IERSEL P van A CEINTUURS Looff I5 r 1 PEUGEOT Bromfietsen PIET lamersvan „KOTA RADJA” Willem II-subsidie 8 vaarwel LEDEREN MODE 95 Onderdeel van groot concern Bijverdienste BEZORGER f295 VAN EIJSDEN huubvan den hout Schaakver. Schavo Kan Willem II Fortuna aan Rikconcours Hieronymus G.DIELEMANS The Blue Note Hollandia Kieviet blijft bij de tijd, een energiek confectiebedrijf „KOTA RADJA” W.S.J.- Vlijmen Noad- R.K.T.V.V. grootse derby Were Di- Merlijn S.V.G.-V.O.A.B. DE TILBURGSE KOERIER >er 1971 - pagina 12 Donderdag 14 oktober 1971 - pagina 13 ENSCHOTSESTRAAT 164 ('s-woensdags na 13.00 uur gesloten) TELEFOON 20922 Telefoon 22893 EWIJS vanaf Afd. Lederwaren HEUVhctraAT 50, HOEK WILLEM II-STRAAT BRIEVEN VAN LEZERS 293 34166-743 T 6-705 vragen wij een ZONDAGS GESLOTEN Geen omkeer TELEVISIE De tijd van slaappil- op vrijdag 15 oktober len en tot honderd rs tellen is voorbij. MAGIC FINGERS Chinees-lndisch Restaurant :ie WAT U DOEN MOET! Heuvelring 110 M.l. men naast Uitslagen Schaakvereniging Scnave. Gaarne hopen wij U in „Oriënt” te mogen begroeten om U eens heerlijk te verwennen 293 Direktie „Oriënt” is in de weekends uitsluitend geopend voor Rijsttafel-gebruikers Onze nieuwe zaal, ontworpen volgens de meest vooruitstrevende ideeën op het gebied van Restaurant-management, is speciaal ingericht voor partijen, waar onze bekende Chinees-lndische gerechten, vanaf heden, ook kennis kan maken met de Internationale keuken Fietstocht door Loonse en Drunense duinen In no time slaapt U dan heerlijk in! Kauteor: Jan Aartestraat 104 Rouwkamer: Jan Aartestraat 102 Tevens begrafenis- en crematieverzekeri ngen Liefst woonachtig in of bij deze wijk. Aanmelden aan ons kantoor N.S.-Plein 14 of Telefoon 30783. HEUVELSTRAAT 57 TELEFOON 2 4711 die soms los /e hopen er het titie verband, braken nabij KI Voor de wijk Kruisvaarders-straat ’en om 10 uur treden beide de eerste maal tegen elkaar waar van de subsidie- of in het geheel niet Dank nieuwe dat in >unt tie ten varen als een die Begrafenis-onderneming Nightclub Cabaret Dancing sn. Moeren- - afgelopen merend - met ichten aan te wèl weten we in haar sterkste Veemarktstraat 36-38 - Tilburg geen j niet zo id, maar ,e superieur die slechts moest toe- j, bijvoor- irgens en i beurten. gevolg: binnen werktemj aanzwel mogel houde jk slechte ie lift zit, lerby er vanzelf de aan niet te zij het voor Nederland /e apparaat idigheden heden en spe. ■zegd, dat id met een dyna vertr ’elijk in de normale L den. Het hele bedrijf v jaar zo’n 350.000 stuks klec van komen er 65.000 stuks t volge nroduktieli ije tijdskkv uitbreiding van perso- smoeid. De directie mikt op aiding tot voorlopig 125 achterhoofd Het is niet confectie maat Hollandia teem van gunstige kALLESWATIK ^00PT8V:j ANIMO I JHUISRING 36 I Tel. 24921 TILBURG even zilverzegelsl U bevestigt de ’Magic Fingers’ onder aan uw matras, schakelt het bijgeleverd klokje in en uw bed begint zachtjes te trillen. bij de meeste dames- rspellen, die de dar Nieuw project gehuwden nog st rijt Brommers van autoklasse M mm Ongekend rijcomfort door drievoudige achtervering. DE BROMFIETSSPECIALIST O Verend zadel Verende zadelpen. o Verende achtertelescopen FINANCIERING MOGELIJK OVERSCHAKELING NAAR VRIJETIJDSKLEDING jongens en De inschrij- eschieden tot en met 16 Kapsalon H. Uylens, Fan te Goirle. van onze nieuwe zaal „ORIËNT” langs door het financiële steun- tgedraaid zodat de honderd-duizenden een betere en meer r besteden kan, dan op de rand van ide mg naar het om kennis te loop wordt ge- jf verwerkt per ïding en daar- ts uit Tilburg. zijn fusie-over- rol gespeeld heeft heel duidelijk het smeester en Wei delijke geel-blauwe heeft laten staan; llege nu - en (I dat aflos plaats gaan vinden in het kader door haar verstrekte lening. Bovendien werd onlai kabinet Biesheuvel de k kraan flink dichtj gemeente de vele guldens beslist op e waardevolle manier deze te pompen in een een bankroet staande vereniging waarvan is gebleken dat men niet voor haar taak berekend is en waarin elke toekomst-visie ontbreekt. v. Poppel-Roelands Nuyten-de Rooy Keyner-Bertens Franken-Boelaars Hollandia Kieviet is in onze stad een van de grootste confectiebedrijven; er werken ruim 100 personeelsleden en er wordt gewerkt aan regenkleding, vrije- tijdskleding, wollen mantels en winter jassen uit allerlei soorten materiaal, suedine, wol, corduroy en denim. 1-0 1/2-1/2 1/2-1/2 0-1 Groep 2. 0-1 1/2-1/2 1/2-1/2 0-1 Groep 3. 1-0 1-0 0-1 0-1 0-1 0-1 DAMESVOETBAL Zondagmorgei teams voor de in het veld. De uitslag is, zoals teams niet te voorspellen, maar met de ijver en energie, die de dames ten toon spreiden, overtreffen, of zijn zij gelijk aan veel heren elftallen. Velen zal het een gang W.S.J.-terrein waard zijn o maken met het damesvoetbal in compe- (Terrein in de Rauw- Uuitmans). textielindustrie door haar dieptepui lagen de directeur van het confecti Piushaven, aan wie wij een bezoek women uitbreiding. ’De grote rol van lumping schijnt wel uitgespeeld. Ook gevolg dat de opvolgen. Dit richt de aandacht tionele textielstreken.’ Drs. G. J. Zondag a.s. ontvangt het nog steeds on- i Noad stadgenoot en rivaal v.i.V.V. Een dag of acht geleden broederlijk samen in de lichtwed- jd tegen T.A.C., nu elkanders tegen stander in een met zeer veel spanning tegemoetgeziene Tilburgse derby. Dit z.g. Trilbed is Speciaal voor die mensen die gebukt gaan on der dagelijkse spanningen, erger nis, driftbuien en andere minder fraaie gevolgen van onze nerveu ze, met werk en verantwoording volgestouwde dagen. Alle verdere inlichtingen worden u graag verstrekt door de alleenverkoop voor Tilburg en omstreken: Nu Noad op een zeer onbevredigende wijze door middel van een rech terlijke uitspraak, gespeend van elke sportieve motivering en voor bijgaand aan bestaande reglementen, figuurlijk de betaalde voetbalnek omgedraaid is, gaat het praatje steeds luidruchtiger rond, waarschijnlijk rondgebazuind door over-chauvinistische Willem II-aanhangers, dat de gemeente Tilburg nu de handen vrij heeft om over amper een jaar, nadat de door de rood-wit-blauwen veroorzaakte fusie-wonden enigs zins geheeld zijn, Willem II weer financieel te steunen. Dat zulke bekwame stadsbestuurderen, die - zo kan zonder schroom gesteld worden - door Willem II in de boot ge nomen zijn, daardoor anti-reklame makend voor sportstad nummer 2 1970 in het Tilburg-Totaal-jaar - over een luttelijke 12 maanden totaal anders over deze zaak zullen denken is onvoor stelbaar maar bovendien ook onaan vaardbaar; Irreëel gesteld: hoe zou de Tilburgse sportwereld hierop reageren want behalve voetbal wordt er in onze stad nog door vele duizenden andere sporten bedreven, koek nauwelijks c geproefd wordt. tymus Jan 20.15 u. Iratis koffie. Duidelijk is, dat de directie zich ten aanzien van de arbeidsomstaneb zeer verdiept in de mogelijkhe verlangens van het personeel in s Samenvattend kan worden geze Hollandia Kieviet een bedrijf is i prettige werksfeer met een dynamische leiding en met een groot vertrouwen ten aanzien van de toekomst. confectie wordt, teamgewijs, in één achtereenvolgende keten verwerkt. Het ligt in de bedoeling dat volgende maand een tweede produktielijn wordt opgesteld voor vrije tijdskleding en daar is natuurlijk een uitbreiding van per neel mee gemoeid. De directie mikt een uitbreiding tot voor mensen, maar met in het a een nog grotere uitbreiding, makkelijk aan toegewijde naaisters te komen, Kieviet heeft een syste arbeidsvoorwaarden Hoewel de afdeling Tilburg om zo te zeggen zichzelf bestuurt, maakt Hol landia Kieviet toch deel uit van een groter concern van dezelfde naam, dochterondernemingen heeft ook Nijmegen, Ewijk en Volendam. Het hele complex is dan weer geliëerd aan Mackintosh, een bekende naam op het, gebied van regenkleding en het totaal telt dan 8500 personeelsleden. De Tilburgse Hollandia Kieviet werkt in opdracht van het hele concern en het is duidelijk, dat de bedrijfsplanning erop toeziet, dat de capaciteit enerzijds ten volle wordt benut en anderzijds zoveel Er is een project in studie, waarin ruimte zal worden geschapen voor getrouwde dames, die een deel van de dag willen werken. Daar is heel wat vraag naar, al willen de meeste dames liever ’s morgens dan ’s middags werken in verband met hun huishoudelijke taken. De directie wil het nu mogelijk maken, dat dames, die in parttime willen werken een soort wisseldienst onder elkaar regelen, waarbij, beeld de een een week ’s moi een week ’s middags werkt om 1 In een beginstadium is de studie van een bedrijfscrèche. De uitdragers van deze door hen zo gewenste gang van zaken zijn zeker vergeten dat Willem II in het leg een zeer kwalijke rol en behalve Noad ook hwl College van Burgemeester houders in hun stede1'"1'" - hemd in de koude h»i> zelfs in die mate dat het Colle terecht - eist van Willem II singen van de A.s. vrijdag 15 okt. wordt bij de Veren Hieronymus aan de Jan Truyénlaan een Groot rikconcours gehouden met als Hoofdprijs t.w.v. f. 165,-, verder een prachtige coupon vitrage met inge weven kant, voldoende voor 2 grote huiskamer ramen. Verder nog vele waardevolle prijzen. De opbrengst van dit rikconcours komt ten goede aan de jeugd van Hiero nymus. Dus vrij da Truyenlaa Inschi Nunnik-v. Seelen v. Kempen-Schouwenaar Mevr. Kokke-Verhoeven J. Jansen-Wielens L. Jansen-Becx Helmonds-Bettenviel Het ongeslagen Noad zal tenzeerste op haar tellen moeten passen, wil het R.K.T.V.V. bezegevieren. Deze laatsten zullen - evenals Noad’s eerdere tegen standers - er alles aan willen doen om de geel-blauwen hun eerste nederlaag van het seizoen te bezorgen. Dat dit eerdere teams niet gelukte is in de aller eerste plaats te danken aan de spelende defensie van Noad, twee doelpunten in totaal i staan. Daartegenover staat de o.i. bepaald niet schotvaardige voorhoede van de Egin- hardstraatbewoners, die slechts vijf maal tot scoren kwam. Hoe Jan van Leeuwen zondag in Etten-Leur spioi zijn mannen Noad zal tra< pakken weten we niet, dat R.K.T.V.V. zich vai zijde zal laten zien. Vooral van Jan Hendriks en Hein Broeken verwachten we dat zij tegen hun oude club het onderste uit de kan zullen trachten te halen. Zondag a.s. kunnen we in het Noad- sportpark aan de Eginhardstraat zien of het Noad-bastion ook nu in staat is haar tegenstander in toom te houden. is ges 'ortpark; veel kaal ert geen speler of het waar dat een bijkans lege zaal zijn beste kunnen kan «reiden. Het is goed dit bij alle lartige critiek, e bedenken. We lag rikken bij Hieronj vmaan 13. Aanvang irijven vanaf 19.30 u. Gr Ieder weldenkend mens zal begrijpen dat B W in een tijdsbestek van nog geen 12 maanden haar gevoerd beleid niet in de steek zullen laten, ja zelfs, het tegenovergestelde beleid zal gaan voeren. Dat is uitgesloten gezien het sinds de komst van Mr. Becht alom in den lande geprezen weliswaar keiharde, zakelijke maar vooruitstrevende beleid van onze gemeente, waarvan iedere Til- burger in zijn directe omgeving in positieve zin getuigen kan, ofschoon er nog wensen zijn, die er overigens altijd wel zullen blijven. J.l. zondag was het voor de Were-Di lui, dank zij haar hard werkende aktivi- teitencommissie, een bijzonder ge slaagde feestdag. Het uitgebreide programma ter gelegenheid van het 26-jarig bestaansfeest had tal van hoogtepunten. A.s. zondag zal het echter weer om de puntjes gaan want Were-Di ontvangt stadsgenoot Merlijn. Beide ploegen beschikken over jonge enthousiaste spelers en gezien het spannende verloop van de wedstrijden in het vorige seizoen mag ook nu ver wacht worden dat deze wedstrijd spanning en sensatie zal brenger A.s. zondag half drie speelpark burg. Rolschaatswedstrijd in Goirle De Commissie Jeugdkarnaval orga seert op zaterdag 23 oktober om 13. uur in de Ralph Bunchstraat naast de barak van Sociale Zaken van de Ge meente Goirle in Grobbendonk een grandioze rolschaatswedstrijd. Deelname is mogelijk voor jc meisjes van 6 t/m 15 jaar. ving kan geschieden tot oktober bij 1 riekstraat 43 t v. Mechelen-Meyers C. de Kok-v. Slooten Hoofdman-Belterman Hebert-Graafmans Eindelijk speelt dan Willem II weer eens op eigen grond. De wedstrijd tegen Roda J.C. was min of meer een tegen valler, maar het is en blijft voetbal. Zaterdag nog spraken wij een KNVB- official voor de wedstrijd van Jong Oranje tegen de DDR die - toen hij de opstelling van het Nederlandse team zag - concludeerde dat dit elftal rijp was voor een overwinning met tenminste drie doelpunten verschil. Wat er van is uitgekomen is genoegzaam bekend; waarmede we maar willen aanvoeren, dat het maken van prognoses een moeilijke zaak is en vaak niet meer dan een gok, waarbij men dient te bedenken dat de capriolen van de bal even grillig zijn als het Nederlandse klimaat. Zondag krijgen we dus een thuis wedstrijd waarin Fortuna VI. de tegen speler zal zijn. De westelijke ongeveer op het zelfde kompas Willem II zodat er zeker kans is op spannende strijd met een uitkomst gemakkelijk naar de ene of andere kant kan uitvallen. Misschien wel naar van beide zijden. Het zal stellig druk worden als bij de interlanc desondanks hopen we toch op een behoorlijk aantal bezoekers. Wij her halen wat ooit eerder is geschreven over het slecht bezette spor en kil beton inspireert toeschouwer. Ook is J artiest die voor een staat nimmer zijn be tetoonspre onbarmhai komt, te beste van. Het B-team dag om al v te bestr de sterl succes bestaat voor de lorenploeg. Het schijnt, dat de Tilburgse heen is, aldus vertelde ons dezer d; bedrijf Hollandia Kieviet, aan de 1 brachten in verband met de voorgen Italië op het gebied van de textieldi daar worden de arbeiders sterk loonbewust, met het werkstakingen elkaar in snelle reeksen van de afnemers weer meer op de traditi Beijer ziet er in elk geval grote mogelijkheden in, met name in de ontwikkeling van de EEG, en al is er natuurlijk een verschil tussen een textielbedrijf en een confectiebedrijf, grootconjunctureel gesproken hangen ze toch betrekkelijk nauw samen. 's Morgens schakelt u het appa raat weer in, u blijft nog 'n kwar-( tier liggen en u voelt zich de gehele dag fit en tegen alle dage lijkse problemen opgewassen. Kortom u zult zich een ander mens gaan voelen. ’n Medisch rapport van 'n beken de Zwitserse specialist ligt bij ons ter inzage. Prijs van 't corhplete apparaat Uit het feit dat het verschil tussen de eerste en de negende plaats in de Derde klasse C slechts twee punten bedraagt kan men concluderen dat van enig krachtsverschil nog geen sprake is. S.V.G. dat a.s. zondag thuis het Goirlese VOAB ontvangt zal dan ook een volledige inzet moeten tonen om de gedeelde leiderspositie te verdedigen die ze momenteel bezitten. VOAB dat na een aanvankelijl start nu echter duidelijk in de zal in deze echte streekderby zz sprekend alles aan doen om sluiting met de ’koplopers’ missen. Er is in het bedrijf geen sprake van een lopende bandsysteem, dat de directie al lang als achterhaald beschouwt. Wel zal het transporteren van de onderdelen van de kledingstukken, die moeten worden samengevoegd, in de naaste toekomst voor een groot deel machinaal gaan gebeuren, maar dat heeft geen enkele tempodwang tot elke confectienaaister kan i redelijke grenzen haar eigen :mpo regelen zonder door een ellende stroom van aangevoerde onderdelen in de zenuwen te worden gejaagd. Men werkt in Tilburg thans nog met één produktielijn: de te vervaardigen Dezer dagen werd het honderdste pesoneelslid bij Hollandia Kieviet ver welkomd tijdens een feestelijke bijeen komst in het bedrijf. De 15-jarige Jeanine de Kort uit de Van Hessen Kasselstraat ontving een oorkonde en een compliment van de directie. met grote machtige gespen n gaat naar Vlaardingen zater- vast de reserves van Fortuna trijden. Die behoren ook niet tot rksten zodat er een goede kans op jeugdige trico- In de door de ’stichting: fiets! uitge geven serie fietsroutebeschrijvingen Ontdek Nederland op de fiets! ver scheen zojuist als nummer 35, voorzien van een duidelijke routekaart en toe ristische informatie, de beschrijving van een geheel herziene fietstocht vanuit Tilburg en Waalwijk door het gebied van de Loonse en Drunense duinen. Genoemde fietskaart en 69 andere routebeschrijvingen uit deze serie kunnen tegen betaling van f. 0,30 per kaart voor administratiekosten worden aangevraagd bij ’stichting: fiets! Europaplein 2, Amsterdam, door over schrijving van het verschuldigde bedrag op postgiro nr. 234567. De uitgave is ook verkrijgbaar bij de V.V.V.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 13