Betaal niet teveel NODACON CONFECTIEFABRIEKEN N.V 1 ÏÖÖÖaeni» prijzen ^^^üüMs GRATIS 6. tegen de laagste D I, Koop bij de fabriek steeds het nieuwste 5 II er GOED EN GOEDKOOP GEKLEED DOOR Tilburg Hasseltstraat 197 (t.o.Hasseltse Kerk) Tel. 25487 Zeelandniet alleen goed genoeg voor reclamespots Oudere mensen eindeloos lessen besparen Tussenstanden S.V. De Wolstad Dona-Kniknie TILBURG GELEEN HOENSBROEK REUVER BOXTEL Uitgebreide kollektïe^^^RH^^ ‘KOLBERTS ‘PANTALONS ‘REGENJASSEN ‘SAFARIKLEDING ‘TRUIEN Kerkconcert in Oisterwijk 'fyebetx Juw«liar-Horlofl«r Schouwburgrlng 17 Juridische E.H.B.O. houdt speciale spreekuren voor huursubsidie Tl april 1972 pagina 22 Donderdag 27 april 1972 pagina 23 DE TILBURGSE KOERIER CONSTANT ringen ALWEER NIEUWE KLEUREN Autolakkencentrale Tel. 24556 ig t. m. zijn die zijn sft aangevuld werk tO] ronn TROUWLAAN vragen wij I SIKKENS AUTORIJSCHOOL PERFEKTIONEERT LESMETHODEN voor gelukkige mensen niet liefde gemaakt extra grote aandacht door een uitgebreid letheid op.. BEHANG - VERF - LAK zuiver scheerwol DE PRACHTIGE TOPFORM- CATALOGUS LIGT VOOR U KLAAR... zich heeft voor de i ’gse boulevard, ue zeer nabije ;n zee loopt er t beloodsen van Wij maken voor u een spuitbus in de juiste kleur de man van ’t vak Noordhoekring 79 Kantelber lat een ka Eduard s ’t Forel de ont- minister I COMPLETE WONINGINRICHTNG VAN lorp- i het en in het ie toren - loten 1 vor- •16 Voor de wijken OLMENSTRAAT rijscholen geldt heel dikwijls i is duurkoop’. - PIUSPLEIN 26-33 TILBURG TEL 33080 (5 LUNEN) voor snelle vorderingen op de "eoefendheid in het analyse! m die basis besteedst Kantelt ampioen. jetitie wist J. Goos- op de Krugers- Iprijs ter beschik- i 1364 punten 1029 punten 1001 punten 969 punten 931 punten 925 punten 871 punten 857 punten 834 punten 766 punten 764 punten 743 punten 730 punten 725 punten ■rs duidelijk kampioen. Ie bondscompe.;. lag te leggen velke als wissel} BEZORGERS Liefst woonachtig in die omgeving. Aanmelden aan ons kantoor TILBURGSE KOERIER - N.S.-plein 14 zorgt Kantelberg er zoveel mogelijk voor dat een kandidaat vanaf de eerste les tot het examen dezelfde instrukteur naast zich heeft zitten. Bijna altijd zal dat een Vamor-instrukteur zijn die zijn rijtechnische opleiding heeft aangevuld met een dosis pedsgogie. ook Veerse Meer, die even iv ringen wil met wind oijladen. '1 in de hand ien sportvis weg naar de vele lang gevonden. De zee- aar wacht een rijk gevarieerde schar, bot, paling, tong, om ;nkele stukjes zeebanket te Vlaams ol wijze i. En steden, rotse, bewo- ook voor Rijden zonder zenuwen Wie het ontstaan van verkeerssituaties bewust gaat begrijpen, voelt zich niet meer hulpeloos in een auto. Die kandi daat lest makkelijker, leert daardoor sneller, gaat zich zeker voelen en heeft tijdens het examen weinig last van zenuwen. Vele vormen van zenuwen ontstaan door onzekerheid die het gevolg is van te weinig parate kennis en vooral te weinig inziccht. Een kandidaat leert het meest van een instrukteur die hem kent. Daardoor Een minder mooie dag is in Zeeland ook nooit weg. We hebben dan nog altijd een bezoek aan de spectaculaire waterbouwkundige werken, zoals de afsluitdammen en de Zeelandbrug, ach ter de hand. En wat denkt u van zo-maar-een-confrontatie met het aan trekkelijke weidse landschap tijdens een auto- of fietstochtje door of langs de typisch opgebouwde Walcherse dc sringen met in de buitencirkel van plein de aaneengerijde huisjes e midden de kerken, waarvan de opvallend door hun vrijwel gesk gevelvlakken - eenvoudige accenten men in het landschappelijk décor. Iets heel anders is een bezoek aan of verblijf in Zeeuwsch-Vlaanderen, dat vanwege de Westerscheldebarrière door de rest van Zeeland nog altijd als ’de overkant’ wordt aangeduid. Zeeuwsch-Vlaanderen: meer dan Zeeuws, met een volk vol wi humor. Vriendelijke dorpen, die kunnen bogen op een trc gen historie, een dorado historische fijnproevers. 1-0 0-1 1/2-1/2 0-1 1-0 0-1 0-1 0-1 0-1 1-0 1-0 1-0 0-1 1-0 0-1 1/2-1/2 en totaal Wie op zijn 45e begint met rijlessen behoort in verkeerstechnische zin tot de ouderen. Hij moet met een afgezwakt reaktievermogen de razendsnelle ontwikkeling, die het verkeer de afgelopen tien jaren doormaakte zien op te vangen. Wanneer de rijschool aan die kategorie leerlingen geen bijzondere aandacht schenkt, draait het voor die ouderen meestal uit op vele frustrerende afwijzingen en eindeloos lessen. Autorijschool Kantelberg - vestigingen in Eindhoven, Oirschot, Tilburg, Best, Vught en ’s Hertogenbosch - stelde een lesprogramma op om oudere mensen sneller aan het zo begeerde rijvaardigheidsbewijs te helpen. Basis voor snelle vorderingen op de weg zijn gedegen inzicht in de regels, geoefendheid in het analyseren van situaties en... zelfvertrou wen. Aan die basis besteedst Kantelberg extra grote aandacht door een uitgebreid scala van visuele leermiddelen toe te passen: diaa-projectie met bijzondere eigentijdse situatie-keuze, tekeningen met geheugen- kleuren en vooral ook magnetische borden, waarop de kandidaten met alle mogelijke miniatuurvoertuigen en alle bestaande verkeerstekens snel van de ene ’gevaarlijke situatie’ in de andere terecht komen. Aan die basis besteedt Kantelberg ..itophroiri I situaties en voert de reaktiesne In de serie kerkconcerten in Oisterwijk is op donderdag 4 mei om 20 uur een concert in de St. Petruskerk. Het zal gegeven worden door de sopraan Willy Janssen en de organist Jan Staudt. Willy Janssen behaalde haar diploma solozang met onderscheiding aan het Maastrichts Conservatorium. In 1969 was zij 2e prijswinnares op het nationa le vocalistenconcours in Den Bosch. Zij zong in oratoria en gaf recitals met name in Duitsland. Zij zal werken zingen van Caccini, Carissimi, Scarlatti, Handel, Bach, Wolf en Dvorak. De organist Jan Staudt zal haar begelei den en speelt werken van Bach, Mozart, Reger en Dupré. Aangezien beiden solisten van formaat zijn belooft het een avond op hoog niveau te worden, die nog meer sfeer zal krijgen door de prachtige kerk met zijn mooie ramen en de zeer goede akoustiek. Voor de laatste ronde van de onderlinge clubcompetitie werden de volgende par tijen gespeeld: Goossens - B. v. Kuyk Coomans - Bruggers Schoofs - B. v. Kuyk Hornman - Baeten Ceelen - T. v. Opstal Claesen - F. v. Daelen Kapitany - v.d. Velden v. Bragt - B. Strik Vermeer - de Leyer Jorissen - Brekelmans Luysterburg - Smulders H. v. Kuyk - Bruin M. Strik-Chau Krugers - Hanegraaf H.v. Gorp - Antonius Sibbing - Goossens Eindstand na 30 ronden geherwaardeerd Bruggers Sibbing Goossens v.d. Velden Schoofs B. v. Kuyk Vergeer Dalderop Baeten Coomans Hornman Claesen Ceelen F. v. Daelen Bruggers Voor de sens besla bokaal, we king werd gesteld. nood. En ondanks de voortschrijdende industrie. Wie daarover echter wil mee praten, zal er toch een keer geweest moeten zijn. Dit is zeer goed mogelijk, omdat het Nationaal Bureau voor Toe risme in zijn serie speciale arrangemen ten een zestal ’Trippertjes’ heeft opge nomen, dat volop gelegenheid biedt met deze mooie en interessante provin cie kennis te mgken. Huurders van na verleer huurd. huurp- harmo verhoc. huurders van woningen, waarvan de huurprijs belangrijk is verhoogd als gevolg van een ingrijpende verbete ring van de woning, via een beschik king van het ministerie, kunnen in bepaalde gevallen in aanmerking ko men voor I Een bijdrage indien het f. 18.000,- 1/7 van he wordt. f. 120,- tot f. 12.000,-. Om voor deze regeling in aanmerking te komen moet vóór 1 juli 1972 een aanvraagformulier ingediend worden. Deze formulieren zijn verkrijgbaar bij de gemeentelijke woningdienst, die ook alle inlichtingen over deze regeling kan geven. Daar bij de Juridische E.H.B.O. geble ken is dat veel mensen moeite hebben met het invullen van het tamelijk ingewikkelde formulier wil deze groep juridische studenten ook in dezen hulp verlenen. Om het formulier in te kunnen vullen is het vereist dat men een loonopgave over 1971 bij zich heeft, of als men een aangiftebiljet voor de inkomstenbelas- Ga maar kijken bij: ting ingediend heeft moet men het belastbaar inkomen over 1971 weten. Bovendien is voor de derde genoemde groep huurders vereist dat zij vangen beschikking van de meebrengen. Daar voor deze regeling heel wat huizen verspreid over Tilburg in aanmerking komen is besloten om buiten de norma le spreekuren nog 2 avonden extra op 4 plaatsen in Tilburg zitting te houden en wel op 25 en 30 mei a.s. Dat zal gebeuren op de navolgende adressen: Wijkbureau voor maatschappelijk werk Stokhasselt, Corellistraat 273. Wijkbureau voor maatschappelijk ’t Zand, Eduard Meyerslaan 2-8. Wijkhuis ’t Forelleke, Forelstraat 31. Kantoor rechtswinkel Stichting Juridi sche E.H.B.O., Heuvel 1. De spreekuren worden gehouden van 20.00 tot 22.00 uur. Laten we wel even eerlijk wezen: Zeeland is niet alleen maar goed genoeg om model te staan voor een tv-spot over margarine. Even in een flits wat flarden van beelden laten zien van wuivend riet, bloeiende bongerds en een vriendelijk stadsgezichtje. En dat alles in de trant van: dat was nu Zeeland, goedenavond. Zo zouden er immers vele spots te maken zijn. Voor wasmiddelen bijvoorbeeld. Schuimende golven in de branding en beelden van frisse landschapjes tegen een strakblauwe hemel. Met ter afsluiting een juffrouw - liefst in klederdracht - die met fluweelzachte stem de naam van het middel noemt en dan inpakken en wegwezen. Dag Zeeland. Nee, zo moet het niet. En zo kan het ook niet. Zeeland moet je kunnen beleven. Proeven, als het even kan. Zoals je de zee proeft bij een wandeling over de Vlissingse vanwaar de wandelaar een uniek uitzicht heeft op de scheepvaartdrukte. Want de vaarroute Antwerpen-oper vlak langs de kust. En dan praten we nog niet over het de schepen op de rede van Vlissingen. Ook dat is een kijkspel, dat altijd weer blijft boeien. Zeeland beleven is ook: ruimschoots de gelegenheid nemen om rond te dwalen in plaatsen als Middelburg, Zierikzee en Veere, waar de historie naar buiten puilt en waar de sfeer van het verleden is te snijden. Vooral Veere is ook ’s avonds, wanneer de voetstap van de tijd nog duidelijker is te horen, ontroerend mooi. Zeker als de melkman in zijn winkel tegenover het stadhuis enkele schakelaars omdraait en het op de ranke toren gerichte schijnwerper- licht aanfloept. Wie Veere zegt, zegt dorado voor de watersporter, uit de dagelijkse beslommerir stappen om tijdens een spel n en water de accu te kunnen bijl Anderen gaan met de hengel h. door Zeeland. Tienduizende- sers hebben de viswatertjes al hengelas vangst: maar even er noemen. Voor de visser in het Veerse Meer is er de forel. En wie het helemaal echt wil doen, boeke een plaatsje op een van de boten die speciaal ten gerieve van die enthousiaste vissers de Noordzee op gaan. Natuurlijk zijn we niet allemaal zo handig met die hengeluitrusting. Daarin hebben echter de Zeeuwse res taurants voorzien. Door te zorgen dat er gelegenheid is om u uitgebreid in een kostelijk culinair avontuur te storten, waarbij een royale keus kan worden gemaakt uit allerlei visspecialiteiten. Voor een hartige hap er tussendoor is een Zierikzees palingbröodje alleszins aanbevelenswaardig. Door de grote lengte van de zeekust is er in Zeeland voor de zonzoekers nog altijd rust en ruimte op het strand. Vele noorderlingen laten hun nabij gelegen Noordzeebadplaatsen dan ook zonder dralen links liggen. Zij trekken naar Schouwen, waar de grootste camping- concentratie van het hele land is te vinden. Schouwen: speeltuin voor de uitgerookte randstedeling, centrum te vens voor de liefhebbers van de onder watersport. Er is in de laatste tijd wel veel veranderd in Zeeland. De welvaart heeft er een stempel op gezet, gelukkig minder opvallend dan in de randstad. Maar u zult wel vergeefs zoeken naar de boerenwagens met de witte huiven, getrokken door Zeeuwse paarden. Andere paardekrachten heb ben ze verdrongen. En ook de meisjes lopen er niet meer in klederdracht, zoals nog wel eens wordt gesuggereerd. Maar nóg is Zeeland mooi gebleven. Ondanks de oorlog, ondanks de waters- De konkurrentie onder de rijscholen is hevig. Als supermarkten smijten ze met aanbiedingen. Voor de kwaliteit van het verkeersonderwijs is die prijzenslag uiterst hedenkelijk. Het geld voor die lokkertjes moet bovendien uit de lengte of de breedte komen. Waarschijnlijk uit de lengte. Wie goedkoop lest kan moeilijk een maximum aan leskwaliteit eisen, en het gevolg is dat hij aanzienlijk langer lest dan iemand die de normale prijs betaalt. Niet het lesgeld per uur, maar het aantal lessen en het aantal examens bepaalt de prijs van een rijbewijs. Ook voor rijscholen geldt heel dikwijls ’goedkoop is duurkoop’. Instrukteurs die grote examensuccessen boeken verdienen terecht een goed salaris. Daarom kan een kwaliteitsrij- school zich moeilijk ophouden met koopjes. Rijexamens zijn tenslotte ook geen koopjes! woningen, waarvoor 31 maart 1960 rijkssubsidie is send, rders van woningen waarvoor de rprijs in het kader van de huur- nonisatie met meer dan 6 pet. is oogd of rders van wor" rprijs belangrijk >lg van een ingr van de wor van het geval r huursubsidie. e in de huur wordt verleend inkomen kleiner is dan - en indien meer dan 1/6 a .iet inkomen aan huur betaald Deze bedragen variëren van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 23