195 MA Transcendente meditatie feilloos middel om tot geestelijke ontspanning te komen In onze tijd waarin naast materiële welvaart ook spanning en speciali satie toenemen, wordt de behoefte aan geestelijke ontwikkeling en ontspanning steeds groter. In dit artikel zal worden ingegaan op Trans cendente Meditatie, zoals geleerd door Maharishi Mahesh Yogi. Transcendente Meditatie (TM) is een methode die niet alleen het lichamelijk welzijn ten goede komt, maar is ook een weg naar ont plooiing van onze gesstelijke mogelijkheden, die vooral in het onder wijs zijn toepassing vindt als wetenschap der creatieve intelligentie. te melden Effectief middel EDING om drugmisbruik tegen te gaan Brabantse oud-militairen gaan reunie houden in Kaatsheuvel Verdieping van de geest Deelnemers verzocht zich HAPPEL SCHAVO geeft belangstellenden de kans om grondig schaken Dammen, schaken, te leren bridgen aan de Hogeschool Macaroni met snoek en prei 500 gr macaroni - 500 gr snoek - citroensap - zout - peper - 1 kg prei - (wijn)-azijn - snufje tijm - 100 gr boter of margarine - 2 uien - laurierblad - kartonnetje zure room - 150 gr geraspte pittige kaas peterselie. Sportvereniging S.V.H. organiseert Henk Hoogardie Toernooi J.P.S.-Seolto Donderdag 14 september 1972 - Pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER iber 1972 - Pagina 4 ling Tra ortering csestraat KADO- BOETIEK Tal van reacties Porselein Heel gemakkelijk SMEED WERK i eethoek. Vermindering SCHAVO 1-435725 ÏEGANG stoelen tafel )ge- tot u eubelrama ijs i aan om 10.30 tal plaats vinden 3 de leac om het i Boris die reeds ich op dit dat in irt gaan i en RECEPT VOOR 4 PERSONEN Verlichting enz. enz. ge- cht dit om De (AT 51-53 TEL. 423476 rage Lepelaers) DSJAPONNEN en IDSSTOFFEN accessoires jlminapark 100 Tilburg verhuizingen en be- i, prijs n.o.t.k., ook en zaterdags. Tel. cast jvertuig U ma prijs 195.- zijn gadij geve. gecoverde banden JLCANIA gbaan Noord 11 eopend van 8-12 uur KOPER en TIN w complete linnenuit- elhuis Kees v. Noort. Men vormt dus eerst een p dat daarna uit, strategie en Wie de koning snel mat wil zetten wordt nooit een goed schaakspeler. De Schaakvereniging t september aanvang aak cursus, waarin J en vangen ie finale zs Het actiecomité Reünie Kaatsheuvel 1972 is op 1 Kaatsheuvel mogelijkhc moetings dergelijke den. Het comité bestaat uit de heren: J. v. Wezenbeek, voorzitter, Prins Maurits- jaard om ugk erend leeft ook KENNISMAKING EN CURSUSLESSEN Er wordt gespeeld in 2 poules van elk 4 elftallen, de tijdsduur van iedere wed strijd is 2 x 15 minuten. tSTEENVEGEN met apparatuur pn voor s prijs bij Fr. Jonkers, >ëstraat 62, Tilburg, 35224. voor spelende zijn op plan en voert i tactiek. ;n de moei men, dit angrijk. Zeer aantrekkelijke geschenken Uit de studie van 570 proefpersonen aan het Stanford Research Institute kwam naar voren dat een groot aantal mensen (minstens 50 pet.) allerlei geneesmiddelen niet meer nodig hadden. Eveneens bleek dat vrijwel alle mensen, die drugs gebruikten voordat ze met TM begonnen, hiermee opge houden waren maximaal 6 maanden nadat ze de techniek geleerd hadden. Om deze meditatiemethode in alle be- •w het idee voor een reünie in vel gekomen door de unieke reden, die het nieuwe ont- jscentrum ’De Werft’ voor een <e grote bijeenkomst kan bie- Bovendien zijn er in Tilburg diverse schaakverenigingen die u allen willen bijstaan om u meer te verdiepen in dit mooie spel. Beboter een diepe vuurvaste schotel en leg hierin de aan ringen gesnede prei met zeer weinig water en een scheut wijnazijn, wat peper, zout en een snufje tijm. Zet de schotel 15 minuten in een vrij warme oven (160OC). Kook intus sen de macaroni (vooral niet té) gaar. De snoek wordt in niet te dikke moten gesneden en met citroensap, zout en peper ingewreven. Van de twee uien wordt moes gemaakt, door middel van ïngbeker jelekte en it gehakte >ni op de schaakcursus, aan de strijd wereldkampioenschap tussen Spassky en Robert Fischer, di een stimulans vormen om ziel prachtige spel toe te leggen. _;n zijn: V.V.A.E. (Eindhoven) wapen, O.V.S.T., F.C. Elisa- id Ooster, 13e Herstel Cie. J en de organiserende vereni- .H. Er wordt gespeeld onder de .V.B. ZATERDAG AAN DE REESHOFDIJK nement gewerkt om dit te doen slagen, hopende dat de weergoden hen hierbij niet in de steek laten. Dan zal dit toer nooi, een waardig begin zijn van het 4e lustrum van deze voetbalvereniging, welke momenteel over 85 leden be schikt. Op zaterdag 28 oktober zal het gaan spannen in Kaatsheuvel. Naar verwachting zullen dan zo’n zeven a achthonderd oud-militairen in het ontmoetingscentrum ’De Werft’ bijeenkomen voor een groots opj zette reünie. Alle militairen uit geheel Brabant, die in de jaren 1940 t en met 1950 in dienst waren, kunnen hier terecht voor een plezierige ontmoeting met elkaar. Indië, N. Guinea, Korea en Poolse oudstrijders wonende in Brabant. leine verhuizingen en en etc.: tel. 013- In Rusland is het schaken een verplict leervak op school, daarom heeft d land zoveel goede schakers. Zover is het hier echter nog niet, al is men wel op goede weg. Wij denken aan de Tele Kosten noch moeite zijn gespa dit toernooi tot een teruj evenement te maken, hierbij he de v.v. O.V.S.T. aan meegewerkt om haar terreinen hiervoor beschikbaar te stellen. raspen of fijn maken in de mei van de mixer. Stort nu de uitge' met een klontje boter en wat peterselie vermengde macaron prei en leg hierop de moten vis. programma voor de reünie is al land: om 15.00 uur opening, daarna gezellig samenzijn met om 17.00 uur koffietafel, ’s Avonds kan er gedanst worden en is er een loterij, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Bond van Invalide Militairen. Na storting Boerenleenbank Kaats heuvel wordt deelname kaart gestuurd. CLEDING, verkoop fa van fabriek aan r, o.a. datnesjasjes 150,-. Maandag t/m an 2 tot 9 uur n.m. i van 10 tot 6 uur. IODE, Waalwijk. Dr. straat 32, Plan Laag- 1. 04160-34767. EFPRIJS. Voor nieuw I wit, 6x18, div. leng- Mie Pine schrootjes ct. per meter. Ge en geploegde planken ijzen, enz. Zolang de strekt. Hgut-, Board- xhandel C. Brands en I ■te Hoefstraat 2 (zij- efstraat). lelijke is echter ook de wikkeling voor de mens lijk en daar is schaken juist oplossing voor om die vrije utten. enthousiaste reacties van militairen uit heel Brabant. Alleen al driehonderd oud-mariniers, die de secretaris van de actiegroep ontmoetten op een mari- niers-reünie, hebben toegezegd te zullen komen. Tot grote spijt van het actiecomité is het hen niet mogelijk de duizenden Brabantse oud-strijders persoonlijk aan te schrijven. Men hoopt, dat door de publicaties het idee verspreid wordt. De reünie staat ook open voor de dames van de deelnemers en men kan zich al melden door storting van 10 gulden per persoon op de rekening van: Actie comité Reünie Kaatsheuvel 1972 bij de Kaatsheuvelse Boerenleenbank onder nummer 12-48-01-994. Collega’s, die verhinderd zijn te komen kunnen dat zelfde nummer gebruiken voor een vrijwillige bijdrage. Het p geplan gezelli Voor de dag van de reünie is ’De Werft’ in zijn geheel ter beschikking. Het comité heeft een verzoek tot Prins Bernhard gericht om de reünie met zijn aanwezigheid te vereren en wacht nu in spanning op zijn antwoord. Bij de schatting van het verwachte aantal reünisten kan men uitgaan van talloze De wedstrijdei uur waarna de plm. 17.00 uur. deelnemende vereniginger Cedroth, V.V.A.E. (Einc Brouwers w beth, Zuid (Oirschot) en de orgai ging S.V.H. Er wordt g' reglementen van de BA De scheidsrechters die hieraan hun medewerking geven zijn de heren L. v.d. Wiel, de Bles, Schepensen dhr. van Erve. Een speciale werkgroep van de v.v. S.V.H. heeft vele uren aan dit eve- Daar de mens in de toekomst steeds meer vrije tijd ter beschikking krijgt, doordat de mechanisatie steeds meer terrein wint, wordt de vrijetijdsbe steding van het grootste belang. Men bouwt overal sporthallen om de jeugd, die eveneens meer vrije tijd krijgt, op te vangen. Naast de lichame geestelijke ontwi noodzak eli een ideale tijd te benut Wetenschappelijk onderzoek Bevindingen van geleerden van naam die TM tot onderwerp van studie hebben gemaakt, tonen aan dat opval- Cursussen in TM worden in ons land in ruim 20 steden gegeven, waaronder alle universiteitssteden, waardoor meer en meer mensen in de gelegenheid gesteld worden om langs deze weg hun geeste lijk en lichamelijk welzijn te be vorderen. Op dinsdag a.s. zal in de grote zaal van de Hogeschool om acht uur ’s avonds een inleiding gehouden worden over deze materie door drs. R. Croughs, waarbij alle belangstellenden welkom zijn. Zij die er meer van willen weten kunnen contact opnemen met de heer P. Knibbeler, Prof. Verbernelaan 48, tel. 672921Tilburg. De algehele leiding van dit toernooi berust bij de sportvereniging S.V.H. De prijsuitreiking met balavond zal plaats hebben op zaterdag 23 september a.s. in haar clublokaal C. Hoogardie in de Gasthuisring. Bovengenoemd toernooi wordt georga niseerd door de sportvereniging S.V.H. en wordt verspeeld op het Hoo terrein, gelegen aan de Reeshofdijk te Tilburg. Het toernooi wordt gehouden ter nage dachtenis aan de heer Henk Hoogardie, medeoprichter en 15 jaar voorzitter van de sportvereniging S.V.H. op zaterdag 16 september a.s. er wordt deelge nomen door 8 elftallen met als inzet een prachtige Henk Hoogardiebokaal. open voor alle >k die niet lid van en er z::~- sn. Vooral Schaken is natuurlijk geen Tric-Trac, waar het geluk een hartig woordje meespreekt. Iedereen kan het leren en de moeilijkheden worden wel vaak overdreven, maar het is juist zo mooi om er dieper op in te gaan. De mogelijkheden zijn legio en men kan zijn fantasie zo heerlijk de vrije loop laten gaan. Wij hopen dat dit artikel voor velen een aansporing is om zich op dit edele spel toe te leggen. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gebouw van de Kath. Ec. Hoge school en het negende lustrum zijn door de studenten diverse sportwed strijden gearrangeerd, waaraan iedereen kan deelnemen. Het programma omvat vopr jaterdag 18 september vanaf 13.00 uur schaken. De optredenden 'zijn niet gering in gezag: dr. Max Euwe, Kuipers, Hartog, Hes en Withuis zullen simultaanwedstrijden spelen tegen alle gegadigden. Ook kijkers zijn van harte welkom en kunnen er nog een gratis kopje koffie krijgen ook. Deelnemers kunnen zich het beste aanmelden bij de Bibliotheek Katholieke Hogeschool, tel. 662123. Voorts start op vrijdag 22 september een bridgedrive om 20.00 uur. De organisatie daarvan berust in handen van de Stichting Bridge Contact Midden Brabant. Ook hier kan iedereen deelnemen. Er zal zoveel mogelijk t gezorgd worden dat de spek groepen enigszins tegen elkaar z„„ gewassen. Dan is er op zondagmiddag 24 septem ber een damsimultaanwedstrijd, waar aan de wereldkampioen T. Sijbrands, de op één na beste van de wereld, H. Wiersma en de Brabantse kampioen Van Tilburg zullen meedoen. Kosten ~i ook hieraan niet verbonden, iigden kunnen zich het besté zen bij genoemd adres. plein 6, Kaatsheuvel. seer. J. A. Liebregs, Berndijksestraat 94, Kaatsheuvel tel. 04167-3625. penn.m. H. v. Dijk, Pres. Kennedyplein 11, Kaatsheuvel tel. 04167-2141. volkingslagen te verspreiden heeft Maharishi Mahesh Yogi, die de eeuwen oude techniek van TM in deze tijd aan de wereld brengt een wereldomvattend plan opgesteld. Gepland zijn 3600 op- leidingenscentra tot leraar in de weten schap der creatieve intelligentie ver spreid over alle continenten: één centrum op een miljoen mensen. In Nederland is het de bedoeling november drie SCI-centra van star in Amsterdam, Groningen Eindhoven. lende veranderingen in de lichaams functies optreden: de bloeddruk daalt, de hartwerking en het zuurstofverbruik nemen af en de elektrische huidweer- stand neemt met enkele honderden procenten toe, hetgeen wijst op een diepe ontspanning. Dit komt onze lichamelijke en geestelijke gezondheid zeer ten goede. Vermeldenswaard is dat bij personen die aan TM doen, een snellere reactietijd en een toegenomen waarnemingsvermogen is gemeten. Uit onderzoek is gebleken dat de studie prestaties beter worden; het aantal negatieve eigenschappen (nervositeit, depressiviteit) minder worden en de positieve eigenschappen als harmonie, zelfvertrouwen, vriendelijkheid toenemen. De persoonlijkheid ontwik kelt zich evenwichtiger, waardoor ook de relaties met mensen verbeteren. Het schaakspel is karaktervormend en het gevolg daarvan is dat men sportief een nederlaag weet te dragen, men leert nadenken. Want alvorens men een zet doet overweegt men eerst of die zet wel goed is en gaat men na welke mogelijk heden in een bepaalde stelling zitten. begint a.s. vrijdag 15 september aanvang 7 uur met een schaakcursus, waarin Johan de Kok, een van de sterkste spelers van Schavo, als docent zal optreden. Deze talentvolle speler zal dan weke lijks alle facetten van het schaakspel bespreken. Deze cursus staat Tilburgse schakers, ooi een vereniging zijn, en er zijn geen kosten aan verbonden. Vooral voor de jeugd is dit een prachtige gelegenheid om deze cursus te volgen, die van 19.00 tot 20.00 uur duurt. Na afloop kan men nog een partijtje spelen of kennis maken met de club- competitie van Schavo, die om 20.00 uur begint. De cursus wordt gehouden in de Volt Kantine, Groenstraat 139. Wanneer men altijd tegen dezelfde per soon speelt wordt men nooit sterker, juist door het ontmoeten van meerdere tegenstanders krijgt men er meer in teresse voor. Het beoefenen van het schaakspel vormt dus mensen met karakter, die beter tegen de moeilijkheden van het leven opkunnen, dit is dus vooral voor de jeugd belar Voor a.s. zaterdag, aanvang 16.15 uur, staat voor J.P.S. de thuiswedstrijd tegen het Zevenbergse Seolto op het program ma. In beide voorgaande wedstrijden heeft j.P.S. nog niet voor overweldigen de successen kunnen zorgen. Gebrek aan schotvaardigheid is er tot nu toe oorzaak van geweest, dat het overigens aantrekkelijke veldspel nog niet vol doende rendement heeft opgeleverd. Seolto kampt momenteel met hetzelfde euvel. Voor beide teams is het zaak om het juiste ritme zo spoedig mogelijk te pakken te krijgen teneinde de aan sluiting met de leidende ploegen niet te verliezen. Een spannende strijd ligt dan ook zeker in het verschiet aan de Van Vollenhovenstraat. TM is een natuurlijke en eenvoudige methode om tot diepe rust te komen. Iedereen kan het doen. Men hoeft zich niet speciaal te kunnen concentreren; het is niet nodig om een beschouwend, intellectueel, gevoels- of welk ander type dan ook te zijn; men hoeft geen speciale aanleg of bekwaamheid te hebben; evenmin is het nodig om levensbeschouwing of levenswijze te veranderen. Onder de beoefenaars zijn zowel huismoeders als hoogleraren. Het resultaat is dat diepgewortelde spanningen, die zich in het lichaam op gehoopt hebben, opgelost worden. Daardoor wordt het denken krachtiger, het gevoel meer verfijnd, de waar neming helderder en de intuïtie zuiverder. Het gevolg is dat men in staat is om ingewikkelde situaties snel te doorzién en om zichzelf op een meer creatieve, liefdevolle en intelligente wijze te uiten, zonder spanningen op te doen of deze bij anderen te veroor zaken. MODE is tóch voordeliger, ook voor grote maten. ‘Voordeeltjes zijn bij C&A voor iedereen weggelegd. ‘Kijkt u maar naar deze japon van polyester bonded. 44-54 De praktische doorknoopjurk in moderne dessinering. ‘Polyester imprimé. 44-54 Ook voor de grotere maten is er een heerlijk sportief broekpak van Treviratwol. 42-52 I I I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 5