/lulorelle BP I Weer gratis reizen The South Jazzband viert vijftienjarig bestaan met exclusief jazzconcert Zaterdag 9 september a.s ’Schouw’-burgerdag JOK van start met veelzijdig programma intERSPDRt k >50,- le 59,50 595 8,90 IS BROMFIETS BANDEN WEEKENDAANBIEDING 1,50 R.K.T.V.V.-R.A.C The Reunion Jazzband Jubileum Dahlia show van Flora 2 septemberdagen op uw 65+kaart ^rvel Ook na vijftien jaar nog veel ambities Vogelbeurs Dzjatsh in Kultureel Sentrum DE TILBURGSE KOERIER r 1972 - Pagina 6 Donderdag 7 september 1972 - Pagina 7 KUNSTMARKT THEATER-SUPERMARKT FILM KEN FOTO IN TONEELKOS- SPECIALE AKTIE r Heuvelstraat 50 DE TILBURGSE MUZIEK- THEATERQUIZ r GROTE ZAAL L.: 435736 ’6347 vitrage worden een per pak DOE UW VOORDEEL: TANK BP Dirigentenlaan 15, Stokhasselt in het IE HOUTHANDEL MEEUW’ FIETSERHUIS o KEESSMBTS 250 gram Voor slechts Trainingspakken daar zijn wij ’sterk’in Tevens resulteerde deze ingen en radio-optredens s Ingerichte uken. IAAT 79, TILBURG 07, b.g.g. 42 41 571 AK LEK? het zelf Vanaf 12,00 uur kunt u gratis binnen lopen bij de volgende evenementen. heeft aan l is de maat maat zou wel ien ’Leven Donderdag Vrijdag Zaterdag jazz-orkest is jaar is ’The veren U 'IEK-KETEL EER IEK enz. enz. Maandag Dinsdag Woensdag sn in luid, a na ZOLANG DE VOORRAAD STREKT Bij voltanken 1 PAK TIC-TAC PRESCA KOFFIE Elke 65-plusser kan er een kopen (uw vrouw mag jonger zijn). g STEN, oor f 650, 5PIEGEL KADO. lazz Band’ heeft in haar 15 experiment nooit ge in Belkom: ’een Jazz- KORVELSEWEG 239 TILBURG - TELEFOON 425385 De stadsschouwburg heeft breid service en verkc haar beschikking. Het door middel van de stands, stellen i er zijn, uit te s verkoop boekjes, bonnen, zorgt ervoor, d; voorstellingen worden in het wel op geleide j en over het is dat nu ammofoon- loop in de ld over het In de 1 de grot worden opleiding i torium b< van 13.00-19:00 uur van 9.00-21.00 uur van 9.00 19.00 uur 23 x 2,50 Super Nylon RECLAMEPRIJS f 19,50 21 x 2,75 REGEN- en MODDERBAND Super Nylon RECLAMEPRIJS f 19,95 Openingstijden: van 15.00-19.00 uur van 15.00'19.00 uur van 14.00 19.00 uur MUZIEK, SCHOOL het komende voorbeeld zijn o.a. roubadour maat 104 maat 128 maat 152 Vraag een folder aan ’t loket. voordelig uit met NS Buiten de gratis reisdagen reist u met uw 65 kaart met maar liefst 50% kor ting op enkele-reis kaartjes. nog twee voorstellingen uit Eindhoven. Hoogtepunt is echter Uw NS-identiteitsbewijs ofpasfoto(s) én een bewijs waaruit uw leeftijd blijkt (paspoort of, voor echt paren, trouwboekje) meebrengen. Laat aan ’t loket uw 654 kaart afstempelen en stap in. Voor 1ste klas betaalt u max. f 4.- per dag bij. van het ’Jubilee-Jazz- er een feestreceptie voor s, relaties en andere belang- in de Tiendschuur - Reitse- Behalve passief kijken of de prestaties van anderen, "i in deze kreatie igericht door de heer A. konsulent van de Stichtir nnige Vorming Tilburg, inschuiven en zelf aan de loop van de zaterdag zullen er in ote zaal een paar voorstellingen gegeven. Zo zal de Dansvak- van het Brabants Conserva- lalletuitvoeringen verzorgen. JOK is de laatste jaren erg veranderd. De vereniging opzet, die ook nu nog steeds chter de nadruk ook steeds meer sciale attraktie is de teken- georganiseerd kon iwerking van de heer strijd heeft als of dans. u ven speciaal omroep- t publiek tijdig op de gebracht met de aan- pro- Hun eerste-tweede lustrum en het koperen bestaan werden steeds op grootse wijze gevierd, met jazz-con- certen in de Tilburgse Stadsschouw burg. ’The South’ traden tezamen op met o.a. ’The Dutch Swing College Band’ ’Champion’ Jack Dupree - Nelson genieten van kan men ook ieve hoek, die Hogen- hting Ge- gang Een mooie gelegenheid om met J'IK In een apart ingerichte zaal zullen films worden vertoond, die betrekking hebben op het theater in ruime zin. Bij het vaststellen van het programma is ge probeerd films te kiezen, die de sfeer weergeven van een aantal evenementen in het nieuwe seizoen. Ook leuk voor de kinderen. Als afsluiting grote zaal een gegeven in een pro burgdirekteur Leo idien OP DE TUUMS Voor mensen, die graag verkleed op de foto gaan, staat het allemaal al klaar: toneelkostuums uit verschillende tijd perken, pruiken, de grimeur, een leuk achtergrondje en de fotograaf. Klaar terwijl u wacht. Bovendien een unieke gelegenheid om eens de sfeer van de kleedkamer te ervaren. Zondag 10 sept. a.s. organiseerd de Loonsche Vogelveriging de Vogelvriend in Loon op Zand bij Echo der Duinen Hogesteenweg 10 de vogelbeurs. De beurs is open van 10.30 tot 13.00 uur. Er zullen weer verschillende vogels worden aangevoerd ook uit de omtrek. De jaarkaart kost f 50.- p.p.voor ’n echtpaar f 75.-, driemaandskaart f 20.- p.p., voor 'n echtpaar f 30.- Vanaf 1961 werden door The South Jazz Band 13 platen op de markt ge bracht waaronder 4 langspelers op diverse Nederlandse merken zoals C.N.R., Telstar, Discofoon. In het buitenland werden deze overgenomen door o.a. Swedisc (Zweden), Tele- funken (Duitsland), Lucrete-Thompson (Frankrijk). Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan wordt een langspeel- Jongerenontmoetingscentrum JOK staat aan het begin van een nieuw seizoen. Ook dit jaar zal de jongeren van Tilburg en omstreken in de leeftijd van 17 tot 27 jaar een afwisselend programma worden geboden. Het bestuur is er wederom in geslaagd een aantal gerenommeerde kleinkunstenaars, cabaretgroepen en bekende sprekers naar Tilburg te halen. Daarnaast is veel ruimte gelaten voor initiatieven en aktiviteiten van de leden, zoals toneelspelen, decorbouw, volksdansen en kreatieve avonden. De opzi opgericl groi kon een uitge- vi. vv.koopsysteem tot t publiek kan zich uuwvv. ,ax> de vele informatie- stencils en folders op de hoogte van de talloze mogelijkheden die om er eens een fijn ’avondje-uit’ zijn. In de supermarkt start de van abonnementen, coupon- paspoorten en theater-cadeau- De levensgrote, ’affiche-wand’ lat men kan zien, welke allemaal verwacht nieuwe seizoen. Een ander groot evenemnt is het optreden van André van Duin, die met zijn beste imitaties zal komen, terwijl de schouwburgdirekteur tevens de winnaar van Jeugdtalent ’72, André Joris, heeft uitgenodigd zijn act nog maals aan het Tilburgs publiek te presenteren. orkest in leven te houden was enkele jaren geleden zeer moeilijk (de Beat- periode). Dan was het af en toe wel eens nodig een knipoog naar de com mercie te maken. Er zijn jammer ge noeg nu eenmaal zeer weinig mensen die van dixieland pur sang genoeg hebben. Vaak worden wij gevraagd om dans- en feestavonden op te luisteren. Omdat wij in de loop der jaren een der mate goede techniek hebben kunnen opbouwen is het voor ons niet zo moeilijk om te spelen wat men Ons vraagt. Alleen beat-muziek hebben wij nooit gespeeld. Op deze manier blijft de boel draaien en kunnen wij doorgaan met Experimenteren voor onze eigen sound. Als je nu naar ons luistert zul je moeten toegeven dat we echt wel iets meer doen dan het opdienen van ver sleten jazz-idioom. De manier van spelen is uiteraard anders dan in 1957, wij prefereren meer de soepele swing dan de hoekige frasering van vroeger. Als vrijdag 15 september in de Til burgse Stadsschouwburg het jubileum wordt gevierd met een knal-jazz-concert waar zullen optreden o.a. The Reunion Jazz Band o.l.v. Joop Schrier - George Maycock Trio - uit Panama M.A. en natuurlijk The South Jazz Band met als gastsolisten, Jack van Poll en Joep Peeters... kunnen de jazzliefhebbers weer tevreden zijn want hier wordt aan het publiek moderne zowel als traditio nele jazz van de bovenste plank voor geschoteld. Vijftien jaar werkzaam als jt een enorme tijd. En na 15 South Jazz Band’ niet van plan er mee te stoppen. Integendeel: de agenda is reeds volgeboekt voor de eerste maanden. De jubilerende musici van The South Jazz Band zjjn bijna allemaal langer dan 11 jaar bij het orkest en banjoist Leo Verst eden is zelfs South-lid sinds de oprichting in 1957. Hier blijkt wel uit dat de sfeer en de loyaliteit uitermate goed is, en dat is een redelijke basis om door te gaan. Na afloop Koncert’ is alle collegae, stellenden in hoevestraat 129 te Tilburg. EEN KIJKJE ACHTER DE SCHER MEN De techniek van het toneel fascineert. Voor wie nog nooit in het toneelhuis is geweest, gaat er een apart wereldje open, waarin niet alleen het aksent valt op trucage en klatergoud. Natuurlijk kan dit geen vrije in- en uitloop worden. Daarom zal er op regelmatige tijden omgeroepen worden, wanneer er weer een rondleiding begint. Er wordt gewezen, dat kinderen zonder geen toegang hebben. pgeiuisterd met ide ambachten lijden, stoe- st. De show gratis toegankelijk, opening verrichten; later op de middag van de dag zal er in de theaterquiz worden iroduktie van schouw- vO N. de Brabander. Indien men aan deze quiz, welke als titel draagt ’Kent u dit theater’ wilt deelnemen, kan men zich hiervoor schriftelijk of telefonisch opgeven bij de Stadsschouwburg. Tevens moet men dan mededelen welk onderwerp men kiest. Er staan drie onderwerpen op het programma t.w. toneel, kabaret en musical/operette. Met deze theaterquiz zal de schouwburgerdag worden be sloten. Een ’Schouw’-burgerdag zonder kunst markt is niet denkbaar. In het verleden is wel gebleken, hoe enorm populair de demonstraties zijn van oude ambachten of het tonen van moderne technieken. Er zijn een achttal stands ingericht. Zo zal er een demonstratie van de applica tie worden gegeven. Er zullen demon straties zijn van applikatie-technieken, batik, polyester raamkunst, keramiek, glasblazen, emailleren, marionetten maken, het met de hand trekken van bijenwaskaarsen en het draaien van potten. In september kunt u met NS op Uw 65+kaart weer 2 dagen gratis reizen. Kies Uit elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag in september, behalve zaterdag 30 september. eens kennis te maken is op zondag 10 september a.s., als om acht urn ’s avonds het Cabaret Zonder Filter, bestaande uit Piet van Eijkeren, Guido de Wijs, Joost van Eijkeren, Frans van Hoek en Pim de Kort, een gedeelte van haar ’nieuw programma’ zal presente ren. Daarnaast zullen nog een aantal herhalingen van het ’oude programma’ te zien zijn. De entreeprijs bedraagt speciaal ter kennismaking slechts één gulden vijftig en de JOK-zaal bevindt zich aan de Johannes van Oisterwijkstraat la (bij het N.S.-plein). Bij gelegenheid van de opening van het nieuwe seizoen, ontvangt elke 50ste deelnemer(ster) van een abonnement of couponboekje een gratis toegangsbewijs voor de zo suksesvolle musical ’En nu naar bed’ van Annie M. G. Schmidt en Harrie Bannink. Reeds in het afgelopen seizoen gooide deze topper in de amu- sements-wereld hoge ogen bij het Tilburgse publiek. Elke 100ste deel- nemer(ster) van een abonnement of couponboekje heeft voor een persoon een uitstekende plaats voor de nieuwe show van Toon Hermans. De eerste competitie-zondag nieuwe seizoen is voor de R.K. ers bijzonder goed verlopen, een gelijk spel tegen het in de overschrijvings- periode versterkte Baronie, dat vorig jaar gold als een ernstige kampioens- kandidaat is een voortreffelijk resultaat. A.s. zondag komt het eveneens verras send goed gestarte R.A.C. dat er zowaar in slaagde, N.O.A.D. een 1-1 gelijkspel af te dwingen, aan de Dongenseweg op Momenteel zijn nog onderhandelingen gaande met Cabaret Ivo de Wijs en Don Quishocking. Naast deze kleinkunstenaars zal ook sen aantal bekende sprekers de reis naar Tilburg maken. Wim lbo, cabaret-deskundige bij uit stek, zal een lezing verzorgen onderwerp ’Cabaret, wat is eigenlijk’, aangevuld met gran platen, terwijl iedereen na afk gelegenheid zal worden gesteld thema te discussiëren. Schrijver Toon Kortooms zal voorlezen uit eigen werk, terwijl de heer Gosker, inspecteur van politie te Arnhem, lezing zal geven over het onderwerp ’Helderziendheid’. Het programma vermeldt verder o.a. een dropping, een kreatieve avond, kwis- en volksdansavonden, terwijl ook nog een uitstapje zal worden gemaakt naar bowlingcentrum ’Duinven’ te Oisterwijk. De toneelgroep van eigen leden zal een opvoering geven, geregisseerd door Theo van Dijk, en één onder leiding van regisseur Hans Peters. En dan niet te vergeten voor de achtste maal het geweldige eigen Zullie-karnaval in de Lindeboom op de Heuvel. Jammer genoeg blijkt, dat jongerenontmoetings centrum JOK nog steeds niet alom bekend is. De Tilburgse Muziekschool en de Stads schouwburg streven samen naar een popularisering van wat men noemt ’de schone kunsten’. Op haar eigen speci fieke en deskundige wijze zal de Muziekschool van zich doen horen in een alleszins hoogstaand programma. Het is samengesteld uit een groot aantal evenementen, die allen in de Studio zullen plaatsvinden. Reeds tijdens de voorbereidingen is gebleken, hoe zorg vuldig de heer Telkamp en zijn staf van medewerkers deze presentatie hebben opgebouwd. Voor u zullen musiceren: - 3 koperensembles, die o.Lv. de heren Frits van de Meulen en Hans Klerks, werken ten gehore zullen brengen van Frascobaldi, Gabrieli, Bartók, Haydn, Tielman-Susato en Gervaise. Een hout-kwihtet en een klarinet kwartet o.l.v. de heer Jean Pennings. - een strijkkwartet oJ,v. de heer Erwin Schiffer. - een kamerkoor met pianobegeleiding In verband met haar 25-jarig bestaan houdt Dahliavereniging Flora aan staande zondag tussen tien en zes uur een groots opgezette show, waaraan nog verschillende attrakties verbonden zijn, in haar tuinen aan de Bredaseweg, hoek Baronielaan tegenover het Dieren park. De tentoonstelling, die altijd zeer kleurrijk van opzet is en waar men meer dan honderd verschillende soorten dahlia’sin bloei kan bewonderen, wordt dit jaar nog opf-’ -; demonstraties van oucL zoals pottenbakken, houtsni lerimatten en houtdraaikunst is voor iedereen grati: tc: Frater Sivius zal de opening verrit de prijsuitreiking zal later op de midc geschieden door wethouder Baggerman. >zet van J .cht met een sterk culturele o» grondslag vormt. Daarentegen is ecL komen te liggen op het entertainment. Het programma van seizoen is daar een duidelijk van. Hoogtepunten daaruit optredens van de Belgische tre Miel Cools, het duo Peggy en Donald, het Cabaret Met Gebalde Vuistjes, Cabaret Zonder Filter en het Belgische trio Lamp, Lazarus en Chris, dat nu ook in Nederland grote bekendheid begint te krijgen. Bij jazz-orkesten kan bij het behalen van een derde lustrum van ’still going strong’ gesproken worden en tot deze ’sterken in de jazz’ be hoort ongetwijfeld The South Jazz Band’. Vrijdag 15 september 1972 bespeelt The South Jazz Band precies 15 jaar vele podia in binnen- en buitenland. Begonnen als een enthousiaste groep aan dixieland hangende jongélui is het orkest in 15 jaar uitgegroeid tot een kombi- natie van meer bezadigde routine, maar het enorme enthousiasme is gebleven.De engagementen bestonden de eerste twee jaar voornamelijk uit optredens op de bekende ’feesten en partijen’. Heel hard he?ft de band moeten werken en repeteren om de hoogte te bereiken die ze nu heeft. Vaak werd het enthousiasme beloond door eerste prijzen op diverse landelijke Jazzkonkoersen en door lovende kritieken over de prestaties op enige grootscheepse jazz-concerten. Zij waren het, die het Tilburgse Jazzleven karakter gaven door hun spontane medewerking aan de allereerste Jam-sessions der Tilburgse Jazzclub en ook was het ’The South Jazz Band’ die op 3 september 1960 het eerste in Tilburg gehouden jazz-nachtconcert mede tot een sukses maakte. Door het grote sukses moedig geworden nam The South Jazz Band deel aan het Nationale Jazz-festival te Loosdrecht (toen zeer toonaangevend) enwerd eerste in de afdeling oude-stijl. Kort hierna werd nog gewonnen The Jazz Battle en de parade der besten. Hierna begon de weg naar de roem voor The South Jazz Band zich definitief te ont sluiten. Hun eerste plaat verscheen met de dixielandbewerkingen van twee Nederlandse volksliedjes, n.l. ’Grootvaders Klok’ en Tn het brons groen eikenhout’ en had een goede verkoop, eerste schijf in een aantal televisie-uitzendir (o.a. ’Rooster’ en ’Combo’). Williams - Max Collies Rhythm Aces - Jack van Poll - etc Een van de Langspeel-platen van ’The South’ ’Around the world with The South Jazz Band’ is behalve als titel voor de langspeelplaat, zeker ook op het orkest zelf van toepassing. Diverse malen vertegenwoordigde The South Jazz Band ons land tijdens verschillende jazzfestivals. Zo werd gespeeld in Comblain La Tour (63) Berlijn (65) Zürich (63 en 64) Bochum (68) Braunschweig (69) Brussel (70) Canter bury (69) Gent (72) Dresden (72). Tijdens deze festivals en ook in diverse televisieprogramma’s was het orkest de begeleiding voor vele belangrijke so listen en vokalisten om er enkele te noemen: Bill Coleman - Arly Day - Lüjana Petrovic - Neva Raphaello Op 30-4-’66 had The South Jazz Band weer eens een nieuwtje door in Tilburg de première ten beste te geven van een door leider Henk van Belkom in samen werking met kapelaan Bijl en dirigent Piet de Cock gearrangeerde en bewerkte H. Mis in dixieland-style die werd uitge voerd tijdens het huwelijk van de leider zelf. Trompet werd toen gespeeld door ex-trompettist van de Dutch Swing College Band, Wybe Buma. Ook deze dixielandmis trok de aandacht van de tv-mensen en kwam in ’Achter Het Nieuws’. Hij verscheen ook op een EP en Langspeler en had een onverwacht grote verkoop. ’The South Jazz B jaar bestaan het i schuwd. Henk var plaat gelanceerd met als titel ’15th Anniversary The South Jazz Band’, waarop te horen zijn 12 uitgekiende selecties van de beste nummers van The South’. In 1964 kwam The South Jazz Band weer in het nieuws door platen op te gaan nemen met als solist een doedel zakspeler, n.l. de Tilburgse Gerard Mutsaers voor het gemak John Mc Gregor genoemd. Deze stunt bezorgde hen maar liefst vijf televisie-uitzendingen in Nederland (Bueno de Mesquita-show) en verder in België, Duitsland en Frankrijk plus een show voor de experimentele kleuren televisie in Eindhoven; drie dagen zijn ze daarmee bezig geweest voor een op treden van drie minuten. Ook een speciale trip naar Duitsland van 5 dagen samen met John Mc Gregor was hiervan het gevolg. Verder vermeldt het pr<-><> delen als harp, slagwe..., klavierinstrumenten als s en electronisch orgel, bl en enige vokale ensembles. Behalve het musiceren, zullen er ook enige balletuitvoeringen worden ge geven. Hiervoor staan genoteerd: Israëlische dans van mevrouw Els Smulders, een dans op een sonatine van Ravel en de dans ’Jazz-Bloc’ van mevrouw Asselbergs en de heer Polak. Verder zal voor u optreden een ballet groep o.l.v. Marlet Reijnders, die een wals zal brengen. Tevens kunt u bij de vele informatie-stands tal van inlich tingen inwinnen op het brede muzikale vlak Een spec wedstrijd, die g» worden met me de we Joop Rietveld. Deze wedst: onderwerp: muziek, zang of Door middel van een-1 systeem zal het hoogte worden vangstjj den van de verschillende gramma-onderdelen. Extra aanbieding HELANCA trainingspakken 2 M«zen KINDERMATEN maten 86 tot 98 f 17,95 f21,75 - maat 116 f23,75 ƒ25,75 - maat 140 27,75 f29,75 - maat 164 f31,75 GROTE MATEN 4 f 36,50 - maat 5 39,50 6 ƒ42,50 SPORTAFDELING In het kader van de manifestatie ’Schouwburg zonder drempel’, die nog tot 10 september a.s. zal duren, zal zaterdag, 9 september a.s. de traditionele ’Schouw’- burgerdag worden gehouden. Van 12.00 tot 17.30 uur zal de Stadsschouwburg een ’open huis’ zjjn voor ieder die maar over de drempel wil stappen. De bedoeling van deze dag is veelzijdig. Op de eerste plaats is de opzet te werken aan de zogenaamde drempelvrees, die er bij het Tilburgse publiek zou zijn. Dit klinkt wat vreemd, als landelijk bekend is, dat de Stadsschouwburg van Tilburg één van de best bezochte schouwburgen is. In de praktijk blijkt, dat deze drempelvrees niet alleen veroorzaakt zou worden door de image van een kultuurdrempel met een exclusief interieur, waarbinnen men zich niet op zijn gemak zou voelen. Ondanks de publieksorganisatie, die in een aantal jaren zorgvuldig werd opgebouwd en de medewerking van publiciteitsmedia, is het deels toch te wijten aan een stuk on bekendheid. En zoals het spreekwoord zegt: ’onbekend maakt onbemind’. Om nu eens duidelijk te laten zien, wat een schouwburg aan taken en funkties heeft, wordt momenteel de manifestatie ’schouwburg zonder drempel’ gehouden. Op het programma staat nog een lunch-concert, de Avro’s Pop-Pop-Show en op zondag 10 september a.s. twee voorstellingen van het bekende kindercircus ’Sim- Sala-Bim’ uit Eindhoven. Hoogtepunt is echter de ’Schouw’-burgerdag. van de heren Stoop en Wim Dirri- wachter, die tevens dirigeert. Ge bracht zal worden ’Vier Liebes Lieder-Walzer’ van Johannes Brahms. Het orkest treedt verder op, tezamen met het koor Koninklijke Liedertafel ’Souvenirs des Montag- naros.’ een kompleet symfonie-orkest, be staande uit 55 leden, dat zal vertolken 2 delen uit de suite l’Arlésienne van Bizet o.l.v. de be kende dirigent Jan Jansen. programma onder werk, verschillende spinet, vleugel >lokfluit, gitaar Dinsdag 12 september brengt de theatergroep Dzjatsh een tweetal één- akters in het Kultureel Sentrum op het Koningsplein. De liefhebbers van het experimentele toneel kunnen hun hart ophalen aan ’Leven wij in een doktersstaat? van Peter Worwü en ’De Rode Dinky-Dink Bal’ van Haubold-Wingens-Mascini. De akteurs Peer Mascini en Ralph Wingens stellen in het eerste stuk: ’Kennis is macht en de macht die arts en psychiater aan hun kennis ontlenen stelt hen in staat beslissingen te nemen die direkt of indirekt van invloed zjjn op het leven en de vrijheid van mensen. De per definitie eenzijdige zienswijze van een onvrijwillig opgenomen patiënt die - of hem nu iets mankeert of niet - dokters die hem opsluiten wel als machthebbers moet ervaren, eens tot de vraag kunnen leidt wij in een doktersstaat? ’De Rode Dinky-dink bal’ is een één- akter waarin twee arbeiders bezig zijn op hun werk. Door de jaren heen is hun dagelijkse arbeid ’ontaard’ in een spel: het handel drijven rond een bal. Deze bal vormt de inzet van een absurd- bizarre handelstaal. Naarmate het stuk vordert neemt de verontmenselijking toe. Zij verliezen hun stem en geest om tenslotte te eindigen in totale ver popping. OP HET JUBILEUM-KONZERT van THE SOUTH JAZZ BAND op 15 sept. 1972 zullen ook optreden zeven leden van het Dutch swing college uit de jaren 1951 tot 1958. Zeven vertrouwde namen in de Europese Jazz-wereld. Zeven mensen die de huidige Dutch Swing College de populariteit be zorgden, die hen nu heeft gemaakt tot een van ’s werelds beste Jazz orkesten. Zeven mensen ook, die de meest levendige en ongecompli ceerde Jazz-muziek spelen die u zich ook maar voor kunt stellen. In hun eerste Reunion Langspeler il lustreren zij dat in het subliem ge bracht gospelnummer Just The Closer walk with the. In dit nummer komt de jarenlange er varing, samenspel en homogeniteit wel bijzonder tot uiting. Met bijna geen mogelijkheden veel doen. (Het nummer bestaat uit een 4-tal eenvoudige akkoorden). Wij heb ben ons eens laten vertellen dat tij dens de ritten naar een of ander Jazz-gebeuren de urenlange reis werd gevuld met evenzo urenlange discussies. En nu kunnen wij niet aan onze indruk onttrekken, dat deze discussies tijdens hun op treden nog muzikaal worden voort gezet. Want iedereen vooral in de frontlinie heeft wel wat zinnigs te zeggen. Dat is het sukses en het geheim van The Reunion Jazz Band. Ze treden niet meer zo vaak op, is ook moeilijk te realiseren ge zien hun maatschappelijke posities, maar voor deze avond wilden zij zich gaarne weer hergroeperen. En daar kunnen wij hun zeer dankbaar voor zijn. Platen maken doen zij nog wél, hun laatste nieuwe is pas een paar maanden op de markt en de vierde ELPEE is al weer in voor bereiding - zij moeten wel - het publiek vraagt erom. Na elk ’Reunion’-optreden zeggei de mensen: ’dat was het weer’ vai vroeger. Echt dat D.S.C.-gelu Wij zijn er van overtuigd dat u hun optreden dit ook zult zeggen. KREATIEVE HOEK e pas: prestaties aktief zijn wordt inges doom, kv Kunstzinnij woon aar.o. gaan.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 7