gewoon maar moeten liggen en deze of gene, die er in de buurt woont zou er eens naar toe moeten wandelen. Dat is genoeg. Toch vergt het tot stand bren gen en in stand houden van zoiets gewoons nog een speciale instelling, die erg weinig te maken heeft met land bouwkundige inzichten en erg veel met landschapsarchitectuur. Zonder twijfel zal de zorg voor het veebedrijf worden opgedragen aan iemand, die in de veehouderij deskundig is en van wie vertrouwd kan worden, dat hij de veestapel op optimaal Deze figuur zal, als hij speciaal wordt geïnstru- andacht schenken aan het Vrijdagavond 23 februari is in het sportpark-restaurant Te Berkel-Enschot een nieuwe ruitersportvereniging opgericht wiens thuishaven is manege De BAAN van de heer W. Smits, Enschotse Baan 25 in Enschot. Op deze avond hadden de initiatiefnemers alle bezoekers van manege DE BAAN uitgenodigd om hun wensen wat betreft de vereniging kenbaar te maken, een huishoudelijk reglement vast te stellen, een bestuur te benoemen en de vereniging een naam te geven. De opkomst was zeker veelbelovend. De doelstelling van de vereniging is het stimuleren van de ruitersport voor jong en oud, beginners en gevorderden door het regelmatig organiseren van o.a. dressuur en springwedstrijden, oriëntatie- en buitenritten enz. Dit alles eventueel in samenwer king met andere maneges of ruiterverenigingen. In principe kan iedereen die interesse heeft voor de paardensport, zowel actief als passief, lid van de vereniging worden voor een contributie die per jaar bedraagt voor junioren f. 15,- en voor senioren f25,-. Ook zal de mogelijkheid geopend worden donateur van de vereniging te worden. Als naam werd VERENIGING DE' het meest voor de hand ligger omdat hierdoor ook de verbon met de manege tot uitdrukkir Het ontwerp-huishoudelijk r„ werd goedgekeurd en bestuur van zeven man aan; in ook twee junk ben. De volgende p één jaar een bes, genomen: - A. Woestenburg, voorzitter, Petrus Canisiusstraat 42, Tilbi Tel. 013-670095. - I. Bischoff, secretaris. Dr. Bolsiuslaan 4, Oosterwijk. Tel. 04242-2498. J. Michielse, penningmeester. Mons. Bekkersstraat 1Enschot. Tel. 1889. - J. Leijten, lid. Korenbloemstraat 6, Enschot. Tel. 2408. - Mevr. T. Pouls Vincent van C Tel. 1855. landschappelijk aspect van het bedi en zonder twijfel de neiging beweiding en zorg voor zijn rationaliseren. I I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 13