1 'f een botïel van floïyn! Ha N *i 'fyebers Grote Zeskamp achter Lovense Kerk gaat tal van Tilburgers gespannen houden South zet muzikale feestelijkheden voort in de Tiendschuur B CM 150 Contact Brabantse Culturele Centra huubvan den hout Er zal nogal veel water nodig zijn Kultureel Centrum brengt Szmulewicz Solist: Wolfgang Schneiderhan ra o' Volks- en gospelsongs van Jong Indonesië er 1972 - Pagina 2 Donderdag 14 september 1972 - Pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER Ochtendchloor op muzikale wandeling. DISTILLEERDERIJ M. DIRKZWAGER B.V. - SCHIEDAM c NAARSTIG WERK VOOR GOUDEN PAROCHIEJUBILEUM n Grote 55,- DOKTERS verscheidenheid WEEKENDDIENST in klokken Bij het Nightclub Cabaret Dancing The Blue Note Veemarktstraat 36-38 - Tilburg Juwelier - Horloger f 1,75 per bakje CATESSEN 158. JBURG Beethovenlaan 338. 0 foto Van Aarle Nieuwe Bosscheweg Brink. Tel. (teki uit Hoog dal helemaal in deze tijd 'fliXa’ Kleurenboetiek BEHANG - VERF - LAK Alweer nieuwe kleuren FLORYNj iHORYNi FLORYN DROGISTERIJ Noordhoekring 79 Telefoon 424556 ing id ZONDAGS GESLOTEN RING 1EEL BOKKING tZ/i VITAMINE-TIJD Dooren, 7. Spr 12.C G.G.D. en ten de werk- trum 15 sej Verder midde CONCERT VAN BRABANTS ORKEST 75,- 25,- Haal nu een potje ZOMER voor de WINTER bij DONA-KNIKNIE de man van 'tvak Dierenartsen Bosscheweg 110, Enschot. •1648. eren, 1568. Van den Style, ;n veertig. i de Yerba SCHOUWBURGRING 27 horen nam Szmi wachten hebben gelegenheid krw. bereiden. Het is duidelijk, affiches staat, c tulp stemme instrumer-j. een kabarets (geboren in Den tte in ’67 de caba- op waarmee hij TIVOLISTRAAT 136 TEL. 42 23 45 - TILBURG Apothekers s, Schouwburgring Th. van Delft, gestel. Tel. 042 Rasenberg, Tel. 0425 l-l C. v. Pinxterei 105. Tel. 4355. Dierenkliniek 432867. met daarop o.a. het clublied loaring Twenties Club Breda, sn compositie. De Peat Boat trad groot succes Dillenburg en Corry is in h HULP NODIG Belt 0011 voor Brandweer, Politie.' Autohulpdienst buite uren tel. 432113. gezelschap heeft een aantal bespre kingen bijgewoond. Van beide zijder sproken zowel i geachte samenwerkir grammering en over de rische aspekten, die aan een nieuw beleid van het gezelschap ten grondslag liggen. JAZZ ON A FRIDAY-NIGHT Als vrijd3nn jubileumopl daarbij zijn) De mu; :houw- f deze ons meldt ibliek bekend ge- van 120 affiches, "d van de oij Pauline >ster uit de speciale Talens- f 4,250 gram f 2,50 per zak f 4,50 per 100 gr. f 3,50 per 100 gr. i van deze min of meer in elk geval opgeluisterd zal worden met veel r leum op meer informele wijze verder gev uurtjes. De Tiendschuur zal tot vier uur in df ij van de commissie, igen 5 en 12 oktober ie kerkkoor Loven torgen voor be- r’ aan de Hoef- i programma ’Met liedjes trijgen van toe men zich in ver stellen met het secretariaat van ardenblad. Klijsen-Hodes, Tel. 425333. Klijsen-Mauritsz, Tel. 551333. Kevenaar, Tilburgseweg 116a, Goirle. Tel. 04247-1390. naars waren o.a. Don Quishocking en Ivo de Wijs. De jury (Jaap v.d. Merwe, Ernst van Altena, Maya Bouma en Rob Touber) prees in het eindrapport het eigentijdse karakter van dit eenmanscabaret-met- begeleiding: ’Een cabaret thuishoort. :n werd openhartig ge- over de noodzakelijk "king, over de pro- voor het komende seizoen economische en organisato- vocal, ..met 2, L Ier, Yge Sluimers: Elewout: banjo, Chris de Bruyn: wasbord. Het Jazz-Straatorkest ’Ochtendchloor’ werd opgericht in augustus 1971. Leider is Joep Peeters. >pgetreden in het ti Café Theater tl den lande op socië- ire scholen, sociale Goirle Dr. Schrader, Tilburgseweg 21, Goirle. TE1. 04247-1250. een :es en erij Arno de Kort en f. 5,00 van Boetiek le Hibou in de Antoniusstraat. De dame uit ons vorige cirkeltje was mevrouw J. van Gastel, Vierwindelaan 66 te Tilburg. Tandartsen Vierwindenlaan 34, tel. 673717. Spreekuurtijden: zat.,en zond, van 12.00-12.30 uur en 17.30-18.00 uur. k, zoals ook op de dat alle stadgenoten en 11 0 Moergestel L, Oirschotseweg 15, Moer- 1243-204. ;enda. On- A zaken, ireid, ge- van ’Och- is: Rob [art Mous ‘"ombone), .7, Wil van Brouwers injo), Gé mous /n (snaartrom), om), Joost van Joep Peeters lagavond laat de South Jazzband in de Stadsschouwburg haar loptreden heeft beëindigd (talrijke prominente gasten zullen j zijn) is er nog geen eind gekomen aan de feestvreugde. izikale aktiviteiten worden dan verlegd naar de Tiendschuur aan de Reitsehoevenstraat, waar de South tussen kwart over twaalf en één uur recipieert. Na afloop van deze min of meer plechtige receptie, die geval opgeluisterd zal worden met veel muziek, wordt het jubi- gevierd tot in de zeer kleine ie ochtend geopend zijn. BRABANTSE SCHOUW- BURGDIREKTIES HEB BEN VERTROUWEN IN ’GLOBE’ MEER DAN 125 VOORSTELLINGEN IN BRABANT Zaterdag 16 september spoedeisende gevallen, gedurende weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! zondag bij dit festijn van harte welkom zijn. Om twee uur wordt er begonnen op het plein achter de kerk, en daar zal het dus vanaf dat moment opgewekt toegaan. proef met zwembad, ballonnenproef, stapelproef, marathon en spuitproef. Er zal dus nogal wat water aan te pas komen. In totaal zullen er honderd medewerkenden zijn, spelers, coaches en controleurs allemaal bij elkaar. Het geheel zal worden gepresenteerd door de oud parochiaan Louis Dusée, welbe kend van de Snip en Snaprevue, de y Brokkenshow etc. De organisatie handen van Ray Otten en P. Maes. Het evenement is pub maakt door middel vs vervaardigd door de schooljeugd vijfde en de zesde klas, waarbij F Penners als de beste ontwerps bus kwam, waarvoor zij een i prijs heeft gekregen, een fraaie tekenset. Zondag 17 september Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! De direkties van de 10 Brabantse schouwburgen - die zich sinds enkele jaren hebben verenigd in een kontakt- groep (C.B.C.C.) - hebben de afgelopen maanden uitvoerige gesprekken gevoerd met de artistieke en zakelijke leiding van het Zuidelijk Toneel ’Globe’. Ook de voorzitter van het bestuur van dit r>ortie :erpro- alleszins de i Postzegelverenign nieuwe seizoen 8e‘ zegelmarkt op het 13.00 uur in he in de Poirterstraat. Er bestaat markt ook gelegenheid zich lid aan te melden. internationale Oude Stijl Jazz Festival in Breda, van de Re een eigen verschillende malen met op in Duitsland, o.a. in 1 Medewerking zal worden verleend door Arie Beukers, die in de geschiedenis van de Tilburgse jazz steeds een vooraan staande rol heeft gespeeld en ook nu nog vaak aktief is. Twee bekende Bredase bands - ieder met een heel eigen stijl - zullen verder muzikale medewerking geven. Het zijn The Petty Boat Dixie Jazz Band en het Jazz Straatorkest ’Ochtendchloor’. The Petty Boat heeft zich geheel toegelegd op de zogenaamde San Francisco Style, de eerste revival jazz in de jarei Hét voorbeeld voor de band is Buena Jazz Band van Lu Watters en de bands van de trombonist Turk Burphy. De Peat Boat Dixie Jazz Band maakte de E.P. ter gelegenheid van het eerste Nabij de poppenkast aan de Sch burgring schoot onze fotograaf plaat. Als deze heer zich bij c ontvangt 'hij een waardebon van f. 10,00 van De Tilburgse Koerier, een van f. 10,00 van Broer de Laat, een waardebon voor de Finse Sauna, waardebon van f. 7,50 voor vleei vleeswaren van Slagerij A een cadeaubon van Bocholt. De bezetting van de Peat Boat Dixie Jazz Band is nu: Rob Cremer: comet 1, vocal, co-leader, Ad Houte- pen: Cornet 2, Bert Brouwers: klarinet, co-leader, Yge Loomans: trombone, Leo Sluimers: piano, Nico van Toon Saenen: Tuba en De Brabantse schouwburgdirekties zijn van mening, dat ’Globe’ financieel bij alle andere Nederlandse toneelgezel schappen achtergesteld wordt; een betere verdeling van de Rijkssubsidie over de toneelgezelschappen wordt nodig geoordeeld. De plannen voor het nieuwe seizoen hebben de voorlopige instemming van de Brabantse schouw burgdirekties. Het vertrouwen in deze programmering is zo groot, dat de ver schillende direkties hun steun aan ’Globe’ hebben toegezegd. Dit is onder meer tot uiting gekomen door voor het nieuwe seizoen meer voorstellingen ge zamenlijk af te nemen dan tot dusver gebruikelijk was. Het aantal voorstellin gen in onze provincie is met ca. 25 pet. gestegen van rond 100 tot ruim 125. Voorts vernemen wij dat op de donderdage a.s. het jubilerende twee avonden zal verz< jaarden in de ’Baselaar’ straat. Dan wordt een bracht onder de titel rayon in’. Voor het verki gangskaarten kan binding si het bejaar Actie ’Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalke Otten, Ringbaan Oost 391, tel. 424693, Tilburg. Mevr, de Bont-Rondema, Burg. Mortelplein 113, tel. 674969, Tilb Mevr. Wolfs-v. Dommelen, Orionstraat 14, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kuysters-Verschuuren, einseweg 48, Goirle, tel. 1955. Mevr. v.d. Avoird. v. Riickevorselstraat 15, Loon op In de ’Koningswei’, het kultureel sen- op het Koningsplein, komt vrijdag 5ptember ’Szmulewicz’, een groep die met behulp van twee gitaren, één vleugel, vier stemmen, een groot aantal speelgoed-instrumentjes, en een poi" slagwerk een kabaretachtig theaterp gramma te bieden heeft, dat moeite waard is. Naast gabriël Szmulewicz (tekst en muziek) bestaat de groep uit Fajga Szmulewicz, Adriaan van Stijn en Jan Robijns. Gabriël Szmulewicz Haag 27-l-’51) richtt retgroep ’Kardoes’ enkele jaren experimenteerde. Daar naast trad hij ook op met de werk winkel van Nico Knapper en schreef teksten voor het Vara-t.v.-programma ’Kort en Klein’. Nadat hij twee jaar geleden deel had genomen aan het Loosdrechtse Kaba- retconcours waar hij de prijs voor het beste Nederlandse lied 1970 won (uit geloofd door de N.O.S. en Conamus) ontstond een nieuwe groep: Szmule wicz. In Amsterdam werd oj Shaffy-theater en in Zodiac. Verder in teiten, middelbar academies en verenigingen. Gedeeltes uit het repertoire waren ver scheidene malen te horen op radio en T.V. Vorig jaar nam Szmulewicz deel aan het jaarlijkse Cabaretconcours in Delft ’Cameretten’, wat de le prijs en de publiekprijs opleverde. Eerdere win- Op 17 december a.s. zal de parochie Loven haar vijftigjarig bestaan vieren en bij die gelegenheid zal het kerkorgel geheel gerestaureerd worden, een aangelegenheid, die f. 15,000,00 kost, waarvoor de pa rochianen het nodige geld bijeen zullen brengen. Behalve het grote jubileumfeest op de genoemde datum zal in de parochie een heel pro gramma worden uitgevoerd, waarbij alle parochianen beurtelings aan hun trekken zullen komen. Zo is het eerstkomende programmapunt op zondag 17 december een daverende feestmiddag, die in het teken zal staan van een zeskamp van~hetzelfde formaat als de kijkers van de N.C.R.V.-televisie gewend zijn. Wolfgang Schneiderhan werd in 1915 in Wenen geboren, waar hij als kleuter reeds de eerste vioollessen van zijn moeder ontving. Reeds op 11-jarige leeftijd begon zijn solocarrière, die hem later naar alle belangrijke muziekcentra heeft gebracht. Wolfgang Schneiderhan zal tijdens het concert op 23 september solist zijn in twee vioolconcerten van J.S. Bach. Het programma, dat voor Tilburg werd samengesteld, wordt geopend met het eerste vioolconcert in a kl. t. van J.S. Bach. Daarna zullen ter gelegenheidvan de tachtigste verjaardag van Hendrik An- driessen op 17 september a.s. zijn variaties op een thema van Couperin ten gehore worden gebracht. Jan van Rooy, fluitist bij Het Brabants Orkest, zal hierbij als solist optreden. Vervolgens kunt u luisteren naar Viool concert no. 2 in E gr. t. van J. S. Bach. Besloten wordt met Symfonie no. 2 D gr. t. opus 36 van Beethoven. In Breda is sinds de oprichting van de Roaring Twenties Club Breda (1968) een street-parade traditie in opbouw. Toen tijdens het eerste Oude Stijl Jazz Festival Mike Casimir’s Paragon Brass Band (uit Engeland) ook in Breda te horen was, besloot Joep Peeters dat er voor Street-Parades een geregeld orkest moest zijn, zoals de Paragon Brass Band. ’Ochtendchloor’ tracht de sfeer van de oude New Brass-Band traditie voort te zetten, echter niet door het streven naar autenticiteit in de muziek (bewust zijn b.v. de twee banjo’s toege voegd aan de bezetting, geheel onge bruikelijk in New Orleans), maar wel in de ’happy sound’. Het straatorkest heeft in haar korte bestaan een grote bekendheid weten op te bouwen als ’versierder’ van openluchtmanifestaties, en heeft een druk bezette ager langs werden nog vier C A over geheel Nederland verspr opend onder de jazzy tonen vs tendchloor’. De bezetting Cremer (trompet 1), M; (trompet 2), Luc Mous (tror Frank van Baarie (trombone), Baarle (es-klarinet), Bert E (altsax), Tom Mous (Bar (banjo), Chris de Bruyi Jacques Kriens (bastror Sambeek (tuba), J. (Sousaphone, leider). Zes ploegen zullen worden samenge steld uit gidsen, acolythen, koorleden, sportclubs en tal van andere parochiële organisaties, en die zullen dan proeven van bekwaamheid hebben af te leggen in auto duwwedstrijden, skiën, kellner- Het angkloeng en koelintangorkest ’Nafiri Tuhan’ uit Modjokerto, Oost- Java is nu reeds in Nederland bezig aan hun tournee om in een 30-tal steden concerten te geven. Voor Tilburg zullen zij op zondag 24 september a.s. om 20.00 u. in de Stads sporthal, Goirleseweg een uitvoering geven. Dit zal de eerste keer zijn dat zo’n iriu^iel^groep ons land bezoekt. Het orkest bestaat uit 25 jongelui, jongens en meisjes van om en bij de 20 jaar oud. De meesten zijn nog scholieren. De groep is op succesvolle wijze er in geslaagd een Aziatische bamboe- techniek geschikt te maken voor het westerse oor, dat gewend is aan en verwend is door goede muziek. Strenge discipline, en voortdurende repetities, met individuele oefeningen hielden handen, gedachten en harten van deze jongelui bezig, terwijl drang, naar vervolmaking en gezonde onder linge wedijver er toe bij droegen een grote gaafheid te bereiken; J. H. Rath, Leliestraat 31 (Ontsp. ver eniging voor gerepatrieerden) B. v. Thiel, Bieslookweg 170 (Wandelbos) J. Samuels (—Tropenvrienden—), Zuring- hof 60 Voor inlichtingen 01600-31446. .ging Philatex start het 1 met een overdekte post- i zaterdag 16 september iet Parochiehuis Westend tijdens de als nieuw Aan het eerste abonnementsconcert, dat Het Brabants Orkest, onder leiding van zijn dirigent Hein Jordans op zater dag 23 september a.s. in de Stads schouwburg te Tilburg zal geven, werkt de bekende Oostenrijkse violist Wolfgang Schneiderhan mee. Druk bezoek verwacht De Zeskamp wordt verstreden op het Willibrordusplein, dat voor de gelegen heid helemaal zal worden afgezet. De commissie verwacht zo’n 3000 be zoekers, die er zeker van kunnen zijn, dat ze waar voor hun geld zullen krijgen. Het feest begint al met de in tocht van de Tiroler Jagers van het Groeseind, die de bij het spel benodigde jokers zullen aanvoeren. Voorts zal tijdens het evenement ook het tussen spel van ’De Rode Draad’ worden afge werkt, wat dan weer een attractie te meer is. Begrijpelijk heeft dit grote spel zeer veel voorbereiding gekost. De organisatoren zijn unaniem enthousiast over de medewerking, die zij allerwege hebben ondervonden. Al vanaf februari zijn zij bezig met het voorbereiden van dit en andere programmapunten. Voor het publiek is intussen van belang, dat het weet, dat de deelnemers aan de Zes kamp tevoren niet hebben geoefend. Pas enkele dagen tevoren zal hun ver teld worden wat ze precies te ver ben, zodat de coaches de rijgen zich erop voor te

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 3