L 5pnRiDnnsL005 centrum voor beter wonen Afgelopen jaar bracht kwesties met hoge urgentie aan de orde Kerstboomverbrandingen op 2, 3 en 4 januari i 1 mi IE F 50 3 voor v brengen 'De Tilburgse Koerier’ Moge 1973 alle goeds Stijging criminaliteit en vertrek uit stad naar buitengemeenten Andere route vuilnisdienst NEEFS een bezorger Éiiü Nationale Actie Heel Vietnam wil helpen bij wederopbouw Dienstregeling apotheken gewijzigd per 1 jan. 1973 Radio Elisabeth’ >r 1972 - pagina 24 STAD EN GEWEST IN 1972 1INE nsinrichting 98,- WE Foto v. Aarle. Directie en medewerkers van IMP SPRIJS Textielplein ,95 Postelse Hoeflaan (kerk Citroenpers) Binnenstad Heikestraat Beet- boden Op maandag 1 januari wordt GEEN emmervuil opgehaald. WINKEL De maandagroute wordt gereden op ZATERDAG 30 DECEMBER. genec ook l I Wij wensen U een voorspoedig 1973 p jaar galante. Ll 420688 DEN BOSCH, Triniteitstraat 17 (bij het Casino op de Parade) Emmers vroeg buiten zetten. Ons telefoonnummer is vanaf 2 januari 1973320 000 (4 lijnen). De Directeur. plicht Tilb. Koerier. Graag sluiten wij ons aan bij de vele wensen van onze adverteerders. e en ntharing, iet met kap kleuren armeren voel trijs f 139,— de voorlichtingsorganen. Dit te betreuren zijn, maar het ligt er nu eenmaal. ■opend door de irg en daarna die te vanj voor zullen bouwc kome" zone Donderdag 28 december 1972 16e jaargang - no. 796 Modehuis v. Gorp - v. Helvert Koestraat 89 13.0( 6. Kerl 7. West 8. Koni hoi te k6jlj van ziekenhuis hannes c VAN GESTEL N.S. PLEIN 19 - TEL. 424725 SPECIAALZAAK IN TIN EN KOPER MEELSTRAAT 31 33 35 TILBURG TEL. 421513-433860 Onze salon FRANSE STIJL-MEUBELEN is dagelijks geopend van 10-18 uur; vrijdags van 10-21 uur; 's maandags gesloten. Tel. 04100-43526. die alleen t de jeugd- een kon- DEeekblad voor het hart van brabant De plaatsen waar je kerstbomen kunt inleveren, zijn voor: rpstruc- t vindt het slagzin van de actie betekent in de ste plaats een oproep mee te werken het helen der wonden in Vietnam, gaat om alle delen ook zal ingen, ge- de buur- PROTESTANTSE BEGRAFENISONDERNEMING Tijdelijk: Tel. 425525 b.g.g. 433370 BIJVERDIENSTEN Met spoed vragen wij voor een wijk in ’t Zand’. Liefst woonachtig in die omgeving. Aanmelden aan ons kantoor: N.S.-PLEIN 14 stemming beweging, bedrijven tegenover diens stegen aan staar bedrijf betering Een en ander opget uitgar genht toch LEUKE PRIJZEN VOOR DE JEUGD CL£z1I GEMEENTE TILBURG DIENST VAN GEMEENTE-REINIGING EN VERVOER OPHALEN EMMERVUIL ROND NIEUWJAAR de re- VI *-ij het ont- op de snheid in de Solidariteit 1 de )AF- jke ver- c kort te iek aan- planning voo;de reconstructie van de binnenstad tussen Heuvelstraat en Spoorlaan vooral de nadruk te leggen op het behoud van de identiteit van deze identitei lair gewe wordt ge aantrek.. noemde buurt wordt c nog doojhet publiek gen een verbetering van de al het gesprek geen muzie De eerste plaats een oproep aan het helen der wonde In de tweede plaats dat het g hulp aan alle slachtoffers in all van het land. Dat daarbij worden gedacht aan vluchtelir wonden en hongerenden in landen Laos en Cambodja brengt slechts met zich mee dat er nog meer geld nodig zal zijn. Bij 'n overlijdeh in uw familie, zowel 's nachts als overdag, belt u eerst ons, wij nemen al de zorgen, betreffende de be grafenis of eventueel crematie van u over. R.-K. BEGRAFENISONDERNEMING DENISSEN Tel. 425525 b.g.g. 433370 LET OP HET JUISTE ADRES WILHELMINAPARK 127 en verve d. Dat wil zegge wordt afgct el, dat onmi 13.00-16.00 uur 4. Beneluxlaan 13.00-16.00 uur 5. Zwartvenseweg (flat) 13.00-16.00 uur De afbouw in de binnenstad is thans voltooid op het gebied rond het ngsplein na; de moeilijkheden wat iatste betreft zijn bekend genoeg, rijds blijken de maatregelen, die leente heeft genomen bij ictie rond de Oude Markt, bij tonder gunstig te zijn c dan wel zaak om te gaan en bij Honderden miljoenen guldens zullen besteed moeten worden om de ergs sporen van de jarenlange strijd uit wissen. Begonnen zal moeten worden met het verlenen van grootscheepse directe hulp: oorlogsgewonden zullen dringend medische hulp behoeven, ge- igenen na hun vrijlating extra zorg, or honderdduizenden vluchtelingen 2 januari: verbrandingsplaats Prof. Gim- brèrelaan Oloflaan 1Schout Backstraat/Schout v.d. Wouwerstraat 13.00-16.00 uur 2. Ringbaan West/Berkdijksestraat 13.00-16.00 uur 3. Lindeplein 13.00-16.00 uur 4. Jan v.d. Heijdenstraat, bij wijkge- bouw 13.00-16.00 uur Verbrandingsplaats Kap. Hatterasstraat Industrieterrein Loven 1. Besterdplein 13.00-16.00 uur 2. St. Pietersplein 13.00-16.00 uur 3. Hilvarenbeekseweg/hoek Arendlaan 13.00-16.00 uur 4. Hoevense Kanaaldijk/Daendelstraat 13.00-16.00 uur Stuyvesantplein t.o. 10-16.00 uur 'erkplein Lidwina 13.00-16.00 uur estlandstraat 13.00-16.00 uur lingsplein 13.00-16.00 uur januari: verbrandingsplaats ivenlaan Benatzkystraat 1. Wijkcentrum Componistenlaan/ Corellistraat 13.00-16.00 uur 2. Elgarstraat/school 13.00-16.00 uur 3. School Haydnstraat 13.00-16.00 uur 4. Smijersstraat/Zagwijnstraat 13.00-16.00 uur 5. Flat Hoffmannlaan (16 hoog) 13.00-16.00 uur 4 januari: verbrandingsplaats Taxan- driëbaan Lage Witsiebaan 1. Umberstraat/Kobaltstraat 13.00-16.00 uur 2. Kerkplein 13.00-16.00 uur 3. Gentiaanlaan (oude schoolplein) 6. Textielplein 13.00-16.00 uur Bij de verbrandingsplaatsen kan men bomen inleveren tussen 13.00 uur en 16.30 uur. Dan gaat de vlam er in! Voor elke kerstboom die op een van de bovenstaande verbrandings- of inzamel- plaatsen wordt ingeleverd, ontvangt men een gratis lot. Dit gratis lot geeft kans op een geschenkbon ter waarde van f. 5,-. In totaal zullen 250 ge- schenkbonnen worden verloot onder de deelnemers. De prijzen worden uitge reikt op zaterdagmorgen, 13 januari in de Harmoniebioscoop, Stationsstraat 28. Alle prijswinnaars worden daar om 10 uur verwacht, ze mogen een broertje of zusje of een kennisje meenemen naar de film. Dus een winnend lot geeft recht op toegang voors, 2 personen tot de film. Na de prijsuitreiking voor de prijswinnaars is volgt film en in de pauze wordt sumptie aangeboden. Nu een akkoord in zicht lijkt over een staakt-het-vuren in Vietnam hebben acht Nederlandse hulporganisaties de handen ineengeslagen ten behoeve van een nationale actie voor dat zwaar ge teisterde land. Een einde aan de oorlog betekent immers niet een einde aan de ellende. De wonden van Vietnam zullen juist open en bloot komen te liggen en die wonden zullen moeten worden ge heeld. SC ONHEIDSSALON M.E.A. van BAEST REDEMPTORISTENSTR. 153 Tel. afspraak tussen 10-12 uur TILBURG - TEL. 672599 GIRO 777 - DEN HAAG zal een nieuw onderdak moeten worden gevonden en voor een groot deel van de bevolking - weduwen, wezen, mensen die vai) al hun bezittingen zijn beroofd zal voedsel nodig zijn, zeer veel voedsel. Daarna dient aan de herbouw van het land te worden gedacht: hele dorpen - n opnieuw moeten worden opge ld, er zullen scholen moeten nen, er zullen sanitaire en andere ge- idheidsvoorzienirigen moeten worden getroffen, landbouwstructuren zullen moeten worden verbeterd en voor tallozen zullen nieuwe middelen van bestaan moeten worden gecreëerd. Koning' dit laa,.: Anderzi de gemf construe publiek bijze vangen. Het lijkt deze weg voort budget van de betrokken gezinnen nu naar de buitengemeenten gaat, wat naarmate de migratie toeneemt samenloopt tot een indrukwekkend be drag, maar bovendien heeft dit op de duur eveneens gevolgen voor de sociale structuur van de stad. Bij een bespreking over het ontwerpstructuurplan stelden wij aan burgemeester Becht de vraag, of het gevaar niet bestond, dat, bij voortzetting van het genoemde migratieverschijnsel, de stad Tilburg een sterkere concentratie van minder-gegoede bevolking zou krijgen dan voor een gezonde bevolkings opbouw verantwoord was. De burgemeester meende toen, dat dit gevaar niet bestond en dat daarvan ook in de toekomst geen sprake zou zijn. lijk gehaald moet worden, kan men voor rekening van de dienstdoende apotheek van een taxi gebruik maken (Boomtax tel.: 424025, Stationstaxi tel.: 420800). Wat betreft de dienst ’s avonds van zes tot tien uur is het wellicht goed op te merken, dat die dienst bedoeld is voor dringende gevallen en niet voor het laten klaarmaken van herhalingen. Als het oorspronkelijke recept in een andere apotheek is klaargemaakt is dit niet mogelijk, terwijl het verzoek om een herhaling in eigen apotheek vaak lastig is, omdat uiteraard tijdens de avonduren niet alle assistenten aan wezig kunnen zijn. In het algemeen ver dient het sterk de voorkeur herhalingen bijtijds 's morgens in de eigen apotheek aan te vragen. Elke apotheek stelt dienstroosters ter beschikking, waarop staat vermeld, welke apotheek avonddienst (A) doet en welke zowel de avond- als de nacht-dienst doet, terwijl ook in elke apotheek is aangegeven waar men na tijd voor spoedgevallen terecht kan. Alleen op deze manier kan het stadsge west zich in wijdere kring laten gelden als een gebied met grote en aantrekke lijke mogelijkheden. Aan die solidariteit ontbreekt nog wel het een en ander. Het is, zoals gezegd, op de eerste plaats aan de migrerende bevolkingsgroepen om in hun nieuwe woongemeente de nadruk te blijven leggen op die solidari teit. Kerkelijk comité Het Algemeen Diakonaal Bureau van de Gereformeerde Kerken in Nederland, de Generale Diakonale Raad der Neder- I JAll F 711 lands Hervormde Kerk (Sectie Interna tionale Hulpverlening), de Katholieke mil’ziolz in’ Nationale Stichting voor Bijzondere miiLivA lil Noden en Vluchtelingenzorg Mensen in Nood - Caritas Neerlandica, de Stich ting Nederlands Comité Unicef, de Stichting Novib Nederlandse Organi satie voor Internationale Ontwikke lingssamenwerking, de Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen, de Stichting Unesco Centrum Nederland en de Vereniging het Nederlandse Rode Kruis bereiden zich voor deze omvangrijke hulp te helpen bieden. Sommige van deze orga nisaties zijn gespecialiseerd in eerst- hulp-na-calamiteiten, andere in de (weder)opbouw van een land, een aan tal legt zich op beide toe. In de Natio nale Actie Heel Vietnam gaan zij samen om straks zoveel mogelijk projecten van beiderlei aard te kunnen doen uit voeren. Het komitee kerstboomverbrandingen organiseert op 4 plaatsen in lilburg kerstboomverbrandingen en wel op 2, 3 en 4 januari 1973 2 januari op het terrein Prof. Gimbrèrelaan Oloflaan. Kap. Hatteras straat Industrieterrein Loven 3 januari op het terrein Beethovenlaan Benatzkystraat 4 januari op het terrein Taxandriëbaan Lage Witsiebaan Voor de omcirkelde persoon sluit het jaar 1972 toch niet onfortuinlijk af. Die kan namelijk op ons kantoor komen af halen: f. 10,- van De Tilburgse Koerier; een waardebon van f. 10,- van Broer de Laat; een waardebon van het Finse Sauna Instituut; een waardebon van f. 7,50 voor vlees of vleeswaren van Slagerij Arno de Kort, Sumatrastraat; een waardebon van Winkeliersvereni ging Den Besterd; een waardebon van f. 10,- van Lederwarenspecialist Koop vaardij straat; een waardebon van f. 5,- van Gijzen Optiek; een waardebon van f. 5,- van Doe-Het-Zelf workshop Reinevaart; een waardebon van f. 10,- van Kapsalon Henri de Beer, Piusplein; een waardebon van f. 10,- van het Handwerkwinkeltje Jolleke. Antonius- straat en een waardebon voor een liter fles Talisman Sherry van Wijn- en Ge- distilleerdhandel Van Bilsen, Korvel- seweg. Zo... dat was het, een heel mondje vol. De omcirkelde Heer van vorige week was de heer C. Mallens, Raiffeisenstraat 14 in Tilburg. Hij ont ving reeds zijn prijzen. De tentoonstelling muziekinstrumenten reize en continenten’ - welke o in het Volkenkundig wegens grote belangstellir. 1 februari 1973. De expositie geeft een overzicht van het ontstaan van een aantal instrumenten, hun verspreiding en hun samenhang met westerse muziekinstrumenten. Hierbij wordt vooral aandacht besteed aan snaar-instrumenten, ritme-instru- menten en blaasinstrumenten. Daar naast geeft de tentoonstelling een beeld van de culturele achtergrond, waarin deze instrumenten hun betekenis heb ben, bijvoorbeeld d.m.v. foto’s tekeningen, danscostuums, maskers. Voor groepen wordt na afspraak een rondleiding gegeven, met daaraan ver bonden een demonstratie van een aan tal muziekinstrumenten. Bovendien mogen de bezoekers hier zelf op spelen. Daarnaast wordt er een klankbeeld ver toond van Afrikaanse muziekinstru menten. dat het hele gebied als het ware als één stad wordt gezien en dat de inwoners zich dan ook solidair voelen als deël- hebbend aan één gecentraliseerde woon- en leefgemeenschap. ’Daar zit muziek in - 'zen door tijden - opgesteld staat 3 Museum, is ling verlengd tot Als wij hoofdcot dat de ope overeenster in andere steden - veel randeren is dan voorheen het geva geweest, dan is dat verontrustend. wjj menen, dat dit voor een niet te ver waarlozen deel te wijten is aan een ver storing van het evenwicht in de be volkingsopbouw. Als het gegoede deel van het publiek zich terugtrekt in bungalowparken in de buitengemeenten en de stadsbevol king maar aan zichzelf overlaat, dan kan dit niet anders dan nadelige ge volgen hebben voor het gedragspatroon in de stad. Het zal zaak zijn, nu de mi gratiebeweging verder gaat, bijzondere maatregelen te nemen om te voor komen, dat de verstoring van het sociale evenwicht in onze stad leidt tot een verdere toename van de criminali teit. VORSELAARS UITDEUK-, SPUIT- en MOFFELINRICHTING Meester autospuiter, erkend schade-monteur Ruimte en outillage maken vice en snelle afwerking naar de eisen des tijds mogelijk. Wij regelen ook uw schade met uw verzekeringsexpert. Schijfstraat 12, Oisterwijk N.Br., Tel. 04242-3903 b.g.g. 2990. Met ingang van 1 januari 1973 zal het na ’s avonds tien uur nog slechts moge lijk zijn in één apotheek geneesmid- delen te verkrijgen. Zoals bekend zijn de apotheken nor maal van ’s morgens acht uur tot s avonds zes uur geopend. Na zes uur tot tien uur bestaat in enkele apothe ken de gelegenheid om geneesmiddelen te verkrijgen. Daarna blijft slechts in één apotheek iemand bereikbaar. Dat is dan de apotheek, die de ’Nachtdienst’ doet. Anders dan bijvoorbeeld het dienstdoen van de politie of in een ziekenhuis, is het in een apotheek niet zo, dat iemand ’s nachts op blijft zitten. De apotheker of zijn assistente gaat gewoon slapen, maar kan voor een spoedeisend recept uit bed gebeld worden. Om er nu toch voor te zorgen, dat in spoedeisende gevallen het noodzakelijke genees middel wel gehaald kan worden, ook bij gebrek aan eigen vervoer, is een taxi dienst ingevoerd. Dat wil zeggen, als s nachts een recept wordt afgegeven voor een geneesmiddel, dat onmiddel- buitengemeenten en dan ten gerieve van Nieuwjaars- het eigen publiek, zal bij machte zijn een deel van het te verwachten arbeids- gTO6 lCH overschot op te vangen, maar dit is iets, de vraag of er genoeg wordt gedaan om TELEFOON VOOR U de middenstand, waar deze vergroting r van werkgelegenheid toch vandaan zal nleu*Jaarsdag in de moeten komen, daartoe aan te moe- f genheid gesteld een korte wens uit digen en haar de faciliteiten te verlenen sPreken .V0°r familie, vrienden en die nodig zjjn om het personeelsbestand ^,det.a“uge!!Oten tehuizen te kunnen vergroten. vai? Radl° Elisabeth. Dit zijn Maria- ziekenhuis, Elisabeth-ziekenhuis, Jo- de XXIII, St. Jozefzorg, Kie- vietshorst en Antonius van Padua. Men. kan tussen 11.00 uur en 12.30 uur Radio Elisabeth bellen in het Elisabeth ziekenhuis en zo tot de betreffende per soon spreken. Dringend verzoek, houden derhalve vragen. Het programma wordt geo[ Burgemeester van Tilburg door de directies van de aangesloten in stellingen. Bij het sluiten van het jaar 1972 is het, zoals te doen gebruikelijk, van belang te bezien in welk op zicht de ontwikkeling van Tilburg is voortge schreden en waar zich nieuwe elementen hebben voorgedaan, die in de naaste toekomst zowel over heid als burgerij voor problemen zullen plaatsen. Een beweging, die zich het afgelopen jaar sterk heeft gemanifesteerd is het uitwijken van het meer gegoede bevolkingsdeel naar de buitengemeenten in het stadsgewest. Voor de ontwikkeling van de om liggende dorpen is dit van groot belang, voor die van Tilburg niet minder. Niet alleen heeft deze interne migratie in het stadsgewest economische gevolgen, doordat een belangrijk deel van het bestedings- Dit optimisme delen wij niet. Bij een evenwichtige sociale structuur vertoont het algemene gedragspatroon van de inwoners een ander beeld dan bij een op het behoud van de identiteit concentratie van minder draagkrach- deze buurt, ook al is in het verleden die tigen. Dit komt niet doordat minder identiteit nu niet bepaald zo spectacu- draagkrachtigen op een ’mindere’ lair geweest. Er is wanneer met fatasie manier zouden leven dan meer draag- wordt gewerkt, genoeg mogelijk om de krachtigen, maar doordat een meer aantrekkelijkheid te verhogen. De ge- draagkrachtig publiek meer werkzame noemde buurt wordt op het ogenblik middelen heeft om op te treden, als er nog doo;het publiek gemeden, maar bij iets verkeerd loopt; naar hen wordt een verbetering van de allure, met name allicht beter geluisterd door de overheid door het wegbrekeri van de leegstaande en door de voorlichtingsorganen. Dit grote bedrijfsgebouwen en het ver- feit kan te betreuren zijn, maar het ligt vangen daarvan door een in het geheel passende bebouwing, zal dit zeker ver anderen. Wat niet het geval zal zijn, als de hele boel daar tegen de grond gaat en wordt vervangen door hoge flat- en kantoorgebouwen. - De gemeentelijke vuilnisophaaldienst zal, naar zich laat begrijpen, op nieuw jaarsdag niet rondrijden en het publiek zal dan ook wel.zo wijs zijn om op dag geen vuilnisemmers buiten zetten. De route van maandag zal ge reden worden op zaterdag daaraan voorafgaande. Men moet wel bedenken, dat de ophalers op die dag twee routes moeten afwerken, dus zij zullen op het ’maandagse’ traject vroeger verschijnen dan anders. De vuilnisemmers moeten dan ook vroeg worden buitengezet. De dienst maakt nog eens bekend, dat met ingang van 1973 het telefoonnummer van de Dienst Gemeentereiniging, waar men zich dus kan melden voor ophalen van grof huisvuil, no. 320.000 (4 lijnen) De bestudering van het ontwerf tuurplan voor het stadsgewest voortgang. Binnenkort krijgt publiek inzage in de voornaamste punten van dit plan en zal zich bij hearings daarover kunnen uitspreken. Het is van belang, als bij deze inspraak beseft wordt van hoeveel waarde het is. i moeten vaststellen, dat de immissaris van politie verklaart, jenbare orde in onze stad - in emming met de ontwikkeling moeiiijker te ga Publiek belang het geval is En Een hangend probleem is de kwestie van het nieuwe ziekenhuis. Nog altijd is geen beslissing genomen over de bouw van deze belangrijke en - naar de rapporten luiden - hoognodige aanvul ling van de medische voorzieningen in onze stad. Het is te hopen, dat komend jaar eindelijk spijkers met koppen zullen kunnen worden geslagen en dat het algemeen belang dan definitief de voorrang gaat krijgen boven over wegingen van particuliere aard, waar mee de bevolking van het hele stads gewest in wezen niets te maken heeft. Er zijn plannen geuit ten aanzien van het Dierenpark en de Oude Warande en die werden door beweging vanuit het publiek gecorrigeerd, en terecht. Het is te hopen, dat de groenvoorziening in Werkgelegenheid het westen va" de Stad haar openbare functie blijft behouden. Destijds is de In het afgelopen jaar zijn, in overeen- Oude Warande door de gemeente aange- met de al jaren voorziene kocht als publiek recreatie- oord; dan weer een aantal textiel- moet dit ook zo blijven. in Tilburg gesloten. Daar- is de werkgelegerl.JL 1. istenverlenende sector sterker dan was verwacht, terwijl inde vestiging van het D> eveneens een belangrijl ing in de werkgelegenheid belooft, zou dus alles bij elkaar °eteld betekenen, dat er toch voor gang zit in de structurele werkgele- iheidsvoorziening. Maar intussen mag ,h niet worden vergeten, dat Tilburg en Midden Brabant figureert tussen de hoogste werkloosheidspercentages van het land en dat ons gewest zelfs treurige koploper dreigt te worden. Uitbreiding van werkgelegenheid in de dienstenver lenende sectoren, met name in de ’tengemeenten en dan ten gerieve van eigen publiek, zal bij machte avhten arbe maar dit is i iet zal gec sn bevorderd. RUUD UITGAVE: DE TILBURGSE KOERIER B.V. DIR. J.H.G. DE BEER REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: N.S. PLEIN 14-TILBURG TELEFOON 013-430783 - POSTGIRO 1126745

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 1