f FEEST X |AANeiEQING^ hooll Heuvelmans N.V. behoudt een stuk traditie en kijkt naar toekomst i.89 349 169 hamers 2.59 98 59 649 ff ’Swieb in Paniek’ Zijn wij echt nog medeparochianen 1 SPORTAFDELING I I Tl N er Gaat met een u. W/K70 NV GARAGE NAAYKENS van hamers van hooll Toneelgroep ’De Gasthof Koffieconcert Stadsschouwburg TEN The Blue Note goede uitrusting op wintersport! 7^ >er 1971 - pagina 10 Donderdag 16 december 1971 pagina 13 DETILBURGSE KOERIER van WEDSTRIJDPUCKS 1,25 Heuvelstraat 50 (hoek Willem ll-str.) Een goed idee 9 CSSQDEQI hPèta 1.08 nu 1.24 nu 1.09 nu Foto Van Aarle Jdrijf, geld BRIEVEN VAN LEZERS S I -25181 GRATIS LONG WEEK-END OP ONZE KOSTEN Veemarktstraat 36-38 - Tilburg ZONDAGS GESLOTEN het Finse Sauna- (Foto Van Aarle) Sportafdeling I EEN „FEEST” VAN EEN AUTO prijs vanaf 11982,- rijklaar sin 212 VEEL GELD VOOR UW WAGEN 40.000 KM GRATIS ONDERHOUDS-CONTROLE ÏjeÉli ties korting r met ijzen En om het feest compleet te maken nodigen wij u met uw echtge note (of a.s.) uit een week-end door te brengen in een van de luxe hotels in Nederland geheel verzorgd van vrijdagavond tot maandag ochtend om deze aankoop waardig te kunnen vieren 40.000 KM hebt u gratis het onderhouds-controle pakket dat u ver zekert van zorgeloos rijden Dit is onze bijdrage om van deze feestmaanden (dec. en jan.) voor u een grandioos festijn te maken Wij geven thans extra veel geld terug voor uw wagen, welk merk het ook is, bij aankoop van de VW-K70 Korvelseweg 225 Tilburg Tel. 32062 jend 'ooi i die niet SCHAATSBESCHERMERS 2,25 st idee ttee te toe met de stopj de enorme t zich voor iorvel- IJSHOCKEY STICKS v.a. 4,95 VERHUUR van: SKI-veterschoenen SKI-klemschoenen SKI’S Nightclub Cabaret Dancing W/K70 f 50, f 20,50 st f 59- f 63!- dat, was, verdi f 18, f 16,95 f 14,95 f 13,95 f 58 95 f 9o;_ f 14,95 f 14,50 f 25,— f 29,50 f 42,50 De Stichting geeft het vie dag gegevc nodig lachspier zeer ho° Tilburg jrigens -g van loon- dprodukt, ge wei. te vermelden, :ing als toneeldecc erkers onder le IJSHOCKEY SCHAATSEN v.a. 38,50 Wij zijn daar „sterk” in f 55,— f 9,95 f 20,— f 15,- f 13,50 f 17,75 f 5,- f 12,95 f 12,50 f 14,50 f 12,50 f 29,95 f 9,95 f 11,50 f 11,50 f 125,— irijf, was duidt allen een prett en avond hadden door en genoten van goed tont eerlijke enquête houden onder de jchianen. Moet er nog meer af- ik gedaan worden aan onze pries- die ons zo lang waren toever- oprecht ant- de waarschijn- jriesters voor i wel velen, al in hart goede priesters 'rgument kunnen z Jen, die de leek wei eheel niet aanspreken, bl .ijk bij de vakmensen ke renten en zo begir rich gaandeweg te on een fabrikante ester met glast (komplete kun iet een zeer Kantklossen is er niet meer bij Een tiental jaren geled de de firma Heuvelmans zie Jan Aartestraat als servicebedrijf voor de textiel en de konfektie-industrie. Tot haar specialiteiten behoorden een plis- seerderij, stopperij, een kantklosserij en een mazerij. Ook het borduren heeft gramma gestaan. Er waren Van Sonstraat, de Van Dorens de Noord Besterdstraat, filiaal in Amsterdam. 01 wordt verstaan het repareren van ge weven stoffen; onder mazen het repa reren van gebreide stoffen zoals we- venits en jerseys. Een kombinatie van aktiviteiten in de textielsektor en de van epoxy buizen, verenigd onder leiding van één NV, is niel Tilburg kent er zo een! In het oude bedrijfspand van Berghe St. Josephdwarsstraat is sedert enkele jaren Heuvelmans’ leiding Voor de tweede maal in haar korte be staan trad deze Bejaarden Toneel groep, gevestigd in het Diensten centrum van dezelfde naam, voor het voetlicht met het kluchtig spel in drie bedrijven, ’Het blondje uit het Kur- hotel’. Onder de bekwame leiding haar regisseur de heer A. Vrinten is hiervoor zeer hard en vol overgave ge repeteerd. jk een meisjes i vingers en ik geloof dat we rede daaraan i ons met zoveel succes in rit kunnen handhaven’. De heer Heuvelmans is van mening dat de handigheid van de Tilburgse meisjes aanzienlijk hoger ligt dan elders, ook al omdat stoppen en mazen hier altijd be kende begrippen geweest zijn. ’Ze zijn als het ware met de naald in de wieg geboren’, zegt de heer Heuvelmans. Het bleek na beide opvoeringen, dat men met deze klucht, midden in de roos had geschoten. mene teruggang in de weverijen geleid dat Heuvelmans NV pperij moest stoppen, maar toename van de fabrikage van gebreide stoffen opende perspectie ven voor de mazerij. Tn de praktijk bleek het voor onze stopsters helemaal niet moeilijk een goede maasster te worden. De meisjes hebben het als het ware in hun vingers en ik geloof dat we het vooral mede daaraan te danken heb- op het pro- ben, dat wij ateliers in de deze aktivitei -istraat en alsmede een Inder stoppen in paniek’ spelen Joop r, Lou Geels, Riek Schagen en iesterveld. Zowel op dinsdag 30 november als op woensdag 8 december j.l. was de zaal, tot op de laatste plaats bezet en uit het spontaan applaus van de vele be jaarden, na elk bedrijf, was duidelijk te constateren, dat allen een prettige middag en avond hadden doorge bracht, en genoten van goed toneel spel. uw brille nmokei Toen Heuvelmand NV een vijftal jaren geleden besloot over te gaan tot sprei ding van de aktiviteiten, stond men voor de vraag wat voor soort aktiviteit dat zou kunnen zijn. Bruikbare ideeën liggen niet voor het opscheppen en daarom werd in een viertal landelijke dag- en weekbladen een advertentie ge plaatst, waarin f. 2.000,00 beloning in het vooruitzicht werd gesteld voor iemand die een bruikbaar idee kon leve ren, dat in de handel en in de produktie rendabele mogelijkheden zou kunnen bieden. Het aantal briefschrijvers was een paar ’wasmanden’ groot. namelijk een dief die zich precies zo heeft verkleed als Swiebertje om hem op die manier verdacht te maken. En dat lukt dan ook bijna. Gelukkig wee.: Swiebertje op het laatste moment met behulp van Saartje zijn onschuld te be wijzen en natuurlijk zorgt Bromsnor ervoor dat de echte dief zijn straf niet ontloopt. In ’Swieb Doderer, Bram Bie i 1,25 p. dag 1,75 p. dag v.a. 1,75 p. dag ’Het kantklossen en borduren moest worden beëindigd omdat de vraag van de konfektiebedrijven daarin sterk terugliep. Het zijn ook vaak modever schijnselen. Nü is het er niet, maar niemand kan voorspellen of het volge jaar weer in de mode zal zijn. Vc beide aktiviteiten hebben wij in ieder geval nog voldoende know-how in ons bedrijf.’ Het mazen en plisseren is nog steeds erg ’in’. Er zijn niet veel bedrij ven die dit technisch aankunnen en daarom gooit Heuvelmans NV op markt hoge ogen. De klanten zitten i alleen in Nederland, maar ook in België, Duitsland en Zwitserland. Er zijn zeer gerenommeerde bedrijven bij. De rokjes die geplisseerd worden verlaten het be drijf door tussenschakeling confectiebedrijven als eindpi 'prijsd en geëtiketteerd en wc ’n eer parot braak ters trouwd? Wie geeft hier 'n eerlijk woord op? Wat betreft d lijke verruiling van pi anderen zullen zich toch zegt men het niet altijd, in hui verzetten daar wij toch hebben. Zondag 19 december ’s middags om twee uur zal er voor de jeugd een mid dagvoorstelling worden gegeven van het spannende stuk ’Swieb in paniek’. In dit nieuwe stuk spelen Bromsnor, Saartje, meneer Hanekraayer en na tuurlijk Swiebertje zelf. Swieb komt deze keer in erg grote moeilijkheden. In het dorp verschijnt weet iedereen dat de textielbranche het moeilijk heeft. Natuurlijk hebben ook wij dat al lang zien aankomen en daarom hebben we binnen de NV getracht tot een spreiding van belangen te komen. Gemakkelijk is dat niet, maar het ziet er naar uit dat we zullen slagen. Onze aktiviteiten in de textiel zijn altijd al goed geweest en met de produktie van gewapende kunststofpijpleidingen zijn we op de goede weg. Op het ogenblik leveren wij al aan zeer grote bedrijven in Nederland en daarbuiten en we beginnen daarin een goede reputatie te krijgen. produktie ït alledaags. nirg kent er zo een! In het oude bedrijfspand van Berghegge aan de Josephdwarsstraat is sedert enkele jaren Heuvelmans’ Verenigde Bedrijven NV gevestigd, die zich onder leiding van de heer H. Heuvel mans met deze vreemde kombinatie van aktiviteiten bezighoudt. Het waarom van deze kombinatie wordt gaandeweg duidelijk. ’Van meet af aan’, aldus de heer Heuvelmans, ’zijn wij aktief geweest in de textielbranche. Wij hebben daarin een aantal specialismen ontwikkeld, waarmede wij tot op de dag van vandaag succes hebben. Toch Rest nog te vermelden, dat zowel de aankleding als toneeldecor, door eigen medewerkers onder leiding van de heren Groenendaal en Wolfs was tot stand gebracht. De grime was bij de weleerwaarde heer pater Van Duin hoven in goede handen. Onze fotograaf interesseerde maandagmiddag, rond half vier, de winkelende dames aan het K< plein en maakte bijgaande vrolijke op name. De omcirkelde dame kan de ge bruikelijke cadeau-reeks aan ons kantoor in ontvangst komen nemen, f. 10,- van De Koerier, een waardebon van f. 10,- van Broer de Laat, een waardebon van f. 10,- van de Tropi- canebar, een waardebon van f. 5,- van ’t Rotterdammerke, een waardebon van f. 10,- van Chemisch Reinigen Gerrit de Beer, een waardebon van f. 7,50 van Eetsalon Brekelmans, een waardebon van f. 5,- van Boetiek Le Hibou, een waardebon van f. 7,50 voor vlees en vleeswaren van firma Arno de Kort, Sumatrastraat en een waardebon van instituut. ng Koffieconcerten Tilburg ierde Koffie-concert op zon- 19 december van 12,30 - 13.30 uur in de pauzefoyer van de Stads schouwburg te Tilburg, waar vanaf plm. 12.00 uur koffie verkrijgbaar is. Het concert is gratis toegankelijk; na afloop is er echter mogelijkheid een vrijwillige bijdrage te geven voor het instandhouden van deze concerten. Een kindercrèche is aanwezig. Dit concert wordt opgenomen door de T.R.O.S. Uitvoerenden: Het Brabants Kamer orkest o.l.v. Jean Louis Hardy Gespeeld worden werken van: Antonio Vivaldi 1675 - 1741 Arcangelo Corelli 1653 - 1713 Wolfgang Amadeus Mozart 1756 - 1791 en Laszlo Weiner 1885 - I960 Nog wekenlang na plaatsing van de ad vertentie bleven de brieven stromen. Dat had men bij Heuvelmans NV nau welijks durven hopen. De selektie van de ideeën kostte enorm veel tijd en daarna werd een groot aantal mensen uitgenodigd ergens in den lande hun idee nader te komen toelichten. ’Het was een enerverende, maar een verba zingwekkend interessante belevenis dat praten met die mensen. Veel ideeën ble ken helemaal niet uitvoerbaar en na tuurlijk was er een kategorie die snel even de uitgeloofde tweeduizend gul den mee naar huis wilde nemen. Som mige ideeën werkten bepaald op de eieren. Zo was er een man uit het noge noorden die helemaal naar rg kwam reizen (op verzoek overigens) om mede te delen, dat het hem al vele malen was opgevallen hoe lusteloos de vlaggen er bij officiële staatsbezoeken bijhingen als er geen wind was. De man was van mening dat de kleuren beter tot hun recht zouden komen en dat het veel aardiger zou zijn als de vlaggen werkelijk wapperden. Dat kon, zo zei de man, als zijn idee werd uitgevoerd. Het kwam hier op neer, dat hij voorstelde alle vlaggemasten te ma ken van holle buizen en helemaal bene den een stofzuiger (een windblazer wel te verstaan) te plaatsen, die door de holle buis de vlag voortdurend zou la ten wapperen. We hebben de grootste moeite gehad’, aldus de heer Heuvel- zijn kunststof pijpleidingen een standaard programma heeft, zijn er ook opdrach ten die niet tot het dagelijks gebeuren gerekend kunnen worden. Expediteur Wed. A. Verhoeven, Ledeboerstr. 3-5, wordt dan te hulp geroepen voor soms moeilijke transporten, waarvoor de verkeerspolitie graag behulpzaam is om ontwrichting van het stadsverkeer te voorkomen. is, ’om de man duidelijk te maken hoewel het een alleraardigst er voor ons geen brood me lienen viel! HET idee Na maandenlange besprekingen en het nagaan van mogelijkheden kreeg Heu velmans NV grote interesse in het idee van de man die voorstelde epoxy bui zen te gaan fabriceren. Op zich wellicht geen spectaculair idee, omdat er al veel buizenfabrikanten in Europa zijn, die ze vervaardigen in alle soorten en ma ten. Bij verdere bestudering bleek ech ter dat de fabrikage van epoxy buizen inderdaad grote mogelijkheden zou kunnen hebben, omdat zij een reeks voordelen hebben, die stalen en edel- stalen missen. Onderhoud zou niet no dig zijn voor deze epoxy-polyester buizen en de chemische bestandheid zou in vergelijking tot de conventionele buizen zeer aantrekkelijk zijn. Ook de hittebestendigheid en de hanteerbaar heid van deze relatief zeer lichte mate rialen zou een voordeel zijn dat toe komstige afnemers aan kon spreken en de resistentie tegen allerlei chemische vloeistoffen zou eveneens een uitste kend verkoopargument kunnen zijn. Talrijke voordelen, die de leek weinig of in het geheel niet aanspreken, bleken in de praktijk bij de vakmensen keihar de verkoopargumenten en zo begint Heuvelmans NV zich gaandeweg te ont wikkelen tot een fabrikante van epoxy/polyester met glasverzelversterk- te buizen (komplete kunststof pijplei dingen) met een zeer speciale reputa tie. Klein nog weliswaar, maar met een uitstekend produkt en een vlot team van vakbekwame installatie-ploegen, dat thans niet alleen in Nederland, maar ook in Duitsland en Zwitserland en België operationeel is. Zelfs de grootste chemische en petrochemische bedrijven in Europa, de voedings- genotmiddelenindustrie en vele andere bedrijfstakken weten thans de weg te vinden naar dit Tilburgse bedrijf, dat de laatste jaren zeer veel geld aan research en ontwikkelingswerk heeft moeten uitgeven, maar dat nu op weg is om de resultaten te plukken. Wij vormen met 4 parochies één rayon. Hebt u er wel eens over nage dacht? Hoe gaat het? Tellen wij als parochianen nog mee in het rayon? Hebben wij ook nog ’n klein beetje inspraak? Hebben wij parochieraden, werkende aan de opbouw van hêt rayon? Wij horen er weinig van, en worden blind gehouden. Wie voedt het priesterteam? Wordt het geleid door eigen priesters die wij kennen in onze verschillende parochies of zijn er andere mensen, vreemd voor ons, bijgekomen die denken de ware oplossing gevonden te hebben. Zo hoorden wij van verplaatsing van pries ters in het team, wat willen ze nu eigenlijk? Laat iedere priester de hem opgelegde functie in rust uitvoeren, te veel veranderen brengt geen verbete ring. En moet aan elke gril van jongere mensen (ook priesters) maar gehoor "''"even worden. Als men denkt zo te moeten veranderen laat dan

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 7