N een borfel van floïyn! n ker/U meübel- expo/me Hafijn A Goirle bouwt complex woningen met lage huurprijzen ri /I I g 19,-I •sch U 30 39« ’Pronken met andermans veren’ Swagemakers - Bogaerts SP JANSSENS huubvan den hout Begin van grotere ontwikkeling Afvloeiingsregeling NS-Minitrips in eigen land Ijshockey schaatsen Godspell voor derde en vierde keer in Tilburg’ 27-28-29-30 december I g ^r!HAMERSl I g 1 1 i 1 I I S I -g <013-421697 _4^H I I 1 Cijferactie Koningsplein - Piusstraat 1972 - pagina 2 DETILBURGSE KOERIER Donderdag 28 december 1972 - pagina 3 5»%»%», RECORD VOOR HEEL NEDERLAND aan n bedoeld jvolge -433424 Ijshockeysticks v.a. 5.50 getei DISTILLEERDERIJ M. DIRKZWAGER B.V. - SCHIEDAM week Het Porno- ml. v.u. ram, w Tel. 04247-2013. .LE LEEFTIJDEN. 6, tel. Direktie Swagemakers-Bogaerts EN tel. Dierenartsen v.a. 46,- 110, Enschot. oorraad den Brink, tel. van v.a. 97,- Ameland voordelig uit met NS 6; Bt de ook ingar Ifloryn FLORYN Na 1 januari is onze verkoopafdeling ’s maandags de gehele dag gesloten BRIEVEN VAN LEZERS Besterdring - hoek Veld hoven ring 2 Voor tel. afspraken 013-431532 wenst u ’n prettige jaarwisseling en voorspoedig 1973 mostaat lichting DOKTERS WEEKENDDIENST Tandartsen Nieuwlandstraat heeft Gorle momenteel Jtste woningnood in i van lagen met als onder mens en natuur ?aren- aan eorga- sn van tuums v plaats te een jt dat ’73 lijk 47, Goirle. v.d. >69, Tilburg. Orionstraat aleet 19,95 RIJS 95 >40,- JS J5Sfi G.G.D. en ten de werk- Nightclub Cabaret Dancing 'THE BLUE NOTE’ Elke avond van 10.00 tot 04.00 uur weekend tot 05.00 uur geopend met orkest en show. ZONDAGS GESLOTEN Veemarktstraat 36-38 Tilburg Vertrek dagelijks t/m 10 mei 1973 t/m 30 maart 1973. Smeets, 425210. Spreekuurtijd^ 12.00-12.30 i uur. Goirle Dr. Hooft, Tilburgseweg 116c, Goirle. Tel. 04247-1765. andermans 31 januari ’Blijde Boodschap’ die zeker door de ting een sterke indn is een gewel- ruk zal Bijvoet, Oude Peterse-Dings, 672165.s, Waarschijnlijk relatief de groot Noord-Brabant. Zoals gezegd probeert het bestuur Vanaf 1 jan. 8 Kerssemakers, 426632. Avond- en nachtdienst: Joosten, Nieuwlandstr. 19, tel. 426462. Avonddienst: op werkdagen 18.00-22.00 uur en op zaterdagen 8-22.00 uur en op zon- en feestda 11.00-18.00 uur. Goirle 1 jan. Dr. v.d. Pant, Wittendj te bevor- plaatsen ïleid on- ’Godspell’ of blijde avond, dige belichtin achterlaten. geen, m is voorzier met sche oper polyeste igen, waar PERZISCHE TAPIJTEN gi tel. 426783. 7, v.a. 55,- v.a. 56,— v.a. 59,— v.a. 61,— v.a. C2, v.a. 64,— v.a. 71,- v.a. 73,— v.a. 78,— Alle Informatie in de brochure ’Toeren met NS’ op het station. Wist U, dat U bij de loketten en in lichtingenbureaus al de brochure 8-daagse N.S.-Vakantiereizen 1973 kunt krijgen? neerlandia pioniers in textielreiniging korvelseweg 174, tilburg Ons bedrijf Is tot en met 1 januari gesloten. Vanaf dinsdag 2 januari staan wij weer een heel vol nieuw jaar voor U klaar. Wij wensen U en Uw familie een heel gelukkig 1973 toe. HEUVELSTRAAT 50I )e aanneminj >urg heeft laanden werd me Zondag 31 december Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! i Esta Dierenartsen Rasenberg, Bosscheweg Tel. 04251-1648. v. Pinxteren, Kruisbaan 28, Goirle. Tel. 04247-1931. Dierenkliniek 432867. Actie ’Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalken-Otten, Ringbaan Oost 391, tel. 424693, Tüburg. Mevr, de Bont-Rondema, Burg, i Mortelplein 113, tel. 674969, Tilbt Mevr. Wolfs-v. Dommelen, v..vuou 14, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kuysters-Verschuuren, Hoogeind- seweg 48, Goirle, tel. 1955. Mevr. v.d. Avoird, v. Rijckevorselstraat 15, Loon op Zand, tel. 254. Apothekers 8 uur alleen avonddienst: Wilh. park 28, tel. Hilvarenbeek 31 dec. ’72 en 1 jan. ’73 Dr. H. Ruhe, Vrijthof 28, Hilvarenbeek. Tel. 04255-1335. KONINGSPLEIN TILBURG TEL: 013-433080 ing vanuit ondergrondse parkeergar dus volop parkeergelegenheid heeft u wel eens haast op ons adres korvelseweg 174 helpen wij u zelfs binnen één uur wij halen en bezorgen gratis als het wat langer -mag duren I bel ons nummer je dan als vader, een pan-klaar antwooi een vraag, die in alle ssteld, maar in feite HULP NODIG Belt 0011 vóór Brandweer, Politie. Autohulpdienst buitt uren tel. 432113. ting afdekplaat 5 dagen Terschelling Schiermonnikoog v.a. 102,— v.a. 105,— maar in 1950. Dit zou natuurlijk drukfout kunnen zijn ware het niet datgene wat daarop volgt eveneens als kletskoek afgedaan dient te worden. Dat neemt niet weg dat wij P. J. van der Staak toewensen dat hü de voor hem gevonden funktie in onze strijkgs spinnerij in goede gezondheid tot zjjn pensionering moge vervullen. NOORDERLICHT. James Bond 007 in dienst van Hare Majesteit. James Bond in een nieuwe gedaante van George Lazenby. Ook hij behoedt de wereld voor een af schuwelijke ramp en ondergang. Een James lk>nd-film die men moet zien. Toegang 14 jaar. Zaterdag 23.45 36ste schip. 5 eeuwen mode, ons niet alleen de historische ont- ;ling van het modebeeld, maar edt ook aandacht aan de invloed deze ontwikke- d gefasineerd ge- snsde schoonheid eft dit op allerlei sn, in kleur- zandkleur; sins zoals het jelmotief en zelfs in het ic, giraffe-kapsel, vleermuis- Zaterdag 30 december Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zjjn EIGEN huisarts! ien: zat. en zond, van uur en van 17.30-18.00 I Breng gerust Uw kleintjes mee. In onze Kinderchrêche worden zij leuk j bezig gehouden. leder kind ontvangt een fijne attentie. I Intussen kunt U op Uwgemak onze I komplete meubelkollektie bewonderen I en met eigen ogen constateren hoe een stoelenmatter dit oude ambacht beoefent. i - Dezer dagen werd in de gemeente Goirle de eerste sleutel uitgereikt van het in aanbouw verkerende complex van 104 woningen in de plannen Grobbendonck en Abcoven. Dit feit is om meerdere redenen van belang. Niet alleen betekent het, dat de uitbreiding van de ge meente Goirle naar een inwonertal in 1985 van 25.000 voortgang vindt, maar bovendien is het nieuwe woningcomplex bedoeld voor huurders van goedkope woningen. Met een huur van f. 155,- per maand zijn deze huizen de goedkoopste van ons land, wat wel een indruk wekkend record betekent, gezien het in elk opzicht verantwoord wooncomfort, dat de nieuwe woningen te zien geven. I I irage Het is hard nodig, dat Goirle in staat wordt gesteld woningen te bouwen, die betaalbare huurprijzen vergen 70 pet. van de bevolking getekend worden tot de relatief lage inkomensgroepen. On geveer van de beroepsbevolking is onge schoold en de inkomens van deze laatste groep liggen rond het sociale minimum. Ook voor deze mensen moeten huizen zijn, die in elk opzicht voldoen aan moderne wooneisen en die tevens een betaalbare huurprijs doen. houden zal worden tot en met 31 januari 1973 zal te zien zijn op de na volgende openingstijden: ma t/m vr van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur n 14.00 tot 17.00 uur 19.00 tot 22.00 uur tingen wende men zich tot i, Gasthuisring 23, telefoon 141. za en zo van ma av van 19. Voor inlichtir het museum, 013-422241. Het sukses van deze, in kleurige cos- verpakte show, is in de eerste te danken aan de strakke regie van Liz Whiting en Eddy Habbema. Alle scènes en sketches komen met veel vaart over het voetlicht. De mede werkers beschikken allen over uitste kende stemmen. Een grote rol in het muzikale geheel speelt de orkestleider Hans Jansen, die het grandioze piano en orgelspel verzorgt. CHICAGO. What’s Up Doc Dolle avonturen van een getikt meisje Barbra Streisand bekend uit Love Story en een mesjokke jongeman Ryan O’Neal bekend uit Peyton Place die ver wikkeld raken in een verwisselingsinci- dent van vier koffers waarbij het er dol aan toe gaat. Toegang ALLE LEEFTIJDEN. Tengevolge van de grote belangstelling zal de tentoonstelling ’pronken met andermans veren’ die in het Nederlands textielmuseum te Tilburg wordt ge houden, verlengd worden tot en met 31 januari 1973. Deze tentoonstelling werp toont wikkeling van het modebeel besteedt ook aandacht aan d® van ons leefmilieu op ling. De mens is altijd weest door de onbegren van de natuur. Hij heef wijzen trachten vast te legger namen, vlo-kleur, zeegroen, in vormen van stofdessins granaatappelmotief en Zei* spraakgebruik, mouwen etc. De tentoonstelling die derhalve ge- S.C. ’t ZAND Op Nieuwjaarsdag houdt S.C. ’t Zand voor leden en belangheb benden haar jaarlijkse Nieuwjaars receptie van 3 tot 5 uur in haar club huis aan de Kraaivenstraat. Lage prijzen Het tekort aan goedkope woningen moest dus op andere wijze worden aangepakt. Dat is in een tijd van voort durende stijgingen van grond- en bouwprijzen geen gemakkeljjke opgave. Het bestuur van de Woningstichting prijst zich dan ook gelukkig er in ge slaagd te zijn voor de laagstbetaalden een nieuwe woningwetwoning 5 V.E.), met momenteel de laagste huur in Nederland te hebben gekreëerd. De woning is in overleg met deze neieuwe bewoner ook ingericht als modelwoning. De woning, waarover bjjgevoegde folder meer in details in formatie geeft, heeft 5 verblijfseen- heden, is voorzien van centrale ver warming met ingebouwde geyser, mechanische ventilatie, heeft een moderne open keuken, aluminium ramen, polyester goten en andere voor zieningen, waardoor het onderhoud van de woning goedkoper is dan normaal. De architekt van het plan is de heer C. Peeters te Ulvenhout. De aannemings- mjj. Gebrs. v.d. Ven te Tilburg heeft de eerste woning na 6 maanden opge leverd. Op 19 juni 1972 werd met het graafwerk begonnen. SONGFESTIVAL Zoals vorig jaar, zal he t Akolieten-College-Hoefstraat wederom een songfestival organiseren op 12 januari 1973; Aanvang 19.00 uur; Deuren open 18.30 uur; Plaats ’De Baselaer’ Hoefstraat 175; Entree kaartjes a f. 0,75 verkrijgbaar bij H. de Brouwer, St. Paulusstraat 19. Het Songfestival is dit jaar medegec niseerd door twee afgevaardigden iedere basisschool van het Rayon Tilburg Noord-Oost. Expositie ’pronken met veren’ verlengd tot en met 1973 In de grote etalage-cijferactie rond de St. Nicolaas-inkopen, waaraan honder den deelnamen kwamen de volgende prijswinnaars uit de bus: 1ste prjjs: 7 waardebonnen van f 50,-, gewonnen door Mari de Beer, Piusstraat 130; 2de prijs: 3 waardebonnen van f 50,- gewonnen door P. v.d. Brand, Lange Nieuwstraat 140. Vervolgens: Handmixer van de Fa. Van Boes schoten, Piusstraat, gewonnen door Mevr, van Geloven, De Fallastraat 55; Luxe kamerthermometer van Van Dijk Optiek, Piusstraat, gewonnen door Mevr, van Rozendaal, Ringbaan Oost 74; Suède rok van Mix Boetiek, Ko ningsplein, gewonnen door Mevr, de Rooü, Ampèrestraat 10; Horlogeband van Juw. v.d. Bogaerd, Piusstraat, ge wonnen door Frans en Berry Smolders, Van Hessenkasselstraat 14; Antiek strijkijzer met bloemen gevuld van Teeuwen-Wagemakers, Piusstraat gewonnen door Marian van Hoesel, Kamerling Onnesplein 18; Handspiegel van Van A tot Z, Piusplein, gewonnen door M. Bogaers Groenstraat 158; Hor loge van Juw. Leijnen, Piusstraat- Koningsplein, gewonnen door Mevr. Simons, Bredaseweg 252; Tinnen fruit schaal van ’Den Hoek’, Piusstraat, ge wonnen door Dames van Rijswijk; Boek van A.B.N., Koningsplein, gewonnen door Helene Bennink, Leenherenstraat 3oek van A.B.N., gewonnen door Jos Jong, Wim Berkelmanstraat 17; Waardebon van f 10,- van Sleutel Ser vice Moonen, Piusstraat, gewonnen door J. Waarts, Stappegoorstraat 6; Allen ontvingen reeds hun prijs. Volledig verzorgd, dus Incl. reis van leder station, logies en maaltijden. 2 dagen Amsterdam Den Haag/ Schevenlngen 3 dagen Zuld-Llmburg Twente Drente Montferland Bergen (N.H.) Zeeland Friesland Brabant Giethoorn zoveel mogelijk goedkope huur woningen te bouwen. De hoogste huur van een sociale woning bedraagt f. 210,- (er is weliswaar een komplex gebouwd van 22 woningen die f. 310,- aan huur doen, doch uitsluitend bedoeld als doorstromingswoning). Daarnaast probeert het bestuur zoveel mogelijk de doorstroming deren. Zoals ook in veel andere j is echter het doorstromingsbel voldoende effectief te maken. Apothekers le Markt 8, Westermarkt gaat voor een kleine baby, waar die zo gauw? en terwijl je het zegt, probeer je f in te geloven, ’het oude jaar is ■"'c geen oude man. Maar het zijn heleboel voorvallen, herinne- !n, waar je nog even die je dan van je n weer die vlucht laat je ’Kijk’, er zelf natuurlijk wel een 1 ringen van 365 dager aan terugdenkt en afzet. Even terugkijken en dan vooruitblikken naar de dingen komen gaan en die we gelukkig nog niet kennen. Dat nieuwe ziet er dan vanzelf sprekend goed en jong en blozend uit. Wat geweest is kennen we, wat komen gaat moetje maar afwachten.’ Helemaal tevreden gesteld was ze niet, maar dat had ik ook niet verwacht. Wel pakte ze haar klok, waarop ze leert kijken. Ze speelde wat met de grote en kleine wijzer en had maling aan de tijd. Ze draaide er door heen, totdat ze hoorde, dat het bijna tijd was om naar bed te gaan. ’Ja hoor, ik weet dat het nu tijd is’, en plichtmatig liep ze naar boven. Nog een paar jaar, dan mag zij ook op blijven tot twaalf uur, om naar het vuurwerk te kijken en de klokken te horen luiden! De laatste woning van het komplex van 104 moet, onvoorziene omstandig heden voorbehouden, in mei 1973 klaar komen, zodat de totale bouwtijd minder dan 12 maanden zal bedragen. De naakte bouwkosten per woning be dragen f. 29.499,65. De grondkosten bedroegen f. 7.439,- (inclusief b.t.w.). Tja, wat doe je dan als vader, die maar even een pan-klaar antwoord moet geven op een vraag, die in alle onschuld wordt gesteld, maar in feite de kern weergeeft van ons bestaan; het begrip tjjd, de uren, dagen, maanden, jaren, die elkaar eindeloos opvolgen in een cyclus, die niemand kent? Je begint dan maar met voorbeelden, die aangeven, waar de symbolen blijven. Sinterklaas, als symbool van het goede en goedgeefse, gaat weer terug naar Spanje. Als we op vakantie naar Madrid gaan zal ze dan wel vragen, waar de goedheilig man woont, maar dat zien we dan wel weer. De Kerstman wordt iets moeilijker, maar dat kun je ten minste laten verdwijnen in een groot woud, waar het waarschijnlijk wel nooit zomer zal worden. Want wat moet hij dan met zijn dikke jas? Maar die stok oude man 1973, die nota bene op de lf~ gun uw kleding de beste behandeling die er is textielverzorging van neerlandia is een weldaad voor al uw kledingl perfekt gereinigd, stuk voor stuk behandeld, gecontroleerd en verzorgd Op donderdag 4 en vrjjdag 5 januari a.s. zullen in de Stadsschouwburg van Tilburg, wegens enorm sukses, nógmaals twee voorstellingen worden gegeven van ’Godspell’, de nieuwe sukses-rock-musical van de 24 jarige student John Tebelak. Musical is eigenlijk geen juist woord voor deze productie. Want ’Godspell’, waarin de laatste dagen, de kruisiging en de wederopstanding van Jezus worden uitge beeld, is veel eerder een revue. Een dolkomische revue soms met spitste woord spelingen, gebaren, dansjes en tientallen andere effecten. Er zitten echter ook scènes in, die een regelrechte ontroering teweeg brengen, zoals het verraad van Judas, de laatste-Avondmaal-viering en het afscheid van Jezus in de hof. De 24 jarige auteur van ’Godspell’, die in feite een scriptie schreef, zegt er zelf van: ’De Bijbel hoéft toch geen boek te zijn, dat je alleen met een verkrampt gezicht mag lezen? De blijheid van het Evan gelie, de van humor en wijsheid spran kelende teksten worden vaak ver drongen of niet als zodanig herkend door mensen die menen, dat blijheid en humor niet passen bij het verhevene van de religie. Maar wordt dan niet ver geten, dat Jezus zélf over zjjn verkondi ging spreekt als ’het brengen van een blijde boodschap’. Wel, die blijheid heb ik, zonder profaan te willen worden, en zonder persoonlijke godsdienstige ge voelens te willen kwetsen, willen ver tolken in mijn musical’. ’Waar blijft het oude-jaar dan papa’, vroeg mijn dochtertje, toen we de bin nengekomen ’gelegenheidpost’ be keken: fraaie drukwerkjes met voor stellingen uit een fantasie-wereld. Voor al een speciale kaart had diepe indruk op haar gemaakt. Het oude jaar, fraai voorgesteld als een stok-oude man, liep als het ware het beeld uit om plaats te maken voor een blozende baby, die al even onwerkelijk was. Rode wangetjes en een zeer bewuste, zelfverzekerde blik. De tijd gaat elke seconde dood en de volgende leeft zjj weer. De tijd wordt geschiedenis en de geschiedenis herhaalt zich. In het verleden ligt het heden, in het nu, wat komen zal. Even eenvoudig als waar. (Ton Lutz) Een gelukkig en voorspoedig 1973. Zonder op <Je inhoud van de afvloei ingsregeling verder in te gaan, omdat hierover immers overeenstemming was met de vakbonden, waar de heer P. J. van der Staak tot mijn grote ontzetting geen lid van blijkt te zijn, zouden wij er toch wel op willen wijzen dat van de overigens vefmelde verlies- en/of ver diende bedragen geen enkel cijfer klopt. De heer van der Staak, wiens stuk overigens door het Nieuwsblad van het Zuiden geweigerd was, had beter kunnen weten. Hij is niet alleen slecht financieel redakteur maar bovendien is het wel zeker dat hij nooit tot het lidmaatschap van het ’historisch ge nootschap’ uitgenodigd zal worden. De fabriek ging niet in 1930 draaien

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 3