a WIJ REPAREREN OOK UW WASAUTOMAAT snel en vakkundig Rotterdam is heel wat meer dan haven en Feijenoord trim WILLEMS SCHOENEN Citroën brengt vlotte Break uitvoering van de G.S. z FLORYN Twff N.V. 5 Bianca Bar Snippertripjes WILLEMS SCHOENEN Longa-T.S.C. WASMACHINECENTRALE, korvelseweg 65, Telefoon 24020 TILBURG Maximum geluidshinder bromfietsen op snipperdagen ’Mister Albert Show’ in Hilvarenbeek Tentoonstelling en kunstatelier in Sint Catharinadal Oosterhout Culturele verenigingen komen weer met gezamenlijk programma Ha fijn... een borrel van floryn! r 1971 - pagina 14 Donderdag 2 september 1971 - pagina 15 DE TILBURGSE KOERIER A al f 231,bruto urg, tel. 34121 hef Ruimte in comfort GEOPEND: I I R. F. Wienbeck, Huijs- 280, thema Meer leden WIJ WILLEN GAARNE MET U KENNISMAKEN VRIJDAGMORGEN 3 SEPTEMBER 10 UUR er De 1 is, die p Opvoeding :tie van EEN DECORATIEVE SCHOENLEPEL t.w.v. 7,95 CADEAU. Een plaatsje voor uw auto is geen probleem. openen wij onze moderne schoenenzaak Enschotsestraat 169a Tilburg. Wij brengen mode in dames-, heren- en kinderschoenen. Ter gelegenheid van deze opening geven wij u bij aankoop vanaf 20, •sters d loon VERKOOP VAN WASAUTOMATEN, KOELKASTEN, VAATWASSERS o.a. BAUKNECHT - AEG - CANDY - HOOVER - PHILIPS - ERRES - INDESIT - EDY tegen zeer scherpe prijzen zatVI. uur) Veel is in de Rotterdam, maar Delfshaven, waar i de belar teet, die 1 jgt men ie staal- Voor lidmaatschap kan men zich aan melden: Tilburg - ’s-Hertogenbosch maatschai nogal dracht :atie onder te zenden :raat 14 te er wordt mogelijk onder te in S{ tweede kl Een gang zaterdag de moeite j A. Morte, sl. 73556. Gelegenheid tot dansen Gezelligheid en sfeer Ruime parkeermogelijkheden L. DE HAAN Tuinstraat 2C Tel. 32205 erediensten werd fende de ges diverse oude b< 4 uur z drijven zijl maar ook i s bedraagt f. 2,50 1,50 voor kinde- tderen tot 6 jaar NIEUWE LEDEN ZIJN WELKOM mmaat n er tal nlopend stad en >erd, elen. Abdij van voor De Kleine Academie: bij mej. J. van Rijswijk, Bisschop Zwijsenstraat 186, tel 32582 voor ’t Nut bij mansstraat 40 en voor Nivon bij Egmontstraat 7, tel ing zou eekt zij tg en ont- hun pro- van deze in- Iking rijst de /orden om het /ergroten. Het lelijk zijn, dat lid- van een dezer instellingen faciliteiten geeft. De voor borden be te van het ïmeen, de Tilbury00 Nederlands Ins^., tezamen hun voeren, middels een orgaan N in vroeger jaren onmogelijk vanzelf. Alle drie de instellir wikkeling van de bevolking gramma’s wel bewezen dat d; ngen zijn rodoss, Doordat de wedstrijd R.K.T.V.V. - LONGA één week werd vervroegd, is LONGA in de gelegenheid op zaterdag a.s. (des middags om 4.00 uur) de degens te kruisen met de sterke eerste klasser T.S.C. uit Oosterhout .Voor de voetballiefhebbers is dit een welkome gelegenheid om een inzicht te krijgen in het al dan niet bestaande ver schil in spelpeil tussen de eerste en de dasse van het amateurvoetbal, ig naar het LONGA terrein op a.s. lijkt ons danook alleszins waard. sllinge te gelegenheid om zijn 1 uit te breiden en geleide ontwikkeld hypermoderne gebouwen elders in de stad. De Gemeente heeft in het ge bouwtje van het gilde der zakkendragers, het Zakkendragershuisje, een tinnegiete- rij ingericht, die dagelijks in vol bedrijf is. Wanneer men dan in één van de oude herbergen een glas gerstenat of iets anders heeft gedronken, kan men het beeld van Piet Hein gaan bekijken, één van de vele oude beelden, die gelukkig gespaard zijn gebleven. Maar vooral na de oorlog hebben de beeldhouwers in Rotterdam pas goed hun kans gekregen. Zo neemt de ’Verwoeste Stad’ van Zadkine een dominerende plaats in het centrum in. oorlog verwoest in r gelukkig niet het oude de bekende vlootvoogd Piet Hein en de kunstschilder Kees van Dongen zijn geboren, Waarvandaan de Pilgrim Fathers naar de Nieuwe Wereld zijn gezeild. Het is heerlijk er te dwalen en de oude gevels te bekijken, die weer een totaal andere geest ademen dan de De Kunst heeft hier in een spec centrum pied a terre, zoals dat trouwens op tal van punten in de stad het geval is. Het Museum Boymans/Van Beuningen met zijn interessante collecties en expo sities van wereldklasse (De Dali-expositie trok tienduizenden bezoekers uit heel de wereld) is hiervan wel dè exponent. Er wordt naarstig gewerkt aan de voltooiing van een nieuwe vleugel, die hard nodig is, want ten aanzien van veel bezit moet men thans het licht onder de koren™ houden. Behalve dit museum zijn vi van andere en dat op zeer uiteenlo™ terrein. Dat houdt in, dat, als Si.au haven door de regen worden beroe men zich niet zal behoeven te vervel Bovendien is de haven onder alle omstandigheden, juist doordat de aan blik zoverschillend kan zijn, het aan kijken alleszins waard. In Rotterdam wordt meer aan ’welzijn’ gedaan dan men soms denkt. De ge- meente geeft bijvoorbeeld jaarlijks mil- joenen uit om Diergaarde Blijdorp het predikaat ’één van de modernste dieren- tuinen’ van Europa te laten behouden. I Hij was de eerste zoo, waar men van het In het gebouw van de Brabantse Kunst stichting wordt van 4 september tot en met 4 oktober een expositie ingericht van Mitraillet en Werner Moonen. De riiksaarti^fcggübsidieregeling zal van toepasSiflf^il geleden heeft Citroen al de eerste gegevens losgelaten over GS-Break, het stationcarmodel dat aan de GS serie zal ■.uegevoegd. De wagen zal in oktober op de Parijse tentoon- worden geïntroduceerd, maar de bijzonderheden zijn nu vol- ïkend gemaakt en er zijn zelfs exemplaren in Nederland voor ichtiging aanwezig. volgens de gebruikelijke methode van het normale door het dak door te trekken en de kofferpartij ter- De beschikbare ruimte van de GS-Break is niet alleen in de folder maar ook in werkelijkheid overtuigend royaal en bruikbaar, vooral doordat de achterbank naar voren gekanteld kan worden. Er ontstaat dan een vrije ruimte van achterdeur tot de rug leuningen van de voorstoelen. Om een indruk van de afmetingen te geven: vloeroppervlak 1,72 m2, volume 1,51 m3, achterdeur 86 x 96,5 cm. De ’laadvloer’ is slechts 42 cm boven de grond. Bij deze nuttige gebruiksmogelijkheden is de GS-Break tevens de comfortabele en sublieme GS die vorig jaar tot ’Auto van het Jaar’ werd verkozen. Hij ver kreeg deze onderscheiding door zijn uitzonderlijke eigenschappen binnen het kader van zijn prijsklasse. Daar de nieuwe Break wel een ge wijzigde carrosserie heeft maar tech nisch volledig identiek is aan de normale sedan, zijn alle lovende uit spraken van de Auto-van-hetjaar-jury zonder voorbehoud ook op deze Break van toepassing. De prijs van de GS-Break is nog niet bekend. De bedoeling van deze reizen, die medio oktober zullen beginnen en tot eind dit jaar kunnen worden gemaakt, is drieër lei. In de eerste plaats wil men het publiek in de gelegenheid stellen er even uit te wippen voor een paar dagen zon. In de tweede plaats wil men op deze wijze de toerist een voorproefje geven van zijn zomervakantie, waarbij de bestemming alvast ’verkend’ kan worden. In de derde plaats kan men op goedkope wijze een kort bezoek aan ’overwinterende’ fami lieleden brengen. In de genoemde periode zullen elke week op woensdag en zaterdag vluchten naar Palma en Malaga vertrekken, op woens dag en zondag naar Alicante, terwijl Rhodos op dinsdag en vrijdag aangevlo gen wordt. De prijzen variëren van f. 170,00 tot f. 229,00. Van de manifestatie Communicatie ’70 heeft men heel wat overgehouden, al waren het alleen maar de gezellige paviljoens met winkeltjes en café’s op de Coolsingel en aan het Weena. En dan de volledig gereconstrueerde Laurenskerk, die als een Phoenix uit haar as is herrezen en een symbool van de wederopbouw is geworden. De Rotterdammer mag echt wel van de toren blazen, dat er ’iets’ is gebeurd sinds 1945, een ’iets’, dat een bezoek aan Rotterdam ten volle waard maakt. Wie door middel van een TRIP- PERTJE, van het Nationaal Bureauvoor Toerisme, aan deze spirituele stad wil nippen, zal ervaren, dat er heel wat meer is dan de havens en Feijenoord, dat het zo contrastrijke gezicht van Wereld haven nummer 1 bepaalt... Op zaterdag 11 september a.s. organi seert het Gemeenschapshuis Hilvaren beek een dansavond voor jongeren met de ’Mister Albert Show’, aanvang 20.00 uur. De ’Mister Albert Show’ staan al vele weken in de Nederlandse Hitparade hoog genoteerd met ’Wild Sensation’ en zijn regelmatig terug te vinden in onze vaderlandse Hitparade. Men heeft hier te doen met een biezon- der muzikale groep, waar de disk- jockeys van Radio Veronica van zeggen: ’De groep van Nederland.’ Hun nieuwste hit ’Show me your tongue’ gallopeerde direkt de neder- landse top-veertig binnen met hoge cijfers. Het zijn juist de life-optredens van de ’Mister Albert Show’, die een avond tot een weergaloze topper maken. Deze avond is de eerste van een reeks van vier dansavonden in het Gemeen schapshuis. De andere avonden zijn op 25 september, 9 oktober en 23 oktober met o,a. Big Wheel, Mailer Mc. Kenzie- band en C.C.C. Ine. De toegangsprijs is f. 3,50 per avond. Abonnement voor 4 avonden ff. 12,50. Leeftijd boven de 16 jaar. Voorverkoop: V.V.V.-kantoor, vanaf 1 september a.s.Vrijthof 11, tel. 04255 - 1235 ts. 29 en Platenzaak van Ostade, Driessenseweg 1Hilvarenbeek. jciaal gekooide systeem is afgestapt; naar gestreefd de dieren zoveel in een natuurlijke omgeving or brengen. Dus: ruime weiden en verblij ven, waarbij tralies slechts in het aller noodzakelijkste geval worden toegepast. Men is voortdurend bezig verbeteringen aan te brengen en nog recentelijk konden weer vele zeldzame dieren in de dierlijke stand worden bijgeschreven, zoals dwergnijlpaarden. Gezien het grote belang vi stellingen voor de bevolki vraag wat er gedaan kan woi traditionele ledental te vc moet iedereen duidt schap 1 wat iten en opvoeringen worden ge subsidieerd, en degene die van een instelling lid is, kan tevens gebruik maken van alle programmapunten van de twee andere'. Zodoende krijs bij lidmaatschap een uitgebreidt kaart van alle evenementen op cultureel gebied, die in onze stad aan de orde komen en dat tegen gereduceerde prijs. Voor jongeren is het lidmaatschap nog te meer interessant, omdat voor hen nog meer faciliteiten gelden, die hen worden uitgelegd, als zij zich aan melden. Last but not least is het lidmaatschap van een van deze instellingen een onge zochte gelegenheid om zijn kennissen kring uit te breiden en geleidelijkaan in een ontwikkeld gezelschapleven Een maand de nieuwe 1 worden toef stelling i ledig bel een vóórbezic De GS-Break is model afgeleid, n.l. door het dak door te trekken en de kofferpar zodoende aanzienlijk te vergroten. Door de ’vijfde deur’ aan de achtc zijde is de gewonnen ruimte bovendien zeer toegankelijk en biedt de wagen veel extra vervoersmogelijkheden voor zakelijke en privé doel einden. De folders voor dit type auto’s tonen ook altijd de enorme hoeveelheden kinderen, honden, hengels en manden met appels die zonder moeite meegenomen kunnen worden. De stationcar is inderdaad zo praktisch dat men wel eens gemeend heeft dat hij de gewone sedan volledig zou ver dringen. Dat is niet het geval maar sommige merken hebben de beide uit voeringen wel gecombineerd tot een soort tussen-model. De GS-Break heeft ten opzichte van andere soortgenoten een uitzonderlijk voordeel, namelijk dè hydro-pneuma- tische vering. Deze past zich zelf auto matisch aan bij de belastingstoestand voor en achter en de wagen houdt, on geacht het gewicht van de lading, de zelfde rij-hoogte en dezelfde veer- karakteristiek. Bij een conventioneel veersysteem moet men altijd schipperen om een aanpassing te vinden bij de ge- wichtsvariaties en die aanpassing is uiteraard nooit ideaal voor de extreme waarden. Ook dit jaar komen zij met een groot aantal evenementen, die te zijner tijd meer uitvoering zullen worden aange- kondigd, en waarvan in deze algemene beschouwing slechts enkele hoofd punten worden vermeld. De Kleine Academie brengt tal van cursussen voor belangstellenden: Frans, Engels, -Computerkunde, Discussie- ..cviiniek, Bridgen en Handwerken. Prof. Plattel geeft een inleiding over de revolutietheorie van Marcuse en dan zijn er onder meer op 9 oktober de op voering van ’De Twee Wezen’, op 14 nov. ’Kijk Terna’ met Adèle Bloemen- daal en Leen Jongewaard, en op 2 feb. ’Sex a la Meunière’ van Annie G. Smidt. Alles in de Stadsschouwburg. Voor ’t Nut spreekt op 12 oktober dr Adriani over ’Het Conflict Mens-Natuur spitst zich toe’ met kleurendia’s en naderhand discussie. Op 2 feb. is er een gesprek- avond met als onderwerp ’Hoe leren wij de Vrede’. Het Nivon brengt op 2 feb. Tom de Booij met als gesprekthema ’Waar gaat onze Aarde naar toe? -Ook dit jaar zullen de culturele verenigingen, de Maatschappij tot Nut van t Algemeen, de Tilburgse Volksuniversiteit ’Kleine Academie’ en het ’Nivon’, Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuur- vriendenwerk, tezamen hun publiciteit van de programma’s gaan --- bj v ]\j genaamd. Deze samenwerkir *"'c gevonden zijn, in onze tijd spree tellingen richten zich op voorlichting en door de jaren heen hebben LU1 laar grote belangstelling voor was. geïntroduceerd te raken, een van de hoofdredenen waarom deze instellingen destijds werden opgericht. Het leven van de Norbertinessen werd en wordt nog onverminderd beheerst door gebed en contemplatie. Daarom blijft de kloosterkerk ook tijdens de expositie geopend en wordt dagelijks om 14 uur een gemeenschapsdienst gehouden. Aan sluitend daarop kunnen de bezoekers de expositie bezichtigen. Die bestaat uit drie hoofdgroepen: het gerestaureerde kasteeltje ’De Blauwe Camer’, de historie van Sint-Catharinadal en de orde der Norbertinessen en ten derde het kunst atelier van het klooster ’De Blauwe Camer’, trekt jaarlijks duizenden bewon deraars die de schitterende restauratie van exterieur -en (bewoond) interieur willen zien. De historie van Sint-Cathari nadal laat alles zien over het gebedsleven door de eeuwen heen, de geschiedenis van het gebouw en hoe men er leefde. Het gebedsleven is o.m. terug te vinden in oude koorboeken, gekleurde prenten, eeuwenoud goud en zilverwerk dat bij de 1 gebruikt e.d. Betref- jschiedenis zijn er naast aoeken en documenten uit Als het donker over stad en haven is gevallen en men in één van de vele restaurants (men kan in établissementen van allerlei nationaliteiten terecht) heeft gegeten, behoeft men zich ook de rest van de avond niet te vervelen. Er zijn niet minder dan 35 zaken, die tot ’s morgens zijn geopend. Bij deze horecabe- i zijn eenvoudige bars en bodega’s, meer luxueuze dancings, waar de floorshows op hoog internationaal peil staan. Wie een concert of een toneelvoorstelling wil bijwonen, kan terecht in de Rotterdamse Schouwburg en in die machtig mooie muziektempel, De Doelen, die heeft bijgedragen tot een zeer intensief muziekleven. Het alom bekende Norbertinessenkloos- ter Sint Catharinadal in Oosterhout zet van 4 tot en met 19 september haar poorten wagenwijd open om geïnteres seerden de gelegenheid te geven het leven en werken van deze kloostergemeen schap te bekijken. Dat gebeurt in de vorm van een tentoonstelling, genaamd ’Zeven eeuwen Sint-Catharinadal’. De expositie vindt plaats in het kader van het 700-jarig bestaan van het klooster. Bedoeling van de tentoonstelling is de bezoekers in contact te brengen met zowel het verleden als met het heden van Sint-Catharinadal. het archief ook nog de stichtingsacten uit 1271 te bewonderen. Het dagelijks leven door de eeuwen van Sint-Catharinadal heen vindt men op de tentoonstelling terug in meubilair van een vroegere kloosterkamer, koperen en tinnen gebruiksvoorwerpen, porcelein, glaswerk enz. De tentoonstelling ’Zeven eeuwen Sint- Catharinadal’ is dagelijks open van 9.30-11.30 uur en van 14.30-17.30 uur. Op zondagen uitsluitend in de midd?"- uren. De toegangsprijs voor volwassenen en f. ren tot 14 jaar. Kind hebben gratis toegang. Voor de Citroën GS vering (afgeleid van het DS-systeem) is de aanpassing voor iedere waarde perfect daar de belas tingstoestand de tegendruk van de luchtvering bepaalt. Het systeem kon daarom onveranderd op de Break worden overgenomen. Vijf grote Nederlandse reisorganisaties, de KLM en Martinair Holland, gaan goedkope vier- en vijfdaagse reizen naar zonnige bestemmingen op de markt brengen. De vijf z.g. touroperators, Centouri/Sun- liner, Eurotours, Fit, Hotelplan, de Magneet en de beide luchtvaartmaat schappijen, hebben hiertoe toestemming van de Rijks Luchtvaart Dienst gekregen. Deze korte reizen zullen onder het motto ’Maak van uw snipperdagen, snippertripjes’ worden geïntroduceerd. De bestemmingen zijn Palma, Malaga, Alicante en Rh< maximum geluidssterkte van een bromfiets mag op de weg niet meer zijn dan 77 dB A. Aan deze norm voldoen alle in Nederland nieuw verkochte brommers zonder meer, omdat ze bij de typekeuring niet meer mogen produ ceren dan 73 decibel A. Omdat er wanneer de bromfiets in gebruik is in verschillende onderdelen (ketting, wiel- ophaning) slijtage optreedt, is de ge bruiksnorm iets hoger gesteld (ketting, wielophanging) slijtage optreedt, is de gebruiksnorm iets hoger gesteld Helaas komt het in de praktijk voor dat bromfietsers aan hun vervoermiddel knoeien en zo de maximum snelheid dan wel de maximum geluidsproduktie opvoeren. Er is van Rotterdam meer dan eens beweerd, dat het een Wereldhaven met een daaraan grenzende provinciestad is. Wie echter deze mening nog is toegedaan, geeft er blijk van weinig kennis te hebben genomen van de stormachtige ontwikkeling op allerlei gebied in de Maasstad. Een storm evenwel, die heel wat meer overeind heeft gehaald dan omver geblazen. Uiteraard blaast men ook in deze stad van de toeristische toren, in dit geval de Spacetower, waarmee de befaamde Euromast tot 180 meter is verlengd. De grote attractie van de Euromast is ook, dat men van verschillende hoogten een blik op stad en wijde omgeving kan werpen. De rivier en de havens hebben een belangrijk aandeel in dit grootse panorama; men kan, met beide benen op de grond, het maritieme echt niet allemaal op één dag bekijken. Op een Spidoboot krijgt men echter gedurende een rondvaart van enkele uren een uitstekende indruk van de expansiedrift, die er in Wereldhaven nummer 1 heerst. Bij het aanschouwen van de enorme tankers, die soms langer zijn dan een niet al te korte straat, voelt men zich maar heel nietig. Voor de kust zwoegen nijvere lieden en ingenieus materieel om nieuw land te scheppen. Speciale stadsbussen brengen de belangstellenden naar de Maasvlakte, zoals de gigantische ’zandbak’ heet, die het pasgewonnen gebied nu nog is. De ’eeuwige’ vlammen boven de raffinaderijen zijn het symbool van de vurige groei van de Maasstad, de enige Nederlandse stad met een metro. Ook het - in de gehele wereld bekende - winkelcentrum Lijnbaan is recentelijk weer gegroeid. Tussen Van Oldenbarneveltstraat en Binnen wegplein is de Lijnbaan doorgetrokken met tal van gebouwen en paviljoens, waarin zaken van verschillende branches zijn gevestigd.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 15