OERIER D C RV A Av Asf /elier nen Prookle maasie hef^ Tilburgs Karnavalsprogramma is weer grootser dan verleden jaar Biste meense 72 /ENS ig NV Maskers op of Maskers aaf Vol vertrouwen in’t Karnaval Ik wil met jou, met jouw met jouw een fistje bouwen Publiek zal vooral zelf voor de leutige sfeer moeten zorgen Hasseltstraat 286 - Tilburg anuari 1972 - pagina 16 OPLAGE 55.875 -25181 Kinder-Karnaval 139, Grote optocht We douwe deur Prins Fons I l. Tel. 24339 jaoi nie eurd, v.a. L 20359 OPGELET. Goirkestraat 138a Dun Burgemister van Tilburg, MR. C. J. G. BECHT PEUGEOT jrg Zoom Postzegel verzamelaars iwelier met prijzen vanaf vanaf vanaf REMBRANDT- STRAAT13 DROGIST endags 3.00 uur jten ’s Zonds Prins t ramma voor de Na het voor in sponta - maar daar in het hon- lardente- 5t tiener- Alleen op zaterdag geopend. POSTZEGELHANDEL irg. ie ötstekende t college der GEBR.NEFKENS NV RINGBAAN OOST 134 TILBURG TELEFOON 04250-32036 zal of Of ein 212 k) 1 CORDUROY JEANS UITGAVE J. DE BEER REDACTIE EN ADMINISTRATIE: N.S.-PLEIN 14 TILBURG TELEFOON 04250-30783 - POSTGIRO 1126745 Verschijnt in geheel Tilburg-Goirle-Dongen-Loon op Zand-Udenhout-Berkel-Enschot-Moergestel en Hilvarenbeek REMBRANDT’ TELEFOON 04250-25973 f f f 18, f 16,95 f 14,95 f 13,95 f 9.95 4,95 1,50 15-20 cent eensgez leut het Er mag wel een woord van lof af voor de organisato- I MAX FACTOR HAMOL PIUSPLEIN 6 ^“OtjNHoek Emmastraat, iremies prijswinnaars ;er dan 50 p. Prins Fons I bezoeken jswinnaars zullen zich oegeven naar de hoek -.estraat. •ron van het statior ionschef traditieget een welkomstwoord zal uitspreken aflegger huizen, cam a met 35 cm voet en 1 2 opgestikte zakken 39,951 BESTERDPLEIN 37 nlingen en der Krui- f 55,- f 9,95 f 20,- f 15,— spanning nsplannin ƒ9,50 ƒ9,50 ƒ9.50 ƒ8,50 ƒ9- ALLEEN ZATERDAGS van 10.00 tot 17.00 uur ruimen wij meubels op KINDERSTOELTJES STOELEN SCHOMMELSTOELEN TAFELS 100x80 cm motte we daorom tientalle carnavals- bvan te de veur- le laotste taon, die tief zèn, zaoke, J. van WIJK veur Veurzitter Carnavalsstichting zèn. Tilburg. idags is het progra bijzonder gevuld. Prooklemaasie aon alle inboor straotdwèèle van de stad c ken... alaaf... Met ingang onze zaak overgepi VOETBAL is voor de ontsp"”-1 Candy voor gezins., 13 Durex-Fetherlite 15 Durex-Nu-Form 18 Durex-Gossamer 30 Durex-Benelux 36 Durex-Atlas CANDY-BOETIEKS Koestraat 44 (Let op! no. 44) Korvelseweg 52 (Let oo no. 521 .liken En ik wens eutige or leste ®“en m ziekenhuizen, I sen, verenigingen en aar laval. steeds Laot alle veschil, ss, maor ’ns weg- die van plan te hou we, ut miste Dinsdag 15 februari 15.00 uur Kinder- optocht. Beukenstraat - De Regenboogstraat - Bredaseweg - Schouwburgring - Heu velstraat - Heuvelplein. REISBURO ESTO Voor een grandioze vakantie o^ Zaterdag 12 februari 14.30 uur In tocht van Prins Fons den Irste. Spoorlaan - Stationsstraat - Nieuwland- straat - Heuvelstraat - Oude Markt - Stadhuisplein - Oude Markt - Heuvel straat - Heuvelplein. Zondag 13 Optocht. ihstraat - Heu- aan - Stations- Vaak is één informatief gesprek meer waard dan 10 dubbeldikke reisgidsen. Wij staan open voor Uw vragen. En we nemen de tijd om ze te beantwoorden. Ons adres: SHOP CENTER (links vooraan in de zaak) Tel. 04250-32174 zal wir beter Kruiken ur in slaogen ók saomen dit fist te ren. Wanneer we mee carnavs buiten ut eigen kleine kringske van-alle-daag weten te fisten - mee mekaar en veur mekaar - dan zien we ut fist vol vertrouwen te ge- moet en we douwe deur.... De vraog of we daorbij ’n masker op of aaf moeten zetten zal ieder persöonluk duideluk ramma begint jdagavond met s Carnaval in vanwaar per Prinsenbus de en wordt voor bezoeken 3,50 10,— ƒ25,— ƒ23,— meubelfabriek ’de fijnlijn’. 90 - 14,95 14,50 25,- 29,50 42.50 Dees beginwoorden van ’t nuuwe Til burgs carnavalslieke hebben meer te betekene dan ge wel denkt. Zeker as ge ’met jou, met jou’ bedoelt, ieder één, elke Tilburger, jong en ouw. Carnaval, ut fist waarbij een ieder zich begift in ut onbezurrigde, alle maskers aaf. Gewoon as meense van ene gróte geminschap saomen plezier maoken en even onbezurrigd doen. Sundde dè wu aas de daogen veurbij zèn, wir de deftige maskers opzette. Hopeluk blèft er toch wè hange dees fisten. Zullie, die zegge da ca gin zin heej, bekèke ut Het heej zekers wel zin, gespanne en gejaogde ti itklep us nen keer open tv februari 13.30 uur Grote Prinsenhoeve - St. Joseph: vel - Heuvelring - Spoorlai straat - Nieuwlandstraat - Heuvelstraat - Schoolstraat - Schouwburgring - Stadhuisplein - Biss. Zwij senstraat - Primus van Gilsstaat - Piusstraat - Pius- plein - Heuvelring. f 13,50 17,75 5,- 12,95 12,50 14,50 12,50 29,95 9,95 11,50 11,50 125,— f Machtige scrvbbed-denim^ SAFARIKOSTUUMS slank getailleerd, pantalon met 4 opgestikte zakken 129,- Nieuwl! PARA’-PAKKEN van zachtglanzende moleskin met lange rits recht naast 't midden in zwart en bruin Per Jan Plezier, omstuwd door vier calèches zal de Prins zich dan naar het Raadhuis begeven, met een hele stoet achter zich aan, om daar om drie uur door de burgemeester te worden ont- Bij die gelegenheid zal de Prins stad een waardevol geschenk ndigen, waarna hem de sleutels stad zullen worden ter hand ge ren, die de zaak ook deze keer weer dik voor mekaar hebben gekregen en ook voor degenen, die door hun bijdragen mogelijk gemaakt hebben, dat de Stichting dit jaar behoorlijk ruim in haar midde len zit. Deze aflevering van De Koerier is nagenoeg helemaal gevuld met wat de diverse verenigingen en instanties hebben voorbereid en het ligt voor de hand, dat degenen, die het plezier hebben van al die preparatieven, blijk zullen geven van waardering door tijdens de komende dagen de sfeer in de stad zo te houden, dat er ook voor de kinderen nog plezier aan blijft: leut is lekker, maar het moet een beetje bijblijven. let officiële feestprogra neteen om half zeven vrije le aankomst van Prins Hotel Riche, va stad in geredei llinks en rechts. Maar dit onderdeel zal zich af spelen zonder dat het publiek daarbij betrokken wordt. De volgende ^dag wordt om tien uur ’s morgens het Carnavalssymbool op sokkel geplaatst en om kwart over twee zal Prins Carna val met zijn Raad van Elf arriveren op het eerste perron van het station, al waar de stationschef traditiegetrouw Ml. jureren van de grote optocht neemt hij zijn plaats in de stoet in. De optocht telt veertig wagens en vijftien muziek gezelschappen en drumbands en voorts tal van individuele inschrijvers en recla mewagens. De ptijsw' na afloop moeten be; Piusplein-Hoogvenses Door de organisatoren wordt het publiek verzocht er streng op toe te prinselijk d’r huis, d’r herberg of Op- of te versie- sk bezaaid zöo aonvatten dan doen we allemaol iets en dan worret hardstikke tof en gezellig. Vur den goeie gang van zaoke heej den Prins zeuve worsten naor de Clarissen gebracht vur goei weer... dè moet lukken... want... we douwe deur! Alaaf... Alaaf... Alaaf... De Carnavalsstichting De Duvelèrs. De vereende krachten van carnavalszinnig Tilburg hebben dit jaar iets groots tot stand gebracht: de grote optocht krijgt een helemaal volwassen allure en de Jcinderoptocht wordt in ere hersteld. Tilburg heeft een carnavalsgezicht, dat zich in het Zuiden gerust kan laten zien. Vrijdagavond dweilen de eer ste feestvierders de stad in, ze zullen er niet meer uit verdwijnen eer het dinsdagavond is, de straten zullen vol gejoel zijn en de feestzalen zullen uitpui len van druk hossende en klossende mensen die ;zind aanjagen achter de geest die Carnavals- eet. zien, dat niet bij de optocht ingeschre ven personen zich onder het trekken niet in de stoet mengen. Dat is vorige jaren wel gebeurd - in sponta n enthousiasme vermoedelijk mee liep het hele trekken derd, wat voor de toeschouwers die ver derop staan te wachten uiteraard heel onplezierig is. Ook de politie verzoekt de ordebepalingen strikt in acht te ne men, want bij de optocht zal het uiter mate druk zijn in de stad. Als dan het publiek niet naar de aanwijzingen cir culeert loopt de boel vast. De prijzen zullen worden uitgereikt na een muzikale show op de Heuvel door het E.M.M.-showorkest. ’s Avonds zul len om half negen in de Schouwburg aanmoedigingspremies worden uitge reikt aan niet-prijswinnaars, die een score hebben hoger dan 50 pet. Op maandag zal Pr Zoals men ziet is het feestprogramma beduidend uitgebreider dan verleden jaar, maar uiteraard wordt het carna valsfeest door het publiek gemaakt. Ook de toeschouwers van ie optocht zullen zich zoveel mogelijk dienen te verkleden en verder zullen de feest dagen natuurlijk gevuld zijn met talrijke particuliere manifestaties ter opvrolij- king van de omgeving. Dinsdag is de dag van het kindercarna val. Om drie uur begint de kinderstoel te trekken vanaf de Fa. Van Casteren aan de Beukenstraat en zal zich dan via BEUKENSTRAAT, BREDASEWE SCHOUWBURGRING, OUDE MARI en HEUVELSTRAAT naar de HE VEL begeven. Om kwart voor vijf z len ook van deze stoet de prijswinnaars worden onderscheiden door de Prins. Om twaalf uur precies wordt bij Hotel Riche het carnavalsfeest besloten door het veiwijderen van het carnavals symbool van de sokkel onder belichting met bengaals vuur. Wie ’t hil jaor al meej een masker lópt, raoj ik aon om dè de ko mende daogen mar us aaf te zet ten. Zonodig zelfs mar ’ri Gander masker op te zetten om dè ’t Min ders te veul opvalt dè me ók nog gewoon gezellig kan doen. Wanneer we er in slaogen mee mekaar ut carnaval te vieren dan leren we ók wel mekaar beter te verstaon en warderen de daogen daarnao... en dè zèn d’r zo’n 360. Veur veulen zal ut carnaval un ontspanning zèn om daornao beter de zorgen en plichten aon te kunnen. Hoe meer echte carna valsvierders d’r zen, hoe minder d’n enkeling zal opvallen die ’t vie- hst nie kent of op de verkeerde laval manier z’n fistje bouwt. igske Laoten we veral gezellig carnaval vieren, laachen en springen. Ut komt in ieders geval oew gezond heid ten goeie. binnekomt, om snel opgenome te wor- re en nie eenzaom te hoeve toekèke. Ik wens dees verenigingen danöok veul sukses daormeej. En na beginne. Alle kielen öt de mot- teballe, saome meej hoeje, pette, daas- se en waante. Zurrig dè alles in orde is want we zulle ut nóodig hebbe. Vruug naor bed de leste daogen, da ge d’r tegen kunt. Zaoterdag gaon alle Kruiken in de kielen de stad verrovere. En ik wens óok alle meense un paor leutige onbe zurrigde daogen. Nog un leste raod: De Kruik gaot net zó laang te waoter tot ie barst; zurrig der veur dat ie nie barst. vangen. aan de overhanc van de s steld. Om vier uur groots welkom door de Til- burgers van alle rang, stand en leeftijd op het Heuvelplein, waarbij de Prins het stadssymbool zal onthullen. Een half uur later houdt de Prins receptie Studiozaal van de Stadsschouwbur Ut is mee carnaval net as mee de sport. Ut zal den begienneling moeiluk zèn un goei resultaot te behaolen, mar daank zij veul oefe ning gaot ut steeds beter. De Kruiken hebben naa al un aan tal jaoren ’geoefend’ en ’t zit d’r in dèt ut resultaot naa goed wordtyCTj'jS***kV. --Iff Daank zij de ötstekende saomen- werking in ’t college der Duvelèrs en de carnavalsverenigingen, maar speciaol ók de saomenwerking mee de Geminte en de geminte- lukke diensten, de N.S. en nie te vergeten de Kraant. Ut carnaval 1972 kunnen zèn as alle ók saomen, I anneer rAlle kamavalszotten en zottinnen van “de Kruikestad zèn op hoog i bevel verplicht de gevels van d’r krot, d’ren winkel, d’r h< d’r kroeg waor den In- den Kènderoptocht neffe komt, ren meej plaot en plekwèèrel meej sprenken dè nerges op trekt as ’t mar op karnaval slao. Ze oew meziekdóos, pik-up, fióol of mênika binnen of buiten kaaihard det iedereen gruun en gèèl vur z’n oóoge wordt en ’t wit van z’n êog vur z’n gat schiet. Staode zelf op de stoep of kaaibaand vur oe huis te kèèke, doe dan mee en begraoft den vurbijtrek- kende opstoet onder stróssel, snippers en sperpetienes... of aanders kwèkte of brulde mar ’n bietje degge kèèl te kort komt. Zitter ’n geut of dakkeraom aon oe huis dan meuder gerust unne Tikker-teepparade van maoken; mar nie geniepig zèèn en mee ’t pepiet i kiezelkaaie naor beneeje mietere. Kèke, beminde inboorlingen, al we ’t Gullie het er meschien nóót weet van gehad, mar jullieën burgemister schrèèft un gèèf wordje Tilburgs. Dè hee me un kwak jaoren aon leren en luisteren gekost, mar naa kan 'k mun éigen fussoenluk in oew taol verstaan baar maoken. Ik ha gedocht dekkoe naa krek mee dun Karnaval mar us moes laoten weten dè 'k un nuuw taaltje - onze èigeste taol - gèèf goed ken. Gin fist is zó naauw meej dun aord van ut volk verwèeve as ut Karnaval. Iedereen, die onder de Moerdèèk wont, vuult diep in zun éigen dun drang om un paor daogen van ut jaor alle prontighèd van alledaag aon de kaant te zetten om te zèèn die ge zèèt. Dè’^we de meense uit ut zuijen naa zó simpetiek mokt, want daormee tont ie dè ut- léve meer is as werke en geld verdiene. Ik zèé d’r atij prat op gegaon burgemister van un stad in ut zuijen te zèn. Dè wel dè! Want meense meej z< imborst zèn plezierig om meej te nen akkerdere. Drie daogen lang za'k nie du’n irste burger van de Kruikestad zèn. Irluk gezeet zè 'k daor nie rouwig om, want ik weet zeker, dè Prins Fons dun Irste goed op ons zal paasse. En ik kan dan un paor daogen mun gemak haauwe. Messchien kom ik oe nog wel tegen, mar dan zè ’k in ieders geval nie ver kleed as burgemister. Ik wens alle Kruiken en Kruikinnekes 'ne plezierige Karnaval. Haaudoe, war! En nie te schieluk drinken. s van carna val gin zin heej, bekèke ut wè rauw- weg. Het heej zekers wel zin, om in dees gespanne en gejaogde tijje ou üitlaotklep us nen keer open te zette. Ut lèeftempo leej zó hoog, da gin-een er toe komt tijjens ut jaor unne keer onbezurrigd te doen. Psychiaoters zèn daag en naacht bezig hier aon te sluitele en er zèn steeds meer psychiaoters noódig. I staanden en staandjes valle. Juust die meense, zèn zich dees daoge afzijjig hebbe ut misschien wel nooódig. Veul bewondering ók hebbe veur die verenigingen die maonden veure in de weèr zèn meej bereidingen. Hierdeur zèn de ire gróte vriendeclubs ontstaor 5 alleen meej carnaval acti maor óok meej aandere Donderdag 10 februari 1972 I5e jaargang - no. 752 41' ^1 aties

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1972 | | pagina 1