ïn FLORYN 88 88 I EN i I s i Ned. Politiecorps staat steeds open voor ambitieuze jongeren CmERAS 'IJ meubelen ■HTERSPDRr Grote optocht met vijftig plechtig paraderende reuzen met aanhang 11 5 Kasteel Nemerlaer wordt helemaal gerestaureerd 6150 de PERZEN BOETIEK ML JULIA-BAR 424020 - huubvandenhout Elk jaar origineel evenement Tuindagen - Bloemenshow Oude Kasteel- plein wordt uitgegraven Rolschaatsen in Goirle ^enticfje tapijten ycrnodjc (tapijten SPOORIAAN 33$ TEL3JÏ20 IllUl f U Uitslagen gong wedstrijden Dayo A c? F Ha fijn... een borrel vanfloryn! Justus 1972 - Pagina 2 Donderdag 24 augustus 1972 - Pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER VOORLICHTING IN TILBURG NERGENS zult u zo'n mooie collectie 300 STUDENTEN GAAN ERAAN WERKEN Koryelseweg 44 kor Nieuwe opzet Het aanbod van de U.V.S.V. en het VIJFTIENDE BRABANTSE DAG IN HEEZE DOKTERS WEEKENDDIENST itsepleinl tilburg Nightclub Cabaret Dancing The Blue Note Politie-informatiebus 17, Goirle. 19. Tel. isiuei per stuk 50,- :men met Nieuwe Bosscheweg VELDHOVENRING 98 Brink. Tel. ‘itsepleinl tilburg Attraktie Vanaf heden is de ’snachts om 3 uurweer geopend. Heuvelstraat 50 Speeltuin Pr. Marijke bestaat 25 jaar zullen de prijzen u zo meevallen. Kleine kleedjes vanaf 12, Grote kleden direktie van het met op de enve- e' en een duide- a waarnaar men e Tilburg NTRUM ter ver- ne team een ZONDAGS GESLOTEN Kom eens kijken wat wij u te bieden hebben. We wonen tegenover het postkantoor. aantreffen, en NERGENS Trainingspakken daar zijn wij ’stark* In De indruk bestaat opleiding landelijk 50 voor Jredase- oi tot teksten ten zelfgemaakte jers op tl en met legeleiden. zal in de een am- waar G.G.D. en ten de werk- jst worden Nederland ’rijkste in de Tot 50% goedkoper dan overal elders OVERTUIGT U! Korvelseweg 44 i voor te leen ’ent. ij in (300 x 200) reeds voor 795, en verder vele speciale aanbiedingen. Dierenartsen Bosscheweg 110, Enschot. •1648. 1568. z van >s-Apoth., Zwartvenseweg 2. 189. Veemarktstraat 36-38 - Tilburg FLORYN-FLORYN-FLORYN-FLORYN-FLORYN-FLORYN-FLORYN g jevarieerde en ervullen. rtsep tstraat 72-74. Tel. open op t 6 uur en is van 11 tot 6 uur. Goirle Dr. Bosch Venneweg Tel. 04247-2134. 'ilburg Ie organisatie- lulp van kandidaat- te leveren aan dit uit ideeën over een >zet, die men wil van de sek, en is uiteraard door gevallen, ged urende ide men zich tot zijn Rasenberg, Tel. 04251-1 C. v. Pinxterer 105. Tel. 4355^ Dierenkliniek i 432867. iroductie cr hand gene aan einc [AVO en aan afzwaaien- lergebracht in leger op het ïreed schap et kasteel t< HULP NODIG Belt 0011 voor Brandweer, Politie. Autohulpdienst buitc uren tel. 432113. veek, de heer üjn prijzen al Evenals vor op het Oranje kampioenscha; De lengte van en door de vorm van de piste is het niet alleen een kwestie van pure kracht, maar ook van bochtentechniek en wed- strijdinzicht. politie jonge- >ben iet haar grote t is i der een irig jaar wordt er a.s. zondag ranjeplein gestreden om het chap rolschaatsen van Goirle. ran de baan is ca. 125 meter Davo startte het seizoen 1972-1973 igwedstrijd. Na speler en de liteindelijk als F. v. Erve uit de bus met 19 tslag punte De studenten worden ond< een tentenkamp van het kasteelterrein. Het geri deze werkweek krijgt het van een groot bedrijf. hten aan de endonek, Reit- eloppe de ver ities ter zake X), toestel 322, ergieke bestuur wist echter alle cheden te overwinnen en zo de kinderen uit de buurt zich Zondag 27 augustus Bij spoedeisende gevallen, g het weekend wendv u™ nu EIGEN huisarts! De zaterdag tuin achter 1 bachtendorp ruim dertig bant en België streerd. Met nu de Huub Musch Big Band, stop show brengt van Smartlap’. De Brabantse Dag zal worden besloten op zondag 3 september met een groot scheepse reuzenverbranding. ul V1eugde doet hier tudenten ’sinstituut dan i wellicht nuttig dat de adspirant ileiding gaat hij na zijl Agesteld. Tandart van Acker, Amarants 670860. Spreekuurtijden: zat. en zond, van 12.00 - 12.30 uur en van 17.30- 18.00 Tijdens de optocht zullen ’reuzen wagenspelen’ gehouden worden, ge schreven door Lea Smulders, Jan Naaij- kens, Anton van Oirschot en Jac Sinni- ge, en uitgevoerd door ensembles uit Heeze, St. Oedenrode, Haaren, Tilburg en Mierlo op praalwagens, die uiteraard ook in de stoet zullen meerijden. Het geheel zal feestelijk omlij; door muzikale groepen uit en België. Maar het belangt, stoet zijn natuurlijk de reuzen zelf. Enkele namen zijn van belang. Joosten, 426462. Kerssemakers, Wilhelminapark 28. Tel. 426632. Wandelbos Tel. 67148' NA'JOTd - NAHOTd - NAHOTd - NAHOTd - NAHOTd - NAHOTd - NAHO id Hilvarenbeek C. Meyer, Vrijthof 27, Hilvarenbeek. Tel. 04255-1335. Zaterdag 26 augustus Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! 1 genomen, g beginnen. Sa- :ollega’s, vrouwelijke, jke, begint het school- te gevallen intern). Hij technische zaken te leert auto- en motor- een auto te besturen, >nd- De politie-informatiebus van het Minis terie van Binnenlandse Zaken zal van half augustus tot eind september een aantal gemeenten bezoeken in de Zui delijke provincies van Nederland. In Tilburg zal de bus aanwezig zijn op het Stationsplein (pleintje bij de oprit naar le perron) op vrijdag 25 augustus a.s. van 11.00-20.00 uur. Functionarissen van de plaatselijke poli tiekorpsen zullen in deze informa tiebus mede aan de hand van het daarin opgesteld expositiemateriaal voorlich ting geven over de gemeentepolitie. Op 31 augustus a.s. zal het 25-jarig bestaan van de speeltuin Prinses Marijke gevierd worden met alle feestelijkheid, die dit heuglijke gebeuren vergt. Deze speeltuin was een van de eerste die in de stad in de jaren na de oorlog werden opgericht. Nu tegenwoordig de gemeen te op tal van plaatsen kinderspeelplaat sen opricht is het toch wel goed nog eens in de herinnering te roepen, dat deze speeltuin destijds tot stand is gekomen op initiatief van het buurt- - it zij ook door tantie is opge- veel tijd, kon Ëxtra aanbieding HELANCA trainingspakken mat 2 blazen KINDERMATEN maten 86 tot 98 17,95 maat 104 f 21,75 - maat 116 23,75 maat 128 f 25,75 - maat 140 f 27,75 maat 152 f 29,75 - maat 164 f 31,75 GROTE MATEN 4 36,50 - maat 5 ƒ39,50 6 ƒ42.50 SPORTAFDELING srhout; de reuzen van Dender- Genesiusrode; de reus ’Don >hore’ uit Hasselt (een van de zittende reuzen); de reus en srboer en-boerin) van Kruis- le grootste reus van Europa, rpijn’ uit Nieuwpoort (weegt is 12 meter hoog en wordt door 24 reuzendragers), de ilo; de reuzen ujt Wichelen; uit Vilvoor- senede. De organisatoren Bergen rit Den In Nederland beschikken 130 gemeenten over een gemeentelijk politiekorps. Tot deze gemeenten behoren zeer grote met politiekorpsen van enkele duizenden mensen, maar evenzeer gemeenten met een veel lagere korpssterkte. De mate, waarin door de korpsen moet worden voorzien in de aantrekking van nieuwe krachten is o.m. sterk afhankelijk van de grootte van het korps. Bij een klein korps is het veelal niet zo moeilijk een of twee vacatures te doen vervullen; voor de grote korpsen zoals bijvoorbeeld die van de grootste steden is het aantrekken van nieuw personeel een grote zorg. In het bijzonder de grote politiekorpsen zijn door de personeelsbe hoefte in de loop der jaren gekomen tot een meer systematische aanpak van de werving van personeel voor de politiedienst. De Brabantse Dag in Heeze is de langste dag in Brabant, want zij duurt drie weken. Het is wel een hele ontwikkeling in vijftien jaar tijd van een klein plaatselijk initiatief om wat meer toeristen te trekken naar een internationaal cultureel-volkenkundig gebeuren van de eerste rang. De Heezenaren, merendeels forenzen uit het naburige Eindhoven, zijn bijzonder trots op hun gemeente en beijveren zich voor en na om het recreatieve element in hun woonplaats naar vermogen te bevorderen. Heeze heeft fraaie omstreken en er wordt met succes naar gestreefd om de landelijke sfeer getrouw te bewaren. Waren in het verleden onder meer ’sprookjes, Jeroen Bosch, Pieter Brueghel, Bijgeloof en Scheld- en Spotuitdrukkingen onderwerp van de Brabantse Dagen, dit jaar is als centraal thema gekozen ’Reuzen uit België en Brabant’. Dit zal vooral blijken bij de grote optocht, die op zondag 27 augustus door de gemeente wordt gehouden, en waarin zo’n vijftig reuzen tussen de dichte hagen van toeschouwers zullen paraderen. Winkelen in de Heuvelstraat. De opge wekte dame, die wij op deze foto omcirkeld hebben zal zeker nog opge wekter worden als zij verneemt, dat zij aan ons bureau de volgende prijzen kan komen halen: ,10,- van De Koerier, een waardebon van f 10,- van Broer de Laat, een waardebon van het Finse Sauna Instituut, een waardebon van f 10,- van Chemisch Reinigen Gerrit de Beer, een geschenkbon van f 13,5C een Disco Foto van HIP-Foto, Br De winnaar van verleden wee Schrijver uit Goirle heeft zijn ontvangen. (Foto Van Aarle) Dubbel project Nemerlaer wordt voor de studenten een tweeledig projekt: het eerste bestaat uit het opknappen van het kasteel onder deskundige leiding, het effenen van de kasteellaan, het blootleggen van het middeleeuws binnenplein; het tweede projekt is het mede opzetten van een evenement, dat voor het publiek wordt georganiseerd ten bate van de opbouw. Het werken aan deze projekten zal gebeuren in groepen teneinde iedere kandidaat zoveel mogelijk te laten kennismaken met zijn medekandidaten, terwijl deze groepen zelf voortdurend van samenstelling veranderen en tevens ander werk krijgen. De optocht zal zowat 4 km lang zijn en het trekken zal ruim een uur duren. De gemeente wordt dan voor verkeer afge sloten, maar voor een geringe vergoe ding kunnen alle belangstellenden zich verzekeren van een goede plaats om het geheel aan te zien. Men kan eventueel van tevoren kaarten aanvragen aan het gemeentehuis. Tijdens de Brabantse Dag zal in het kasteel van Heeze een expositie worden gehouden van reuzen en reuzenzaken. Zaterdag en zondag a.s., 18 en 19 augustus wordt in Heeze een kunst markt gehouden rond het cultureel centrum ”t Scureken’. Daarbij treden gedurig poppenkasten, draaiorgels, fan fares, straatliedzangers en ballad eurs op. Verder treedt op zaterdag de Belgische volkskunstgroep ’t Kliekse op en zal vanaf de huifkar eigen liedjes en gehore brengen instrumenten be te situaties zelfstandig kan han- aij dient de vereiste tact in de publiek te kunnen moet een grote mate ig tonen. tot agent van 'even aan ing hebt is het bezit vierjarige gelijk te diploma sdagschool rist. Voor worden in staat zij over een >eschikken, die eacht voor het opleiding. Ongeveer driehonderd studenten - eerst van de Utrechtse Vrouwelijke Studen ten Vereniging U.V.S.V. en daarna van het Utrechtse Studenten Corps, U.S.C., zullen ruim een week lang, van 27 augustus tot en met 3 september a.s., mee werken aan de opbouw van kasteel Nemerlaer in Haaren, dat enkele jaren geleden door brand werd verwoest. Het kasteel wordt naar tekeningen van een bevriend architekt, Pieter Ghering uit Tilburg, geheel met eigen middelen en arbeid bij stukjes en beetjes weer jpgebouwd tot het art-house, dat het :ot aan de brand is geweest. Actie ’Moeders voor Moeders’ Mevr. Schalke-Otten, Ringbaan Oost 391, tel. 424693, Tilburg. Mevr. de. Bont-Rondema, Burg. v.d. Mortelplein 113, tel. 674969, Tilburg. Mevr. Wolfs-van Dommelen. Orion- straat 14, Dongen, tel. 3490. Mevr. Kuijsters-Verschuuren, Hoogeind- seweg 48, Goirle, tel. 1955. Mevr. v.d. Avoird, v. Rijckevorselstraat 15, Loon op Zand, tel. 254. Apothekers Nieuwlandstraat en zondag daarop het gemeentehuis worden ingericht, oude ambachten uit Bra- 7:ë zullen worden gedemon- muzikale medewerking van die een non ’Carnaval en U.S.C. om met beht leden een bijdrage werk kwam voort i nieuwe opz traditionele werkwee dankbaar aanvaard door de slotvoogd en zijn vrouw, Truusje en Anton van Oirschot. Men zocht een inspirerend projekt waaraan men min of meer zelfstandig in een meer creatieve sfeer bezig kan zijn. moeilijke delen, hf omgang met het opbrengen en hij van zelfbeheersing Voor de opleiding tot ogor.t v: wordt de voorkeur gegeven ai lui, die een MAVO-opleidin® gehad. Voor minderjarigen is van het diploma van een MAVO of van een daarmede stellen opleiding zoals het IVO-B, Middelbare Handelsd en andere, dan ook verei meerdeijarigen niet, zij gesteld te tonen, dat algemene ontwikkeling be voldoende kan worden geai met succes volgen van de oj Bloemenclub St. Franciscus organiseert op zaterdag 26 en 27 augustus, zoals elk jaar, weer haar tuindagen, dus op het hoogtepunt van het seizoen. Het is telkens weer voor de bloemenliefheb bers een lust voor het oog om te genieten van de unieke bloemen met hun vele kleurschakeringen. Talloze dahlia’s in allerlei soorten en kleuren kunt u zien en wat er op dit gebied met ijver en toewijding door de amateur-kwekers bereikt is. Het is voor de kenner van deze bloemen de moeite waard, maar ook hij of zij die alleen zo maar van bloemen zal er ongetwijfeld plezier aan beleven. Dit blijkt wel uit het elk jaar groter wordend aantal bezoekers. De bloementuin ligt aan de Paulus- straat, maar de ingang is aan de Groeseindstraat, door de grote poort van de fabriek van de Firma van Maren. U hoeft echt niet te zoeken, want vlaggen en bloemen, die de entree versieren wijzen u duidelijk de weg. Op het plateau van deze fabriek wordt een bloemenshow gehouden, bestaande uit een groot aantal door de leden met eigen gekweekte bloemen gemaakte bloemstukken. Opleiding De 130 Nederlandse gemeenten, welke gemeentepolitie hebben, beschikken thans ovër een 7-tal uitstekende insti tuten voor de opleiding van adspiranten van gemeentepolitie. In het algemeen duurt de opleiding van de adspirant 1 jaar. Als hij slaagt, wordt hij bevorderd tot agent en gaat hij de praktijk in met een mentor. Na circa een half jaar beëindigt hij zijn mentor- tijd en staat dan geheel zelfstandig voor zijn taak. Het politiewerk vergt veel van de agei Er wordt van hem verwacht, dat hij comité Trouwlaan, en dat het comité in eerste insta bouwd en uitgevoerd. Daar was werk mee gemoeid, zeker in de toen men nog maar niet overal aankomen. Het enet moeilijk! konden naar hartelust vermaken. Toen de nieu we wijk rond de generaal Smutslaan gebouwd werd en daar veel gezinnen kwamen wonen, was 1 staan van deze speeltuin met haar gn outillage bepaald een luxe. Dat sindsdien zo gebleven en in de loop jaren werd de speeltuin dan ook model voor de stad. Het zal dan ook bij het jubileum niet voor niets zijn, als het oorspronkelijke bestuur en met name de voorzitter de heer Klaassen mét dit feest van harte worden gelukgewenst. Konijnensport vereniging ’De Vriendschap’ Op zaterdag 26 augustus a.s. houdt bovengenoemde vereniging de jaarlijkse Jongedierendag in de zaal van café A. J. Heeren, Bredaseweg 177 te Tilburg. De keuring begint ’s morgens om 9 uur en de ingezonden dieren worden ge keurd door dhr. J. A. Haanegraaf uit Oss. Voor deze keuring zijn 90 dieren ingeschreven door 17 leden. De keuring is bedoeld als voorselectie voor de komende grote tentoonstellingen, waar onder een grote gecombineerde ten toonstelling in november a.s. met de zusterverenigingen ’De Tilburgse Hoen derclub’ en de ’Eerste Tilburgse Sier- duivenclub’ Iedereen is van harte wel kom tijdens de keuring en om 13.00 uur worden er 2 Jonge Polen (Dwerg konijnen) gratis verloot onder de aan wezigen beneden de 16 jaar. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur en inschrijven is nog mogelijk tot en met donderdag 24 augustus bij kapsa lon H. Uyens, v. Hogendorpplein en bij H. Elands, Oranjeplein 24 te Goirle. Het inschrijfgeld bedraagt, evenals vorig jaar, slechts f 0,50. met de traditionele gong-. 10 partijen voor iedere nodige blunders kwam ui eerste punten. Verdere uitslag 2. P. Móonen 17 punten; 3. A. Paulis- sen 16 punten; 4. J. v.d. Hooff 16 punten; 5. T. Vermeer 14 punten; 6. A. Donders 14 punten; 7. A. Smulders 14 punten; 8. F. v.d. Hoof 13 punten; 9. R. de Brouwer 13 punten; 10. P. Dekkers 12 punten; 11. J. Mutsaars 11 punten; 12. A. Koffijberg 11 punten; 13. R. Emmen 10 punten; 14. R. Trommelen 9 punten; 15. T. Schollen 9 punten; 16. H. Meijers 8 punten; 17 L. de Jong 8 punten; 18. Th. Paulissen 7 punten; 19. P. Maes 7 punten; 20. W. Staffhorst 7 punten; 21. P. Schuurkens 6 punten; 22. G. Peeters 6 punten; 23. H. Bertens 6 punten; 24. Tielemans 4 punten; 25. C. v.d. Bogert 3 punten. BONANZA EETHOEKEN KLEUREN: ROOD - GROEN - BRUIN Stoel of armstoel Naast de vereiste schoolopleiding wor den er uiteraard nog andere (benoe- mings) eisen gesteld. De toekomstige adspirant moet tenminste 17 jaar en mag ten hoogste 28 jaar oud zijn. Bij zeer geschikte kandidaten wordt, uiter aard na overleg met betrokkene (gezien zijn leeftijd kan hij verminderde promo tiekansen hebben), van de maximum leeftijdsgrens wel een ontheffing ver leend. Zijn lengte moet tenminste 1.70 m bedragen en als hij een bril draagt, mag deze niet te sterk zijn. Vanzelfsprekend is er voor de sollici tant een strenge medische keuring. Een ieder, die weet in welke omstandig heden een agent vaak zijn werk moet doen, beseft, dat een goede lichamelijke conditie onontbeerlijk is. Dan is er nog de psychologische test. Een uiterst belangrijk onderdeel van de selectie. Niet iedereen is geschikt voor dit beroep, dat is duidelijk. Daar het politieberoep nog een aantal bijzondere eisen stelt, kan de psychologische test aan het licht brengen, dat een candidaat niet aan deze bijzondere eisen kan voldoen. Heeft de candidaat al deze hindernissen op zijn weg naar de school dan gaat zijn opleiding men met zijn collega’s zowel als mannelijl leven (in de meeste krijgt een massa verwerken. Hij techniek, leert volgt de E.H.B.O.-lessen, leert mor op-mond-beademing en verdiept zich in de kennis van wapens, hij leert schieten en hij duikt in de wetboeken. Er is een veelheid van wetten, waarvan, hij het bestaan nauwelijks kent, maar waarvan hij de voornaamste regels in de dagelijk se praktijk van het vak moet kunnen hanteren. Van belang is ook de vorming op politie-administratief terrein. De sport neemt uiteraard een voorname plaats in, opdat hij zijn lichamelijke fithei(i .pp peil kan brengen en houden. De studie betekent voor de doorsnee- adspirant een jaar goed aanpakken. In het algemeen is het aantal afvallers niet groot, hetgeen erop kan wijzen, dat er met enthousiasme wordt gewerkt, al zal lang niet iedere adspirant zich elke dag opnieuw met vreugde aan de studie zetten. Hij doet hiermee niet onder voor de studenten op welk ander opleidingsinstituut dan ook. Het kan wellicht nuttig zijn erop te wijzen, dat de adspirant wanneer hij naar de opleiding gaat al weet in welke gemeente hij na zijn opleiding zal worden aange Wij noemen enkele namen: de reuskens van Borger' mond; St. Chrisopl weinige reuzin (eiet houtem; de ’Jan Turpijn’ uit Niet 700 kg is 12 meter getorst door 24 reuzet reuzen van Boxtel en Venl uit Wenduine; ui de en uit Asser hebben ook de reuzenheks van I op Zoom en de reus Knillus ui Bosch uitgenodigd. Tot dusver hebben zij nog niet definitief laten weten of de datum hen schikt. De reuzen zullen worden vergezeld door reuzendieren, muziek- en dans groepen, vendeliers en reuzengilden. Zo’n kleurrijk reuzenspektakel is in Nederland nog niet vertoond en zelfs in België, het land van optochten en stoeten, behoort een dergelijke produc tie tot de uitzondering. Met de uitkoop van deze reuzen (inclusief transport, verzekering, lonen voor de reuzendra gers en ontvangst van begeleiders) is een bedrag van plm. f 25.000,- gemoeid. Hieraan zijn enkele prijzen verbonden. Een aparte attraktie voor de bezoekers is het feit dat zij zelfs als jury mogen fungeren. Vorig jaar is dat een enorm succes gebleken en daarom wil men dat dit jaar weer herhalen. De tuin staat voor eenieder i zaterdag 26 augustus van 2 tot zondag 27 augustus Daarnaast zijn in den lande uit het overleg binnen groepen van gemeenten een aantal politie-opleidingsscholen ontstaan, welke in enkele gevallen zelf aan werving voor de gemeentepolitie doen en/of de werving van de bij deze scholen aangesloten gemeenten stimule ren of coördineren. Aangezien het er in 1965 al naar uitzag, dat de werfkracht van de drie grote steden niet voldoende was om met succes de bestaande tekorten te bestrij den, nam de Minister van Binnenlandse Zaken een aantal maatregelen om de werving van de drie grote steden te ondersteunen. Als uitvloeisel daarvan werkt thans het Bureau Personeelsvoorziening van de Hoofdafdeling Politie van genoemd Ministerie o.m. met betrekking tot de werving nauw met deze drie grote steden samen. Dit bureau plant in overleg de adverten tiecampagnes. Zo werd in 1970 voor het eerst een proef genomen met een tournee van een z.g. politie-informatiebus langs een 20 tal gemeenten. In deze bus werd het publiek voorlichting gegeven over de politietaken en het politieberoep. Tevens werd voor vertoning in de bioscopen een wervingsfilm gemaakt en werd de productie van folders en brochures ter hand genomen, bedoeld voor toezending aan eindexamencandi- daten van de MAVO en aan afzwaaien de militairen. Zeer belangrijk zijn de initiatieven welke vele plaatselijke korpsen nemen om de politie meer in de belangstelling te brengen. Daarbij wordt terecht ge poogd om de afstand politie-burgerij te verkleinen. Het wordt langzamerhand meer en meer een goede gewoonte bij de ope ning van een nieuw bureau van politie de burgerij uit te nodigen. Er zijn korpsen, die met een z.g. ’open huis’, een eigengemaakte tentoonstelling of met een speciale jeugddag bijzonder veel bijdragen tot het verstevigen van de relatie publiek-politie. Deze activiteiten zullen ontegenzegge- Hjk in de toekomst tot gevolg hebben dat velen de schroom om naar een politiefunctie te solliciteren, zullen la ten varen. Van belang zijn ook de contacten van plaatselijke politiefunctionarissen met scholen. Op een groot aantal scholen is de voorlichtingsman van het plaatselijke korps een geziene figuur geworden. Veelal krijgt hij de gelegenheid in het kader van het vak ’Maatschappijleer’ de taak van de politie in het staatsbestel toe te lichten. Voor de politie en de leerlingen een welkom en leerzaam contact. Er wordt thans naar wegen gezocht om de werving een nog sterkere impuls te geven dan tot nu toe het geval was. Er zijn daarom plannen in uitvoering om bij de gemeentepolitie te komen tot een landelijke coördinatie van de wea ving. In de toekomst zal grotere aandacht worden besteed aan de werving van adspirant-officieren, welke voor offi- ciersfuncties bij rijks- en gemeente politie aan de Nederlandse Politie Aca demie te Apeldoorn worden opgeleid. Alleen zij die een middelbare schoolop leiding hebben, komen voor deze oplei ding in aanmerking. dat deze zeer mooie te weinig bekend is.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 3