IN 5 '5 51 ation r de RE De Gruyter kreeg in Tilburg zijn eigen gigant Bescherm nu reeds uw hoofdkraan Grote autogordel-actie van Veilig Verkeer Nederland BEZOEK VRIJBLIJVEND ONZE GEZELLIGE SPECIAALZAAK EN MAAK KENNIS MET ONZE ZEER UITGEBREIDE COLLECTIE VRIJ TOEGANG DAMES SCHAATSEN VRIJ TOEGANG George Baker in De Bristol Hogeschool wil wel ander terrein dan ’Oude Warande Adviezen voor invaliden Rik concours ’Kunst en Kracht’ GRATIS BEZORGEN Dona-Kniknie de man van 't vak Noordhoekring 79 - Tel. 24556 ff I Uitslagen S.V. De Wolstad TIVOLI BOETIEK CENTRUM 1 V.C. Odulphus- Tupos Tilburgse Judoka’s tweede in Parijs DE MEEUW vember 1971 - pagina 12 Donderdag 25 november 1971 - pagina 13 DET1LBURGSE KOERIER Verschillende modellen in Buikkasten plm. 20 stuks Vitrinekastjes plm. 18 stuks Wijntafels plm. 16 stuks Mimisets plm. 30 stuks Dekenkisten plm. 15 stuks Kapstokken plm. 18 stuks Kameelzadels plm. 10 stuks IN 1974 OOK IN NOORD EN ZUID TWEEWIELERZAAK Voorkom oogletsel Sleutel ALWEER NIEUWE KLEUREN Autolakkencentrale Groot onderzoek in VS Nu, in de herfst de mogelijk CONSTANT Een enorme kollektie oo SIKKEN5 brillenmaker Perzen-Koper Tin-Smeedwerk Limoges porselein Verlichting Lectuurbakken plm. 14 stuks ïscopen met eer -buddyseat, ift de Voorts grote sortering Haltafels - Kommodes Bartonnen - Telefoontafels Bijzetkastjes - Kamerkisten ;n binnen de aanrijdir kunnen Wij maken voor u een spuitbus in de juiste kleur BEHANG - VERF - LAK ODEM- RIJS Openheid jegens de klant In het nieuwe vaandel van De Gruyter staan duidelijkheid en openheid jegens de klant hoog geschreven. pet.) Ie on- te en het toch (ongeveer 300) aan kaarten te koop. Deze zijn ’se Koerier’ van 4 novem- Trommelen in een inge- Dr. E. i versiteit ische uni- ging na vanaf 34,50 SPORTAFDELING I w staat den - -’ijk- koop ;ri de met kerk tijder Verve waari De Bond, 600 lei “r zich ing aan onder- buiten. u nu of de hoofdkraan goed Het Tilburgse gaat in op i ons blad o> citeren deze reactie hieronder: rogeschool optie heeft nde? van een claim o willen afzien, i tabel terrein zc Gögler van de chirurgis itskliniek te Heidelberg niet bij blijven: Zuid gn moeten aan het rotste super- te van 1.500 rlinge volgende urg Noord en liseerd zullen 0-1 1/2-1/2 0-1 1/2-1/2 1-0 1-0 1/2-1/2 0-1 afg. 1-0 1-0 1-0 0-1 1/2-1/2 1-0 0-1 1-0 0-1 1-0 1-0 0-1 ootste belang ;om en tijdens proce zoekt letselgeva met 30-81 ALLES UIT VOORRAAD LEVERBAAR Tivolistr. 51-53 TILBURG Tel. 23476 (Tegenover garage M Lepelaers) biedt winkelen’, eling met heer- >uitenland. [hamers vant deze ten dit te wi nieuwe pul functie is woord van en... in de etalage van -yg Juwelier Jg U g Horlogee r&ebers Schouwburgring 27 liggen hun verlovingsringen Hogeschoolblad T H B 9 een brief van een lezer aan >ver de ’Oude Warande’; wij l. Zij zijn maakten ver- ien ook inter- malen be- Op dinsdag 16 november jl. heeft De Gruyter in Tilburg Julianapark zijn iegen ’gigant’ geopend: de tot nog toegroei markt van dit bedrijf in Nederland met een vloeroppervlakte vierkante meter. Toen vorig jaar omstreeks dezelfde tijd aan de Westermarkt een super markt van De Gruyter werd geopend, moest direkteur Drs. W. van den Dries vaststellen dat Tilburg het lang - veel te lang, in feite - moeten doen met De Gruyter-oude stijl: tot dan was De Gruyter in het ’Hart van Brabant’ slechts vertegenwoordigd met een aantal kleinere zelf bedieningswinkels. Maar die achterstand is inmiddelds vlot ingelopen. In feite beleefde Tilburg op die 16e november de primeur voor De Gruyter-Nederland in deze zin dat het de eerste grote stad in Nederland is waar definitief met het De Gruyterverleden is gebroken en het bedrijf zich geheel in nieuwe stijl aan de konsument presenteert. De nog resterende zelf bedieningswinkels van klein formaat zijn inmiddels gesloten en in de supermarkten aan de Westermarkt en Het Julianapark staan bijna 2.500 vierkante meters verkoopruimte ter beschikking. En daar zal het er staanplannen op stapel om ook in Tilbui rote supermarkten te bouwen die in 1974 gerealL zijn. zodat de huisvrouw zich niet meer hoeft af te vragt kassa de reklami De Gruyter is eer gen. De ve Julianapark van. En bc vestigingen in Tilbi zullen in Brabant markten volgen, o terhout, met afmt groter zullen zijn d aan het Julianapark. Maar die nieuwe Tilburgse vestiging alleen getuigt van de vaste wil van De Gruyter om niet alleen oké te zijn, maar dat ook te blijven! Het aantal centraal verwarmde huizen neemt gestaag toe in ons land, maar zolang er nog altijd zo’n 2 1/2 miljoen woningen zonder centrale verwarming zijn, moet men blijven waarschuwen voor bevriezing van de waterleiding bij strenge vorst. De binnenleidingen in onze woningen zijn immers meestal zodanig geïnstalleerd dat de (dunne) buitenmuren niet voldoende bescherming bieden tegen strenge vorst met wind, zodat men wel voorzorgen moet treffen in een onverwarmd huis. A.s. vrijdag 26 november houdt Kunst en Kracht in het parochiehuis van de Hoefstraat haar 2e rikavond uit een serie van 5 avonden. Hoof speenvarken. Elke avond prat zen. Aanv Inschrijfge Gratis kof jfdprijs een achtige prij- ivang 8 uur, zaal open 7.30 uur. 'geld 75 cent. copje koffie. »n de ’voordelen’, rert, doet er mis te laten, ingeluk te krijgen is c veel groter dan de kans om /an de gordel te ondervinden! A. Vos, Melis 158, na 19 uur. i zal doorgaans van het Centraal larlem aanwezig Voor de 10e ronde van de onderl clubcompetitie werden partijen gespeeld: Ceelen - J. v. Gorp B. v. Kuyk - Dalderop de Leyer - Baeten Brekelmans - H. v. Gorp Bruggers - Sibbing Vergeer-v.d. Velden Claesen - T. v. Opstal M. Strik - B. v. Kuyk Dalderop - Goossens Hornman - Adank Kapitany - v.d. Wiel Schoofs - F. v. Daelen Luysterburg - A. v. Opstal Coomans - Hanegraaf J. v. Gorp - Bruin v. Bragt - de Leyer Smulders - Vermeer H. v. Gorp - Chau Antonius - Brekelmans Ceelen - Krugers Baeten - H. v. Kuyk In de ’Tilburgs ber schreef J. zonden brief: ’Wist u, dat de ho op de Oude Waranc Dit bos, een van de weinige loofbossen hier, een waar vogelreservaat, een rustig rekreatie-oord voor zovelen, staat op de nominatie te verdwijnen. Hoe het gemeentebestuur onder het motto ’leefbaarheid’ zover is kunnen gaan is onbegrijpelijk. Kan voor een uit bouw van de hogeschool niet de nu nog braakliggende grond in de Reit bestemd worden? De hogeschool moet kunnen uitbreiden, uitgroeien tot universiteit, maar is de nu gevraagde prijs, de Oude Warande, niet te hoog? Is men niet al te zorgeloos met het opruimen van het bestaande? Ik ben ervan overtuigd, dat de hogeschoolraad er net zo over denkt.’ Het gebruik van autogordels vermindert het aantal verkeersslachtoffers drastisch. Van het grootste belang is het de gordel ook te draget bebouwde kom en tijdens korte ritten. Vast staat dat bij aanrijdingen met snelheden vanaf 20 km per uur de gevolgen dodelijk kunnen zijn indien geen gordel wordt gebruikt. Ook staat vast dat bij botsingen met snelheden beneden ongeveer 80 km per uur dodelijk letsel nagenoeg uitgesloten is en zwaar letsel aanmerkelijk wordt gereduceerd. Het komt hoogst zelden voor dat de autogordel zelf letsel veroorzaakt. Indien dit al gebeurt - bijna steeds doordat de gordel onjuist wordt gedragen - is het letsel van lichte aard en lichter dan het letsel dat zou zijn ontstaan als geen gordel was gedragen. De overlevingskansen bij ’binnen de auto blijven’ bij een aanrijding zijn aanmerkelijk groter dan indien men eruit geslingerd wordt. De gordel zorgt ervoor dat men in de wagen blijft. maar waarin de omstandigheden zoveel mogelijk gelijk waren aan die in de voornoemde 1.055. Er werden 651 identieke gevallen gevonden. Bij verge lijking bleek, dat inzittenden zonder gordel in 50 pet. meer gevallen gevaar lijke of fatale verwondingen opliepen. Van de 492 paren bestuurders liepen de bestuurders zonder gordel in 70 pet. meer gevallen gevaarlijk of fataal letsel op. Om te voorkomen dat uw kraan straks als het écht gaat winteren, vorstverlet neemt, doet u ér goed aan nu vast te controleren of de hoofdkraan niét lekt, of hij goed sluit. U vindt ’m in ’n meter- put onder de voordeurmat of onder de mat voor de achterdeur, in de kelder of in een meterkast. Misschien wel in een meterput Hoe ziet afsluit? Als u de kraan dichtdraait en het aftap- kraantje opent, mag er uit het aftap- kraantje dat vlak bij de hoofdkraan zit, geen water spuiten. Kraantje na de proef goed sluiten! Ook is het goed nü na te gaan of het tocht in de ruimte waar die hoofdkraan zich bevindt. Tocht is de grootste vijand van waterkranen en watermeters, van uw hele huis trouwens, en wanneer u nu vast kieren en tochtnaden dicht maakt, behoeft u dat straks als het bar koud is niet meer te doen! De roosters en ventilatievoegen moeten ook tijdig worden gesloten, maar na de vorst na tuurlijk weer geopend worden. Vanzelfsprekend zorgt u ervoor dat uw Aanstaande zaterdag wordt in de stu dentensporthal de wedstrijd Odulphus 1-Tupos gespeeld in de Hoofdklasse Zuid. Odulphus is nog steeds in degra- datiegevaar. Uit acht wedstrijden ver zamelde het slechts twee punten. Elke week wordt al beter gespeeld, zodat tegen het laaggeplaatste Tupos wel winst mag worden verwacht. Dit is ech ter onmogelijk zonder de steun van het publiek. Komt Odulphus dus steunen in de Studentensporthal zaterdag 27 no vember om 19.00 uur. Afgelopen weekend nam een Neder lands judoteam in Parijs op uitnodiging deel aan internationale kampioenschap pen. De Fransen behaalden 20 punten, Nederland 7 en Engeland kon het zelfs niet tot één punt brengen. Bij de deel nemers waren verschillende judoka’s van Sportacademie Beljaars. Deze ver klaarde over het resultaat niet onte vreden te zijn. Het puntental had wel wat hoger gekund, maar twee wat ver velende, maar reglementair wel juiste beslissingen van de scheidsrechter, had den een negatieve invloed op het pun- tenverloop. hoofdkraan - en uw watermeter, wan neer u die hebt - goed bereikbaar blij ven. U kunt ze het beste met droge wollen lappen omwikkelen tegen de koude. Ligt de meterput buiten, dan kunt u het beste tussen bovendeksel en tussendeksel een plastic zak gevuld met kranten aanbrengen. Bij heel strenge vorst moet die hoofdkraan bovendien nog extra worden toegedekt om bevrie zing te voorkomen. In twijfelgevallen kunt u beter even contact opnemen met het waterleidingbedrijf. Gezegd kan worden dat de door som migen aangevoerde ’nadelen’ van het dragen van autogordels in de verste ver ten niet opwegen teger Wie tegenargumenten aanvoe maar beter aan zijn auto the De kans om een or namelijk nadeel va VOOR ST.-NICOLAAS ZEER APARTE KINDERHOEK BED NACHTKASTJE LINNENKAST ONDERKAST BUREAU en BOEKENKAST in de kleuren rood en groen voor slechts f 595, Ook andere bureaus in voorraad. Zie onze etalage. HOUTHANDEL Piusstraat 79 - Tel. 30707 b.g.g. 24157 Vrijdagavond om negen uur wordt in De Bristol de zeer bekende George Baker Selection verwacht voor een op treden, waarom veel jongeren al vaak hebben gevraagd. George Baker Selec tion behoort ongetwijfeld tot de meest stabiele groepen van Nederland. afkomstig uit Zaandam, r schillende platen en werde nationaal verscheidene kroond. In verband met de te verwachten druk- i beperkte aantal plaatsen doet men er verstandig kopen in de voorver- verkrijgbaar bij Bristol. Een van de mensen die zich in Neder land al lange tijd met deze vraag bezig houdt is de heer J. C. Bastiaarise van het Instituut voor Wegtransportmiddel- i/TNO, wiens Nederlandse onderzoek - sultaten ook in buitenlands? weten- happelijke publikaties worden aange- lald. ’Met de komst van de veiligheids gordel zijn wij op een goudader in de verkeerstechniek gestoten. Ondanks alle tegenwerpingen geloven wij onvoor waardelijk hierin. Uit buitenlandse en ook wel de Nederlandse statistieken blijkt, dat de kans om door een ongeluk te worden gedood aanzienlijk wordt verminderd als een gordel wordt ge bruikt’, zegt de heer Bastiaanse. Prof. Donald Huelke, hoogleraar in de anatomie aan de universiteit van Michigan, meent, dat de gordel ’de sleutel tot het redden van levens’ is. Naar het oordeel van de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeers veiligheid zou het gebruik van de gordel in ons land in de kortste tijd de groot ste daling van het aantal verkeersdoden kunnen opleveren: 350 per jaar. Een onderzoek van de Duitse ADAC toonde aan, dat de gordel het over- lijdensrisico bij een ongeval met 60 pet. vermindert en het letselrisico met 50 :ent. Volgens Amerikaanse onder- cers vermindert het aantal dood- en vallen bij gebruik van gordels uv-80 pet. hoe de 78 gordeldragende inzittenden van 48 bij een ongeval betrokken auto’s het er hadden afgebracht. Op grond van allerlei gegevens was berekend, dat zij ernstig letsel zouden hebben opgelopen als zij geen gordels hadden gedragen. Het bleek echter dat van de 78 mensen er 61 (78 pet.) geen of slechts lichte verwondingen hadden; 13 (16,7 pet.) hadden matig letsel en 3 (3,8 zwaar letsel, terwijl 1 inzittende danks de gordel was gedood. In Amerika werden gegevens verzameld van 50.000 auto’s die betrokken waren geweest bij aanrijdingen waarbij minstens één gewonde viel. Van de inzittenden hadden er 1.055 :ns het ongeval een gordel gedragen, /olgens zocht men naar gevallen, rin geen gordels waren gebruikt, Algemene Nederlandse Invaliden d, die in het gewest Tilburg zo’n leden telt, wat naar ruwe schatting neerkomt op ongeveer de helft van het totale aantal invaliden, gaat adviesdagen beleggen. Zoals de naam zegt zijn deze adviezen voor invalide mensen, die met problemen zitten, meestal van sociale aard, maar ook soms van financiële aard, met name ten aanzien van de be lastingen. De adviesmiddagen worden gehouden op elke donderdag van 14 tot 17 uur in het parochiehuis aan de Sasse van IJsseltstraat. Het is aan te bevelen tevoren een afspraak te maken wat mogelijk is aan de volgende adressen: voorzitter G. J. C. Peppenster, Dovenetelhof 8, tel. 76602, secretaris P. Konijn, Le Bourgetstraat 46, tel. 71478, secretaresse, Stokestraat 61, tel. 21 Op de adviesmiddagen een vertegenwoordiger i Adviesbureau uit Has zijn. Verder dragen artikelen die een bepaal de week ’in de reklame’ zijn, die week naast de normale ook de reklameprijs «ragen of de juffrouw aan de ■viameprijs wel kent. r een nieuwe koers ingesla- /estiging aan het Tilburgse is daar een duidelijk bewijs behalve de reeds genoemde ilburg Noord en Zuid t verdere nieuwe super- o.a. te Breda en Oos- netingen die nog weer !- dan de supermarkt Inderdaad is de bouwkommissie van de hogeschool in overleg getreden met de gemeente over de reeds jarenlang be staande voorlopige reservering van de ongeveer honderd hektaren bosgrond van de Oude Warande voor de hoge school. Op een vraag in de hogeschool- raadsvergadering op 11 november jl. van de heer Van Reeken aangaande deze kwestie, deelde de voorzitter, prof. Van Dijck, mee, dat de bouw kommissie in het overleg met de ge meente heeft gesteld, dat de hogeschool op de Oude Warande zou indien een ander aksep- zou worden aangeboden. Naschrift redactie: Wij ruimen graag plaats in voor dit arti keltje uit het Hogeschoolblad, omdat er uit blijkt, dat de Hogeschool zich de laatste tijd kennelijk meer intensief gaat interesseren voor de opinie van het Tilburgse publiek over Hogeschool. Dat is vroeger wel eens anders geweest en wij vinden het heel verheugend te kun nen constateren dat de instelling ten i goede is gekeerd. Wellicht is rjjten aan de activiteit van de nubliciteitschef, die onlangs in getreden; dat is dan een lof waard. De eerder genoemde prof. Huelke van de universiteit van Michigan bestudeer de een aantal fatale ongelukken. Zijn conclusie: van 48 inzittenden die uit de auto geslingerd waren, zouden er 38 (80 pet.) het hebben overleefd als ze gordels hadden gedragen. Nederlandse oogartsen menen, dat de. bij verkeersongelukken opgelopen ernstige oog- en oogledenletsels kunnen worden vërmeden door het gebruik van de gordel. Geen enkele van de door hen wegens oogletsel behandelde patiënten had een gordel gedragen. Dit zijn conclusies die kunnen worden getrokken uit door Veilig Verkeer Nederland verzamelde resultaten van een aantal binnen- en buitenlandse autogordelonderzoeken. Reeds tien tallen jaren tracht men overal ter wereld na te gaan in hoeverre het dra gen van gordels dood en letsel voor komt. Nieuwe stijl De nieuwe stijl die De Gruyter aangemeten heeft, is in de vestiging het Julianapark al duidelijk te o, kennen. Al stelt het bedrijf dat die nieuwe stijl binnenkort nóg duidelijker en manifester zal worden. Bij de bepaling van winkelinrichting en assortiment is ervan uitgegaan dat de moderne supermarkt niet alleen maar een plaats is tot het doen van inkopen, maar tevens een gelegenheid waar men gezellig wil winkelen. Daartoe is in het assortiment naast levensmiddelen ook een ruime sortering zogenaamde non foods - niet-levensmiddelen - opgeno men: textiel, glas en aardewerk, leder- waren, autoaccessoires, huishoudelijke artikelen, grammofoonplaten, fondue- artikelen, een kaarsenboetiek etc. Maar ook de levensmiddelensektor mogelijkheden tot ’gezellig o.a. in de delikatessenafdelini lijkheden uit binnen- en buu> Die openheid manifesteert zich in de nieuwe vestiging niet alleen in de ruim te die de klantter beschikking si voor zowel inkopen doen als winkel ruime paden - maar ook in de mogelijl heid om ter plaatse van de aankoo prijsvergelijking toe te passen: boven u winkelvakken hangen bulletins daarop de prijzen van artikelen met ver schillende inhoudsmaten, herleid tot prijzen per gewichtseenheid, dus per 100 gram, per liter, per 100 cc, enz.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 13