ne Fa. De Groot introduceert de Subaru in Tilburg VICE 9,90 3,90 4,90 30% 44, 58, Annuleringsverzekering dekt lang niet alles EN RIJS Rob van Houten in Piano en Poesie in 899, 119, Kultureel Veel primeurs Sentrum 98, 6,95 'Binnenhuis '73' Kabaret Gerrit met ’Truus’ in Kultureel Sentrum Cursussen Workshop 'Den Uil’ DEN A ’Funhouse Horror’ van Kultureel Sentrum Concert Brabants Orkest f DETILBURGSE KOERIER Donderdag 25 januari 1973 - pagina 13 5 januari 1973 - pagina 12 en van de contacten contact is. \NDEN king h alles :e of onbekend merk- Vier modellen Vertrouwd OPPASSEN GEBLAZEN DE SPECIAAL ZAAK MET DE GROOTSTE SORTERING KOPER roor auto’s KIEST SOLONUMMER o Speciale aanbieding enkele stuks fEL stuk voor v.a. G 'x. Kom ook eens vrijblijvend een Idee opdoen. Bij ons 1001 geschenken. korvelseweg 174, tilburg TIVOLI BOETIEK CENTRUM OP De coupé Opvallend gelijnd is de Subaru Coupé, 10% korting op Tin - Koper - Verlichting 2 voor 125, 4 voor 245, het Eerste BV, Lage vrijdag en zadels ■ken rtonnen E KEUZE IN KLASSIEKE JMEUBELEN «-==s- van het irma De en Mat 19 won 'pgeven door urmulier, dat zijn met en en van haar il daarvoor mtrole trommels - rem- en service-bedrijf IA. Tel. 013-426207 jur tot 18.00 uur uur tot 12.30 uur 27.50 NU 19,95 26.50 NU 17,50 29,90 NU 19,90 37.50 NU 27,50 NU 15,95 Ide prijzen t 4O°/o KORTING NU 15,95 29,90 NU 15,95 0,95 MAATBEKERSETS 7 stuks 49,— 79,— 89,— 119, 4 Oirschotse STOELEN Spotkoopje “129 bel ons nummer 013-421697 2 voor 107, 4 voor 210, voordeliger alge- niet >men. PORSELEINKASTJES In noten en eiken 20 modellen v.a. uit voorraad leverbaar jd schreef htig pret- :len. Pret- aardige dat de >b van DEKENKISTEN Ongelooflijk grote kollektle igen Of in de terspor- lawines MIMISET Eiken, groot model QQ met fraaie tegels UU, 2-zits BANKJES Nu 398,— 498,— 595,— 675,— 695,— ige persi- eestelijke of die itsmijter scten teit, vol es, kleu- erg voor uit en het is waar de medewerkers tijdens ui takt ij dat over een reële gebeur- op twee ,itroe- eigen aat zo lering ilijke ■ig te t die hop werkt Kabaret en in jsge- den, s op (in de maken dt op 23 februari geopend jitter van de Rotterdamse jphandel en Fabrieken, skema Andreae en is cs van 11-5 en 7-10.30 ag alleen van 11-5 uur) willig rordt EURO- gagever- meeste eft. De heeft u wel eens haast op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur wij halen en bezorgen gratis als het wat langer -mag duren vergelijken, passen en...., waar men interieur-ideetje - Pianoconcert a kl.t. opus 16 naninoff: - Pianoconcert no. 2 c ”us 18 Liven: - Pianoconcert no. 5 Es gr.t. WIELNAVEN Originele oude modellen met extra onderlicht, compleet met speciale kappen. i (meeste )rd Escort Kabaret Gerrit bestaat uit Wouter Stips, Cécile Op de Macks, Laurens ten Haave dekenkisten wijntafels lectuurbakken t.v. kastjes kameelzadels pouffes f kapstokken t.v. tafels bartonnen voetbankjes Juwelier - Horloger SCHOUWBURGRING 27 Zoals André Rutten in de Tijd .vmv, na de première: ’Revue-acht;~ theater met een tikje griezelen. uv theater is misschien wel een aardij aanduiding voor het programma, c theatergroep Funhouse van Rol Houten in het Shaffy theater in Am- recies welke banden innen alle oorzaken rlijk trillen opsporen KANDELAARS Zeer grote kollektle. Als voorbeeld 3-llchts engelkandelaar opdat men zich terdege gevallen weggegooid geld z< WIJNREKKEN Massief. Zoveel modellen zag u nog nooit bij elkaar. Friese TOOGKAST Eiken met^oaHjsander QQQ irmale bandenslij- g met Optoflex uit- ispecialisten koetslampen kannen helmkitten -vijzels kandelaars - spiegels beddepannen - bellen strijkbouten - ketels TIVOLISTRAAT 51-53 TILBURG - TEL. 423476 (tegenover garage Lepelaers) neerlandia pioniers in textielreiniging Louis XV FAUTEUILS Met stalen vering NU 279. de vakpers voor de eigenschappen, zowel qua interieur, afwerking Idel- gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kleding! perfekt gereinigd, stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd Chippendale VITRINEKAST Werkelijk iets moois 1285.- algemeen het verzekering ernstig ziek val krijgt. Hetzelfde naaste medereizende niet-medereizende voor perso- ,- boven 25 geld komt voort jongeren de cursus Gesubsidieerd, voor genoeg niet. Op er weer een cursus leiding van Pien ij gewerkt wordt met iw en andere materia- lingswei’ de Rob Krot, Cor rjjke Jaburg. vië van het vorig jat. dat risiko willen verzekering komt u tegemoet. Want een nog geen ziekte. Ook kan er gevaar voor oorlog dreig in de plaats van bestemming. Of in plaats waar men zou gaan winte”” ten is een duidelijk gevaar voor l«„u gesignaleerd. te Tilbv de piar Deze geeft het j id het concert, gehore wordt gebra volgende drie r Zeer speciale aanbiedingen SPIEGELS - CONSOLES etc. KOETSLANTAARN Koper, groot model QQ 83,— NU ÖU. We zullen op de Nederlandse wegen wellicht nog wat moeten wennen aan ’weer een jap’ erbij. Voor Nederland mag de Subaru da nieuw zjjn, voor Japan en talrijke andere landen is hij dat zeker niet. Dat rechtvaardigt het vertrouwen dat ook de Subaru een probleemloze auto zal zijn, die zijn gebruiker veel sierlijke degelijkheid en comfortabele prestaties in het vooruit zicht stelt. jaar). Niet iedereen zal nemen, maar de bij annulering niet dreigende ziekte is illend is öok bij dige uitmonsterir goedkope mode stoelen met De pers reageerde lovend: Algemeen Dagblad: Verrukkelijke hapjes kabaret: Het Vaderland: Aanstekelijke hoogte punten; De Haagse Courant: Boeiend en gaaf programma. Daar voor vele konsumenten nu de tijd is aangebroken het vakantiereisje van deze zomer vast te bespreken, en bij de boeking menigmaal een verzekering zal worden afgesloten voor het geval dat de vakantie onverhoopt niet door zou kunnen gaan, heeft het Konsumen ten Kontakt gemeend naar al die konsumenten die een dergeli annuleringsverzekering willen afsluiten een algemene waarschuwing moeten laten uitgaan, opdat men zich terdege realiseert dat verzekering in een aantal gevallen weggegooid geld zal zijn. Op dinsdag 30 januari om 20.30 uur in het Kultureel Sentrum 'de Koni theatergroep ’Funhouse Horror’ bestaande uit Rob van Houten, Beurskens, Feike Boschma, Harrie Stevens, Margit de Vries en Mar ij Wie van wonen wil weten, krijgt van 23 februari tot en met 4 maart de kans van het jaar. Dan wordt Nederlands enige ’publiekbeurs voor binnen en buiten wonen’ gehouden: Binnenhuis ’73, het riante Ahoy tentoonstellingsj bouw in Rotterdam-Zuid. Fabrikante importeurs, detaillisten en adviseurs i alle gebieden die met wonen ruimste zin van het woord! te hebben, laten geen vierkante meter van de drie expositiehallen onbezet. Zij tonen een keur van woningtextiel, tal van primeurs op het gebied van woon accessoires - zelfs twee compleet inge richte modellen van uw ’tweede huis’ (één van kunststof en één van hout) zijn tijdens Binnenhuis in het Ahoy gebouw te zien. Binnenhuis is een elk jaar belangrijkere woonmanifestatie, waar men kan kij ken, vergelijken, passen, kombineren, fantaseren...., waar men het ene inspi rerende interieur-ideetje na het andere opdoet. De beurs wordt r door de voorzit,» Kamer van Kooj Mr. W. H. Foei daarna dagelijks uur (op zondag geopend. en aan: ah op een 't men in 'tappeli/ke zijn al wel zo nieuw? ermans dan niet een -iblemen ver- opvattingen irbeeld een iepen de ielzinnig middel Opvallend is öok bij Subaru de zeer volledige uitmonstering, zelfs bi de meer goedkope modellen. Verstelbare kuipstoelen met aangebouwde hoofd steunen, een druktoetsradio en diverse andere extra’s zijn standaard gemon teerd. De scores in verschillende e technische als qt etc. waren van een zeer goed gemidc Er dienen zich verschillende vrager is het nog wel theater, moet dit o toneel gebeuren, wanneer heeft volledig inzicht in maatschap problemen en zo meer. Maar deze geschilpunten wel zo i Heeft een Heijer aantal maatschappelijke problem werkt in zijn stukken. Zijn op™ over uitzuiging van bijvoor„ee reder die zijn vissers in rotte sche zee opstuurde, komen ondubbt naar voren. Het was toen een mia^e, om via de toneelschrijfkunst actie te voeren tegen een aantal mistoestanden. En wat doet Proloog in 1973? Los van de vraag: ’In het vormingscen trum of op het toneel, de theatervorm die Proloog kiest is springlevend en de werkgroep zelf ook. Er wordt al vol doende dood gezwegen. Het Konsumenten Kontakt is van me ning dat de annuleringsverzekering zo als hij er nu uitziet niet veel voorstelt. Het zou door het Konsumenten Kon takt dan ook zeer op p/ijs worden gesteld indien men in de verzekerings wereld eens zou willen overwegen deze verzekeringen uit de breiden met geval len van het soort als hierboven zijn aangeduid. Met medewerking van Workshop ’Den Uil’ zal op zaterdag 27 januari in Antoniusstraat 24 van 2 - 6 uur Franca Schreurs Müller Jabusch een tentoon stelling inrichten van batik wandkleden. Tegelijkertijd zal Iby de Vries Hörvath haar emaillewerk tentoonstellen daarbij een demonstratie gevei techniek. Zonder twijfel zal veel belangstelling bestaan. Woensdag 7 januari begint in de Work shop een cursus van mevrouw Vrom in .macramé, touwwerken, in vier lessen. De kosten bedragen f 14,- v nen beneden 25 jaar f 20,- jaar. Het verschil in lesge’ uit het feit, dat voor jon; van rijkswege wordt gesut ouderen merkwaardig ge: dezelfde dag begint stofversieren onder Tichelaar, waarbij textielgarens, touw len, waarvan wandkleden, collages en poppen gemaakt kunnen worden. Op maandag en donderdag kan men nog deelnemen aan de cursus Yoga o.l.v. W. Houweling. Onlangs is weer een nieuwe cursus pottenbakken begonnen van mevr. Wiesje van Kalmthout van der Linden. Er zijn nog een paar plaatsen open op maandag en op vrijdagavond van 7-9 uur en van 9-11 uur. De cursus voor beginners duurt tien lessen. wordt het stuk het publiek ter discus- ’Je hoort wat anderen wat de spelers zeggen, je in, je krijgt meer inzicht eer bewust van wat er in iappij gebeurt.’ Aldus ge- selgroep Proloog uit Eind meet ■ekten als ’Breken en Bouwen’, comt dan die rotzooi vandaan’, rond’, ’Veel groeten, we laken het best’, ’Een vier is een vier’, doé je hier onder je werktijd’ en geschiedenis van het Lusitaans Jcht’, waarin Proloog van zich liet lijke discussie Eiken BUIKKAST Met opzet vitrine QQ met glasdeurenHOU. Vanuit die opinie gemaakt en aan het sie aangeboden. er van vinden, 1 brengt zelf iets en je wordt mee de maatschap- bruikt Tonee.c hoven het tonee Na projel ’Waar kou. ’De wereld rond’, ’Veel maken het best’, ’Een viei ’Wat doé je hier onder je werktijd’ ’De geschiedenis van het Lusita gedrocht’, waarin Proloog horen, is zij nu in de landeli gekomen. De firma De Groot mag zich met deze introduktieshow (de eerste in Neder- inderdaad gelukkig prijzen. Het drijf heeft een belangrijke vertegen woordiging weten toe te voegen aan de toch al forse lijst. Nog niet zo lang geleden werd een show gehouden van -e Fiat Bedrijfswagens, daarnaast is men nog dealer voor Ranger, Vauxhall, Bedford en enkele dure Amerikaanse personenwagenmerken. De komst van de Subaru betekent dus een aantrekkelijke uitbreiding leveringsprogramma van de fir Groot. De show wordt gehouden op vrijdag en zaterdag tussen tien én zes uur. Wie met deze nieuwe Japanner eens nader ken nis wil maken is er hartelijk welkom. Toneelgroep Proloog heeft dit begre pen. Zij is momenteel hevig in discussie en bewijst daarmee haar vitali haar betekent actie: het toneel gebrui ken. En met toneel kun je een heleboel doen. Je kunt dingen uitbee Joen begrijpen. Je pij of zij die het nadenken stemmen, tpneel, daar gaat tweede kenmerk van Proloog santen doen. Publiek en medet kunnen bij dachten forr verduidelijken tijder dat moet soms wel. er sen handje toneelstukken het/ onderwerpen en een standpunt i niét .edereen het zonder meer eens kan zijn. Daar komt zij ook. Doordat de medewerkers tijder de repetities en nadiscussies kontal hebben met het publiek, weten zij scholieren en jonge arbeiders (het o1 grote deel van haar publiek) een r; belangstelling hebben voor de tenissen uit onze samenleving, op h voorwaarden: geen knollen voor citi nen en een eerlijke kans om een e standpunt in te nemen. Proloog gaa te werk: in een algemene vergade van alle medewerkers wordt een thema bepaald (bijv, woningnood). Dan begint een gedeelte van de medewerkers met de uitwerking ervan. Dat betekent: onderzoek plegen, boeken lezen, praten met mensen uit het publiek en deskun digen. Zo krijgen zij een grondig inzicht in de woningnood en vormen zij zich een opinie. Er is namelijk gebleken dat de verwach tingen die de konsument in het meen van deze verzekering heeft, met de werkelijkheid overeenkoi Het begrip ’annuleringsverzekering’ sug gereert namelijk dat hij zijn reisgeld terugkrijgt als de vakantie plotseling niet door kan gaan ten gevolge van omstandigheden waar hij zelf niets aan kan doen. Dat is echter lang niet altijd het geval. En daar helaas vaak de voorwaarden niet goed worden gelezen, en de bank of het reisbureau uit zichzelf ook niet alles vertelt, kan men nog wel eens voor een teleurstelling komen te staan. De verzekering dekt namelijk in het t geval dat degene die de afsluit overlijdt, plotseling wordt of een ernstig onge- geldt als dit zijn familieleden, of familieleden over- op het Koningsplein een gezien: Kabaret Gerrit met het Haag al heel wat opzien gebaard. Vliet uit Pepijn, stroomde dit vol voor kabaret Gerrit, terwijl het toch een kersverse groep A.s. zaterdag, 27 januari in het Kultureel Sentrum optreden waarnaar door velen reikhalzend is uitge programma ’Truus’. Kabaret Gerrit heeft in Den Hi Voor het eerst sinds het vertrek van Paul van 1 theatertje wekenlang was zonder reputatie. komt. En voorts is het geval dat het eigendom van de reiziger door brand of natuurkracht wordt beschadigd gedekt, evenals het geval dat deze onvrijwillig werkloos wordt. Deze dekking wc althans aangeboden door de I PEESCHE Goederen- en reisbags zekering N.V., die men bij-de r banken en reisbureaus aantref A.N.W.B. 'voegt daar onder meer nog het uitvallen van de auto aan toe. Maar wat gebeurt er bijvoorbeeld als men met een vriend of vriendin op vakantie gaat? Degene die ziek wordt krijgt zijn geld wel terug, maar de ander niet. Of twee echtparen huren samen een flatje in Spanje. Het ene echtpaar valt uit en krijgt de kosten wel vergoed. Maar het andere echtpaar niet, het zal vermoedelijk zelfs meer voor de flat moeten betalen omdat die nu nog maar door twee personen wordt gehuurd. Ook kan het gebeuren dat er plotseling een ernstige ziekte blijkt te heersen in de streek waar men naar toe zou gaan, (zoals de pokkenepidemie in Joegosla- Het Brabants Orkest geeft onder leiding van zijn dirigent Hein Jordans het zevende concert van dit seizoen op vrijdag 2 februari a.s. om kwart over acht in de Stadsschouwburg te Tilburg. De solist van deze avond is de pianist Daniël Wayenberg. Deze geeft het pu bliek de gelegenheid het concert, dat na de pauze ten gehore wordt gebracht, te kiezen uit de volgende drie pianocon certen: Grieg: - Rachmt kl.t. opus Beethove opus 73 Men kan zijn voorkeur opj middel van een keuzeforn vóór de aanvang van het concert wordt uitgereikt. Vóór de pauze speelt Het Brabants Orkest: Boccherini - Serenade Mozart - Symfonie no. 41 ’Jupiter’ C gr.t. KV 551 Daniël Wayenberg werd in 1929 in Parijs geboren. Zijn leraren waren Ary Verhaar in Den Haag en Marguerite Long in Parijs. In 1949 won hij de ’Grand Prix de la Ville de Paris’ als jongste van alle deelnemers aan het ’Concours International Marguerite Long-Jacques Thibaud’. In 1953 debu teerde Wayenberg in de Carnegie Hall te New York met het New York Philhar monic Orchestra Mitropoulos. Daarna volgden concerten en recitals in vele landen elkaar op. Zjjn grammofoonpla ten werden vijf maal met de ’Grand Prix du Disque’ bekroond. Daniël Wayenberg is een graag geziene gast bij Het Brabants Orkest en trad met dit orkest reeds vele malen op. de. Verwacht mag daarom worden dat deze middenklassers met sukses zullen Bij de firma H. J. de Groot, het Eerste kunnen meedraaien in het waarlijk toch Tilburgse Automobielbedrijf BV, Lage niet geringe aanbod in deze prijsklasse. Witsiebaan 78, vindt op vrijdag en PfimeUF zaterdag de introduktie van de model- len plaats. Het zjjn er dus vier. Een tweedeursuitvoering, een vierdeursuit- voering, de stationwagon en de coupé, land) De prijzen variëren tussen de f. 9890,- bedrijf en de f. 12.290,- voor de GSR-uitvoe- J ring. De watergekoelde boxermotor ontwikkelt een vermogen van 80 pk; bij geli het coupemodel werd dat opgevoerd de tot 93 pk. De wagen heeft voorwielaan- drijving en mede dat maakt de Subaru tot een aantrekkelijke wagen. De die de verkoop van Japanse automobielen de laatste jaren gekend heeft springt met opvallende cijfers uit de jaaroverzichten naar voren. Alle argwaan die men een aantal jaren geleden nog tegen deze produkten kende, heeft plaats gemaakt voor vertrouwen en enthousias me voor de zeer volledige en fraaie afwerking. Deze week wordt in Tilburg een geheel nieuw merk geïntroduceerd: de SUBARU 1400, die in een viertal modellen op de Nederlandse markt wordt gebracht. Deze produkten van het Japanse Fuji-concern vormen overigens slechts een onderdeel van het totale leveringsprogramma van de fabriek. Daartoe behoort eveneens de kleine, maar zeer leuke 360 en een reeks van bestelwagens, autobussen, vrachtwagens, caravans, treinstellen en zelfs vliegtuigen. Voorlopig zullen we ons echter tot het 1400-model moeten beperken. die weliswaar niet goedkoop in prijs is, maar wiens prestaties daarmede toch aardig in overeenstemming zijn. Zijn vermogen is groter, zijn uitrusting en aankleding nog vollediger. De fabriek typeert de coupé als ’schoonheid ge bouwd voor aktie’. Erg mooi is het dashboard, dat volledige informatie ver schaft over het gedrag van de wagen zelf. Een toerenteller, die in de praktijk heel wat meer kan betekenen dan alleen maar een klokje méér, zit erin alsmede een uurwerk. De Coupé heeft evenals de andere modellen een ruitenwisser met twee snelheden en een elektrische sproei-installatie. Het Coupémodel is behalve in de standaardkleuren ook verkrijgbaar in Aque Blue. sterdam laat zien onder de titel ’Fun house Horror’. Ook een beetje grieze len, waar de titel op duidt, is van de komische kant gezien. Een revue ook, jong van mentalitei* gekke vondsten en dwaze pointes, 1 rig, beweeglijk, heel gevarieerd, leuk. Rob van Houten zelf heeft er een groot aandeel in, sterk steunend op mime afkomst en ook fantastisch zijn mimische middelen werkend. De mensen om hem heen zijn op een gevarieerde manier ook erg goed. De marionettenspeler Feike Boschma is daar ook onder en aan hem zijn een paar fantastische dingen te danken: een grotesk gevecht tussen twee spoken, die alleen maar uit tulen lakens bestaan, en een krankzinnig mooie liefdesscène, die mislukt omdat de aspirant-minnaar (Rob van Houten) een muis in zijn zak heeft - of misschien wel een hele rits. Het vervelende is natuurlijk, dat een avond zich niet zo laat beschrijven, dat u een enigszins behoorlijk idee krijgt van hoe gek het allemaal is en met hoeveel speelse en soms absurde fanta sie gedaan. Om u een indruk te geven van de ’horror’, van het griezelen, zou ik kunnen vertellen dat een soort cowboy een patates-frites-verkoper zijn handen in het kokende vet duwt, en dat daar dan twee rode namaak-handen uit te voorschijn komen die met de cow boy hetzelfde doen. Als voorbeeld van revue-achtig' flage zou het nummer van de gee en de zuster kunnen dienen, malle mode-show, die ook als uit fungeert, en waarin hele dwaze effec worden bereikt, omdat een deel van de mannequins door mannen gespeeld wordt. Maar veel weet u daar nog niet van. U moet het maar van me aanne men, het is op een goede hedendaagse manier leuk’. Op vrijdag 26 januari om 20.30 uur speelt in het Kultureel Seritrum ’de Koningswei’ de pianist Chaim Levano, gefascineerd door de twintiger en derti ger jaren en met name door het Dadaisme. Hij houdt zich bezig aan de vleugel met een wijd scala van amuse rende schilderstukken en draagt daarbij gedichten voor die men in die periode vrijwel helemaal op de muzikale vorm baseerde. Chaim Levano studeerde hobo en piano in Jeruzalem en Amsterdam. Hij is werkzaam als repetitor van de operaklas van het Amsterdamse Conservatorium, medewerker van het mime-gezelschap Will Spoor en pianist van het Residen tieorkest. Voor dit seizoen is hij verder als pianist werkzaam bij de toneelgroep Centrum in de muzikale gruwelkomedie ’Vis voor Vier’. Na de pauze speelt hij ’Die Sonate in Urlauten’ van Kurt Schwitters. Kurt Schwitters oorspronkelijke ideeën kwa men tot uiting in zijn abstracte schilde rijen, collages, architectuur (Herzbau), beeldhouwwerken en allerlei literaire aktiviteiten. Behalve artikelen in tijd schriften schreef Schwitters gedichten, verhalen, sprookjes en de ’Sonate in Urlauten’. Laatstgenoemd werk werd door hemzelf een fonetische verklaring genoemd. Het ruwe materiaal is afkom stig van de woord-klank-experimentator Raoul Hausmann, een tijdgenoot van Schwitters. (piano), Rob Goudzwaard (drums en hoorn) en Bas Schop (bas). Wouter Stips schreef de teksten. In de schrijvende sektor van radio en teevee (hoorspelen, de meneertjes) houdt hij zich ook bezig. Cécile Op de Macks studeert aan de akademie voor ekspressie in Utrecht in haar laatste jaar. Jaap Schallenburg maakte de muziek, Bas Schop werkte eerder bij het Leids Zolder bij Paul van Vliet. Kabaret Gerrit geeft (helaas) maar één optreden in Tilburg. De mensen die nu al weten dat ze zaterdagavond niet kunnen komen zullen ervoor naar Den Haag moeten om het toch nog te kunnen zien. Want eigenlijk mag je dit niet missen. TIN eikelkannen - borden litermaten - bekers fruitschalen - vazen kandelaars - kannen lepelrekken- asbakken 'Ze kunnen betef over je praten dan van je eten zei de man, terwijl hij de ober riep om af te rekenen. ’Bovendien’, en hij was bijna niet te verstaan achter zijn tot prop gedraaide servet, ’het is ten minste een teken dat je leeft, want over de dode zwijgt men liever’. Inderdaad, over een dood theater pra ten heeft geen zin. Of is het al voldoende dood gezwegen? Hoe dan ook, je maakt het er niet levend mee. Daar is bepaald meer voor nodig dan diepgaande theorieën en lijvige rappor ten, die een beetje de strekking hebben van ’stil maar, wacht maar, alles wordt nieuw (op de lange duur)’. liteit. Voor ■vel geb een helel ngen uitbeelden en ze Je kunt iets tonen en gezien heeft tot Denken via het het haar om. Een is het e werkers i elke voorstelling hun ge- rmuleren en hun opvattingen jns een discussie. En I. Want Proloog heeft van om in zelf gemaakte (projekten noemen zij i aan de orde te stellen in te nemen, waarmee

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1973 | | pagina 13