II 11 EXCLUSIEVE PAASSHOW Franse Stijlmeubelen Hedendaagse mens neemt veel te weinig lichaamsbeweging De „rooie” lopers liggen uit Nier voor Longa-Alliance ■I SlIllllllllllllllllllllllllllHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlf raj Mpl DETILBURGSE KOERIER Donderdag 30 maart 1972 - pagina 201 DE TILBURG voor uw bezoek aan onze len. van REKORDHO NIET ZOVE1 ’s-HERTOGENBOSCH - die geopend is maandag 2e Paasdag van 12.00 tot 17.00 uur - en waar u zult ervaren dat de prijzen best meevallen Hierboven geven wij u een kleine indruk van onze fantastische collectie Franse Stijlmeubelen in onze zaak TRINITEITSTRAAT 17 (nabij het Casino) De meeste b zoveel foto’s zeker niet v fotobezit in Daar is een niet-kamerab zo’n 150 fotc antiek met een vorstelijk n die werkelijk asdag wordt aan de Spoor- j] trijd LONGA-ALLIANCE; en, dat Longa een moeilijke,; >r de boeg heeft. alles aan doen, lts af te ko- i te kunnentl Een interieurspecialist is steeds aanwezig om U - desgewenst van advies te kunnen dienen Een groot probleem bij de begeleiding van TRIMMERS is het gebrek aan lei ding. Om toch mogelijkheden te schep pen tot zelfstandige lichaamsoefeningen is in 1970 het TRIM-parcours ontwor pen. aan Franse /ijk bankstelli .a kollektie porseleinkasten, bijzettafels ie tapijten. jankelijke Franse romai e voor een ongekend v crr.fcrt voor prijzen Uit een onderzoek dat de Nederlandse Sport Federatie heeft laten instellen door het bureau voor Psychologisch- en Economisch markton derzoek Ogilvie te Amsterdam is gebleken dat bijna driekwart van de duizend ondervraagden uit 148 gemeenten, over het gehele land ver spreid van mening is dat men te weinig lichaamsbeweging neemt. Ui het onderzoek bleek voorts dat het belangrijkste middel van vervoer de auto is: 45 pet., gevolgd door de fiets 24 pet., negen procent loopt, negen procent maakt gebruik van de bromfiets en zeven procent van het openbaar vervoer. Dit met betrekking tot de wijze waarop mannen zich naar hun werk begeven. Mannen tussen de 25 en 35 jaar gaan relatief vaker met de brommer naar het werk dan daarboven. De fiets is populair in de leeftijdsgroep tussen 46 en 55 jaar, terwijl de oudste groep: 55 tot 65 jaar lopend naar het werk gaat. Een bijzonderheid is het dat in het westen van het land meer van de auto gebruik gemaakt wordt dan elders (59 pet.). In het Noorden zit 44 pet. op de fiets en in de grote steden wordt relatief gezien meer van het openbaar vervoer gebruik gemaakt 17 pet.). In Amerika man, die drit kombineerd: een enthous: Zijn verzame namen en hij Hij heeft mi zo’n 700 bo< heeft voorts dingen verzoi maand van wat pijnlijke spieren u zichv prettiger en fitter voelt. U herontdekt] uw lichaam en de vreugde erva n, iets dat u sinds uw kindertijd was vergeten. Het enige dat u moet doen is eraan beginnen en volhouden. De buurman die eerst lachend toekijkt begint er ook.'3 aan. Een mens mag naast werken ten slotte ook nog wel een beetje spelen. I verschil ligt in het aantal herhalingen of in de wijze van uitvoeren. Wat maakt deze TRIM-banen zo bijzon der. U kunt op uw eigen houtje, op elke tijd die u wenst en in uw eigen tempo een verantwoord, volledig conditie- programma afwerken. Al naar gelang uw conditie in looppas of in rustig tempo volgt u een parcours dat be- wijzerd is met instructieborden, waarop in duidelijke taal, verlevendigd door tekeningen de oefeningen staan vermeld. Strekken, zwaaien, buigen, klauterep over een klimrek, een helling bestijgen, aan een touw over een ’afgrond’ slingeren, een serie horden nemen, bokspringen, balanceren over een even- wichtsbalk, optrekken aan een rekstok, hoogspringen en nog veel meer, zorgen ervoor dat u duchtig aan de tand wordt gevoeld. De TRIM-borden vertellen u precies wat er van u verlangd wordt. U kiest zelf uit een licht of een zwaarder parcours. U doet dat in uw eigen tem po. Het TRIM-parcours is geschikt voor 3Z3 Een unieke show met een schat p* - stijlmeubelen, waaronder Lodewijl gekompleteerd door een verfijnde salontafels, nnrcalcinl/octar. Kil- en Perzisch» zzzz Onverga - garantie - wooncomfort èn vo< zzz meevallen. Op tweede Paasc dijk, de wedstr.j gespeeld-. Wij verwachten, dat Lonj wedstrijd voor de boeg he Alliance zal er namelijk om van de voorlaatste plaat men, om zo de degradatie ontlopen. iedereen. Voor moeders en kinderen, voor de ouderen onder ons. Zij kunnen rustig de oefeningen afwerken en wan neer er een oefening bij is die zij te moeilijk vinden, dan slaan zij die gerust over. Niet alleen de TRIMmers maar ook sportlieden van formaat kunnen op de TRIM-baan geanimeerd en gedif ferentieerd trainen. Zij kunnen het tem po verhogen, de oefenstof verzwaren, het TRIM-parcours verschillende malen nemen, zoals o.a. de Nederlandse hockeyploeg en het judo-team doet. In Nederland zijn thans vijftig van der gelijke parcoursen. Het is de bedoeling om de revenuën die ontvangen worden uit de Nationale TRIM-wandeldag, we lke wordt georganiseerd door de Neder landse Sport Federatie en de Gezamen lijke Nederlandse Wandelsportbonden op 22 april a.s. ten goede komen aan nieuwe te bouwen TRIm-parcoursen, die dan in de verschillende gemeenten van ons, land zullen verrijzen, als speel tuin voor uw gezondheid. Lekker ont spannen meedoen op het tijdstip dat u past, tezamen of alleen. Eenmaal ge- bonnen ontdekt u dat na de eerste Bij de huisvrouwen is nagegaan of men nog trappen loopt en de wijze waarop de boodschappen in huis worden ge haald. Van de ondervraagde vrouwen bleek negen procent geen trappen te lopen, 51 pet. niet meer dan vijftien treden en 40 pet. meer dan vijftien tre den per dag. Boodschappen worden voor driekwart lopend of fietsend ge daan. Dertien procent gebruikt de auto, tussen de 35 en 55 jaar blijken de huis vrouwen hun boodschappen meer op de fiets te doen, de rest loopt. In de grote steden is dat 70 pct., in de rest van het land 50 pet. Eenderde van de ondervraagde mannen en een kwart van de vrouwen fietst nooit meer. Het percentage dat met fietseh ophoudt, ligt bij de mannen ho ger dan bij de vrouwen. Ongeveer de helft van de mannen en vrouwen in grote steden fietst nooit meer. Vrou wen blijken thuis meer gymnastiek te doen dan mannen (23 pet. tegen 15 pet.). Het TRIM-parcours bestaat uit een loopbaan van twee meter breedte en een lengte van plus minus 1000 meter, al naar gelang de geaccidenteerdheid van het terrein. Aan weerszijden van de loopbaan bevinden zich op gelijke af standen in totaal 16 stations, waar men oefeningen kan doen zoals aangegeven door borden. De oefenstof is zodanig gerangschikt, dat het afwillelend de di verse spiergroepen aanspreekt, hart- en longfuncties stimuleert en de beweeg lijkheid van het lichaam accentueert. Tevens wordt een onderscheid gemaakt tussen beginners en geoefenden. Het Dat Alliance dit doet, blijkt wel uit het'1 feit dat zij R.K.T.V.V., in Tilburg, afge-'1 lopen zondag, een nederlaag toebracht' ten. 4 ah F hïL

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 20