4.95 Brabanthallen Vlot amusement met duo Vedette en Yolanda Dey Indoor Brabant op 10, 11 en 12 maart in de 'NTERSPDRt iNTERSPORi S.V.G.-Dongen Zigo-Sarto Were-Di-Gesta Motorcross Willem II- open strijd Bedevaart naar Ijshockeysticks E.H.B.O.-rik- JACQUELINE Gijzen Optiek In april vierde Tilburgse voorjaarsbeurs Noad moet winnen van De Baronie Gewestelijke zwemwedstrijd in Drieburcht Pech onderweg in Tilburg concours in Berkel-Enschot Sportkalender maart 1972 De Graafschap volkomen WELKOM BIJ Op vrijdag 10 maart 8 uur wordt in café cours gehouden ten bate van de E.H.B.O. van Berkel-Enschot. Er zijn veel mooie prijzen te winnen. Smakt Theresia-Oikos Bosbad Hoeven 't 1972 - pagina 6 Donderdag 9 maart 1972 - pagina 7 DETILBURGSE KOERIER Kindermaten v.a. Heuvelstraat 50 zijn, g alti Als u gaat eten bij Het programma Grotestraat 208 - HOTEL VERWIEL - WAALWIJK - Tel. 04160-32330 klei- Nightclub Cabaret Dancing The Blue Note ïxtra capsones om JACQUELINE IS NIEUW Heuvelstraat 50 voelt u zich thuis - en u bent uit èn dat is goed voor u is deze keer r Spelen in Mün< o rlrwf /-Ir* G Trainingspakken daar zijn wij ’sterk’ in ZONDAGS GESLOTEN 1 erva- sfs van die in eds op g maands :n dat de is dat zater ing van een EEN GASTVRIJE MODEWINKEL... en parkeer >eurs is er :rt de be- >tig, HELANCA trainingspakken met 2 blezen op j»ek en broek 17,95 Grotere maten v.a. 48,50 SPORTAFDELING >egen tegen de le Veemarktstraat 36-38 - Tilburg lie Yolanda p r nummers goe< isten te boeier <e shows. teel en natuurlijk. De ballet- genoot komt red van pas. Zij ■en met goede jn de cursisten ving waarin na lessen worden proble- ruimte programma is ditmaal met 8 inter- onale wedstrijden voor senioren en iugdspringconcours voorgaande jaren. brieken betreft, tingen wen- a zich wen- Dergelijke transakties zijn zeldzaam. Ze bewijzen de kwaliteit van deze paarden kenner bij uitnemendheid. s Olynl- iden) is 'aren staan iding in de niddels een I I REISBURO ESTO Voor een grandioze vakantie vrijdag zijn er niddagen van iSpeclalltelten-^eótaurant gouden eeuu?» elling is blijkt de cursussen, r worden ge- 10.000 auto- lomen. eze cursus ge- gehouder rigingen Helmor rswaard en Tilburg. zijn georganiseer eniging ’Tilbur weds bijzonder r op korte tijd zeer >ede springers bij ’De van het ledental in de lijkheid van bovenstaande >e Spartanen’, secretariaat Je kunt de weg kwijtraken in die vele vakantiemogelijkheden. We zetten U graag op het goede spoor. Met een onafhankelijk, des kundig advies. Ons adres: SHOP CENTER (links vooraan in de zaak) Tel. 04250-32174 Het bestuur rekent op een grote op komst ten behoeve van hun jaarlijkse HEUVELSTRAAT 105 TILBURG k°ts.ten ,dwerk’ die allen het wat meer in de amusementssfeer te gaan doen. De deskundigheid en tech niek, eigengemaakt in deze periode, brengt ook in de amusementssfeer veel voordeel. Yolanda Dey komt uit de Dominicaan se Republiek en brengt haar Zuid- terikaanse nummers met veel flair. Het is origine opleiding di< haar bij haar nummers weet de gast< songs en leuke ig te zijn aan overdrijving mag - nu het C.H.I. Indoor de zesde achtereenvolgende maal wordt gehouden - gezegd, dat dit indoor-concours bezig is traditie te worden. Ook dit jaar is Indoor Brabant weer de eerste grt ïdstrijd op de Nederlandse concourskalender en he grijpelijk dat de hippische wereld niet alleen in ho* is in hetgeen in de Brabanthallen te ’s-Hertogei. het leuk te maken, maar heel natuurlijk en charmant. De mannelijke partner heeft een klassieke opleiding genoten en heeft daarin een aantal jaren ge werkt, tot zich de gelegenheid voordeed s, die vier lessen omvat, d sreenvolgende weken steec d vallen, begint op: dins- Ijshockey: Til- ighofen 20.30 uur sporthal Volleybal: .v0 uur Stadssport- Sarto- 10 maart Pellikaanhal burg Trappers-Dailing*-' 11 maart Studentenspoi Odulphus-Hevok 19.00 hal Volleybal: Sarto-S.O.W., Apollo 16.30 uur 12 maart Stadsspor kompetitie 11.00 ui tern, tafeltenniswedstrijdei 17 maart Pellikaanhal IJs burg Trappers-Rotterdam 20.31 18 maart Studenten! Odulphus-Bekkervel H.T.S.-zaal Voll veld 2 18.00 uti Steunend op de recente uitkomsten, maar vooral zonder zelfoverschatting, geven wij Willem II een beste kans. De heren zullen deze echter zelf moeten waarmaken. Op zondag 19 maart a.s. zal de jaarlijk se bedetocht ter ere van St. Jozef wor den gehouden. Vertrokken wordt vanaf het Piusplein om 10.00 uur. In Smakt om half 12 en H. Mis tot intentie van de pelgrims en na de mid dag om 3 uur een gebedsoefening waar in door de bisschop van Roermond wordt voorgegaan en gepreekt. Kaarten verkrijgbaar tot 'uiterlijk donderdag 16 maart voor Tilburg: Tuinstraat 6 - Houtstraat 104 - Jan Aarte-straat 60 A (tel. 22784). Voor Alphen en Riel Mevr. Baeten-v/d Broek ’t Hoog 8. Voor Hilvarenbeek Mevr. v. Mierlo Pa penstraat 14 H. uw brillenmaker De paarden, die ze meebrengen, zijn Marcio en Junkherr. De laatste is de jongste. De eerste won reeds een Grand Prix de dressage, dus de Olympische opgave. De tweede behoorde tot de of ficiële Duitse ploeg voor het C.H.I.O. te Rotterdam. Het is dus klasse materiaal, dat getoond zal worden. De bedoeling is dat zaterdagavond een gala-voorstelling van een Pas de Deux zal worden gegeven en verder met com mentaar van Herman Verbeek aan schouwelijk onderwijs op het gebied van de dressuur. Op 12 maart worden gewestelijke zwemwedstrijden gehouden tussen de Watervriendenverenigingen uit Den Bosch, Eindhoven, Helmond, Deurne, Valkenswaard en Tilburg. Deze wed strijden zijn georganiseerd door de zwemvereniging ’Tilburgse Watervrien- den’. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur in het zwembad Drieburcht, Wagnerplein 1. Het te verzwemmen programma omvat: 8 nummers rugslag, 8 nummers school slag, 8 nummers vrije slag en 8 num mers estafette. Toeschouwers hebben gratis toegang tot de in de zwemzaal aanwezige tribune. De sluiting met prijsuitreiking zal te ongeveer 17.00 uur plaatsvinden. Tijdens deze wedstrijden worden tevens examens afgenomen voor wedstrijdof- ficial-functies. Deze wedstrijd belooft een spannend duel te worden. De Dongenat momenteel alleen aan de leidi derde klasse C en hebben inmi< respectable zegereeks achter de boeg, dat is juist iets voor S.V.G. dat er op gebrand is om deze Kampioenskandi- daat te laten struikelen. De puntjes zijn voor S.V.G. echter ook zeer belangrijk want in de middenmoot vechten nog steeds een zestal clubs voor lijfsbehoud. Bij een overwinning zou S.V.G. met één klap uit de degradatiezorgen kunnen zijn. Dongen zal zich echter tot het uiterste verweren en proberen de lei derspositie te versterken a.s. zondag aanvang half drie. Zondag a.s. komen deze beide plot voor de 3e keer in dit seizoen te elkaar. Vanwege een protest werd dt .v wedstrijd teniet gedaan. De laatste wed strijd werd een gelijkspel. Daar Zigo de punten nog best kan gebruiken, zal er •zondag op de terreinen aan de Schans een overwinning moeten komen. Van daar is te verwachten een spannend duel dat om 14.30 uur zal aanvangen. Omdat de Nevobo komend seizoen om strukturele redenen de vier Nationale Hoofdklassen gaat inkrimpen tot 2 na tionale eerste divisies, heeft er dit jaar versterkte degradatie plaats. Theresia is bezig zich definitief los te maken van de staartgroep en probeert door een felle eindspurt uiteindelijk op de derde plaats te komen. Of ze ’n stapje dichterbij komen, kunt u zaterdag om 18.30 uur zien in de H.T.S. zaal waar de Tilburgse meidjes tegen Oikos uit Roermond spelen. Drie winstpunten hebben Roda J.C. en Heerenveen, als hooggeklasseerden ach ter elkaar in Tilburg moeten laten. De derde thuiswedstrijd in successie gaat tegen een minder geklasseerde, maar De Graafschap is zeer zeker een tegenstan der die niet mag worden onderschat. Het kijken in de koffiedik voor de bei de laatste wedstrijden is ons niet slecht afgegaan gelet op de drie punten, maar tegen De Graafschap zal er toch weer een tweetal moeten kunnen worden bij geteld en dat zit er in... mits de tanden ook nu op elkaar worden gezet. De oostelijken zijn ondanks hun positie op de ranglijst niet steeds zo maar willige slachtoffers. 32,50 voor leden 42,50 voor niet- tellenden kunnen zich ANWB-kantoor in: Til- jorlaan 396. telefoon: orthal Zaalhandbal- uur Drieburcht In- sn Ishockey: Til- 10 uur nsporthal Volleybal: ;ld 19.00 uur lleybal: Theresia-Bekker- lur Stadssporthal Volley bal: Willem II-HBS-Nuvoc (d en h) 16.30 uur 24 maart Pellikaanhal Ijshockey: Til burg Trappers- Smoke Eaters 20.30 uur 25 maart Studentensporthal Volleybal: Robot/Tornado-HVS 19.00 uur H.T.S.-zaal Volleybal: Theresia-VCT 18.00 uur Drieburcht Volleybal: Wil lem II HBS-Sarto (d en h) 16.30 uur 26 maart Drieburcht Turnwedstrijden De Westbrabantse Motorclub Ettén- Leur organiseert op zondag 12 maart voor de elfde maal een motorcross te Hoeven op het bekende circuit ’Bos bad’. Met medewerking van het ge meentebestuur, maar in het bijzonder van de sportburgemeester Twaalfhoven, krijgt deze wedstrijd een internationaal karakter. Er wordt gestart in de 50 - 250 - 350 c.c. en hoger. De zijspan-klas wordt in ternationaal en een attractie apart. De W.B.M.C. heeft hiervoor 16 zijspan rijders (combinaties) geselecteerd w.o. Belgen en Duitsers. Het nationale wedstrijden 1 internationaal jet uitgebreider dan in Ook wat de nationale rubrieken betreft, wordt er meer geboden. Zo zal er zon dagmiddag een nationaal springcon cours a l’Américaine worden verreden. Het is wellicht ook interessant te ver melden, dat Hans Günther Winkler toe stemming heeft gegeven, dat zijn paard - de 8-jarige vos ruin Atoll - in een nationaal concours door Henk Nooren zal worden bereden. Uiteraard zal gewoontegetrouw grote belangstelling uitgaan naar het puissan ce springconcours op zaterdagavond en naar het springconcours om de Grote Prijs van ’s-Hertogenbosch waarmee In door Brabant op zondagavond wordt besloten. Maar dezelfde ruiters, die op beide genoemde avonden rijden, zullen met dezelfde paarden ook uitkomen op vrijdagmiddag en -avond en zaterdag- en zondagmiddag. Een bijzondere aantrekkelijkheid, wel ke zich overigens buiten de ring zal afspelen, maar waarbij toch ook alle ruiters zijn betrokken, is het grote Hei neken Ruiterfeest, dat na afloop van de wedstrijden op vrijdagavond in het nieuwe restaurant van de Brabanthallen zal worden gehouden. Dit feest zal ook toegankelijk zijn voor degenen, die de wedstrijden op die avond als toeschou wers bijwoonden. Zondag a.s. staat Noad voor een van haar grootste klussen van dit seizoen wanneer aangetreden moet worden te gen De Baronie. Het mag als bekend worden veronder steld dat de Bredanaars gelden als de voor Noad het moeilijkst te bespelen tegenstander en de Baronnen hebben de geelblauwen dan ook dikwijls een nachtmerrie bezorgd. Zonder schuldig Brabant voor worden g--' Ook dit jaar is Indoor Brabant weer de eerste grote internationale wedstrijd op de Nederlandse concourskalender en het is dan ook zeer begrijpelijk dat de hippische wereld niet alleen in hoge mate geïnteres seerd is in hetgeen in de Brabanthallen te ’s-Hertogenbosch zal worden gepresenteerd, maar nog meer naar hetgeen door de deelnemende combinaties zal worden gepresteerd. Die belangstelling is deze keer nog intenser dan normaal, omdat dit jaar de Olympische Spelen in München worden gehouden en het welhaast vanzelfsprekend is, dat de topruiters van de diverse landen in de komende maanden hun uiterste best zullen doen om zo goed mogelijke prestaties te leveren, teneinde voor uitzending naar München in aan merking te kunnen komen. Tilburg maandagavond - Niets doet ver moeden dat de M.M.-group, het orkest dat deze maand furore loopt te maken bij de Bleu Note, Tilburgs enige nacht- klub, afkomstig is uit Hongarije. Vlotte knapen die het gehele moderne bar- repertoire beheersen en dat goed weten te presenteren. De groep is afkomstig uit Boedapest, maar heeft al regelmatig optredens verzorgd in West-Europa. En met sukses. Zij willen muziek die de gasten aanspreekt en hebben daar een goed gevoel voor ontwikkeld. Ook in Tilburg zullen zij zeker met veel sukses kunnen optreden. Bijzonder geslaagd is het optreden van het Belgisch /Duitse duo Vedette, dat een komisch/muzikale show brengt die er wezen mag. Leuk amusement, dat vlot en aantrekkelijk wordt gebracht, zonder poespas of extra capsones om De Tilburgse-Voorjaarsbeurs gaat door met haar traditie jaarlijks terug te ko men. Voor de vierde achtereenvolgende keer zal deze beurs worden gehouden en wel van 8 tot en met 16 april 1972. Tijdens deze 4e Tilburgse-Vooijaars- beurs zal er voor het eerste jaar een grote kollektie Kamping artikelen zijn te bezichtigen, waaronder de 8 soons- Bungalowtent, maar ook de 1 nere tenten zullen worden getoond. Ook de lichtgewicht tenten komen op deze beurs, maar ook de caravan-voor- tenten, tevens een grote kollektie kam peer artikejen. .Vanzelfsprekend zal ook de caravan niet ontbreken, dus voor de komende vacantie kSuze voldoende. De Nederlandse Spoorwegen zijn ook weer aanwezig met de bekende voor lichting over Tiener reizen Bejaarde en vacantie reizen, maar ook voor alle ver dere inlichtingen kan men op deze stant terecht. Het terrein wat voor deze Consumen tenbeurs door de Gemeente Tilburg b schikbaar is gesteld, ligt zeer gunsti temidden van grote woonwijken, tussen de woonwijk ’Het Zand’ Wandelbos en Stokhasselt, langs de Ringbaan-West, Dongensebaan, en Lage-Witsiebaan. Dit Wegens de grote belangstelling gedt de de afgelopen jaren, organiseer ANWB ook dit winterseizoen weer de cursus ’Pech Onderweg’. Hoe groot deze belangstellii wel uit het feit dat aan dv die nu voor het tiende jaar houden, reeds ongeveer 10( mobilisten hebben deelgem Ook in Tilburg wordt des houden. De cursus, vier achten dezelfde avond dag 18 april a.s. De cursus heeft ten doel automobilisten een zekere mate van handigheid bij te brengen in het opsporen en verhelpen van storingen, die zich zowel thuis voor de deur als onderweg aan hun auto kun nen voordoen. De instructeurs zijn ren wegenwachten en technochefs de ANWB. Voor het onderricht zijn duidelijke te keningen in een aantal belangrijke on derdelen zoals stroomverdelers en car burateurs aanwezig. Bij de instructie wordt verder gebruik gemaakt van een auto, waaraan de deelnemers reeds tij dens de tweede avond storingen moeten opsporen en verhelpen die van te voren door de instructeur zijn aangebracht. Bovendien ontvangt iedere cursist een cursusboekje waarin men aantekenin gen kan maken. Na aanmelding ontvanger een bericht van inschrijvi dere gegevens over de 1 verstrekt. De kosten bedragen f. van de ANWB en f. leden. Belangste opgeven bij het burg, Spot 04250-34045 Vooral nu de kansen op de eerste plaat sen steeds duidelijker omlijnd worden is het voor Noad oppassen geblazen. De dikverdiende zege bij stadgenoot R.K.T.V.V. zal Noad het nodige zelf vertrouwen geven in de slag met haar aartsrivaal. Want gewonnen zal er moe ten worden wanneer de geelblauwen de race naar het kampioenschap ook win nend willen beëindigen. Daarom ver wachten wij dan ook een sfeervol duel met veel spanning en vooral goed voet bal, zondagmiddag 14.30 uur aan de Eginhardstraat. De kassa’s zijn vanaf 12.30 uur opengesteld. J.l. zondag wist Were-Di in een goed gespeelde wedstrijd haar meerderheid uit te drukken door een 3-2 zege op DIA in Teteringen. A.s. zondag zal Were-Di de gastheer zijn voor Gesta uit de grensplaats Galder. Gezien de uitstekende plaats van de Were-Di lui op de ranglijst, n.l. één punt onder koploper Korvel, zullen zij onge twijfeld alles in het werk stellen om tot die top te blijven behoren. Gesta dat weliswaar lager geplaatst is kan echter een moeilijke tegenstander zijn want zij wist Were-Di in de eerste ontmoeting met een 3-2 nederlaag te verrassen. Een interessante en spannende wedstrijd valt dan ook zeker te verwachten. A.s. zondag half drie. Speelpark Moe renburg. terrein kent ook geei men, achter deze be voor minstens 400 auto’s. De ingang van de 4e Tilburgse-Voor jaarsbeurs zal aan de Rytsehoevestraat komen, tussen de Dongensebaan en Lage-Witsiebaan, ook de ingang voor het parkeer terrein is aan de zelfde straat. De opening van deze 4e Tilburgse- Vooij aarsbeurs zal zijn op zaterdag 8 april en is dan dagelijks geopend van 14.00 uur tot 23.00 uur. Van maandag tot en met r speciale huisvrouwen mie 14.00 uur tot 18.00 uur. Dit is gedaan om juist de huisvrouwen de gelegenheid te geven rustig de beurs te bezoeken, de entree prijs is voor deze middagen 50 pet. verlaagd. Voor degene die nog inlichtii sen over deze beurs kunnen den tot Beurs Organisatie Brabant De- bussystraat 31 Eindhoven tel. 040-29789 b.g.g. 514210. Er is nog een beperkte ruimte beschikbaar. De Italiaanse Olympische kandidaat, Graziano Mancinelli, die enkele weken terug in Berlijn winnaar was van de puissance, noemden wij reeds. Zijn echtgenote, die ook zal uitkomen, rijdt in de Brabanthallen o.a. met Doneraille, de edele viervoeter, waarmee voorheen de sympathieke Ier, Seamus Hayes, zo veel successen heeft behaald. De andere Italiaanse ruiters, die bij Indoor Bra bant acte de présence geven, zijn Giuseppe Redaelli en Roberto Manfre di. Van de uit zes ruiters bestaande Franse afvaardiging vragen wij aandacht voor Jean Michel Gaud, Daniel Lamour en Bertrand Mirabaud. Uiteraard zullen de Nederlandse top ruiters als Anton Ebben, Jan Maathuis, Harry Wouters van den Oudenweyer, Leon Melchior, Eric Schoenmaker, Johan Heins en Hans Brugman Jr. niet ontbreken. Ook voor hen is het eerste halfjaar 1972 uitermate belangrijk. Im mers van de in de komende vijf maan den te leveren prestaties zal het afhan gen of er een of meer Nederlandse springruiter(s) naar München zal of zul len worden uitgezonden. De vaderland se ruiterwereld hoopt er op, dat einde lijk weer eens Nederlandse Springruiters zullen kunnen deelnemen aan de pische Spelen. Sedert 1948 (Lonc dat niet meer gebeurd. mnastiek- en speciahteitenveremging ’De Spartanen’ heeft voor trimmers een unieke attractie in de trampolineafdeling. Trampoline springen is een fijne sport en zeer geschikt voor conditietraining, omdat er goede resultaten mee te bereiken zijn. Er zijn reeds enkele goe Spartanen’, maar zij kunnen nog altijd een aanvulling afdeling gebruiken. Degenen, die zich door de aantrekkeli foto geïnspireerd voelen kunnen contact opnemen met ’Dc Hoevenseweg 35, Tilburg. De namen Inge en Georg Theodorescu zeggen de buitenwacht niet zoveel, maar de insiders weten, dat hun dres- suurdemonstratie iets heel fijns gaat worden. Men weet, dat ze uiterst be kwaam zijn. Inge Theodorescu is de dochter van een oud-instructeur van de militaire rij school in Hannover. Ze heeft dus een gedegen opleiding gehad. Niet alleen op het gebied van dressuur, ook in spring concoursen was ze een uitblinkster. Haar man Georg is een vluchteling uit Roemenië. Een zeer begaafd ruiter met een uitmuntende zit, met de bekwaam heid het werkelijke dressuurpaard te vinden en af te richten. Om te kunnen blijven rijden, moet hij wel eens een waardevol paard verkopen. Necker- mann kocht van hem o.a. Van Eyck en Venetia. Dat is dus puur topmateriaal. Het Bestuur van Indoor Brabant prijst zich dan ook gelukkig, dat verscheidene kandidaten voor de Olympische Spelen op 10, 11 en 12 maart a.s. in de ring zullen komen. Daarbij zijn bovendien 3 van de 4 finalisten van het laatstgehou den Wereldkampioenschap voor spring ruiters, t.w.: de Italiaan Graziano Mancinelli, de Engelsman Harvey Smith en de Duitser Alwin Schockemöhle. Zoals gewoonlijk maken ook 'dit jaar op papier de Duitse en Engelse combina ties de sterkste indruk. Behalve de Olympische kandidaten Alwin Schocke möhle, Hans Gunther Winkler en Fritz Ligges, komt Duitsland ook nog met Wolfgang Kun, Willibert Mehlkopf, Sönke Sönksen en Paul Schockemöhle. De Engelse Olympische kandidaten Harvey Smith en John Greenwood wor den vergezeld door de in Den Bosch zo goed bekende Janet Smith, Ted Edgar en Mevr. Edgar-Broome, alsmede door Lionel Dunning. 1 ih^ïZ

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 7