OBBENS n T ft i Ri deert: Jeugddrumband ’De Tirolers’ viert 20-jarig bestaan met feestelijk programma Tilburg Noord kreeg er een aantal nieuwe straatnamen bij ijkt.” iHTERSPDw 5.- Tilburgse Stadsschouwburg gaat samenwerken met de wijkraden OPHEFFINGS-UITVERKOOP huishoudelijke afdeling kortingen tot 50% Sportkalender mei 1972 van JGKAP EN TV w JPS Junioren- toernooi ’Ballade’ won tweede prijs in Neerpelt Filmavond Vereniging Duitse Herder Willem II- Eindhoven TOYOTA Crown 2000 4 cylinder, 1994 cc, 106 pk Bikini’s Badpakken K TOYOTA Celica1600ST Speciale voorstellingen ’Promotie promotie’ DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 4 mei 1972 - pagina 13 mei 1972 - pagina 12 van onze PIUSPLEIN 2 Vergunning K.v.K. 7 mei 8 mei Te KADO- jusregeling gebruik échte BOETIEK jecii Porselein SMEED WERK vragen wij een BEZORGER kNCIERING OOK ENKELE WIJZIGINGEN 1 INDOLA Heuvelstraat 105 Tilburg JS j Fr. v.d. Aa, Nieuwstraat 260. Ook in Heuvelstraat 50 n TIVOLI BOETIEK CENTRUM VRIJ TOEGANG cojj) Wegens uitbreiding van ons assortiment met modern-luxe artikelen, kleinmeubelen en verlichting, en wegens plaatsgebrek van onze reeds bestaande collectie geschenkartikelen houden wij een De grootste speciaalzaak van het zuiden. BRIEVEN VAN LEZERS Ballroomavond ’De Grasschoppers’ Tilburgs Studenten Orkest in ’De Goede Herder’ EEN GASTVRIJE MODEWINKEL Voor de wijk Nieuwe Bosscheweg Aanmelden aan ons kantoor N.S.-plein 14 ld f 2279,- ervarir leden c Stu- loede aniseren g ie Duitse ver- ister- schijfremmen vóór rembekrachtiger en remkrachtbegrenzer doerstatief 5,90 Suède en Nappa HERENKLEDING zijn wij enorm gesorteerd. Donders-de Wit '2 K 964 onder inruil Droogkappen Centrifuges m volstaat een dat Nog I bovenliggende nokkenas.,145 km Zeer aantrekkelijke geschenken KOPER en TIN Dit is op de eerste plaats te danken aan de voortreffelijke leiding van Mej. Thea van Elk. Deze prestatie moet vervolgens bezien worden in het licht van het feit dat het koor slechts een viertal maan den geleden is opgericht. lopende at, noor- oost- ’arderobe. Promotie’ gereserveerd Noord, op de bewoners lan de beurt, 194 I 14293 I Donderdag drumband be welke 2 d bij de ledei p de eerste plaat treffelijke leiding. prestatie moet verve n in het licht van he Zondag drumbar mde s en tot de Britten- jrip van een in ;en in westelijke 'n eindeloze nieuwe kollektie renlaan. De stras laan, ooste. uidwaart" Grote sortering OIRSCHOTSE OUD HOLLANDSE EETKAMERS bij diverse hebben ge- :hting Welzijn Heikant houdt 9 mei om acht uur in de a school Ter Linde in de open vergadering. I >p die avond de jaarvi en ook de verschi WELKOM BIJ JACQUELINE JACQUELINE IS NIEUW FRAAIE KOLLEKTIE EIKEN SALONKASTEN TEGEN ZEER AANTREKKELIJKE PRIJZEN TIVOLISTRAAT 51-53 TILBURG - TEL 23476 (tegenover garage Lepelaers) 27/28 mei Eginhar 28 mei linge en ïhouden Verlichting enz. enz. Postelse Hoeflaan: Start 21 Tilburgse Stichting Wandelsport Tilburg Jun. 18.0 De speciaalzaak met de grootste sortering L een van de vele modellen van Toyota, met reden de beat verkochte Japanse automobiel. Autobedrijf AUTONOVA b.v. Bredaseweg 85-87 flSSu 04250-31720-Tilburg \Zy Wenen om deze gehele reis vast te leggen. Het zal een geweldige ervaring zijn voor de meeste drumbandleden daar zij nog nooit echt in Oostenrijk zijn geweest. eft een bel, die hij rt. Hilda nieuwe ordijnen tide oom Joep erbij. gebleven. Zij verleend aan zijn de Tirolers Je drumband zijn aan de tirolerfeesten welke georganiseerd worden door ng Vriendenkring Oostenrijk te Tilburg. Vanuit deze met muziek gezelschappen uit Oostenrijk is het idee >erd om de drumband een tournee door het echte Tirool te laten Reeds 20 jaar hebben ’De Tirolers’ door hun Oostenrijke enz. ook Oostenrijk gediend en dit stelt men zonder meer ;r op prijs. 29 mei/ 1 juni rand, in december ele accommodatie litse Herders verlo- emelvaarts- ing J.P.S. zijn >r A-, B- en rnooi be- Deze reis is spei uitgewerkt door de kring Oostenrijk te Tilbi ’De Tirolers’ een gewek" king hebben opgeboui heer v. Krieken van gen heeft reeds diverse reize Sedert 1 mei gelden in Tilburg Noord een aantal nieuwe straatnamen. Deze namen zijn door Burgemeester en Wet houders vastgesteld op advies van de Commissie van Bijstand voor het bedrijf der Publieke Werken en betekenen de 59ste aanvulling van het straatnamen besluit 1926. Voorts zijn er een aantal omschrijvingen van straten gewijzigd en wordt een drietal van de lijst afgevoerd. De nieuwe namen betreffen: 18 juni 1972 organiseert de md een jeugddrumband con cours alsmede een show-mars wedstrijd. Deze muzikale evenementen worden gehouden op het Lourdesplein (Koningshoeve) en diverse jeugddrum bands hebbèn reeds hun medewerking toegezegd. Er komen korpsen uit Bra bant, Zeeland en Limburg bij elkaar en inds steunden itiatief van ’De Tirolers’ eens een geweldige lag te organiseren. louden op het aningshoeve) en diverse j ids hebbèn reeds hun me ïzegd. Er komen korp" oam, Zeeland en Limburg ook de Tilburgse drumband, dit prachtige init om in Tilburg jeugddrumband dl lopende oostelijk van zuidwaarts met inbegrip ■g doodlo- westelijke 1. Sullivandreef, De straat, vanaf de Sweelincklaan, de van Vollenhovenstraat, tot de Brittendreef, zulks rr van drie in oostelijke richting pende straatjes en twee in w richting lopende hofjes. bijna twintig 5 bijna alle studeren aan de iderwijsinstellingen in Tilburg, kest, dat ongeveer vier jaar best >rdt gedirigeerd door de beroepsir in Staudt. Op het repertoire /erken uit de maar er zal van Schubert Onder bovenstaande kop trof ik vorige week een alinea aan, waarin de controle bij de wedstrijden werd aangetast. De controleurs zouden volgens uw blad velen gratis toegang verlenen. De schrij ver blijkt echter slecht te zijn ingelicht, of het is de een of andere kwajongen, die weer eens een knuppel in het hok wil gooien om wat warboel te maken. Namens de controleurs van het Stadion en met medeweten van de heer Coolen kan ik u verzekeren dat er geen enkele klacht dienaangaande bij de controleurs is binnen gekomen. Dat zelfs de contro leurs de laatste weken wedstrijden onder controle staan zonder een klacht. Er zijn controleurs die 30 a taak vervullen digd voelen dc Koerier heeft Als men z™ gemaakt zijn d leur direct bu:* is niet gebei Namens de e Avondvierdaagse van de .00 uur; Sen. 19.00 uur 4 cylinder, 1588 cc, 113 pk. 5 versnellingen 2 register carburateurs. 180 km schijfremmen vóór rembekrachtiger en remkrachtbegrenzer Lederen kleding DE TOPMODE VAN HET VOORJAAR Ga liever meteen naar EEN SPECIAALZAAK Onze voorjaarscollecties bestaan uit meer dan 1000 STUKS We zijn dan ook De schouwburgdirektie is van plan om in samenwerkii betreffende wijkraden de bewoners van een aantal stac (Speciaalzaak in handschoenen, sjaals en lederen kleding) JUL. VAN STOLBERGSTRAAT 5 ---a 35 jaar hun i die zich meer dan bele- loor dat wat de Tilburgse eft geschreven. zeker weet dat er fouten ■"n dan had men die contro- ouiten moeten gooien en dat surd. controleurs van het Stadion. ing met de idswijken te benaderen voor gezamenlijk bezoek aan de voorstellingen. Daartoe is kontakt opgenomen met de wijkraden van Heikant (Noord), Stokhas- selt. Wandelbos, Zuid-West (o.a. de Reit) en Het Zand. Uit een enquête, die enige jaren geleden door het Instituut voor Arbeidsvraagstukken werd gehouden, is ondermeer gebleken, dat de bewoners van deze stadswijken schouwburgbezoek niet kunnen realiseren, omdat het niet mogelijk is na afloop van een voorstelling weer met het openbaar vervoer naar huis te gaan. Ingaande het volgende theaterseizoen willen de wijkraden in samenwer king met de schouwburgdirektie, speciale abonnementen van elk 4 voorstellingen presenteren aan de bewoners van die wijken. Er komt dan een speciaal Heikant-abonnement, een Stokhasselt- abonnement enz., waarbij het vervoer heen en terug is inbegrepen. Acaciastr.: Tafeltennis: Invitatietoemooi Luto Industrieterr. Nrd.: Wielrennen: Wedstrijden van Wielerclub Pijnenburg voor nieuwelingen, adspiranten, amateurs 13.00 uur. Postelse Hoeve: Kaartleesrit Tilburgse Automobielclub (inl. tel. 70361) 12/14 mei Drieburcht: Zwemmen: Intern, zwemwedstrijden gehandicapten 13 mei Sportpark: Hockey: Adspirantentoemooi Forward 13/14 mei Zwartvenseweg: Hockey: Warande Cup Toernooi T.M.H.C. 14 mei Sportpark: Voetbal: Willem II - S.C. Cambuur 21/22 mei Drieburcht: Tefeltennis: Internationale Jumelagewedstrijden om de Coupe d’Europe 10.00 uur irdstr.: Voetbal: Internationaal juniorentoemooi NO AD Studentensporthal: Judo: Nationaal jeugdtoemooi J. C. Tilburg 11.00 uur Sportpark: Voetbal: Willem II - D.F.C. vertegenwoordiger van de betreffende wijkraad, de bezoekers voor aanvang van de voorstelling ver Het is duidelijk, dat nogal veel voorbe zijn thans zo ver gevordtiv kort alle bewoners van d< wijken via een spe worden benaderd. alle bijzo: Een rijdt kometu donder wijken maals ren. Al betreffende die wijk eer waar men de speciale kan kopen. Een aantal zijn zelfs pri vertoon van ontvangt, rijdende k kassa het speci wijk. Ter wijkc- een van de vele modellen van Toyota, met reden één dezer gtu DEAU Als oudste jeugddrumband van Tilburg, ja zelfs van geheel Zuid-Neder- land, opgericht 5 juni 1952, gaan ’De Tirolers’ hun 20-jarig bestaan vieren met een zeer interessant programma. Ruim 2 jaar heeft het bestuur met de 80 jeugdleden hard gewerkt om dit jubileum eens goed te vieren. Alle vrije tijd is gedurende die jaren besteed aan alle mogelijke activiteiten om de financiën bijeen te krijgen. Internationaal zijn ’De Tirolers’ ook niet onbekend hebben reeds vele malen muzikaal medewerking optochten in België en Frankrijk. Zelfs in Oostenrijk niet onopgemerkt gebleven. Jaarlijks verleendt de medewerking aan de tirolerfeesten welke georgan' de stichting Vriendenkring Oostenrijk te Till contacten met muziek gezelschappen uit Oostei geopperd maken. 1 kleding bijzondei ïrwelkomen. een dergelijk plan bereidingen vergt. Deze -rderd, dat binnen- ie betreffende beciale folder zullen Op die folder staan ■’zonderheden vermeld. rijdende reklame-karavaan zal de ;nde week (dinsdag, woensdag, lerdag en vrijdag) de verschillende m bezoeken om de bewonèrs nog- op dit wijkgebeuren te attende es de reklame-karavaan door de wijk rijdt, is op een plein in ;n rijdende kassa aanwezig, toegangskaarten folders per wijk rijswinnend, omdat men op i die folder een gratis kaart Dat kan echter alleen aan de kassa en derhalve niet aan de aan de Stadsschouwburg of bij "eciale voorverkoopadres in de Aeneinde alle bewoners in de wijken in de gelegenheid te stellen om van dit unieke aanbod gebruik te maken, zal tot en met 10 mei a.s. per wijk een speciaal voorverkoopadres worden ingeschakeld, die de overgeble ven speciale kaarten zal verkopen. Op de dag van de voorstelling zullen de schouwburgbussen rijden via de norma le route van de B.B.A.-lijnen. Zij zullen uiteraard herkenbaar zijn door de speciale aanduidingen, die op deze bussen zijn aangebracht. Alleen de bezoekers aan de betreffende voorstel lingen kunnen op vertoon van hun kaart van deze bi maken. Tenslotte stellen de wijkraden en de schouwburgdirektie zich voor onder de bezoekers een enquête te houden om na te gaan aan welke voorwaarden moet worden voldaan om de bewoners van de wijken in de gelegenheid te stellen de schouwburg te bezoeken. De uitslag van deze enquête kan dan een indikatie vormen voor het nog uit te stippelen beleid, dat de wijkraden en de stadsschouwburg voor het volgende theaterseizoen moet voeren. Al met al een uniek experiment, voor Nederland geheel nieuw is. f nooit heeft een schouwburg in Nee land zich zo bij de wijkbewoners gepresenteerd. Nog nooit is een dergelij ke samenwerking in het belang van de inwoners geroeid tussen wijkvertegen- woordigers en een schouwburgdirektie. 6 mei 1972 organiseert het jaar Grasschop- rootse Ballroom- Vredesparochie 127 Tilburg. Na de rampzalige brar j.l., waarbij de gehele van de Vereniging Duit: ren ging, is de Kringgroep Tilburg weer uit de as verrezen. Na de opbouw van het clubhuis kan men weer aan het organiseren gaan om de populariteit van de Duitse Herder weer uit te breiden. Op vrijdag 5 mei a.s. is de V.D.H. Kringgroep Tilburg dan ook uw gast heer op eengrandioze filmavond, zorgd door de heer Toman uit Ams dam. Vertoond wordt de prachtige S.V.-kleu- renfilm ’Dat is de Duitse Herdershond’. Een interessante film die u de Duitse Hedershond voorstelt in al zijn hoeda nigheden (duur: plm. 1 uur). En een film ’De Duitse Herder als lawinehond’ (duur: plm. 1 uur). Het belooft een leerzame avond te worden, en iedere belangstellende lief hebber is van harte welkom. De heer Put, van café ’t Molentje, Rosmolenplein 61 heeft zijn grote zaal hiervoor beschikbaar gesteld. De aanvang is om 8 uur. Teneinde na te gaan, hoe een dergelijk abonnement zal worden ontvangen, zijn in de maand mei een viertal speciale voorstellingen gekontrakteerd van de musical ’Promotie, Promotie’. Deze mu sical is door de gehele Nederlandse pers uitbundig ontvangen vooral dank zij de presentatie van de hoofdrolspelers Ger ard Cox en Trudy Labuij. De bewoners van de bovengenoemde wijken zullen worden uitgenodigd tegen een speciale toegangsprijs, een van deze avonden bij te wonen. In die toegangs prijs zit ook begrepen het busvervoer heen en terug, een kopje koffie in de pauze, plaatsbespreken en gan’ De opvoering van ’Promotie, op dinsdag, 16 mei a.s. is j voor de bewoners van woensdag, 17 mei a.s. zijn c van de Reit en Het Zand aa donderdag 18 mei is gereserveerd voor de Stokhasselt terwijl op vrijdag 19 mei de bewoners van het Wandelbos in de Stadsschouwburg welkom zijn. Teneinde de band tussen de wijkraden, de bewoners en de stadsschouwburg aan te halen, zal elke avond een Zaterdag 13 mei zal het Tilburgs denten Orkest in de kerk ’De Gc Herder’ aan de Postelse Hoeflaan de eucharistieviering van 17.30 uur opluis teren met haar muziek. Er zullen werken ten gehore worden gebracht van Giovanni Gabrieli, Paul Peuerl, Georg Friedrich Handel en Franz Schubert. Het Tilburgs Studenten Orkest is een kamerorkest van bijna twintig musici, die bijna alle studeren aan de diverse onderwijsinstellingen in Tilburg. Het orkest, dat ongeveer vier jaar bestaat, wordt gedirigeerd door de beroepsmusi cus Jan Staudt. Op het repertoire van het orkest staan vooral we tijd rondom de Barok, zaterdag ook een werk worden gespeeld. Na bovenstaande evenementen komt voor de drumband dan het grootste feestgebeuren nl. een 8 daagse tournee door Oostenrijk met als voornaamste plaatsen Innsbruck, Salzburg en Wenen. De 80 leden met bestuur vertrekken zaterdag 15 juni 1972 met 2 touring- bussen naar Oostenrijk en hopen op 22 juni 1972 weer terug te zijn in Tilburg. Het is misschien pikant te vermelden dat de Akademieraad zich van dit koor gedistantieerd heeft door te weigeren subsidie toe te kennen. De raad beperk te zich er toe ’Ballade’ succes te wensen! Zaterdag ’Jubileum-comité 50 j* pers’ wederom een groc avond in de zaal van de aan de Kwaadeindstraat 1: Aanvang 20.30 uur. Dit naar aanleiding van mondeli schriftelijke reacties van de gehc ballroomavond van 3 maart 1972. Het dansprogramma bevat weer Oude- Standaard-Check en Latin-American dansen, dus voor elk wat wils. De muziek van bekende dansorkesten wordt in strikt-danstempo via stereo- installatie ten gehore gebracht. Zo’n echt bal van ’TOEN’ maar zeker ook van ’NU’ is voor ieder toegankelijk. In het kader van het komende jubileum bedraagt de toegangsprijs slechts f. 1,50 en van de consumpties f. 0,75. Ter handhaving van sfeer, gezelligheid en voldoende ruimte tot dansen zal het aantal plaatsen tot 150 beperkt blijven. Kaarten t/m zaterdagmiddag verkrijg baar by J. Steens Ant. Struijckenstraat 15 Tilburg, (’t Zand I) of des avonds nog aan de zaal. 11 mei 1972 krijgt de jezoek van een Oostenrijkse groep, welke 2 dagen wordt onderge bracht bij de leden. ’s-Avonds treedt de Volkstanz und Singgruppe ’Rosengar- ten’ uit Bregenz am Bodensee op in Waalwijk en vrijdag 12 mei 1972 zal de Oostenrijkse groep een tiroleravond verzorgen voor leden, ouders en geno digden. Hierbij verleent tevens mede werking het geweldige Jeugdensemble ’Con Amore’ uit Tilburg bestaande uit plm. 60 leden, welk ensemble zowel Nederlandse als Oostenrijkse nummers op haar programma heeft staan. Deze tiroler avond zal plaats hebben in de zaal van Café ’Jeruzalem’ te Tilburg. Zaterdag 3 juni is de officiële herden kingsdag van het 20-jarig bestaan. Die dag is er een officiële receptie vastge steld van 3 uur tot 4.30 uur in de zaal Café ’Jeruzalem’. Op deze zaterdagmid dag hopen het bestuur en de leden van ’De Tirolers’ vele bekenden te mogen begroeten. ’s-Avonds zal het bestuur een gezellige avond houden met leden en ouders. 2. Purcelldreef. De straat, loper vanaf de Sullivandreef, westwaarts vervolgens zuidwaarts, dreef, zulks met inbegr noordelijke richting en ee richting lopend hofje. 3. Brittendreef. De straat, 1 vanaf de van Vollenhovenstraat, delijk van de Gershwinstraat, waarts tot de Centaurusweg. 4. Gershwinstraat. De straat, lopende vanaf de van Vollenhovenstraat, zuide lijk van de Brittendreef, oostwaarts doodlopend. 5. Hindemithstraat. De straat, lopende vanaf de Hoffmanlaan, westelijk van de Bachlaan, noordwaarts eindigend in een parkeerplein, zulks met inbegrip van drie in westelijke richting doodlopende straten en drie in oostelijke richting tot de Silcherstraat lopende straten. 6. Silcherstraat. De straat, lopende vanaf het meest zuid-oostelijke punt van de Hindemithstraat bij de Bachlaan noordwaarts en daarna westwaarts, doodlopend bij de von Weberstraat. De volgende straten krijgen een andere omschrijving: 7. Ingenhovenlaan. De straat, lopende vanaf de Vlashoflaan, oostelijk van de Quirijnstklaan, zuidwaarts, zoals met inbegrip van een in oostelijke richting lopend hofje, daarna westwaarts en vervolgens weer zuidwaarts tot de van Anrooylaan, zulks met inbegrip van de westelijk gelegen toegangswegen tot flatgebouwen; 8. Ruijnemanstraat. De straat, lopende vanaf de Ingenhovenlaan, zuidelijk van het daartoe behorende in oostelijke richting lopende hofje, zuidwaarts, daarna oostwaarts, met inbegrip van een in zuidelijke richting lopend plant soentje, en een oostelijk daarvan in zuidelijke richting lopend verbindings- pad met de van Breestraat en vervolgens noordwaarts tot de de Nobelstraat. 9. van Breestraat. De straat, lopende vanaf de Ingenhovenlaan, zuidelijk van de Ruijnemanstraat, ooswaarts, zulks met inbegrip van een in noordelijke- en een in zuidelijke richting lopend plein tje en een in zuidelijke richting, weste lijk van de Kalmthoutlaan, lopend verbindingspad met de van Tetterode- straat, tot de van Kalmthoutlaan; 10. van Tetterodestraat. De straat, lopende vanaf de van Anrooylaan, oostelijk van de Ingenhovenlaan, noord waarts, zulks met inbegrip van een in westelijke- en in noordelijke richting lopend plein, daarna oostwaarts en vervolgens zuidwaarts tot de van An rooylaan; 11. van Vollenhovenstraat. De straat, lopende vanaf de Sweelincklaan, ooste lijk van de Quirijnstoklaan, zuidwaarts, tot de Centaurusweg nabij de Lovense Kanaaldijk, met inbegrip van een in oostelijke richting lopend hofje; Een drietal straatnamen komt te verval len en worden daarom uit het straatna menregister geschrapt. Dat zijn: 12. Berghoutstraat; 13. Willaertstraat; 14. Schuijtstraat. Het Akademiekoor ’Ballade’, een koor samengesteld uit studenten aan de Pedagogische Akademie Oude Dijk te Tilburg, heeft in het kader van het jaarlijks internationaal muziekfestival te Neerpelt de tweede prijs behaald. Op donderdag 11 mei a.s. (Hei dag) zal de voetbalvereniging i traditionele toernooi voor r C-junioren houden. Dit toernc looft voor J.P.S. opnieuw één der hoogtepunten van het seizoen te wor den. Niet minder dan 24 elftallen, ondergebracht in 3 poules en daarbij de verenigingen Gudok, Hilvaria, Jong Bra bant, J.P.S., Nemelaer, Nevelo, Ons Vios, Viola, Waspik en Were Di verte genwoordigend, zullen van ’s morgens 9.00 uur tot ’s avonds 18.30 uur de drie prachtige wisselbekers trachten te ver overen. Voor jong en oud ligt daarom een mooie sportdag in het verschiet. De wedstrijden zullen worden gespeeld op de J.P.S.-terreinen en op één der B.V.B.-terreinen. De Stichting Welzijn Heikant houdt op dinsdag 9 mei om acht uur in de aula van de school Ter Linde in de Haydn- straat een open vergadering. Het be stuur zal op die avond de jaarverslagen aanbieden en ook de verschillende kommissies hebben voor een verslag gezorgd. Degenen die de verslagen tevo ren wensen door te nemen, kunnen deze afhalen bij het informatiecentrum, De Schans, dat dagelijks geopend is tussen half negen en half één. Telefo nisch is het centrum bereikbaar onder no. 13800. jeciaal besproken en ie Stichting Vrienden- Iburg waarmede Idige samenwer- iwd. Speciaal de inoemde stichting izen gemaakt naar

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 13