Fotolaboratoria zaken ontvangen soms de meest vreemdsoortige Karnavalsvereniging ’De Fenpruuvers’ kreeg koninklijke goedkeuring Onderzoek naar stereo- elektrogrammofoons Literaire manifestatie huubvan den hout Carnaval in België heeft traditioneel karakter Openingstijden Openbare Bibliotheek Activiteiten door het hele jaar Sloopwerkzaamheden St. Annakerk starten binnenkort Leergangen Donderdag 1 maart 1973 - pagina 9 art 1973 - pagina 8 Nog niet tevreden Kaps plein, Hele jaar door Ernstig werken korvelseweg 174, tilburg OPENBARE BIBLIOTHEEK Koningsplein 1, tel. 436534 FILIAAL VREDESPAROCHIE Ringbaan-West 96a, tel. 434825 FILIAAL ’T ZAND Roelof Kranenburgplein 51, tel. 671597 FILIAAL TROUWLAAN Wassenaerlaan 40, tel. 434712 ving bedroeg Bos N.V. uit FILIAAL STOKHASSELT Corellistraat 10, tel. 252927 FILIAAL NIEUWLANDSTRAAT Nieuwlandstraat 44, tel. 431981 BIBLIOBUS 1 i om in het rerkcentrale ruuvers’ nu zo tevredei in met het karnaval i j ons is ook gebleken, lehoefte bestond aan tepunt ’s avonds stenavond’. p straat tsierlijk >r reeds g< jewezen w< meeste hadden onafhan- id beoor- maandag t/m vrijdag zaterdag van 14.00 tot 18.00 uur van 19.00 tot 21.00 uur van 10.00 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur 15.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 20.30 uur van 15.00 tot 18.00 uur laatsen in o.a. Wandelbos, Reit, Zorgvliet, Fatima en van 14.00 tot 18.00 uur van 14.00 tot 21.00 uur van 10.00 tot 16.30 uur van 15.30 tot 17.30 uur van 15.00 tot 17.30 uur van 10.00 tot 22.00 uur van 10.00 tot 16.30 uur van 10.00 tot 21.00 uur van 10.00 tot 16.30 uur dus deze week en in het feest. Foto Van Aarle. ons ook de z""»- Jen’. Maar hei ia >ns zo’n massa zeer zelf- verricht’. in de zullen j de van door het 1,50 een en ter ieluren bel ons nummer 013-421697 i wij Dat in- Haydnstr. 320 - TILBURG - Tel. 013-551005 geeft U alle Informatie OOK FINANCIERINGEN - PERS. LENINGEN - HYPOTHEKEN Uitlening voor volwassenen en jeugd: woensdag van 15 vrijdag bij i set hoe de juiste wijze aan 1 sturen. pruuver). Maar bij dat er gewoon be een meer permanente aktiviteit.’ laguette’. lavalsbal in het Casino om pastorie zal voorloj ibroken; zij is voor v optie voor aan Tilburg. eugd: iinsdag vrijdag Vaak is het mogelijk om beneden de adviesprijs te kopen. Punten waar verder aandacht aan werd o,m.: afmetingen, naald lengte luidsprekersnoer, isregeling, aansluit- Uitlening maandag l dinsdag- zaterdag van de ’röles’ met sati- ■eel op verplaatsbare po- perrons of in loodsen achter of belan den als onbestelbaar bij de PTT. Uitler dinsdag t zaterdag pakken van te o«i jaar immers won bij de vele s itoria en ami en g voor volwassenen: ig t/m vrijdag en vrijdagavond Aarle op de Korvelsewe lamp van de Tivoli 1 straat, een handwer1" firma Meys van Gorp, een transistorradio Bogaers, Korvelseweg en rit voor een safari met het Safarirestaurant voor vier p Dit wordt ter beschikking gest de Leuwegaopers. Een hele prijzenpot een prettig vervolg var ia één jaar )p 6 maart eraad Openingsuren lees- en studiezaal: dinsdag t/m vrijdag zaterdag jonge _eleden van vooral istelein Piet waren we nog >ng. Dat is jam- 1 hebben >f die het stereo- ten, wer- >ns in de te Rijs storting 14773. of door t geldige post: een briefkaai De Stichting Vergeli zoek wordt g landse Gezinsr eniging v mentenbc (CNV, NI land. Haar onderzoeken worden op kelijkheid en betrouwbaarheic deeld door een Commissie van Toe zicht, waarvan de leden door de Minis ter van Economische Zaken worden benoemd. Uitle van 14.00 to van 10.00 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur :ning voor volwassenen: dag t/m vrijdag jecontro- tijd en rmateurs i wil nog eens de nadruk Ctiviteiten van de leden, juist wel de ernstige sniging’, zegt hij. ’Te- i de mensen zover van its, in de kille nieuw- hebben er behoefte sts te organiseren, te fami van 15.00 tot 18.00 uur van 19.00 tot 21.00 uur heeft u wel eens haast? op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur! wij halen en bezorgen gratis als het wat langer -- mag duren eft, waarbij ontwikkel- of een ontwikkelzakje :rd, gebruik dit dan. ient liefst apart in een zakje aan het twikkeling wor- duidelijk et goede laborato- gegeven of het een doch- taris, weet i alle iuvers’-net Kapel. Die °n de ver jaar door, '■"'lens de ..j_ens het goed voor s dat zo com- tums tijden een aantal standpk X, Heikant, Groeseind, de uw rfoto- s hij uw het lab g op 2 februari 1973 laagste inschrijver te inschrijvir* v J- van den Eus n.uu Voorst in Gelderland). Met de afbraak van deze kerk verdwijnt een voor Tilburg markant bouwwerk, dat typerend was voor de St. Annawijk en dat met zijn drie torens voor de verre omgeving medebepalend was voor het silhouet van de stad. Velen en zeker ook het stadsbestuur betreuren het, dat deze kerk nu moet verdwijnen. Het instandhouden van het bouwwerk zou echter onverantwoorde hoge kosten met zich meebrengen. ’Rosenmontag’ met en gekostumeerde besteed waren o,m.: afmetingf en naalddruk, lengte luidsprel mono/stereo-schakelaar, balans toonregeling, gebruiks- én mogelijkheden. Ook werden de apparaten aan een duurzaamheidsproef onderworpen, die bestond uit 250 draai-uren en 1000 maal aan- en uitschakelen. Het volledige testrapport elektrogrammofoons (nr. krijgbaar bij de Stichting Warenohderzoek, Leeuwe lijkend Warenonder- gevormd door de Neder- sraad, de Nederlandse Ver- van Huisvrouwen, de Consu- jond, de drie Vakcentrales QKV en NVV) en CO-OP Neder- apart adres en geen pap settes heeft ge op het op de film te zien is, eigenaar van deze auto hiermede de filminzen- ntstellend is het hierbij 'einig amateurs zich dergelijke kostbare dagen ’ische kust Linderstoet. epen voor tad en de 'd gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorglng van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd neerlandia pioniers in textielreiniging DE TILBURGSE KUttlitH >ergen waar in de Krakelingen 700 pen en waar om teken van de Tonne- KENT U de problemen van autopech onderweg? Wilt U een verzekering die U hierbij kosteloos helpt? Zowel in binnen- als buitenland - desondanks een zéér redelijke premie b.v. cataloguswaarde tot 9.C" W.A.-premie v.a. 185,—. Ambtenaren special Assurantiekantoor C. M. v. d. BOSCH irlijk het carnaval van de voorbereidingen al >eginnen. Het hoogte- - 6 maart. Dan trekken Leemde Gilles met hun "igelverenhoeden door de stad en er op en rond de markt tot in de ochtend van Aswoensda» en feest gevierd. In Aals in he namelijk James J< (1883-1! >6-1928). studenten van de igen zullen teksten van deze schrijvers in spelvorm uitvoe ren, terwijl deskundigen als Pierre H. Dubois, Fred van Leeuwen en Gerrit Borgers de personnages en hun teksten zullen toelichten. Polo de Haas zorgt voor begeleiding op de piano. K optocht van de carnavals- igen; om 18.00 uur de verbran de ’Ha ’root carnt 0 uur 10 maart-Oostende in het Casino-Kur- ;t spektakulaire Bal du Rat Mort .00 uur. -Eupen ptocht ten, ja zelfs te serieus e van gekheid en het itige in de mens. Reden lit hoorden, eens te gaan Zoiets klinkt maar vreemd: een koninklijk goedgekeurde karnavals vereniging. Het lijkt iets te. groots, te hoog gegrepe voor zo’n club, die eigenlijk bestaat bij de gratie spotten met het al te plechtstatige en ernstige i genoeg dus voor de ’Koerier’ om, toen we di praten met die ’Fènpruuvers.’ Gerard Steijns, de vice-voorzitter, wijst er op, dat de Karnavalsstichting Tilburg ’De Duvelèrs’ ook zo’n koninklijke goedkeuring op zijn statuten heeft aangevraagd en gekregen. Zij hebben de stichtingsvorm gekozen, die is voor hun doel meer geschikt. ’Wij willen liever een vereniging zijn. Een stichting bestaat namelijk in feite alleen maar uit een bestuur, terwijl een vereniging uit leden bestaat, die daar dan ook uiteindelijk in de ledenvergadering het laatste woord hebben.' Deze heeft op bepaalde t Stokhasselt, Besterd, Pius X, Broekhoven. 1) Indien men een film heeft door de fabrikant een c enveloppe wordt geleverd, Iedere filmu^iem enveloppe of een laboratorium ter ontwikkelin' den opgezonden. Vermeld du. de goede afzender en het adres van het ontwikkellau rium. Doe dit op de aange plaats op de enveloppe o zakje. Het carnaval in België heeft een grote en wijd verspreide reputatie. Uitbundig plezier in de camaval-steden en dorpen, intensief voorbereid door de hele bevol king en vaak lang doorlopend tot ver voorbij de niet-Belgische carnavalsperio de. Buitenlandse groepen, orkesten en camavalsartiesten worden graag uitge nodigd om een echt Belgisch carnavals feest luister bij te zetten. Het Belgische carnaval heeft het hele land in zijn greep en trekt vele duizenden, uit Nederland, Duitsland, Frankrijk, Enge land. Kenmerkend voor de carnavalsviering bij onze zuiderburen is het traditionele karakter. Kostuums, attributen, plaats en tijd zijn gebonden aan ’regels’, die veelal in het verre verleden zijn opge steld. Zowel de Waalse als de Vlaamse carnavalsoptochten brengen een gewel dige sfeer teweeg. winnaar zich bij ons bekend maakt ontvangt hij een fikse prijzenpot be staande uit een waardebon van f. 10,- van de Koerier, een waardebon van f. 10,- van Broer de Laat, een waarde bon van f. 10,- van Winkeliersvereniging Den Besterd, een waardebon van f. 10,- van Kapsalon Henri de Beer op 1 Piusplein, een waardebon van f. 7, van Le Cadet op de Oude Markt, waardebon voor Chemisch reinigen beschikking gesteld door de Gerrit de Beer, een waardebovan f. 5,- van Gijzen Optiek in de Koestraat en een van f. 5,- van ’t Gutske uit de Waterhoefstraat. Deze week nog wat extra fijne prijzen die de winnaar op karnavaleske wijze ter hand zullen worden gesteld. Een fotocamera van de firma Frans van reg, een schemer- Boetiek, Tivoli- srkpakket van de p, Goirkestraat 52, van de firma een autokaart- consumptie in personen, steld door long een ’Als ze ten, ’moeten de- g hebben en, of Noes Hutten-Deltrap (jawel, e ter van Pierre I! de secrets daar alles van. Bij haar komen draden van het ’Fènpruuv samen. ’Neem nou de boerenka' bestaat helemaal uit leden van eniging. Zij oefenen het helte jaa om op de eigen avonden, tijde: optocht of, net als pas nog, tijder prinsenbal in de schouwburg goi de dag te komen. Eigenlijk is met alles. De leden van de kledinga missie hebben vorig jaar alle kostuu en vooral de welbekende rood-geel- groene kielen gemaakt.’ ’Een erg vroeg voorbeeld van het door de Stichting gepropageerde ontblau- wen’ vindt Gerard Steijns. In de film-afwerkcentrales werken men sen die natuurlijk ook weleens een fout maken. Er wordt echter door de goede ontwikkelcentrales alles en alles aan gedaan om de gehele werkwijze zodanig te systematiseren en te automatiseren, dat vergissingen nauwelijks mogelijk zijn. Als foto- of filmliefhebber kunt u - overigens in uw eigen belang - alles nog vlotter laten verlopen door voorgaande verzoeken op te volgen. Zeer binnenkort zal een begin worden gemaakt met de afbraak van de St. Annakerk. Het College van Burgemees ter en Wethouders heeft een dezer dagen besloten het sloopwerk te gun nen aan G. van Hees B.V. uit de Paterstraat in Tilburg en wel voor een bedrag van f. 220.168,- (inclusief B.T.W.). Bij de hiertoe gehouden onder handse aanbesteding bleek dit bedrijf de la zijn. De hoogste ir f. 276.776,- (Jac. Ton van Reeken leggen op die aki ’Dat is misschien j noot in onze verenigi genwoordig zitten de elkaar, in hun flats, bouw-wijken. Zij aan om samen iet doen, zoals je dat vroeger met je familie of je buren deed. Dan ontmoet je elkaar weer. Ik geloof dat ’de Fènpruuvers’ in Tilburg de'enigen zijn, die het hele jaar door iets doen. Wij hebben in principe elke maand een aktiviteit gepland. Dit jaar trad onze eigen cabaret-groep op, er was een ’tonpraoters’-avond, groten deels ’volgesauweld’ door eigen leden. Bij welke karnavalsvereniging vind je dat? Dit jaar hebben we het nog een beetje binnenskamers gehouden, maar volgend jaar willen we er meer rucht baarheid aan geven.’ Als onze redakteur voorzichtig op merkt, datje bij zo’n vereniging, die het hele jaar door aktief is toch eigenlijk niet meer van pen echte karnavals vereniging kunt spreken, reageert Ge rard Steijns: ’Ga dat dan maar eens bij de Stichting vragen, die ziet ons nog steeds als een van de betere verenigin gen. En terecht! Voorop staat bij ons nog steeds karnaval. Dat is als het ware de centrale doelstelling. Kijk maar in onze statuten. Wat verwacht je trou wens anders van een vereniging, die een stadsprins kan leveren (Fons I is Fèn- Uitlening jei maandag, di: woensdag Voor diegenen, die geen geld voor een dure hifi-installatie of er niet voor over hebben tevreden zijn met een redelijke weergave van grammofoonplater den dertien elektrogrammofoom prijsklasse van ongeveer 300 tot 500 gulden onderzocht door de Stichting Vergelijkend Warenonderzoek. Ze be staan uit een platenspeler en een ver sterker samen in één kast en twee daarbij behorende, los op te stellen, luidsprekerboxen. Hoe goed een elektrogrammofoon is, hangt af van de kwaliteit van elk van de onderdelen apart. Wanneer de kwaliteit van één onderdeel matig is, zal die van het gehele apparaat matig zijn. De meeste grammofoons zijn voorzien van een saffiernaald, die 100 speel: heeft. Een diamantnaald echter 1000 uur mee, terwijl deze circa 3 zo duur is. van stereo- 25) is ver- ig Vergelijkend vendaallaan 10 De St. Annakerk is reeds bijna eigendom van de gemeente. Oj 1972 besloot de gemeenteraad het gebouw, de pastorie en de bijbehorende gronden te kopen. In het voorstel van het college van burgemeester en wet houders aan de gemeenteraad (23 fe bruari 1972) schreef het college reeds, worden voorkomen. De Nederlandse fotohandelaren zijn eveneens bij het gehele probleem be trokken. Zij verkochten de films aan het publiek. Iedere keer nu dat een film verloren gaat is er sprake van een teleurgestelde klant die mogelijk min der enthousiast voor het fotograferen en filmen wordt. Daarom enkele dringende verzoeken voor dit seizoen: Uitlening voor volwassenen en jeugd: maandag, dinsdag, woensdag - vrijdag dinsdag- en vrijdagavond We gingen er van uit, dat de bouwers ook mochten uitmaken, wat zijn bouw den.’ ’Inderdaad’, zegt Ton van Reeken, ’onze vereniging kenmerkt zich juist door een grote inzet van de leden. Natuurlijk zijn er bij ons ook de zoge naamde ’papieren leden’. Maar het is toch prachtig, dat er bij or mensen in allerlei commissies, standig een deel van het werk saai het om 21.0. 12 maart-I carnavalsopt bals. 1 april-Fosses-La-Ville carnavalsviering met de ’Chinels’, geïnspireerd op oude Italiaanse blijspelen. Hasselt internationale carnavalstoet om 14.00 uur. Duizenden Nederlanders zullen ook dit jaar tijdens hun weekends en hun vakantie fotograferen en filmen. De verschillende Nederlandse film-ontwikkellaboratoria willen alle foto- en filmamateurs er nog eens dringend op wijzen er bij het ter ontwikkeling zenden van 1 of meerdere belichte films toch bijzonder goed op te letten, dat: a) het juiste adres van het ontwikkellaboratorium wordt ingevuld. b) de juiste en complete afzender wordt vermeld. Een aantal filmfabrikanten verpakken bij iedere kleurenfilm een speciale enveloppe of een zakje. Deze dienen om de film na belichting in te verpakken en aan het ontwikkellaboratorium op te zenden. Het gebruik van een dergelijke enveloppe of zakje is uiterst belangrijk. Het stelt het afwerklaboratorium in staat volgens een vast systeem te werken. De foto- en filmliefhebbers krijgen daardoor hun films zo snel mogelijk weer terug. Films welke verpakt in allerlei doosjes of stukken papier bij een laboratorium binnenkomen, veroorzaken vertraging. De pastorie zal voorlopig niet worden afgebroken; zij is voor vijf jaar, met een optie voor nog eens vijf jaar verhuurd de Stichting Studiebelangen te Het sloopwerk zal uiteraard zo omzich- .tig mogelijk gebeuren, vooral ook in verband met de bebouwing omgeving. Rondom de kerk houten schuttingen geplaatst worden met valschermen. Van de afbraak zelf zal weinig bruikbaar materiaal overblij ven. De weerhaan met kruis en bal zullen in ongeschonden staat aan de gemeente worden overgedragen. ’ijswijk (ZH). Bestellingen door ing van f 1,75 op postgiro nr. >321, ten name van deze Stichting, bijplakken van f 1,75 extra aan postzegels op de adreszijde van De direktie van één ontwikkellaborato rium vertelde ons dat men alle films waarvan de afzender niet bekend is toch ontwikkelt en daarna projecteert. Men noteert de beelden welke op films voorkomen en aan de hand deze gegevens kan men bij navraag i amateurs veel films alsnog thuisbren gen. Een zeer kostbare service. Men gaat zelfs verder. Indien er een auto met autonummer spoort men de e:' op, in de hoop hi der te vinden. Ont te vernemen hoe weinij realiseren wat een service betekent. Ieder jaar blijven er in Nederland vele duizenden films bij de ontwikkellabora- toria, de PTT en de fotohandelaren liggen, omdat men de eigenaars niet kent. Behalve de hiervoor reeds genoemde oorzaken kan nog gewezen worden op gevallen waarin de afzender wel zijn eigennaam als afzender heeft ingevuld, doch als straatnaam of plaats het adres van het laboratorium •invulLEen^rnen-. selijke vergissing, doch tevens een fout, die verdriet tot gevolg heeft. Immers op vele films komen beelden voor die niet meer over kunnen worden gemaakt. Films b.v, met beelden van personen die inmiddels gestorven zijn. Ook de PTT-autoriteiten hebben het grootste belang bij het juist adresseren en verpakken van te ontwikkelen films. Ieder jaar immers wordt ook de PTT betrokken bij de vele speuraktiviteiten van laboratoria en amateurs. Dit kost geld en tijd en veroorzaakt allerlei frustraties, welke in de meeste gevallen door de amateur zelf hadden kunnen Café-Bar ,’Beerenhof’ Langestraat 42 Voor Uw geheel verzorgde BRUILOFTEN PERSONEELS- FEESTEN RECEPTIES VERENIGINGS- AVONDEN Zaal beschikbaar voor vergaderingen dat de constructie en de onderhouds- staat van het kerkgebouw zodanig wa ren, dat tot sloop moet worden overge gaan. Vooral de achterste koepel van het kerkgebouw, waarvan de balken zijn aangetast, bevindt zich in een zeer slechte staat. Enige tijd geleden is in de kerk provisorisch stutwerk aangebracht; rond 8 kubieke meter stuthout moest daarvoor gebruikt worden. ’Het bezit van deze percelen is voor de gemeente van belang te achten met het oog op de te verwachten stedebouwkundige ont wikkeling in de wijk St. Anna’, aldus burgemeester en wethouders in het voorstel aan de raad. Als mogelijke bestemmingen werden genoemd: par keerterrein, speelterrein of een combi natie van beide. In de wijk zelf bestaat nauwelijks parkeergelegenheid. 2) Heeft men geen speciaal ontwikkel zakje bij de film, verpak de film dan in een sterke enveloppe of een goed doosje. Liefst iedere film verpakt en voorzien van goed ?n goede afzender. Gebruik ipieren plaketiketten op cas- of spoeltjes. De praktijk geleerd dat vele plaketiketten T =t metaal van cassettes en spoeltjes slecht houden. Beroemd is natuui Binche waar bijv, voor Lichtmis be_ punt is dit jaar óp 6 in Binche de beroer struisvoge wordt er vroege ochtend van Aswoensdag ge danst en feest gevierd. In Aalst staat dezelfde dag in het teken van de Vuil Jeanetten met als hoogte de ’Verbranding van Vast Het hele carnavalsgebeuren strekt zich in België over een grote periode uit. De meest interessante zijn: 25 februari-Geraardsbt historische stoet van deelnemers meelope 20.00 uur het aanste kensbrand begint met dans en drank rond de vuurtoren tot diep in de nacht. 3 maart-Mahnédy 3 carnaval-stoeten om 16.00, 19.15 en 20.30 uur. 4 maart-Aalst cavalcade van Aalsterse komische groepen, 14.00 uur Malmédy om 13.00 uur grote optocht met meer dan 1000 deelnemers en om 15.00 uur het carnaval op straat met traditionele maskers. Tongeren 14.00 uur carnavalstoet. 4,5 en 6 maart - Knokke-Heist 3 carnaval en feest aan de Belgische op 4 maart 15.00 uur de Kinde; 5 maart-Aalst komische groep»*" de tweede keer door de stau ’Ajuinworp’ vanaf het Belfort. Malmédy dag vi risch straattonee dia. 5 en 6 maart-Maaseik carnaval op 6 maart-Aalst rondgang van pots uitgedoste groepen en om 22.00 uur ’Verbranding van Vastenavond’ Binche de dag van het carnaval in zijn meest authentieke vorm: de tocht en dans van de Gilles met de beroemde wassen maskers en groene bril. Ver gezeld van boeren, zeelieden, harlekij nen en pierrots in kleurige pakken en kostuums trekken de Gilles door de stad. Met in de avond en nacht rondo der Gilles en dans en feest voor iedereen. Malmédy vereniging ding van c Spa gr< 21.00 Dat die leden wat te vertellen hebben bij de ’Fènpruuvers’, daarover kan de ’wagenbouwer’ in het bestuur, Ton van de Klundert, meepraten. ’Een flink aan tal leden heeft na avonden praten (en zo nu en dan ook wat drinken) beslist, wat voor een wagen er dit jaar voor de ’Fènpruuvers’ in de optocht zal trek ken. Het enige bestuurslid, dat tot voor twee maanden het ontwerp kende was ikzelf. Openingsuren voor volwassenen en jeugd: maandag, dinsdag - vrijdag van 15.30 tot 17.30 uur dinsdag- en vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur woensdag van 14.00 tot 17.00 uur donderdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Het filiaal Nieuwlandstraat zal in 1973 verhuizen naar de Heikant. Zijn ’de Fènpruuvers’ nu zo tevreden met zichzelf en met het karnaval in Tilburg? Zeker niet. Wat het laatste betreft, wijst de voorzitter er op, dat zij met name over de optocht enigszins bezorgd zijn. Niet over hun eigen wagen dit jaar. Die wordt weer ’verrèkte’ goed. Nee, de bezorgdheid geldt meer het geheel, de opzet van de stoet. Daarover hebben de ’Fènpruuvers’ al kontakt met de Stichting. ’Onze verhouding met de Stichting is erg goed’, zegt Gerard Steijns, ’maar juist daarom kunnen wij ook problemen aan de orde stellen. Dat is jammergenoeg niet met alle verenigin gen zo. Ook over dat laatste willen we nog wel eens met de Stichting praten’. En de eigen vereniging? ’Wat ons het meest bezorgd maakt’ zegt Ton van Reeken, ’is, dat wij nog te weinig jonge leden hebben. Toen wij 5 jaar geleden onder de bezielende leiding Gerard Koks en onze oud-kas van Mulbregt begonnen, allemaal betrekkelijk jon mergenoeg veranderd. Veel leden zijn inmiddels getrouwd. Sommige zijn naar buiten Tilburg ver huisd, wat hen overigens niet verhindert om zelfs vanuit Rotterdam of Katwijk in de ’Fijnproever’ de aktiviteiten bij te wonen. Maar toch, onmiskenbaar ver ouderen we. Vandaar, dat we eigenlijk best wat mensen van zo tussen de 16 en 21 jaar zouden willen opnemen in de vereniging. Wij begrijpen wel, dat het voor hen financieel wat bezwaarlijk kan zijn. Daarom krijgen zij het eerste jaar onze penningmeester Theo de Jong reduktie op de kontributie.’ willen’, zegt Noes Hutte genen, die belangstelling hebben dit jaar maar eens komen kijken, of eigenlijk liever meedoen. Ze zullen met veel ple zier ontvangen worden door onze ’Vurpruuver’ René Hems en ’Nao- pruuver’ Willem van den Elshout.’ Niet door een prins, want de ’Fènpruuvers’ kennen er maar één en dat is hun Fons I. Die zal er in die vier jolige dagen trouwens ook wel eens zijn. Jeugdbiblioteek: dinsdag, donderdag - vrijdag woensdag zaterdag 3) Verpak niet meerdere films zomaar in een stuk papier met daarop het adres en de afzender geschreven of met een los briefje erbij gevoegd. U loopt dan grote risico’s >4) Lever uw* ..füms-liefst 1 handelaar in. Deze wee films op d moet toest De afdeling Middelbare Akten van de Katholieke Leergangen organiseert op 20, 21, 22 en 23 maaert in het kader van het Studium Generale een viertal literaire manifestaties in de Studio-zaal van de Stadsschouwburg. Hierbij is uitgegaan van een geheel nieuwe experimentele opzet waarbij is afgestapt van de traditionele gastcol leges. Uitgangspunt is dat het bezig zijn met literatuur niet in de eerste plaats bestaat uit ’praten over’ literatuur; literatuur moet je ’doen’. De keuze is gevallen op vier schrijvers van grote naam en invloed, die gelden als de grondleggers van de modernste Franse, Engelse, Duitse en Nederlandse literatuur, namelijk Marcel Proust (1871-1922), James Joyce (1882-1941) Franz Kafka (1883-1924) en Paul van Ostaijen 1896-1 Z"’ Werkteams van Katholieke Leergang chrijvers i 1 deskui red van Het zou de moeite waard zijn seizoen eens in een filmafwei te gaan kijken. Dagelijks worden er honderden postzakken met films bin nengebracht. Deze postzakken bevatten allerlei soorten films, vaak op de meest vreemde wijze verpakt. Er zijn films bij welke in verkeerde kleinbeeldcassettes zijn gespoeld en films welke op primi tieve wijze aan elkaar zijn geplakt. Soms komen ook vreemde zaken, zoals een pakje met een tandprothese of een enveloppe met geld binnen. Alles moet daarom grondig ge leerd worden, waarmee extra geld gemoeid is. Sommige ar voegen losse briefjes bij hun films of verpakken een aantal films in een ruw stuk papier met daarop de afzender geschreven. Waar iedereen weet’* dat pakketten in treinen en op stations nu eenmaal niet al te zachtzinnig kunnen .worden behandeld is het niet verbazing wekkend dat veel van deze pakjes reeds voordat ze bij het ontwikkellaborato rium arriveren worden beschadigd of geheel uit elkaar vallen. Films raken daardoor zoek. Slechts indien iedere film afzonderlijk op de juiste wijze is verpakt en voorzien van het juiste adres en de ijuiste afzender bestaat de kans dat films welke uit een groter pakket zijn gevallen nog terecht komen. Jaar lijks blijven er echter een aantal op Op het zeer geslaagde karnavalsfeest dat de Leuwegaopers voor de gehandicapte kinderen organiseerde schoot onze fo tograaf deze plaat. Als de omcirkelde

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 9