N A Al J KEN’S TOERTOCHT J" zdlIB &d' Alsnog recht op A.W.W pensioen voor bepaalde weduwen en wezen Expressiecentnim Berkel Enschot staat open voor elk bruikbaar initiatief I I I I I 3 O S- open rs EEUW’ Koffieconcert huubvandenhout Hulpcentrale ook ’s-morgens Bob de Lange en Carry Tefsen in ’Het geld ligt op de bank’ Expositie De Gouden Ploeg Eindrapport Leerplan commissie V erkeersacademie Mi B Vrijwillige premiebetaling met nieuwe mogelijkheden Algemene gezondheidszorg moet primair blijven Spreekuur Protestants Maatschappelijk Werk De hoeveelste is het vandaag? INDUS “day date” 3 april 1972 - pagina 10 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 13 april 1972 - pagina 11 Houdt zondag 23 APRIL vrij voor onze Haast u want de deelname is beperkt CULTUUR EN VRIJETIJDSBESTEDING EEN GASTVRIJE MODEWINKEL. Heuvelstraat 105 Tilburg na 18.00 uur) ia 18.00 uur) er komen hierover na 18.00 uur) Wanneer en waar Nieuwe cursussen het ■NBURG 20 ’fli® Kl«ur*nbo«ti*k E MET ONZE hap Tal. 14S56 Alweer nieuwe kleuren EN DAAD 0707, b.g.g. 24157 Nightclub Cabaret Dancing The Blue Note d, I Tal van cursussen komend seizoen Start en finish Recreatieoord „Beekse Bergen” met bovendien een 100-tal prijzen waaronder een draagbare T.V. etc. Deelnemerskaarten verkrijgbaar voor 17 april bij onze tankstations Korvelplein 50 Veldhovenring 59 Mascagnistraat 529 Naaijkens’ automobielbedrijven B.V. Korvelseweg 225 Tilburg Tel. 32062 Waarom vrijwillige premie betalen ZONDAGS GESLOTEN O 293 2367-2422) licatessen! I' stuitte steeds van waar halen werk- Hub. even - All - de eerste in september a.s. dat niet zo ierlandse ver- entrale door de inzet en de U.V.V. nog beter zal func- :n Expres- Jac. v. ’t er Iers merkten al wanneer stlevende oudt smber 1959 i wél is ge- prijzen aod )F KONIJN RE HANEN 11,— INIJNFN ir stuk )NIJN er stuk orbout 10,— en buitenlandse >rten Won, - Verf - lok DONA-KNTKNIE de man van 't vak NKrAWdr., 79 gra- /olgd inne- Veemarktstraat 36-38 - Tilburg die niet in Neder- liet het gehele jaar ’“woond heeft, kan jen als de overle- smber 1965 gedu- al dan niet onaf- in Nederland, Surina- afgewe- vel inge- van ïningen iginge vrijwillige sciale Ver- Beperkte Amster- Zoals reeds eerder werd bericht zal de Verkeersacademie Tilburg haar soort in Europa - in se van start gaan. i geen recht op pen- iat de overledene bij Welke weduwen en wezen WELKOM BIJ JACQUELINE JACQUELINE IS NIEUW Bekyk die fijne Indus collectie eens bil: 47 S /Rebers SCHOUWBURGRING 27 lang. worden Tenslott hun mei om in pla Gezondhe tot de instelling Welzijnszorg. voorkeur uitge ningssysteem t werp genoemde regulerii leidsvoering door midde ningen. Het stuk, dat in Duitsland vele honder den opvoeringen beleefde, staat op het ogenblik op het repertoire van vele West-Duitse theaters en wordt als één der beste boulevard-stukken van de laatste tien jaar beschouwd. tot gevolg, sioen een k< elk jaar, c zekerd is voorkomei In hun reactie op het Voorontwerp Wet op de Gezondheidsvoorzienin zijn de drie nationale kruisverenigingen ervan uitgegaan, dat zowel de indivi- nög een situatie denkbaar vrijwillig premie kan beta- Het Protestants Maatschappelijk Werk houdt spreekuur iedere donderdag van 10.00-11.00 uur. Spreekuur voor donderdag schappelijk A. M.C. Balke Kerkelij standingskerk - Professor laan. Telefoon 71763. Bob de Lange t regie ook voor de Het gaat om een brandkastkrakei zich veertig jaar heeft koest en dan als 80-jarige routinée 2 die in goede doen zijn gera; met hem op het dievenpad t< Wordt de AOW-verzeker of onderbroken (b.v. doo buiten Nederland ves*:~*' dat later op j corting wordt I dat men niet in 1 s geweest. Die korti ■en door over de ’ni de’ jaren vrijwillig premie te betalen. Beëindiging van de AWW-verzekering brengt met zich mee, dat bij een daarna gevolgd overlijden in het algemeen geen enkel recht op AWW-pensioen bestaat voor de weduwe of de ouderloze kinde ren. Sinds 1 januari 1972 kan men ech ter ook dit recht veilig stellen door vrij willige premiebetaling. tekent behalve voor de de hoofdrol van dit stuk. kraker, die t gehouden zijn zoons, raakt, dwingt te gaan. Bob de Lange maakt de oude uitgesla pen dief helemaal. Hij is er in geslaagd de lepe inbreker zo te typeren, dat het bijna een karakterrol is geworden. De andere rollen worden gespeeld door Carry Tefsen, (dubbelrol) Rudy Falken- hagen, Coen Pronk, Cor van Rijn, Paul Brandenburg en Lia Oostdijk. Het dekor werd uitgevoerd door Henk Corduwener. gerepatrieerden: op van 10.00-11.00 uur. Maat- werkster: mejuffrouw lalkc Kerkdijk Bureau Op- ;rk - Professor Cobbenhagen- Er mag echter niet uit het oog verloren dat vele aktiviteiten r teel voor de leeftijd van 4 t/m zijn bedoeld. De sportvereniging gen boven deze leeftij geren op, helaas ontbi teel nog veel aan 1 tureel en ontspar leeftijdsgroepen wassen leeftijd. derland hebben g' b. de weduwe (wee landse nationalite derland wonen en 1. hetzij gedurende het gehele jaar 1971 in Nederland hebben ge woond; 2. hetzij na 31 decer rende zes jaren - gebroken - in Neaeriana, Surina me of de Nederlandse Antillen hebben gewoond. Op donderdag 20 en vrijdag 21 april a.s. worden in de Stadsschouwburg Tilburg twee voorstellingen gegeven van het suksesvolle blijspel ’Het geld ligt op de Bank’, dat vorig jaar november al eerder in Tilburg was te zien. Auteur Curth Flatow, een man uit de cabaretwereld, was konferencier, schreef een revue, een aantal film scenario’s, teksten voor liedjes in films, televisiestukken en tenslotte drie ko medies, welke in vele talen zijn vertaald tot in het Fins en Turks toe. ering beëindigd jordat men zich jstigt) dan heeft dit r op het AOW-pen- toegepast voor Nederland ver ting kan men tiet-verzeker- 1 nog I januari 1973. ïze datum bin- afgewezen. s loop van ling plaats AWW-pen- kind(eren) Zowel de AOW als de AWW zijn wette lijk verplichte verzekeringen. In het al gemeen omvatten zij de gehele bevol king van Nederland vanaf 15 jaar (tenzij men in het buitenland in loondienst werkt). De AOW-verzekering eindigt wanneer men 65 jaar wordt. De AWW- verzekering loopt ook daarna nog door, doch men behoeft dan geen premie meer te betalen. ïstelde coördinatie voor ing binnen het kader van smeen welzijnsbeleid wordt ten •e onvoldoende genoemd. De positie van de gemeentebesturen en van de particuliere organisaties die werk zaam zijn op het terrein van de maat- liappelijke gezondheidszorg zijn te be- igrijk dan dat zij straffeloos kunnen 1 genegeerd. tte geven de kruisverenigingen als :ning te kennen, dat het beter is plaats van een apart College voor ■heidsvoorzieningen over te gaan ‘ling van een College voor Ook wordt duidelijk een gesproken voor het erken- boven de in het Vooront- ring van de be- iel van vergun- In de laatste jaren is in de gemeente Berkel-Enschot enorm veel veranderd. Vele nieuwe voorzieningen aan vrijetijdsbesteding en rekrea- tie zijn door de gemeentelijke overheid gerealiseerd. Het bestaande verenigingsleven is gestadig gegroeid door het ontstaan van tientallen nieuwe verenigingen die langzamerhand allen hun plaats hebben inge nomen in de gemeenschap. De diverse instanties op sociaal-cultureel gebied, de diverse verenigingen en het vele particuliere initiatiefnemers ontplooien een koortsachtige aktiviteit, mede aangewakkerd door de vele nieuwe inwoners die stelselmatig om nieuwe aktiviteiten vragen. Het expressie centrum Berkel-Enschot wil zoveel mogelijk aan al deze initiatieven mee doen en geeft dan ook de mogelijkheid om ideeën en akties op te vangen en door te spelen naar het bestaande verenigings leven. In het bijna afgelopen seizoen zijn vele personen daadwerkelijk mee gaan doen aan het gemeenschappelijk opbouwwerk in deze groei ende gemeente. Wie vóór 1 januari 1972 buiten Neder land ging wonen of in het buitenland in loondienst ging werken kan zich aanmelden uiterlijk tot 1 januari 1! Aanmeldingen, die na dez.- v nenkomen moeten worden i Overlijdt zo iemand in de 1972 vóórdat de aanmeldi vond, dan kan nog recht op 1 sioen voor de weduwe of 1 worden verkregen indien een ander vóór 1 januari 1973 zorgt voor de aan melding. Wie na 31 december 1971 uit Neder land is vertrokken, kan zich aanmelden binnen één jaar na het eindigen van de verplichte AOW-verzekering (dit valt in het algemeen samen met de datum van vertrek uit Nederland). Diverse cursussen zijn van start gegaan of lopen naar het eind met als resultaat dat de deelnemers enthousiast zijn ge worden om een gedeelte van hun vrije tijd op deze manier zinvol te besteden. Reeds zijn geweest of nog aktief een cursus ’Vrij spel’ in samenwerking met het Ned. Centrum Amateur toneel te Maarssen, een cursus ’Kindertoneel’ met akteurs van de plaatselijke toneel- werkgroep de Torenspelers. Galerie de Gouden Ploeg, Vloeieind 14, Lage Mierde, exposeert vanaf 8 april a.s. tot 23 mei GRAFIEK van Ceciel van Ginneken. Dagelijks geopend van 13-21 uur. Ook zondags. Na in Tilburg aan de Akademie de fieklessen van Ru van Rossem geve te hebben, behaalde Ceciel van Gii ken - nu 28 jaar oud - in 1966 het dioploma tekenen M.O.a. Daarna te zij onder leiding van Prof. Levigne op de afdeling grafiek van de Jan-van-Eyck-Akademie in Maastricht. Sinds drie jaar werkt zij als vrij kunste naar op haar eigen atelier te Riel. gevorderden gaat weer van start in het nieuwe seizoen, met daarbij een cursus fotografie. Voor de muziekliefhebbers komen er nieuwe mogelijkheden om te kiezen nl. uit de grote hoeveelheid volksmuziek zoals deze er nog is, ene vijftal causerieën die zeer boeiend zijn. Ook komt er bij voldoende deelnamen een aantal avonden over popmuziek. De creatieve handvaardigheid komt ook aan bod, er zullen mogelijkheden ont staan om zich bepaalde technieken eigen te maken met diverse materialen. Er zal door de docenten gestreefd wor den om de deelnemers een hoeveelheid kennis te geven, zodat men zichzelf in z’n vrije tijd beter kan ontplooien. Vooral inbreng eigen inwoners Regelmatig wordt er door het centrum de aandacht op 1 met het brengen van al de mep niet moet gaan er iets bij komt dat wat men zou willen doet ren met eigen verlangei staan bij dit centrum, moeten er aanwezig z„. gemeenschap van Be-' - n naar niet tieven. ulpcentrale had ing dat een be de morgenuren publiek zou aan de diverse ss zoals het In- duele mens als de gehele bevolking recht op hebben dat de overheid iedt__ welbevinden behartigt. De gezondheids zorg wordt als een facet daarvan be schouwd. De kruisverenigingen zijn van mening dat binnen het terrein van de gezond heidszorg daarbij de preventieve zorg en de bevordering van gezondheid princi pieel en praktisch niet ten achter zou den mogen staan bij de curatieve ge zondheidszorg. De ontwikkeling van ge zondheidsvoorlichting en -opvoeding, van positief milieubeheer en van een gezonde werkomgeving en -situatie kun nen veel menselijk leed en grote kosten in de curatieve sfeer voorkomen. Op 1 januari 1972 is in het kader van de Algemene Ouderdomswet (AOW) en de Algemene Weduwen- en Wezenwet (AWW) een regeling van kracht geworden, die van groot belang is. Drie punten zijn er, waarop deze regeling voor bepaalde groepen van personen nieuwe mogelijkheden biedt. Wij noemen ze hier in het kort op en komen dan later op elk van deze punten uitvoeriger terug, llereerst is van belang, dat weduwen beneden 65 jaar en ouderloze kinderen van personen, overleden na 30 september 1959 doch vóór 1 januari 1972, die geen recht hadden op weduwen- of wezenpensioen, dit pensioen in bepaalde gevallen thans kunnen krijgen. - Het tweede punt betreft de vrijwillige premiebetaling AWW. Was vrijwillig premie betalen tot dusver alleen mogelijk voor de AOW, vanaf 1 januari 1972 kan men dit ook doen voor de AWW, zij het dan uitsluitend in combinatie met de AOW. Wie niet (meer) in Nederland verplicht verzekerd is, kan op deze manier niet alleen een (hoger) ouderdomspensioen verwerven, maar ook recht op pensioen voor zijn weduwe of ouderloze kinderen. (Ook voor pleegkinderen of halfwezen kan dit van belang zijn.) - Tenslotte kunnen zij, die indertijd van de gelegenheid tot vrijwillige premiebetaling AOW geen gebruik hebben gemaakt, zich nu alsnog aanmelden. Ook vrijwillige premiebetaling over tijdvakken in het verleden, waar over men niet verplicht verzekerd was, is nu weer mogelijk. Hierdoor kan men zich een (hoger) AOW- pensioen verwerven. Tenslotte is waarin men len. Dat is namelijk het geval wanneer iemand zich vóór zijn 65e verjaardag voor het eerst in Nederland vestigt. Men valt dan natuurlijk meteen onder de verplichte verzekering AOW en AWW maar kan daarmee geen volledig AOWW-pensioen meer opbouwen. Dit is echter weer wel mogelijk wanneer men vrijwillig AOW-premie betaalt over de afgelopen ’niet-verzekerde’ periode vanaf 1 januari 1957. (Betaling van AWW-premie over tijdvakken in het ver leden is niet mogelijk). De aanmelding voor déze vrijwillige pre miebetaling moet plaatsvinden binnen één jaar nadat men verplicht verzekerd is geworden. (Dit valt in het algemeen samen met de datum van vestiging in Nederland). Nadere inlichtingen over de v premiebetaling verstrekt de So< zekeringsbank, bureau Registratie, Apollolaan 15 te dam. Nieuwe wegen worden afgetast De leiding van het expressie-centrum voert momenteel oriënterende gesprek ken met het regionaal bureau vormings werk te Breda om te komen in het nieuwe seizoen tot speciale cursussen en aktiviteiten voor de groepering 16 t/m 25 jaar. Op het ogenblik ligt dit terrein geheel braak waarbij aange tekend dient te worden dat de vele jeugd die er momenteel in Berkel- Enschot woont ouder wordt, waarbij dan de vrijetijds-verlangens een geheel eigentijds karakter zullen hebben. Het expressie-centrum wil niet dat deze groep tussen de wal en het schip gaat yallen. Bij de initiatieven zoals deze reeds wor den ondernomen in het plaatselijk jeugd en jongerenwerk moet worden opgemerkt dat het geheel een bredere basis dient te krijgen. Zoveel mogelijk wordt samengewerkt met de plaatselij ke instanties op sociaal-cultureel ter rein, echter wanneer het noodzakeljjk blijkt zullen ook regio en landelijke contacten worden gelegd voor dit gehe le werk. Voor alle gewenste inlichtingen sie-Centrum Berkel-Enschot. Jt Hofflaan 15, tel. 04251-1742. Tijdens een bijeenkomst op vrijdag 7 april heeft de leerplancommissie van de Verkeersacademie Tilburg haar eind rapport aan het bestuur van de Stich ting Verkeersonderwijs te Tilburg aan geboden. Met de aanbieding van dit eind-rapport zijn de werkzaamheden van de commissie, die ongeveer twee jaar in beslag hebben genomen, beëin digd. Het bestuur heeft inmiddels beslo ten om het in het rapport neergelegde leerplan tot uitgangspunt en richtlijn te nemen voor het aan de academie te geven onderwijs. In aanwezigheid van Ir. L. F. Cooke, coördinerend inspecteur van het hoger technisch onderwijs, werd door wet houder E. de Grood, voorzitter van de Stichting Verkeersonderwijs te Tilburg en tevens wethouder van onderwijs, aan de leerplancommissie dank gebracht v oor de door haar verrichte werkzaam heden. Namens het gemeentebestuur van Tilburg bood hij aan de voorzitter van de leerplancommissie, prof. Ir. J. A. Cuperus, de Tilburg-trofee aan. Diverse cursussen blijven bestaan zoals ’Vrij spel’ en ’Kindertoneel’ waarvoor nu reeds aanmeldingen van nieuwe deel nemers. Ook de cursus film voor beginners en Het bestuur van de Hul{ reeds lang de overtuigir perkte openstelling in c een grote service aan het betekenen en meer nog hulpverlenende instanties stituut voor Maatschappelijk Werk, de I Gezinszorg e.a. Maar die openstelling i weer op de moeilijkheid we de centralisten om op deze uren de post te bezetten. Door de hulp van een aantal dames van de Unie voor Vrouwelijke Vrijwillig sters die zich spntaan hiervoor hebben opgegeven, is het bestuur in staat ge steld vanaf maandag 17 april a.s. op alle werkdagen open te zijn van 9.30 tot 10.30 uur. Het bestuur verwacht dat velen van deze service gebruik zullen maken en dat de Hulpeet geste van het C tioneren. I De openingstijden zijn vanaf 17 april 1 1972. Elke werkdag van: 9.30 tot 10.30 uur. 16.00 tot 20.00 uur. Gaarne wijzen wij u er op dat de Hulp- j centrale telefonisch altijd bereikbaar is onder nr. 33584. worden momen- n 12 jaar irtverenigingen van- "tijdsgrens vele jon- jreekt het momen- 1 mogelijkheden op cul- inningsgebied voor de van 12 tot aan de vol- ’Op zondag 16 april van 12.30-13.30 uur heeft de Stichting Muziekevene menten Tilburg weer een Koffie-con- cert georganiseerd, wat zal plaatsvinden in de pauzefoyer van de Stadsschouw burg. Op zal treden het Mendelssohn Trio, bestaande uit Henny Ravestein - viool, Elias Arizcuren - cello en Jan van der Meer - piano. Op het programma staan het Trio in D gr.t. opus 70 nr. 1 van Ludwig van Beethoven en het Trio in g kl.t. opus 15 van Friedrich Smeta na. Het concert zal worden opgenomen door de T.R.O.S.’ Van groot belang is de nieuwe regeling voor een aantal weduwen en wezen, die op grond van de tot dusver geldende wettelijke bepalingen geen recht had den op pensioen en dit thans wel krij gen. We merkten al op, dat dit het geval kan zijn wanneer de echtgenoot (of de langstlevende ouder) is overleden na 30 september 1959 doch vóór 1 januari 1972. Maar het zal duidelijk zijn, dat er dan wel aan een aantal voorwaarden moet zijn voldaan. In gevallen, waarin sioen bestond omda De weduwe (wees), land woont en/of ni 1971 in Nederland gewc weduwenpensioen krijge den echtgenoot (vader of moeder) op de dag van het overlijden vrijwillig ver zekerd was voor de AOW. Hetzelfde geldt wanneer de overleden echtgenoot (vader of moeder) bij het overlijden al 65 jaar of ouder was en van zijn/haar 59e tot de 65e verjaardag onafgebroken verzekerd is geweest inge volge de AOW of in Nederland heeft gewoond. Ook zijn er om voor de lingen met een steld te worden. Verder zijn er gevallen, waarin een aan vraag om weduwen- of wezenpensioen in het verleden moest worden a' zen ook al was de overledene we volge de AWW verzekerd. Die afwijzing kan dan gegrond zijn ge weest op het feit, dat de overleden echtgenoot (vader of moeder) vóór de 65 e verjaardag nooit verzekerd is ge weest öf omdat al bij het begin van de verzekering redelijkerwijs was te ver wachten, dat de verzekerde binnen een jaar zou overlijden en dit ook inderdaad is gebeurd. Bij de invoering van de per 1 januari 1972 geldende regeling is het nu echter mogelijk geworden,- dat de betrokken weduwen of wezen toch nog recht krij gen op AWW-pensioen. De genoemde ’uitsluitingsgronden’ zijn namelijk niet langer van toepassing wanneer het gaat om weduwen of wezen van personen, die na de 15e maar vóór de 65e verjaar dag in Nederland hebben gewoond en zijn overleden tussen 30 september 1959 en 1 januari 1972 en die zich vrijwillig voor de AWW hadden kunnen verzekeren indien dit eerder mogelijk zou zijn geweest. Ook voor gescheiden, niet-hertrouwde vrouwen, wier vroegere echtgenoot bij de echtscheiding of bij het overlijden niet verzekerd was ingevolge de AWW kan de nieuwe regeling van belang zijn. Het recht op pensioen gaat in al deze gevallen in op 1 januari 1972 of zoveel later als aan alle genoemde wettelijke voorwaarden is voldaan. Inlichtingen geeft de Raad van Arbeid of - voor hen, die in het buitenland wonen - de Sociale Verzekeringsbank, bureau Verdragen I, Apollolaan 15 te Amsterdam. zijn overlijden niet verzekerd krachtens de AWW gelden de volgende voorwaarden: a. de overleden echtgenoot (resp. vader of moeder) moet na de 15e maar vóór de 65e verjaardag in Ne- 1 gewoond; <ees) moet de Neder- üteit bezitten, in Ne- Het spreekt wel vanzelf, maar iedereen tot deze Nede zekeringen kan worden toegelaten. De gelegenheid tot vrijwillige premiebeta ling wordt alleen geboden aan a. degenen, die na hun 15e verjaardag maar vóór 1 januari 1957 in Neder land hebben gewoond en nooit ver zekerd zijn geweest voor de AOW b. degenen, die sedert 1 januari 1957 gedurende een of meer tijdvakken niet in Nederland verzekerd waren; c. degenen, van wie de verplichte verze kering in Nederland na 31 december 1956 is geëindigd. nog enkele mogelijkheden toepassing van deze bepa- Nederlander gelijk ge- Een filmcursus voor beginners onder auspiciën van het Ned. amateur-film- centrum te Utrecht, en een cursus ’Muziekbeluisteren.’ Door gebrek aan ruimte in dit seizoen en door de late start in het afgelopen seizoen zijn enige cursussen niet van de grond gekomen. De deelnemers hiervoor hebben bericht ontvangen dat deze cursussen een aan vang nemen in het nieuwe seizoen. Tegengegaan dient te worden, aldus de kruisverenigingen, dat ontwikkelingen op deelgebieden een dusdanige aan dacht krijgen, dat algemeen gerichte activiteiten hieraan ondergeschikt wor den. Een goede, algemeen gerichte dienstverlening mag niet worden getem perd door een relatief sterke aandacht voor b.v. hartrenwagens en gespeciali seerde investeringen in de klinische sec tor. Voorts vragen de kruisverenigingen zich af waarom wordt voorgesteld bij of krachtens algemene maatregel van be stuur alleen een verbinding na te stre ven tussen de extramurale gezondheids zorg en de maatschappelijke dienst verlening en waarom de intramurale gezondheidszorg daarbij buiten be schouwing blijft. Het zou beter zijn, aldus de kruisverenigingen, de totaliteit van de welzijnsvoorzieningen onder de werking van één plan-procedure te brengen. Ernstig bezwaar bestaat tegen de in het Voorontwerp van Wet genoemde eis tot samenwerking tussen de intra- en extra murale sector, waarbij de eerstgenoem de nm'et en de extramurale zorg aan voorwaarden op dit terrein is bonden. De voorges dienstverlenii een algeme enenmale >sitie van de ge particuliere zijn op pelijke gi expressie- gevestigd dat leze cursussen in zitten wachten tot at nu juist hetgeen is ;n. Vooral reage- ■""ens moet centraal .ium, mogelijkheden 3 zijn voor de gehele lerkel-Enschot om te vragen naar nieuwe cursussen en nieuwe initiatieven. Zoveel mogelijk wordt door het centrum op allerlei aktivitei ten ingegaan met daarbij het voordeel dat aan een groot aantal deskundigen op allerlei terrein raad gevraagd kan worden. Ook bezit het expressie-cen trum door zijn vele relaties de mogelijk heid om eventuele personen te vinden die nodig zijn bij nieuwe initiatieven. Hierb" wordt vooral gedacht aan de jeug die in de gemeente Berkel- Enschot woont. Momenteel zjjn er vele mogelijkheden voor deze groeperingen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 11