I ^[dli 9,95 95 Zal nood-wijkcentrum van Heikant en Quirijnstok binnenkort gesloten worden 1.95 JKAMË^T8 3’4250 [pINHOOFFl Club ’Orient’ Voor HIPPE KINDER- KLEDING X Avond-kleding of Levi-pakken meer keus bij: Een feest uit Senegal’ Moses La Mar hor Haakt u ook in Programma FAK-Lumen GROOT 11-11-BAL in de Postelse Hoeve op zaterdag 11-11 Vertrouwd blijspel in Stadsschouwburg Tilburg Vakcentrales beleggen forum Klassieke platen Claude Debussy Wijkbewoners gaan zich beraden over de toekomst in ’The Blue Note’ voor ’rustiger’ publiek Extra aanbieding HELANCA trainingspakken ’Waartoe-waarheen’, topper in Nederlands Cabaret ’Zon in de Schoorsteen’ HAMERS (WIHOOFF] HEUMELSTRAAT 50 Rianne \J voor al uw baby-artikelen en kleuterkleding 0-7 jaar &NSISTOR 910 voor iedereen toegankelijk. ember 1972 pagina 14 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 9 november 1972 - pagina 17 KEUZE UIT TWEE OPLOSSINGEN AAT s 30 modellen Joord voor OOSTER Motivatie ond usel SISCHOT KVI’’ HOCKEYSTICKS li^)i Wijkcentrum plaats voor en van allen een begrip deze naam. meer dan 40 j trast’ heeft er 10 november rstruktie A. Jansen 11 november uur werken in het instruktielo- EN DE dat >nele ïnsemble uit de Republiek Senegal voorstellingen in V UHUJURP,, BROEKPAK, DAG LANGE .S, TOT ZIENS - Elektra inkelcentrum 596 ivond :n ge laten ccentrum jw gerea- i. Deze kosten kunnen ieve vestiging van het omatisch IMS 68,— ’RIJS Heuvelstr. 50 (Hoek Willem II str.) De I zegd: wist 16 november a.s. aanvang ieuwste programma, getiteld L maten 86 tot 98 f 17,95 met 2 biezen KINDERMATEN n-Eykemans, i 24, 14 november rstruktie N. De Beer isdag 1 5 november instruktie A. Jansen Donderdag 16 november Doka instruktie P. Timmermans. Alle avonden beginnen om 8 uur. Baby- en Kleuterspeciaalhuis Besterdring 61 - Tilburg Een Of zen, dai weinig ge eigen ma; gaan, genhe ziek, raard van een ~3n brui- i strooien gehangen loulogne, ■‘gedost hoed prak- n 100 es-papier >se lintjes zeggen d tiel aanj huis; publiek, Hei- weet al loper tellenden tekening c ij met he‘ iet progr alle wijkt lange - een bouwt uitgev is het Konkluè Er is uitgewe- n Tilburg m op hun rdje uit te in gele de ow ning, aan- de jont op donderdag, Tilburg hun nie ving in de rest van sker als straks het ’»reconstrueerd is; odig mocht blijken zijn rsiemogelijkheden aan- rdag 9 november ;tieve diaprojektie door Nico de Rob de Nijs, Hoving, in ’De 'ijkt u het toch itels, meis- adderbroe- ,iden, vrou- t heet, mini, n eigen im'a- zo geweest, onge en niet —fs reageer- of Lon- ^stond het, ransistors M.G.-bereik r gevoelig apparaat ot volume derprijs f. 49,95 PERSPRIJS :entrum in de wijk Hei- op dit moment De Schans 123 dat een van de praktisch lande wijk 1902 en heeft van ongeveer SIETO EN ROB Het programma heeft de veelbelovende titel: ’Féerie Africaine’. Het wordt één groot Afrikaans feest in deze exotische show, die door zo’n veertig danseressen, dansers, en musici gegeven zal worden. U kunt gaan genieten van een aantal inheemse dansen: pure uitingen van religie en cultuur. Bij een poging, u van te voren een indruk te geven van hetgeen u te wachten staat kunnen we het beste trefwoorden gebruiken als: spontaniteit, levenslust, ritme, tempera ment en enthousiasme. Het Nationale Ensemble van Senegal is draait alles want er s exemplaar te zijn. Tócl lijksplechtigheid d taat is, dat er een enorme jacht dergelijk strooien hoedje bu»i«u. achtervolging voert dwars door P“ De stoet van provinciaalse bruiloft ten blundert van de ene situatie ir ander. Toch komt alles nog t zijn zin: er w< de hoed wordt verva liek heeft een kostelijl Deze aktie, een ongekei maakt, is geheel Elk jaar zieke peuters. Fotoclub ’Con- sr sinds kort een eigen clublokaal. Meer dan 300 mensen - groot en klein - zijn wekelijks in de workshop ”t Heks’ bezig met een of andere vorm van handenarbeid. De be jaarden komen elke middag samen in hun eigen sociëteitsruimte en nemen er deel aan allerlei activiteiten. schijnt maar één ch moet de huwe- doorgaan. Het resul- jacht op een ontstaat. De Parijs, oftgas- in de goed en vordt ge hangen én ijke avond Omdat een wijkcentrum een plaats wil zijn voor iedereen is het belangrijk dat zoveel mgoelijk mensen de gelegenheid krijgen óm hun mening naar voren te brengen. De wijkraad wil hiervoor de gelegenheid bieden. Het Italiaanse Strohoedje, ’Paard eet hoed op’, bekende titels van een blijspel, Het Zuidelijke Toneel Globe weer in de Stadsschouwburg van Tilburg ten ton zal voeren en wel op vrijdag, 10 november a.s. aanvang 20.1 Op hun geheel eigen specifieke wijze duiden ze, met de behendigheid van een chirurg, de zwakke en rotte plekken in de Nederlandse samenleving. Deze wor den niet lomp gepresenteerd. Integen deel: ze zijn keurig verpakt in bloeme- tjes-papier en liefst nog voorzien van rose lintjes. Waarmee we maar willen dat deze ’surprises’ uiterst sub- rgeboden zullen worden. Het dat het echtpaar Hoving kent, I bij voorbaat, dat het veelal lachen wordt om eigen misère. Maar dit is tevens de typische waarde van dit uitstekend programma, dat sterk relati verend werkt en het publiek in de zaal in feite een (lach)spiegel voorhoudt. ’Waartoe, Waarheen’ is niet alleen in financieel gezien zal totale nieuw bouw grotere konsekwenties met zich meebrengen (vergelijk de nieu we Ypelaar in de Stokhasselt); er moeten toch kosten worden maakt om het oude klooster te law. functioneren als nood-wijkc tot een eventuele nieuwbouw liseerd zou zijn, bij een definitie wijkcentrum aan De Schans over een langer termijn worden afgeschreven; ^technisch onderzoek heeft ewezen dat het de moeite waard ;t gebouw te restaureren. iderend kunnen we stellen: i op dit moment dringend behoefte aan een deugdelijk wijkcentrum. Waar dit zal komen en of het er zal komen is een zaak van de wijkbevol- king. Marijke en Sieto Hoving presenteren 20.15 uur in de Stadsschouwburg van ’Waartoe, Waarheen’. Het befaamde Nationaal Dans-Muziek en Zang-Ensemble uit de Reput zal op haar wereldtournee wederom een serie voorstellingen in Nederland Eén daarvan vindt plaats in de Stadsschouwburg Tilburg en wel op zonda november a.s. aanvang 20.15 uur. Donderde Instrukt Beer Vrijdag 1 Doka ins Zaterdag Vanaf 9 i kaal Zondag 1 2 november Foto safari om 10.30 uur, vertrek Hoogeindseweg 25 o.l.v. dhr. H. Bierens Maandag 13 november Rondreiskollekties fotos van de bond. Besproken worden foto’s van: Philips Fotoclub Eindhoven. Fotoclub N.S. Rotterdam. Fotoclub Unilever Rotter dam Dinsdag Doka ins Woensda Doka i Marijke Hoving, Sieto Boerenkantate’. wen in het maxi, demi ge! Dat is Eens bestonc meer zc den dens dat in a kledi kapper en meegerekend. Een niet gering percentage bezoekers nam de voorstelling op de koop toe, maar kwam toch hoofdzakelijk voor de pauze. Gelukkig is er de laatste tien jaar een wat andere wind gaan waaien. We zijn wat gemakkelijker geworden, min der conventioneel. Sommige dingen mogen nóg niet, maar daar is het in Nederland dan ook vaak te koud voor. Geen haute-couture meer, die anders gekleden ternauwernood duldde. Geen Globe heeft met dit blijspel van Eugé Labiche (1815-1888) al veel suk gehad in Tilburg. En dat is niet zo vreemd. Alles wat een karakteristiek blijspel zou moeten hebben, zit er in. Nu eens geen loodzwaar toneel vol problemen en doordenkertjes. Er doen zich wel moeilijkheden voor, maar die zijn zo potsierlijk en onwaarschijnlijk, dat niemand zich er aan stoort. De krote inhoud van het stuk is in een paar zinnen te vangen: Het paard va jongeman, op weg naar zijn eigen loft, doet zich te goed aan een sti hoed, door de eigenaresse opge aan een tak in het Bois de Bo terwijl ze met een vreemd-uitge man aan het vrijen is. En om die maat 104 f21,75 maat 116 f23,75 maat 128 f25,75 maat 140 f27,75 maat 152 f29,75 maat 164 f31,75 GROTE MATEN maat 4 f36.50 maat 5 f39,50 Sieto’s stamtheater ’Tingel Tangel’, maar ook in vrijwel alle Nederlandse theaters warm ontvangen. Bij de pre mière was de pers algemeen van me ning, dat deze jongste aflevering van Sieto’s repertoire een van de beste uit de lange serie van zestien programma’s is geworden. Met name de persiflage op de Boerenkantate van Bach rond de figuur van Minister-President Biesheuvel werd unaniem geprezen als een magni fiek kolderiek werkstuk. Gastcabaretier Rob de Nijs (U leest het inderdaad goed) heeft een groot aan deel in Sieto’s programma en voelt zich dan ook bijzonder goed thuis in de sfeer van de politieke satire. De muzika le regie en begeleiding is in handen van de pianist Antoine Oomen. PAKJESAVOND MET MARIJKE HOVING NIJS. Op dit moment is het klooster p tisch volledig in gebruik. De ruim leden tellende jeugdclub heeft er haar vaste ruimten. De peuterspeelzaal ’De Twee-Drietjes’ huisvest er dagelijks Als nood-wijkcer.t“~ kant-Quirynstok wordt het oude klooster aan gebruikt. Dit gebouw, oudste gebouwen in deze geheel uit nieuwbouw bestas is, dateert uit het jaar een vloeroppervlakte 1200 m2 Modebonzen hebben het zelf ge- I: alles mag tegenwoordig. Maar dat u natuurlijk al lang. Kijkt u maar eens om u heen, dan ziet u zeker! Mannen in lange mant~ jes in shorts, jongens met fladc ken en bloemetjes-overhemdei lang, hoe het ook demi. Ieder kiest zijn lang niet altijd z id het, dat alle jongt zo jonge vrouwen slaafs i op de bevelen van Parijse ise trendmakers. Eens beste t je de schouwburg niet binnenkwam andere dan de toegestane uitgaans- ling. Een gezellig avondje uit kwam al gauw op honderd gulden, de taxi dan nog niet eens - Het gebouw functioneert al; de hui dige gebruikers voelen er zich thuis- - de centrale ligging t.o.v. zowel I kant als Quirijnstok; - De sfeerrond De Schans steekt schril af tegen de strakke grijze eentonige bebouwi de wijk, zeer zeï plein/parkje gerec - indien het nodig ruime expansion wezig; af, waarom u -g. Een lekker avond- ■hen, een avond-van- ’k en bewustwording, nstgenot, een avond grie zelen, een avond meedoen en inhaken, een avondje voor de algemene ontwik keling, wat de redenen ook waren, dat u naar de Schouwburg ging, ze mogen met allerlei andere redenen uitmaken, hoe u naar de Schouwburg wenst te gaan. Wordt LEVE HET THEATER een mode-rubriek? Ach welnee, mevrouw, het is maar de buitenkant. Waar het om ging was erg eenvoudig: De schouwburg en haar programma is voor iedereen. DAG TRUI, DAG SPIJKERBROEK, DAG MINI-ROK, DAG AVONDJURK, DAG UNIFORM, DAG BROEKPAK, DAG KORTE HAREN, HAREN, DAG PARELS IN HET THEATER. □pinie-onderzoek heeft v lat was oudere mensen in gelegenheid hebben om lanier een gezellig avonc. i. Zij komen altijd terecht reden, waar met name bij zick, maar ook bij de bedienir dacht wordt geschonken aan d. ren en die stijl ligt niet iedereen. Óme hiet duidelijk sprake is van een latente behoefte, heeft de heer Tseng, uit Suriname, het initiatief genomen tot het inrichten van de Club ’Oriënt’, die gelegen is boven het Chinees Indisch Restaurant ’Kotaradje’ aan het Heuvel- plein. De zaal is stemmig ingericht met bijzonder makkelijke zitmeubels, met een enorme bar en met gewoonweg schitterende betimmering. De bezoe kers worden op traditionele manier bediend en kunnen op hun gemak onder elkaar converseren zonder door luide muziek voor elkaar onverstaan baar te worden. Ondanks de luxueuze uitvoering van de Club ’Oriënt’ liggen de prijzen van de consumpties binnen het gangbare tarief. Het is te verwach ten, dat de nieuwe Club inderdaad aan een behoefte zal tegemoet komen en de heer Tseng zij dan ook met zijn initia tief gelukgewenst. kunsttempel meer, waar ons ons kent en de rest de lege stoelen op mag vullen. Is het nog nooit zo erg geweest, zegt u? Dan heeft u maar half gekeken. xMaar goed, sinds enige jaren, of voor de hele kritische mensen, sinds vijf jaar, verdragen speciaal uitgaanstoilet en spij kerpak elkaar heel best. Het hangt er maar van naar dat theater ging, je-uit, gezellig lache maatschappij-kritiek een avond kuns i goed func- maken. De zou zo moeten geburen, dat tijde met geringe middelen veranderingen aangebracht kunnen wor den. De zo geheten poly-interpretable bouw. Er werd contact opgenomen met alle groeperingen, die binnen de wijk actief zijn, om zo een inzicht te krijgen in hun behoefte aan binnenakkommodatie; met de bibliotheek, die geïnteresseerd bleek in ruimte voor het onderbrengen van een dependance en met de gemeen te om enig inzicht te krijgen in hun plannen met betrekking tot het nieuwe winkelcentrum en het plein De Schans. Na uitgebreide discussies over de ver kregen informatie en na afweging van alle voor- en nadelen heeft de werk groep zich unaniem uitgesproken voor de vestiging van een nieuw wijkcentraan De Schans. Dit houdt in: een grondige interne verbouwing en restauratie van het oude klooster. krijgt iedereen trouwd, i' het publi gehad. De voornaamste rollen worden gespeeld door: Pieter Lutz, Ineke Cohen, Wim Hoddes, Jenny Arean, Hans Kemna en Henk Molenberg. De liedjes en de mu ziek zijn Van Frits Lambrechts. Regie: Adrian Brine. Onder het motto ’Zon in de schoor steen’ organiseert de landelijke vereni ging ’De Zonnebloem’ in samenwerking met K.R.O.’s radio ziekenbezoek sinds 1949 een surprise-aktie van gezonden voor zieken van alle gezindten. Als Sub-Post voor deze aktie voor het distrikt Tilburg vraag ik u ook een pakje te willen maken. Het gaat echt niet bm dure cadeau’s, doch om een leuk pakketje met een brief of rijmpje erbij. Als u met Sinterklaas een van de tienduizenden chronisch ziken of hulp behoevende bejaarden wilt verrassen, schrijft u dan even aan mij onder bijsluiting van een postzegel van 35 cent. Na 15 november zal ik u een adresfor mulier toezenden waarop naam en adres van een zieke zijn vermeld. Bovendien zult u gegevens ontvangen omtrent leeftijd, geslacht en kleine wensen, zodat u in staat zult zijn een ’aangepast’ pakje samen te stellen. Gaarne vertrouw ik erop, dat u ook deze aktie van harte zult willen steu nen. Mevr. R. van Vessem Conservatorium laan TILBURG. Telefoon: 013-672307. Begin oktober is dan ook de nota ’Uitgangspunten voor een tweede wijk centrum in Tilburg-Noord voor de wijk Heikant-Quirynstok’ aan een 50-tal ver enigingen en groeperingen toegestuurd. In een begeleidende brief werd gevraagd voor 25 oktober hun eerste reactie te geven. Deze reacties zullen dienen als uitgangspunten voor de grote Hearing van 15 november in café ’Het Wit Paardje’ Lijnsheike om 20.00 uur. De Workshop ”t Heks’ maakt een video-opname om de wijkbewoners een betere indruk te geven van waar het om gaat. De fotoclub zorgt voor foto’s, die eveneens de diverse mogelijkheden in beeld zullen brengen. Verder zullen alle gebruikers van het nood-wijkcentrum persoonlijk worden uitgenodigd. Wil het gebouw echter niet verkrotten, en willen we voorkomen dat het op last van de brandweer moet worden geslo ten, dan zullen er noodzakelijke onder- houds- en herstellingswerkzaamheden moeten worden verricht. Omdat dit grote konsekwenties met zich mee brengt werd er op verzoek van de wijkraad een werkgroep geformeerd. Deze werkgroep heeft zich de afgelopen 8 maanden bezig gehouden met de problematiek van een tweede wijkcen trum in Tilburg-Noord voor de wijk Heikant-Quirynstok. Als uitgangspunt werd gebruik gemaakt van de door het SCOT uitgebrachte discussienota: Uitgangspunten planning tweede wijkcentrum Tilburg-Noord. De werkgroep, die bestond uit wijkbe woners en enkele deskundigen, heeft haar activiteiten samengevat in een nieuwe nota. Hierover kan de wijkbe- volking zich uitspreken, waarna deze in een definitieve vorm aan de gemeente zal worden aangeboden. De SCOT-nota ging uit van de vestiging van het nieuwe wijkcentrum in de directe omgeving van de sporthal en het toekomstige winkelcentrum (Wagner- plein). De werkgroep zag daarnaast nog de mogelijkheid om door restauratie, verbouwing en uitbreiding van het oudé klooster aan De Schans een tionerend wijkcentrum te i uitbreiding er te allen Het overlegorgaan van de drie vakcen trales zal vrijdagavond 10 november in de vergaderzaal van ’De Lindeboom’ een politiek forum beleggen, waarbij onder meer gesproken zal worden over het sociaal contract, dat het bedrijfs leven en de regering doende zijn te vormen. Iedere belangstellende is uiter aard welkom en kan elke vraag stellen, die in hem opkomt. De entree is vrij. In het forum zullen zitting hebben - zulks in strijd met andersluidende berichten in de krant - mr. A. Geurtsen, VVD, de heer E. Nijpels, D66, de heer J. C. van der Doef, PvdA, de heer D. van der Heem, PPR, mr. C. G. van Dam, ARP, en de heer P. van der Gun, KVP. die in de afgelopen jaren ;nde groei heeft doorge niet meer weg te denken uit het geheel van de Zonnebloemaktivitei- ten. Elk jaar weer kunnen vele tiendui zenden zieken, gehandicapten en hulp behoevende bejaarden worden betrok ken bij dit groot nationaal gemeen schapsfeest. Het nieuwe maandprogramma van de Nachtclub ’The Blue Note’ in de Vee- marktstraat bevat een genomenaal attractie-nummer in de persoon van de neger-baszanger Moses La Marr, alom- bekend uit de film en uit zijn optreden in de Opera Porgy en Bess. Hij heeft daarmee ook in de Sowjet Unie opge treden in het kader van een cultuur uitwisselingsprogramma en zette daarbij de Russen finaal op hun kop door zijn grandioze manier van zingen. Deze bas zanger is ook in Tilburg geen onbeken de, want hij heeft al eens meer in The Blue Note’ opgetreden met zijn negro spirituals en jazz-aria’s. Hij kan dan ook niet door de stad lopen of hij wordt door belangstellenden aangeschoten voor een handtekening of zo maar een praatje, waar hij met het meeste plezier op ingaat. In het programma van deze maand brengt hij alle succesnummers uit zijn repertoire. Het verdere programma bevat het op treden van het danspaar Patricia en Patrick uit Berlijn, dat erotische en exotische fantasieën ten beste geeft en daarin een heel speciale stijl heeft ont wikkeld, die kenners zeker zal bevallen. Verder is daar dan nog onze Nederland se stripteaser, Barbara Bentley, die de diverse nummers uit het traditionele stripprogramma uit Oost en West met vaart en verve ten tonele brengt. Een en ander onder begeleiding van het beken de orkest van Martin Ingei, eveneens uit Holland maar met een fantastische Spaanse drummer. geworden en het tweede van i. Zesduizend kilometers zijn afgelegd in een tijdsbestek van 12 weken. Er werden tweehonderd dorpen bezocht en meer dan tweeduizend zan gers en dansers zijn gehoord en gezien. Op honderden meters film werden de dansen vastgelegd en vijf uur muziek en dans uit alle streken van Senegal wer den op de band opgenomen. Dit alles moest worden verricht om het program ma samen te stellen, dat u zondag, 12 november a.s. in de Stadsschouwburg kunt gaan zien. Naast de nieuwe intekenactie van Poly- dor (D.G.G.), is er ook een plaat uitgekomen met enkele pianowerken van Claude Achille Debussy. De gave vertolking van de Images I en II en Children’s Corner op kant II is in handen van de meesterpianist Arthuro Benedetti Michelangeli. Debussy behoorde met vele andere componisten in zijn tijd tot de impres sionisten. De invloed van deze stroming is dan ook duidelijk merkbaar, vooral in het zeer typerend werkje voor die tijd, Children’s Corner, (invloed van Wagner? Children’s Corner, werd evenals de Images I en II, voltooid in de jaren na 1905, de periode waarin ook ’La Mer’ (3 symfonische schetsen), zo’n sukses beleefde. De 3e image, bestaande uit drie orkest werken, namelijk ’Ibe ria’, ’Rondes de Printemps’ en Gigues’, beleefde eveneens na 1912 een groots sukses. Children’s Corner (1908), een enigszins grappig werkje, is opgedragen aan zijn dochtertje, die hij de troetel naam Chouchou gaf. Na jaren in finan ciële zorgen geleefd te hebben, kreeg Debussy uiteindelijk toch erkenning. Zijn compositie Prelude a .Laprès-midi d’un faune, was mede oorzaak van zijn steeds groter wordend sukses. Arthuro Benedetti Michelangeli ver tolkt dit alles even subliem en laat, waar noodzakelijk, een krachtig spel horen, waar je zelfs rillingen van krijgt. Sinds 6 jaar kan men spreken van een nieuwe wijk in het noorden van Tilburg, ontstaan rond de oude kern van de Heikant. Het inwonertal is in deze korte tijd uitgegroeid van 1500-ca. 25.000. Zoals elke nieuwbouwwijk wordt ook Tilburg-Noord gekenmerkt door haar overwegende jonge bevolking. Grote verkeersaders zoals de Stokhasseltlaan en de geplande Quirijn- stoklaan zorgen ervoor dat de wijk verdeeld is in drie subwijken. Dit stedebouwkundige aspect is een van de belangrijkste oorzaken dat er moeilijk sprake kan zijn van één wijk Tilburg-Noord. Door de natuurlijke afscheiding van het kanaal met de rest van de stad en de slechte verbindingen met het stadscentrum gaat Tilburg-Noord lijken op een stiefkind. - de uitbreiding van de welzijnsvoorzieningen en woningbouw verto nen bij lange na geen gelijktijdig verloop. - er moeten nu nog kleuterspeelplaatsen worden aangelegd waar de flats al vijf jaar bewoond zijn; - recreatieve mogelijkheden, in het bijzonder voor de opgroeiende jeugd, bestaan er nauwelijks; - voor diensten van diverse stedelijke instellingen zoals bibliotheek, bureau bevolking van de gemeente etc. moet men nog steeds naar het stadscentrum; - er is geen ruimte voor een goed functionerend wijkcentrum.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 15