2 I PWI T TAC-team op 4 juni versterkt met internationale topspelers .v. jHTERSPDRÏ Noord-Brabant eerste provincie met contactgroep ziekenhuisraad Woorden van :en BEKENDMAKING Stichting Huis in de Bocht Ook in Noord-Brabant Stadswandelingen Hengelconcours voor invaliden Ir. P.B. van Gurp benoemd tot directeur Verkeersacademie kluif aan hebben PSV zal er een hele D.V.C. Elisabeth naar Engeland Jeugddrumband ’De Tirolers’ begonnen viering 20-jarig bestaan Bowling Club zoekt leden Expositie werkstukken Ns- en Nd- opleiding Sri^meerdem voorheen t/n de wereld te doen 1798 THORBECKE 1878 lt: FELS Jeugdcircus IL GRIGIO op verzoek wéér op de T.V. in het programma Stuif-es-uit van Thorbecke Donderdag 25 mei 1972 - pagina 7 1972 - pagina 6 DETILBURGSE KOERIER VOOR KONINGIN WILHELMINA FONDS RUBBER ZWEMVLIEZEN SNORKELS DUIKBRILLEN NOORD-BRABANT I Heuvelstraat 50 IEL’ ITO 2,— gezamenlijl bij Sterk veld Voor dei Eigen film pen bren Tilburgseweg 184 - Goirle rijke Met ingang van 5 juni a.s. zijn de bezoektijden op PAVILJOEN MOEDERVREUGD vastgesteld als volgt: Dagelijks van 14.00-15.00 uur 18.15-19.15 uur Mogelijkheid tot inschrijving voor opname alleen op dinsdag en donderdag van 14.30-16.00 u. heeft het gezelsch: ;se avond verzorgd i. Dicht model maten zusters lar enkele 30-33 34-35 36-37 38-39 40-41 42-43 het eerste ie roos ge- HET NEDERLANDS TEXTIELMUSEUM tie 'ook ren, e Inmi< aar. Belt of ledig geïnfor- Zoom c so m iet *1 Thorbecke ;n aan de mi- Zaken, Mr. de H. IING iur 1. Sluis king ”*r j de tekst op de film die eveneens )or Jan Jaspers besproken zal worden. □rdij b.v. ing van provin- rd-Brabant zijn Brabantse contactgroep als ^commissie van hij reeds in een anfronteerd met i leerplan van de Tijdens de ensemble ’Cor onder leidir Vugts. Di Oostenrr' wezigen minale Oostenr het opt de Oost dirige Oostt zigen en kun- expositie zal lestukken uit- De heren 2 draaid. Wai start die we de laatste maan maandenlang 1 meer verloren’. ibleem van buitenland- pan, heeft hij jarticulier- en tudeerd. De naam: likt is. l het in ireau tng I /ARENHUIS I JFFELS I ‘t hart van Tilburg) I Hingen voor I idschap 04250-22854 I elen 04250-20098J 4” legd op het renovatieprot stadswijken. Via een aantal t se reizen, waaronder Japan het samenspel tussen parti openbaar vervoer nader besti nieuwe directeur is docent aan de Aca demie voor Bouwkunst in Amsterdam en aan de cursus Verkeerskunde van de H.T.S. in Utrecht. juli, 29 en laaren 3 km van :Jens elke voorstel- 200 bezoekers op piste. Inlichtin- ren (N.Br.). tel. f 7,50 f 7,95 f 8,50 f 8,95 f 9,75 10,50 v.a. 3,50 v.a. 3,90 j niet met ons ge- rien van de slechte draaien we bben al sdstrijd feng ken bij c aantal Nt westen, f OP stad waar 5 jaren werk jaar geleden gewerkt aan de vormii In de provincie Noon vorderd, dat de ?rd. psychiatrische zi :ingen voor zwakzini shuizen). Sinds 1971 in het teken van de vlag van de die aan de grote voetbalwed- ina Fonds op zondag 4 juni in ;aat worden, heeft jrsverenigingen ge- aggen zullen dank zij de Jchouwburg- provincie istellingen iden, na- ziekenhuizen fchiatrische insti- en 26 verpleeg- Er is een in- indhoven, Den Roosendaal), samenwerken. gezet bestem- jenot en leef- woon- eet- me garage mer met dub- »r van 40 m2. jr. Handweefwerk en len worden afgewis- iméwerk rp, in 1938 in Bergen op is reeds bij het (middel- werkzaam geweest alvo- docto- Hoge- bij een ‘legenheid g Vriende- Knng vusienrijK, en ue neer v. ivieewisse vuiiiauuuaii van ue Stichting Jeugdbelangen Koningshoeve te onderscheiden met het ere-lidmaat- schap van jeugddrumband ’De Tirolers’. De heer van Gun Zoom geboren, i baar) onderwijs werkzaam gewe rens hij, na het behalen van zijn raalexamen aan de Technische school in Delft, in dienst trad bij ingenieursbureau. Per 15 juni benoemd ir. september van dit jaar van start gaat, is de eerste Euro1 beroepsopleiding in het verkeer. Het nieuwe onderwijs., samenwerken met de hogescholen van Eindhoven, Tilbui van welke instituten een hoogleraar in het bestuur van c zitting heeft. Ook zijn besprekingen gaande om met Belgische onderwijsinstellingen tot een samenwerkingsvorm te komen. Vrijdag vertrekt D.V.C. Elisabeth voor 4 dagen naar Engeland, om daar te gaan voetballen. Dit is mogelijk gemaakt door de K.N.V.B. met medewerking van Euro Sporting. Het gezelschap (hoofdzakelijk van het ziekenhuis) speelt daar wedstrijden. D.V.C. Elisabeth organiseert zelf ook weer haar jaarlijks toernooi op 5 augus tus. Het Damesvoetbal komt er steeds beter in en als u er eens van wilt genieten, dan kunt u iedere woensdagavond vanaf 7 uur terecht op het ’Ons-Vios Terrein’ aan de Nieuwe Goirleseweg. Daar orga niseert D.V.C. Elisabeth een nederlaag toernooi dat duurt tot 16 augustus. Zaanlands stikwerk en kan- leel uitmaken van deze ten- opgebouwd wordt uit iet jaar- en examenwerk van deze toekomstige leraressen stofver- sieren. De tentoonstelling zal te bezoeken zijn tot zondag 25 juni a.s. tijdens de navol gende openingstijden: ma t/m vr van 10.00 tot 12.00 en 14.00 tot 17.00 uur za en zo van 14.00 tot 17.00 uur ma av van 19.00 tot 22.00 uur. ags uur I De in blauw en zwart uitgevoerde Thor- beckezegel zal tot en met 1 juli - en daarna zoveel langer als de voorraad strekt - op alle Nederlandse postinrich- tingen verkrijgbaar zijn. De geldigheids termijn voor de frankering is onbe paald. Bijgaande foto werd gemaakt van het goedgekeurde ontwerp. lelijk ini tegen -Ajax trainer Het jeugdprogramma Stuif-es-in van de AVRO-Televisie besluit het seizoen 1972 met een Stuif-es-uit. Hierin treden op verzoek van de kinderen uit Neder land uitsluitend nummers op die tot de beste van het afgelopen seizoen worden gerekend. Zo koos de Nederlandse jeugd wéér voor het bekende jeugd circus II GRIGIO uit Haaren (N.Br.), dat het bijzonder eervol vindt om op zaterdagmiddag 27 mei a.s. in Stuif-es- uit weer voor de televisie te mogen op treden, begeleid door het eigen circus- Het ziekenhuiswezen in de j Noord-Brabant omvat 85 ins met in totaal ruim 21.000 bedt melijk 27 algemene (8.100 bedden), 31 psyc tuten (10.700 bedden) tehuizen (2.400 bedden), deling in vijf regio’s (Ein Bosch, Tilburg, Breda, waarin alle categorieën Uit elke regio wordt per sectie een lid en een plaatsvervanger afgevaardigd naar de provinciale contactgroep, die derhalve 15 leden en 15 plaatsvervan gers telt. In Nederland zijn ongeveer 700 zieken huizen (algemene en categorale zieken huizen, psychiatrische ziekenhuizen en inrichtingen voor zwakzinnigen, ver pleegtehuizen). Sinds 1971 zijn de zie- Op 11 juni Tilburg hun hengelsport, voor invalide cours geor waarbij ge deelnemers een henj toezicht krijgen. He. anderhalf uur van 9 tot 11.30 uur waarna de prijsuitreiking volgt bij Dré Meulenbroek in ’Casino’. Er zijn prach tige prijzen te winnen en ook een wis- selbeker. Gegadigden kunnen zich opge ven bij J. van Oudheusden, Wijnruitweg 7, C. Kuypers, Perosistraat 191 en P. van den Dries, Leo XHI-straat 14. Het inschrijvingsgeld bedraagt twee gulden. De deelnemers worden verzocht zoveel mogelijk op eigen gelegenheid naar de Piushaven te komen, maar als dit moei lijkheden geeft zal de ANIB zijn best doen daarin te voorzien. In de komende zomervakantie geeft IL GRIGIO weer 3 uren durende voorstel lingen van 8 t/m 23 juli, 29 en 30 juli in de circushal van Haaren 3 km Oisterwijk) waar tijder ling plaats is voor 12C hoge tribunes rond de i gen IL GRIGIO, Haarer 04117-215 en 724. Voor TAC zelf, dat met dit evenement toch wel een zeer aparte dag in zijn voetbal-historie beleeft, zal de Kempi- sche Smal Filmclub uit Turnhout een documentaire smalfilm maken. Vijf Turnhoutse smalfilmers zullen de hoog tepunten van de dag op kleurenfilm vastleggen. Aan de geluidsmontage zal meegewerkt worden door Jan Jaspers, die daarmee twee vliegen in een klap slaat. Zijn geluidsreportage zal dienen voor uitzending op het nieuwe net van Radio Elisabeth en tevens als illustratie Jeugddrumband ’De Tirolers’ heeft vrijdagavond een begin gemaakt met de viering van haar 20 jarig bestaan met een echte Oostenrijkse avond. Hiervoor was speciaal uitgenodigd de Volkstanz und Singgruppe ’Rosengarten’ uit Bregenz am Bodensee bestaande uit 25 personen. Reeds donderdagmiddag arriveerde het Oostenrijkse gezelschap bij café ’Jeruzalem’, waar de jeugddrumband klaar stond om haar Oostenrijkse gasten muzikaal te verwelkomen. Daarna werden allen ondergebracht bij de gastgezinnen voor 2 dagen wat voor zowel de Oostenrijkers als de Tilburgers twee geweldige feestdagen zijn geworden. Om zes uur bood de drumband zijn gasten een gezamenlijk diner aan, waarna zij weer vertrokken naar Waalwijk voor verzorging van een Oostenrijkse avond in de zaal van het cultureel centrum. Vrijdagmiddag heeft het gezelschap Rotterdam bezocht en ’s avonds een Oostenrijkse avond verzorgd in café ’Jeruzalem’ voor leden, ouders en genodigden van de drumband. Voordat het programma begon sprak de heer C. v.d. Laak allen een hartelijk welkom toe en nam voorzitter P. v. Driel even de gel om de heren H. J. J. van krieken, voorzitter van de Stichting kring Oostenrijk, en dé heer C. Meewisse contactman van de spelers betekent deze toe- otmogendheden, dat hun ie streng geselecteerd zal op de besten uit hun betekent deze ontwik - Van woensdag 31 mei a.s. zal in het Nederlands Textielmuseum een ten toonstelling gehouden worden van het werk van leerlingen van de Ns- en Nd- opleiding van de St. Dionysiusscholen- gemeenschap te Tilburg. Een belangrijk deel van de e zijn samengesteld uit werks gevoerd binnen het kader van de textie le werkvormen. Er zal Egyptisch vlechten te zien zijn naast Perzisch ajour tapisseriewerk zulle seld door merklappen en macrar in moderne vormen. Patch-work, 7 ten zullen d< toonstelling die een keuze van he beeld is gebannen. De rondwandeling door de veste onder VVV-leiding vindt elke zondagmiddag plaats te 14.30 uur in de maanden mei, juni en september. En eventueel groepen op aanvraag. Ver trek vanaf het Stadhuis. - bevorderen van de samenwerking in de provincie, zowel binnen de zie kenhuiswereld als met de totale ge zondheidszorg; - vanuit de ziekenhuizen in de provin cie mee werken aan het nationale zie- kenhuisbeleid; - de ziekenhuizen vert in het contact met overheid, i uitvoering voorzienin; Als lid van de Leerplans de Verkeersacademie is h vroegtijdig stadium gecoii de samenstelling van het 1 Verkeersacademie. De heer van Gurp is getrouwd en heeft twee kinderen. De overhandiging zal plaatsvinden bin nen het kader van de nationale Thor- beckeherdenking welke zich op deze dag zal afspelen in Leiden, de de befaamde staatsman vele j- zaam was en waar hij 100 ja» overleed. Vele publiciteitsorganen hebben even eens hun plaatsen voor 4 juni gereser veerd. Onder hen bevinden zich verslag gevers van een groot aantal landelijke dagbladen, regionale perscombinaties en ook KRO-televisie. Momenteel is hij als stafmedewerker verbonden aan het Adviesbüro voor Verkeersordening Goudappel Cof- te Deventer en als zodanig betrok- de verkeersadvisering van, een ■Jederlandse steden en stadsge- Naast de begeleiding van een aantal verkeers- en vervoersstudies heeft de heer van Gurp zich speciaal toege- programma bracht de m in een echte Oosten- isengarten’ bracht lederen, citermuziek hack-brett (instrument dat jaar oud is) door de familie erder kreeg men voorgescho- iplattner in vele variaties jodelen. Meisteijodlerin bracht de aanwezigen in verrukking door haar zeer gave dige jodt Vanf begin volgende week zal Tilburg kankerbestrijding staan. De laatste dagen strijd ten bate van het Koningin Wilhelmii het stadion aan de Nieuwe Goirlese weg gespeeld gat het KWF de medewerking van belangrijke winkeliers kregen om ongeveer 800 KWF-vlaggen te plaatsen. Deze vlai voor het nuttige doel van de actie kunnen demonstreren, medewerking van de winkeliersverenigingen Heuvelstraat, S< ring en Korvelseweg. De grote vlag met de bekende krab, die al enige tijd boven het VVV-kantoor wappert (het centrale adres voor de voorverkoop), zal ook vanaf de kerktoren van het Heike wapperen, van de grote mast bij de schouwburg en boven op de Watertoren. Ook op de Westermarkt hebben een groot aantal winkeliers medewerking aan het Koningin Wilhelmina Fonds toegezegd. Voor de TAC-sf vloed van grootn eigen deputatie s moeten worden elftal. Voor PSV keling eveneens dat zij goed voor de dag zullen moeten komen, willen zij niet tenonder gaan tegen het door dr. Fahrdronc gecoachte KWF/TAC-team. Secretaris/manager Van Gelder van PSV zei: ’Wij komen met ons sterkste elftal, dit wil zeggen het eerste elftal in de sterkste bezetting die we kunnen vin den. Dat betekent dat we op 4 juni waarschijnlijk ook onze nieuwe aanko pen voor het eerst op het veld zullen brengen. zijn nog int afgezi dit jaar hadden, taanden goed. We hebt geen enkele wed izen vertegenwoordigen de provinciale vooral met het oog op de van de wet ziekenhuis- lingen. De jeugddrumband had bij feestgebeuren midden in dt schoten en werkelijk twee echte Oos tenrijkse feestdagen meegemaakt. Zaterdag 3 juni zal jeugddrumband ’De Tirolers’ de officiële feestdag herden ken met een receptie in café ’Jeruza lem’ tussen 3 en 4.30 uur. Het bestuur hoopt vele bekenden van de drumband te mogen begroeten. Daarna wordt ei) in parochiekerk van Koningshoeve een Mis opgedragen namens de drum band met medewerking van het jeugd- ensemble ’Con Amore’. Deze begint om 18.30 uur. orkest van het jeugdcircus, bestaande uit 18 jongens en meisjes. Tijdens het koorddansen worden staal tjes getoond als spagaat op de draad, met naaldhakken, op spitzen en op klompen over de draad in Brabantse klederdracht. Het programma wordt be sloten met het koorddansen van een paard. Prestaties die niet onder doen voor die van beroepsartiesten en die met zo’n vanzelfsprekend jeugdig ge mak worden verricht, dat men bijna de vele oefeningen, die nodig waren om dit hoge peil te bereiken, zou vergeten. ciale contactgroep, omdat het werkings gebied van een ziekenhuis - en zeker van een samenwerkingsverband - niet altijd ophoudt bij de provinciegrens. Ook kan het zijn dat in een bepaald geval één contactgroep voor meer pro vincies wordt samengesteld. Met name in de noordelijke provincies gaat de ontwikkeling in die richting. De taken van de provinciale contact groepen zijn, in grote trekken, de vol gende: ïgenen onder u, die eens de benen willen strekken en tevens willen genieten van het stedeschoon, dat in een aantal Brabantse plaatsen bewaard is gebleven, bestaat voldoende gelegenheid om een stadswandeling te maken. Zo worden in Den Bosch van 22 juni tot en met 10 augustus iedere donderdagmiddag onder leiding van een VVV-hostess rondwandelingen georganiseerd. Tijdens deze wandelingen wordt o.m. een bezoek ge bracht aan de St. Janskathedraal, Museumke De Brabantse Poffer, het stadhuis, een koperslager en in de stadsherberg ’t Pumpke wordt een kopje koffie gedronken met een Bossche bol. Deze stadswandeling start om 14.30 uur vanaf het VVV-huis aan de Markt 77. De kosten voor deelname bedragen f. 4,00 p.p. Groepen worden verzocht vooraf bericht te geven over hun komst. Zoals deze Tilburgse winkeliers in aan sluiting op onze publicatie over de actie van het Koningin Wilhelmina Fonds hebben gereageerd, zo zijn ook uit aller lei plaatsen en van velerlei instellingen reacties binnengekomen. Veel autoritei ten, die naar de wedstrijd willen gaan om deze unieke voetbalshow te zien, hebben het voorbeeld van Burgemeester Becht gevolgd en kopen hun toegangs bewijs: Wethouder De Groot (sport zaken) evenzeer als voorzitter Schütten- helm (KWF/NOS). kunnen alle invaliden van hart ophalen aan de edele want de ANIB, de bond len, heeft een hengelcon- jrganiseerd aan de Piushaven, gezorgd zal worden, dat alle ingei, instructies en Iet concours duurt Op de zegel, een tekstzegel in de waar de van 30 cent, ontworpen door de kunstenaar G. Noordzij uit Tuil, komen de woorden voor ’Er is meer dan voor heen in de wereld te doen’, een uitdruk- -g uit de door Thorbecke in 1844 tgesproken rede ’Over het hedendaag- Staatsburgerschap’ In Bergen op Zoom organiseert de VVV Bergen op Zoom iedere dinsdag in de periode 13 juni t/m 8 augustus een stadsrondwandeling, die u laat kennis maken met het vele fraais uit de historie van Bergen op Zoom. De ten bedragen voor volwassenen f. 1,00 en voor kinderen f. 0,50; groepen f. 0,80 p.p. (entree Markiezenhof inbe grepen.) Vertrek steeds te 14.00 uur vanaf het verkeersbureau VVV aan de Grote Markt. Groepen ook op afspraak. Het stadje Heusden aan de Maas is zon der meer een bezoek waard. De stads wallen en ravelijnen van het oude vestingstadje dateren uit 1581. Heusden is al jaren doende met een bijzonder omvangrijke restauratie, niet van enkele panden, maar van de gehele stad. Het resultaat mag er zijn, de oude gevels stralen weer als in hun glorietijd, overal zijn oude uithangborden in ere hersteld, terwijl de neonreklame uit het stads in aanwezigheid van vele genodigden zal Drs. Ph. Leenman dan optredend als directeur-generaal der PTT, op 2 juni a.s. het eerste exemplaar van de bijzon dere postzegel, uitgegeven ter herden king van de Nederlandse staatsman en geleerde Johan Rudolph (1798-1872), overhandigen nister van Binnenlandse W. J. Geertsema. Inmiddels is de bezetting op het voet balveld steeds sterker geworden. Behal ve Cruyff, Keyzer en Eddy Pieters Graafland waarvan de komst reeds bekenwas, zal nu Wim van Hanegem de plaats van Di Stefano innemen, omdat deze laatste als trainer van Valencia in de Spaanse beker-competitie meer suc ces heeft geboekt dan hij durfde ver wachten. Valencia heeft namelijk de finale gehaald en moet op 4 jui het Barcelona van oud-Z Michels uitkomen. Maar behalve deze voetballers is het speciale KWF/TAC-team nog verdei versterkt: Schrijvers (NAC) doi Senders (Eindhoven) komt terrein nog eens bespelen en Vriens is zo enthousiast gew< hij mee wil spelen in de wedst juni. pauze trad het jeugd- >n Amore’ uit Tilburg op iding van de dirigent de heer )it ensemble bracht zowel de nrijkse gasten als de andere aan- sn in verrukking door het feno- uitvoeren van de aangepaste irijkse en Hollandse liederen. Na itreden van ’Con Amore’ waren stenrijkse gasten zo verrast dat dé dirigent namens het ensemble van de Oostenrijkse groep ’Rosengarten’ het ere-teken van het Klostertal werd opge speld onder aanbieding van een fles wijn. Tevens nodigde de Oostenrijkse leider van verkehrsamt Klostertal het jeugdensemble ’Con Amore’ uit voor een optreden in hun land n.l. in het Klostertal. Hiervan zal t.z.t. het ensemble graag gebruik maken. De Oostenrijkse avond eindigde in de kleine uurtjes niet voordat ook de be stuursleden van de jeugddrumband ’Dé Tirolers’ onderscheiden werden met het ere-teken van het Klostertal. Zaterdag morgen vertrok de Volkstanz und Sing gruppe ’Rosengarten’ weer uit Tilburg nadat bestuur gastgezinnen alsmede de stichting vriendenkring Oostenrijk uit Tilburg veel woorden van dank en grote waardering kregen te verwerken als mede een muzikale afscheidshulde, waardoor er tussen Tilburg en Oosten rijk een vriendschapsband geboren werd die werkelijk geen grenzen meer kende, In Breda organiseert de VVV Breda de z.g. ’Historische Kilometer’, een wande ling onder leiding van een VVV-hostess langs de bezienswaardige gebouwen van Breda. Bezocht worden o.m. het Kas teel van Breda, de Grote Kerk, en het Begijnhof (met de enige begijnen in Nederland). De wandeling wordt gehou den op alle zaterdagen van 3 juni t/m 9 september (m.u.v. de zaterdagen 1 en 8 juli) en dagelijks in de periode 10 juli t/m 5 augustus (behalve op zondagen). Het vertrekpunt is de VVV Breda, Wil- lemstraat 17. Het tijdstip van vertrek is 10.30 uur. De kosten bedragen voor volwassenen fi-1,25, voor kinderen f. 0,75 en voor groepen vanaf 20 perso nen f. 1,00. doet mee, zijn oude ook Henk vorden dat strijd van 4 kenhuizen verenigd in de Nationale Zie kenhuisraad (NZR). Door de oprichting van de NZR, ontstaan uit een twaalftal organisaties, is de topstructuur van de Nederlandse ziekenhuiswereld in grote lijnen geregeld. Nationaal gezien werkt de ziekenhuiswereld nu vanuit één adres (het Ziekenhuiscentrum in Utrecht, waar het bureau van de NZR is gevestigd), er is één wetenschappelijk instituut (het Nationaal Ziekenhuis instituut) en één landelijk ziekenhuis tijdschrift (Het Ziekenhuis). De schaalvergroting heeft ook nadelen. Vele contacten uit de oude organisaties zijn weggevallen en het onderhouden van een goede communicatie tussen 700 leden onderling en tussen de leden en het nationale bureau is geen eenvou dige opgave. Een zekere onderverdeling vindt vanzelf al plaats, omdat de leden zijn gegroepeerd in drie secties: de sec tie algemene ziekenhuizen, die mede de categorale- ziekenhuizen omvat, de sec- psychiatrische instituten, waartoe de zwakzinnigeninrichtingen beho- en de sectie verpleegtehuizen. liddels zijn talrijke regionale samen werkingsverbanden tussen ziekenhuizen ontstaan. Het gaat er nu om, een han teerbare methode te vinden om het in dividuele ziekenhuis concreet te betrek ken bij het nationale ziekenhuisbeleid. Daarvoor is nu de provinciale indeling gekozen, vooral omdat de provincies in de wetgeving een belangrijke rol spelen. Voor het nationale ziekenhuisplan dat op grond van de wet ziekenhuisvoor zieningen moet worden opgesteld, zul len de provinciale overheden ieder hun bijdrage moeten leveren. Bij de vorming van provinciale contact groepen wordt zoveel mogelijk uitge gaan van de al bestaande samenwer kingsvormen in de regio. Daarbij kan het voorkomen dat een ziekenhuis be trokken wordt bii meer dan één provin- Sinds 18 april is de Tilburgse Bowling Club opgericht, die thans reeds 27 le den telt en uiteraard traint in het Bowling Paleis aan de Zuid Oosterstr. Vooralsnog speelt de club in vijf teams, dames- én herenleden, maar naarmate er meer aanmeldingen komen, wordt het aantal teams uiteraard uitgebreid. Bowling is een plezierige maar moeilijke sport, en er is dnan ook veel training nodig om het tot iets te brengen. De Tilburgse Bowling Club is voornemens een interne competitie te spelen om te komen tot de selectie van één team dat dan in het najaar zal uitkomen in de Nederlandse Bowling Bond. Maar eerst zal er begin juni een openbare wedstrijd worden gehouden waarvoor elke be langstellende zich kan aanmelden aan de couter van het Bowling Paleis. Deze wedstrijd wordt verspeeld zonder han dicaps, zodat iedere deelnemer voor de naakte waarheid komt te staan. Men sen, die dan belang blijken te stellen in de bowlingsport kunnen zich dan voor de vereniging opgeven. De trainings- avonden vallen op dinsdag maar als de toeloop groot is kunnen er meer avon den gereserveerd worden. Intussen be staan er ook plannen om op de zater dagen van twee tot drie een vrij uur te organiseren op de bowlingbanen, waar in de Tilburgse jeugd gratis zijn krach ten op de sport zal kunnen botvieren. Maar dat moet eerst nog geregeld wor den. Het ziet ernaar uit, dat de Tilburg-- se Bowling Club, die zich in september zal aansluiten bij de landelijke bond, min of meer vanzelf zich zal ontwikke len tot de Tilburgse bond, dus gegadig den zullen er wijs aan doen zich met hem in verbinding te sttilen. Op dinsdag 30 mei 1972 om 16.00 uur wordt in de ontvangstzaal van het Provinciehuis te ’s-Hertogenbosch de Contactgroep Noord-Brabant van de Nationale Ziekenhuisraad geïnstalleerd. De installatie zal wor den verricht door de voorzitter van de NZR, prof. mr. J. Th. M. de Vreeze. Momenteel wordt in het hele land ciale contactgroepen van de NZR. de ziekenhuizen nu zover gev< eerste kan worden geinstalleer Na de installatietoespraak door prof. De Vreeze zal de voorzitter van de Contactgroep Noord-Brabant de heer M. C. de Haan, directeur- geneesheer van het Diakonessenhuis te Eindhoven, het woord voeren. 1972 is tot directeur van de Verkeersacademie in Tilburg P. B. van Gurp uit Deventer. De Verkeersacademie die in -- 17 ropese hogere jsinstituut zal urg en Delft, de academie gaat Het Een volle zaal heeft daarna de gehele avond genoten van het optreden van de Volkstanz und Singgruppe ’Rosengar- tenl ,?n het Tilburgse jeugdensemble Hun afwisselend prr“ gehele zaal meteen u, rijkse sfeer. ’Ros< Oostenrijkse volksliec alsmede 1 reeds 400 Wieser. Vei teld het schuj alsmede het Erika Wieser 1 :ing d„. lelnummers.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 9