N onze vakmensen 1 tol uw dienst I tapro MS Zaterdag grote demonstratie voor Vietnam in binnenstad tapijt profijt koop dan bF TAPRO Officiële vertrektijden van de Kaarskensprocessie op zondag 5 november a.s. u ',o°rdee/j Onderzoek service u u fi 40% iaPtO Uit voorraad leverbaar: Balamundi - Desso - K.V.T. - Louis de Poortere - Bergoss - enz. oven Strijd om de vrijheid Opening Boetiek in Antoniusstraat naar sportvisserij Hieronymus- SET U theisb. f 79.- f 89.- f 99.- f 109.- Zesmaal Marlene Dietrich op K.R.O.-t.v. b Voordeel tot 40% Vakkundig en gratis gelegd Vertrouwd door jarenlange ervaring Vijf jaar schriftelijke garantie Volledig assortiment uit voorraad leverbaar Jonbcro^ llrriiodjc (Tapijten Tapropnl8 totaalrekenina te 3"5'0 coWecV john van der meer-'s voor uw Weürenf59.-f69H7^ Ons Vios ontmoet DVG DE TILBURGSE KOERIER er 1972 - pagina 18 Donderdag 2 november 1972 - pagina 19 i SPECIALE WEEK VAN DE FILMLIGA 3te .V. innen zijnI ook in Voor een week bijzo peninj .^0— I267 1500 m’ *ilt en Wit we/ tot aar. vakkundig geadviseerd U wordt nog en Maak ovv ARATIE 142 M - F* niet enc/Sl Wilhelmina kanaal Volop speciale aanbiedingen wordt ?ld vai uitgerust zijn met de meest moderne wapens, overwinnen. jks i te We wonen t het postk< SPOORLAAN 33$ TEL. 436220 TILBURG Desso, Louis de Poortere enz. met legklare rug spannende aed voetbal ■o zeker de eens te gaan laan. A an vang erigens VPRO tegenover kantoor. de strijd of dit ni naren, - wen zijl Steun dus de strijd volkeren en stel je ontwikkelingen Kom naar de vr Filmliga: p/a Adres Cineclt sterdam. 1 van de onderdrukte 1 je op de hoogte van de in hun land! zrijheidsfilmweek! Adres /erbernelaan 42, Tilburg, lub: Prinsenstraat 28, Am- üng ter harte gaat, is 'al door de binnenstad het Heuvelptein zal een afgevaardigde van het landelijk té de demonstranten toespreken. lm 10 november een king met de Naar aanlei dingen in rieken hoe voor de waarom idjevol sn, die door Fred Bredschneyder 1de KRO-speelfilmcyclus: iberg regisseert Mariene /el aan een regisseur als bleek momenteel niet verkrijgbaar. De serie ~Tipleteerd door een erg gemaakte film, die onder super- itsch door Frank ïgisseerd. Het volledi- ■’gt uit: irokko) J riphe -SBa INSULINDESTR AA T ►RUIME PARKING 2e~ËNTREE 4 ACHTERZIJDE MERKTAPIJT - tapt*O - SHOWROOM Tilburg Bosscheweg 271 'Tel. 431063 b.g.g. 425864 4 - Onder meer in het kader van deze Vietnamactie organiseert de Tilburgse Filmliga van 5 t/ir. 10 neven' vrijheidsweek in samenwerking Cineclub uit Amsterdam. N.« ding van de laatste ontwikkel Vietnam b.v. is weer eens gebk belangrijk de vrijheidsstrijd onderdrukte volkeren is, en b.v. de Vietnamezen met een hanc mensen toch van de Amerikaner Diverse u- k00r W In de landelijke wedstrijd wasmachine’. Daarvoor moeten van dit wasmiddel een originele geb deelvat opschrijven. Een landelijks Simon Carmiggelt, maakt dan uit, prijs, de heer en mevr. Borst ontvir_ de DIXAN-fabrieken f. 675,00, het' bedrag, wasmachine hadden betaald. De plechtighc Wasmachine Centrale F. L. Derkzen, natuurlijk met genoegen klaar pm hun «sar Deze week o.a. KLEINE KLEEDJES Shiraz Arad Afghan 17,50 19,— 27,50 SHIRAZ TAFELKLEDEN 155x105 189,— BELUDSCH 150x95 179,— INDIAN MAHAL 195x95 195,— GROTE KLEDEN 300x200 reeds vanaf 590, SALONKLEDEN o.a. Hamadan, Bordjaluw, Javeh enz. Grote partij w.o. pracht exemplaren 200x135 uitzoeken 495, en vele andere koopjes. Aan de overzijde dus de kant van de winkelgalerijen staat dan klaar de Blau we Colonne, van de pelgrims, van deze colonne is alles in het blauw uitgevoerd. Ook de volgnummers van de touring cars zijn respectievelijk uitgevoerd in geel of blauw. De gele colonne vertrekt Ringbaan Oost L_ scies 7 uur en zal de volgende rijden, zowel ’s morgens als - ook 1 Zuiver wollen Berbertapijt 400 breed -^22?ekendiage Taproprijs f 139 - Zaterdagmiddag wordt op het NS-plein om twee uur een demonstratie- stoet samengesteld van de gezamenlijke Vietnamcomité’s, waarizal worden geëist, dat de Vietnamverdragen onverwijld zullen worden ten uitvoer gebracht. De organisatoren schatten het aantal deelnemers, dat tot de comité’s behoort op ongeveer driehonderd, maar elke belangstel lende, wie het lot van de Vietnamese bevolkii natuurlijk welkom om mee te lopen. De stoet za trekken en op Vietnamcomiti Zowel Dietrich als Von Sternberg gin gen daarna naar Amerika waar ze nog datzelfde jaar de film Morocco (Marok ko) maakten, die Mariene ook voor de Amerikanen tot een idool maakte. Er zouden nog vijf Von Sternberg- Dietrich-films volgen, waarvan er vier in de KRO-cyclus zijn opgenomen. Eén, ’The devil is a woman’, is niet langer beschikbaar in verband met de remake die er na de oorlog van is gemaakt met Brigitte Bardot in de hoofdrol. Ook ’Der blaue Engel’, die over nog niet zo lang geleden door de X Wat heeft de filmliga met deze strijd te maken? In de landen van de derde wereld zijn hoe langer hoe meer filmers ervan overtuigd, dat ze de waarheid over hun land aan het licht moeten brengen op alle manieren, die er binnen hun bereik liggen. Dat de beste methode het maken van een film is ligt voor de hand. CINE CLUB vindt het van belang om juist deze films te importerep, en de filmliga is het daar volkomen mee eens. Er zijn n.l. films bij, die maar een week in Nederland zijn, maar zo belangrijk van inhoud, dat we die kans niet moesten missen. Wie door omstandigheden niet in staat is om alle films te bekijken, kan ze altijd bij Cineclub, of via de Filmliga bestellen om ze in jeugdhuizen, werken de jongerencentra of andere gelegen heden te draaien. De vrijheidsstrijd van de onderdrukte volkeren staat n.l. nauw in verband met 1 van alle onderdrukte mensen, iu arbeiders, scholieren, ambte- werkende jongeren of huisvrou- jn. Tussen half november 1972 en januari 1973 zullen in het kader van het onderzoek naar de sportvisserij een groot aantal vraaggesprekken met sport vissers en niet-sportvissers»uit het gehele land worden gehouden. Het onderzoek wordt in opdracht van de ministeries van landbouw en visserij en van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en van de Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij uitgevoerd door het Instituut voor Toegepaste Sociologie te Nijmegen. Ter voorbereiding is reeds in 1971 een vooronderzoek gehouden, waarbij de sportvissers zijn geënquêteerd in de polder Achttienhoven, langs de Brielse Maas en langs de Lek in de omgeving van Nieuw Lekkerland. zult merken op pree route i ’s avonds. Schouwburgring, Bisschop Zwijsen- straat, Voltstraat, Nieuwe Goirleseweg, Goirle, Poppel. Deze colonne stopt niet in Goirle. De Blauwe Colonne vertrekt om precies 7.15 uur en zal rijden Bredaseweg, Ringbaan West, Verkeers plein Het Laar, Goirleseweg, Goirle, Poppel. Deze colonne stopt wel in Goirle, alwaar de pelgrims uit Goirle erbij komen. Iedere Pelgrim dient te beden ken dat er absoluut niet gewacht zal worden op eventuele laatkomers. Er wordt precies op tijd vertrokken. In de beide colonnes, zal evenals in Scherpenheuvel daar waar nodig is, hulp verleend worden door de E.H.B.O. Petrus Donders. Hièrvoor raadplege iedereen zijn programma. Het bestuur van de stichting Kaarskens processie doet een beroep op alle pelgrims om vlot mede te werken, dan zal deze massale pelgrimage naar OL Vrouw van Scherpenheuvel zeer zeker voor honderd procent slagen. Er was zaterdagmiddag bijzonder veel belangstelling bij de opening van de Boetiek ’Jolleke’ in de Antoniusstraat, waarin Jolanda van Kalmthout eigenge maakte sieraden, keramiek van haar moeder, Wiesje van Kalmthout van der Linden, leren tassen en ceintuurs, talis mans en mascottes en allerlei hand- werkprodukten uit diverse landen uit brengt. De belangstelling voor de fol klore van vreemde volkeren neemt de laatste jaren hand over hand toe en een onderdeel van deze folklore wordt ge vormd door sieraden, die tegelijkertijd de functie hebben van bezweermetho- den van ziekten en geesten en andere kwade invloeden. Deze sieraden hebben vaak een bijzonder karakteristieke vorm en veel mensen zien er iets in om ze voor de aardigheid te dragen. In deze objecten is de Boetiek ’Jolleke’ gespe cialiseerd. Er was zaterdagmiddag al meteen veel vraag naar en die zal nog beduidend groeien naarmate dit aspect van deze boetiek meer bekendheid krijgt. De receptie verliep bijzonder geanimeerd en talrijke bloemstukken van vrienden en kennissen waren getui genissen van de sympathie, die met Jqlanda’s initiatief wordt gevoeld. is uitgezonden, voor Nederland zal worden gekomple niet door Von Sternbei ’Desire’ (Verlangen), c visie van Ernst Lubit Borzage werd geregic:; ge programma ziet er nu als volgt 6 november 1972 - Morocco (Maro uit 1930, met Gary Cooper en Adolphv Menjou. 20 november 1972 - Dishonored (Ont eerd) uit 1931, met Victor McLaglen en Warner Oland 27 november 1972 - Shanghai Express uit 1932, met Anna May Wong en Warner Oland 4 december 1972 - The Scarlet Empress (Catherina de Grote) uit 1934, met Sam Jaffe 11 december 1972 - Blonde Venus uit 1932, met Gary Grant en Herbert Marshall 18 december 1972 - Desire (Verlangen) uit 1936, met Gary Cooper. De volgende films zullen worden ver toond: op maandag 5 november Ghana- programma van Felix Greene, dinsdag films uit Chili, woensdag films over de onderdrukking van minderheden in de Verenigde Staten, op donderdag wordt de Vietnamavond gehouden in de Hoge school - de andere avonden vinden plaats in het Trefcentrum - en vrijdag avond is gewijd aan films over Spanje. Voorsat zondagmorgen om 7.00 uur en om 7.15 uur de twee autobuscolonnes de ongeveer 1000 pelgrims zullen ver voeren, naar Scherpenheuvel, zullen allen in de gelegenheid worden gesteld om vanaf diverse punten vervoerd te worden, naar het centrale vertrekpunt aan de Schouwburgring. Door het Stichtingsbestuur is de volgende dienst regeling ontworpen: men kan vertrek ken vanaf het Korvelplein om 6.25 uur - Broekhoven, Vogelplein 6.25 uur - Fatimakerk'6.30 uur - Besterdkerk 6.15 uur - Hoefstraat kerk 6.15 uur - Heikant kerk 6.25 uur - Stokhasseltlaan (hoek Dirigentenlaan) 6.30 uur - Lage Witsiebaan (hoek Vlierlaan) 6.30 uur - Bejaardencentrum ’Kivietshorst’ 6.30 uur - Ringbaan West ’Vredeburcht’ 6.35 uur - Goirkekerk 6.20 uur - Hasseltkerk 6.25 uur - In de buitengemeenten zijn de vertrektijden als volgt, Berkel- Enschot 6.10 uur - Oisterwijk 6.15 uur - Moergestel 6.15 uur - Biest de Houthakker 6.10 uur - Hilvarenbeek 615 uur - Diessen 6.00 uur -Kaatsheuvel 6.10 uur - Loon op Zand 6.20 uur - Lage Mierde fj.5O uur - Hoge Mierde 7.00 uur - Reusel 7.15 uur - Goirle 7.20 uur. Wanneer al deze touringcars te Tilburg zullen zijn aangekomen zullen aan de Schouwburgring de twee colon nes worden samengesteld. Aan de zijde van de Schouwburg staat dan klaar de gele colonne. Hierin nemen plaats alle pelgrims met een geel buskaartje, een geel programma en een geel herken.- ningsinsigne. Terwijl er jarenlang akties gevoerd zijn om de vrede te propageren, is nu de tijd gekomen om de ’strijd’ te propageren. Dat wil zeggen dat veel mensen, die in principe tegen de oorlog zijn, ervan overtuigd zijn geraakt, dat de volkeren van Indochina (Vietnam, Laos, Kam- bodja), zoals de volkeren van Afrika en de derde wereld die in ontzettende armoe leven, omdat ze door een handje vol rijken uitgebuit worden, zich slechts kunnen bevrijden door de wapens op te nemen. De nieuwe, samengestek ’Josef von Sternbe'- Dietrich’, is zowe. a aan een ster gewijd. Marlene Dietrich werd, na nauwelijl opgemerkt in een paar stomme films 1 hebben gespeeld, door de regisseur Josef von Sternberg ontdekt. van D1XAN onder het motto Win de deelnemers op de achterkant van de verpal gebruiksmogelijkheid voor een leeg DIXAN-voor- ,xe jury, o.l.v. de bekende journalist-schrijver wie de winnaar is. In Tilburg viel deze keer de ingen uit handen van de heer Van Bekkum, van iet bedrag, dat zij voor de aanschaf van hun -„.leid vond plaats in de winkel van en de heer en mevrouw Derkzen stonden i klanten met dit buitenkansje te feliciteren. (Foto Van Aarle) A.s. zondag ontvangt Hieronymus stad genoot SET. Afgelopen zondag boden zij beiden prima tegenstand tegen res pectievelijk Longa en RKTVV. Pas op het einde moesten zij buigen voor de sterke tweede klassers. Zowel Hieronymus als SET staan laag geklasseerd en daaraan zullen zij beiden a.s. zondag iets willen doen. Het zal dan ook wel een S" wedstrijd worden met zeer goec van beide zijden. Het is dus moeite waard om zondag kijken aan de Jan Truyenh 14.30 uur. Na een zondag van bekervoetbal waarin Ons Vios in een spannende wedstrijd 3e klasser TAC uitschakelde, vervolgt a.s. zondag het kompetitievoetbal voor Ons Vios met een topduel Ons Vios-D.V.G. uit Liempde dat de ranglijst in de vierde klasse E aanvoert. Hoewel de overwinning op TAC de thuisklub zelfvertrouwen heeft ge schonken, zal men toch tot het uiterste moeten gaan om het nog ongeslagen D.V.G. de puntjes af te snoepen. Hierbij kan ongetwijfeld gerekend wor den op hevige tegenstand van de Liemp- denaren. De wedstrijd wordt gespeeld op het sportkomplex van Ons Vios aan de Nieuwe Goirleseweg. Aanvang 14.30 .uur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 19