FLORYN s I Toon Stadsdienst BBA Tilburg-Goirle zal op 1 okt anders gaan lopen Wielerronde van Udenhout Asjemenou zei Swieb start voor de vierde maal Bewonen’ in Terra Nova Velocitas ’31- Photo kina S.V.G.-Gilze in Keulen huubvan den hout Extra rit naar zieken huis vervalt D.V.C. Elisabeth Raamsdonkveer Tentoonstelling Zuid Molukken Donbcro^ {Tapijten ’Wonen en DVG Betere vervoersmogelijkheden voor een avondje uit in de Stadsschouwburg Tilburg HaGjn... een boifél vanfloïyn! Davonieuws Blijft Noad aan de kop? Ruilbeurs verzamelaars Topfotografen schreven boeken serie Najaars- competitie Tilburgs voetbal Gilde St. Dionysius nber 1972 - Pagina 2 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 28 september 1972 - Pagina 3 kon- hin- ingest beien LIJN 5 VOORTAAN OM HET KWARTIER o.a. DOKTERS WEEKENDDIENST Uitbreiding Broc Veldhovenring 96. den Brink. Tel. van die 14-6 DAMESVOETBAL Ziet onze etalages We Wónen tegenover" het postkantoor. heeft leden, v. Erve Paulissen 12.30 uur „piranten met en B. v. Est en favorieten Fr. r in de ipgeno- 2-0 2-0 0-2 2-0 2-0 2-0 0-2 2-0 0-2 0-2 E. v. S] J. Kof 2-0 0-2 2-0 0-2 2-0 0-2 0-2 wor- SPOLAAN 33$ TEL. 436220 TILBURG Wij hebben nog volop SPECIALE AANBIEDINGEN 2-0 2-0 rer- tzeze slaan lbos. halte Dijkstra, 421173. S 12. zoals KLEINE KLEEDJES o.a. SHIRAZ, ARAD, BOCHARA 17,50 19,— 24,50 nog Vlar en v. Het medewtiR ervan ovei zien zullen staande p—1 in Udenhoi moge biede te n Stads met I onderhouden. In verband hiermede zul len de vertrektijden op een aantal lijnen ingrijpend worden gewijzigd. SHIRAZ TAFELKLEDEN 160x 105 189,— BELUDSCH 150 x 100 179,— en vele andere koopjes. afgei ijsvers op 1 r 29 okt. c de Rielseweg Café D.C. Heemstede-DAVO Th. Tielrooy-F. H. de Groot-A. 1 N. v. Hal-F. v.d. Hoof J. B. Sluiter-J. v.d. Hoof H. v.d. Vossen-R. de Brouwer H. Beliën-Remmen H. Willemse-T. Vermeer H. J. Lize-P. Moonén J. Reiffers-R. Trommelen G. v.d. Eem-Th. Paulissen gesplitst in waarop' houden gemeer burgs* voLv Tilbui v. Gorp, 422302. v. Gorp-Simonis, Tel. 4262^4. was reeds langer lijnen 1, 3 en 5 o[ staat voor Velocitas ’31 de lijke wedstrijd tegen de koploper 3 vierde klasse E., D.V.G. op het regeling rom, zovee jenheid te biet ie komen genieten. ;e men speelt 11 nog één ding: er schrikken kunnen behelst de Maria- I van 20 Iet aantal wagen d. Ver- I in gunsti- de perio- worden photokina’ is de grootste tentoon- ing voor film en foto van de wereld, is wordt het internationale aan- overzichtelijk gepresenteerd. De ;rs bewijzen het. i zaterdag 23 september t/m zondag 1 oktober. ’PRONKEN MET ANDERMANS VEREN’ Vanaf 5 oktober nieuwe expositie in Nederlands Textielmuseum INDIAN MAHAL 195 x 95 195,- SALONKLEDEN (zeer, mooi) HAMADAN, SAVEH, BORDJALUW 395,— en 495,— In het gesteld, busdiensten t;;J een duidelijke u het publiek. Met de grote Tilbui waren hierdoor Het was herhaalde' dat schouwburgbezc van een voorstelling bus naar huis kouu< het inderdaad moeilijk, er eens een avondje op uit te gaan. i 3 oktober a.s. lag 17 oktober a.s. 12, woensdag 13 smber a.s. ;mber a.s. start de vrije kassa’s van de Stads- Vanaf 7.00 uur ’s morgens nummers afhalen, igen zullen zater- Goirle Dr. Schrrader, Tilburgseweg 21,Gorile. Tel. 04247-1250. SHIRAZ VLOERKLEDEN 300 x 200 reeds voor 795, veer, G.G.D. en buiten de werk- sid en spitse zijn afwezig- heeft Toon zijn Nederlandse thea- Om 13.30 uur vertrekken de nieuwelin gen met eveneens de Ned. Kampioen J. Rückert in hun midden. Verder nog sterke knapen zoals Cor Spapens, F. Pirard, A. Bongers, B. Huveneers en ook hier de plaatsgenoten Ad Hamers, die ook al meerdere wedstrijden won en verder G. Oerlemans. Bij de amateurs die om 3 uur vertrek - Tandartsen Korvelseweg Spreekuurtijden: van 12.00-12.30 uur 17.30-18.00 uur. Apothekers oekhovenseweg 27. Tel. •g zal overwel- maar zoveel genheid te dlingen mee :tie van de irg een regeling getroffen g tot de vrije verkoop van m. Deze werd reeds eerder Om teleurstelling te voor- ;n we u echter nogmaals een Zondag 1 oktober Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! vqor de nieuwe •r 1 oktober a.s. in veel good-will, schui- kwamen er vertrektij- ate-avond-bussen tot algemeen moge- een voorstelling in de >urg bij te wonen en evengoed de bus naar huis te gaan. HULP NODIG Belt 0011 voor Brandwee' Politie. Autohulpdienst bun uren tel. 432113. Uitslagen Binnencomp. A. Smulders-Th. Paulissen R. de Brouwer-B. v. Holst Remmen-R. Trommelen G. Peeters-H. Meyers J. Mutsaers-J. Bouwens M. v. Rosmalen-C. v.d. Bogert W. Staffhorst-H. Koffijbeig w- - J. v. Loon-L. de Jong E. Tieleman-A. v. Mier M. Hoofs-B. Düster S. Klein-W. Klein T. Somers-R. Somers Spaandonk-A. De Vriesere >ps-A. Wolfs Ziekenhuisrit vervalt Ojx 1 augustus 1971 werd bij wijze„van experiment een extra rit van Tilburg Noord ingevoerd in aansluiting op het avondbezoekuur van het Mariazieken- huis. De belangstelling voor deze rit is dermate teleurstellend, dat deze verbin ding per 1 oktober a.s. zal worden opgeheven. Met ingang van zondag 1 oktober a.s. zal de dienstregeling van de stadsdienst Tilburg worden gewijzigd. De belangrijkste wijziging frekwentie van lijn 5 (Tilburg Ma ziekenhuis - Station NS - Goirle v. welke zal worden verhoogd minuten tot een kwartier. He. dienstbussen zal daartoe met 1 v tot 23 bussen worden uitgebreid, der voorziet de dienstregeling ger aansluitingen gedurende l den, dat de half-uurdiensten Met een aanbod van 735 firma’s is bij de Photokina in Keulen een nieuw record bereikt. 348 exposanten komen uit de Bondsrepubliek Duitsland. Het aandeel uit het buitenland bedraagt met een aanbod van 387 firma’s uit 23 landen meer dan 52 pet. Het sterkste vertegenwoordigd zjjn: fototoestellen en toebehoren (186 fir ma’s), laboratorium- en vergrotingsap- paratuur (157), junstlichtbronnen en toebehoren (139), filmcamera’s (132), projectieapparaten (130), optiek en optsche opbouwelementen (122), film- projectoren (105), filmbewerkingsap- paratuur (97), geluidsapparatuur (93), reproduktie, fotocopie, microcopie (86), audiovisuele apparatuur (84), fo- tochemicaliën, films etc. (59), fil m- theater-installaties (21). (Sommige firma’s worden verschillende keren genoemd, omdat hun produkten in diverse artikelgroepen voorkc- Expositieoppervlak: 100.000 m" hallen. De ’pl stellin; Nergens bod zo cijfei Van g 105. Tel. m: zat. en zond, en van Zondag moeilijk in de programma. Gezien de sterke start van Velocitas ’31 deze competitie, mogen de Velocitanen de illussie koesteren om evenals Sarto afgelopen zondag, tegen D.V.G. een punt te behalen. Het zal een spannende strijd worden waarbij de Velocitas ’31-spelers hun de gewij- supporters slechts teleur kunnen stellen verkrijg- door te verüezen- Komt dus a.s. zondag naar de Veloci- tas-terreinen Jan Truyenlaan 14. Aan vang 14.30 uur. Het bejaardencentrum Vennerode kan op deze wijze in het busnet worden opgenomen, hetgeen een lang bestaande wens was. Het tweede lusvormij is via Grobbendonck aan van Goirle getraceerd als vol reg - Van Haestrecht nchstraat - Schets var - Kennedylaan - 1 - Aabeekstr Actie ’Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalke Otten, Ringbaan Oost 391, tel. 424693, Tilburg. Mevr, de Bont-Rondema, Burg, v.d, Mortelplein 113, tel. 674969, Tilbuig. Mevr. Wolfs-v. Dommelen, Orionstraat 14, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kuysters-Verschuuren, Hoogeind- seweg 48, Goirle, tel. 1955. Mevr. v.d. Avoird, v. Rijckevorselstraat 15, Loon op Zand, tel. 254. van deze 20 lessen tellende i handen van Lous Ghysen, e kursus, louden op de 21.30 uur. opgeven it 44, tel. mige tra- jekt is via Grobbendonck aan de oost zijde van Goirle getraceerd als volgt: Tilburgseweg - Van Haestrechtstraat - Ralph Bunchstraat - Schets van Grob- bendoncklaan - Kennedylaan - Maarten Luther Kinglaan - Aabeekstraat - Korte Voorenstraat - Emmastraat - Kerkstraat - Tilburgseweg enz. Het gemeenschappelijk eindpunt van beide lusvormige routes zal worden gevestigd aan de Tilburgseweg nabij het postkantoor, zodat van deze halte af de volle frekwentie ontstaat in de richting Tilburg. Te zjjner tjjd zullen de bussen, komend van Tilburg, via de noordelijke rondweg naar de Kennedylaan gaan rijden, zodat dan een meer rechtstreekse verbinding naar Grobbendonck ontstaat. Thans bestaat deze mogelijkheid echter nog niet. Voor wat de overige routes van de stadslijnen betreft verandert er weinig. Slechts lijn 6 zal niet meer via het Piusplein rjjden, doch de route Paleis- ring - Bisschop Zwijssenstraat - Ko ningsplein volgen. Hierdoor ontstaat een rechtstreekse verbinding tussen Tilburg West en het t rapport kon toen worden vast- 1, dat met name de ongunstige tijdens de late avonduren, ke drempel vormden voor Met name de bewoners vap irgse nieuwbouwwijken r het meest gedupeerd, lelijk voorgekomen, szoekers, na afloop Hing, niet meer met de tonden. En dan wordt A.s. zondag 1 oktober speelt Elisabeth Dierenartsen weer een competitie wedstrijd thuis Rasenberg, Bossche weg 110, Enschot tegen een onbekende tegenstander Tel. 04251-1648. Raamsdonkveer. J.l. zondag verloren de v. Pinxteren, Kruisbaan 28, Goirle. Tel. zusters weer, nu met 2-0 van R.W.B., 04247-1931. dus u begrijpt ze zijn er op gebrand om Dierenkliniek van den Brink Tel de eerste overwinning a.s. zondag te 432867. behalen. D.V.C. Elisabeth opstelling, dus ze om eens te komen 1 wordt gespeeld op 1 aan de Van Vollenhc om 13.15 uur. Dat het competitieverloop in de tweede Klasse B dit jaar ongemeen spannend belooft te worden, behoeft nauwelijks gezegd te worden. Bekijken we de ranglijst, dan zien we dat er geen enkele club in geslaagd is om uit de vier gespeelde wedstrijden de volle winst te peuren, terwijl ook geen enkel team op nul is blijven staan. Ook Noad’s tegenstander van a.s. zon dag heeft de hatelijke nul vaarwel gezegd door een knappe 2-0 overwin ning op Rood Wit W. Noad, op een punt na bovenaan, zal met de wedstrijd in en tegen Middelburg nog in gedach ten Goes niet onderschatten bij haar streven de volle buit binnen te halen. Ofschoon nog geplaagd door enkele hardnekkige blessures van o.a. Ad de Beer en Piet de Jong, geven we de geelblauwen een gerede kans mede bovenaan te blijven. In het Gem. Sportpark aan de Goirlese- Weg, de plaats waar het spektakel zich zal afspelen, zijn ten gerieve van u, de voetballiefhebbers alleen de zittribunes geopend. Zaterdag 30 september Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! Over dit probleem is herhaaldelijk takt geweest met de B.B.A. De Direktie van deze vervoersonderneming 1 veelzuldig gezocht naar mogelijkhe een dienstregeling te creëren, die voor zag in de vervoersbehoefte op de late avond. Dit was echter niet zo eenvou dig. Het relatief gering aantal passagiers en de toenemende kosten van Open- baar-Vervoer vormden steeds een hin dernis. De Besturen van de vier grote Tilburgse Wijkraden zochten inmiddels kontakt met de Direktie van de Stadsschouw burg, inzake het vervoersprobleem. Los van de positieve ontwikkelingen bij de B.B.A. werd toen de aktie ’PROMOTIE VOOR DE BUITENWIJKEN’ georgani seerd. Rond de musical ’Promotie, Promotie’, die zo suksesvol in Tilburg ten tonele werd gevoerd, kwam een grootscheepse campagne tot stand. Een komplete karavaan waarin versierde auto’s, een drumband, majorettes en rijdende kassa’s meetrokken, vestigde de aandacht van de wijkbewoners op de mogelijkheid, tegen een bijzonder aan trekkelijke prijs een ’avondje-uit’ te gaan in de schouwburg. Het speciale van deze aktie lag in het feit, dat aparte bussen de schouwburgbezoekers ’uit-en- thuis’ brachten. Deze campagne is enorm aangeslagen. Landelijk werd deze aktie als een nieuwe poging gezien, het publiek te benaderen en aldus de schouwburg voor iedereen te laten zijn. Het eenvoudigste zou zijn, om voor alle voorstellingen van die extra busdiensten in te zetten. U begrijpt evenwel, dat dit een té kostbare service-verlening zou gaan worden. Bij de B.B.A. werd inmiddels een planning gemaakt dienstregeling, die per gaat. Met enorm veel ven en omzetten, kt den voor de late stand, die het over het i lijk maken, een voor schouwbt nog met c A.s. dinsdagavond wordt door de Ver zamelaars Vereniging Tilburg een ruil beurs georganiseerd van 19.00-21.30 in de zaal, Kwaadeindstr. 127 Tilbuig. Komt dus allen op 3 oktober naar deze beurs. nieuwe winkelcentrum. De Paleisring routes van de men. De nieuwe dienstregeling met de zigde vertrektijden is a f. 0,50 verkrijg baar bij de buschauffeurs, alsmede ten kantore van de BBA. Zondag 1 oktober gaat de 4e ronde van Udenhout weer van start. De aanvang is bepaald op met het vertrek der Adspii o.a. de Nationale Kampioer natuurlijk de plaatselijke ft Hamers en B. Bertens. gehouden worden instelling, met als onderwerp 5 eeuwen opgebouwd met medewerking van ituumhistoricus en docent aan de i opleiding tekenleraren te Amsterdam, it de privécollectie van laatstgenoemde. maandagavond van 19.00 tot 22.00 uur. Voor inlichtingen wende men zich tot het museum, Gasthuisring 23, tel. 013-422241. In verband met de voorbereidingen van de expositie zal het museum gesloten zijn vanaf maandag 25 september tot en met woensdag 4 oktober a.s. ken komt de gehele Olympische baan- ploeg aan de start met de plaatselijke favoriet Ad. Dekkers, en verder Gerard Kamper, Gerard Ponsteen, Nanno Bak ker, Peter Nieuwenhuis, Roy Schuiten. Tevens komt het tandem-duo Peter v. Doorn-Kl. Balk waarvan laatstgenoem de met Roy Schuiten de 6-daagse in Londen wist te winnen. Verder starten ■g Nico v. Hest, P. v. Katwijk, Wil de am, Wicher en Jans Vlot, C. Vermaire vele andere prominente renners. organiserend comité hoopt op werking van de weergoden en is srtuigd dat er mooie courses te zijn op het goed bekend parkours van plm. 1800 meter hout. Eenieder, die belai omgeving kan in c' den vinden t bewoners van schepen welke indelii of huis, weLv materialen zijn er, i verwarming pas ik rekenin# wonen we allemaal vragen als hierboven genoemd 1 ieder te maken. Ook vragen over woningtypen (met ’doorzon’-kamer o.i.d.), over het kopen van een huis, over hypotheek, over huren van een huis e.d. komen in deze kursus aan de orde. De leiding v kursus is in binnenhuisarchitekte w.b.a. De die f. 85,- kost wordt gehc maandagavond van 19.30-21 Belangstellenden kunnen zich i bij Terra Nova, Nieuwlandstraat 426269. i speelt in haar sterkste zeker de moeite waard kijken. De wedstrijd het B.V.B. complex lovenstraat en begint Als eerste in de boekenserie ’LIFE De Fotografie’ is verschenen ’Öe Camera’, De redacteuren, fotografen en technici" van het internationaal vermaarde geïllustreerde tijdschrift Life hebben hun 35-jarige ervaring en kennis van de fotografie ingebracht in deze nieuwe serie. De samenstellers bieden in deze serie zowel de gevorderde fotograaf als de beginner een schat van waardevolle informatie. Meer dan 350 zwart/wit en kleurenfoto’s, tekeningen en schema’s maken het boek levendig en prettig leesbaar. Door het uitgebreide tref woordenregister vervult het tevens de functie van gespecialiseerd naslagwerk. Het lezen en gebruiken van de boeken uit deze serie zal niet alleen een betere beheersing van de fotografische tech niek tot gevolg hebben, maar zal ook leiden tot een verdieping van de waar dering van de fotografie als hobby en als artistieke uiting. In ’De Camera’ worden de technische aspecten van de verschillende soorten camera’s in detail behandeld. Veel aandacht wordt be steed aan de wijze waarop professionele effecten worden verkregen. De geschie denis van de camera wordt in het vierde hoofdstuk behandeld vanaf de camera obscura uit de elfde eeuw tot de eerste candid camera uit 1920 Informatie: The Life-International (Nederland) N.V. Otto Heldringstraat 5, Amsterdam 1018. Afgaande op het spel van afgelopen zondag kan men duidelijk een opgaande lijn in het spel van S.V.G. constateren. De spelers weten elkaar goed te vinden zodat er vlotte combinaties worden geproduceerd. Dat is dan ook wel nodig want a.s. zondag zal men deze opgaan de lijn in de streekderby tegen Gilze moeten continueren om met een goed resultaat uit de bus te komen. De Gilzenaren hebben tot nu toe een punt meer vergaard dan de S.V.G.-ers zodat bij winst van de thuisclub de rollen zouden worden omgedraaid. Dat is dan ook de inzet waarvoor S.V.G. tot de laatste minuut zal strijden. Op maandag 9 oktober a.s. start in het Sociaal Cultureel Centrum Terra Nova de kursus ’Wonen en bewonen’. ang stelt in zijn eigen deze kursus antwoor- op vele vragen, die bij i flats, landhuizen, woon- of kamers leven. Bijvoorbeeld: eling maak ik in mijn kamer ;lke kleuren gebruik ik, welke welke verlichting of toe? Per slot van 1 en met heeft dus Hij is weer terug van weggeweest en dJt is geweldig! Of zoals de pas bekroonde ’clown’ van het Nederlandse theater zelf zei tijdens een van de try-out voorstellingen: ’IK VIND HET FIJN, DAT U ER ALLEMAAL WEER BENT. IK VIND HET OOK FIJN, DAT IK ER WEER BEN’. De show van Toon Hermans is helemaal nieuw en anders. In al zijn liedjes en conferences blijft hij echter de grote vakman van de dwaashei’ woordspelingen. Ondanks heid van ruim een jaar, unieke plaats in het Ne ter weer ingenomen. De belangstelling in Tilburg digend zijn. Om toch ir gelijk mensen de gelege den, eéén van de voorstelli maken, heeft de direku isschouwbur betrekking plaatsbewijzei gepubliceerd, komen gever overzicht. De voorstellingen van Toon Hermans zijn op: Maandag 2 en dinsdag Maandag 16 en dinsda Maandag 11, dinsdag en donderdag 14 decer Zaterdag 30 septei verkoop aan de 1 schouwburg, kan het publiek volgnt Telefonische bestellingi dag 30 oktober a.s. na 13.00 uur in behandeling worden genomen. Ook hiervoor geldt, dat men per persoon niet meer dan 4 toegangsbewijzen kan bestellen. Gestart zal worden met de verkoop van de voorstellingen, die in de maand oktober zullen plaats vinden. Als deze helemaal zijn uitverkocht, kunnen de belangstellenden toegangsbewijzen af nemen voor de voorstellingen in de maand december. Er wordt nadrukke lijk op gewezen, dat per persoon maxi maal vier toegangsbewijzen worden ver strekt. De direktie van de Stadsschouw burg hoopt, dat het publiek zich wil houden aan deze regeling-van-de- verkoop. Het gaat erom, zoveel moge lijk mensen de gelegenheid te bieden, van de nieuwe Toon te Vanaf donderdag 5 oktober a.s. zal in het Nederlands Textiel Museum te Tilburg een tentoonstelling gehouden worden getiteld ’Pronken met andermans veren’. De tentoonstelling, met als onderwerp mode, mens en natuur, zal worden opgebouwd met medewi de heer Fred van der Laken, kosl Amsterdamse Mode-academie en alsmede samengesteld worden uit Het ligt tevens in de bedoeling in het thema van de tentoonstelling aandacht te besteden aan de rol die de natuur (ons leefmilieu) speelt als inspiratiebron voor een bepaald modebeeld. Gemeend is dit extra accent aan de expositie te geven om enerzijds het educatief belang te versterken en anderzijds om een wat andere presentatie van een dergelijk type tentoonstelling te geven dan door gaans gebruikelijk. In verband met het eerstgenoemde kan hiertoe gewezen worden op het feit dat de mens steeds gefascineerd is geweest door de onbegrensde schoonheid van de natuur en hij heeft dit op allerlei wijzen trachten vast te leggen, in kleurnamen: grasgroen, zeebruin, maisgeel; in vor men van stofdessins e.d. en zelfs in het spraakgebruik: butterfly-mouwen, paar- destaart kapsel, wespentaille, etc. De tentoonstelling, die gehouden zal worden tot en met 31 december a.s. zal te zien zijn op de navolgende openings tijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur Afgelopen zaterdag 16 september werd onder zeer goede weersomstandigheden de le ronde van de door de heren H. Heessels en A. Donders georganiseerde najaarscompetitie afgewerkt. Het als favoriet voor de titel gestarte Caballero boys wist een regelmatige 3-0 zege op v.v. De Spie uit Goirle te boeken, terwijl ook het goed spelende DAVO ’66 de volle winst binnenhaalde, door J.F.F. Nederland met 8-1 te ’verplette ren’. F.C. Kemkes behaalde een 2-1 zege op de uit veel veteranen bestaande ploeg van S.V. Elisabeth. Th. v. Broek hoven liet veel doelrijpe kansen onbe nut, en moest aan het dapper strijdende v.G en L een 1-1 gelijkspel toestaan. De arbitrale leiding van de najaars- competitie, die voor zover de weers omstandigheden het toelaten half de cember zijn afgelopen, ligt in goede handen van de heren J. Klaassen en J. Gooyaerts. Het programma voor aanstaande zon dag luidt als volgt: Th. v. Broekhoven -Caballero boys 12.00 uur ten. Trappisten. V.V. de Spie - v. G. en L. 13.15 uur ten. Trappisten. DAVO’66 - F.C. Kemkes 14.00 uur ten. Heide Hoeve. J.F.F. Nederland - S.V?Elisabeth 15.00 uur ten. Heide Hoeve. Zondag j.l. had te Goirle de retumwed- strijd plaats tegen het Goirlese Gilde ’St. Mauritius’. Hoewel ’St. Dionysius’ in Goirle verloor, werd het toch de totale winnaar. Onder hartelijke woor den werd de Wisselbeker door de Goirlese Hoofdman dhr. Burgers aan de Tilb. Hoofdman dhr.. Heerius uittge- reikt. Zondag a.s. zal te Gemert de in het water gevallen schietwedstrijd, om weersomstandigheden moest w den afgelast, worden afgewerkt. Daar door zal de grote prijsverschieting die gehouden zou worden op 1 okt. a.s. worden verschoven naar 29 okt. op de banen aan de Rielseweg Café ’De Finantiën’. Op zaterdag 30 september a.s. wordt in het Volkenkundig Museum te Tilburg een expositie geopend, die betrekking heeft op de levenswijze van de bevol king afkomstig uit de Zuid-Molukken. Deze tentoonstelling wordt georgani seerd door het aktiecomité van de Molukse Evangelische kerk, teneinde het publiek kennis te laten maken met de cultuur van de bevolkingsgroep. De expositie bestaat grotendeels' uit voorwerpen die betrekking hebben op de middelen van bestaan, het kerkelijk leven en de moderne kunst. De opening wordt verricht door de heer M. A. Krens, wethouder van Kulturele Zaken. Na de openingsplechtigheid zal er een show van Molukse klederdrach ten gepresenteerd worden. De expositie is georganiseerd in het kader van de landelijke molukse mani festatie, welke op 28 oktober a.s. in Tilburg gehouden wordt. Tijdens deze manifestatie zullen er een aantal zeer verschillende activiteiten plaats vinden, waaronder een zangconcours voor kerk koren, een voetbalwedstrijd van het Zuidmolukse elftal tegen F.C. Tilburg envolksdansdemonstraties. De route van lijn 5 zal in Goirle belangrijk worden uitgebreid, waardoor tevens de nieuwe wijk Grobbendonck in het net kan worden opgenomen. Daartoe zal de, route in Goirle worden tet in twee lusvormige trajekten, >p half-uurdiensten worden onder- siTfStVonds uurdiensten). Op het mschappelijke trajekt via de Til- urgseweg ontstaan op deze wijzede >lle kwartierfrekewentie in de richting irg (’s avonds half-uurfrekewentie). In het westelijk deel van Goirle wordt het trajekt Dorpsstraat - Van Hogen- dorpplein - Voorheistraat aan de bus- route onttrokken. In plaats daarvan wordt de route als volgt uitgebreid: Tilburgseweg - Wermenbossestraat - Venneweg - Van Malsenstraat - Hoog- eindseweg - Witténdijk - Wethouder de Brouwerstraat - Nieuwkerksedijk - Pa rallelweg - Bergstraat - Tilburgseweg enz. De Eerste Tilburgse Konijnen Club houdt op 29 en 30 september dagen voor jonge dieren, met gratis verloting voor de jeugd van 15 konijnen. De tentoonstelling is geopend tussen 6 en 10 uur op zaterdag en van 10-15 Uur op zondag. De kinderen kunnen gratis loten afhalen; wie een konijn wint moet het over drie weken weer in Café Frans Bierings, waar de tentoonstelling wordt gehouden, laten zien. FILMLIGA Op dinsdag 3 oktober houdt de Filmli ga Tilburg in de Nwe. Kon. Harmonie filmavond. Vertoond zal worden de film ’Het bloed van de Condor’, onder regie van Jorge Sanjines in Bolivia werd vervaardigd. De inhoud van de film bevat veel kritiek op ontwikkelingswerk vanuit de rijke lan den. In de film wordt verhaald, hoe een ontwikkelingsteam uit de Ver. Staten, onder de invloed van corrupte politici, Boliviaanse vrouwen steriliseerde zon der dat zij daarvan idee hadden. De tragische gevolgen worden op schok kende wijze in beeld gebracht. Entree f. 2,- voor leden; iedereen kan lid worden voor f. 1,50 te betalen aan de kassa. Aanvang 22.45 uur. Speciaal voor de jeugdige Schouwburgbezoekertjes presenteert de Stadsschouw burg Tilburg dit eerste kinderprogramma in het nieuwe seizoen, en wel op zondag, 1 oktober a.s. aanvang 14.00 uur. Swiebertje is nog steeds een nationaal figuur, wiens dolle landlopersavonturen niet alleen door de allerkleinsten worden gevolgd, (ook volwassenen blijven nog steeds thuis, als hij op de beeldbuis verschijnt). In het programma’ ASJEMENOU.... ZEI SWIEB’ kunnen de kinderen genieten van een spannend verhaal, waarin ook Bromsnor, Saartje, Bill Beton en Aki-Ben- Sjaakie een belangrijke rol spelen. De charme van een kindervoorstelling is de grote spontaniteit, waarmee en kijkt. Daarom geven we u geen beknopte inhoudsopgave. Toch komen spoken in voor, die de mensen toch maar lelijk aan het sc maken. Zeker een Saartje, die wel een beetje bang is uitgevallen. In onderstaand schematisch overzicht zijn de busdiensten geplaatst, die de grote buitenwijken en zelfs buitenplaat sen bereiken. Voor de Heikant-Quirijnstok: lijn 3, vertrek halte Sporthuis Centrum (tegen over de schouwburg) om 23.12 uur. Voor de Stokhasselt: Lijn 1, vertrek halte Schouwburgring om 22.50 uur. Voor Wandelbos-’t Zand: Lijn 1, ver trek Schouwburgring 2k23 uur. Bij het station overstappen op lijn 2. Vertrek station 23.31 uur. Voor de Hasselt-Maria Ziekenhuis: lijn 5, vertrek halte Schouwburgring om 23.05 uur. Deze bus gaat rechtstreeks door. Voor de Reit-Wandelbos: Lijn 6, ve trek voor stadhuis om 23.05 uur. De2 bus gaat via de Prof. Cobbenhagel naar de Westermarkt en het Wandelt Hilvarenbeek: Lijn 43, vertrek Schouwburgring om 23.05 uur. Goirle: Lijn 5, vertrek halte Sporthuis Centrum om 23.04 uur. Riel-Gilze-Alphen en Baarle Nassau: lijn 33, vertrek halte Schouwburgring om 23.20 uur. Bij het opgaan van de trappen naar de garderobe-foyer in de Stadsschouw burg, is een klok aangebracht, die de tijd aangeeft, waarop de voorstelling is afgelopen. Het spreekt voor zich, dat de direkties van de Stadsschouwburg, B.B.A. alsmede de Besturen van de Tilburgse Wijkraden, zullen blijven ijve ren voor de goede dienstregeling in de avond-uren. De Stadsschouwburg van Tilburg be hoort nog steeds tot de best bezochte Schouwburgen van Nederland. Ondanks dit verheugende gegeven is het helaas nog wél zo, dat teveel mensen geen gebruik kunnen maken van het ruim gevarieerde programma-aanbod, dat werkelijk 'voor elck wat wils’ mag heten. In opdracht van het Bestuur van de Stichting Exploitatie Tilburgse Schouwburg, werd enige jaren geleden een gedegen onderzoek ingesteld naar eventuele oorzaken, die belemmerend zouden kunnen werken op het schouw burgbezoek.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 3