TERMEER 12 7 4.95 '5 f 19,95 caarls optiek intersporl Tiff. rg intERSPORt |E-d St. Annakerk gaat binnenkort uit stadsbeeld verdwijnen Bijna 1000 deelnemers aan prijsvraag rond Grand Gala du Disque EN RIANNE’ _A- 9 n- i 'Brabant in 't bijzonder’ Sidewalk Hot Jazz Storyville Schaakvereniging ’De Wolstad’ Gebouw was niet te Gunstige ligging op de hoek Gudok naar AaBe-Sportveld Dona-Kniknie ms fc.. In voormalige Jamin-winkel fraaie ’mannenmode-zaak’ 32113 PECH h’-| Ijshockeysticks Sb 21 - restaureren Ballroomavond De Grasschoppers Jong Neerland Ruim 25 pet. voor Johnny Cash 75 maart 1972 - pagina 2 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 2 maart 1972 - pagina 3 DO.-) r INTERIEUR WERD TOTAAL ANDERS Lenny Kuhr en de zestigers Zo maar even... De prijswinnaars I SPANIJZERS IN FEESTVREUGDE WEGGEZAAGD De verdere volgorde en n en: Voor kinderen van 0 tot 7 jaar t/m 17j. 18 t/m 27 28 t/m 40 41 en hoger totaal Zo denkt caarls er over. ce 6 3-Tel. 25158 15 13 2 367 351 139 131 988 ROLSCHAATSEN DOKTERS Daarbij moeten de spanijzers, die boven WEEKENDDIENST Niet solide gebouwd 42 Heuvelstraat 50 )estaat tel. nbinatie Bosscheweg 110, Enschot, 3t groene v Van den Brink, tel. en jdienst buiten de werkuren tel. ALWEER NIEUWE KLEUREN Autolakkencentrale Heuvelstraat 50 Tel. 24556 SIKKEN5 2 4 11 5 Baby- en Kleuterspeciaalhuls Besterdring 61 - Tilburg Telefoon 31795 jtsen sen /oerd Ie in BEHANG - VERF - LAK inzender werd artiesten óók ii 11 5 6 5 2 10 4 34 131 62 36 19 21 19 7 Zeer Kuhr Wij maken voor u een spuitbus in de juiste kleur de man van 't vak Noordhoekring 79 209 203 157 113 112 44 34 22 22 18 14 14 26 muren bej minstens ;n van sn met Schouwburgring142 - Tel. 20196 TEGENOVER AUT0RAMA 3 6 jaren is er inststroom GOIRLE Venneweg 17, Goirle, tel. ESMI v.a. 23,90 HUDORA v.a. 29,95 SPORTAFDELING ileum 1,50 TAPIJTTEGELB AR De nieuwste damesschoenen met moderne dikke zolen... TROTTEURS en MOLIÈRES in de kleuren zwart, lichtbeige, bruin en camelbeige. Alle maten vanaf 35 tot en met 41 voor f 19,95... keus uit 9 modellen bijTERMEER SMIDSPAD 69 en HEUVELSTRAAT 98 (DAG EN NACHT) 101 49 54 52 42 21 24 10 27 10 30 5 buiten normale werktijden AUTOHULPDIENST alle hitl jij komt i het herenkleding van goeden huize Hot Jazz Orchestra’ Solingen >ig-bani weg ’gesties te g<- mger verbliji gei ’s mor en er Spoorlaan 39S t.o. station NS. tel. 04250 - 21947 TILBURG ichianen van St. Anna geweest om hun ste st de kerk; bij collectes Dr. Bosch, 04247-2134 Nu uw trap geheel bekleed (13 treden) f 195,— met 3 jaar schriftelijke garantie BREDASEWEG TEL. 32319 TILBURG dat de winkel een ft behouden; iten er koffie n gezellig jfel of de aar op de van nem, school’ i bij ’Madelios lij kent het vak dus wel door en Het voorjaarsgoed is nu volop aan het binnen komen. Leuke Hipp° Jack’s, Jasjes, Truib.. Broeken, ook Hip in de kleine maatjes. Voor al uw kinderkleding van 0 tot 7 jaar iieuze modellen, ’elitekleding’ heeft r an. Waarom zou ie beter uit moeten Tarief f 25.incl. een kwartier ter plaatse werken KOERIERLEZERS DEDEN ENTHOUSIAST MEE B. Strik - de Leye: De stanc Bruggers Vergeer Dalderop Sibbing Schoofs Goossens B. v. Kuyk Baeten v.d. Velden T. v. Opstal Deze pop- bij de jon van de in men in deze leeftijd Middle of the Road. provisorisch aan el- lar definitief was de srgang gedoemd. Er kwa- pleister naar beneden en .Hoonden steeds diepere J L i gebouw Op de derde plaats kwamen de Bee Gees met 157 stemmen de groep 40 jaar en i O’Sullivan en Iwan Rebroi met 113 en 112 stemmen i en vijfde plaats van de rar mer 6: Beach mer 7: Rod tel. 26783. 7, Bijvoet, Oude Peterse-Dings, 72165. 'c favoriet jaar. 131 351 stem- ope lien en tel. 34991. ndag van 10-18.000 Iedereen met een beetje smaak kan bij mij in de winkel terecht. We brengen modieuze modellen, maar het idee van me altijd tegenge staan. Waarom zou iemand uit de elite er beter uit moeten zien, dan de ge wone mensen, die immers ook hun geld uitgeven voor volwaardige kleding? Hans van den Hout weet, waarover hij spreekt, want hij is jarenlang werkzaam geweest bij Van den Hout Ververgaard, Van Uught" SENGERS TEXTIELSUPERMARKT HEUVELSTRAAT 97 Zo maar even vlug vlug weg geholpen is er bij Caarls Op tiek nooit bij. Onverschillig waarvoor u komt. HULP NODIG? Belt 0011 voor Politie, GGD. Brandweer! Autohulpc 32113. nummer 8 en 9 Helen Reddy en Lenny Kuhr met ieder 22 stemmen. Charles Aznavour kwam op de 10e plaats met 18 stemmen. De New Seekers en Peret waren bij 14 inzenders favoriet. Overige stemmen totaal 26. Naast informatieve beschrijvingei de verschillende Brabantse strekel punten waarom Brabant aantrekkelijk is voor de toerist bevat de brochure een schat van aanwijzingen voor dagtrips. De ene folder ’Brabant in ’t bijzon- eeft een zestal tips om het I op een prettige manier in door te brei tijd een belevenis van de jongeren een open- Zondag 5 maart. Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! zul- s ge- omdat lages had- wat ruimte ge- de tussenmuur spte die een F KINDER I NACHT- HEMDJES charmant kinder- nachthemdje met vrolijk bloemdessin Luchtige zomerflanel Blijft kreukvrij en is soepel en zacht in het dragen Gemakkelijk wasbaar en ZELFSTRIJKEND maat 92 t/m 140 Dit kwaliteitsproduct vindt u alleen bij SENGERS voor 5,98 0-1 1/2-1/2 1/2-1/2 1-0 1-0 1-0 1/2-1/2 1-0 1-0 1-0 1/2-1/2 1-0 0-1 1-0 0-1 1-0 1-0 1/2-1/2 Tandartsen. Van Blerck, Debussy laan 7, Spreekuurtijden: zat. en zond; 12.00-12.30 uur en van 17.30-, uur. Onder de 209 inzenders van Johnny Cash zullen dezer dagen 25 langspeel platen van deze artiest worden verloot. De namen van de gelukkigen vindt u vanaf zaterdag 4 maart in de etalage van Dankers Disco. Verder stelde de Heer Dankers er prijs op zijn dank te betui gen aan de medewerkers van de Tilburg- se Koerier en zeker ook aan alle enthousiaste inzenders. Het totaalresul taat van een dergelijke opiniepeiling is namelijk een grote steun bij de organi satie van een volgend Grand Gala du Disque. p-groep was duidelijk >nge mensen tot 17 js i totaal uitgebrachte 3f tijdsklasse waren voor Voor de 24e ronde van de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: G. Doedens - v.d. Wiel Sibbing - Bruggers Schoofs - Goossens B. v. Kuyk - Doedens Vos - v.d. Wiel T. v. Opstal - v.d. Velden Claesen - Ceelen Coomans - F. v. Daelen Baeten - M. Strik Hornman - Antonius Adank - Kapitany Jorissen - v. Bragt Vermeer - Krugers Hanegraaf - Smulders Bruin - H. v. Gorp Brekelmans - Chau Luysterburg rer - H. v. Kuyk nd wordt aangevoerd door: 1088 punten 899 punten 801 punten 783 punten 768 punten 725 punten 719 punten 695 punten 692 punten 655 punten Zowel de brochure als de folders wor den door de Provinciale VVV Noord- Brabant, Willemstraat 17, Postbus 399 te Breda op aanvraag gaarne toegezon den. Het is de bedoeling, dat dc imoedelijk karakter blijft irgens krijgen de klant t is altijd tijd voor een babbeltje. Het lijdt geen twijf nieuwe modezaak zal het daa hoek heel goed gaan doen. i (waarvan 27 uit ouder). Gilbert roff kwamen i op de vierde inglijst. Num- Boys 44 stemmen, num- Mc. Kuen 34 stemmen, Per 1 maart heeft de v.v. Gudok het oude terrein verlaten. Zij is t/m augus tus op de AaBe sportvelden gevestigd, en zullen daar normaal de training, competitie, en oefenwedstrijden voort zetten. De AaBe sportvelden zijn gele gen aan de Hoevenseweg 57. ^nzienbarende successen in de Top de laatste maanden zal hiervoor gezorgd hebben. Ook nu staan zij bovenaan op alle hitlijsten met Jaarbij komt natuurlijk, begin van de ;erd, zodat ook 50 13 14 15 .2 familie van hem, en voorts heeft hij zijn ’hogere school’ doorlopen in Düssel- dorff en bij ’Madelios’ Place Madeleine, Parijs. Hij door. De oude winkel van Jamin werd door de Fa. A. Brouwers van een fraai en origineel aandoend interieur voorzien. Degenen die oud en nieuw kennen, 2 len menen, dat de winkel kleiner is worden, maar dat lijkt maar zo, ze vroeger bij Jamin geen etalagf den. In feite werd nog wonnen, toen achter nog een ruimte werd ontdekt ter diej van een kast. Hans van den Hout, 33 jaar is, is getrouwd met Franchise, Raphaelle genaamd, die de etalages van de winkel verzorgt, want der...’ get weekend Brabant door te brengen. Wat denkt u van een weekend in de Biesbosch of ’dat gaan naar den Bosch toe’ om maar twee mogelijkheden te noemen. Apothekers, ie Markt 8, Westermarkt Zoals wij vorige week reeds schreven, is door Dankers Disco aan de Schouwburgring een opiniepeiling gehouden naar de resultaten van het Grand Gala du Disque. Afgelopen vrijdavond zaten waarschijnlijk zo’n 700.000 Nederlanders dit jaarlijks terugkerende TV spektakel te bekij ken. Dat ook in Tilburg dit programma bijzonder populair is blijkt zeker ook uit het feit, dat 988 lezers van De Koerier de moeite namen het vragenformulier in te vullen. Doordat daarbij ook de leeftijd van de 1 gevraagd ontstond een interessant beeld van de favoriete in de verschillende leeftijdsgroepen. het middenschip de muren aan elkaar hielden door een enthousiaste versier der zijn weggezaagd, omdat ze in de weg zaten en ’die dunne ijzertjes in zo’n zwaar gebouw toch niets te betekenen hadden’. Het gevolg van die goedbe doelde correctie was niet mis: in de vijftiger jaren werd vastgesteld, dat de sgonnen te wijken en dat het honderdduizend gulden zou kosten om groter onheil tegen te gaan. Op de een of andere manier is toen een noodoplossing gevonden en de muren werden toch weer 1 kaar gehouden. Maa kerk ten onder*” men stukken plei de muren vertoc scheuren. Zodoende kon het ge toch niet meer gered worden. opvallend was wel, dat Lenny 22 stemmen er 15 kreeg van de groep 40 jaar en ouder. Bij nadere con trole bleek zelfs, dat van deze 15 er 12 inzenders waren van rond de zestig jaar. Daar hierbij tevens de oudste inzender behoorde, meende Dankers Disco dit te moeten belonen met een extra lang speelplaat van deze zangeres. De Heer S. Metsemkers Ringbaan Oost 185 wordt dan ook graag op de Schouw burgring verwacht om zijn extra prijs in ontvangst te nemen. De kerk is gebouwd omstreeks 1910 en het was oorspronkelijk toch wel een solied gebouw. Maar in de dertiger jaren vierde de toenmalige pastoor zijn zilve ren priestérfeest - of misschien was het wel zijn gouden feest - en bij die gele genheid werd, zoals toen te doen ge bruikelijk de kerk fraai en overdadig versierd. winkel van Jamin, op de hoek Heuvelstraat-Markt, is ie nieuwe Mannenmodezaak van Hans van den Hout mede dank zij de gunstige ligging, blijkt de belangstelling ;t publiek overweldigend groot te zijn. ’Ik spreek niet van herenmode’, aldus Hans van den Hout, werd altijd ruim naar vermogen gegeven en bij de feesten, die in de kerkgemeen schap werden gevierd was de belangstel ling altijd voorbeeldig. Het kan dan ook wel niet anders of er moet een pasto raat geweest zjjn, om de mensen eens gezind aan elkaar te krijgen. Ook dat zal wel in de herinnering blijven. grt^ynNIiOJinnnn VOORWERPEN Aansteker merk Polygas. inscriptie Mia; bankbiljet van f. 25,00; bruine heren- bril; zilverkleurige bril; konijn, grijs; 2 parkeerbordjes; machineonderdeel; rol gaas; zwarte nappa dameshandschoen; petje en handschoenen; herenhorloge merk Prisma; dameshorloge merk Cen tra; jas; witte kindersjaal; bruine heren portemonnee met inhoud; zwarte por temonnee met inhoud; herentrouwring met inscriptie: Margaritta-Henny; brui ne boekentas; sierring van auto. Diverse sleutels en sleutelbossen. Poedel, beige, reu met bruine halsband. Vrijdagavond 3 maart treedt in de bijge bouwen van Kasteel Nemerlaer ’The Sidewalk Hot Jazz Orchestra’ op. Dit orkest uit Solingen is een exponent van de negroïde big-band jazz. Zoals de meeste orkesten, die in de afgelopen jaren in de Storyville Jazz Vlub optraden, heeft ook dit orkest zich altijd gedistanteerd van de mode- dixieland. Sinds het begin van de'60er jaren is er in de traditionele jazz een kunststroom ontstaan, gebaseerd op de authentieke jazz uit de 20er jaren. Deze stroming is tot leven gekomen in Hamburg en Frankfurt onder de naam ’Hot-Jazz’. Onder hot-jazz bands verstaat men die orkesten, welke de ’zwarte’ muziek uit de 20er en vroege 30er jaren, op een zo authentieke mogelijke wijze vertolken. Door met veel energie en bezieling deze stijl te beluisteren en te beoefenen wist de Sidewalk Hot Jazz Orchestra een belangrijke plaats in deze muziekvorm te veroveren. Het zal dus vrijdag op Nemerlaer wel druk worden. In de voormalige verleden week de geopend, en, van de zijde van het vamannenmode en r. ’omdat ik kleding wil brengen die niet discrimineert. Het parkeerterrein, dat zal ontstaan komt daar in de buurt wel te pas. Wie door de Capucijnenstraat rijdt op een gewone middag zal in één keer afleren daar door te rijden, als hij er niet hoog nodig moet zijn. Door de buurtbe woners zal dit parkeerterrein zeker als een verademing worden ervaren. Ook voor baby-cadeau artikelen de aangewezen zaak voor Tilburg e.o. De Provinciale VVV Noord-Brabant heeft een brochure ’Brabant in ’t bij zonder...’ uitgegeven naast een tweetal folders met dezelfde naam met als in houd dag- en verblijfsarrangementen. De geheel herziene editie 1972 van deze brochure is tezamen met de folders van dezelfde naam bedoeld om de vakantie ganger in Brabant op weg te helpen door een keur aan suggesties te geven voor een korter of langer verblijf in 1] 1 I nPll deze provincie. MVM Dinsdagavond 7 maart a.s. wordt er een ruilbeurs gehouden in de zaal Kwaad- eindstraat 127, Tilburg van 19.00-21.30 uur. Deze ruilavond wordt georganiseerd door de Verzamelaars Vereniging Til burg. Alle verzamelaars zijn hier wel kom. zij is etaleuse van haar vak, als ze daar tijd voor heeft met haar drie kinderen. De klanten, die zich tot dusver in op merkelijk groten getale hebben aange meld, zijn merendeels van jongere leef tijd. ’ouderen’, aldus Hans van den Hout, ’blijven makkelijk vasthouden aan een zaak waar ze gewoon zijn te kopen. Maar een jongere generatie groeit snel op.’ Dezer dagen krijgen de klanten zolang de voorraad strekt een kleine attentie mee: een flacon man nenscheerwater van Gres, een bekende parfumeriemerk. Vrijdag 3 maart 1972 organiseert het ’Jubileum-comité 50 jaar Grasschop pers’ als eerste activiteit een grootse Ballroomavond. Deze zal worden ge houden in de grote zaal van de Vredes parochie aan de Kwaadeindstraat 127 Tilburg. Aanvang 20.30 uur. Het zal een sfeervol en vooral een gezel lig bal worden met zowel Standaard- Oude-Cheek-en Latin American dansen. De muziek van bekende dansorkesten zal in strikt-danstempo via stereo instal latie ten gehore worden gebracht. Zo’n echt bal van ’TOEN’ maar zeker ook van ’NU’ zal voor de ouderen in deze moderne weleer en voor baring zijn. In het kader van het komende jubil bedraagt de toegangsprijs slechts f. en van de consumpties f. 0,75. Zij die het eerst komen... natuurlijk het eerst malen! Kaarten t/m vrijdagmiddag verkrijgbaar bij J. Steens Ant. Struijckenstraat 15 Tilburg (’t Zand I) danwel des-avonds nog aan de zaal. Dierenartsen. Rasenberg, F tel. 04251-1648. v. Riel, Postelse Hoeflaan 43, tel. 74590. Dierenkliniek 32867. Op zaterdag 4 maart a.s. zal de toneel groep Jong Neerland een uitvoering ge ven van het blijspel ’JAMES WEET ER WEL RAAD OP’ van P. A. W. van Luyk. Aanvang 20.15 uur in het Pa rochiehuis Vredeman de Vriesstraat 38. Zaterdag 4 maart. Bij spoedeisende gevallen, gedurende het weekend wende men zich tot zijn EIGEN huisarts! Hun opzit 40 van de zeker weer Sacramento. D; dat deze groep in avond was geprogrammeerd, zodat ook veel tien- en twaalf jarigen hun optre den hebben gezien. Johnny Cash Middle of the Road Bee Gees G. O’Sullivan Rebroff Rod Mc. Kuen Beach Boys Helen Reddy Lenny Kuhr Ch. Aznavour New Seekers Peret Óverigen Bouwkundigen verklaarden, dat ook zonder het wegzagen van die spanijzers het gebouw destijds wel wat al te enthousiast was gebouwd om uiteinde lijk solied te zijn: ’Het was geen kerk om de eeuwigheid te trotseren,’ aldus een zegsman. Tn die tijd waren er wel meer pastoors, die erop uit waren als ’bouwpastoors’ aan een pastoorsbenoe ming te komen en dan werd er zowel met de bouweisen als met de eisen van rechtvaardigheid tegenover aannemers en andere uitvoerders nog wel eens de hand gelicht. De St. Annakerk is dan een van deze gevallen geweest. Dit alles neemt niet weg, dat oudere parochianen niettemin toch gehecht waren aan de St. Annakerk en dit ge bouw toch maar node zullen zien ver dwijnen ook al is daar dan niets aan te doen. De parochianen van St. Anna zijn altijd bekend geweest om hun sterke solidariteit met Van de 988 inzendingen waren er 209 stemmen voor Johnny Cash. Dit is des te overtuigender, omdat Johnny Cash aan het einde van de uitzending, om ongeveer half twee ’s nachts pas aan bod kwam. Uit vorige onderzoekingen staat namelijk vast, dat op een zo laat tijdstip de kijkdichtheid met zeker 35 pet. daalt. Opvallend is ook, dat ruim 100 stemmen op Jonny Cash af komt - stig waren uit de groep van 18 t/m 27 jaar. Daarnaast was Cash ook duidelijk favoriet bij de 28 tot 40 jarigen. Middle of the Roasd met 6 stemmen verschil op de tweede plaats De gemeente zal voor f. 135.000,00 de St. Annakerk kopen aan de Capucijnenstraat en het gebouw vervolgens afbreken, waarna op die plaats dan een parkeerterrein zal komen. Het kerkbestuur is met de verkoop akkoord gegaan omdat de kerk in zeer bouwvallige staat verkeert en niet meer te restaureren zal zijn. De pastorie, thans in gebruik als huisvesting van studenten aan de RK Leergangen, zal als zodanig gehandhaafd blijven. De afbraak van de St. Annakerk zal duidelijker te merken zijn in het stadssilhouet dan in de buurt. Van op verre afstand waren steeds de drie koepels te zien in de buurt van de Watertoren en al waren ze niet bepaald mooi, ze gaven toch iets karakteristieks aan de lijnen, die Tilburg van ver tegen de horizon tekende.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 3