t Ml Escher’s leven en De eerste Beaujolais 1971 is aangekomen werken in vogelvlucht Bij LAURAN VAN GULIK grote sortering rijwielen J.M.Happel TE MOOI OM WAAR TE ZIJN...! te Longa-Bavel Noord-Brabant in trek als woongebied 44 RKTW-Baronie O ff *5^ actie Kerst 1971 2) hamers van hooi I] Een doodgewoon dieet dat het doet Konijnen vereniging ’De Vriendschap’ Wandeltochten van Loduka ’Gast aan Tafel’ In de winter ’sneeuwt’ het fotomotieven □ÖSSt, LAURAN VAN GULIK hamers van hooll s’SïïS i vriesvak (Duits fa- s hamers van hooll DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 18 november 1971 - pagina 5 iber 1971 - pagina 4 en 33759 BOEK VAN DE MAAND derwaren. Dames- en smonnaies in tiental len en kleuren. Pius- olenstraat 128 ligingsmaat- Niet exclusief SPOED VERMAGERING ZELDEN SUCCES VOETBALSCHOENEN M.C. Re door Bruno 3,95 MAN-MELIS olenstraat 128 zijn pet. Heuvelstr.50 (Hoek WillemHstt) aantrekkelijkheid van verhuisgebieden in Nederland I HEUVELSTR. 50 (Hoek Willem ll-str.) j provin- 7? sid? RADIO-TV-ELECTRO BV. WILHELMINAPARK 77 TEL.32029 b.g.g. 22190 L Hockey- en Tennistassen T al- i: verveling, vereenzamii „u.J, Lvt nog m< innaies v.a. jilles v.a. ortering setui’s v.a. 3,95 3,95 v.a. 11,95 I SPORTAFDELING j lag in de genheid 5 nu soek RUDGE - BSA - RALLY CHOPPER - PHOENIX en JUNCKER Steps, driewielers, helmen, tassen en div. accessoires, steeds voorradig Vespa Ciao Vespa Boxer wanneer achter reusachtige ber- vanaf 12,95 VIAN-MELIS racht kollektie oudertassen v.a. 9,95 Ook in leder. MAN-MELIS olenstraat 128. oor reparaties ILCANIA jbaan Noord 11 eopend v. 8-12 u. HUISKAMERTAFELS v.a. ƒ115,— WEDSTRIJDTAFELS v.a. ƒ260,— I In h uitge lijner Bij de Beat juist mdheids; gewenste gewici ’brengt. Vooral het langzamer- ;rijke factor -de gezond- a geschieder Willibrordus Overigens, foto's in de bergen verliezen veel van hun werking, de kale sneeuwvlakten gen otnhoogrijzen. U ziet loeg om zoel van ider. En jkheden om ons men. We maken ONTWERP NAAR MODERNE EISEN Korvelseweg kreeg er een fraaie juwelierszaak bij wordt met oranje- waarmee u de v"na zwart kunt „ijna ’graf de beeldcor t houden. I neutraal gebied lillllll minder populair gebied ym minst populair gebied PIJNENBORG, opjes hebben wij i ;e). Tel. 20537. RIJWIELEN-BROMFI ETSEN BREDASEWEG 264 TILBURG - TEL. 26864 HEUVELSTR. 50 (Hoek Willem ll-str.) u) de in de bijtte van de voe- rek en honger pas op 15 en iedereen v’ ligt toten opnamen maket -tips in acht nee iranjefilters niet v daardoor de krat SLIJK heeft u graag der geld een mooiere gen. U koopt geen r pen produkt. Koop tandig, koop prijsbe- ergelijk eerst. Bij Kin- import Van den Berg rechtstreeks bij de fa- n Maurits, van Nas- 26a, tel. 04250-34819. B garantielabel. ADIDAS - PUMA QUICK - PATRICK I Sportafdeling I ff JEE voor bont in il kijken bij de groot- □edkoopste bontzaak ;rland Duizenden lange bontmantels - m - colliers tegen zeer lijke lage betaal wijzen!!! Bont kopen tak van vertrouwen, ig schriftelijk garan- lat is dat vertrouwen leer waarborg voor gewenst zeer soepele rice. De Bontkoning, straat 3; straat schuin A te Eindhoven-Cen- sfoon: 040-61100. Bij gt u reisgeld tprug. ond tot 9 uur ge- >E schemerlampen 89,compleet met siek mod£l. Fa. Hoog- v. Roessel, N.S.-plein ongeveer 25.000 regelt rs. Een groot aantal an tijd tot tijd een bijdt 1964 is door de deelnemers joen gulden bijeengebracht. ’n voordelige aanbieding met gegarandeerd 100% service PIJNENBORG. van uw auto hebben oorraad in Teoflux Ook in spuitbussen, ïl Willy Pijnenborg, rkt 14 (b. d. kerk v. h. tl. 20537. araplu’s 3,25 iraplu’s 4,50 en heren v.a. 8,95 bare paraplu’s dezelfde wijze werkt het ter. Vergeet bij deze filters ingsfactoren niet! U ia één waarde verder itomatische camera’s, isor, het DIN-getal 5 in plaats van 18). donken J 5 race. Kant, dir. Wijnkoperjj L Somers, de bestuurder zagen, P. Klink, chef de- Fa. Verhoeven, S. Ver- Verhoeven. v.vingsgroep van ingesteld. een opvallende streek van de Zui- g werd de winkel taf, juwelier, dezer pend tot groot ge- clientèle, e maandagmiddag >f spraken over deze van het straatbeeld, i van de nieuwe winkel was van een broer van de heer *-ij de modernste normen luu van juweliersbedrijven u van spelen met ij hebben een grote spots en kunnen u iseren. Natuurlijk Fa. or, B. v. Roessel, N.S.- bekend dat de 5n sterke tegenstan- goed voor de zodat aan de 1 te Het werk van M. C. Escher: door Drs. J. L. Locher (hoofdconservator, af deling Moderne Kunst van het Haags Gemeente Museum) Escher, wetenschap en functie door Drs. C.,H. A. Broos Oneindigheidsbenadering door Escher Structurele sensatie door Prof. G. W. Locher Escher’s werk en de wiskunde door Prof. H. S. M. Coxeter Prentententoonstelling Ernst Bibliografie ’reuzen’. Op de foto ziet dat er heel anders uit, omdat de bergen zonder voorgrond er dan heel onwaarschijnlijk uitzien. Vandaar dat wjj u adviseren om bijvoorbeeld een tak of een berg sneeuw te fotograferen, omdat deze vaak meer van de winter tomen dan een overzichtsfoto van een ondergesneeuwd bos. De Amerikaanse arts George Christakis ontrafelt in Het Beste het fa beltje, dat slank worden een kwestie is van allerlei slimme trucjes of eenvoudig in te nemen pillen. Dieet houden is nooit gemakkelijk, dat zullen vele lezers onder u weten. De beste vermageringskuur, of liever: vermageringsdiëten, zijn stevig verankerd in de voedingsleer, maar zij moeten bovendien verscheidenheid bieden en het eten tot een ge noegen maken. Velen, die ooit geprobeerd hebben om slank te worden weten hoe moeilijk het is om een vermageringsdieet vol te houden. Ontdoen wij het eten namelijk van zijn persoonlijke en maatschappe lijke vreugden, dan worden al gauw tal van psychologische reacties uitgelokt, zoals: verveling, vereenzaming en het gevoel iets te kort te komen. Daardoor wordt het nog moeilijker om een dieet vol te houden. maken tussen buren en verre vrienden. Want die verre vrienden rekenen meer op u dan uw naaste buren. Omdat die verre vrienden nu eenmaal niet bij u om de hoek wonen voert NOVIB voor hen (en ook voor aktie GAST AAN TAFEL. Om arme landen een gezonde basis te nen leggen voor het bestaan. Door 1 dragen aan de verbetering dingsstruktuur, zodat gebre kunnen worden voorkomen. Een richtlijn voor uw gastvrijhei Een kwartje kost één maaltijd in Afri ka. Neem dagelijks een gast aan tafel. Eén kwartje per dag is zeven gulden vijftig per maand en negentig gulden per jaar. Maar u kunt natuurlijk ook een bedrag ineens storten op giro 645300. De aktie ’GAST AAN TAFEL’ telt thans ongeveer 25.000 regelmatige deel nemers. Een groot aantal anderen geeft van tijd tot tijd een bijdrage. Sinds s ruim 4 mil- grote partij sn) die in Nederland is zodat wij hier gerust ten van een Tilburgse Pri- ’De Werelden van M. C. Escher’ - tot stand gekomen onder redaktie van Drs. J. L. Locher en uitgegeven door Meu- lenhoff International N.V. - is een volstrekt uniek monument, aangezien in dit boek het complete oeuvre van een nog levende kunstenaar (Escher maakt geen werk meer) is opgenomen. Niet alleen voltooide werken, maar ook nog talrijke schetsen en voorstudies maken deel uit van de 270 afbeel dingen, opgenomen in dit prachtige plaatwerk. Daarnaast staan in het tekst gedeelte de volgende belangrijke be dragen vermeld: p uw huishoudgeld en diepvriezer tegen een prijs per maand. Al van koop met verre- in het grootste deel de huur. Alleen nieu- atpn van eerste klas het betrokken maandblad worden gebreide en simpel te volgen richt lijnen gegeven om op een doeltreffende, snelle en in elk opzicht veilige manier te vermageren. Het bezwaar van ’pijlsnel vermageren’ ligt vooral in het feit, dat na het verlies van het teveel aan gewicht dit al gauw teniet wordt gedaan pnjdat men het gevoel krijgt snel ’bij te’, moeten bunkeren’. Aan de Korvelseweg van de Fa P. de Graal dagen opnieuw geope noegen van omwonenden en die tijdens de receptie met de grootste lof sp fraaie vernieuwing v; Het ontwerp van de van de hand de Graaf, waarbij op het gebied v werden aangehouden. Bij zwart/wit opnamen is de keuze fil ters groter. Op de eerste plaats het uni versele geelfilter. Het zorgt voor een goede weergave van het blauw van de winterse hemel en haalt de wolken naar voren. In de schaduw zorgt het voor een scherpere tekening, terwijl schadu wen in de sneeuw meer blauw krijgen. Van 1937 af liet Escher zich echter niet meer uitsluitend inspireren door zijn reisimpressies en ontstonden zijn prenten hoofdzakelijk in zijn studeer kamer. Hij was inmiddels in het Gooi gaan wonen, waardoor niet alleen zijn levenswijze veranderde, maar ook zijn manier van werken. In de chronolo gische ontwikkeling van Escher’s werk zijn dan ook duidelijk twee perioden waarneembaar: zijn werk vóór en zijn werk na 1937. Zo zijn de ramen van speciaal glas, dat op geen manier te verbrijzelen is. Bo vendien zijn voor en achter aan het gebouw bijzonder effectieve alarm installaties aangebracht, waardoor een eventuele inbraak meteen ook de poli tie alarmeert. Zodoende komt de fraaie voorgevel helemaal tot zijn recht zon der door opzichtige beveiligingc~.aat regelen te worden ontsierd. Fietsenhuis Kees ■rvelseweg 239. ,L in kinderracerij- i Sporthuis Wouti, derstraat 43. Het zou ook wel om de hoek van uw straat kunnen zijn, of twee huizen ver der dan uw eigen voordeur. Alleen, in werkelijkheid ligt het net een beetje anders, arme landen zijn wat verder van ons bed. Niet iedereen heeft het geluk bij u om de hoek te wonen. De dagen vqor kerst, dat zijn de dagen van inkopen doen, gezellige winkel straten, van een beetje meer besef voor de eenzaamheid van een ander. Het zijn ook de dagen waarop je een beetje met je rijkdom in je maag zit. We hebben dan ook redenen gene* tegemoet te komen aan ons gevot verantwoordelijkheid voor de andc we vinden de mogelijl een goede buur te toi waar wat we altijd tegen elkaar zeggen: Een goede buur is beter dan een verre vriend. Naast die buur van twee huizen verder of om de hoek van uw straat, vragen wij aandacht voor uw verre vriend. Die met ons in dezelfde wereld woont. Een wereld die geen onderscheid meer mag 1 och hebben ook de Noorderlingen uit gesproken aversies. Zo wil 21 pet. on der geen beding naar de drie grote steden en 14 pet. niet naar het westen. Zetten wij de provincies in volgorde van aantrekkelijkheid, dan staan Gelderland en Noord-Brabant bovenaan. Daarna komen de provincies Overijssel, Drente en Limburg, terwijl ook Utrecht nog redelijk in trek is. Onderaan de ranglijst prijken Zeeland, Friesland en Groningen en de cies Noord- en Zuidholland. De meeste weerzin bestaat tegen de drie grote steden. Als de wintersportgebieden melden dat er ’ski-sneeuw’ ligt, dan kunnen er rake foto’s geschoten worden. U kunt interessante opnamen maken, als u enkele filter-tips in acht neemt. Dus geel- en oranjefilters niet vergeten. U bevordert daardoor de kracht van uw foto’s. Ongeveer op geelgroen-filte vooral de verlenging dient het diafragm: te openen of bij aut zoals de Optima Sens lager in te stellen (15 Bovenstaande vereniging organiseert op 19, 20 en 21 november a.s. haar jaar lijkse clubtentoonstelling in het club huis Café ’Orpheus’ Gasthuisring 71. Op vrijdag 19 november worden de plm. 70 ingezonden dieren gekeurd door keurméestëf Mévr7A'de Koning- de Roos uit Overschie. Zaterdag 20 november vanaf*! 1.Ö0 uur v.m. tot 20.00 uur n.m. en zondag vanaf 11.00 uur v.m. tot 16.00 uur n.m. is de ten toonstelling voor het publiek geopend. De toegang is geheel gratis. derlingen: 47 pet. kan geen streek noe men waarheen men zou willen verhui zen; niemand zou naar de drie grote steden willen verhuizen, slechts 2 pet. naar het westen en nog eens 2 pet. naar het noorden. Het minst gehecht aan hun eigen streek zijn de Noorderlingen. Zo zou bijv. 34 pet. graag naar Gelderland verhuizen, 14 pet. naar Overijssel en 10 pet. naar Twente. De prachtige natuur in en om Loon op Zand geeft de bestuurders van de Looh op Zandse Wandelclub LODUKA de fraaiste mogelijkheden om parcoursen uit te zetten waaraan wandelaars en wandelaarsters graag zullen meedoen. In de komende maanden staat weer een serie tochten op het programma. Ook in late herfst en winter is de natuur heel mooi en velen zullen erg verlangend naar de tochten uitzien. Immers de wandelsport is gezond voor jong en oud en de deelname staat open voor ieder een. Zij die dan alle tochten hebben gelopen (vier) ontvangen bij de laatste tocht een herinnering. De tochten worden gehouden op de zondagen 28 november, 19 december, 16 januari, 13 februari en 12 maart. Inschrijvingen kunnen geschieden bjj de heer L. Verschuren, Willibrordusstraat 56 te Loon op Zand. De tochten zijn goedgekeurd door de technische commissie van de Noord- brabantse Wandelsportbond. Het in schrijfgeld bedraagt 60 cent per tocht per deelnemer en er kan worden deel genomen op de 5 en 10 km. De start plaats is aan het Cultureel Centrum te Loon op Zand in de Van Rijkevorsel- straat. Bij het ontwerp van het interieur is uitgegaan van het beginsel, dat een juwelierszaak tegenwoordig geen exclu sieve aangelegenheid meer is, en dat ook het grote publiek de weg onder hand heeft weten te vinden naar waar devaste juwelen en gouden sieraden. De heer de Graaf wijdde tegen ons enigs zins uit over de ’groeibriljant’, een sier lijke vorm van sparen: trien kan begin nen met een ring met een kleine bril jant, die men naar de jaren verstrijken telkens kan inruilen, met bijbetaling uiteraard, tegen een grotere, zodat men uiteindelijk een bijzonder waardevol stuk in zijn bezit kan hebben, een bij zonder waardevol stuk in zijn bezit kan hebben. De collectie, die de Fa de Graaf kan laten zien is bijzonder indrukwekkend. De zaak bestaat thans vijftien jaar en in die tijd heeft zij een klantenkring opge bouwd, die zeer goed waardevol van waardeloos weet te onderscheiden. Dat de heer de Graaf zijn opleiding heeft gehad aan de School voor Edelsmeed kunst te Schoonhoven garandeert eens te meer de waarde van de artikelen, die hij voert. De unieke figuur Escher werd twee jaar voor de laatste eeuwwisseling geboren in Leeuwarden. Zijn jeugd bracht hij door in Arnhem, waar hij ook de middelbare school bezocht. Daar constateerde zijn tekenleraar al snel dat zijn leerling bijzonder knap met potlood en pen overweg kon. Het kunstenaarsschap als beroep zat er voorlopig echter nog niet in. Op aanraden van zijn vader ging hij naar Haarlem om aan de school voor Bouwkunde en Sierende Kunsten voor architect te studeren. Aan die school gaf ook de graficus Jesserun de Mesquita les. Deze zag in Escher een grafisch talent en stelde hem daarom voor zijn toekomst in de grafiek te zoeken. Zijn opleiding voor grafisch kunstenaar duurde drie jaren. Na voltooiing van deze opleiding maakte Escher vele reizen, vooral naar Spanje en Italië. Van 1923 tot 1935 woonde hij zelfs in Rome. Op zijn tochten maakte hij tekeningen van alles wat hem boeide, ’s Winters werkte hij dan de beste tekeningen uit tot prenten. handel Hardeman, BEAUJOLAISSTREEK, zondagnacht, 0.00 uur precies. Overal starten de vrachtwagens met de eerste Beaujolais van dit jaar. De Beaujolais-Primeur mag november vervoerd worden, wil graag de allereerste zijn. Door een perfecte samenwerking tussen wijnkoperij Jean, Jul. v. Stolbergstraat, en het Expediteursbedrijf Wed. A. Ver hoeven beiden uit Tilburg, is de eerste wagen Beaujolais op maandag 15 november om 12.50 uur precies vrij gemaakt. Dit is beslist de eerste (14.000 flessei aangekomen, kunnen spreke meur. de foto: Direct na het openen van wagen werd met een eersté glas lujolais 1971 geklonken op de met succes beëindigde ra"‘ V.l.n.r.: J.v.d. Kr Jean Arnaud, A. van de snelle we clarant van de 1 hoeven, dir. fa. Er is een groot verschil tussen juwelen en byjouterieën; de laatste zijn aan mode onderhevig en kunnen na een paar jaar vaak niet meer gedragen wor den. Juwelen echter blijven hun waarde houden, en het publiek begint dit zeer goed in te zien. De voorliefde voor gouden sieraden neemt dan ook toe. Voor tieners heeft de Fa de Graaf zil veren juwelen, die weliswaar prijzig zijn, maar die dan ook een heel leven mee kunnen gaan. Afgaande op de resultaten van de laat ste weken zou men kunnen stellen dat LONGA zijn - overigens geringe - terug val schijnt te hebben overwonnen. De beide laatste wedstrijden leverden 4 punten op, met de doelcijfers 6 voor en 0 tegen! LONGA is er danook op brand om ook Bavel a.s. zondag aan zegekar te binden. Dit ’karwei’ is overi gens zeker niet eenvoudig indien men bedenkt dat meerdere Bavel-spelers ex- semiprofs zijn van de Baronie uit Breda. Indien de Zwart-Witten echter dezelfde wilskracht, ijver ën het goede voetbal van de laatste weken vertonen, moet de volle winst kunnen worden behaald. Een sterkere werking w en roodfilter bereikt, hemel bijvoorbeeld bijna krijgen. Dat leidt tot bijna ’grafische’ foto’s, waarmee u bij de beeldcomposi tie wel rekening moet houden. De ver- lengingsfactor voor deze beide filters: twee tot drie waarden (5,6 in plaats van 11 of 16, bij de automatische camera’s 10 of 13 DIN in plaats van 18 DIN). Nu het ’hoe? Kleuren-enthousiasten hebben een UV- en een Skylight- of R 1,5-filter nodig. Wanneer u foto’s in de bergen wilt schieten, heeft u beslist een ÜV-filter nodig. Daardoor wordt de ultra-violette straling tegengehouden en wordt kleurzweem voorkomen. Het Skylight-filter dient men bij sneeuw- opnamen voor het objectief te bevesti gen, omdat u hierdoor warmere kleur tonen krijgt. Na de onverwachte grote nederlar afgelopen zondag tegen Rood-Wit i Sint Willebrord, krijgen R.K.T.V.V.-ers a.s. zondag gelegenh zich te herstellen van deze misstap het sterke Baronie uit Breda op beze komt. Het is begrijpelijk dat Baronie alles in het werk zal stellen om in Tilburg een zo goed mogelijk resultaat te behalen, om geen grotere achterstand op te lopen bij R.B.C. en N.O.A.D. Het is algemeen R.K.T.V.V.-ers teger ders gewoonte getrouw dag plegen te komen, zoaat aan Dongenseweg een goede wedstrijd verwachten is. De wedstrijd vangt aan om half drie. Wanneer wij het dagelijks menu voor vrouwen op twaalfhonderd en voor mannen op zestienhonderd calorieën stellen, dan hoeft geen sterveling triest voor zich uit te staren over een vrijwel leeg bord. ’Kies uw eigen dieet’ heet dan ook de kolom uit Het Beste, waarin iedereen kan kiezen uit twaalf soorten vlees of vis, zesentwintig soorten groen ten, talloze vruchten en vruchtensappen en andere smakelijke zaken, die een mens nu eenmaal ongaarne zal missen, zij het, dat het de slanke lijn allerminst schade berokkent maar juist het lichaam op het juiste gezondheidspeil houdt en toch de gewenste gewichts-t vermagering teweegbrengt. laatste is, dat is nu toch zo 1~ hand wel bekend, een belangrij voor een langer leven in goedt heid. Slechts 9 pct. van het hoger en middel baar personeel in Nederland wil onder geen beding van de huidige huis en haard weg. Dit blijkt uit het onderzoek dat door IMAR (de personeelswervii Intermarco DelaMar) is Uit dit rapport blijkt gehechtheid aan de s tafv <7 PHILIPS

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 5