FLORYN Fa. J. L. Hovers ontwikkelde showruimte aan de Hoefstraat ASAL versnellingen oetschakeling 445 Consultatiebureaus onderzoeken ons uw geld toe ymisdic F tapijten >150 BEL: 432036 succes STIJLKASTEN PERMANENTE EXPOSITIE iluurlo OTpentiurB öraticstfin TIVOLI BOETIEK N.V VRIJ TOEGANG huubvan den hout Yrrah exposeert cartoons in Kultureel Sentrum Nieuwe kursus Volksdansen ’Vlooienmarkt Heikant’ Gilde St. Dionysius boekte aardig Traditie bleef gehandhaafd Voor de 4e maal ’Ballefruttersrit’ SPOCRLAAN 33S TEL 436220 TILBURG Nieuw winterprogramma Duvelhok Toneelgroep Theater in de Stadsschouwburg Tilburg met ’Bruid aan Huis’ .Simon jnders Ha fijn... eenboiïel vanfloïyn! Geslaagden Tilburgs Avondcollege hartkwalen van Lope de Vega mber 1972 - Pagina 2 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 21 september 1972 - Pagina 3 Het is sinds ruim 100 jaar in vertrouwde handen Bovendien de hoogste rente. TILBURG OPGERICHT 1871 Noordstraat 125 DONDERDAG VRIJDAG Ziet onze etalages FAMILIEBEDRIJF GROEIDE MET DE TIJD MEE ML STATION AILLOTS Ringbaan Oost 134 nu 3,98 MEIJERS UWLAAN 40 E 0 meter van het St. Annaplein lig m< velijks Andere normen Jen B.V. Natuurlijk gelden in onze tijd andere >ren ïweg, Güde digc md adres. Molenbochtstraat 21. Tel. Brink. Tel. et onder- worden Hoog- GROENLOSE STIJLKASTEN MEER DAN 70 JAAR VAKMANSCHAP DOKTERS WEEKENDDIENST Nimrodstraat 30 (Gebouw Tilburgse Bouwvereniging) Noordstraat 125 en Leo XII l-straat (Leo-school) rele soorten latuurlijk bij Iraagt de chpauze. oorwaar- ratis be- G.G.D. en ten de werk- I oktober a.s. start ireel Centrum Terra "eelsters in Vega. We wonen tegenover het postkantoor. en een van de k dat mo- tdag- ORIGINEEL GROENLOSE Wij hebben nog volop SPECIALE AANBIEDINGEN TIVOLISTRAAT 51-53 TILBURG (tegenover garage Lepelaers) Tilbv genie cijfer plm. beter J. W. v. Nuner 672076. Heydens, 426244. rgani- ïrsgat ge- ’De Lammertink), Apeldoorn. 1951. Klassiek model kussenkast passend in elk interieur geheel massief eiken en palissander Goirle Dr. Hooft, Tilburgseweg 116C, Goirle. Tel. 04247-1765 van de Middeleeuwse is een onver- geschikt voor plezier. Het is man af. Eerst irlijk met de ver- Lemaire is Theater. Hij de Familie - meubel ontwerpen/maken o.l.v. Lex van Buytenen, ontwerper. die de firma Hovers thans gelden als toonaangevend niddelde Tilburgse gezin, onze i wel die iragen nodel- Tilburg, tatiebrief jf te Hil- op woensdag- Hans Claesen, Rasenberg, Tel. 04251-1 v. Riel, 674590. Dierenkliniek Van den 432867. Stjjlvolle klassieke eendeurs torsenkast. Zeldzaam mooie uitvoering met fraaie gebeeldhouwde ranken. Een lust voor het oog. iigheid 2e isdagavond b de Corti fantastisch kan worden g bedrijf gesteund ziet dooi dat hij kan rekenen terugkomen, en hij ge mensen weten, dat ze hun aanschaffen zowel naar kwaliteit als prijs verantwoord kunnen doen. DE TILBURGSCHE SPAARBANK NOORDSTRAAT 125 Gewone spaarrekening 6-maands termijnrekening 12-maands termijnrekening Ambtenaren-spaarrekening Jeugdspaarrekening (Zilvervloot) (plus 10% premie over inleg en rente) Stortingen ook mogelijk via onze postgirorekening nr. 1083209. svonden voorwerpen in de 0 t/m 17 september 1972. hoofdbureau van politie, ZITTINGSUREN 19.00 - 20.00 uur DINSDAG Zat. en Zond, van uur en van 17.30-18.00 4,8% 5,4% 6 6 6 onist Cor ile avond j Hing al it ’zware blijspelen Hij zegt er Tandartsen A. J. Sauerbom, St. Jozefstraat 122, tel. 420956. Spreekuurtijden: 12.00-12.30 i uur. PAD 16-18 OON 424775 sdags na 1 uur gesloten LANmNEV Lversum: van het Ie Spanjaai Kling. V< bege Hep van De «1, Ar1- - woensdagavond is er een cursus voor gevorderden van uur, eveneens o.l.v. Alma ok deze kursus kost f. 75,- mei a.s. .enden voor bovenstaande iskursussen kunnen zich aan- Terra Nova, Nieuwlandstraat 5269. Apothekers :n, Ringb. West 273. Tel. Het Gilde ’St. Dionysius’ hield- onder niet al te beste weersomstandigheden, op haar schietterrein aan de Rielseweg, een wedstrijd tegen de Goirlese Gilde ’St. Mauritius’. De resultaten waren niet pover te noemen. ’St. Dionysius met 14 schutters een totaal i punten, is gemiddeld 31.71, Mauritius’ met 13 schutters behaalde van 395 punten, is gemi 30.38. De returnwedstrij d in Goii plaats hebben op zoi a.s. terwijl zonde» deelgenomen aar. Gemert. is’ schoot van 444 terwijl ’St. een totaal Z~~liddeld dstrij d in Goirle zal jndag 24 september tidag a.s. zal worden in het Landjuweel in SHIRAZ 120x70 110,— BELUDSCH 150x 100 179,— SHIRAZ 150x 105 189,— INDIAN MAHAL 195x95 195,— HAMADAN 200x130 395,— BOCHARA 35 x 35 24,50 SHIRAZ VLOERKLEDEN 300 x 200 van 1290,— voor 795,— en vele andere koopjes gevraagd, dat kon’, de muziek enthousiast, tijdens de piano zal jd ’life-muziek’ bij, s zoon van Jan iilversum Hilvarenbeek C. Meijer, Vrijthof 27, Hilvarenbeek. Tel. 04255-1335 Volksdansen voor gevorderden Ook op volksdanskt 21.00-22.30 u Verhagen. Ooi en duurt t/m Belangstellens volksdans melden bij 1 44, tel. 426: wij iets moe- ot f. 8,50 per „mover staat dat udget belangrijk ruimer is ils eerste prijs is er een tenspeler ter waarde van ils tweede prijs een elektrisch .dapparaat ter waarde van als derde prijs een elektrisch pparaat ter waarde van f. 90,- en le andere waardevolle prijzen, angt de winnaar een fraaie idien krijgt elke deelnemer Alsnog slaagden voor het eindexamen havo mejuffrouw Thea Peeters (Til burg) en de heren Henk de Leeuw, Mart Straathof (Tilburg) en Paul Schreine- machers (Venlo). Voor het eindexamen Atheneum B de heer C, Wilborts (Tilburg). Voor het eindexamen mavo-4 mejuffr. Willemen (Alphen en Riel). Van de 7 kandidaten gymnasium slaag den er 4. Van de 59 kandidaten Atheneum slaag den er 53. Van de 44 kandidaten havo slaagden er 43. Van de 44 kandidaten mavo-4 slaagden er 38. Het Tilbui ingang record 512 mannelijke en kunnen geplaatst graag. Na een dag vol ;n kunnen de mensen opkikkertje krijgen in Het is erg belangrijk, ontspanning biedt. De waarom ik met dit stuk is om een fijne avond ce avond ibliek. En daar hoort ook t stuk leent zich uitste- - algemene vormgeving op vrijdag avond o.l.v. Frans Blondel, mon. kunstenaar HULP NODIG Belt 0011 voor Brandweer, Politie. Autohulpdienst buite uren tel. 432113. of het nu huiskamers treft, hoe de opstel en huis uitziet. Dierenartsen Bosscheweg 110. Enschot. ■1648. Postelse Hoeflaan 43, Tel. Zondag 24 september Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! op woensdagavond o.l.v. Bakel, schilder. i figuurtekenen op vrijdag- l.v. Henk Ubink, schilder, tekenen op donderdagavond dagmorgen o.l.v. Henri lilder. ;n/beeldhouwen ijdagavond o.l.v. nouwer. kreatieve handvaardi (3 groepen) op dins Frans Blöndel, Huib de or Kerstens. ngsserie Duvelhok op )nd o.l.v. Theo Mols, ;al schilder, Henk Groen- keramist, Ad Willemen, gra- kunstenaar en Henri Ubink, De kosten van deze afdelingen, duren t/m mei 1973, bedr?' f. 140,00 of twee maal f. 80,00; moe tekenen kost f. 210,00 resp. 2 f. 120,00; kennismakingsseries f. 80,00. Opgaven kunnen geschieden bij Duvel hok, St. Josephstraat 133, (tel. ova, Nieuwland- Duvelhok start ctober a.s. Actie ’Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalke Otten, Ringbaan Oost 391, tel. 424693, Tilburg. Mevr, de Bont-Rondema, Burg. v.d. Mortelplein 113, tel. 674969. Tilburg. Mevr. Wolfs-v. Dommelen, Orionstraat 14, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kuysters-Verschuuren, einseweg 48, Goirle, teL 1955. Mevr. v.d. Av< ckevorselstraat 15, Loon op Z L. Hovers werd door de tigjarige vader van de hui lt begonnen als meubel- sten en tafels maakte, tegt: ’Als ik ze nu destijds betaalde prijs kan ik dat onmiddellijk, mensen moeten er al wild mee iben, als ze nu niet meer ouden zijn.’ Het programma van Duvelhok - werk centrum voor beeldende ekspressie - is gereed. De folder is voor belangstellen den gratis te verkrijgen. Op het pro gramma staan voor het komende sei zoen 72/73 ruim twintig kreatieve afdelingen, die alle onder leiding staan van deskundige kunstenaars. Duvelhok biedt op vijf avonden (19.00-22.00 uur), drie middagen (14.00-17.00 uur) en een ochtend (10.00-13.00 uur) de volgende mogelijkheden: - tekenen/schilderen op maandagmid dag, maandagavond en vrijdagavond o.l.v. Henri Ubink en Ad Willemen, schilders. - schilderen Anton van 1 - portret- en middag o.l. - modeltekcr. en zaterde Ubink, schil - vormer en vrijt beeldhc - opl. 1 jaa< o.l.v. I en Coi - kennismaking maandagavon monumentaal schilde huis, fisch schilder. - grafiek op dinsda Willemen, grafisch I - vormgeving in o.l.v. Fra Zaterdag 23 september Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! Er is ook volksdansen voor kinderen Voor kinderen is er ook een volksdans- kursus en wel op woensdagmiddag van 14.00-15.00 uur voor kinderen van 9-12 jaar. Ook deze kursus start op woensdag 20 september a.s. De kosten zijn f. 10,- per kwartaal. Imponerende klassieke schildkast Prachtig van stijl met originele gebeeldhouwde ranken en schild. normen: de mensen zijn meer in voor luxe dan voor degelijkheid, als het gaat om woninginrichting; de meubels wor den sneller vervangen en oók de indeling van de woning vergt van tijd tot tijd een vernieuwde aankleding. Met deze ontwikkeling is het bedrijf van de heer Hovers meegegroeid, maar de traditie van betrouwbare artikelen te leveren tegen redelijke prijzen is blijven bestaan. ’Het gaat er in de eerste plaats om tevreden klanten te houden, die terugkomen,’ aldus de heer Hovers. ’Als er klachten zijn, vangen we die altijd op; wil de fabriek niet in tuig, dan komen we zelf voor de klanten op. Tenminste als hét redelijk is.’ ling terug te dringen. In verschillende landen is al aange toond, dat er verband bestaat tussen deze risicofactoren en het later optre den van hartaandoeninge Het team, dat het o uitvoeren, be consultatiebureau digen, en medisvu-l Het landelijk projek van bovengenoemd werking met de Hartstichting gen en andere deskundigen. 1 sen zullen op de hoogte i den van de resultaten zoek bij hun patiënten. In september zal er van start worden gegaan. Het onderzoek in tiebureaus zal gerit een bepaalde leeftijd Voor Tilburg personen in ai de leeftijdsgroep Via het consultatiebureau krijgen een brief thuis gestuurd, waarin worden uitgenodigd tot vrij willij name. Aan deelname zijn geen verbonden. Het projekt zal ook dienen om na te gaan, of er in de toekomst een bevol kingsonderzoek mogelijk is, waardoor hart- en vaatziekten meer voorkomen kunnen worden. Door dkt. Hopmans, leider van het onderzoek te Tilburg, wordt een grote belangstelling van de zijde van de betreffende bevolkingsgroep voor dit onderzoek verwacht. goede doen verkeerde. Voor een buffet werd f. 78,00 betaald, voor een tafel f. 15,00, voor een uitschuiftafel f. 25,00, voor vier stoelen f. 8,00, voor een tweepersoonsledikant f. 24,00 voor een Axminster kleed f. 27,00, terwijl in heel het huis zeil werd gelegd, waaraan het gezin zegge en schrijve f. 2,00 kwijt was. Toen de heer Hovers vroeg hoelang het gezin met die meubels had gedaan, kreeg hij ten antwoord: ’Wat denkt u wel! Wij zijn netjes op onze spullen; we gebruiken ze nog.’ Ja, dat waren nog eens tijden! De zaak J. I thans zeventi dige firmant maker, die kast waarvan zijn zoon ze nog tegen de terugkopen doe want de geleefd hebt bruikbaar zoi i genoemde consulta- richt zijn op telkens .jdsgroep. komen uitsluitend die lanmerking, die vallen in rond de veertig jaar. tatiebureau krijgen zij waarin ze llige deel- :n kosten Toonaangevend 'De collectie, laat zien kan voor het gemi< maar dan wel op z’n zondags. Op vraag of er meer klassieke dan moderne meubelen worden gevraagd, meende de heer Hovers: ’Het heeft betrekkelijk lang geduurd vooraleer de smaak van de Tilburgse voorzichtig van het kk keerde naar modem, tionaire element is meubels weg en sinds dit het geval is begint Tilburg ervoor te voelen. Toch is er vooral veel vraag naar rustieke meubels waarvan wij met name een prachtige Spaanse collectie in huis hebben, zoals zien zal zijn.’ De opening van de nieuwe showruimte heeft bijzonder veel belangstelling ge trokken er waren meer dan honderd bloemstukken. En alle bezoekers toon den zich ingenomen met de nieuwe opstelling van de collectie, waaraan nu precies te zien is, of slaapkamers betre ling er in een gewoon lagavond o.Lv. Ad icn, gransch kunstenaar. ïving in metaai/emailleren Frans Blondel, monumentaal kunstenaar. kreatieve vormgeving (o.m. textiele werkvormen) o.l.v. Theo Mols, m numentaal schilder, op maande avond. foto/film op donderdagavond o.Lv. Godfrey v.d. Heuvel, cineast. keramiek op dinsdagmiddag en -avond o.l.v. Sjoera Siebers, keramis te. Van 18 september tot en met 8 oktober vindt in het Kultureel Sentrum een ekspositie plaats van werk van de bekende cartoonist Yrrah, wiens werk o.a. gepubliceerd wordt in Vrij Neder land, Esquire, Playboy en Punch. Op woensdag 4 oktober a.s. start bij het Sociaal Cultureel Centrum Terra Nova een nieuwe volksdanskursus. Deze aan trekkelijke kursus staat onder leiding van Alma Verhagen, volksdanslerares. Deze kursus - die op woensdagavonden van 19.30-21.00 uur gegeven wordt - is bedoeld voor hen, die graag dansen en getrokken worden door andere (dans- )kultuuruitingen. Er worden nl. zeer verschillende dansen geleerd: uit Rus land, Joegoslavië, Turkije, Griekenland, Amerika, Israël, enz. De kosten bedragen f. 75,- (t/m mei 1973). jen. dat het onderzoek gaat lestaat uit de artsen van het eau, sociaal-verpleegkun- iisch-technisch personeel. :?kt staat onder leiding ministerie in samen- ig, cardiolo- De huisart- worden gehou- van het onder- irgs Avondcollege heeft met van het nieuwe schooljaar een aantal leerlingen nl. 797, zijnde i 285 vrouwelijke. Er geen leerlingen meer worden st. Tot slot nog een bijzonderheid: de fa. Hovers heeft zich de laatste tijd gespecialeerd op het leveren van sier- kaarsen, waarvan in de ruime etalage aan de Hoefstraat een omvangrijke collectie te zien is, welke tegen de komende winterfeestdagen zal worden uitgebreid tot een kaarsenboetiek in de kelderverdieping. Het succes lijkt daar van wel verzekerd. Het is niet zonder reden, dat hij dit zegt. Bij de feestelijke opening van de nieuwe showruimte, verleden week vrijdag, werd namelijk een prijsvraag uitgeschreven, waarbij degenen, die de tien oudste door het bedrijf uitgeschre ven rekeningen kunnen laten zien, meedingen in een prijzenreeks van tien tot honderd gulden. Tot dusver is de oudste rekening van een familie Mom- mers, die in 1929 haar woning geheel liet inrichten door de Fa. L. J. Hovers en daarvoor een bedrag betaalde van f. 430,00. De inrichting vertegenwoor digde een waarde, die in tegenwoordige smaak en geld omgerekend zou neerko men op zowat tienduizend gulden. Aan de rekening te zien was het een huis voor een pasgetrouwd paartje, dat in Voor de vierde maal in successie orge seert Stichting Karnaval Ballefrutters haar jaarlijkse gezelligheidsrit. Deze zelligheidsrit, beter bekend als Ballefruttersrit’ wordt zondag 24 sep tember verreden. Het inschrijfgeld hebben v ten verhogen, namelijk tot wagen, maar daartegenove het prijzenbudget belar geworden. Al stereo-plate f. 225,-, als huishoudap f. 150,-, scheerapi nog vele Tevens ontvai beker. Bovenc bij het inschrijven een leuke attentie. Er wordt gereden in een A-klasse (ervaren rijders) en een B-klasse (begin ners). De gemiddelde snelheid voor de A-klasse is 24 km/uur, voor de B-klasse 20 km/uur. Door deze handicap v de ervaren rijders is het mogelijk een B-rijder de eerste prijs wint. Inschrijven en starten is mogelijk vanaf 12.00 uur in het Bondsgebouw, Oranje- plein, Goirle. De lengte van de rit is ca. 50 km. Zoals enkele maanden geleden werd gepubliceerd, heeft het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne het nuttig geoordeeld een proefonderzoek te doen instellen naar de oorzaken van de stijging van hart- en vaatziekten. Naast het onderzoek, dat op dit gebied al bestaat in enkele grote bedrijven, worden nu ook drie consultatiebureaus voor t.b.c. bestrijding hierbij ingescha keld, namelijk te Tilburg, Doetinchem en Rotterdam. De bedoeling van dit onderzoek is om risicofactoren op te sporen en te trach ten deze door tijdige verandering in leefgewoonten of mede door behande- series voor vrijwillig kader in jeugd werk e.d. op maandag- dinsdag- en woensdagavond o.l.v. Johan Hobo en Paul Beudel, akteurs, Godfrey v.d. Heuvel, cineast en Cor Kerstens, docent handenarbeid. Yrrah (Harry Lammertink), geboren 7-11-1932 te Apeldoorn. Amster dammer sinds 1951. Lengte: 1.82 m, gewicht 87 kg. Blond haar, grijsblauwe ogen. Vader van zestienjarige zoon Leander. Gaat bij voorkeur gekleed in nappalederen jasje. Schoenen- en voe- tenfetijsjist. Houdt van: witte wijn, Egyptische sigaretten (was 3 1/2 jaar niet-roker), gebakken gamba’s, Kuifje, Ajax, Oblomow. Fanatiek biljarter, sjoeler en tafelvoetballen Debuteerde Dat familiebedrijven in deze tijd geen schijn van kans meer maken wordt gelukkig van tijd tot tijd weersproken door de feiten; geregeld maken wij melding van zaken, die grootscheeps worden uitgebreid, en dat zijn dan vaak namen van firma’s die al tientallen jaren in de mond van de Tilburger bestorven liggen. Een fraai voorbeeld daarvan is de firma L. J. Hovers aan de Hoefstraat, die in de loop der jaren een aaneensluitende reeks van panden in bezit kreeg, die thans alle zijn omgevormd tot een doorlopende meubelshow die in éér. woord genoemd. De heer J. Hovers, die zich bij zijn or zijn echtgenote mevr. J. Hovers Maas, weet, op een schare oude klanten, die steeds weer »elooft in tegoedertrouwe bediening zodat de naar als cartoonist in het dagblad ’Het Parool’ talloze publikaties in periodie ken over de gehele wereld. Woont en werkt in smetteloos wit geplastificeerd interieur. Heeft twee weldoorvoede poezen, dankzij gekookte wijting en kruimels van eigen dis. Zet zich met tegenzin aan het werk, als er geen uitweg meer mogelijk is. Wordt gehin derd door steeds terugkerende angst voor het witte tekenpapier, merk Schoellershammer. Tekent met Gillots- pen en Gimborn-inkt een eerst nauw keurig in potlood geschetste cartoon minstens drie keer over. Is hiermee zes uur tot twee dagen bezig. Reinigt zijn tekening veelvuldig met geprepareerde vlerk van nauwelijks waarneembare stofjes. Put inspiratie uit eigen frustra ties. Vreest er tot zijn dood mee door te moeten gaan. mei 1 twee maal kost f. ,00; kennisma en kunnen ges noK, St. Josephs 42247 3) of bij Terra Nova straat 44 (tel 426269). I in de periode 2 t/m 7 okt nrCTVDNWWinnnn □□mniTMTrCnnn Lijst van gev, week van 10 Inlichtingen 1 Noordhoekring. Zwarte schoudertas met inhoud; Rieten tas; Bedelarmband; Zilveren kettinkje; Passerdoos met inhoud; Kinder- schoentje maat 19; Wit babyschoentje; Basketballschoenen; Zwart portemon- neetje; Bruin knipbeursje; Beige por temonnee; Beige portemonnee; Zwart leren telefoonlijst; Portefeuille met inhoud; Verkennersbaret; Zwarte pa raplu; Herenhorloge; Dameshorloge; Tienerhorloge; Sportbril; Herenbril; Zwarte herenbril; Bril licht montuur; 1 b.b. van f. 100,-. Diverse sleutels en sleutelbossen Jong bruin pinchertje; Zwarte hond reu; Rood-bruin gestreepte poes; Jonge ’swift’hond; Zwart onbekend ras vrij jong hondje; Tekkeltje; Bruine jacht hond; Soort herdershond; Zwarte mid- delslag poedel; Pinchertje groot model; Zwarte bastaard poedel. Eind september zal de leiding aantal zeer hulpvaardige ouders ’Jeugdklub Heikant’ voor de derde maal in succes een Antiek-fancy-fair en vlooi enmarkt organiseren. Dat deze markt in Tilburg reeds een grote bekendheid »»niet is duidelijk als we de bezoekers- ers van het vorige jaar aanhalen n.l. 3000. Dit jaar is de opzet nog dan in de vorige jaren. Er is antiek waarvan zelfs een kenner niet wist dat het bestond, vlooienmarktspecialiteiten zoals u ze nergens zult vinden en een fancy fair voor jong en oud. De gehele opbrengst gaat naar de leden van de Jeugdklub Heikant. Dinsdag, 26 september a.s. aanvang 20.15 uur zal Toneelgroep Theater een voorstelling geven van het blijspel ’Bruid aan huis’ van de Spanjaard Lope de Vega. Regie: Theo Kling. Vertaling: Dolf Verspoor. Muzikale begeleiding: Cor Lemaire, Dekor: Hep van Delft. Met o.a. Albert Abspoel, Arthur Boni, Willem Nijholt, Jerome Reehuis, Fen- neken F. Andreae, Eric van der Donk, Burny Every, René Lobo en Jan van Eijndthoven. ’Bruid aan huis’, schrijver Lope de Vega, valst blijspel, uitstekend een avond vol onbezorgd recht door zee en op de dreigt iedereen natuur keerde te trouwen, maar liefde over wint tenslotte alles. Zelfs de meest waanzinnige toestanden. Van dit ras echte blijspel hebben regisseur Theo Kling en componist Cor Lemaire een vrolijke, muzikale avond gemaakt. Het publiek kent Theo Kling als de regisseur van wat men noemt ’zware stukken’. Het regisseren van blij spelen vindt hij echter ook geweldig. Hij zegt er zelf over: ’Blijspelen doe ik zorgen en werker bij dit stuk een de schouwburg, dat toneel ook enige aanleiding v gekomen ben, is om een fijne toneel te maken. Een echte leuke uit voor het pub muziek bij. Dit kend voor muziek en dans; dus heb ik aan vertaler Dolf Verspoor liedjes in te lassen, daar waar Cor Lemaire wilde graag maken. Hij was meteen zó dat hij elke avond meegaat en t voorstelling zelf achter de pi zitten. Er is dus altijd geen ingeblikte. Als Cor opgevoed in het werd vooral bekend door Doorsnee, Pension Hom meles en Wim Kan. Het is wel duidelijk, dat Theo Kling het helemaal ziet zitten met Lope de Vega. In zijn eerste lezing voor de akteurs heeft hij een rake typering gegeven, die we u niet willen onthouden. Hij zegt het volgende: ’Lope de Vega is een man, die zo ongeveer alles heeft gedaan, wat God had verboden. Hij studeerde bij de Jezuïeten en aan de universiteit, zat tot aan zijn nek in de processen, werd verbannen, vocht in de Armada, trouwde, werd secretaris van de hertog van Alva, werd weduwnaar, her trouwde, werd weer weduwnaar en uiteindelijk geestelijke. Bij dat alles vond hij tijd om een kleine 2000 stukken te schrijven, waarvan het grootste gedeelte een doorslaand sukses bij het publiek werd. Hij wist dus wel waar hij het over had toen hij zei: ’Om je publiek mee te krijgen heb je eigenlijk niet meer nodigdan vier schragen, een paar planken, twee to neelspelers en een hartstocht.’ Wat is die hartstocht waar Lope de Vega over spreekt. Daa kunt u lang over theoretiseren. Beter is het misschien te kijken naar diegenen, die het publiek metterdaad meekregen, jaar in jaar uit iedere avond volle zalen. Een Cor Ruys bijvoorbeeld. Hij speelde komedie, om dat hij het fijn vond. Dat was voor hem een hartstocht. Die zelfde hartstocht heeft regisseur Theo Kling weer wakker geroepen bij de spelers en spee ’Bruid aan Huis’ van Lope de Vi 5 cliëntèle zich lassieke model maar het revolu- uit de moderne uvt geval ervoor te voelen. Tocl rraag wij >aanse s in de stad niet veel te

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 3