te IOFF n Schaap met vijf poten Grijp dan nu deze kans woppelmans IT n.v. Brabant: Veel toeristische mogelijkheden en ruimte Stadsschouwburg ’Twee is teveel’ in de Longa-NOAD Wij vingen voor u Het ziet er als volgt uit (prijsvoordeel aan de hand van prijslijst te bewijzen). Expositie Russisch Landschap in Waalwijk Kinder Fancy Fair Noordhoek Kamerbreed wollen tapijt volledig eerste keus (5 jaar fabr. gar.) zeer bekend merk prachtige kleuren (10 verschillende) opvallende lage prijzen 129,- oso) 135,- <430) Donderdag 23 maart 1972 - pagina 17 art 1972 - pagina 16 DETILBURGSE KOERIER juli irdrijt in de (380 430 breed) (Kom en overtuig u) AN REEUWIJK Tilburg - St. Annaplein 16 - Tel. 30617 Ruime parkeergelegenheid. Schouwburg parkeerterrein. yper Prijs voor een 1e keus merkwol (normaal 1250, nu 900,— Dit unieke schaap werd gevangen door: willen kopen voor de prijs van een redelijk Nylon-tapijt. Voorbeeld: Prijs voor een kamer (7 mtr.) redelijk nylontapijt 840,-. in de hedend; ;kt al snel dat n Inlichti Noord! Lijst van g week van 1 om half C jk de be ’ergeten in hem spita p straat com ha- tingen: Hoofdbureau van Politie, ihoekring gevonden voorwerpen 13 t/m 19 maart 1972. :n doe je i zijn wr die r” n goe rgd centrale, ies en prijzen, is om met de bezoeken. In het aan de zondag groots i houden, zullen kc zijn zods 5]G]G]G]E]G] El El El El El El El El El El El El El El El El El El El El El El El El El El El El El El El bij NOAD leed en alles zetten om R.B.C., te latei lie er op i iet de met lege sn gaan. het spel gezon- e clubs V RVV ERPEN- en de sa- - ovlectie van jes. de Biesbosch parochiehuis van de Noordhoek Accaciastraat wordt aanstaande tussen half één en vijf uur een opgezette kinder fancy fair ge- waarvan de baten ten goede tomen aan de jeugdcentrale. Er i veel leuke attraktie; lat het aantrekkelijk kinderen de fancy fair te De uil van het blijspel is een jeugdige heer in San Francisco, die overdag be diende is in een boekhandel en ’s avonds de onbegrepen auteur, die zijn onvrede met de wereld en zijn eigen on bevredigdheid koestert op zijn kale zol derkamer. Zijn leven verandert als-hij door een Dat kan allemaal - zoals reeds door zo veel individuele toeristen bewezen - ook in het seizoen buiten de vakantietijd, juist buiten het seizoen. Immers, Neder land is geen poolland, zo koud is het er niet dat men slechts zou kunnen zeilen Het is wat men op Broadway een ’sophisticated’ blijspel noemt, een ko mische situatie, waar toch de nodige levensernst aan te pas komt, vol grapjes, die logischerwijze uit de situatie voort vloeien, lichte grapjes, gewichtige grap jes, ’doordenkertjes’. Op zondag 26 maart a.s. wordt in de Stadsschouwburg Tilburg een voorstelling gegeven van de vrije produktie ’TWEE IS TEVEEL’, beter bekend als ’The Owl and the Pussicat’, van Bil Hanhoff, waarin u kunt genieten van het spel van Hetty Verhoogt en Wil van Seist. Het geheel is vakkundig geregisseerd door de Amerikaan Paul Melton, de Nederlandse vertaling is van Alfred Pleiter en de dekors zijn ver zorgd door Jean Marie Fievez. A.s. zondag, om half drie, de Spoordijk de belang LONGA - NOAD gaan zit NOAD heeft de punten 1 nodig, om de race met Russisch Landschap in de Kunst Galerie ’Waalwijk’ gevestigd in de boven zalen van het Schoenen museum. Sinds de culturele akkoorden tussen Nederland en de Sovjet-Unie van kracht zijn geworden, is in beide landen een aktieve uitwisseling van kunst en kunstenaars merkbaar geworden. De van Gogh expositie in Moskou en Leningrad trokken meer dan een miljoen bezoekers; het Nationaal Ballet vierde triomfen in een rijk dat zo met ballet verwend is, kunstenaars gingen naar het Oosten en kwamen wat wijzer terug. J“'\ kan men aan elangrijke derby zien. bijzonder hard t R.B.C. vol te kunnen houden en eventueel te winnen, terwijl ook LONGA de punten goed kan gebruiken, in verband met de min der goede resultaten van de laatste we ken. Bovendien wil LONGA de 3-1 neder laag wreken, die het zal zeker alles op NOAD, precies als handen naar huis terug 1 Gezien de belangen die staan en ook in verband me de rivaliteit die er tussen beide bestaat, verwachten wij, dat men a.s. zondag, aan de Spoordijk, van een goe de èn spannende wedstrijd zal kunnen genieten. en in. bijvoorbeeld alle rater, van het weidse in de tot het intieme van een Peel- je. Aan stadshistorie is de provin- in het klein o.a. in Willemstad swijk, in het groot in Den Bosch la. De nieuwe stad bloeit er aan grote industrie, zoals i Leur en het ’gearri- en, dat zich winkelcen- suiden (en van het Bel- mag noemen, dat cul- appelijk een steeds be lt. in juni, juli en augustus. De sensaties van paardrijden over een bevroren hei en fietsen door ronddwarrelende herfst bladeren is veel groter dan die van het bedrijven van dezelfde bezigheid onder een blakerende zomerzon. Visser, juist in het buitenseizoen en dan nog deer nog de beide steden, die pas echt leven als alle inwoners thuis zijn, in de tijd rond Sinterklaas of voor Kerstmis of later als het vooijaar de oude gevels doet kleuren. Van de zeven arrangementen voor het buitenseizoen legt dat in en ron;Breda de nadruk op wandelen in de mooie stad en beboste omgeving als voorspel op een zeer gezellige avond in Breda’s vermaarde' uitgaanskwartier. Ook het ’Prettig Weekeind’ van Den Bosch om vat een avondje uit in de binnenstad, waarop wordt gepreludieerd met visites en ontmoetinkjes overdag in het semi- culturele en boeiend cultuurhistorische vlak. Het wandel- en fietsweekeinde van Ois- terwijk is geheid op een onverslaanbaar natuuraanbod en een beproefde standaard van hotellerie. De beide Geen volk voelt zich zo sterk met zijn land en natuur verbonden als het Rus sische volk en het aantal schilders die in het landschap hun inspiratie en expres sie vinden is ongekend groot. Uit deze werken van een aantal schil ders is een keuze gemaakt voor de ex positie ’Het Russisch Landschap’. De meeste werken zijn impressionis tisch te noemen of wellicht beter ’post- impressionistisch’, alhoewel de grote in vloed die de Franse ’fauves’ en b.v. Ma tisse door de exposities in de USSR op de Russische kunstenaars hebben ge had, ook hier duidelijk zichtbaar is. De werken zijn voor een dieder te koop, door de gunstige valutaverhou- ding zijn de prijzen zeer redelijk te noe men (f. 300,-,/f. 900,-.) De expositie is geopend: maandag t/m zaterdag van 10-12 en van 2-5 uur. De tentoonstelling duurt van 1 t/m 29 april 1972. Met liefst zeven arrangementen is Brabant vertegenwoordigd in het ’Trippertjes’-programma, dat als onderdeel van de nieuwe buitensei- zoenscampagne van het Nationaal Bureau voor Toerisme ter bevorde ring van het binnenlands toerisme per 1 september begint. De week einde )aanbiedingen zijn bovendien zodanig dat zij in vijf van de zes gevallen de nadruk leggen op frisse lucht en beweging, waarom onze tijd immers vraagt. De samenstellers van de Brabantse arrangementen konden kiezen uit een overvloed aan mogelijkheden. Immers, de provincie Brabant is wel licht het meest complete vakantieland van Nederland, puttend uit een traditie van niet opdringerige gastvrijheid, beschikkend over een breed scala van toeristische mogelijkheden en bovenal over een zeldzaam goed: ruimte. De zeven arrangementen betekenen niet dat het Brabantse toerisme gevangen gaat worden in het keurslijf van eenheidsuitstapjes. De vreem delingenindustrie in de provincie is er trots op dat zij iedere dagtoerist op elk uur en elke tijd van het jaar van dienst kan zijn met iets aparts. sportvissersarrangementen gaan uit van het gezonde principe, dat een sport visser goed, maar eenvoudig wil eten en drinken, stevig wil slapen en vooral veel wil vangen. Voor dat laatste staan ken ners van de visrijkdom in de Biesbosch en in de Maasarmen in het Noordoosten borg. Voor het eerste zorgder menstellers door een leuke sele aloude en gastvrije hotelletje Het zeilarrangement van d< heeft eewat korter ’buitenseizoen’. De Instructieweekeinden van de nieuwe jachthaven van Drimmelen uit garande ren een behoorlijke zeilopleiding en een waarachtige ontspanning in een sportie ve sfeer. De Provinciale VVV, Willemstraat 17 Breda, tel. 01600-32150, verwerkt da gelijks vele verzoeken om reissuggesties voor individuelen en groepen, monde ling, schriftelijk en telefonisch. Zoals ook in de stedelijke kantoren in de pro vincie, is het Verkeersbureau in Breda open voor overleg. Van 1 oktober tot 1 april elke dag tot 18.00 uur, van 1 april tot 1 oktober iedere dag en ook ’s zon dags van 9.00 tot 21.00 uur. Het per soonlijke overleg, op evia de kantoren gepleegd, heeft in alle vier de seizoenen zeer velen op weg geholpen in Brabant, dat voor iedere dag en ieder ogenblik zoveel heeft te bieden Want Brabant heeft soorten water, van Biesbosch vennetje cie rijk, en Heesv en Breda de rand van de verrassend Etten veerd’ Eindhoven trum van het zui gische noorden) m tureel en maatschaj langrijker rol speelt Natuur is er in rijke verscheidenheid, van de zware bossen langs de grens met België tot de zandverstuivingen van de Loonse en Drunense Duinen. De ken ners schatten het landschap het hoogst, variërend van het bonte Kempenland tot de mollige polders achter de Maas dijken. De Brabantse arrangementen voor het nationale programma spelen zich af in Breda en Den Bosch, in een zeilboot op de wateren van de Biesbosch, achter een hengel in datzelfde krekenparadijs of in het zo zuivere viswater van Noord oost Brabant, op een paarderug in Hoogerheide bij Bergen op Zoom en tenslotte - klassiek en toch weer hele maal ’in’ - op een fietszadel tussen de Oisterwijkse vennen. In Nederland zijn het vooral de vereni ging Nederland - USSR en het Buro POK, die aktief zijn in het presenteren van de kunst uit de Sovjet-Unie. Op initiatief van het Buro POK reizen door ons land exposities van Russische ikorien, van kostuum- en dekorontwer- pen uit Sovjettheaters, een kunstcol lectie onder de naam ’Sovjet-Tijdgeno- ten’ en een collectie Landschapschil deringen van Russische schilders. Deze expositie ’Het Russisch Landschap’ komt naar de Kunst Galerie ’Waalwijk’ in de boven zalen van het Schoenen museum. Wie zich verdiept in de hedendaagse schilderkunst ontdekt al snel dat na de door ons vaak misverstane en verguisde periode van het sociaalrealisme, de kunst twee wegen is opgegaan: ener zijds de kunstenaars die ’vrijer’ werden en anderzijds de kunstenaars die hun expressie blijven vinden in het realisme. verrekijker een ander levensaspekt aan schouwt: een mooi hoertje, dat bij de uitoefening van haar funktie ver— heeft de gordijnen te sluiten. De m u bovengekomen puritein belt de hosf van het vrouwtje, dat terstond op gezet wordt en op slag verhaal ko len bij de bleke voyeur. Geen van beiden is op zijn mondje ge vallen en zo gaat het een hele avond van een leien dakje, toenaderen, afstoten, vallen en opstaan. Wat voor buitelingen de man en het meisje ook maken, ze blijven aan elkaar hangen, twee eigenlijk nogal wereld vreemde wezens in een vreemde wereld. Hoogerheide’s ’ruiterweekeinde’ ten slotte is een typisch familiearrangement waarbij niemand wordt verplicht tot paardrijden, omdat het recreatieoord waar men wordt gevoed en gehuisvest tal van andere vertiermogelijkheden biedt. Brabant had gemakkelijk het driedubbele aantal arrangementen kun nen maken voor het nationale program ma, want de provinciale toeristenin dustrie is beslist bij de tijd. De zeven ’panklare’ (de toerist koopt het arrange ment voor een vaste, vooruit te betalen prijs) verblijfsmogelijkheden echter zul len - zoals de ervaring van vorig seizoen bewees - stimulerend werken op het toerisme door de hele provincie. Bankbiljet van f. 100,-; hoornen kinder- bril; pak wit werkpapier; map met wol- stalen; gebak en brood; cassettebandje; verchroomde haken; paar dameshand- schoenen glacé; paar leren herenhand schoenen; bruine kinderhandschoen; wit damesvest; bruine shawl; bruine damesbroek; wollen kindeijasje blauw; kindercapuchon; bruin mapje met pa pieren; rode knipportemonnee; oranje portemonnee; bruine portemonnee; bruine pukkel met gymspullen; geel groene schooletui; gouden schakel armband; gouden verlovingsring; gou den armbandje; gouden zegelring; bruine tas met inhoud; bruin tasje met map; boekentas met inhoud boeken (pukkel); rode kinderboekentas. Rode volwassen kater; Siamese kat; Duitse staander, vrij jong; bruin pinchertje, teef; boxer, teef, vrij jong; bruine hond, groot. Verzekeringsplaatjes: PRV 774; DRW 871;RBR— Diverse Reutels en sleutelbossen. Als u een zou

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 17