fflobu/ette PIET VAN IERSEL i 'fyebers ,95 Motorraces in Moergestelse Molenakker mulder Restauratie Hasseltse Kapel levert ook nog een leerzaam boekwerkje op Hasselts Gemengd Kapelle Koor nodigt leden en oud-leden uit voor een reünie 5 95 PEUGEOT 'n Grote r Als U gaat eten bij Tilburg van SUBEX Open dag bij clubhuis ’Heikestraat’ ’tcamera^lhuis TAC-Boeimeer vroeger herleeft in de jaartallen Jubileumtoneel bij Doto Uitslag Puzzeltocht Bibliotheek Tilburg heeft in Noord eigen informatiecentrum en hulpdienst ’De Gras schoppers’ DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 12 oktober 1972 - pagina 13 aer 1972 - pagina 12 Vanaf heden de vier volautomatische grote merken OFFICIEEL DEALER Bromfietsspecialist PUCH-MAXI MET FRAAIE HISTORISCHE FOTO’S verscheidenheid in klokken Tal van foto’s Juwelier - Horloger die ge- SCHOUWBURGRING 27 Specialiteiten-Restaurant „De Gouden Leeuw” HOTEL VERWIEL - WAALWIJK Grotestraat 208 - Telefoon 04160 - 32330 )R school ga je betere punten Als u kiest voor Waar zou u beter slagen? VAN DE ACTIE- GOKO viewer Jul. v. Stolbergstraat 5 89,00 24,00 id Tivolistraat 136 Telefoon 422345 voelt u zich thuis - en u bent uit én dat is goed voor u Info-voordeel dus Korvelseweg 173 Tilburg-Tel. 421236 Van ƒ113,00 voor om adressen in de dienstverlenende maatschappelijk werk, winkels, lartsen. Tevens tracht men u hulp te I I I I Helder beeld en super-8 en single Zoals de ’groten’ in de film wereld kunt ook U uw films tot op het beeldje nauwkeurig monteren met deze Komt u eens passen? Donders-de Wit suède of nappa ga dan naar een SPECIAALZAAK nog van gingen. PROGRAMMA WEEK: uit van CHOT :k tra ilcentrum atisch 68 JS SUDEX INLEGZOLEN Na 3 dagen droge voeten en geen transpiratiegeur meer. Verkrijgbaar bij Drogisterij RIA VAN DIJK ISISTOR L G.-bereik voelig apparaat olume rijs f. 49,95 SPRIJS ISTER ■aniseert isschop- illroom- 'redes- it 127 TIVOLISTRAAT 81 WESTERMARKT 10 loorde en uitstekende in strikt danstempo es de dit goe het geb mblikkeli t de bea Kopen kunnen ontvangen bij i geschikt voor le-8. -lingsritten >g beginnen ngemeester Naast beoefening van de zar' ook de leden van het Kapelle op verschillende andere wijs ruime dansvloer opf~J- Toegangsbewijzen a bij J. Steens Ant. Str Tilburg (’t Zand I) rieur t toen blw woonhuis komstig i dat de H gewe de i Vrijdag 13 oktober: In een stand in de Leharstraat, bij drogisterij G. Franken kunt u van 14.00-17.00 uur stickers a f. 0,50 kopen en verdere inlichtingen verkrijgen. De stickers en de affiches zijn een idee van de kunstschilder en tevens wijkbewoner Winnubst. Alle kin- ortersclub Harrie van ierde maal doet. Het WeiTgamt^amesk^ding^ IN DE BESTE KWALITEITEN j jelgenomen dat in de wen, wordt i bejaarden- angkunst zijn ïlle Koor nog ijzen aktief. r°aniseerd door i de wijkraad -t z' iirijnstok.’ .middag zullen gereikt van de e de actieweek op deze is gehou- Op het circuit ’De Molenakker’ te Moergestel - gelegen in het ruilverkavelingsgebied op de grens tussen Moergestel en Biest Houtak- ker (Hilvarenbeek) - worden aanstaande zondag motorraces gehouden, die een aantal landelijke kampioenen op moeten leveren. De organisatie van de races is in handen van de ’Suppoi der Kruijs’ uit Oisterwijk, die dit thans voor de vie circuit heeft een lengte van ongeveer 2600 meter en heeft enkele zeer fraaie bochten. Wij hebben o.a. SUÈDE en NAPPA JASJES, »/i. en LANGE MANTELS. SUÈDE JACKJES, PAKJES, PANTALONS, ROKKEN, OVERGOOIERS. SUÈDE en NAPPA HERENJASSEN, COLBERTS, VESTEN en JACKS. VACHTGEVOERDE JASSEN en MANTELS. ORIGINELE LAMMY-COATS. U kunt kiezen uit meer dan 1000 stuks. koor in de persoon van de heer Kore naar over een nieuwe dirigent. In november zal worden deel aan het waarderingsconcert Stadsschouwburg wordt geget een concert verzorgd in een l tehuis en wordt opgetreden tezamen met een aantal stedelijke muziekgezel schappen in een groot concert. Ook een deelname aan het bondsconcours, dat in 1973 in Breda wordt georganiseerd, wordt overwogen. Een jaarlijks uitstapje - dit jaar was het de Floriade - en andere akties die de saamhorigheid van de leden bevorderen, worden regelmatig georganiseerd. Voor al degenen die oude herinneringen willen ophalen of die de sfeer van het Hasselts Gemengd Kapelle Koor eens van nabij willen proeven, biedt de reünie een uitstekende gelegenheid. Onder de titel ’Eeuwen en Uren in de Hasseltse Kapel’ heeft de Stichting Tot Restauratie van de Hasseltse Kapel een overzicht uitgegeven over de historie en de verbouwing van dit Tilburgse heiligdom. De uitgave is bijzonder goed verzorgd en geeft tal van door de eindredacteur, drs. F. J. M. van Puyenbroek, bijeen verzamelde interessante dingen over onze stad te lezen. ENSCHOTSESTRAAT 164 TILBURG - TEL. 420922 een bezoekersaantal van ongeveer 8000. Onmiddellijk na de races zullen de kampioenen op het circuit worden gehuldigd. is dat daarbij veel aan geschonken aan de econo- vikkeling van Tilburg en ordelijk stadsdeel, asseltse Kapel s kapel werd dat Tilburg in het hertogdom Brabant agglomeratie Tachtigjarige ede van Hans Hutten en Boetsyan Duimen nog te zien krijgen. Op zaterdag worden dg. trainu verreden. Aanstaande zondag l de races om 13.00 uur. Burg: Poort zal deze met een korte toespraak openen. Miss TT 1972 (Elly Janse uit Oisterwijk) zal de eerste drie aanko menden uit iedere klasse met bloemen verrassen. De organisatoren rekenen op nog dit goede, dat de werkman, eigen met het gebruik van schop en spade, bij ogenblikkelijk gebrek aan werk, zich met de bearbeiding van zijn tuin onle dig houdt...’ en deze toeverlaat oefent eenen heilzamen invloed uit op de zedelijke betrekkingen en op de physische gesteldheid onzer werklie den.’ Waar Pieter van Dooren onder zijn tijdgenoten zeker doorging voor een bijzonder humaan werkgever, en te recht, hoeft men niet te vragen wat in de vorige eeuw, omstreeks 1836 onder de arbeidende bevolking voor toestan den moeten hebben geheerst. De races beloven erg spannend te worden, daar in drie klassen moet worden uitgemaakt wie zich Nederlands kampioen Ï972 mag noemen. Het zijn in de 125 cc Kees van de Ven uit Eindhoven en Frans Holtkamp Borne; in de 350 cc-klasse Tonnie Schijndel uit Oss en Ferry Graat uit Liessel en in de 500 cc Hans Hutten uit Oisterwijk en Boet van Duimen uit Ammerzoden. Verder komen aan start de 500 cc B (nationaal) en de 500 cc A (internationaal). In deze laatste groep zien we de plaatselijke favoriet Hans van de Kerkhof uit Moergestel en Boyke Mutsaerts uit Oisterwijk. In de 250 cc-klasse zal het vooral gaan tussen de gebroeders Harrie en Kees van der Kruijs. Harrie is nu al definitief tweede en Kees al kampioen. In de ongelimi teerde tot en met 500 cc krijgen we Harrie en Kees wéér aan het werk en in de ongelimiteerde boven de 500 cc Door allerlei omstandigheden, maar vooral door de jongste nederlaag bij Madese Boys, staan de trotse kampioe nen van het vorig jaar nu op de laatste plaats in de 3e klasse. Al zijn de onderlinge verschillen minimaal. Door een overwinning kan men inééns in de middenmoot belanden. Maar dan is het zaak om van de mede-gegadigden voor de ’rode lantaarn’ te winnen. Een van hen, het Bredase Boeimeer -komt zon dag op bezoek. Door hiervan te winnen zou voor TAC een stap in de goede richting zijn. Maar ook Boeimeer ruikt het gevaar en zal geladen naar Tilburg komen. Volop spanning dus te verwach ten aan de Jan Truyenlaan. Er is een nieuwe vereniging in oprich ting voor Duitse herdershonden, althans voor hun bazen. De bedoeling is ras zuivere Duitse herdershonden op te leiden tot speur- en verdedigingshond, waartoe zij geoefend worden op een terrein aan de Groenewoudstraat 24a. De nieuwe vereniging zal ressorteren onder de V.D.H., de officiële landelijke vereniging met het genoemde doel. Men kan zich aanmelden ’s zondagsmorgens om tien uur aan het oefenterrein. Of bij Mevr. A. Biekens, Bredaseweg 77, tel. 423288. Op werelddierendag op 4 oktober trad de vereniging in de open baarheid bij het huwelijk van de heer T. Geerts en mej. T. Vermeer. Er waren dertien honden, die de erehaag vorm den. De dieren zaten keurig in de houding en het bruidspaar werd door deze attentie volkomen verrast. Op zondag 15 oktober wordt in het kllubhuis Heikestraat (hoek Broekho- venseweg-Piusstraat) een open dag ge houden. Iedereen die in deze wijk woont of er toevallig vertoeft, kan van de gelegenheid gebruik maken nader kennis te maken met het klubhuiswerk. Men kan kijken naar de produkten van de naaikursus, de klubs en de instuiven, geïnformeerd worden over buurtreizen en de peuterspeelzalen, de biljartbklubs etc. Zelfs ken men kennis nemen van de verbouwingswerkzaamheden, waarmede men binnen niet al te lange tijd hoopt te beginnen. Een rikklub is in oprich ting en ook andere mogelijkheden zijn er in overvloed. Wie nog meer ideeën heeft, kan deze spuien op de open dag. Er zal belangstellend worden geluisterd en mogelijk heeft het nog resultaat bovendien. Ook voor amusement is gezorgd! Poppenkast voor de kinderen, films, een rad van avontuur, een witte- muizen-race etc. Wie even wil uitgpuf- fen kan dat in een gezellig ingerichte hoek. Om acht uur begint een winkel-' buurtspel. Voor alle wijkbewoners en andere belangstellenden een uitgelezen gelegenheid nader kennis te maken met de aktiviteiten van het klubhuis. Het boekje over de Hasseltse Kapel bevat voorts tal van foto’s van de restauratie. Onder meer van het inte- tijdens de sloopwerkzaamheden, bleek, dat de kapel een tijdlang als is gebruikt was en dienovereen- ingericht. Het boekje vermeldt, de Hasseltse kapel geen opvolger is /eest van een of ander heiligdom in oudheid, want onder de oudste vloer, die in 1534 moet zijn gelegd vond men geen sporen meer van vroege re bebouwing. Op woensdag 25 oktober wil het Koninklijk Erkend Hasselt Gemengd Kapelle Koo;voor de leden en de oud-leden een reünie organiseren. De bedoeling van de reünie is eens gezellig oude herinneringen op te halen. In de rijke geschiedenis van het koor behoeft men niet lang naar gebeurtenissen te zoeken, die de moeite van het ophalen alleszins waard zijn. Men denke slechts aan de revues, die reeds voor de tweede wereldoorlog werden gebracht in de oude concertzaal van C. Fouchier. Na de oorlog heeft het Kapelle Koor tweemaal een nationaal zangconcours georganiseerd, namelijk in 1949 en in 1964. Vooral het laatste concours, dat werd gehouden bij de Postelse Hoeve, ondervond een zeer grote belangstelling. Hoewel de zalencapaciteit niet gering is, kon de stroom deelnemers en bezoekers nauwelijks worden verwerkt. Het bestuur is al bezig met de uitwerking van plannen die ertoe zullen leiden, dat in 1974 - bij gelegenheid van het veertigjarig bestaan - een grootser concours wordt georganiseerd en dit dan onder auspiciën de Nederlandse Katholieke Bond van Zang- en Oratoriumvereni- Opmerkelijk dacht wordt g mische ontwikkeling i met name van het noöi waaraan het lot van de Has gedurig verbonden was. De gesticht in de tijd, noorden van het h zich tot een welvarende ag had ontwikkeld. Met de Ta Oorlog en meer nog na de Vree Munster, toen Brabant generaliteitsland werd liep de welvaart sterk terug en verwierven de Tilburgers hun opgedron gen reputatie van ’erme wevers, die bij de geit op stal behoorden te worden gezet’. Als enkel voorbeeld van de talrijke wetenswaardigheden die het boekje bevat een citaat uit de negen tiende eeuw. De Tilburgse fabrikant Pieter van Doren schetste de bestaans mogelijkheden van de textielarbeiders als tamelijk gunstig, omdat zij, althans de meesten een reepje land of tuin achter hun woning (hebben) tot het telen van warmoezerijen en hebben daarbij een zekere uitgestrektheid gronds om aardappelen voor het gezin te winnen; zij houden daarbij veelal eene geit en mesten éen varken, welke hun melk, spek en mestspecie voor hun aardappelland verschaffen. Deze wijze van genering brengt veel tot eene economische huishouding onder de klasse der werklieden toe, welker be strijding van kosten, ten voordele van den fabrikant, een zeer matige loonbe- paling vordert. Daarenboven bevat zij geerd. Drukke werkzaamheden waren er oorzaak van, dat de heer Schalken daartoe niet langer in de gelegenheid was. Sinds verleden jaar beschikt het dagen geopend 553800. De hulpcentrale Tilburg, Spoorlaan 320 is telefonisch dag en nacht bereikbaar via een automatisch bandopname appa raat, onder telefoonnummer 433584. Aanvragen voor hulp zowel als aanbie den van hulp kunt u bij beide adressen. :u, Kernen, uoKiuren en tanuarisen. i bij het vinden van de juiste instanties. deren, die een sticker een wedstrijdformulier deze stand. Zaterdag 14 oktober: Vanaf 10.00-17.00 uur wederom een stand in de Leharstraat. Maandag 16 oktober: van 14.00-17.00 uur is er voor al degenen, die beroeps matig bezig zijn op het terrein vah de sociale dienstverlening, gelegenheid een kijkje te nemen op het informatiecen trum aan De Schans 123. Dinsdag 17 oktober: Van 19.30-22.00 uur is iedereen welkom om in het Nood-wijkcentrum ’Nieuwbraak’ aan de Schans T23 een kijkje te nemen, er rond te neuzen in de informatie en de kleine tentoonstelling te bezichtigen. De workshop ’t Heks stelt gedurende de hele avond de bezoekers in de gelegen heid creatief bezig te zijn. Woensdag 18 oktober: Voor deze avond geldt hetzelfde programma als voor dinsdag 17 oktober. Donderdag 19 oktober: Van 14.00-17.00 uur is er een feestmiddag voor de jeugd. Deze middag wordt georgani de Feestcommissie van de ’Stichting Welzijn Heikant-Quii Gedurende deze kindermidda, de prijzen worden uitge wedstrijd, die gedurende is gehouden. Eveneens is er middag een ’Knotsleuke film’ den. Eveneens is er op deze middag een ’knotsleuke film’ Informatiecentrum en Hulpdienst Til- burg-Noord is voorlopig op alle werk- van 8.30-12.30 uur tel. De kwaliteit van de zangkunst is bij het Kapelle Koor de laatste jaren zeker niet achteruit gegaan. Toch bestaat er be hoefte aan nieuwe impulsen, die ~z geven zouden kunnen worden door nieuwe leden. Mogelijk kan een kennis making op 25 oktober daartoe een goede aanzet vormen. Op meer dan voortreffelijke wijze heeft de heer Kees Schalken jarenlang het koor gediri- OOK VOOR U, DOKTER DUPONT De Toneelvereniging DOTO voert op 24 oktober in de Stadsschouwburg ’Ook voor u, dokter Dupont’ op, van de bekende auteur Marcel Bayard. Deze opvoering vindt plaats ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de vereni ging. DOTO heeft zich altijd verheugd in de gunst van een groot en trouw publiek. Voor een groot deel is dit te wijten aan de toewijding van de leden, die eensgezind en gedisciplineerd plegen samen te werken aan alle opvoeringen. Voor een ander deel is de reputatie van DOTO te danken aan de eigenaardige manier van het kiezen van de stukken. Zonder bepaald ouderwets te zijn komt de vereniging toch altijd met stukken, die bevallen aan het gemiddelde Til- burgse publiek en dat is een waarde, die niet altijd naar behoren werd erkend. Er wordt altijd gesproken over toneel vernieuwing en over revolutionaire wegen die behoren te worden ingesla gen, maar zulke vernieuwingen zjjn alleen mogelijk als er toneelverenigin gen bestaan, die zich met grote zorg toeleggen op gewoon toneel, waar de mensen op uit komen. En na enige tijd worden de vernieuwingen dan ook bij deze verenigingen op bedachtzame manier in praktijk gebracht. DOTO is in onze stad altijd de soliede vereniging geweest, die het voortbestaan van het amateurtoneel garandeerde. Bij het jubileum zal met het stuk van Marcel Bayard wel blijken, dat door DOTO behoorlijk dramatisch toneel niet wordt geschuwd. De belangstellenden kunnen plaatsbespreken aan de schouwburg en bij de telefoonnummers 425064, 434155 een 550138. Donateurs krijgen een rang reductie en het is dus wel de moeite waard om voor f. 2,50 donateur te worden. Wie de overwegingen leest van de architect P. F. Drijvers, die de restaura tiewerkzaamheden leidde, bevindt, dat de kapel zoveel mogelijk in de oude staat is hersteld en dus zonder het tongewelf, dat de Tilburgers zo ver trouwd was. De aanblik van het gereed gekomen gebouwtje zal iedereen, die het bestaan van oud-Tilburg ter harte gaat plezier doen. En misschien zal menigeen erdoor worden aangezet zich dit fraaie boekje, dat tien gulden zal kosten, aan te schaffen. Ter gelegenheid van de opening van de Openbare Bibliotheek aan het Konings plein werd een puzzletocht uitgeschre ven, waaraan door de bezoekers met grote animo is deelgenomen. Door de organisatoren was aangekondigd, dat de uitslag van deze tocht zou worden gepubliceerd. Dat dit nog niet gebeurd is ligt aan een misverstand in de drukkerij van ’De Koerier’. Wij plaatsen daarom de uitslag alsnog. Er deden mensen mee tussen 12 en 70 jaar, en er waren leuke slagzinnen bij, als ’De geest verruimen, ieders ideaal Dan naar het Koningsplein allemaal’ Of: ’Of u nu zes of honderd bent U bent nooit te oud voor een abonne ment’ Of: ’Op behalen Als je boeken op het Koningsplein gaat halen’. De winnaars waren: Mej. W. v. Dongen, Groen van Prinste- rerstraat 33, Tilburg, Dhr. A. Evers, Van Linschotenstraat 2, Tilburg, De heer A. Moeskops, Oerlesestraat 172, Tilburg. Ook in de jeugdbibliotheek werd druk gepuzzled en daar waren de allerbesten: Bas Kiskens (10 jaar) Top Naeffdreef 3, Conny Rombouts (12 jaar) Grobbe- donkstraat 34 en Nanette Vencken (9 jaar) Frankenlaan 137, allen uit Til burg. Alle andere kinderen zijn en 81061 blijven van harte welkom in de jeugd- georg bibliotheek. De prijzen kunnen worden d“e afgehaald aan het inlichtingenbureau van de Bibliotheek. Sinds enige tijd bestaat er in Tilburg-Noord een informatiecentrum en een hulpdienst. Dit centrum is te bereiken onder het telefoonnummer 553800 en is gevestigd in het nood-wijkcentrum ’Nieuwbraak’, De Schans 123.Bij de start op 1 februari 1972 wilde men enkel als informatiecentrum gaan functioneren. Het niet op de hoogte zijn van de alledaagse dingen door veel wijkbewoners had de wijkraad ertoe gebracht een informatiecentrum op te richten. Al heel gauw bleek dat er naast verzoeken tot informatie ook om eenvoudige hulp werd gevraagd. Dit probleem werd in de wijkraadsver- gadering aan de orde gesteld en in april besloot men een werkgroep te formeren, die een hulpdienst zou gaan opzetten. Vanaf 1 augustus 1972 draait deze hulpdienst, al is het dan nog niet officieel. Waarvoor kan men op het informatiecentrum en de hulpdienst terecht: Bij het informatiecentrum kunt u alle inlichtingen verkrijgen omtrent activiteiten binnen de wijk, o.a. op gebied van sport, creativiteit voor zowel jeugd als ouderen, wijkgebeuren etc. U kunt er terecht met uw vragen oi sector o.a. van kruisverenigingen, scholen, kerken, doktoren en tanda De hulpdienst heeft de beschikking over een aantal vrijwilligers-uitbreiding De hulpdienst heeft de beschikking over een aantal vrijwilligers - uitbreiding bij de directe hulpverlening als: Nood- oppas; Vervoersdienst; Boodschappen dienst; Huishoudelijke Hulp. Met de hulpcentrale Tilburg, Spoorlaan 320 bestaat er een nauwe samenwer king. Om aan het informatiecentrum en de hulpdienst in Tilburg-Noord meer bekendheid te geven heeft de werk groep van dit centrum een actieweek jrganiseerd. Speciaal voor de jeugd is e week in de herfstvakantie gehou den: Zaterdag 14 oktober 1972 orgai het Jubileum-comité 50 jaar Grass pers wederom een grootse bah dansavond in de zaal van de Vre parochie aan de Kwaadeindstraat Tilburg. Aanvang 20.30 uur. Vele danslustigen, zowel ouderen, jon geren en ouders van de jongeren die als introducees van de Grasschoppers reeds eerder zo’n avond konden meemaken, hebben tot hun genoegen kunnen erva ren dat zo’n dansavond echt in het teken staat van de Standaard, Oude en Latin American dansen... dus voor elk wat wils. Door de graag geh< verzorgde muziek wordt men als het ware zonder vrees pgedwongen. a f. 1,50 verkrijgbaar truijekenstraat 15

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 13