z' laten daveren van Haauwet gaonde i feeWajeen vafl e''' zotheid /Jl O' II De Pullen iat Forrvard De Verrekus- staauwers Proost met de Pinten 1 Carnaval in Zuid-West miiiiiiiia acht Nathalzen houwen ut gaonde IIIIIIIIS Ook Noad viert karnaval Karnaval in Tilburg Noord Kinderkarnaval Terra Nova op de carnavalstoer Zullie-Zotten versieren de Lindeboom I :;55 Programma ’De Pierewaaiers’ in Moergestel Brief aan de schietspoelen SI laart 1973 - pagina 10 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 1 maart 1973 - pagina 11 gao alle ’en. lavalskraant. prijzen indivi- ,50 Refrein: Vervolgverhaal 95 50 50 Couplet 1 Couplet 2 huis Couplet 3 104a. ih z n>\ van Z.D.H. iet Gemeente- o staon, want ze kunnen nie ver; iraand, ut zèn de schoanste van en onze markt die is daor nou, 't waoter blauw te bekken van de kou, lijkt un tranendal, if ’t ie wir karnaval g van het tij aan de met de raad van elf te j en te luisteren naar de kleurwedstrijd. - des ons lokaol - ïmaol. ce karna- in elf zal ver- ’root om ïcostumeerd Piere- ris de Brouwer met voor alle i, invaliden luwensociëteit in ïbied verdient QOAD’s tradi- De op bestemc Schaar Bleft ni r op ioor srs kender en al. len ’s zaterdag - dès hun >m allemaol. tun raod van ellef ie ut zellef. zun allen maoken. ran kraoken. 50 50 95 50 ,50 95 50 dat jaar WO k '50 ,95 test wordt ialf vijf in Nieuwlat zaterdagmiddag 3 maart tdercarnavalsfee de binnen irochiehui. Evenals vrijheid eelt het c van de 1 de met Gerard Hosli. Opper van de Raod van elluf der Schietspoelen. gehouden van de grote zaal indstraat 44. gecostumeerd Piere- Residentie ’Den Boo- was, komen (dun irste Raod van in de De Koningswei is weg i De meensen staon in ’t Veul winkels zonder klaanten, ut lijkt un tranendal, Waor maauwen we toch over want ’t is wir karnaval. burg heeft ongetwijfeld gehoord van indioze weekendtrip, die de Flepsteppers enkele weken geleden liet eiland Vlieland hebben gemaakt. De Vlielandse Carnavals- op dit eiland 'ilburg. ïrdiplein unt. Het In Tilburg staon de Iglo s op un rijke bij de markt, Die staon daor al twee jaore, dè hadde nie gedacht, Ze blève er nog staon, want ze kunnen nie vergaon, Stik ze nie in braand, ut zèn de schoanste van ut laand. heeft het televisieprogramma rest tot Gewest’ aandacht aan Vlielandmanifestatie be- We hebben Bikse Bergen mee un zwembad en un zoe. Daor kunde mee oew auto en de kenderen naor toe. Er leven wilde leeuwen, ze lopen in ’t rond. Komt nie uit oewen auto, want ze bijten in oew bips. >t gecostumeerd Pierewaai- thuis de Brouwer met ’De Ieder carnaval minded mens in Tilburg heeft ongetwijfeld gehoord van de gran naar he vereniging ’de Geitenbreiers’ heeft, om het carnaval ook in te voeren, de hulp ingeroepen van de Flepsteppers uit Ti karnaval 1973 et zal niet lang rAL TIL- oor iedere 4 4 4 J 4 4 4 4 4 Meej dun Prins - Vénr dp Haaikaai 4 4 i gecostumeerd Piere- >huis de Brouwer met >el en Z.D.H. evolg de diverse en in het Pierewa iepen Pieren en Pierinnen >orbeeld. DIT DWEILEN weg tc denken traditie rsrijk. 4 4 4 4 4 4 4 ¥*****■*¥¥*¥¥¥¥¥*¥¥**5 Traditieg Forward valsfeest N.K. Harmor" maal, de plaat genoten wordt, feest zich af en non-stoj Knollenprikkers en de Bietenstekers zorgt, Het Rainbowkwartet, ZONDAG 4 MMART 1973: 14.00 u Grote Carnavalsoptocht door de straten van het Pierewaaiersrijk, met o.a. diverse Harmonie- en Showgezel- schappen. ca. 15.30 u Onvangst Stadsprins Antonio op he huis met o.a. shows door de aanwezige muziekgezelschappen. ca. 15.30 u Groot Kinder-carnaval in de Residentie ’Den Boogaard’, met o.a. prijsuitreiking aan die kinderen die een prijs hebben gewonnen in de optocht, ca. 17.00 u Prijsuitreiking volwassenen uit de optocht bij clubhuis de Brouwer. 19.30 u Groot gecostumeerd Piere- gaard". Muziek door ’Die Alpenjager’. Z.D.H. Prins Antonio en Z.D.H. Prins Pieter met Hunne Gevolgen zullen hier op geregelde tijden aanwezig zijn, ter wijl zij ook hier en daar nog bezoeken zullen afleggen elders in het Piere waaiersrijk. 20.00 u Groot waaiersbal in clubl ’De Knollentrekkers’. Uitvoerig ’van Gewe deze dolle steed. Een van de onderdelen van dit festijn was de officiële aanbieding van een geit door de Geitenbreiers aan de Flepstep pers. telijl dag wie zunne Road van schuim nog zotter kan dan Z.K.H. Fons dun ógske in ut zeil houwen. Hij en zun gevolg drinken gezellig un pilske mee, en Fons krègt traonen in ogen as ie van zunne adjudant dat ie nog ergens anders naor toe 4 4 4 4 Flepsteppers kwamen terug n lok ^maart - al meej un hil groot bal. J VHelaildSe gClt Op Maandagmiddag 5 maart a.s. wordt in Terra Nova ’kinderkarnaval' gehou den. Alle kinderen in de leeftijd van 8-12 jaar zijn dan welkom, toegang gratis! Er is leiding aanwezig. Het karnavalsfeet half drie tot hal. van Terra Nova, 1 optochtkijkers, ’Geeft ons de ruimte’. Zij zullen hun best doen om u te laten lachen. Elk onderdeel van de groep heeft betrekking op ’ut gaonde haauwe en deur daauwe’. Opper Peer d’Iste der Nathalzen met zijn raad van elf en het bestuur van de Nathalzen zullen aan alle Nathalzen een onvergetelijke val 1973 aanbieden. De raad var vergezeld gaan van een eigen hofkapel, de Dorstlessers. Zaterdagmiddag wacht men de kinderen op het gr kinderkarnaval in de Rammelkast gaan karnavallen ie uitslag van de MAANDAG 5 MAART 1973: 13.00 u, Vanaf dit uur bezoekt Z.D.H. Prins Antonio met Zijn Gevolg en Hofkapel en Z.D.H. Prins Pieter met Zijn Gevolg de diverse openbare gele genheden in het Pierewaaiersrijk. Diver se groepen Pieren en Pierinnen volgen dit voorbeeld. DIT DWEILEN is een niet meer weg te denken traditie in het Perewaaiersrijk. 13.30 u Gecostumeerd Jeugdbal in de Residentie ’Den Boogaard’ voor alle Moergestelse teeners van 12 t/m 15 jaar. 19.30 u Groot waaiersbal in de Als de Calimero onder de Tilburgse karnavals-verenigingen willen de Nathal zen niet achterblijven met copie voor de karnavalskrant. Zij zijn er van overtuigd dat onder het bewind van Prins Fons d’Iste en de leiding door Jan van Wijk de Voorzitter, k succesvol zal verlopen. Het meer duren of ’KARNAV/ BURG’ zal een begrip zijn voc zuiderling. De optocht in Tilburg wordt ieder jaar beter en beter en ook dit jaar zal menige stad in Nederland weer met een lange nek uitkijken naar hetgeen de Tilburgse-karnavals-verenigingen aan het publiek zullen voorschotelen. Ook de Nathalzen haauwe ut gaonde en daauwe deur’. Ze doen mee met een grote groep en in navolging openbaar vervoer vragen zij waaiersbal in de Residentie ’Den Boo gaard’. Muziek door ’Die Alpenjager’. Z.D.H. Prins Antonio en Z.D.H. Prins Pieter met Hunne Gevolgen zullen hier op geregelde tijden aanwezig zijn, ter wijl zij ook hier en daar nog bezoeken zullen afleggen elders in het Piere waaiersrijk. 20.00 u Groot ersbal in clubhuis Knollentrekkers’. Niet alleen op sportief geb NOAD haar sporen, ook N( tionele karnavalsfeest heeft altijd aller aandacht getrokken. Daarom zullen ook dit jaar alle lieden van geelblauwen bloede weer de lol broek uit gaan hangen. Maandagavond 5 maart a.s. worden dan ook allen, die zich enigszins bij het wel en wee van NOAD betrokken voelen, verwacht in Café-Bar BEERENHOF in de Langestraat. As de veurtekenen nie bedriegen Zullie, de karnavalsvereniging vur Tilburgers van 17 tot 27 jaor, dees joar de grootste karnavalsfisten houwen waor ge ooit van geheurd het. Dè ze van Zullie ieder jaor wir kaans zien om het nog gekker te maoken dan dè ut al was, blèkt wel uit ut feit dèt er vur ut irst in de aocht-jaorige geschie denis, twee Zullie-zottenfisten gehou wen worden. Om ut knaleffect van deze knalfisten nog groter te maoken hebben ze de zotste opperzot, die er in kruiken stad en omgeving te vènden was, ge- vraogd zunne scepter te zwaoien! Pint dun twidde smoakt toch nie) mee zunne Schuim zal zurrigen dè ge stemming komt en blèft. Ze worden daarbij geholpen dur ut huisorkest, ’De Biermeppers’, die den Carnavalsvereniging 'DE BLAOKERS’ organiseert op a.s. een Kindercarnavalsfeest in de benedenzaal en op de binnenplaats van het Westend’s Parochiehuis aan de Poirterstraat 4a. Evenals vorig jaar neemt zij ook weer deel aan de grote Tilburgse Carnavalsoptocht 1973. Op zaterdagavond 3, zondagavond 4 en maandagavond 5 maart a.s. zal er uitbundig Carnaval gevierd worden met haar eigen huisorkest 'DE BLAOKERS’ in de benedenzaal van het Westend’s Parochiehuis. Deze karnavalsverenigin; monie l’Echo des Monta; dit jaar weer een druï Heuglijk is het feit dat de tiende maal een 1 verzor Dat g zich nooit maar bij wel Pullen! Prins Ariston III verzoekt de Pullen op 3, 4, 5 en 6 maart afstand te nemen van alle grote en kleine zorgen. Alle evene menten vinden plaats in Concertzaal v.d. Brekel, Korvelplein 44. Aanvang telkens om acht uur. Muzikale mede werking wordt verzorgd door De Hof- blazers, een uit eigen gelederen ge vormd orkest en verder door de Mixers. Het kinderkarnaval wordt gehouden op zondagmiddag en begint om half vier. Witte gullie wel dè de Prins saoterdags unnè russepsie hee in de schaauwburg Biste Schietspoele, Hedde gullie ok al zonne tèèd mee de kriebels in oew lèèf rondgelóópe net as ikke? Gat jen wè heegut toch geduurd war! Mar naa zemme bekaant zó wèèt. Op 3 mèèrt wik ullie ammal in ’t getaauw zien komen, as Prins Fons dun irste wir wordt ingehóld. Ik verwocht degge daor ammal bè zult zèèn want aggut begien al mist, hoe wildut dan toe ’tend toe gaonde haauwe? Witte gullie wel dè de Prins saoterdaags unne ressepsie hee in de schaauwburg en degge daor ammal meugt kome? Ik nog gesproken en hij zü gèère Ie krüike daor mekaare’nin de jpe van de drukte. Ok ik ullie dus en de klèèn dur ók bè zèèn om de te géve en dè vèène ze ZATERDAG 3 MAART 1973: ’s Namiddags brengt Z.D.H. Prins Anto nio met Zijn Gevolg een bezoek aan zusterklooster ’Huize Stanislaus’ en aan het Bejaardentehuis ’St. Anthonius’. 20.00 u Gecostumeerd Pierewaaiersbal in Residentie ’Den Boogaard’. Muziek door ’Die Alpenjager --Z.D.H. Stads prins Antonio van ’De Pierewaaiers’ en Z.D.H. Prins Pieter van de Jeugdraad van ’De Pierewaaiers’ met Hunne Gevol gen zullen hier op geregelde tijden aanwezig zijn. In de loop van de avond zal Z.D.H. Prins Antonio met Zijn Gevolg ook nog bezoeken elders in het Pierewaaiersrijk afleggen. 20.15 u Z.D.H. Prins Antonio en Z.D.H. Prins Pieter zullen in het bijzijn van de Hofhouding van ’De Piere waaiers’ met een korte plechtigheid Carnaval 1973 openen in clubhuis de Brouwer, waarna ook hier een groots gecostumeerd Pierewaaiersbal zal aan vangen. De muziek hier wordt verzorgd door ’De Knollentrekkers’ uit Goirle. èège gaang gaon, as rèèchtgeaorde gaonde haauwt, ruik gao net zó (af)knapt. ing van de Har- .tagnes heeft ook ruk programma, t zij dit jaar voor karnavalsmiddag argt in Huize De Bocht te Goirle. gebeurt op maandag. Zij hebben it op dit feit laten voorstaan, dit tweede lustrum mag dat eens in de krant. Mooi werk uitgenodigd, kaortje krègen l Joske Burgers, 1 gullie ok naor Zt Programma: Zaoterdagmèrgen 10.00 uur, Alle Zul- liërs tuigen dur eigen en dun Linden boom op. 14.00 uur De miste Zulliërs staon aon ut station om dun stadsprins af te haolen. 20.00 uur Het fist in dun Lindeboom begient. 21.30 uur Pint dun twidde en komen kèken of het ut al is. 22.00 uur irste komt un c~‘ Hij en zun gevol pilske z’un heurt moet. 0.20 uur Alle Zulliërs doen de grotste moeite om dur ègen huis terug te vènden. Zondag: zaoterda; kijken ii; hillen avond un lekker blaos en piep muziekske zullen toeteren. En dè .gao dan allemaol gebeuren op zaoterdag 3 en zondag 4 maort, in de hille tent van Hotel dun Lindenboom op dun Heuvel. As ge ok wilt komen, dan zéde bij deze Ge kunt nog wel un bij dun Lindenboom of Besterdring 24. Komde Jullie. Het Bossche, zeg maar Oeteldonkse, carnavaleske zangduo De Twee Pinten heeft voor de zoveelste keer toegesla gen. Onder het sprekende motto ’Proost met De Pinten’ werden op deze LP 12 nieuwe feestkrakers vereeuwigd van De Twee Pinten in een nieuwe samenstelling. In augustus 1972 verliet Wim Kersten medepint Joep Peters, omdat zijn eigenlijke werkzaamheden - hij is eigenaar van een schoenenzaak - hem zozeer in beslag namen, dat hij de tijd niet langer kon vrijmaken om avond-aan-avond kris-kras door Neder land op te treden. De Twee Pinten, in 1967 bij wijze van een grap ontstaan, genoten inmiddels een dermate landelij ke vermaardheid, dat zij het grootste gedeelte van het jaar volkomen volge boekt waren.' 2000 kilometers rijden per week is daarvan nu eenmaal een niet altijd even geweldige konsekwen- tie. Joep Peters besloot echter door te gaan en samen met de reeds voor stand-in fungerende Rein Matrona, vormde hij de nieuwe Pinten. Geinige Joep en jolige Rein hebben het gewe ten. Menige zaal, of dat nu een piep klein dorpscafé of tijdens een groot galafeest was ('plezier is immers niet gebonden’! is inmiddels volledig platge- gaan en wanneer we Joep en Rein, die ontzettend veel plezier in hun werk hebben, mogen geloven, zullen er nog vele volgen. Hun liederen zijn er in ieder geval naar en ook deze LP is een bewijs van hun onvervalste levensvreug de. PROOST! Evenals vorige jaren zal ook dit jaar Karnavalsmaandag een optocht dc Tilburg-Noord trekken. De uit de feestcommissie van de Wijk raad geformeerde werkgroep ’Karnaval 1973’ is reeds weken bezig met de voorbereidingen. Wat voorgaande jaren nog een specifieke kinderoptocht was, belooft nu een echte karnavalsoptocht te worden, met echte karnavalswagens, groepen, muzikanten, reclamewagens, etc. Alle wijkbewoners, jong en oud, met of zonder feestneus, worden uitge nodigd zich bij de stoet aan te sluiten. De optocht begint om 2 uur te trekke vanaf de Benatzkystraat. Alle deelnemers worden verzocht om half twee aldaar aanwezig te zijn. Na een rustpauze op het Ven trekt de optocht naar het eindpui plein naast de kerk op de Schans. Daar zal nog enige tijd worden gehost en gesprongen. De muzikanten van de Harmonie ’Heikant’ zullen daar voor begeleiding zorgen. De Stadsprins Prins Fons den Eerste met de Raad van Elf en Hofkapel zullen de optocht komen gadeslaan. Een deskundige jury zal de toekennen voor groepen en duelen. hiiis gebrocht het motte wel avvussee- ren om bè Theoos te kome, want krek omdèmmur zonne tèèd op hebbe motte wochte wikkur vruug mee begienen om ’t zó laang meugeluk gaonde te kunnen haauwe. En rékent ur goed op dewwum van ’boerekiele’ ketoen zulle géve! Sondaags verwocht ik oe vanèèges gus op de kaaibaand te zien staon om nor dun optocht te kèèke, en nie alléénig kèèke, mar ge meugt gerust ok unne keer kwèèke van entuzjasme agge ’ne schóóne waoge vubè ziet gaon. Vur mèn part sloddoe haande kepot van 'tapplaus, mar willen heure doekoe! En agge dan oew èège stèèf gestaon het van ’t waogentjes kèèke, godde saovus oew spiere mar wir lekker loshossen en bèsmèère. En dèttè laot wordt gift niks, agge mar zórgt degge smöndaags om 2 uur oew onderjorige en ondermaotse schietspoeltjes, tot en met elluf jaor en bove d’elluf centimeter, bè Theoos ingeléverd het, want dan gómme mee dè klèèn grut un gróót fist baauwe mee iets om te smikkele, mee un glóske prik en veul prèèze. Dè fist gao méénstus drie uur en elluf menute dure. Ge ziet wel degge gin tèèd krèègt om ’t niet gaonde te haauwe, want hiernao mot. awwir opschiete, dan gómmut saovus bè Theoos wir is dikskes over- i, dunnekes is vur mèèn nie good gt, denktur goed om! aags kun doewen mar zürgt deggut, toe ’tend toe want unnen echte kri laang on de pils tottie Haauwdoe war. Door middel van plaatselijke publika- ties is vanuit huize Piusoord de interes se gekomen om de Vlielandse geit een onderdak te verlenen. Op dinsdag 6 maart om 14.00 uur zal deze dan ook officieel door dé Flepsteppers ten huize Piusoord worden aangeboden..Om niet alleen dit tehuis, maar ook andere instellingen in Tilburg een troeteldier te kunnen aanbieden, is de story van de Vlielandgeit een vervolgverhaal gewor den. egetrouw gaat de hockeyclub rd zondag weer een stevig Carna- organiseren. Opnieuw is de rmonie, nu al voor de 25ste plaats waar de gastvr t. In 3 zalen speel top muziek v ie boerenkapel afgewisseld n nci ixainouwKwariet, voor een fijne carnavalssfeer. Bezoeken van o.a. Prins Fons en zijn Raad van Elf compleet met de Hofkapel staan op het program ma. De kaarten zijn in voorverkoop verkrijg baar. degge hè’m lest rno ap zien dè de mui» weeg zulle lóóp daor verwocht i spoeltjes meuge i Prins un haandje harstikke jofel. Jè, en agge dan oew klèèn manne nor ipbrengst van deze attrakties is md voor 11 bokken c.q. geiten, die door de Stadsschouwburg en de Flepsteppers middels een geiten- en bokkentocht op halfvasten aangeboden worden aan 11 tehuizen voor geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen. Op deze manier worden ook deze mensen bij het steeds sneller groeiend Carnaval in Tilburg betrokken. We gaon verder waor we dags opgehouwe zèn! mar we irst naor dun optocht. Haauwet gaonde, haauwet gaonde, In de schonste stad van ’t land. Wilde medjes kussen, pilskes drinken, hossen op den vloer, wilde leven en wè geven, wilde woensdag op oew benen beven, mde, haauwet gaonde, nie liggen in oew nest, Gift dè vrouwke mar un haand, durre vadder was fabrikaant, Haauwet gaonde, doe oe best. 4 De Haaiplekkers bij J ’t Witte Paardje De Haaiplekkers van dun Haaikaant, Zet ók dit jaor wir nuuws in de karnt We gaon ut vieren deez’ karnaval Meej boeren burgers ken De Haaiplekkers beginne Dè gebeurt in ut Wit Perdje c En Ge bent van harte welkor De Prins kom ók meej zui As gullie komt dan ziedde Veul leut zullen we meej 2 Hil dun Haaikaant zal ervt En zondags in de grote karnavalsstoet Daor doen de Haaiplekkers ók wir aon meej en hopenlijk goed. We hebben ók unne grote waogel klaar En dè gao dit jaor over Dokter van de Schaar. Haauwet gaonde dochten wij meej elkaar. Iedereen komt wir kèken - reken maar, ’s Aovonds haauwen we wir een hil groot bal - raod van elf en al. Veur de Haaikaantse kender is er ók wir wè te doen. Op Maondag een grootse optocht net as veurig seizoen. Ge komt ’s Maondags ók mar wir naar hier Ok dan hedde wir hil veul plezier. ’s Maondags en Dinsdags aovonds in ut Wit Perdje - Haauwen we wir een heel leutig bal - kom mar aller Ook dit jaar heeft deze aktieve klub Het Brouwerswapen als thuis. De fees- jkheden beginnen al op zaterdagmid- met een leuk kinderkarnaval, want de jeugd heeft, heeft de toekomst. Om half twee wordt iedereen verwacht om dan gezamenlijk de Prins aan het station te gaan begroeten, ’s Avpnds om negen uur begint het grote karnaval. ’s Avonds tussen twaalf uur en half één wordt de stadsprins verwacht voor een bezoek aan de stal. Op zondag wordt natuurlijk deelgenomen aan de grote optocht. De kollekte in de stad wordt mede door deze klub verzorgd. Om acht uur ’s avonds is er weer een groot bal. Op maandagmiddag is het dweilen geblazen, maar ’s avonds om half negen is iedereen weer in de stal voor het feestelijke bal. In de loop van dinsdag gaan de ver- rukusstaauwers op bezoek bij een aan tal zusterverenigingen. Het sluitingsbal begint om acht uur. De trekking van de loterij is om half tien. Om 11.11 uur begint de Prins aan zijn laatste secon den en ongetwijfeld zal de Raad van Elf heel wat werk hebben om het allemaal tot een goed einde te brengen. Op zondag 4 maart namelijk zal op het Carnavalsfeest, dat de Stadsschouwburg samen met de Flepsteppers in het totale Schouwburgcomplex organiseert, een 4-tal kermisachtige attrakties te vinden zijn: ballen gooien, vissen vangen, ring werpen, rad van avontuur. Bij deze behendigheidsspelen zijn mach tige onderscheidingen te winnen, die tevens een herinneringsmedaille aan het 4-maart-feest zijn. DINSDAG 6 MAART 1973: 14.00 u Carnavalsmiddag MOERGESTELSE Bejaarden, en Leden van de weduwense de Residentie ’Den Boogaard’. 19.30 u Groot gecostumeerd Piere waaiersbal in de Residentie ’Den Boo gaard’ met muziek door ’Die Alpen jager’. Z.D.H. Prins Antonio en Z.D.H. Prins Pieter met Hunne Gevolgen zullen hier op geregelde tijden aanwezig zijn, tèrwijl zij ook hier en daar nog bezoe ken elders in het Pierewaaiersrijk zullen afleggen. 20.00 u Groot geci waaiersbal in clubhuis ’De Knollentrekkers’. 23.45 u Verbranding in de open lucht voor de Resi4entie ’Den Boogaard’ van de Verenigingsmascotte PIERROT XI. 24.00 u Officiële sluit ing van de Moer gestelse Carnavalsfestiviteiten. doe

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 11