>M FLORYN 1 bejaarden centum te berkel enschot Ik ih Duits concern ontwikkelde lichtwissers voor meer veiligheid bij vuil en regen Berkel Enschot heeft over LMS Tilburgse Operette Vereniging bracht 35 jaar lang zeer verzorgd zang en spel anderhalf jaar bijzonder fraai en modern bejaardenhuis 1 RONDOM 28-30 EN B.V. DANSEN LEREN... is voor huubvan den hout Nico nam afscheid HUISHOUDELIJKE VORMING IEDEREEN PUUR PLEZIER Grote showroom voor auto’s DANSSCHOOL VAN OPSTAL Ha fijn... eenborfêl floïyn! ig 25 januari 1973 - pagina 2; DETILBURGSE KOERIER Donderdag 25 januari 1973 - pagina 3 HONDERD MENSEN KRIJGEN MOOIE LEVENSAVOND een bedrijf, op kantoor, Hart vi Brabant van gendt mühlstaff utrecht architektenburo EEN BLOEIEND GEZELSCHAP ongeveer LBURG Feestprogramma Na veel moeite zal tussen de gebruikers en uitvoeren in over- render en de voor dit n soortgelijke funktie* Stichting, elektrotechniek 2 - TILBURG DOKTERS sntrale antennes. snburgplein 2, WEEKENDDIENST 116c, Goirle, Klubs voor: Inschrijving: Iedere avond van 7-9 uur CHICAGO Foto Van Aarle. NOORDERLICHT de Brink, 69, Tilburg. Orionstraat npenwlnkel van G.G.D. en ten de werk- i. Eveneens congregatie is in Door actief werken van de t ter met steun van de provinc krijgt zicht fraaie en nuttige i, waarmee len instem- de knoj innen e i 11 februari een ig te verzorgen. immer een Het heeft Nit Dierenartsen Bosscheweg 110, Enschot, 1648. ject afkeurde gemeente de die iioos liede zich het f. 5.000.000, de lik- ientrum ’De Kr .421499. leverbaar voor: r', Ford Tau- )pel Rekord, Ascona en -omple’ o van Rooy schotsestraat 156 I. 43 09 51 - 43 21 59 spoeler, 1,5 1 in- van de auto’s is burgemees- inciale over red igende i tot de et wijkcentrum Stok- r assistentie van de mpension van de Stichting St. gericht aan het terrein Torentjes- i «ïisenhowerweg en Joost van den plampen. Deze werd in de landen onder extreme om beproefd - en nu is de jrbaar. ook geopend van terdag geopend van i zon- en feestda- 1-18.00 uur. HULP NODIG Belt 0011 voor Brandweer, Politie. Autohulpdienst buitt uren tel. 432113. V. Blerck, Spreekuurtij de 12.00-12.30 i uur. f die er bepaalde worden, iet verhaal hen, achtig zij zullen de Bij: Gebouw Amicltla’, Koestr. 28. Tel. 671997-422068 Het nieuwe opvolger i Gerardus’ werd geb< jaren steer schaffen heren op leeftijd, werd het tehuis eigenlijk bejaardentehuis. Aan het zestiger jaren stelde de inspectie bejaardenoorden vast, dat niet meer voldeed aan redelijk i opvolging rheiligst J!a srichte stichting he om het huidige Zilveren kaartclub 55-jarige W. van Boxte', 5), Jan Schellekens (52) richtten 25 tclub op. De twee In zijn binnenke daar zeker als je tussen de 17 en 25 jaar bent en als je werkt: thuis (huisvrouw is ook een beroep!), in een winkel, op een bedrijf, op kantoor, of waar dan ook dan kun je je opgeven voor de cursus Op tniseren de ’Rammelaers’ pettenbal. Op deze 'De Verrekestauwers’ zijn. Ieder die karnaval mee wordt vriendelijk uitgenodigd "te wonen, de intree ?en en wordt gehou- café-bar De Veld- 89. Hilvarenbeek Dr. H. Ruhe, Vrijthof 27, Hilvarenbeek, tel. 04255-1335. Door een druk op de knop geeft de Bosch-lichtwisser binnen enkele secon den weer onberispelijk zicht door goed licht. De grootst mogelijke veiligheid is hersteld. Al naar gelang de auto, waarin de installatie moet worden gemonteerd, Zaterdag 27 januari Bij spoedeisende gevallen, gedurende hei weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! i 7 febr.: Lezing over licht en ingsbronnen. Verzorgd door Eindhoven. Deze avond begint 5 uur. iplex op 17 januari en het voltooid moeten sn men dit berekent naar gemiddelde van de niet sn, dan is de le opleve- augustus 1974. °n en concerten is ;ven tot bloei geko- houden kwijls in jrschillen- o.a. een St. L-dag en heb- ctblad Tnter- In Noorderlicht kunt i Dracula contra Franken maar u moet hebben. Voor de 41ste werk a.s. zaterdag om 23.45 Het Porno-schip. en persoonlijke inzet van verschillende leden die zij in deze 35 jaar gekend hebben, wisten zij zich hierdoor heen te slaan en kunnen ze nu terug zien op een levendige en bloeiende vereniging. heid is de stichting er toch in geslaagd het bouwproject van de grond te :t>en met het verheugende vooruit- ht, dat het tehuis over anderhalf jaar iruiksgereed is. elk geval een aanwinst voor de gemeente, de bewoners ten zeerste zulle men. u griezelen met nstein - 18 jaar - wel sterke zenuwen PETTENBAL RAMMELAARS 27 januari orgar het traditionele avond zullen ook aanwezig wil vieren om deze avond bij t is gratis voor iederet den in de Residentie hoven Veldhovenring Anderhalf jaar Met de aanvang van het comj officieel begonnen 325 werkdagen worden. Indien het statistisch werkbare dager ringsdatum 21 t In het planningsschema wordt er naar gestreefd om de wooneenheid op 1 december 1973 geheel glasdicht en verwarmbaar gereed te hebben. Uiter aard is dit complex in eerste instantie bedoeld voor de bejaarden van Berkel- Enschot. Daarna komen de familieleden van hen, die in Berkel-Enschot woon- yjn, in aanmerking. e religieuzen van de c Zondag 28 januari Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! Goirle Dr. Hooft, Tilburgseweg tel. 04247-1765. Verder zal een feestcommissie op dag zorg dragen voor een grandk feest voor de leden. Ook heeft de commissie gedacht aan de kinderen van de leden en donateurs door voor hen op geweldige feestmiddag 26 januari chtstraat 21, tel. “n en zijn koplampen ;ze soms al weer vuil. is soms gevaarlijk. Bovendien moet men De meeste chauffeurs waren daardoor ook geneigd ipen als een soort natuurverschijnsel te beschouwen, iet veel kan doen. De 55-jarige W. van Boxtel, Jan Sanders (65), Jan Schellekens (65) en Jos Horvers (52) richtten 25 jaar geleden een kaartclub op. De twee thans gepen sioneerden waren vrijgezellen, de twee jongeren waren getrouwd en ze kwa men elke twee weken zaterdagavond bij elkaar bij het gezin Horvers, Berkdijk- sestraat 55. Dit hebben ze al die jaren volgehouden. Eerst speelden de mannen hoogjassen voor de spaarpot, daarna mochten de vrouwen meedoen en dan werd het rikken. Het zijn altijd gezellige avonden geweest, zo verzekerde ons de heer Horvers, en we hopen er nog tot in lengte van jaren mee door te gaan. Ter ere van het feest gaan zij met z’n allen een weekeinde naar Luxemburg, maar op de jubileumavond wordt er natuur lijk gekaart. Allicht. 1938 en is ontstaan uit het Tilburgs die tijd met een aantal zangers(essen) operette- "L.-Lar kwam men op het ing op te richten en zo ontstond de Dat men hiermede heel wat muzieklief- tan heeft daar zijn we van overtuigd als js en acties van deze nóg zo bloeiende vereniging eens Dat het publiek een echte lachfilm waardeert blijkt wel uit: What’s Up Doc? (Hou je roer recht) welke voor de 6de week wordt geprolongeerd in Chi cago, alle leeftijden. PROGRAMMA - F.A.K. LUMEN Maandag 29 januari: Rondreiskollekties van de bond. Besproken worden foto’s van: Kennemer fotoklub Haarlem, Fotoklub Leidschendam, ’De Iris’, Har derwijk. Donderds_ beginners en beian°ct We worden amateur^ tot wedstrijdfoto. Ideeën. Eksj Kompositie. De speciale zaken di nodig zijn. Woensdag verlichting Philips E om 7.15 men, Ringb. West 273, tel. 0 en Nachtdienst, werkdagen ’.00 uur, zate 8.00-22.00 uur en op gen geopend van 11.00- In het Winkelcentrum aan de Thomas van Aquinostraat bieden de laatste dagen alle winkeliers aan de klanten een speciale service. Deze winkels, die bijna alle branches omvatten, zullen een week lang de klanten extra-voordeel presenteren, zulks in verband met de vestiging van twee nieuwe zaken, die op deze manier feestelijk worden ingehul digd. Het gaat om het Woninginrich- tingsbedrijf Wim van Erve B.V. i.o. en om het nieuwe Cafetaria Restaurant ”t Rotterdammerke’, beide actieve zaken- ien, die geen moeite zullen Jiebben h daar een goede plaats te verwerven. Drumband Prins Willem Alexander gaat zich zondag met extra feestvertoon op straat begeven. De band is in het bezit gekomen van acht nieuwe parade trommels, die van zo’n hoogwaardige kwaliteit zijn dat ze in Nederland elders niet te vinden zullen zijn, aldus ver klaarde ons een der bestuursleden. De presentatie vindt plaats in de straten van de parochie Trouwlaan. Om één uur vertrekt men vanuit het parochie huis. Bij Bosch leidden deze onbevrt toestanden al jaren geleden constructie van een wis- en wasinstalla tie voor kopl noordelijke la standigheden installatie lever afscheid. In zijn woonplaats Goirle begint hij binnenkort een eigen zaak en we zullen daar zeker nader op terugko men, want Nico de Beer was namens de firma Frans van Aarle jarenlang foto graaf voor de Koerier. Zijn vaste weke lijkse bijdrage vormde steeds de cirkel- tjesfoto, die nog immer een grote populariteit geniet. Het heeft Nico de Beer daarbij bepaald niet aan fantasie ontbroken. Hij dook op bij de meest onverwachte gebeurtenissen en daarom kon de Koerier het thema van de foto rustig aan hem over laten. We danken Nico voor zijn zeer vlotte medewerking en wensen hem in Goirle alle sukses. Apothekers 2 Heydens, Molenbocl 426244 (A) J. W. van Nun« 672076 (A-N) A-N- Avond- e A - Op 18.00-22. moeten c welke 0,3 goedgekeu “af. nomischt Dit h-~ Vanzelfsprekend wordt in de toekomst door foto Van Aarle een nieuwe ’onbe kende’ kiekjesmaker op pad gestuurd om steeds nieuwe mensen door middel van het cirkeltje gelukkig te maken. Tieners (±14- ±17 jaar) Twens (±20 jaar) Gehuwde paren snsion ’St. <.erklooster loop der ig ging ver- dames en jaren vijftig en algemeen Na al deze feestelijkheden gaat het Bestuur en de ruim 80 leden zich weer opmaken voor de toekomst (die zij met een gerust hart tegemoet zien) zodat men ook in de toekomst weer dikwijls zal horen over: de Tilburgse Operette Vereniging. invaliden ontspa Stokske’ is met i verhuisd naar het Corellistraat woensdagmid uur de ontsj houden. Voor vervoer wordt eventueel gezorgd bij urgente gevallen. Als u van dit vervoer gebruik wenst te maken, dient u zich op te geven bij de voorzitter, C. J. Frijters, Vivaldistraat 244, Stok- hasselt. Tel: 552654, lag 1 febr.: Fotokursus voor rngstellenden. Les 6. urfotograaf. Van kiek leeën. Ekspressie. die soms Rasenberg, 1 tel. 04251-U H. Timmerman, Nieuwe Bosscheweg 105, tel. 435568. v. Riel, Postelse Hoeflaan 43, tel. 674590. Dierenkliniek 432867. bejaardenpension is de van het aloude pens dat in 1923 als zuster jouwd maar in de 1 sds meer huisvesting aan bemiddelde i Pas in de j' een bejaardentehuis. Aan het einde van de zestiger jaren stelde de inspectie op bejaardenoorden vast, dat het tehuis niet meer voldeed aan redelijk te stellen eisen. De inmiddels in opvolging van de Zusters van het Allerheiligst Jlart van Jezus opgerichte stichting heeft eerst geprobeerd om het huidige gebouw uit te breiden en te saneren, maar dit werd door Den Haag de voet dwars gezet. Merkwaardig genoeg was het dezelfde instantie in Den Haag die vervolgens ook het nieuwbouwproje met de boodschap dat de eerste acht jaar niet in aanmerking kwam voor subsidie. die in Berkel-Enschot werkzaam zijn geweest, in aanmerking komen. Indien de mogelijkheid hiertoe aanwezig is, zullen ook zij die van buiten Berkel- Enschot komen, gehuisvest kunnen worden. De criteria van opname zullen nog opgesteld moeten worden en een op- narne-commissie zal nog geformeerd moeten worden. Derhalve kunnen hier over geen verdere mededelingen worden gedaan. Er zal in ieder geval plaats zijn voor plm. 50 bejaarden, die een verzorging behoeven en voor plm. 50 bejaarden die zelfstandig kunnen leven. NIEUWS VOOR INVALIDEN De oanningsvereniging ”t ingang van 17 januari ït nieuwe wijkcentrum, t 10, Stokhasselt, waar elke iddag van 1.30 uur f/m 5.30 spanningsmiddag wordt ge- Meer dan 40 uitvoeringen van verschil lende operettes werden gegeven. Hier mede hebben zij niet alleen het cultu rele peil in Tilburg omhoog gewerkt, maar hierdoor hebben zij zich ook een behoorlijke plaats weten te veroveren in de Tilburgse amateur-muziek wereld. Ook hebben zij hiermede een operette- repertoire opgebouwd waarmede zij naast de jaarlijkse uitvoeringen ook operette-concerten verzorgen. SPELPLEZIER VOOR KINDEREN Zondagmiddag 28 januari a.s. wordt in het wijkcentrum 'Nieuwbraak’ De Schans 123 een soort doe-het-zelf- toneel voor kinderen van 6-12 jaar gebracht. Hoe werkt nu zo’n doe-het-zelf-toneel? Er wordt uitgegaan van een eenvoudig verhaal, dat door de kinderen zelf dan zijn, op hun manier in een bep toneelvorm omgetoverd mag De kinderen mogen zelf met he gaan spelen. Ze mogen zich verkleden als ze willen, samen iets gaan bedenken, en meespe len, waardoor iedereen de kans krijgt eigen ervaringen, gevoelens e.d. in te brengen. Want elke voorstelling moet een spel van het kind zijn en de kinderen zelf spelplezier geven. Kortom: er is gelegenheid voor de kinderen om zelf mee te spelen, maar ook om alleen kijkend deel te nemen. Voor verlegen en minder verlegen kin deren is dus plaats genoeg. Aanvang 15.00 uur. Ieder kind is van harte welkom. Vereniging Naast de uitvoeringen ook het verenigingsleve men. En om dit levendig te h< organiseert het Bestuur dikv:! samenwerking met de leden ver de acties. Zo kennen zij Nicolaasavond, een T.O.V. ben zij een eigen contact mezzo’. Dat wil echter niet zeggen dat deze vereniging nooit tegenslagen heeft ge had. O zeker, ook zij hebben te kampen gehad met de ’ups en downs’ waarmede praktisch elke vereniging wel eens te maken krijgt. Maar door enthousiasme Hierdoor kregen zij niet alleen in Tilburg bekendheid maar ook buiten de Tilburgse grenzen werden zij een graag geziene gast. Een graag geziene gast werden zij ook in Canterbury (Enge land) waarmede zij enkele jaren contac ten hadden en waardoor Internationale Operette-concerten tot stand kwamen. Koplampen geven vol licht, als de glazen schoon zijn - dat is vanzelfsprekend. Weinige chauffeurs hebben er echter een voorstelling van, hoe sterk de lichtstralen al door ’onschuldig’ vuil nadelig worden beïnvloed. 9e Duitse Automobielclub (ADAC) stelde de volgende verlieswaarden vast: 40 pet. licht- en zichtverlies bij een grauwsluier door de regen 50 pet. licht- en zichtverlies op een droog-vochtige weg 90 pet. licht- en zichtverlies bij sneeuwmodder! Tot nu toe moest de chauffeur steeds weer stoppel schoonvegen - en na een paar kilometer waren dez Het stoppekost moeite en is eruit in de regen, vervuilde koplamp waartegen men nit NAAIEN op maandagavond 7 avonden naailes 3 avonden mode en make-up boetiekentocht door Amsterdam De cursus kost 30, Actie ’Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalken-Otten, Ringbaan Oost 391, tel. 424693, Tilburg. Mevr, de Bont-Rondema, Burg. v.d. Mortelplein 113, tel. 674969, Tilburg. Mevr. Wolfs-v. Dommelen, Orionstraat 14, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kuysters-Verschuuren, Hoogeind- seweg 48, Goirle, tel. 1955. Mevr. v.d. Avoird, v. Rijckevorselstraat 15, Loon op Zand, tel. 254. GEWONE KEUKEN op woensdagavond 7 avonden koken 3 avonden over voedingsleer, kruiden en makrobiotiek Eten in een makrobiotisch restaurant De cursus kost (alles inbegrepen)./ 30, FIJNE KEUKEN op maandagavond 7 avonden koken 3 avonden over voedingsleer, kruiden en makrobiotiek Eten in een makrobiotisch restaurant De cursus kost (alles inbegrepen) f 45, De cursussen worden gegeven door volledig bevoegde do centen. Zij starten op maandag 5 februari en woensdag 7 februari in het gebouw van vormingscentrum De Kring’, Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg, tel. treden. Mocht een wisblad om welke reden dan ook eens blokkeren, dan kan de wissermotor niet doorbranden: Een veiligheidsthermoschakelaar schakelt de stroom uit. Bosch fabriceert sinds tientallen jaren koplampen en ruitewisserinstallaties. In de lichtwisser vonden de ervaringen uit beide gebieden naar een overtuigende vernieuwing elkaar, die vooral bij slecht weer een beslissende bijdrage tot de veiligheid is. Er kan geen twijfel over bestaan, dat zulke installaties voor het schoonmaken van koplampen snel veld zullen winnen; bij sommige auto’s be hoort de lichtwisser tot de eerste montage. In Zweden zijn zulke installa ties bij nieuwe auto’s vanaf 1974 zelfs voorschrift. Dezer dagen passeerde in de gemeenteraad van Berkel Enschot de bouwvergunning voor het Bejaarden" Gerarduspension, dat zal worden opger hoef tussen de Oranjesingel, Generaal Ei Vondellaan. Het bejaardencomplex zal bestaan uit een verzorgingscomplex en een wooneenheid, die aan ongeveer honderd bejaarden huisvesting bieden. Het architectenbureau Van Gendt en Mühlstaff heeft het geheel op korte termijn, bestek- en aanbestedingsklaar gemaakt. Tevens verleende het technisch adviesbureau de Bruyn en Sweegers technische bijstand. Met de uitvoeringen van de operette: ’Seizoen in Salzburg’ van Fred Raymond op 28 oktober en 5 november in de stadsschouwburg gegeven, is voor de leden en donateurs van de Tilburgse Operette Vereniging een begin gemaakt aan de feestelijkheden bij gelegenheid van haar 35-jarig bestaansfeest. De T.O.V. is opgericht januari Salon Orkest wat in die tijd m uitvoeringen gaf o.l.v. Dhr. K. Schalken. Hierdoor idee om een operette verenigir Tilburgse Operette Vereniging, hebbers een gróót plezier geda: we de prestaties nagaan. wordt één wissermotor toegepast of het zijn er twee. Voor elke koplamp is een wisarm aanwezig. Verder is er een elektrische ruitespoeler met een sproei er voor iedere koplamp. Deze met een waterreservoir van 1 houd, werkt onafhankelijk standaardspoeler, die in vele i gemonteerd. Er zijn complete installaties voor een aantal automerken. Bij deze installaties is een montagevoorschrift en een scha kelschema gevoegd, waarmee de knutse laar zijn lichtwisser zelf kan monteren. De Bosch-lichtwisser onderscheidt zich door een groot aantal goed doordachte details. Steeds ligt de ’parkeerstand’ van de wisser buiten het lichtuitgangsvlak van de koplamp. Het speciale wisblad verwijdert ook hardnekkig vuil van het glas; het is bovendien aan de kromming van het koplampglas aangepast. De wisserhefboom bestaat uit edelstaal (mat of zwart), zodat storende weer spiegelingen noch corrosie kunnen op- VERHOGING ELEKTRICITEITS- TARIEVEN Als gevolg van de stijging van de prijzen, waartegen de gemeente lijke energiebedrijven de elektriciteit bij de P.N.E.M. inkoopt, zullen de elektri- citeitstarieven een geringe verhoging ondergaan. Deze verhoging, 3 cent per kWh zal bedragen, is .eurd door de Minister van Eco- Je Zaken. un heeft tot gevolg dat bij een maande lijks vastrechttarief van f. 3,80 de basis prijs per kWh op 8,5 cent komt. Bij een maandelijks vastrechttarief van f. 5,30 of meer zal de basisprijs per kWh 7 cent gaan bedragen. Voor wat betreft het nachttarief komt <Je basisprijs op 4 cent per kWh. Tandartsen Debussylaan 7, tel. 551762.' len: zat. en zond, van uur en van 17.30-18.00 En daarom gaan ze nu feesten en niet ten onrechte. Op zaterdag 27 januari gaan ze hier mede van start met een feestvergadering in Hotel-Café-Rest. De Postelse Hoeve voor de leden van de T.O.V. Op deze vergadering zal vooral aan dacht worden geschonken aan de 14 jubilarissen die meer dan 12 1/2 jaar lid zijn, t.w. De Dames: J. v. Belkom, J. Horbert, Th. v.d. Hoek, N. Meys en L. v.d. Sterren, en de Heren: R. v. Ameisvoort, J. v. Belkom, R. Brands, H. Hëyer, B. Hulsenboom, A. Venmans, J. Weyters en onze direkteur C. Schal ken en ére- voorzitter!. Schalken. Op zondag 28 januari is er een receptie in Hotel-Café-Rest. De Postelse Hoeve van 12.00 tot 14.00 uur. Bosch-lichtwissers zijn Mercedes, Volvo, Audi 100, nus, Consul en Granada, Opi Commodore, Manta en a BMW. Voor de grote showroöm aan het NS-plein is een fraaie bestemming ge vonden doordat de heer Michel Rood- klif er een keurige collectie gebruikte auto’s in plaatste, die elke belang stellende wel tot stilstaan zal bewegen. De heer Roodklif heeft aan de Enschot- sestraat vijf jaar lang een reparatie- en doorverkoopinrichting gehad en onder vond vanwege zijn betrouwbare leveran ties en service zoveel aanloop, dat hij er wel brood in zag om wat meer aan de weg te gaan timmeren. De ruimte aan het NS-plein zal worden benut als verkoopruimte en showroom, terwijl ruimte aan de Enschotsestraat beschi baar blijft voor herstellingen. Uiteraard geeft de heer Roodklif aan alle klanten de gebruikelijke driemaandelijkse garan tie, terwijl eveneens vaste regelingen bestaan voor de financiering van een aankoop. Hij is vijf jaar geleden van beroep gewisseld; voordien was hij declarant aan de Wernhoutse grens voor de Fa. Van Casteren, maar in zijn vrije tijd beoefende hij als hobby autorepara- ties. Tenslotte werd de hobby winst gevender dan het vaste beroep en toen is hij dan maar voor zichzelf begonnen. Met deze showroom zal de kring van zijn klanten zich nog beduidend verder uitbreiden, zeker als hij erin slaagt zijn collectie wagens op hetze]fde schitte rende peil te houden van nu. Op 22 december was het zover, dat de aanbesteding kon plaatsvinden en het resultaat daarvan was, dat het werk gegund kon worden, wat betreft de bouw, aan de maatschap van de firma’s v.d. Meyden en Oerlemans. De firma Van Gerwen zal het electriciteitsgedeel- te en de firma Burgers het technisch gedeelte op zich nemen. Het complex zal verrijzen aan de Eisenhowerlaan, waar vroeger de Toren- tjeshoef heeft gelegen. Met het geheel zal ),00 gemoeid zijn.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 3