Er vallen nog stééds klappen in de textiel I O VERENIGDE CONFECTIEBEDRIJVEN V.ie/tfd TangerDe toegangspoort tot Afrika TIJDELIJK DAVERENDE SEPT. AANBIEDING N Wij gaan er alles aan doen om dit een halt toe te roepen I U kunt hiervan profiteren NS EN f20,-# f20.- f10.-^ f20.-# f. 60,- MAZZEL ’Uit de Koninklijke Poppenkamer’ in Textielmuseum Slechts geringe wijzigingen voor Renault 1972 modellen NAJAARSMANTELS in de nieuwste modellen REGENMANTELS in unie en modieuze dessins HERENPANTALONS ook in buikmaten in vele kleuren BONTMANTELS in alle (ook grote) maten HERENREGENJASSEN in lange en korte modellen HERENCOSTUUMS in alle prijsklassen 398,- 69,- RF’ ’tcamera^lhuis mulder Heracles komt zondag op bezoek bij Willem II hamers van hoofl Belgisch-Nederlands Beiaardconcours in Tilburg 698 en een salontafel cadeau Tac.-Sarto sr 1971 - pagina 4 Donderdag 2 september 1971 - pagina 5 DETILBURGSE KOERIER Dit kan alleen door de kosten zo laag mogelijk te houden en de omzet te verhogen DEZE WEEK ENKELE EXTRA VOORDELIGE AANBIEDINGEN IN: JAPONNEN BROEKPAKKEN DEUX-PIECES JAPONNEN 1 VOOR DE VROUW Zonne-oord Recepten voor 4 personen. Bouwplannen EVISIEÜ mannen Compleet 53$, stoel per stuk I Sportafdeling I rf J N.V. Complete woninginrichting sorted dan - Verloren Nu kopen betekent handenvol geld besparen. Wacht geen dag langer TILBURG St.-Josephstraat 127 filialen HAARLEM, HAARLEM NOORD, OSS, BENEDEN LEEUWEN, SAS VAN GENT, OOSTBURG, BERGEN OP ZOOM i de Nederlandse markt ing bestaat, krijgt in de «rijkste te Bovendi WESTERMARKT 10 TIVOLISTRAAT 81 I I I I I I onze heder imiek van een i met dé garanti en om- oan- om I We hebben ze weer uit iesië Korvelseweg 213 Tilburg Tilburg-Bergen op Zoom-Venlo Tel. 35753 De broc petersel bol de lusieve =EN 4250-23224 anti-slip maken ILCANIA jbaan Noord 11 eopend v. 8-12 u. '»r bouw- verkoop- een dusdanige met de ligging sport- vinkel- HEUVELSTR. 50 (Hoek Willem ll-str.) TE zoekt kamer met ;ebruik van keuken, nder no. 5080 T.K. met kleine foutjes Oud-hollandse eetkamer, 4 stoelen met vertikale lat in de rug met rechte of ronde tafel. Dit voor een ongelooflijk lage prijs t personenauto’s zijn verschil- Jleen de Renault 6-1100 TL B ALLET KLEDING Dallet schoeisel sschoten at 145 - Tel. 32163 at 22 - Tel. 21271 N boekhouder zoekt in de avonduren of Tel. 04250-36479. In Tilburg zal op zaterdag 18 september en zondag 19 september a.s. in het kader van de campagne ’Tilburg Totaal’ een groot Belgisch-Neder lands beiaardconcoürs van de Nederlandse Klokkenspel-vereniging worden gehouden op de stadsbeiaard van Tilburg in de toren van de Heikese kerk. Dit c xours is, met 8 deelnemers in de A-klasse, 8 deelnemers in de B-klasse en 9 deelnemers in de C-klasse, het grootste beiaardconcours, dat in Nederland is gehouden. Het gebied dat ontgoi beslaat in eerste insta km. Het omvat, te een baai van drie 1 een kunstmatig ervan wordt eer jaar, in het bezit van ;t werk voor halve ilburg. serie maatregelen particuliere inves ken. Aanmoedigingei. wetten en verordenin» tie van registratierecht de invoerrechten op i naast worden fiscale ga zoals kredietvoorschotten tot procent van het te investeren k~ en voor buitenlandse investeerovj garantie van terugbetaling van winsten of - bij liquidatie - opbrengsten van het kapitaal. XYKENS e-Centre nv RG - TEL. 31904 VELSEWEG 227 KONICA C 35 J Een vestzakcamera met een grote C. Past in de palm van een hand. On-, danks mini-formaat groot in prestaties. I I Met automatische Cds belichtings- I regeling. Gebruikt normale kleinbeeld- film. Copal programmasluiter met tij- den van 1/30 - 1/650 sec. Gekoppelde) I afstandsmeter en flitsautomaat. In de zoeker kan men diafragma en tijd con-i troleren. Signaal voor te veel of te’ weinig licht. Met beroemd groothoekigj objectief Hexanon 2.8/38 mm. i Normale prijs 295, IBij ons.235,— I 1 INCLUSIEF TAS ’-■"zonder tintje zal aan deze ex- nv gegeven worden door het heffen een kleine toeslag op de entreeprijs deze te bestemmen voor het in Wilhelminafonds. ie wordt een wens van Hare H. werkster zoekt Tilburg. M. v. d. Rijksleg 82a, Den EN zaterdagmiddag esschoen, gaande van lein - Nazarethstraat raat - Biss. Zwijsen- :rug t£ bezorgen v. aat 6. lieuwe T.V.'s el gecontroleerd garantie F f 20,p. mnd. -‘-onnen moet worden instantie 3,5 vierkante ten oosten van de stad, km fijn zandstrand en meer. Voor ieder deel ;n bestemming voorge- vraagt zater- 25453. ingen aan de Renault 4 hebben vooral betrekking op sssieve veiligheid. Zo is het voorste gedeelte van het platvorm- is verstrekt en zijn de bevestigingspunten van de veiligheidsgordels In de 1972 uitvoeringen van de Renault lende detailverbeteringen aangebracht. Al onderging enkele belangrijke wijzigingen. De Renault 6-1100 TL die in november 1970 verscheen en waarvoor een zeei 1972 uitvoering o.m. een ele< band hiermee een wisselstroomdy Alle Renaults worden in de fabri methode. De detailverbetern de pas chassis verbeterd. Een ruimere pedaalopstelling en de mogelijkheid om de voorstoelen over een grotere afstand te verstellen verhogen het bedienings- en zit comfort, met name van de bestuurder. Queen Ann bankstel schitterend voorbeeld van een voorname stijl. Rijke bekleding met prachtig gedessineerde zittingen. In gloedvol notehout uitgevoerd Verrassend voordelig is dit prachtige bankstel schreven die op een dusdanige manier rekening houdt met de ligging ten op zichte van de zee en de vermaakscentra, dat het een geheel vormt met omgeving en terrein. De delen van het land, dat door de S.N.A. Baie de Tanger waarvan deye -je ter varieert tussen 1'7,'50 en f. 22,50,' zijn bestenfd vö<Jr respectievelijk hotels, bungalows, appartementen en vakantiedorpen. Het geheel wordt gecompleteerd met sport faciliteiten, parkeerplaatsen, wi centra en amusementsbedrijven. Ambrosiuskorf op de tentoonstelling ’Geheimen van het Bijenleven’ in het Natuurhistorisch Museum te Tilburg. Ambrosius is van ouds de patroon van de bijenhouders, vandaar de vorm van deze bijenkorf. Deze unieke tentoonstelling is tot 15 oktober dagelijks van 2-6 uur te bezichti gen in het museumgebouw aan de Kloosterstraat, achter de stadsschouw burg. R gevraagd: kamer eub. met c.v. in Til- trum of omgpving. aan: M. Nelissen, straat 27, Roermond. Voorrang In haar huidige meerjarenplannen heeft de Marokkaanse regering economische voorrang gegeven aan het toerisme. Ge streefd wordt naar ontginningen die als trekpleister voor toeristen kunnen dienen. Als gevolg van een Koninklijk decreet uit 1967 hierover, is om de baai van Tanger te ontwikkelen opgericht een nationale ontwikkelingsmaat schappij (S.N.A. Baie de Tanger). Dit is een N.V. waarvan de statuten wettelijk zijn goedgekeurd. De N.V. bezit hier door de dynamiek van een particuliere onderneming met dé garanties van een staatsbedrijf. Investerings bevorderingen De voordelen die deze organisatievorm heeft, worden verder aangevuld met een in van de regering om esteringen aan te trek en in de vorm van angen gezien reduc- :hten, ontheffing op materialen. Daar- garanties verstrekt, kredietvoorschotten tot 60 kapitaal rders de desgewenst deze films in het pro gramma opnemen; groepsbezoek kan op verzoek ook op andere dan de vast gestelde openingstijden de expositie bezoeken. Gevulde broodjes 4 bruine bolletjes, 25 g boter of marga rine of 2 eetlepels olie, kerrie, 1 kleine pot of blik witte bonen, 1 ui, (water of bouillon), peper, zout, peterselie. De kapjes van de bolletjes snijden, de illetjes uithollen. Het brood, dat uit bolletjes is gekomen, fijnmaken. De ui schoonmaken, wassen, kleinsnijden en met de kerrie in de boter, margarine of olie fruiten. De witte bonen en het fijngemaakte brood toevoegen, zodat een smeuïg mengsel ontstaat. Zonodig wat Water of bouillon toevoegen. Het mengsel op smaak afmaken met peper en zout. De broodjes met de ragout vullen en onder de grill of in de oven bruin laten worden. >odjes opdienen met fijngesneden slie. A.s. zondag 5 september begint ook de competitie van de amateurs. En in de 4e klasse E, waarin de meeste Tilburgse clubs bijeen zijn, direct een topper van formaat! Op het volt-sportcomplex ’De Ezelvense Akkers’ komt Sarto op be zoek. Sarto pas terug uit de 3e klasse zal alles op alles zetten zo vlug mogelijk hierin terug te keren. Maar ook T.A.C. yjel dat o.m. versterkt is met Joop Ooms ex- kijke'rs onder omstandi W Hem II en T. Ramakers van Woensel heden d Wedstrijdaanvang ha s Lkenseizoen een w Je mee Het is raar maar waar;er zijn in •Enog steeds mensen die niet weten Willem II met het geld van de donateurs (van de Vrienden van Willem II) de speler Verdonschot heeft aangekocht. Het is notabene op de jaarvergadering mede- Terwijl Willem II slag leverde tegen de Graafschap en deze lastige wedstrijd onbeslist liet zat Heracles, de tegenstander van a.s. zondag op het Sportpark hier in Tilburg, de zaken rustig af te kijken dankzij de vrije dag. Of de heren veel wijzer zijn geworden weten we niet, maar wat wij wel weten is dat een wedstrijd tegen Heracles altijd een bijzonder lastige is. Willem II weet dus waar het aan toe is. Het zou wel eens heel prettig kunnen spannen. Traditiegetrouw wagen wij ons niet aan een voorspelling, hetgeen ons temeer verstandig lijkt nu het verloop in de eerste divisie zo grillig en verrassend is. Ji een goed gevuld Stadion, wat zeer stellig de Willem H-ers. We houden het op veel spr We gaan verder met mede te delen dat voor de allerlaatste maal nog - één uur voor het wedstrijdbegin - aan de loket-ge- bouwen seizoenkaarten, etc. zijn af te halen. We herhalen: voor de laatste maal. De Willem Il-reserves spelen zaterdag op md hun eerste thuiswedstrijd Imond-Sport B. U weet het: istandig- lalf drie. Tilburg dat In het Nederlands Textielmuseum zal op 5 oktober a.s. een expositie geopend worden, getiteld Uit de Koninklijke Poppenkamer’. De tentoonstelling, die samengesteld wordt uit de privé poppen-collectie van Hare Majesteit de Koningin, zal over de honderd poppen bevatten en gedurende vier weken in het museum te zien zijn, zeer in het bijzonder voor belangstellen den in de zuidelijke regio van ons land. De Koningin heeft in de loop der jaren honderden poppen gekregen. Zij ont ving ze op haar vele buitenlandse reizen en tijdens bezoeken in eigen land. Zo zullen er behalve poppen uit Neder land ook poppen van de balkan, Italië, Spanje, Polen, Japan, Indone enz. te zien zijn. De meeste van deze poppengroepen worden slechts zelden uitgeleend om beschadigingen zo veel mogelijk te voorkomen. Een bijzc positie ge van een f en Koningin Hiermede Majesteit, een deel van de recettes te bestemmen voor een - niet van over heidswege gesubsidieerd - socio-charita- tief doel, gerespecteerd. De expositie zal duren tot 8 november en geopend zijn: maandag t/m vrijdag: 10.00 - 12.00 en 14.00 - 17.00 uur; zaterdag en zondag: 14.00 - 17.00 uur; maandagavond: 19.30 - 22.00 uur. Op iedere woensdagmiddag zullen tijdens van te voren vastgestelde tijden voor individuele bezoekers films worden vertoond. Ook groepen kunnen R aangeboden cara- 25,v. Opstal 5g 9, Esch. Tanger is voor de Europeaan een der belangrijkste toegangspoorten tot Afrika en in het bijzonder tot Marokko. Bovendien is de stad een toeristisch Mekka. Tanger, reeds lang een internationale stad, heeft zijn kosmopolitische karakter behouden. Gelegen aan een onvergelijkbaar mooie baai - 60 vierkante km kalm en diepblauw water - heeft de stad een direct zicht op een der oudste zeeroutes ter wereld. Tanger - kruis- rijp, is gemaakt, en punt tussen Afrika en Europa, dé Atlantische Oceaarren het Middel- f "nsc)1 landse Zeegebied - heeft bovendien dagelijkse auto-veerdiensten met de oude wereld. En per vliegtuig reist men in drie uur naar Amsterdam. In de eerste fase van het ambitieuse plan wordt gestreefd naar een capaciteit van 15.000 bedden, die later uitgebreid kan worden tot het dubbele. Nu, na vier jaar, komt het Zonne-oord tot leven. Onder de projecten die al vol tooid zijn, behoort een vakantiedorp van de Club Méditerrannée met 805 bedden, naast een luxe Holiday-Inn hotel met 300 kamers. Er is een camping met accommodatie voor cara vans aangelegd, terwijl een Luxemburg se organisatie de bouw is begonnen van 260 appartementen, flats en villa’s. Dezelfde organisatie (Urbanisation Touristique Méditerrannée) wil ook een hotel met 700 bedden bouwen, waarin congressen kunnen worden gehouden. Het Nationaal Marokkaans Bureau voor Toerisme bouwt een hotel met 150 kamers. Op deze wijze draagt Tanger geving een steentje bij aan de inspa ningen van de Marokkaanse regering c de hele streek tot bloei te brengen. De broodmaaltijden, die twee van de drie hoofdmaaltijden per dag vormen, zijn vaak weinig gevarieerd. Veel verder dan wat afwisseling in het broodbeleg en misschien een schoteltje gemaakt van een restje van de vorige dag, komen we meestal niet. Wilt u hierin verande ring brengen, of komen er gasten, presenteer dan eens een van de volgen de lunchgerechten. wijzigd in produktie. De modellen 16 L en 16 TL worden voorzien van een dag- teller, terwijl het dashboard is vervaar digd van schokdempend materiaal. Een gewijzigde pedaalopstelling en verbeter de ankerpunten voor de veiligheids gordels tonen aan, dat Renault aan deze succesvolle modellen ook tot in de kleinste details aandacht blijft be steden. Op alle Renault typen zijn de zij-, clignoteurs vervallen. Ook de Renault 6 modellen hebben een verbeterd type glijrail voor de voor stoelen, waardoor ook langere bestuur ders en passagiers voldoende verstel- mogelijkheden hebben. In de 850 modellen wordt nu ook het stuurwiel van de 1100 gemonteerd met een beveiligd middengedeelte van schok-absorberend materiaal. De Renault 6-1100 krijgt niet alleen de electrisch verwarmde achterruit en de daarmee samenhangende wisselstroom dynamo, maar bovendien een grotere bandenmaat, waardoor de wegliggings- karakteristiek gunstig beïnvloed wordt. In verband hiermee zijn de kroon- en pignonwiel verhouding en de reducties van de 2e- en 3e versnelling gewijzigd. De Renault 12 is vrijwel ongewijzigd; de 1972 uitvoering kreeg een andere claxon en een verbeterde vloerbedek king. Ook het uitgebreide gamma op basis van de Renault 16, dat uit 7 verschillen de modellen bestaat, blijft vrijwel onge- ngen mgrij lie in novem ber 1970 op ;r grote belangstellii ïctrisch verwarmde achterruit en in ver- lynamo. riek behandeld volgens de Tectyl - ML - Traditiegetrouw wagen wij .idig ..j... grillig en verrassend is. Juist daarom ook hopen wij op Stadion, wat zeer stellig van stimulerende invloed is op spanning dus. gedeeld en in de krant gepubliceerd. Het is o.i. gewoon een kwestie van slecht luisteren of slecht lezen geweest, maar dankzij aller medewerking kon dan toch werkelijk amateur Verdonschot worden binnengehaald. De man, die zoveel doelpunten in de eerste (vriendschappe lijke) wedstrijden deed. Tenslotte nog dit: de mannen die zorgden voor de verloting van de cassette-recorder zitten nog steeds met dat apparaat. De winnaar van het bewijsje 154 rood is niet komen opda gen. Dit kan nog gedurende 14 dagen en wel bij de heer A. v.d. Meer, Trouwlaan 40a. Daarna vervalt het recht op de prijs.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 5