IERSEL van r PEUGEOT Bromfietsen rit] Voor een briefkaart op de eerste rang De laatsten der ’Mohikrakers’ Nog vier krakers houden stand 'LAAT KIJZERS (sters) ff dora van de ven - ï-r dora van de ven huubvandenhout ISCHE snel groeiend bedrijf voor circa 0 0 mede werkers wij hebben vacatures wij zijn een razend EHBO-kursus in Loon op Zand Grote expositie in Schouwburg van postzegelcollecties (Tapijten ISCHE OT SPCÜRLAAN 33$ hamers van hooll Herfst kleuren tocht ^Brabants Glory’ w. J.3J tober 1971 - pagina 10 DETILBURGSE KOERIER Donderdag 7 oktober 1971 - pagina 11 s ('s-woensdags na 13.00 uur gesloten) ENSCHOTSESTRAAT 164 TELEFOON 20922 Slimme mensen kopen nu reeds hun cadeau voor St.-Nicolaas AANBIEDINGEN 84,50 IJS N( foto Van Aarle Grijp Uw kans nu het nog kan. ’RIJS 10% KORTING Voor Uw ,50 JS Sportafdeling I foto Van Aarle. •34293 )3 handwerksters DAG VAN DE POSTZEGEL We moeten het nog zien, dat u elders voordeliger koopt dan bij ons. BADMINTON UITRUSTING wij zullen u voerig toeli< oppen thermostaat deksel m uitvoering Metalen rackets van 14,95 tot 90,' Houten rackets van 3,50 tot 77,— met een bezig is, Fraai is de aanblik maar als symbool is st. annaplein 6, tilburg tel. 04250-23900 and niet, Jaagd. URS ST IP f. 200,- een aan zendir zien t TEL. 3422Ü TILBURG want nu hebben wij nog SPECIALE wegens onze VERBOUWING Natuurlijk artikelen dezeliu. en op alle niet a* bov« liter ivries elruimte voering tie 769, m peciale Hing )OSt- Wij hebben bijv, een mooie kollektie 14 krt. gouden ringen met verschillende stenen welke wij voor ongeveer de helft van de JORMALE WINKELWAARDE van de hand doen. ansteekinrichting met afdekplaat sudderbrander garantie s f. 179,50 leente hebben zeggen niets intimidatie- impzalige slui- hebben wij in ’output’ verveelvoudigd. euren? Er za Na vele gespr sreen, die in Tilbv na een overvl nü kent, pakket *nd naar gen.™ Burgem Ik laat bouwki Brommers van autoklasse HM Ongekend rijcomfort door drievoudige achtervering. DE BROMFIETSSPECIALIST O Verend zadel Verende zadelpen Verende achtertelescopen FINANCIERING MOGELIJK prijs. Zoiet stad die bestuur U moeten zijn. 1 rman r 1 ele maler geven wij op al deze elfde garantie en service afgeprijsde artikelen ovendien Tilphilex heeft iend en bij de ’eltentoonstellinj leid gekregen Deze tente Bekijk onze prachtige collectie en vergelijk dan onze prijzen met die van anderen. U zult zien dat we gelijk hebben. Op 9 en 10 oktober a.s. zal voor de eerste maal in de Stadsschouwburg te Tilburg een grote regionale postzegeltentoonstelling worden ge houden onder de naam ’Tilphilex II’ ter gelegenheid van de dag van de postzegel. Een POLITIE-BERICHT is dit nietwel een bericht voor hen die een diepvriezer willen aanschaffenl Het FRIAC diepvrieshuis, Bredaseweg 75 heeft weer een flinke partij overjarige diepvriezers en licht beschadigde diepvriezers ontvangen. ONGEKEND LAGE PRIJZEN EN VOLLE GARANTIE Door onze gecombineerde rechtstreekse inkoop en onze scherpe calculatie zijn wij goedkoper dan waar ook. Komt u rustig eens binnenstappen. voor onze bont-ateliers: modinettes - stiksters - stikkers - (ook leerlingen) voor onze confectiefabrieken: modinettes - stikkers - stiksters - omboekers handwerksters leniging Loon op Zand 9 en 10 oktober a.s. een j van les- en Eerste Hulp- het Wit - Gele Kruis- len 2, Loon op Zand. ingstijden zijn: 9 okt. van 15.00 - 18.30 uur 20.00 - 22.00 uur 10 okt. van 12.00 - 21.00 uur. „as deze tentoonstelling is er ge enheid voor opgave voor de nieuwe ..B.O.-cursus, die eind oktober van t en wordt gegeven in het Wit - lisgebouw op dinsdagavond. en zijn van 20.00 uur tot 22.00 maar of de ruimte te jn als het wat kouder De slopers lak zit vol gaten. Een ft op de muur van de lijke letters: ’Kraak, geschilderd. De e katten voelen igt een herinne- 8 die zal worden verstrekt Tentoonstellingscommissie j HEUVELSTR. 50 (Hoek Willem ll-str.) I als u bedenkt dat ■soneel gemiddeld meer dan 21 dienst- - De slopers zet—.. I.„ op de vrije zaterdaj ik van het Groeseint U kunt nog slechts ’n paar weken terecht in onze noodwinkel, KORVELSEWEG 83, schuin tegenover het pand dat nu verbouwd wordt en schuin tegenover de Korveldwarsstraat en dan hopen wij klaar te zijn met de verbouwing. Heel veel mensen hebben er reeds van geprofiteerd. Ook U kunt ER NU NOG UW VOORDEEL mee doen. voor onze snijzaal: ledersnijders (ook uit bijv, schoenindustrie) magazijnbedienden of u nu uit de schoen- of confectie-industrie komt, u hebt het bij ons zó onder de knie! a alle bovenstaande funkties kunnen zowel door mannelijke als vrouwelijke krachten worden bezet. b halve of hele dagen. het kaderperi jaren heeft het totaal gemiddelde dienstverband 11% jaar be draagt dan betekent dat een prettige werkkring een goed salaris goede secundaire voorwaarden fikse kortingen op uw hele garderobe als u een job wilt in een kerngezond bedrijf, belt u dan eens 23900 tilburg u graag in een persoonlijk onderhoud uit lichten. Een groep jonge studenten krijgt uitleg over de situering van de toekomstige diamantkruising en de prijs die de buurt er voor moest betalen. ondanks het groot aantal fusies en rai tingen van vooraanstaande bedrijven deze woelige jaren onze ’output’ Y‘_ wij zijn niet alleen detaillist zoals u ons maar fabrikant met een behoorlijk artikelen en een representatief marktaandeel, exporterei vele landen binnen en buiten europa. lange rede korte zin Tilburg zaterdagmorgen - De slopers zetten hun werk in het Groeseind onverdroten voort. Ook op de vrije zaterdag. Er rijzen grote stof wolken op. Een groot stuk van het Groeseind is al met de grond gelijk gemaakt en vooralsnog valt er voor deze mensen een dikke boterham te verdienen. In het vriendelijke najaarszonnetje spelen wat kinderen. Het zijn er niet veel meer. Hun vriendjes zitten verspreid over de ver schillende stadswijken ter ere van de diamantkruising. Ook het meren deel der krakers is verdwenen. In januari zaten er - verdeeld over een dertigtal huizen - ruim honderd. Nu zijn het er nog vier: Magda Giebels, Bram Mooten, Freek Hoekstra en Frans van Hal. Zij hebben een onderkomen ingericht in het Pand Pastoor Schutjesstraat 24 en wachten daar de dingen af die komen gaan! We wonen tegenover het postkantoor. In de vooravond van vrijdag 8 oktober zendt de KRO-televisie voor de eerste maal in het nieuwe seizoen het maande lijkse filmverzoekprogramma ’Voor een briefkaart op de eerste rang’ uit. In de opzet van dit programma zijn enige wijzigingen aangebracht. Het publiek wordt meer bij het programma be trokken door het de kans te geven mee Op zaterdag 9 okt. en zondag 10 okt. organiseert de R.K. W.S.V. ’Brabants- Glory’ haar 9e internationale herfst- kleuren-wandeltocht. De start vindt plaats in het prachtige recreatieoord de ’Beekse Bergen’, op zaterdag 9 okt. 13 uur, en zondag 10 okt. 12 uur. Vorig jaar waren er meer dan 5000 deelnemers. Inschrijfadressen zijn: Dhr. Duerings Haydnstraat 7 en Dhr. v. Ierland Leenherenstraat 64. Inlichtingen over deze tocht bij de heer Duerings, Haydnstraat 7, telefoon 25522. zorgvuldige wijze de i inwoners omspringt, echt sloopt maar raak. et stede- De naam Tilphilex heeft zijn sporen reeds verdiend en bij de eerst gehouden Postzegeltentoonstelling in 1968 grote bekendheid gekregen in binnen- en buitenland. Deze tentoonstelling staat als voorheen onder voorzitterschap van de Heer J. M. Molenwijk te Tilburg. Ter gelegenheid hiervan wordt er een briefkaart uitgegeven met een speciale afstempeling, verzorgd door de P.T.T., die te verkrijgen is op de tentoonstel ling a 0.50 cent per stuk. Deze ten toonstelling die gehouden wordt staat onder patronaat en met financiële steun van de Ned. Bond van Filatelistenver enigingen. Voor ruim driekwart miljoen gulden is op deze tentoonstelling geëx poseerd. De organisatoren van de ten toonstelling hebben er naar gestreefd ook de kleinere, niet kapitaalkrachtige verzamelaars, onder wie veel jeugdigen en bejaarden, een inzicht te bieden in de mogelijkheden van het verzamelen van postzegels. zonder al te veel comfort, maar voor een redelijke prijs. Zoiets zou op deze wijze in een stad die pretendeert een behoorlijk bestuur te hebben niet mogelijk moeten zijn. Wij weten dat Wethouder Baggerman niet goed raad met ons weet. Al ele malen heeft hij geprobeerd ons met een zacht lijntje zover te krijgen, dat wij eigener be weging zouden vertrekken. Zelfs heeft hij ons een pand hier in de buurt aange wezen, dat voorlopig nog niet gesloopt zal worden, maar wij hebben geweigerd. Uiteindelijk zal de zaak op de spits ge dreven moeten worden, maar juridisch schijnt het geen eenvoudige zaak om ons de straat op te krijgen.’ De druk die de krakers - ook die al ver trokken zijn - van de geniet ondervonden was naar hun meer of minder dan een politiek, waarvan velen het slachtoffer zijn geworden. De dagen worden korter. Pastoor Schutjesstraat 24 staat nog overeind, maar voor hoe lang, dat weet niemand. 14 krt. gouden broches en hangertjes, gecombineerd met cultivé parels, brlllant of edelsteen, in verschillende uitvoeringen en prijzen, EVENEENS MET zeer grote kortingen. Dames- en herenhorloges In 14 krt. goud en doublé, In diverse modellen, sterk afgeprijsd. De E.H.B.O. veret organiseert op f tentoonstelling materiaal in gebouw, Doek De openir zaterdag en van 2( zondag 1 Tijdens legen E.H.I start gaat Gele Kruis De lesuret uur. Dr. Snieders zal deze cursus doceren. De duur van deze cursus is 12 lessen. Leeftijdgrens is 16 jaar. Verdere inlichtingen betreffende de cursus bij het bestuur. Voor de inwoners van De Moer die deelnemen aan deze cursus wordt voor vervoer zorggedragen. De tentoonstelling zal worden geopend door Wethouder Vriens op zaterdag 9 oktober te 11.00 uur, waarbij be langrijke genodigden van de Neder landse Filatelie aanwezig zullen zijn. De expositie tijden zaterdag 9 oktober van 11-22.00 uur en zondag 10 oktober van 10-17.00 uur, voor diegenen die post zegels willen kopen, hiervoor zijn handelaarsstands aanwezig. Tevens be staat er gelegenheid tot het ruilen van postzegels daar er een intern, ruilbeurs hieraan verbonden is. Belangrijk echter dat diegenen die belangstellir tonen voor het verzamelen van po= zegels, volledige inlichtingen kunnen verkrijgen aan de voorlichtingsstand van de vereniging van postzegelverzamelaars Tilburg, waar zij zich eventueel als lid kunnen opgeven. Tenslotte zal de jury, bestaande uit de heren: A. Eenschoten (Arnhem), P. J. J. v. Eijndhoven (Geleen), A. C. Hoogendoorn (Den Haag), A. v.d. Merwe (Breda) en J. A. Meuris (Nijmegen), in totaal 11 bekro- ningsmedailles en drie ere-prijzen, waar onder een ere-medaille van de Ge meente Tilburg voor de beste Tilburgse inzender en een ere-medaille van de Nederlandse Bond van Filatelistenver enigingen, aan de exposanten toe kennen. Iedere inzender ontvang ringsmedaille door de Tilphilex II. De bekroningsmedailles zullen op zondag 10 oktober des middags 15.00 uur worden uitgereikt. op welk een onze “emeente met zijn burgemeester Becht sloopt maar t nog in het midden of "het cundig allemaal wel verantwoord is en of er geen behoorlijke alterna tieven te vinden zouden zjjn geweest, maar menselijk is hij wel vreselijk tekort geschoten’. Niet alleen van buiten, maar ook van binnen ziet de woning er erbarmelijk uit. De vier krakers proberen hun huis houdentje zo goed mogelijk te runnen. Hulpvaardige buurtbewoners willen wel helpen met water, verwarmen zal zijn wordt is zeer de vraag. De slope hebben de pannen al van het dj gehaald en de kap vaardige hand heeft huiskamer in sierli, maar schaam je niet’ g vogels, de hond en de zich helemaal thuis in deze omgeving, hoe triest die ook moge zijn. Zondag a.s. 10 oktober wordt weer een grote vogelbeurs gehouden in de zaal van Ego der Duinen, Hoge Steenweg te Loon op Zand door de vogelvereniging ’De Vogelvriend’. Er zullen ook weer verschillende soorten vogels worden aangevoerd. De beurs is geopend van 10.30 tot 13.00 uur. Heeft de kraakaktie eigenlijk zin ge had? Freek Hoekstra en Frans van Hal zijn overtuigend in hun uitspraken. ’Ga maar na! Er zaten hier ook een aantal gezinnen en zo langzamerhand hebben die bijna allemaal een woning van de gemeente gekregen. Dat bewijst toch wel hoe groot hun nood was. En zouden ze als ze niet gekraakt hadden nu al een woning gehad hebben? Geen hond die het gelooft.’ Bram Mooten benadrukt nog eens, dat er bij een aantal krakers wel degelijk een aantal ideële motieven een grote rol hebben gespeeld. ’Juist in 1971, nu men in Tilburg met een grote aktie ’Tilburg Totaal’ bezig is, die de stad moet presenteren als een ideale woon- en werkgemeente is het absurd te zien te delen in het bedrag, dat de quiz- kandidaten kunnen verdienen. De kandidaten krijgen n.l. een aantal film fragmenten van één bepaalde film te zien, waarvan zij de titel moeten raden. Als inzet wordt hun een bedrag van f. 200,- gegeven. Hoe eerder zij de film titel noemen, des te meer geld houden zij over. Het door hen gewonnen bedrag wordt ook gegeven aan diegene onder het publiek, die de eerder uitgereikte foto van de hoofdrolspeelster in zijn/haar bezit heeft. Daarnaast wordt het reeds bekende verhaal, aan de hand waarvan de kandidaten een filmtitel moeten raden, nu verteld door een be kend Nederlander, waarbij de kandi daten eveneens met een inzet van beginnen. Voor de kijkers, die het begin en eind van de uit ing vertoond filmfragment moeten thuis te brengen, is één prijs van f. 500,-- beschikbaar. Het filmverzoekprogramma brengt in deze aflevering fragmenten uit de vol gende films: Yellow Submarine, The Cameraman, El Cid, Der blaue Engel (met Mariene’ Dietrich) en The Gra duate. Filmjockey: Bob Bouma. Research: José Kersten en Fred van Doorn. Produktie: Fred Bredschneyder. Sa menstelling: Jos v.d. Valk. Gaat er dan wat gebeuren? Er zal geen ontkomen aan zijn. Na vele gesprekken met alles en iedereen, die in Tilburg wat te zeggen heeft, na een overvloed aan publiciteit en talrijke akties zijn zij vast besloten door te gaan. Bram Mooten: ’Dit gammele bouwsel, waarin we nu wonen - zonder water, gas of elektri citeit - is voor ons van grote sym bolische waarde. Het gaat er niet om dat w(j niet ergens in Tilburg een kamertje zouden kunnen vinden om te wonen en te werken. Het gaat erom, dat er hier in Tilburg een stadswijk gesloopt wordt waar vele gezinnen jarenlang hebben gewoond. Waar ze hun vogels konden houden en waar ze een tuintje hadden. Een woning W ;Iki

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 11