IERSEL van 69 irobeerd? Heeft n’t 69 69 //fcidioiiJ I(Uó ca. 2,5 kg ii 15 Zes gezinnen uit Diepen straat klagen hun nood PEUGEOT Bromfietsen PIET Radiön heeft alles (ook epn lage prijs) meubelrama LES EE 98 89 In beroep tegen vergunning Hinderwet T.A.C.-W.S.C. ff E M rilburg H IAKT hamers van hooi 11 Veel beweringen maar helaas maar weinig feiten R.B.C Noad White 5 3 ca.2,5kg\. Werkgroep leefbaarheid komt op voor behoud van oude stads- en dorpsresten Wijktelefoon- centrale De Reit ber 1971 - pagina 12 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 4 november 1971 - pagina 13 ('swoensdags na 13.00 uur gesloten) RUIME KEUZE IN ROLLEND SPEELGOED BRIEVEN VAN LEZERS Groothandel MEUBELEN WONINGTEXTIEL VERLICHTINGSARTIKELEN MEUBELTOONKAMERS Geachte Redactie, Elzenstraat 51 Tilburg Holland Bank: Ned. Middenstandsbank Tel. 04250 - 3 57 25 TILBURG, 3 november 1971 dags vrij) LPEN Tel. 04250-31565 Aan alle inwoners van Tilburg e.o. slagl Van Rosé Licht beschadigde goederen worden aangeboden met kortingen van 20 pet. tot 25 pet. Deze actie loopt van vrijdag 5 november tot en met zaterdag 13 november a.s. I Lederwarenafdeling T met vriendelijke groeten, MEUBELRAMA. BRIEVEN VAN LEZERS IS De Oude Warande Mijne Heren, >9 Actie van iedereen Driehoeken Eentonige wijken sjes Import Export P.S. Alle goederen worden onder volle garantie verkocht, terwijl voorts financiering mogelijk is. Wij hebben namelijk in onze meubelbranche van 8 tot 13 november de internationale meubelbeurs. Dit heeft voor ons tot dralon, skai), eiken salonl punten gewijzigd worden of dat er totaal Als inwoner van Tilburg e.o. willen wij middels dit schrijven uw aandacht op het volgende vestigen. Mede daarom wordt onze bestaande kollektie meubelen in een ’toonkamermodellen- actie’ tegen gereduceerde prijzen aangeboden. Wij hopen dat u hiermede uw voordeel kunt doen, en dat u naar volle tevredenheid zult slagen. zwaren tegen deze vestigii protest van de omliggende HIJ komt! HIJ komt!! HIJ komt!!! Wij reserveren voor u en ZWARTE PIET bezorgt alles gratis thuis. u - Priji g wat over Wergroep ENSCHOTSESTRAAT 164 TELEFOON 20922 dat de Oude Jein, park, Jroes- te danig zor bes KEES VAN ASTEN Stationsstraat 49 Telefoon 26392 - Tilburg Ruim parkeerterrein achter Harmonietheater. Zie onze prachtsortering van: KINDERRIJWIELEN KINDERDRIEWIELERS AUTOPEDS KINDERRACEFIETSEN Gazelle - Rudge - Locomotief - BSA Peugeot RIJWIELEN Kaptein Mobylette - Gazelle - Berini BROMFIETSEN e.a. Een pracht sortering accessoires voor rijwielen en bromfietsen! HISKY Thuis Wijn LEDEREN CEINTUURS met pracht gespen 3 per gezin e&en- imde zeer Brommers van autoklasse BHB OM mb Ongekend rijcomfort door drievoudige achtervering. DE BROMFIETSSPECIALIST Verend zadel O Verende zadelpen Verende achtertelescopen FINANCIERING MOGELIJK gemeente ;e stad te aat achter geniet bij ons i.v.m. deze actie een direkte korting van 15 pet. op onze reeds lage rijzen. gevolg dat onze bestaande modellen in bankstellen (eiken, ikasten, salontafels, Oirschotse eethoeken, enz. enz. op detail- nieuwe modellen uitkomen. vlij king. Het is lat het secretari- o in Utrecht is. arger, die aan de tudeert. mzende aan het ten. igenoemd per- ge bedrijf van persoon, al )ier alsmede re gebouwen oude wej zogenaar lie van 2 hoogachtend, de bewoners van de Diepenstraat Nrs. 86,90, 92,94,96 en 98. houden, vrieden, van histor moeders, Graag goede Tilburgse 1 naar aank Werkgrot aan de ge Altereer» niet zo merkwaardig aat van deze werk De schrijver universiteit ii I Heuvelstraat 50 - hoek Willem ll-str. I Zondag van vier J. Trommelen, Schreierstorenstjaat 17 Tilburg. iting van de uitbreidir 'ijn de aansluitingen r< ,.j zullen een dezer st worden gesteld. ^waten®rzachter Wvoorwas en hoofdwas wilde ik ingaan op het werkelijk artikel, dat u publiceerde in de Koerier van 28 oktober 1971 leiding van het adres van de >ep Leefbaarheid Tilburg gericht gemeenteraad. srst een verduidelij rdig, dat rkgroep i f is een Tilbur° in Utrecht sti meer adhesiebet Mogen wij op iec»u< Tot slot kan ik u momenteel al hetge is in Tilburg geïnve: Werkgroep Le al een interessante diareeks samenge steld, die de moeite van bezien waard is. a.s. kan Noad de achterstand punten, die het op koploper R.B.C. heeft, halveren door de Roosen- dalers in eigen home te overmeesteren. R.B.C., dat met nagenoeg alle ex semi- profspelers naar de rangen der amateurs terugging, grossiert in grote overwin ningen en moeten a" Misschiei zondag i supporters moedigen favorieten geweldig aan per bus vanaf het statior uur. Men kan zich 'voc geven tot zaterdagmidd: de heer M. Wittens, Ka. tel. 70316. Door de grootscheepse nieuwbouw zijn vele eentonige wijken ontstaan. Behoud van bestaande delen, mits goed ingepast in het nieuwe, zal beslist de eentonig heid in gunstige zin doorbreken. Nu de sanering al zover gevorderd is, valt pas op hoeveel van het oudé verdwenen is, dat toch wel de moeite van het aanzien waard was. Gelukkig is ér nog en daarom is het goed dat de V Leefbaarheid van zich laat horen. 'De Heemkunde Kring Tilburg is met de Werkgroep Leefbaarheid in contact ge komen. Beider streven kan gelijke ge volgen hebben. De Heemkunde Kring ziet allereerst naar het historisch aspect, de Werkgroep Leefbaarheid ziet het meer in het milieu vlak. Samenwerking £11 via de ge- i doen op de ongedaan te eschied en wij ing van de uit- van beide groepen kan alleen maar nuttig zijn. Alle Tilburgers zouden iri actie moeten komen om de Oude Warande te be- ledereen, biologen, natuur- milieubeheersers, liefhebbers >rie, maar ook al die vaders en die graag eens met hun kinderen in een bos willen wandelen zo vlak bij huis, moeten tot actie komen om het gemeentebestuur van dit on zalige plan af te brengen. Behoud van de Oude Warande moet voor de Heemkundekring en de Werk groep Leefbaarheid het eerste actiedoel zijn. Wie wil hieraan meerwerken? Hoe buigingen e.d. hoe beter, edereen rekenen? ik u nog mededelen, dat geen behoudenswaard /entariseerd wordt. De -eetbaarheid Tilburg heeft Op dinsdag 26 oktober is in de wijk- telefooncentrale Tilburg - de Reit, die het telefoonverkeer in het westelijk stadsdeel verzorgt, een uitbreiding met 1000 abonneenummers in dienst ge steld. De totale nummercapaciteit van die centrale is daarmee gebracht op 8000. In Tilburg-West waren ruim 600 wachtenden op een telefoonaansluiting. In afwachting van de uitbreiding van de centrale zijn de aansluitingen reeds aan gelegd. Zij zullen een dezer dagen in dienst Naar aanleiding van uw artikel in de Tilburgse 1 ’Nooit worden wij nou eens geholpen’ over de hoven III, kunnen de bewoners van de Diepens perceel van Van Raak, Diepenstraat 84, ook va Sinds 1969 hebben wij, bewoners ceel, al meerdere malen klachten gen Van Raak. Bovendien kwam toen tot uiting, d 6 jaar zonder vergunning dit bedrijf in oude 1< oud ijzer uitoefende. Na onze klachten bij de Gemeente ingediend te hebben, kregen wij te horen dat Van Raak een vergunning aan moest vragen bij de Hinder wet. Dit heeft hij dan ook direkt gedaan en de omwonende bewoners konden 10 dagen lang hun bezwaren naar voren brengen. Zoals ge woonlijk gingen de bewoners hierop direct in, op een enkele uitzon dering na, die van Van Raak konden profiteren, door een goedkope oude televisiemast van hem los te krijgen, maar de meerderheid heeft zich tegen deze vergunning verzet. De Gemeente had geheel geen be ing en verleende de vergunning onder hevig bewoners. Koerier van 21 oktober le bewoners van Broek- nstraat, gren /an meeprate grenzende aan bovenj geuit over het slordige wt uiting, dat genoemde lompen en papi Het primaire doel van de Werkgroep Leefbaarheid Tilburg is niet historisch belangrijke dingen te behouden, maar door behoud van bestaande, dus ook historische gebouwen e.d., de leefbaar heid van onze stad te vergroten. Op zich klinkt dit eigenaardig, want juist om de leefbaarheid te vergroten is zeer veel van het oude verdwenen. Met de werkgroep zullen ongetwijfeld vele Tilburgers van mening zijn, dat mis schien met teveel enthousiasme de stad gesaneerd is. Hoeveel bos is niet verdwenen voor de uitbouw van de stad. Goed, we moeten woningen hebben, maar met huizen alleen is een stad niet bewoonbaar. Soms wordt er zeer ver gegaan met het opruimen van bos e.d. Wist u, hogeschool optie heeft op de Warande? Dit bos, een van de weinige loofbossen hier, een waar vogelreservaat, een rustig recreatie oord voor zovelen, staat op de nominatie te verdwijnen. Hoe het gemeentebestuur onder het motto ’leefbaarheid’ zover is kunnen gaan is onbegrijpelijk. Kan voor de uit bouw van de hogeschool niet de nu nog braakliggende grond in de Reit bestemd worden? De hogeschool moet kunnen uitbreiden, uitgroeien tot universiteit, maar is de nu gevraagde prijs, de Oude Warande, niet te hoog. Is men niet al te >rgeloos met het opruimen van het sstaande. Ik ben er van overtuigd, dat de hogeschoolraad er net zo over denkt. range grossiert in heeft nog geen enkel punt afgeven. en dat het eerste verlies a.s. een feit kan worden. Noad- ters moedigen natuurlijk hun geweldig aan. Zij vertrekken naf het station N.S. om 13.00 oor deze reis op- Idag 15.00 uur bij iartuizerstraat 66, Buiten woningen en andere werden er in Tilburg veel oi splitsingen gevonden, de z' Frankische driehoeken, die oude oorsprong zijn. Als voorbeeld: de Heuvel, Piuspleii Noordstraat-Stationsstraat, Julianapa.l Korvelplein, Veldhovenstraat-Groe eindstraat enz. teveel Om hier op t noemen. De meeste zijn als zodar.:_ verdwenen, maar waarom zouden ze niet in nieuwe stratenplannen opge nomen kunnen worden? Oude kernen van de heerdgangen zijn verdwenen. Accoord, de stad groeit en moet goed bewoonbaar zijn, maar moest daarvoor dat prachtige pleintje rond de Hasseltse kapel (ook zo’n drie hoek) zo ontluisterd worden. Met weinig moeite zou dit pleintje als be schermd dorpsgezicht een juweeltje binnen de stad hebben kunnen zijn. Nee, wij kunnen ons niet indenken, dat dit dan zou worden toegestaan. Maar ja, wij zitten ermee en diegenen die in mooie woningen zitten en nergens geen last van hebben en bovendien onze be langen kunnen behartigen, laten het ons afweten en verlenen toch vergunningen voor zo’n bende. Zij laten zelfs door hun ambtenaren verklaren, dat zulke wijken er juist geschikt voor zijn. Dus wij Tilburgers, de gewone man dan, moet maar zwichten en er zich bij neer leggen wat de gemeente beslist. Laat de Gemeente Tilburg een voorbeeld nemen aan Leeuwarden, waar de inwoners het voor het zeggen hebben hoe zij hun wijken willen hebben, dit in gezamen lijk overleg met hun gemeente. Geachte redactie, wij zijn de rommel moe en willen ook zowel voor als achter onze woningen een behoorlijke’ uitkijk en een nette straat hebben. vuil voor onze deuren plaatsen, dit ontsiert de straat niet. Bovendien levert dit nog gevaar op voor overstekende, kinderen. Wij begrijpen niet, dat de g alles doet om een prachtige krijgen, maar de rommel toela; en voor onze woningen. Er wordt grif een kwart miljoen weg gegooid aan die iglo’s, een nieuw stadhuis wat inderdaad wel noodzake- |lijk is, maar had dat ook niet wat soberder gekund. Waarvoor al die pracht en praal in de binnenstad, terwijl er in de buitenwijken een onnoemelijke bende heerst. Dit geld had beter besteed kunnen worden aan de stadsverfraaiing van de buitenwijken, zodat de bewoners van alle rommel en brandgevaar door zulke bedrijven werden verlost. Maar het is steeds praten tegen'dove- mansorden ‘en iedere klacht wordt be antwoord met ’Aan uw bezwaren zal worden tegemoet gekomen.’ Ja, mis schien over 75 jaar of nog langer. Iedere Tilburger, die met dergelijke pro blemen zit, moest gaan reageren en het niet nemen. Zou de edelachtbare burgemeester iedere dag achter zijn woning naar het storten van oud ijzer willen luisteren? Zou de edelachtbare burgemeester dagelijks vrachtwagens oude rommel, die bovendien nog goed stinken, voor zijn ramen willen hebben? Zou de edel achtbare burgemeester dagelijks gecon fronteerd willen worden met lieden, die een taal uitspreken en onze achterom bevuilen die meer dan ergerlijk is? Zou de edelachtbare burgemeester het niet erg vinden, als de gezamenlijke achter om voor waterplaats gebruikt wordt? Wij als gedupeerden konden via de meente Tilburg een beroep Kroon om deze vergunning i maken. Dit is dan ook ges zijn nog steeds in afwachtir slag hierover. Van Raak mag nu, ondanks 6 jaar zonder vergunning te hebben gewerkt, sinds maart ’71 oude metalen opslaan achter onze woningen, let wel oude metalen! Maar bij de recente brand in zijn oude dumploods op de vroege morgen om 5 uur op 11 oktober j.l. waarbij ook onze woningen gevaar liepen kwam aan het licht, dat Van Raak rustig alle bepalingen van de Hinderwet overboord gooit, want die oude dumploods zat vol todden, oud papier, olievaten etc. Door het kordaat optreden van de brandweer konden onze woningen behouden blijven. En zo gaat het nu nog steeds door, Van Raak rommelt maar door, plaatst zelfs vrachtwagens oude rommel en ver brande todden voor onze deuren op straat en geen enkele instantie maakt er zich druk over. Elke klacht, hetzij bij de gemeente, politie, of andere instantie heeft tot nu toe geen resultaat gehad. Afgezien van de uitslag van de Kroon, wordt het wel eens hoog tijd, dat de Gemeente Tilburg eens maatregelen gaat nemen tegen zulke toestanden in verschillende woonwijken van onze stad. Als wij zonder toestemming een huis of bedrijf in gebruik nemen, worden wij er op staande voet uitgezet en hoeven dan niet meer op een vergunning te rekenen. Maar Van Raak kan en mag dit wel. Als wij bij onze vuilnisemmer een doosje zetten, zijn wij strafbaar, maar Van Raak mag een hele wagen vol Tilburg is zeer oud We mogen niet al te snobistisch zijn en vaststellen, dat Tilburgs historie, zo die bestaat, zo onbelangrijk is, dat niets daarvan bewaard mag worden. Tilburg bezit dan geen grootse gebouwen van vroeger, het is geen stad geweest. Maar Tilburg is wel zeer oud. Van dat oude is niet veel bewaard gebleven door con stante vernieuwing en door de uitbouw van de stad. Toch hebben we nog enkele mooie huizen uit de zeventiende eeuw, die de moeite van behouden waard zijn. De in het adres genoemde wevershuisjes zijn van vorige eeuw en geven nog een idee van het leven van onze voorouders uit die tijd, van de op komst van Tilburg als industriestad. Zo zijn er nog enkele meer, die als groep of alleen bewaard kunnen blijven als her innering aan het verleden en dan tevens het stadsbeeld kunnen verlevendigen door hun van de rest verschillend aan zien. We zijn er van overtuigd, dat voor ver schillende van deze woningen een goede bestemming gevonden kan worden en wel zo, dat restauratie economisch ver antwoord is. J.L zondag heeft T.A.C. met succes de aanval van Hieronymus op zijn leiders positie afgeslagen. T.A.C. liep zelfs een puntje meer uit daar concurrent Uno Animo een punt verspeelde aan W.S.C. uit Waalwijk. Datzelfde W.S.C. komt zondag op bezoek bij T.A.C. W.S.C. staat bekend als een van de technisch meest begaafde ploegen uit de afdeling. En aangezien ook T.A.C. wil voetbal len, kan het een mooie wedstrijd worden aan de Jan Truyenlaan. Boven dien is ieder puntje kostbaar zodat het ook aan spanning niet zal ontbreken.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 13