•N >N sre FLORYN n Enschot krijgt vóór 1 februari een nieuw jeugdcentrum Paduawijk toonde zich terug houdend over plannen tot revalidatie van de buurt BEL: 432036 Znn FILMS S3i Paul van Vliet T ECTY L 1.60 8.75 SI III X huubvan den hout Veel dans in The Blue Note Komisch blijspel ’De Italiaanse Strohoed’ in Stadsschouwburg Tilburg ’Hoe dan ook, we zullen zelf ook een paar veren moeten laten’ Tilburgse najaars- competitie 100 8.45 Pctnsdjc r (Tapijten Ha fijn... eenborfel \^^vanfloïyn! ober 1972 - pagina 2 Donderdag 5 oktober 1972 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER DRUKKE BESPREKING MET GEMEENTE aantreffen en Ziet onze etalages. 17,50-19,-24,50 reeds voor 795, IM kunnen Subsidies Woningonderzoek GROOTSTE ANTIEKMARKT van Noord Brabant Nieuwe bestemming (3 km van Oisterwijk) Voorbeeld ÏLEN DOKTERS WEEKENDDIENST den Brink. tel. van M.L 69, Tilburg. Orionstraat STATION SUDEX INLEGZOLEN RINGBAAN OOST 134 h ioud Tivolistraat 136 Telefoon 422345 pw interieur el is op de uitgebreide 0' Kleine kleedjes reeds voor nergens zullen de prijzen u zo meevallen. Grote kleden 300 x 200) ‘lijke igen: pent zaak in de sporthal van HAAREN ZONDAGS GESLOTEN rote meerderheid van de lemaal eerst maar eens Wij hebben weer volop speciale aanbiedingen. We wonen tegenover het postkantoor. G.G.D. en iten de werk- die een aan de javond worden r zal aandachtig geluisterd en waar zeker met hun gebouwen. lisvest de economische en juridische faculteit en de gint and Jjes liet op ZATERDAG EN ZONDAG 7 en 8 OKTOBER telkens van 13.00 tot 17.00 uur 1- 5 2- 3 2-1 0-0 S?ÜCRLAAM 33$ TEL. 436220 TILBURG Na 3 dagen droge voeten en geen transpiratiegeur meer. Verkrijgbaar bij Drogisterij RIA VAN DIJK meters 15546 ring 73 ekenen valt, sluite lijk Wat hedei Nightclub Cabaret Dancing The Blue Note Veemarktstraat 36-38 - Tilburg gevestigd. Bedaux en ir. J. A. van der Katholieke Hilvarenbeek C. Billet, Rogier v. Leefdaelstraat 23, Hilvarenbeek tel. 04255-1355. Eva von Shangha deze maand de floorshow van Tilbt The Blue Note. Di worden ui res, wier gror best gem dat name, dering ke en hele wijk beste mi< is nog altijd openheid. i nog moeten wor- ;de daarom is het dat zoveel mogelijk mensen ibezoeken. Rasenberg, I tel. 0425 l-li v. Riel, 674590. Dierenkliniek 432867. Bjjvoet, Oude Peterse-Dings, 672165. enquête worden ïlke woning zal z’n gevon- bruid, 7 okt. 1972: en.L. terrein Trap- >nd 550 Krijgt in manier een zaak te verkopen heel ander doel heeft dan i bewoners wordt voorgeschoteld. Goirle Dr. Schrader, Tilburgseweg 21, Goirle WantrnilWPn tel. 04247-1250. -anuuuncn Resumerend kan aan de ver dinsdagavond worden afgeli mensen in hoge mate bc zijn naar wat er allemaal maar dat ze vooralsnog staan tegei bestaat no( de gemet Terug bij kontrakt Orkest van Martin Bram Swagers en Peter Beekveld zorgt hij voor leuke barmuziek. Het trio beheerst het gehele internationale re pertoire. Hun ervaring op de cruises van de Holland Amerikalijn en hun optre dens in de Hilton Hotels zijn daaraan zeker niet vreemd. Een twaalfjarige internationale ervaring brengt het trio tot vlotte prestaties. Nergens zult u n mooiere collectie Zondag 8 oktober Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! srgadering van elezen, dat de belangstellend gaat gebeuren, j terughoudend “Cenover de gang van zaken. Er nog altijd een wantrouwen, dat ieente probeert op een handige De gemeente zal het met de vernieuwing van het Paduaplein en omgeving niet onder de markt krijgen, dat is tijdens de eerste algemene vergadering met buurtbewoners en andere belanghebbenden wel gebleken. Het was wel druk in het wijkhuis aan de Hoefstraat, dus de belangstelling i's er wel. Maar uit de woorden van diverse personen, die ingingen op de uiteenzettingen van het gemeentepersoneel, viel wel op te maken, dat de mensen sterk terughou dend gestemd zijn en nogal sceptisch ten aanzien van al de zo mooi aangekondigde mogelijkheden. Uitslagen afgelopen zaterdag. Th. v. Broekhoven-Caballero Boys v.v. De Spic-v. Gen. Davo ’66-F.C. Kemkes J.F.F. Nederland-S.V. Elisabeth Programma zaterdag 7 Caballero Boys-v. Gei pisten 12.00 uur. Th. v. Broekhoven-Davo ’66 terrein Trappisten 13.15 uur. F.C. Kemkes-I.F.F. Nederland terrein Heidehoeve 14.00 uur. S.V. Elisabeth-v.v. De Spie terrein Hei dehoeve 15.00 uur. HULP NODIG Belt 0011 voor Brandweer, Politie. Autohulpdienst buite uren tel. 432113. tel. 426783. 7, tel. Zaterdag 7 oktober Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zjjn EIGEN huisarts! Natuurlijk bestond de overgrc zaal uit mensen, die het alk aanhoorden zonder commentaar, omdat ze begre pen, dat er voorlopig nog helemaal niets gebeurt en dat over van alles en nog wat eerst uitvoerig gepraat zal moeten worden. Maar ergens voelden ook zij, dat in de verre verte huurverhoging, onderhouds- belasting en allerlei andere kosten in het verschiet liggen, die maar ten dele door de subsidies zullen worden opgevangen. Dierenartsen Bosscheweg 110, Enschot. 1648. Postelse Hoeflaan 43, tel. The Blue Note - met een van drie maanden - is het Ingel. Samen met :rs en Peter Beekveld z< rke barmuziek. Het Tandartsen Claassen, Piusplein 50, tel. 426219. Spreekuurtijden: zat. en zond, van 12.00-12.30 uur en van 17.30-18.00 uur. Apothekers le Markt 8, Westermarkt De oude school van Enschot heeft een nieuwe bestemming gekregen. Het voor malige woonhuis van het hoofd van de school en het gedeelte dat van het overige gebouw nog is overgebleven zal onder regie van de Stichting Jeugdbe- langen worden verbouwd tot een fraai trefcentrum, van het gebouw is 250 m2, de daarbij behorende gron m2. De oude gymnastiekzaal ki Het woord is dus nu aan de bevolking! De gemeente heeft zich garant ver klaard voor een respektabel bedrag, maar de inrichting zal daarmede niet bekostigd kunnen wordên. Het is daar om te verwachten dat er binnenkort een aantal akties van start zullen gaan om aan de benodigde gelden te komen. Dat de bevolking daar zelf een grote rol in zal spelen spreekt vanzelf. Waar de sanering goed-onderhouden voorbeeld voor heel j nog een groot aantal Nederland, want het proje is een experiment, ook vs in het kader van hetwelk in tien jaar tijd woningen zullen moeten i habiliteerd, is het wel van belai hier zuiver de procedure wordt steld. Ook al moet het voortgaan van het project daarvoor dan maar wat langer duren. Wie straks het nieuwe gebouw gaat beheren is nog de vraag. Het is niet onmogelijk dat de jeugd zelf voor dit beheer kan zorgen, maar het is ook niet uitgesloten dat het ten aanzien van de exploitatie zal worden verpacht. De mogelijkheden zullen den nagegaan en met van belang de hearings Er zijn geen concrete punten aan te wijzen, waarop dat wantrouwen ge ïnd zou kunnen zijn, maar het staat in elk geval. Het eerste wat de ïmeente zal moeten doen is te zorgen, t dat wantrouwen verdwijnt. Met zoals door iemand in de verga- werd gevraagd om overzichtelij- objectieve notulen, die door de rijk kunnen worden gelezen. Het udddel om vertrouwen te krijgen Nu geeft dat niet veel, de eerste keer, deze houding van de bewoners van de wijk in kwestie is voor het gemeente bestuur heel nuttig, omdat men daar door weet wat men aan de mensen heeft. Er zaten dinsdagavond veel men sen tussen van middelbare leeftijd, van wie er heel wat in een eigen huis wonen. Zij vroegen zich af in hoeverre de gemeente hen zou kunnen verplich ten iets aan hun huizen te doen. Het kan alleen maar, dat het pand in kwestie zo onderkomen is, dat het, door een besluit van de gemeenteraad, onbewoonbaar moet worden verklaard. lai en Miss Alma vormen hoofdnummers uit de jurgs enige nachtclub I a a. j j ine Blue rsote. Dit tweetal zal nog Actie Moeders voor Moeders Mevr. Schalke Otten, Ringbaan Oost worden Ult8ebre'ld me,\.een d“de±“d 391, tel. 424693, Tilburg. res’ ?°z|mst mdden deze maand Mevr, de Bont-Rondema, Burg. v.d. °r nrno Mortelplein 113, tel. 674969, Tilburg. hee’ ander prog Mevr. Wolfs-v. Dommelen, Orionstraat 14, Dongen, tel. 3490. "L^dat de Z Mevr. Kuysters-Verschuuren, Hoogejnd- aUemaa, ho< seweg 48, Goirle, tel. 1955. thema in een nachtprogramma KS ^s““" ko. worden van deze, overigens wijk zal dienen als ?el Tilburg en voor gemeenten van oject Paduaplein van de regering, een plan, volgens J één miljoen worden gere- lang, dat It vastge- het nieuwe ontwerp de funktie van hobbyzaal (overdag eventueel crèche) en het woonhuis zal worden omge bouwd tot bar annex dancing, tv-hoek, leesruimte en worden voorzien van een grote open haard. Mr. J. Vos, voorzitter van de stichting, is zeer ingenomen met de laatste ontwikkelingen. Het staat al wel vast dat uiterlijk 1 februari de oude school voor de jeugd van 5 tot 18 jaar gereed zal zijn. Tot nog toe is de affaire min of meer een aangelegenheid ge weest van het bestuur en de gemeente. Daar komt thans verandering in. Aan staande dinsdagavond wordt in De Schalm een hearing gehouden voor de ouders van kinderen die de basisschool bezoeken, om kennis te nemen van de ideeën die zij hebben over bestemming en inrichting van de oude school en op woensdag- en donderdags de jongeren verwacht. Er naar hen worden gel mogelijk zal er ook wensen rekening worden gehouden. CHICAGO-THEATER Zoals te verwachten viel, wordt de wereldberoemde en hartverwarmende musical ’ANATEVKA’ geprolongeerd. Alle leeftijden. 3 1/2 uur film dagelijks 2.30 u. (zond. 3.00 u.) en 8.00 u. NOORDERLICHT De allernieuwste en gruwelijkste DRACULA met CHRISTOFER LEE EN PETER CUSHING n.l. IN DE KLAUWEN VAN DRACULA (18 jaar) deze week in Noorderlicht. Wat de nacht-film betreft een jubileum, n.l. voor de 25ste week HET PORNO- SCHIP. Toegang 18 jaar. TILBURG dinsdagavond - Hoewel Berkel Enschot met ’de Schalm’ beschikt over een prachtig eigentijds kultureel centrum, kan de jeugd die georganiseerd is in verschillende hobbyclubs toch niet helemaal aan zijn trekken komen. Daarom wordt op het ogenblik in het dorp gebruik gemaakt van verschillende kleinere gelegenheden, maar de akkommodatie voor deze groep blijft daarmee onvoldoende. De Stichting Jeugdbelangen heeft thans met het gemeentebestuur overeen stemming kunnen bereiken over de huur van ’de oude school’, die aan de Stichting wordt verhuurd voor de symbolische prijs van f. 1,- per jaar. Om het oude pand te verbouwen en aan te passen aan het doel heeft de gemeente het bestuur een garantie verstrekt van f. 50.000,-, in eerste instantie voldoende om met de verbouwing te kunnen beginnen en te financieren, maar toch nog onvoldoende om ook de inrichting te kunnen verzorgen. Daarom zullen binnenkort een aantal akties gehouden worden. Eerst echter zal de bevolking in de gelegenheid worden gesteld het hare te zeggen over doel en inrichting. Er zal een uitgebreide gehouden, waarbij elke woning worden doorgelicht door een techni- Normaal kan een huiseigenaar, die zelf in dat huis woont door niemand wor den verplicht iets aan zijn huis te doen. Maar dit geldt niet voor huiseigenaren, die dat huis verhuren. Zij zijn gehouden aan hun huurders een naar de eisen bewoonbaar huis te bieden, en hierbij heeft de gemeente met haar wooneisen een stem in het kapittel, als de huurder zich op haar beroept. grote wereldrep son Welles gaf hoed’ en René gegeven ;zz films. Dit blijspel handelt rond de wanhopige jacht op een strooien hoedje. Op zijn trouwdag eet het paard van Fadinard een dameshoedje van stro op, dat aan een tak bengelde. De eigenares had zich ervan ontdaan vanwege een vrijage met een militair in het Bois de Bologne. Het verliefde paar eist een nieuwe hoed en nog wel op staande voet. Dat wordt allemaal wel moeilijk op een trouwdag. Zomaar een nieuw hoedje kopen blijkt niet zo makkelijk. Er begint een ware jacht door Parijs, waar Fadinard, letter lijk op de hielen gezeten door een verwarde bruidsstoet, de meest merk waardige mensen tegenkomt-een oude minnares-een eksentrieke barones-een jaloerse gewapende echtgenoot en twee wonderlijke politie-agenten. De familie van zijn bruid is een gezin van provinciale boomkwekers. Overal waar zij komen brengen' ze chaos met zich mee. Onder de indruk van de grote stad denken zij, dat een bepaalde hoedenwinkel het stadhuis is; een kunstsalon wordt voor restaurant aan gezien en een privé-huis voor hotel. Natuurlijk komt alles weer op pootjes terecht. De hoed wordt ge den en Fadinard krijgt zijn compleet met bruidschat. Maar voor dat het allemaal zover is. De dolle verwikkelingen zijn altijd goed voor een amusant avondje in de Schouwburg. Tijdens zijn voorlichtingstoespraak ver telde de heer Van der Hoeven namens de gemeente, dat voor de rehabilitatie van deze hele wijk door verschillende instanties subsidies zullen worden ge geven. Naar hij schatte vanwege het Rijk tot 25 pct. van de kosten. En van wat de gemeente zou doen, kon hij nog niet veel zeggen. In elk geval werd wel duidelijk, dat de mensen zelf ook iets zullen moeten doen. Per slot gaat het om hun wijk en om hun huizen. En déér, meenden enkele sprekers uit de zaal, zit ’m nu juist de kneep: hoe dan ook, er zal op zeker moment een verbeteringsplan worden aangenomen en dan zal iedereen, die daarbinnen zich daarbij maar hebben aan te riten tengevolge van wat toch eigen- een initiatief van de gemeente is. zijn daarop de verweersmogelijk- sn? Op zondag 8 en vrijdag 13 oktober a.s. aanvang 20.15 uur, zal het Zuidelijk Toneel Globe twee voorstellingen geven van de onverbiddelijke bestseller ’De Italiaanse Strohoed’ (un Chapeau de Paille d’Italie) van Eugène Labiche. Bewerking en regie: Adrian Brine. Kos tuums: Nicolaas Wijnberg. Muziek: Frits Lambrechts. Medewerkenden zijn o.a. Pieter Lutz, Henk Molenberg, Chris Baay, Huib Rooymans, Jenny Arean, Pleuni Touw en Agaath Meulenbroek. De schrijver van deze komische topper was Eugène Labiche. (1815-1888) Hij heeft meer dan 150 luchtige blijspelen geschreven, waarvan ’De Italiaanse Stro hoed’ één van de meest bekende is. Het stuk werd voor het eerst gespeeld in 1851 en is nadien niet meer van het jpertoire verdwenen. Or- f het de titel ’Paard eet ié Clair ontleende er het jven aan voor één van zijn beroemde rogramma dan verie st variété wat beter Yam, maar toch een roeite waard is. jewel dit maar lijk te missen is. De kostuumdan- ;ijn het aanschouwen zeer waard en ivn met veel routine gebracht. sche afdeling om vast te stellen, wat er aan verbeterd moet worden om de woning in overeenstemming te brengen met de eisen van de tijd. Zijn deze dingen eenmaal vastgesteld dan kan de huurder van de eigenaar eisen, dat hij deze verbeteringen aanbrengt, waarbij hjj dan wel moet bedenken, dat de kosten van de vebetering in een huur verhoging kunnen worden verhaald. Maar zelfs die technische groep zal geen onderzoek instellen vooraleer de bewo ners van het Paduaplein en omgeving zich positief daarvoor hebben uitge sproken. En voor het zo ver is, zullen er nog heel wat gesprekken moeten volgen met diverse groeperingen, als daar zijn, de bewoners-eigenaars van de huizen, de verhuurders-eigenaars, de huurders- niet-eigenaars, de winkeliers, de organi saties, de kerk, de wijkraad, kortom allerlei belangengroepen, die ruim schoots de tijd zullen krijgen om zich over van alles en nog wat te beraden. Verleden week is de nieuwbouw van de Katholieke Hogeschool officieel geopend. Deze nieuwbouw bestaat uit 2 ge' Het ene gebouw (12 etages) hui sociaal-culturele subfaculteit. In het andere gebouw (2 etages) is o.a. het rekencentrum g De architecten van deze twee nieuwe gebouwen zijn J. Be Laan. Zij ontwierpen ook het hoofdgebouw van de Katholieke Hogeschool dat op 13 november 1962 door de toenmalige minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals, in aanwezigheid van H.M. de Koningin werd geopend. Tussen beide gebeurtenissen is het profiel van de hogeschool ingrijpend gewijzigd. Waren er in 1962 nog maar 1200 studenten en 100 werknemers, in 1972 zijn er 3500 studenten en bijna 600 werknemers. De in januari 1971 opgerichte subfaculteit psychologie is nog in een voorlopig gebouw gehuisvest. Naar aanleiding van de ingebruikneming vertelde een van de eerste jaarsstudenten uit Tilburg vol trots: ’Nu zitten wij hier twaalf-hoog, terwijl ze bij de gemeente nog niet eens tot tien kunnen tellen! Het is maar hoe je het ziet... OP DINSDAG 10 EN WOENSDAG 11 OKTOBER A.S. AANVANG 20.15 UUR presenteert PAUL VAN VLIET zijn nieuwe programma ’NOORD-WEST’ in de Stadsschouwburg Tilburg. Er is met dit programma iets heel bijzonders aan de hand. Paul van Vliet is met zijn eerste avond-vullende solo-optreden een nieuwe weg ingeslagen. Hij deed dit zó opvallend goed, dat de ’GROTE DRIE’ hun waardering niet onder stoelen of banken staken. Zo zei Toon Hermans ervan: ’Een grandioze show van een groot artiest’. Wim Sonneveld, die zich gewoonlijk vrij kritisch opstelt verklaar de: ’Ik vind niet gauw iets goed, maar Paul van Vliet is een geweldenaar’. Tenslotte de mening van Wim Kan, ’Een subliem programma, dat mij beur telings ontroerde en dan weer tot tranen toe aan het lachen bracht’. Paul van Vliet was al geen vreemde meer in de Nederlandse cabaret-wereld. U kent hem allang als dé grote man van zijn gezelschap PePijn. Hij is de speelse prater, die onze samenleving mild spot tend maar trefzeker neerzet. U kent hem misschien nog van de liedjes ’de Hollander’, ’Den Haag met je lege paleizen’, ’Theatertje’ en het prachtige ’Meisjes van dertien’. Hij was het, die Prins Claus de beroemde jas aanbood, omdat het in Nederland weleens kil kon zijn. Zijn grammofoonplaten werden met een Edison bekroond. U kent hem zeker als de schepper van de tot een inmiddels nationaal-figuur uitgegroeide ’Bram van de commune’, die intussen voorgoed van het toneel is verdwenen. Paul van Vliet, een snel gerijpt en veelzijdig talent, dan nu voor het eerst in een one-man show. Dat wil zeggen: leunend tegen de sound van het zeer swingende combo van Rob van Kree- veld, dat verder bestaat uit gitarist Joop Scholten, bassist Dick van der Capellen en drummer Hans Beths. Het verrassende van deze show is waarschijnlijk de grote afwisseling van kolder en diepe ernst. Paul van Vliet durft voor het eerst helemaal zichzelf te zijn en te tonen. Soms is hii de uitzinnige clown in een aantal nieuwe types, zoals sergeant-majoor Kees, die democratiserende maatregelen voor het leger afkondigt, als de gids in het reservaat met Nederlanders-die-met- uitsterving-zijn-bedreigd en de slimme boer, die een scherts-boerderij heeft gesticht voor stedelingen, die een ver langen hebben naar het eenvoudige boeren-landleven. Soms is hij de milde spotter met onze waanzinnige wereld met sportverdwazing, partnerruil, tele- visieverslaving en onze bezorgdheid voor het lichamelijk welzijn. Dan weer vertoont hij zichzelf als de dromer, die over zijn eigen, diepste gevoelens zingt. Maar voor alles brengt hij het cabaret- teske verhaal van een man, die op zoek is naar de waarheid of de zekerheid. Hij had jaren gedacht dat hij goed ging. Zeker van zichzelf en zijn zaakjes. Zeker van zijn koers ’Noord-West’. Toen kwam de twijfel. En daar begi dit programma. ’Op zoek naar een har voor een hand’, zoals één van de bedje het zegt. Een avond met Paul van Vlie is een ontmoeting met onze tijd, en daarom een ontmoeting met onszelf en de ander, met wie geleefd wordt. De regie van dit uitstekende programma ’Noord-West’ is in handen van VARA- t.v.-regisseur Nick van den Boezem, die ook aan geluid en belichting de grootste zorg heeft besteed. BIJ VOORBAAT EEN WELBESTEED ’AVONDJE UIT’.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 3