51 )^.S 9 :s Grootste tieneractie van huis tot huis fill N Eduardo del Pueyo solist bij het Brabants Orkest Rommel op het Mill-Hillcollege m2 rs 'geld Vernieuwde wijnhandel Van Bilzen fraaie aanwinst op de Heuvel Grandiose collectie B hamers van hooi 11 Velocitas ’31- Ons Vios Firma met grote landelijke reputatie ’Eikenbosch’ in Berkel-Enschot voorjaar 1972 open Jlcrpecljc r (Tapijten SPOOfILAAN 338 TEL 34220 lllfLK Axel- R.K.T.V.V. MINI CORNER 11 Zigo-W.S.C. Gaat Willem II nu hoger op S.V.G.-Baardwijk Noad ook baas over Rood-Wit W.? DETILBURGSE KOERIER jer 1971 - pagina 12 Donderdag 23 september 1971 - pagina 13 GOEDE WIJN VRAAGT VEEL ZORG LAATSTE WOENSDAG IN SEPTEMBER maand Drukke receptie ding, op de zou ’ONMACHT EINDIGT WAAR INZET BEGINT achterhaald Were Di-Neerlandia 31 Broekpakken Gauchopakken Jurkjes Tricot blouses Pullovers HEUVELSTR. 50 (Hoek Willem ll-str.) CAMERA ’Met een miljoen kun je meer doen’ nogramma is als volgt samen- HARMONIE ’Dit is uw man’ CHICAGO-THEATER NOORDERLICHT I eHOel'3ribnegh&°Pinerdseon. •4 brillenmaker We moeten het nog zien, dat u elders voordeliger koopt dan bij ons. we de geelblauwen als triomfators. 'onder knusse en zijn ingen ge- Volle mag c Aanvi burg. slachtoffer wordt van verkeersongeluk ken neemt toe. zijn >ede voor- undigheid ruim vijf (en kaar- die worden gemidoc ree Wa I Sportafdeling T ff om hun bestelenvelop voor tzegels vol met adressen te root en omvat tkeleenheden. i geïntegreerd gekomen Schalm’ er sptember a.s. in de Stads casino te Den Bosch tober a.s. in het Philips Centrum te Eindhoven tober a.s. in Het Turfschip :allieerden besluiten t dagen van de oorlog deskundige Dr. von Heir Slavië en Noord Afrika. Deze kwaliteit, en dit draagt er toch de koningin der drankei houden die haar toekomt. terugve 20.00 uur. De voor een systematisch wat is er gebeurd, wat móét We wonen tegenover het postkantoor. De geallieerden besluiten tijdens de laatste dagen van de oorlog de Duitse raket-deskundige Dr. von Heinken door een Brits-Amerikaans team te laten ontvoeren. Een zeer moeilijke en gevaarlijke tocht, met spanning verfilmd. 14 jaar. i Parijs. Del elijk uit het een om zich algemeen is daar de financiële rminderd, (toenemende sociale ningen). cent dit nu c ’zorgenkinderen’ zijn' Rijkspremie. Door onze gecombineerde rechtstreekse inkoop en onze scherpe calculatie zijn wij goedkoper dan waar ook. Komt u rustig eens binnenstappen. inzet en een spannende wedstrijd dan ook zeker verwacht worden, invang half drie, Sportpark Moeren- jeren, on- ders, con- jn hoofd op hun qui-vive sterke Westbra- om 'edurende ens een het We i er dit in totaal drie, en lederlaag van afgelopen —'■achten, waar deze 4 ju vw xv.t werd wege voor een onvrijwilli a de S.V.G.-ers er a versneden wijn, waar men minstens een kater van overhoudt. Een goed glas wijn mag geen nare nawerking oproepen’, aldus de heer Mathieu van Bilzen. ’Om het verhaal van de architect te vol tooien de heer Weinholz hoorde, terwijl hij onze wijn zat te drinken over onze verbouwingsplannen en kwam zich uit zichzelf aanmelden. Wij zijn op uit stekende manier tot akkoord gekomen.’ ouw, mene stellen zijn Aan het eerste conce BANTS ORKEST, HEIN JORDANS, september a.s. in d< te Tilt pianist Eduardo del als een van de opmerkeli van de werken van Beet We schrijver te enveloj len, dat 1 beds dat zich af- I, waarbij een de taak e sporen i Italië. ;tje is het geheel sezoeker genieten zullen de Were Di-lui t Dorst ontvangen. De Haag zal een inspiratie zijn idag de puntjes thuis te Steun inzake advies en hulp minderjarigen, die hoe dan ook vastgelopen, stimuleren van goe, lichting, bevorderen van deskut en research. ngst (tot Kerstmis) in de rug van twee van het Mill-Hill- werken Afrika: "n'üoén die het ehouden op Icollege, Dr. septemberwoens- behoren, weten precies, want het rde tieners. De vol gehoopt wordt - zullen opendoen, Veel mensen schakelen de laatste jaren in hun drinkgewoonten over op wijn, en er is dan ook allerwege een groot aanbod van de meest uiteen lopende, en vaak opvallend goedkope wijnsoorten uit Spanje, Italië, Joego Slavië en Noord Afrika. Deze wijnen zijn lang niet altijd van goede kwaliteit, en dit draagt er op de lange duur niet toe bij de wijn, die toch de koningin der dranken is, de goede reputatie te doen he sbergen maakte een zaak, zoals tegenwoordig veel ge- teen vanaf de straat binnen- i zonder het te merken. Het tijlvol ontwerp, dat enigszins an de gebogen lijnen van een hij het Vijfde Pianoconcert zal vertol ken. Het programma is als volgt samen gesteld: Gabrieli - Aria della Battaglia, bew. Ghedini. Beethoven - Pianoconcert no. 5 in Es gr. t. opus 73 Pauze Bartók - Concert voor orkest. Ditzelfde concert wordt ook gegeven op: dinsdag 28 sej schouwburg Ca vrijdag 1 okt< Ontspannings zaterdag 2 okt< te Breda. Bekijk onze prachtige collectie en vergelijk dan onze prijzen met die van anderen. U zult zien dat we gelijk hebben. Omdat het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels bij de tijd wil blijven, vraagt ze aandacht voor steun aan sgel- projecten op het gehele veld van de 1 de jeugdwelzijnszorg. Wat wil dit zeggen? spant aan de Kraaivense- ilf drie. Voor zieke en misdeelde kinderen...? Voor een deel is dat waar. Hoewel de overheid steeds meer bijspringt, blijven er onbeschermde gebieden. Er zijn ,r~ nieuwe zorgengebieden Een flink stuk van het kinderzegel- geld gaat nog steeds - in grote en kleine bedragen - naar honderden instellingen, die voor het gekwetste, extra aandacht - vragende kind - zorgen. Er zijn echter op dat bonte terrein van het ’particu liere initiatief’ (dat is burgerzin, mede verantwoordelijkheid dragen in de prak tijk) verschuivingen ontstaan. De ontvoering Deze spannende thriller van Claude Lelough waarvan hij heeft geschreven, beva van een jongetje. van origine' wers voor vele onverwachte wendingen zet. 14 jaar. F* J.l. zondag is het Were Di niet gelukt beide punten mee naar huis te nemen, want dankzij een penalty ging de ploeg met 1-0 tenonder bij stadgenoot Kor- vel. A.s. zondag z Neerlandia uit geleden nederl?’ om a.s. zond_, houden. - Vliegtuiglawaai werkt schadelijk, ook op kinderen. - Milieuvervuiling is al lang geen amb telijke aanduiding meer. - Bedreigde en zoekende jonge zekere, teleurgestelde oude: flicten (woningnood), zijn stukken apart. - Er is dringend behoefte aan (weten schappelijk) onderzoek (het hoe, het waarom, de mogelijke oplossingen) op het bijna onoverzichtelijke terrein van (soms tegenstrijdige) en veront rustende ontwikkelingen in het jeugdland. Ahausstraat 1 Ringbaan West, en is geopend middag tot 18.( ’Onmacht eindigt i daarom gaan de Fat en J Afril de ’Mevrouw, meneer, wilt u kinderze- bestellen en liefst nog kaarten Ze zijn mooi hoor! Grappige mooie vogels, een dorp, een in de snéeuw! We schrijven uw op deze grote envelop. U niet te betalen, dat komt iankt. Dag Het centrum zal omstreeks maart vol gend jaar worden geopend. Het cen- trurti wordt 1.700 m2 gro een supermarkt en 10 winl Met het centrum worden het reeds eerder gereedgekomen ge meenschapscentrum ’De Schalm’ en de onlangs gereedgekomen bank. De huur prijs bedraagt f. 97/m2 per jaar. Een heden kunnen gehuurd worden van 40 m2 tot 250 m2. Landelijke faam De manier waarop de heer Weinholz met de Fa Van Bilzen in aanraking kwam is het vermelden waard. De firmanten waren reeds enige tijd aan het zoeken naar een ontwerper, die de winkel zou weten aan te passen aan de moderne eisen, en dit werd in wijde kring ruchtbaar onder de cliëntèle van de Fa Van Bilzen. Deze cliëntèle is namelijk over het gehele land verspreid, daar de firma een grote rénommé heeft op het gebied van wijnen. Bestellingen uit Den Haag, uit Maastricht, uit Arnhem zijn regel, en onder de buiten stedelijke cliëntèle is de reputatie zo solide, dat de ene klant de andere aan brengt. ’Hoezeer ook de markt thans overvoerd wordt met goedkope, maar totaal onbetrouwbare wijnsoorten, ver handelen van wijn blijft een zaak van vertrouwen. Men kan beter wat zuiniger drinken van een glas wijn, dat wel iets duurder is, maar beduidend beter dan het massa-artikel dan gaan zitten door drinken aan wrange, zure slecht ge bottelde en met van alles en nog wat "*<Wi**W*W* In een tijd van velerlei acties is de gróte tieneractie op woensdag 29 sep tember a.s. een héél aparte...! Het is ook de meest ontwapenende actie die men zich denken kan. Zonder eisen, zonder slagzinnen, zonder optochten. Zo’n vijfhonderdduizend scholieren zijn die woensdag de ’aanbellers’ van de dag. Allemaal komen ze voor één doel in beweging: kinderpostz krijgen! Zigo wist afgelopen zondag een pi weg te halen bij Hieronymus. Wat burger moed geeft om zondag een over winning te behalen, maar wat tegen een tegenstander als W.S.C. uit Waalwijk niet mee zal vallen. Vandaar dat een spannende wedstrijd verwacht wordt, die gespeeld wordt aan de Schans van de Heikant. Om 14.30 uur zal scheidsrechter M. van Dorst voor deze wedstrijd het begin- fluitsignaal geven. A.s. zondag speelt Velocitas ’31 zijn tweede thuiswedstrijd en wel tegen Ons Vios. Beide clubs hebben 3 punten uit 3 wedstrijden, zodat het er wel zal gaan spannen, want de club die verliest mist voorlopig de aansluiting met de kop groep. Ook hebben Velocitas en Ons Vios in het verleden steeds al bewezen elkaar niet veel toe te geven. Al met al belooft dit op het Velocitas-complex aan de Jan Truijenlaan een spannende wed strijd te worden. Aanvang der wedstrijd is om 14.30 uur. er is veel misverstand over escherming. Ook daar is veel Dat is een gezond ver- >g dit: de bestaande instel- rioederschapszorg tot revali- izorg tot georganiseerd pleeggezinnencentrale aken, van jeugddorpen van kleuterleidsters voor blijven rekenen op de Postzegelbeurs A.s. zondag 26 september wordt door de Verzamelaars Vereniging Tilburg een Internationale Postzegelbeurs gehouden in Hotel-Café-Restaurant ’De Postelse Hoeve’, Dr. Deelenlaan 10, Tilburg, van 10.00-17.00 uur. Op deze postzegel beurs worden weer vele verzamelaars uit Tilburg en omstreken verwacht. Tilburg (zijstraat van bij de ’Vredeburcht’) van 11.00 uur voor- .00 uur ’s avonds. waar inzet begint’: ithers Jan Heusschen Jacques Hetsen naar Borneo en, Oost rika; daarom de Oud-Papier-Aktie en Rommelmarkt op het Mill-Hill college. De beheerder van de zaak aan de Heuvel, de heer Jan Schepens is sterk ingenomen met het nieuwe pand. De receptie, verleden week donderdag bij de heropening, was zo druk bezocht, dat de laatste bezoeker pas half elf ’s avonds vertrok, ofschoon maar gepland was tot 7 uur. ’Handel in dranken is altijd een delicaat bedrijf’, aldus de heer Van Bilzen, die met 5 filialen in Tilburg daar wel een en ander van weet. ’De verschuiving van de smaak van het publiek moet, in de drankhandel wel enigszins gevolgd worden natuurlijk, maar het is van het grootste belang, dat de traditie bewaard blijft. Geen enkel vak hangt zo sterk met de traditie verbonden als de drank handel. Sinds wij, tien jaar geleden zelf gingen importeren hebben wij dat nog duidelijker leren begrijpen. Wij kwamen toen in relatie met een klein maar buitengewoon select huis in Amster dam, waarmee wij een heel vruchtbare samenwerking hebben opgezet. Onze reizen naar de wijnlanden brachten ons in aanraking met maisons en chateau’s, waar wij ervaring opdeden, hoe te kiezen met het oog op leveren van betaalbare maar voor honderd procent gegarandeerde wijn.’ erzekeringsadvi- van de CDK. Dat oonlijke service! :ert, dat HET BRA- onder leiding van op donderdag 30 de Stadsschouwburg Iburg zal geven, werkt de Spaanse st EDUARDO DEL PUEYO, mee. Pueyo wordt beschouwd lijkste vertolkers rihoven, van wie Duidelijk is, dat, wie de collectie in de zaak Van Bilzen op de Heuvel binnen loopt, wijnen, en andere dranken zal aantreffen alle van uitstekende kwaliteit en aangepast aan elke beurs van iemand, die er prijs op stelt niet alleen maar te drinken, maar ook zijn kennissen iets goeds voor te zetten. De Fa Van Bilzen denkt nog over een speciale naam voor de winkel op de Heuvel en degene, die een werkelijk goede naam weet te bedenken, zal al daar zeker niet met lege handen ter deure verwezen worden. In het druk verr vóórziend Betekent dit nu ook, dat er minder ’zorgenkinderen’ zijn? Was dat maar waar...! In onze ingewikkelde maatschappij groeit hun aantal. De jeugd wordt meer dan in het verleden zowel geestelijk als lichamelijk bedreigd (verlies van nor men en wat dies meer zij). Met het gereedkomen van dit winkel centrum zal aan een belangrijke wens van de sterk groeiende bevolking van Berkel-Enschot zijn voldaan. De recente prognoses omtrent de bevolkingsgroei In vier korte verhaaltjes wordt een en ander over de mannelijke sexualiteit uit de doeken gedaan. Misschien zullen vrouwen, die wat meer willen weten, over dit voor haar interessante aspect van de man met belangstelling deze film gaan zien, waarin nu eens de mannen als sexbommen optreden, naast de vrouwelijke filmsterren. Een onthul lende film in elk opzicht. De bouw van het winkelcentrum ’Eikenbosch’ te Berkel-Enschot is ge start. De bouw is door het Project Ontwikkelingsbureau AMRO te Den Haag gegund aan het aannemersbedrijf A.P. Brekelmans te Udenhout. gels óók? dieren, mooie vogels, molen in de snéeuw! 1 bestelling op deze grote hoeft nog niet te betalt later wel... Vriendelijk l mevrouw, dag meneer.’ Is dat nog wel reëel in onze heden daagse samenleving? Waarom is er vorig jaar miljoen aan kinderzegelgeld ten) binnengekomen? Zij, die de laatste se dag tot de ’aanbellers’ het ongeveer. Niet zijn ’maar’ beginnenc wassenen, die - naar alle (huis)deuren moeten het wél weten. Een ingewikkeld verhaal, d speelt in de gangsterwereld, tamelijk onnozele boekhouder c krijgt een gestolen miljoen op te temidden van roversrumoer in Met een liefdesintriget volmaakt en kan de be van een amusante film. Dat is allemaal - té kort aangeduid - streven naar een stuk jeugdwelzijnszorg, een uitgavepost, waar de overheid nog maar nauwelijks aan toekomt. - Een ander facet: wordt bij woning bouw wel rekening gehouden met de belangen van het gezin, denkt men aan een omgevinkje voor de kleuter, is de moderne woning geschikt voor een onbeperkt aantal kinderen? Moet het Willem II krijgt zondag het Zwolse PEC op bezoek, dat juist een knap gelijkspel bevocht op Heracles. De Willem II-ers hebben het in Veendam juist niet kunnen redden en mogelijk schuilt daarin een extra-inspiratie-bron tegen de Zwollenaren, die ged het vorig seizoen alleen tij der bekerwedstrijd werden ontmoet, allerbeste beentje voor te zetten, zien onze Tilburgers graag een paar plaatsen hoger op de ranglijst en dat zou o.i. best mogelijk kunnen zijn omdat de meeste clubs lekker op een kluitje staan, zodat één fortuinlijke beurt meteen een stapje hoger kan betekenen. Wij durven ditmaal op een I voor Willem II te mikken. De spelers moeten het nu maar waar maken. Grond onder de grond Het zou te ver voeren uitvoerig in te gaan op alle bijzonderheden, die een wijnhandelaar in de wijnstreken ervaart: misoogsten, bijzonder geslaag de oogsten, het in spanning afgewachte nieuwe produkt van een met een speci aliteit beplante berg: ’Het is niet alleen de grond onder de stam, maar ook de grond onder de grond, die uitmaakt of een wijn goed wordt’, aldus formu leerde de kenner bij uitstek, Werameus Buningh, de problemen van de wijn bouw in een notendop. Voor onze informatie terzake konden wij ons dezer dagen wenden tot de Fa Van Bilzen, die een geheel vernieuwd winkelpand aan de Heuvel heropende, waardoor de drempelaarzeling van het publiek beduidend zal afnemen. De zaak was vroeger van de heer Jos van Blerk en in die tijd was wijndrinken nog iets wat alleen in betere kringen voor kwam. Daarom was het voorkomen van de zaak toen gericht op selecte stan- wat enigszins afschrikkend werkte op de gewone klant. De architect Wein holz uit Drie! waar men, beurt, mete staat, bijna werd een stf herinnert aar tongewelf. De Vredesweek 1971 vraagt ieders belangstelling onder het motto: ’Geweld eindigt waar liefde begint’. Om duidelijk te maken dat iedereen het geweld te lijf kan gaan met concrete daden van liefde, heeft de Werkgroep Injektie van het Mill- -Hillcollege het motto als volgt vertaald: ’Onmacht eindigt waar inzet begint.’ Er zijn veel vormen van geweld en je onmacht daartegenover is vaak voelbaar tot in je botten. Maar toch, als je ergens durft beginnen, merkje al gauw datje hier of daar een stukje geweld kunt afbreken. Deze gedachtengang heeft de Werkgroep er toe gebracht om een Oud- Papier-Akie op poten te zetten, waar de hele schoolgemeenschap aan mee kan doen, leerlingen, docenten en ouders: gezamenlijke inzet kan een machtige en blijvende aanval zijn op het geweld, waarvan andere mensen op een of andere wijze slachtoffer zijn. De opbrengst van de Aktie (die men overigens minder belangrijk vindt dan de blijvende inzet) is bestemd voor wisselende oplossingen van brokjes geweld: ont- wikkelingsnoden, zieken, gehandicapten, slachtoffers van maatschappe lijk onrecht, enz. zijn opnieuw achterhaald: reeds,, èi 1972 zal een inwonertal van 8.000 en gehaald. De laatste jarei Ideld 150 tot 200 woninge jedgekomen. fat betreft de bezetting van het cen trum kan worden medegedeeld dat naast een supermarkt van de Végé een radio/tv/elektra zaak; een zaak in speel goed en huishoudelijke artikelen; een drogist; een bloemist; een juwelier perso alsmede een bank in het centrum zullen deze worden opgenomen. Met gegadigden in andere branches worden onderhandelin- gen gevoerd. Gegadigden voor de branches: textiel; fotohandel; boek- tijdschriftenhandel; doe-het-zelf/ijzerwaren; schoenenzaak dameskapper; slijterij; bakkerij en lunchroom kunnen zich nog aanmelden bij de plaatselijke AMRO Bank of: PROJECT ONTWIKKELINGS BUREAU AMRO. Het Kleine Loo 416. DEN HAAG. Tel.: 070-6887^8. Katoenen ribfluweel is de sterke en praktische mode voor deze winter. Omdat ribfluweel lekker zit en warm en sterk is. Bovendien is ribfluweel verkrijgbaar in allerlei goede kleuren en ribvariaties van sierlijk smal tot extra breed. Alhoewel in de derde klasse C van enig krachtsverschil nog geen sprake is zal S.V.G. de komende thuiswedstrijd te gen Baardwijk toch in een overwinning moeten omzetten als zij niet achter wil raken bij de ploegen die in deze beginfase van de competitie de punten verzamelen. Voor S.V.G. zijn met de eerste ne zondag nog in gedachten, waar deze 4 minuten voor tijd een feit werd wegens een strafschop voor een onvrijwillige handsbal, zullen de S.V.G.-ers er alles aan doen om de schade in te halen. Dat moet dan a.s. zondag ten koste gaan van Baardwijk dat dan ook een warm onthaal staat te wachten mede door het feit dat S.V.G. in competitie verband thuis nog steeds ongeslagen is, het vorig jaar in de 4e klasse meegere kend. Of zij dit trotse record a.s. zondag nog bezitten zal de vraag en tevens de inzet zijn van 90 minuten spannend voetbal op het sportpark straat. Aan vang hal A.s. zondag gaat RKTVV naar Axel voor de uitwedstrijd tegen de gelijk namige club. Na drie verloren wedstrij den zijn de tricolores zeer gebrand op de overwinning en dus zal alles gedaan worden om de twee volle punten mee naar Tilburg te nemen. De supporters die mee willen kunnen zich tot en met vrijdag telefonisch opgeven bij telefoonnummers 76812 en 24244. De bus vertrekt om 10.00 uur v.m. van de C, komt dus op tijd want de reis is lang naar het Zeeuwse land. De bus wordt terugverwacht om omstreeks prijs bedraagt voorleden Van het reserve-front melden we een uitwedstrijd tegen Eindhoven-B. Dat is extra oppassen geblazen want heel de vereniging verkeert in de winnig mood. Maar belangrijker blijft toch, ondanks alles, het optreden van het eerste elftal. Nog eens; we rekenen op een duidelijke zege op PEC. aantal kinderen aan de woning worden aangepast? Is er geld onderzoek, wc er gebeuren? Voor zo’n studie(onderzoek) kinderpostzegelgeld zinvol zijn. Huisvesting en voeding. Zijn minder dan minimaal, dan kan onaanvaardbaar (a-sociaal) gedrag ont staan. Er zijn instellingen en organisa ties, die daaraan iets doen, maar een zeer beperkte armslag hebben. Er veel éérder en veel méér iets aan willen doen: preventief, VOORkomend. Zijn er voldoende opvangmogelijkhe den (crèches, kinderdagverblijven, over blijflokalen, wijkcentra, dagtehuizen, centra voor werkende jeugd, speeltui nen, voldoende voorzieningen voor geestelijk en/of lichamelijke gehandi capten enz.? Het is er alles ten dele, maar het houdt niet over... Tenzij we van het kinderzegelgeld véél overhouden voor deze sectoren, die onderdeel uitmaken van een complex van sectoren. Dat MOET lukken als u de ’septem- berkinderen’ niet LAAT bellen...! - Er zou nog veel méér te zeggen zijn. Immers, e - de kinderbes in beweging. schijnsel. Nog lingen, van m< datie, van blinden? jeugdwerk, van i tot preventieve taker tot opleiding i gehandicapten, i kinderpostzegel. Omdat de overheidsvoorzieningen nimmer ’waterdicht’ zullen en kunnen zijn. De ’aanbellers’ komen straks. Eén grote, hartverwarmende actie. - Dat ze - enthousiast en verwachtings- sden. Er zijn zelfs yol - ópen deuren en ópen harten i bijgekomen! mógen vinden...! A.s. zondag zal Noad voor haar derde ontmoeting in de Tweede Klasse A moeten aantreden tegen Rood Wit Willebrord. Het nog niet helemaal in de tweede klasse geacclimatiseerde Noad-team - hoe kan het ook anders? - deed van zich spreken door in de moeilijke beginperiode van start te gaan met twee - zij het kleine - overwinningen. De roodwitte Sint Willebrorders deden het echter niet veel slechter en zijn na drie speeldagen ook nog zonder neder- zelf het scenario ‘aag' R A'C' werd verslag"n e" tegen de vat de ontvoering Zee,UWSet t.eams Axel werd een jongetje. Het verhaal bevat tal verdlenst^Jk gelukspel uit het vuur nele vondsten, die de toeschou- T VP.lft nnvprwaptltp uzpndinapn MeiCkX C'S‘ ZUlle" duS moeten zijn tegen de banders. Het technisch overwicht dat Noad zeker zal hebben, zal door de gasten gecompenseerd worden door het aan de dag leggen van een tomeloze aanvals drift. Toch tippen uiteindelijke t In het bijzonder knusse Noad-Sport- park aan de Eginhardstraat/hoek Ring baan de Concerts Lamoureux in Pueyo besluit dan zich tij del concertleven terug te trekke: geheel te kunnen wijden aan de bestu dering van de nieuwe piano esthetiek van Marie Jaëll, leerlinge van Liszt en tevens zijn compositie-studies te vol tooien. In 1935 geeft de kunstenaar weer een concert met de ’Societé Philharmonique’ van Brussel waar hij Beethoven’s 3e Pianoconcert vertolkt. Sedertdien treedt Del Pueyo weer reg matig op in alle muziekcentra van wereld. Onlangs vierde hij een unieke gebeurte nis in het muzikale leven door zijn 100-ste concert te geven met dezelfde ’Societé Philharmonique’ van Brussel. In 1947 werd de kunstenaar door de Belgische regering benoemd tot profes sor aan het Koninklijk Conservatorium van Brussel en tot buitengewoon leraar aan het ’Chapelle Musicale’ van Hare Majesteit Koningin Elisabeth van België, waar men leerlingen voorbereidt op het beroemde Concours, en waarvan hij tevens technisch adviseur is. Zijn geboortestad Saragossa eerde deze grote kunstenaar, na een integrale uit voering van de Sonaten van Beethoven, door een straat naar hem te noemen en hem lid van de ’Colegio de Aragon’ te maken. Eduardo del Pueyo wordt beschouwd als een van de opmerkelijkste vertolkers van de werken van Beethoven. Het gaat om de jaarlijkse (nu 45ste) ongeëvenaarde hulpactie voor andere - minder zichtbare - jeugd, die iets of veel te maken heeft met ‘kinderbescher ming’. Die óók recht heeft op een aandeel van het welzijn. Móét (fat nog in onze welvaartsstaat, die - een tegenstrijdigheid - ’kreunt’ onder de aanslagen op onze beurs? Eduardo del Pueyo Eduardo del Pueyo begon zijn muzikale studies in Saragossa, zijn geboortestad, en zette deze naderhand voort in Madrid. Toen hij op 17-jarige leeftijd debuteerde met de Societé Philhar- monique van Saragossa, bood het ge meentebestuur van zijn geboortestad hem een beurs aan die hem in staat stelde zijn studies in Parijs te voltooien. Al spoedig gaf hij een serie concerten in het Theatre des Champs Elysées en in 1927 werd de kunstenaar uitverkoren om als solist op te treden tijdens het Festival ter ére van de 100-jarige sterf dag van Beethoven, georganiseerd door De eerste opbreng wordt een steun in de rug oud-medewerkers van het college, die als missionaris gaan in Borneo en in Tororo, Oost twfée ei^fiïfiShsen die ifi^è'r-gaarf^ioën dan oud-papier verzamelen en die het eerste oud-papier meekrijgen. De als blijvend bedoelde Oud-Papier- Aktie is niet zonder reden op gang ge bracht in de Vredesweek. De Injektie Werkgroep wil die week bovendien af sluiten met een grote Rommelmarkt op zondag 26 september. Daar zit dezelfde bedoeling achter: solidariteit met de twee missionarissen, die met hun hele rsoón een stuk nood te lijf gaan: ook opbrengst is voor hen. Maar tevens is het een echte attractieve Rommelmarkt, waar van alles wordt aangeboden: meubilair, kleding en textiel, huishoudelijke artikelen, boe ken, sieraden, religieuze voorwerpen en allerlei curiositeiten. Een bijzondere attractie is een grote Zeeuwse pop in de originele boerinnendracht van Zuid Beveland: deze wordt het eigendom van de grootste gokker. De Rommelmarkt wordt gel het terrein van het Mill-Hillc

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 13