N Nieuwe BMW 520 sterke Twee nieuwe sportieve modellen van Datsun automobiel met elegante lijn P» n eerd. «niERSPDrt SCOT adviseert gemeentebestuur over vorming van wijkopbouworganen vrij dansen bij Hoogardie in de Gasthuisring T.A.C.-Zundert ons uw geld toe Ook oude wijken hebben hier kansen Tweewieler RAI van 24 febr. t.m. 4 maart Vogelbeurs in Riel Cursus in Berkel Enschot Voetbal toernooi Bar ’La Cruche’ Telefoon Udenhout andere nummers Nieuw modehuis op Korvel Artoteek 1870 in Kultureel Sentrum te Tilburg mber 1972 - Pagina 8 Donderdag 28 september 1972 - Pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER i’ Extra aanbieding ling Heuvelstraat 50 ZELFWERKZAAMHEID BLIJFT VOOROP STAAN Na overweldigend kermis succes zaterdag 30 september a.s. aanvang 21.30 uur verzekeringsp laatje met het COMBO Wil De Bras bekend van radio en t.v. Ook oude wijken nu Tal van punten 1,75 per bakje o Van Aarle) LICATESSEN Het is sinds ruim 100 jaar ENBURG in vertrouwde handen 1 20 Bovendien de hoogste rente. TILBURG OPGERICHT 1871 J” DINSDAG DONDERDAG VRIJDAG J VRIJE EXPRESSIE >eling heid IARING KREEL E BOKKING Nimrodstraat 30 (Gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Noordstraat 125 en Leo XII l-straat (Leo-school) sluiti uur. klank en le 20 op- LIJST VAN GEVONDEN VOORWER PEN IN DE WEEK VAN 18 t/m 24 SEPTEMBER 1972 i heeft een 1de aandrijf spanning dus te verwachten aan Truyenlaan om 14.30 uur. ij de meeste andere ire extra’s moeten 1 wat sr wat een onafhankelijk wielophanging en een niet gedeelde aandrijfas. nog t allee bos, i alsr t het advies er r iet tot stand 11.30 uur ïmbervan 10.00-17.00 en ervan 12.00-17.00. Smit Luy- DAMES iaat 33 t.m. 48 imstraat 39 040-25355 >HOVEN Hoofdbureau van Politie, ing s voor het district uitgaaf 1972/1973 nieuwe abonneenummers ver- HEREN iaat 38 t.m. 54 gen. 5 de van BMW. Een komfor pres sende als vei wijk maar hr likt aan <j □□□□□□□□□□□□□OU nnGFVnNDWnnm et opere rijk niet georgani- Vereeni- iel-Indus- Inlichtingen Noordhoekrii geen einde jdellen van Een spr kende Backx, breghts een ’Frar /weg 20 méér is elte van wijk gekozen wijkraad het gemeentebestuur 'ingen van de wijk. g niet; voor het een nog de wijkra- de Stokhasselt en smede de Stichting elzijn Heikant, die hebben meege- ;rkt aan het advies. 4,8% 5,4% 6 6 6 DE TILBURGSCHE SPAARBANK NOORDSTRAAT125 ZITTINGSUREN 19.00 - 20.00 uur Noordstraat 125 Trainingspakken daar zijn wij ’sterk’in Gewone spaarrekening 6-maands termijnrekening 12-maands termijnrekening Ambtenaren-spaarrekening Jeugdspaarrekening (Zilvervloot) (plus 10% premie over inleg en rente) Stortingen ook mogelijk via onze postgirorekening nr. 1083209. waa ;o Tuerlings gericht en ifgewerkt. Smit een ft, mag dan oók wel dat een en ander f is. Door een misver- bij sommige mensen het idee dat aan het modehuis een leeltuin verbonden is, d; dit is wel de bedoelin achter ling, maar jrealiseerd al. aan de Ezelvense Akkers. Zun- goede middenmoot, die de bij de topploegen niet wil Een door de hele dus, die met spreekt over de belar Zo ver is het i ogenblik zijn het den Het Wandelbc Zuidwest Tilburg, Welzijn Heikant, wei' I een wassen neus /oners er zich niet stelling voor inzetten, ilang, dat litgelegd, s aan de kunnen f. 7,50 van Arno de aubon van f. 5,- van lat, en een i Talisman- n en Gedistilleerdhandel velseweg. I A.s. zondag 1 vogel verenigi haar maandelijks ’De Kroon’ Tilbt 1 okt. organiseert de Rielse ging ’Zang Schept Vreugde’ lelijkse vogelbeurs in café mourgseweg 26, Riel aan vang 10.30 uur einde plm. 1 uur. Men verwacht een grote aanvoer van vogels zodat elke vogelliefhebber hier iets van zijn gading kan vinden. maar dit betekent niet, dat het ren daarvan in de eigen wijl eigenlijk zou dienen te gebeuren. bijvoorbeeld het djkbladen, werven ^vorderen van de sntie van de wijkbe- t algemeen de wijkbe- iken van de noodza- wijk tot i. Uitvoe- op de er, die irekend voorbeeld van een wer- vrouw is mevr. Corry die samen met Marlies s dezer dagen aan de Korvelseweg modehuis opende onder de naam ms Smit Damesmode’ en al van de eerste dag af bijzonder veel belangstel ling ondervond. Het pand, waarin on langs het modehuis van Thee gevestigd was, is opnieuw inge bijzonder kleurig en elegant af Daar de echtgenoot van mevr, etalagebedrijf heeft worden verwacht, bijzonder attractief stand is 1 ontstaan, kinderspe het pand; zal pas volgende zomer gei zijn. nwijsbare iwel naar -, en als de zijn, zullen zij zien, dat de l van ma- zal een nagenoeg geven van het aan- in fietsen, bromfiet- Op vrijdag 29 september 1972 - om streeks 20.00 uur - worden 3-cijferige abonneenummers van het telefoonnet Udenhout (04241) gewijzigd in 4-cijfe- rige. Voor de bestaande abonneenum mers zal het cijfer 1 (één) worden geplaatst. De betrokken abonnees zijn over deze wijziging ingelicht. Abonnees, die na genoemd tijdstip nog een oud nummer kiezen worden omtrent deze nummerwijziging ingelicht d.m.v. een berichtenautomaat. In de telefoongids ’s-Hertogenbosch, u zijn de r meld. Tijdens de omzetting kunnen de tele foonaansluitingen van Udenhout gedu rende korte tijd buiten dienst zijn. is dit bij pk. De 52( reeds 2000, r dat de hebben Het bezit van een rasechte BMW is voor talrijke automobielenthou- siasten een droom die voor lang niet allemaal werkelijkheid kan worden. Maar toch een mooie droom! De zeer snelle opgang die dit merk de laatste jaren heeft gekend is eigenlijk voornamelijk te danken aan twee eigenschappen: een oerdegelijke, robuuste uitvoering, technisch knap verpakt in fraaie lijnen en uitzonderlijke wegprestaties. De aandachtige liefhebber die het verschijnen van ieder nieuw type met belangstelling volgt en het opbrengt de roadtests te lezen, zal het opgevallen zijn dat het verschijnen van een (wéér een) niet alleen met veel vreugde wordt aangekondigd, maar dat al spoedig blijkt dat de vreugde volkomen gerechtvaardigd is geweest. De collectie, die het nieuwe modehuis voert, is spectaculair genoeg en betaal baar voor de gemiddelde beurs, al zijn er natuurlijk wel uitschieters. Japon nen, jumpers, vesten, blouses en panta lons worden aangevuld met bonnetterie rijn leverbaar vanaf maat 38 tot de >tste maten. De modellen worden verd door Nederlandse en vooral ook Duitse firma’s, terwijl eigen naai sters de pomp verzorgen, als dat nodig is. Bij de opening toonden klanten en buurtbewoners grote en sympathieke belangstelling. Het SCOT-advies, bij monde van de commissie sociale wijkopbouw, dringt er sterk op aan, dat de wijkorganen voorlopig privaatrechtelijk georgani seerd blijven, dus als verenigingen of stichtingen, maar het sluit niet uit, dat op de duur een proefneming met een wijkraad in publiekrechtelijke zin de mogelijkheden, die daarin besloten lig gen, nader zou kunnen aantonen. Voorts legt het advies er nog de nadruk op, dat het tot stand komen van wijkraden in nieuwe wijken misschien het meest urgent lijkt, maar wdat in de oude wijken zulke raden evengoed een belangrijke functie hebben. Weliswaar zijn de bewoners wat de voorzieningen betreft aan een bepaald systeem ge wend en achten zij het organiseren daarvan in hun eigen wijk niet actueel, Van zaterdag 24 februari tot en met zondag 4 maart 1973 zal in het RAI-gebouw in Amsterdam de Twee wieler RAI worden gehouden, de inter nationale tentoonstelling van fietsen, bromfietsen, motorfietsen, onderdelen en toebehoren. Het in 1971 en 1972 gehouden RAI Motorweekend is voor 1973 opgenomen in de Tweewieler RAI. De tentoonstelling compleet overzicht j bod in Nederland aan iietsen, oromnei- sen en motorfietsen. Voor elk van deze groepen zal via voorlichting en bijzon dere attracties extra aandacht worden gericht op de functie als vrije-tijds- vervoermiddel. De Tweewieler RAI 73 wordt g seerd door de Nederlandsche 1 ging ’De Rijwiel- en Automobie trie’. In het advies wordt aandacht geschon ken aan de punten, waar op wijkop bouworganen zich zullen hebben toe te leggen. Er zal moeten worden voorzien in filialen van de openbare bibliotheek, in dependances van de muziekschool, in ateliers voor kreatieve handvaardigheid, in wijkhuizen voor sociaal-cultureel werk, in dienstencentra voor bejaarden, in consultatiebureaus voor de kruisver enigingen, in spreekuuradressen voor maatschappelijk werk, in accommo datie voor de commissie kindervakan tiewerk in schoolverband. Het zal niet de taak zijn van de wijkorganen om zelf te zorgen voor het tot stand komen van Het spreekt vanzelf dat aan de veilig heidseisen zeer grote aandacht is be steed. Dit is trouwens een punt dat bij BMW altijd erg in de belangstelling heeft gestaan en waarmee men zijn tijd ook nu nog ver vooruit is. Zowel de actieve als passieve veiligheid voldoen aan hoge normen. De BMW 520 is een fantastische wage Kritiek? Dat wel, zij het dan niet op wagen, maar met spijt zullen velen moeten konstateren dat de ruwv mille die men moet neertellen, n dan waartoe het overgrote gedeel autorijdend Nederland in staat is. deze dingen; zij zullen de aam behoeften moeten aantonen zov boven als naar beneden, voorzieningen er eenmaal zij er op hebben toe te zien, wijkbewoners er ook gebruik ken. Andere taken zijn t' gaande houden van wijl van vrijwilligers, bevo ontmoetingsfrequer woners en over het woners bewust mal kelijke bedrijvigheden die de i intensief leven moeten brengen, rig wordt in het advies ingegaan o functie van de wijkopbouwwerkei, een lastige taak krijgt: hij moet de zelfwerkzaamheid van het wijkopbouw- orgaan, als vertegenwoordigend lichaam van de wijk stimuleren en ondersteu nen, maar hij moet dit doen onderge schikt aan de wijkraden. voorzieningen, die bij merken als peperdun worden aangeschaft, heeft nogal ruimte nodig. De vraag rijst eerder je in ’s hemelsnaam nog aan extra’s zoudt wensen als je een Datsun Hard top 2000 of een Sedan koopt. Dit laatste model - in voorname vormgeving - komt in hoofdzaken overeen met de Hardtop, doch is meer bedoeld als familiewagen. De watergekoelde ben zinemotor heeft vier cilinders in lijn en een vijfmaal gelagerde krukas. De Sedan heeft een maximaal vermogen van 114 PK bij 5600 omwentelingen per mi nuut; mede door zijn twin carburateur is de Hardtop goed voor 124 PK bij 5800 toeren. Het remsysteem wordt hydraulisch be diend en het gescheiden remsysteem heeft een rembekrachtiger. De wielop hanging van de beide types verschilt. De Sedan heeft een starre achteras en een gedeelde aandrijfas; de Hardtop kent Hoe echter de ontwikkeling ook wordt, een wijkraad zal altijd blijven, als de wijkbewc met grote belangst en daarom is het van groot belang, i telkens opnieuw weer wordt uitgele wat de gewone wijkbewoners aan voorgestelde voorzieningen hebben. Dat is nog altijd de beste propaganda. Alsof er aan de fantasie van de konstrukteurs van Nissan j komt, worden er deze week in Tilburg twee nieuwe mot Datsun gepresenteerd, die de lijn van Datsun op sportieve wijze kompleteren. Het zijn de 2000 Sedan en de 2000 Hardtop. Bij Garage Denissen, Burg. Jansenstraat 52 te Tilburg worden de nieuwelingen, tezamen met een aantal andere types, op donderdag, vrijdag en zaterdag tussen 9 uur en zes uur ’s avonds geshowd. De Ontspanningsvereniging ’Tropen vrienden’ houdt op 30 september een contactavond, waar iedereen welkom is. Aanvang 8 uur. Toegangsprijs voor leden van O.V.T. f. 1,50, voor niet- leden f. 5,- per persoon. Optreden zul len ’The Pool Chickens’ uit Boxtel en ’The Connections’ uit Helmond. Dat is ook thans het geval. Bij Garage Renova BV, Spoordijk 72-74 kan men op vrijdag, zaterdag en maandag van tien uur ’s morgens tot tien uur ’s avonds kennismaken met de nieuwe BMW 520, die ook leverbaar is met injektiemotor. De eerste oogopslag maakt reeds duidelijk dat we hier te maken hebben met een echte BMW, weliswaar in een fraaiere, elegantere stylering, maar ontegenzeglijk met dat f 4,250 gram 2,50 per zak ƒ4,50 per 100 gr. g 3,50 per 100 gr. In het 2 1/2-jarig bestaan van F.C. ’La Cruche’ organiseren zij ’n voetbaltoer nooi en wel a.s. zondag 1 oktober op het terrein van de Brouwer in de Quirijnstok. De aanvang van de eerste wedstrijd is gepland om plm 12.00 uur, ting van het toernooi plm. 18.00 Aan het toernooi nemen deel: Café ’t Hoefke, Café Extase, Autorijschool Smeulders, Bar La Cruche. De prijsuit reiking is ’s avonds in Bar ’La Cruche’, waar onder het nuttigen van 'n borreltje de bekers en standaardjes zullen wor den uitgereikt. Elders in ons blad vermelden wij de overdracht van het ontwerpstruc- tuurplan voor het stadsgewest Midden Brabant, dat in wezen neerkomt op een uitbreiding van één centraal bestuurlijk orgaan tot het hele gewest, dezer dagen biedt de Stichting Culturele Ontwikkeling Tilburg aan het Tilburgs gemeentebestuur een advies aan omtrent een planmatige ontwikkeling van wijkopbouworganen. Dit is dus een tendens naar decentralisatie en naar meer inspraak van de wijkbewo ners inzake kwesties die hun eigen onmiddellijke leefklimaat aangaan. Beide bewegingen zullen te zijner tijd hun weerslag hebben op de functie van het algemeen bestuur van de gemeente en op de verantwoordelijkheid van de gemeenteraadsleden. We hebben al eens opgemerkt, dat het toenemen van inspraakmogelijkheden van wijk-, buurt-, of belangengroepen de figuur zal gaan scheppen, dat het gemeentebestuur zich niet meer alleen in de gemeenteraad te verantwoorden zal krijgen, maar ook ten overstaan van gesprekgroe pen. Het instrumentarium van beide is erg volledig. De klokken en meters zijn ontspiegeld, zodat hinderlijke reflekties niet voorkomen. Uitstekend verstelbare stoelen (slaapstoelen) bieden een uitste kend comfort. De gehele afwerking ademt de sfeer van ’oosterse perfektie’ die het bezit tot een waar genoegen maken. De Sedan gaat ruim f. 14.000 kosten; de prijs van de Hardtop is duizend gulden hoger. Beide modellen zijn bovendien leverbaar met een auto maat, die f. 1000,- meer kost. Op 29 en 30 september en 1 oktober a.s. is in De Koningswei, Kultureel Sentrum, te Tilburg een ’kunstsuper- markt zonder kassa’s’ ondergebracht. Iedereen die belangstelling heeft kan die dagen een litho, ets, houtsnede of zeefdruk uitzoeken en voor een half jaar mee naar huis nemen. Aan de bruikleen zijn geen kosten verbonden. De prenten die worden uitgeleend ma ken deel uit van de Artoteek 1870, een uitleencollectie die sinds 1970 is opge bouwd door de N.V. Levensverzekering Maatschappij ’De Nederlanden van 1870’ te Amsterdam. De collectie - die elk jaar wordt uitgebreid - omvat op dit moment circa 220 prenten van heden daagse kunstenaars uit binnen- en bui tenland, waaronder werken van Karei Appel, Constant, Corneille, Salvador Dali, Lucebert, Zadkine en vele ande ren. De activiteiten van de Artoteek 1870 zijn gericht op blijvende contacten met de hedendaagse beeldende kunst. Een beter begrip hiervoor kan worden be reikt door de opheffing van de exclusi viteit, waarmee het begrip kunst nog steeds wordt geassocieerd en door de vestiging van het besef, dat kunstwer ken die thans ontstaan ook werkelijk voor tijdgenoten bestemd zijn. Het Kultureel Sentrum beoogt met deze uitleenkollektie propaganda te maken voor het feit, dat contact met eigentijdse beeldende kunst niet be perkt hoeft te blijven tot een tentoon stelling, maar dat een dagelijkse con frontatie mogelijk is wanneer het in de eigen leefomgeving wordt opgenomen. De bruikleentermijn loopt van oktober tot en met februari. Belangstellenden kunnen hun prent uit zoeken. op 29 september van 14.00-18.00 en van 19.00-21 op 30 septen op 1 oktober Diplomatentas; blauwe tas met inhoud; onderdeeltje gouden armband; wit ba byschoentje; witte portemonnee; rode lak portemonnee; leren handschoen; 2 rollen touw; rol wollen stof; 2 autohoe- zen; blauw vestje, boodschappennetje; zwarte parapluhoes; een paar witte handschoenen; rood kindertasje; witte kindertas; witte muts; blauw/zwart ge blokte sjaal; blauw/rode hoofddoek; gele hoofddoek; zwarte herenbril; 1 b.b. van f. 5,-; omslag succesagenda. Diverse sleutels en sleutelbossen. Soort dalmatiër beige/bruin hondje met halsband. Gevonden HGT/209. Niet ten onrechte wordt de Hardtop in de informatiefolder ’een auto voor de man van vandaag genoemd’. De hoog oplopende taillelijn van het model springt er op nogal opvallende wijze uit. Het is de lijn, die er verleden jaar in Nederland mede oorzaak van is ge weest, dat de verkopen van de Cherry met sprongen omhoog vlogen. Niet alleen de lijn echter; de fijne motor en de uitzonderlijke afwerking van de wagens hebben de Nissanprodukten geliefd gemaakt bij een groot publiek. Wie zich durft wagen aan een volledige opsomming van alle bij Datsun normale HELANCA trainingspakken mat 2 biezen KINDERMATEN maten 86 tot 98 f 17,95 maat 104 21,75 - maat 116 23,75 maat 128 25,75 - maat 140 27,75 maat 152 f29,75 - maat 164 f31,75 GROTE MATEN 4 36,50 - maat 5 f39,50 SPORTAFDELING In samenwerking met het Nederlands Centrum Amateurtoneel organiseert Expressie Centrum Berkel Enschot een cursus Vrije Expressie in de Schalm te Berkel Enschot. De cursus die onder leiding staat van Ad v.d. Ven, start op 25 oktober a.s. Voor belangstellenden wordt er op donderdagavond 5 oktober een demon stratie avond gegeven door toneeladvi- seurs van het N.C.A. Deze avond begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Het vrij-spel programma vermeldt o.a. improvisatie en creatiefspel met relatie en communicatie training, 1 bewegingsexpressie gedurende eenvolgende woensdagavonden. Onder deskundige leiding van leden van het N.C.A. toneeladviseursteam zijn de cursisten ruim twee uur per avond bezig zichzelf en anderen te ontdekken door spelend met zichzelf en anderen te experimenteren met ademen, bewegen, klank etc. Belangstellenden kunnen zich voor in formatie wenden tot Expressie Cen trum, Berkel Enschot, p/a Jac v. ’t Hofflaan 15, Berkel-Enschot. tel. 04251-1742 Het gaat dit seizoen nog niet goed met T.A.C. Door allerlei tegenslagen, vooral blessures, zijn zij in de onderste regio nen aangeland. En daar hoort T.A.C. met zijn technisch behoorlijke spelers echt niet thuis. Eens zal het keerpunt moeten komen. Wie weet misschien a.s. zondag al. Dan komt Zundert op bezoek der is een aansluiting verliezen. Volop de Jan De opname voor onze wekelijkse Cir- kelfoto werd deze keer gemaakt tijdens de open dagen van het raadhuis. De omcirkelde persoon kan zich aan ons bureau melden voor de volgende prij zen: f. 10,- van De Koerier, een waarde bon van f. 10,- van Broer de Laat, een waardebon van het Finse Sauna Insti tuut, een waardebon voor vlees en vleeswaren van f Kort, een cadeat Boetiek De Uil, Antoniusstraa waardebon voor een literfles geheel eigene tabele koets met verrassend hoge i taties, die zelfs de meest verwe automobilist even stil maakt. De viercilindermotor herbergt een krachtbron die goed is voor 115 pk bij 5800 toeren en in de injektie-uitvoering hetzelfde aantal toeren 130 10 blijkt nauw verwant aan de is enige tijd uit de lijn verdwenen maar een nader onderzoek leert e verschillen toch erg wezenlijk bijgedragen aan de vervolma king. Het duidelijkst is dit waar te nemen aan de carrosserie. Een top van 173 is geen kleinigheid en de i-uitvoe- ring brengt het zelfs tot 183 km/u. Snelheden die in ons land nauwelijks gedurende langere tijd zijn te rijden en ook in het buitenland wordt die moge lijkheid steeds geringer. Met uitzonde ring dan van de autobanen, waar deze wagen uitstekend tot zijn recht zal komen. De zeer soepele motor maakt de 520 echter ook tot een sympathieke helper op kortere afstanden en ook in de stad. De snelle acceleratie bewijst hier uitstekende diensten. Veel woor den van lof zijn op hun plaats voor de luxueuze inrichting. Ideale fauteuils zowel voorin als voor de overige passa giers, dragen bij tot een veraangenaming van de reistijd. De chauffeur beschikt over een uitgebreid instrumentarium dat alle nodige informatie verschaft en dat prettig voor hem is gegroepeerd. vies, bij riale wijkopbot aan, dat rivaat"'*- lijven, dus als vers gen, maar het sluit luur een craad in gelijkhedei nader zoi t I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 9