A de^“f SHOE POST renata 1 FILMS Hippische topprestaties verwacht op Expo-Concours in Oss ff dio Verzeker uw auto REMO PARKET Vrije Tijds besteding op Korvel Nederlaag- toernooi DVC Elisabeth Cabaret voor onbekend talent Altijd voordeliger bij ZIE HET SCHEEPJE BREIPATRONEN- BOEK 4 s TAHAMO Willem II op bezoek bij De Graafschap in Doetinchem hamers van hooll SHOEPOST komt met steengoeie jongens- schoen voor 1495 voor de eigentijdse modeschoen In Haarens Kasteel Nemerlaer ustus 1971 - pagina 12. uonaerdag 26 augustus 1971 - pagina 13 DETILBURGSE KOERIER ie jaz deze dat in Prince Horse en - schoenen armband ,50 Als u gaat eten bij 37,50 ,nal!s Radiaal "Rallye 240" voor Tilburg: Rijnstraat 4 (achter "VAROPA"), Pieter Vreedeplein 5. SPORTAFDELING I JO FLIPSEN Heuvelstr.50 (Hoek WillemHsti) HARMONIE ’Song of Norway’ len I bij A. v. d. Sande Assurantiën N.V. CAMERA MIDI Adres Telefoon CHICAGO-THEATER. van NOORDERLICHT HEUVELSTRAAT 9 - TILBURG sampermans voor autobanden GASVERWARMINGSSERVICE SCHOENENHUIS KORVELSEWEG 108C TILBURG - TEL. 26194 U weet toch dat wij tijdelijk verhuisd zijn naar de NOODWINKEL EXCLUSIEF VOOR NEDERLAND ’Champion’ Jack Dupree speelt voor Storryville Jazzclub Kinderschoenen specialist ïn. Ook iow en De Wolkast Piusplein 55 TILBURG 15 september een groep be- ’optreden’ rse nummers Nieuwstraat 146 Tilburg Tel. 22111 Motorhandel Reparatiebedrijf Paleisrlng 7 - Tilburg Telefoon 26633 27 14.95 28-34 16.95 35-39 18.95 - voelt u zich thuis - en u bent uit én dat is goed voor u Grotestraat 208 - HOTEL VERWIEL - WAALWIJK - Tel. 04160-32330 en- als SCHOONHEIDSSALON M.E.A. van BAEST REDEMPTORISTENSTR. Tel. afzmxtk tuisen 10-12 Vakmanschap, prettige prijzen, I 20 filialen in Limburg, N.Brabant+Nijmegen Tel. 20397j Nieuwlandstraat 60 - Telefoon 20705 -21614 Ook voor alle onderdelen van C.V. gashaarden en geisers Korvelseweg 102 Tilburg lijn voortgez ssentaties Oss waarop het r I Uw elkaar, er niets huisknecht srlegenheid i zodoende 13 allot Kleding sn, zodat i spannen. ss niet slechts traditie (de golden eens i land), maar ren. lazZclub heeft deze bijzondere avond :ngen van de eerste lang- i Duitse band, ’Sea Town srmel- lem Dupree eft kun- CspeciaïitpUen-'^eötaurant eeuw» en groot iet beste --"ze van ailen op g en uitge- Hackney’s lang voor afstand- Zündapp Yamaha Honda Vespa Kreldler De drie sergeanten. 14 jaar. Verrukkelijke woeste western over drie, met grimmige humor geladen sergean ten, die tegen Indianen vechten. Met Frank Sinatra Dean Martin Sammy Davis jr. als de drie sergeanten. Voor degenen die het niet kunnen ont houden geven we hier nog eens het telefoonnummer van de Willem treden in Nederland, is een bijzonder heid op zich. Jack Dupree werd in 1910 in New Or leans geboren. Toen i oud was verloor hij zijn ouders rand. Hij wanhoper het begir zwaar strijder altijd een Barrelhouse- wat ook inhield, dat hij □t zijn, en dat is iets wat 'ilijk doet. is Dupree vooral zeer gewaagde teksten, wille Jazzclub is bijzonder ge ut zij een van de laatste Barrel- nisten voor een exclusief op- Nederland kan ontvangen. X en aan tr6. paar eerste wedstrijden en nu ook al jn in de eerste divisie niet van de lucht ■tcerd op routine en kracht, anderzijds «o de jeugd. Soms vindt men daarvan ..eterogene gezelschap dan maar meteen werkelijk tijd (en mogelijk zelfs wel II-administratie. Elke voormiddag, be halve zaterdag,, 24381. Alle puzzels kunnen worden opgelost en de wensen vervuld. Willem II gaat De Graafschap sen nog ever gedaan vc De Supporters schap. 11.45 Jozef bij Reist Wethouder Particulieren en ambtenaren speciale premies Alle verzekeringen - financieringen Bij schade 100% service WILLEM ll-STRAAT 40 - TELEFOON 22474 en 75626 ipree jaren trad hij te verdiener van zijn t„„ depressie g:~ pianospelen. carrière. Jack Dupree is pianist geweest, w<u entertainer moest z“ hij óók voortreffelijï Als blues-zanger bekend om zijn zeei De Storyvil' lukkig, dat house-piani: treden in N Op vrijdag 3 september zal de bekende Amerikaanse jazzpianist ’Champion’ Jack Dupree optreden in de Storyville Jazz Club gevestigd in kasteel Nemerlaer te Haaren (nb). Het is het enige jazzconcert, dat Jack Dupree in Nederland zal geve Het bestuur van de Storyville Jt georganiseerd bij gelegenheid van hei uitbrei speelplaat van de jazzclub, een plaat van de Seven/8’, die op deze avond eveneens zal musiceren. De Supp. Vereniging start om 11.1: uur bij Pas Buiten. Opgeven dient hie te geschieden zaterdag tussen 2 en I uur Grobbendonkstr. 18. Dan verm den we nog dat het reserve-Wilk II-team zaterdag in Breda zijn eerste wedstrijd zal gaan spelfen tegen NAC 2" hetgeen al direct een opgave is. Korvelseweg 83 schuin tegenover onze eigen winkel die verbouwd wordt en schuin tegenover de Korveldwarsstraat? U kunt dan ook nog steeds profiteren van de VERBOUWINGS- Met deze l.p. wil de jazzclub - evenals met de maandelijkse uitvoeringen van diverse jazzorkesten - interesse op-1 wekken voor de klassieke jazz. Uit de vele orkesten uit binnen- en buitenlan die elke eerste vrijdag van de maand gast zijn in de Storyville Jazzclub, hee het bestuur de ’Sea Town Seven/8’ vo de eerste grammofoonplaat uitgekozen. De ’Sea Town Seven/8’ is er in geslaagd, dank zij een uitstekende beheersing en jarenlange studie, de oude jazz weer te doen herleven zonder een kopie van de grote jazzmusici te willen zijn. Dat de club ’Champion’ Jack I voor deze bijzondere avond heef nen engageren, voor een exclusief op- t zondag in Doetinchem hap bezoeken. Dit na intus- ?n Schiedam te hebben aan- /oor een visite aan SW. pporters gaan mee naar De Graaf- De Reisvereniging vertrekt om uur vanaf Rest. Casino in de St. jfstraat. Aanmelden voor deze reis sbureau De Lux en aan het adres ;r Goyaertsstr 6 Voor exclusieve EETKAMERS complete woninginrichting C.J. BOEREN en Zn. Hasseltstraat 242 Tilburg Tel. 22838 Het Nationaal Expo-Concours, dat vrij 27, za 28 en zo 29 aug. a.s. op het Lievekamp terrein zal worden georganiseerd, zal een manifestatie zonder weerga worden. Het zwaartepunt valt op het hippische festijn, waarbij het springen door onze beste topruiters samen met dressuur-hogeschool- wedstrijden en een hackney-show (eenspans, tweespans en tandems) de hoofdschotel zullen vormen. De opbrengst komt ten bate van de ruiteropleiding voor het gehandicapte kind. Het paardrijden betekent immers voor de invalide jeugd, zoals reeds lang wetenschappelijk is bewezen, een revaliderende therapie, die (ook in psychologisch opzicht) niet hoog genoeg aangeslagen kan worden. Beurs, industrie en middenstand reiken elkaar de hand op 4000 m2 expositieruimte. Er komen tenten voor de overnachting voor ruiters en dito voor paarden; samen met tal van noodzakelijke voorzieninger het horecavlak wordt niet vergeten, zodat sfeer, sport, she gezelligheid hand in hand zullen gaan. achterband, hebben vanouds een uithoudingsvermogen en gaan hei u op ’blote voeten’. Ze dansen bij wijze spreken als een ballerina en vallei door hun prachtige houding balanceerde bewegingen. De I liepen eens in een vierspan urenlang de coach en zijn onvermoeibare dravers. Ze zullen slechts één dag (zondagmiddag) en de divers met hun topmenners zullen afgewisseld worden met het springen, zodat er voldoende tijd is om over te s* Met dit evenement volgt Oss een oude vooroorlogse t: hippische manifestaties hier j als toonaangevend voor ons wordt ook de lijn voortgezet om door opvallende presentaties Oss die goodwill te verschaffen, waarop het recht heeft. mozaïek gelegd massief parket 8 mm v.a. f 26 p.m’ ongelegd v.a. f13p.m2 stroken kambala gelegd 6,3 mm f 33 p.m2 ongelegd 17 p.m2 Stuurt u onderstaande bon in voor alle gewenste Inlichtingen of kom vrijblijvend bij ons. Naam Laat nu uw GASHAARD of C.V. KETEL ZUIVER MAKEN Schaduwvrij verlicht Na de opening vrijdagavond 18 uur wordt met het springen begonnen, dat gedurende de drie dagen over acht rubrieken verdeeld is. Hierna volgt een spectaculair jachtspringconcours op een schaduwvrij verlicht terrein; een unicum voor Nederland. Het springen krijgt zaterdagavond zijn climax met de Puissance, waarvoor in totaal f. 3000,- aan geldprijzen instaan. Volgens dr. P. C. A. Otjens, huisarts te Den Bosch en erevoorzitter van het Hackneystamboek (hij treedt als advi seur op) zullen de Hackney’s van wereldklasse zijn en een perfecte show geven. Deze Norfolkdravers met hun hoge grijpende gangen en krachtige De mode voor het komende seizoen zal menigeen een beetje roezig voorkomen. Op de foto een tweetal modellen, die allebei even kenmerkend zijn. De jurk is in felle kleuren, het vierkant en de cirkel in het vierkant contrasteren sterk. De roklengte blijft in de buurt van mini; daaronder worden gekleurde panties en maillots ge dragen. Het andere model is een met bont gevoerd jack in matelasbestikking, gedragen boven een pantalon, die doet denken aan een spijkerbroek. Deze en andere modellen maken deel uit van de collectie in de winkel Brabarella, die dezer dagen van buiten geheel nieuw werd beschilderd en daarmee tot een originele bijdrage is geworden van het toch al sterk gevarieerde beeld dat de Heuvelstraat- winkelstraat oplevert. We hebben het al bekeken na die vastgesteld dat de verrassingei zullen zijn. Enerzijds wordt gel gemikt op de toekomst en dus op een mixture, maar om uit dat hete Voor geïnteresseerden worden op ons een krachtig elftal te formeren zal wei Kluphuis weer verschillende mogelijk- vee] tijd) vergen geboden voor een zinvolle vrije in Ha lantctP cah ssteding. Er zullen kursussen ge- rd worden, die onder des- !J! g staan en waarvan wij er willen noemen: Een dollar voor een lijk 14 jaar. Na een serie spannende gevechten en avonturen weet men de goudrovers te ontmaskeren en te doden. Maar wie denkt dat daarmede de film afgelopen is, vergist zich. Het verrassende slot in deze cowboy-film verklappen wij niet, maar is zeer verrassend. D.V.C. ELISABETH - Trocadero Girls 1-14 le prijs; D.V.C. ELISABETH - Globe Trotters 4-4 2e prijs; D.V.C. ELISABETH - E.D.N. Haghorst 3-2 3e prijs; D.V.C. ELISABETH - F.C. Tekena 3-2; D.V.C. ELISABETH - F.C. Sunday 4-2; D.V.C. ELISABETH - El Toro 3-1; D.V.C. ELISABETH - The Twinkelestars 3-1; D.V.C. ELISA BETH - The Saloon 6-2; D.V.C. ELISABETH De Postkoets 6—1; D.V.C. ELISABETH - F.C. V.V.V. 5-0; D.V.C. ELISABETH - B.W.B. Girls 5-0; D.V.C. ELISABETH - Balinda Girls 8-0; D.V.C. ELISABETH - Knalpot 9-0; De prijsuitreiking is op zaterdag 28 augustus bij Café Jeruzalem. kwam toen in hetzelfde internaat, waar ook Louis Armstrong enige jaren ver bleef, ’the Waif’s Home for Boys’. Hij leerde piano spelen bij zijn eerste leraar met de legendarische naam ’Drive’m Down’. In 1930 werd de toen 20-jarige Dupree beroeps. Gedurende de crisis- op als bokser om de kost nen, daarbij gebruik makend bijnaam ’Champion’. Na de ging Dupree echter weer en. In 1940 begon zijn platen- f20.000,- aan geldprijzen j Het aantal inschrijvingen, waaronder de meest prominente figuren uit onze I paardensportwereld, heeft alle verwach- i tingen overtroffen. Reeds thans zijn er voor het evenement, dat gehouden I wordt onder auspiciën van de N.H.S. I (Ned. Hippische Sportbond), meer dan I 500 aanmeldingen binnen. Men zal I ruiters en raspaarden ’van klasse’ aan het werk kunnen zien, waarbij tal van I bekende namen, die de laatste tjjd in het I hippische nieuws kwamen, hun reputatie weer waar moeten maken. I Er staan in totaal f. 20.000,- aan I geldprijzen in (o.a. de stadsprijs van Oss, I groot f. 3000,—), terwijl insiders ver- I wachten, dat - gezien de kwaliteit van het I programma - de muur van 2 meter stellig I gesprongen zal worden. Bij de dressuur gaat het om de zgn. ’Dressage Inter médiaire’ wedstrijd met zwaardere I eisen), die tussen de Prix St. Georges I (wedstrijd van gemiddelde zwaarte) en de ’Grand Prix de Dressage’ (wedstrijd Styledansen: woensdag 1 starten we weer met ee ginners vanaf 14 jaar. Naaikursus: Op de reeds bestaande naaikursus van dinsdagmiddag zijn nog enkele plaatsen open. Inlichtingen en aanmeldingen bij Klup huis Korvel, Korvelplein 30 Tilburg, t.n.v. Dhr. H. v. Galen tel. 21639. Het initiatief werd feitelijk geboren in maart ’70, toen een groep mensen in Carnavalsfeer uit de manege Le Cheval in Reek (Gem. Schaijk bij Oss) de verkie zing van Prince Horse organiseerde. Dit werd de uitgever Jan Kasius te Oss, die het plan ontvouwde, een hippisch festijn op te bouwen, dat ook een positief sociaal dienende taak zou hebben. Samen met zijn ’vleugeladjudant’, de heer Rob de Beus, heeft de heer Kasius in zijn funktie als voorzitter voor dit Concours Hippique enorm veel werk /er zet. Prince Horse begon in oktober ’70 met een eerste concours (overigens kleiner van opzet), welks baten aangewend worden voor de aankoop van twee getuigde pony’s, die thans regelmatig door lichamelijk gehandicapte kinderen van het Bio-Revalidatiecentrum te Arnhem gebruikt worden. (Hoe ver invaliden het overigens in de ruitersport kunnen brengen, bewijst wel het voor beeld van Lys Hartell, die na haar kinderverlamming een bronzen medaille veroverde voor haar dressuurprestaties tijdens de Olympiade in Tokio.) Vermelding verdient, dat onze ’meester’ in de hogeschooldressuur, de heer H. Gilhuis, die regelmatig ïn het buitenland zijn verrassende demonstratie geeft, ook naar Oss komt om tussen de bedrijven door op te treden. Over het algemeen wordt, zoals gezegd, veel van de dres- suurdemonstraties verwacht; ook al, omdat de fokkerij (nadat ons land lange tijd feitelijk niet ’meespeelde’) thans getuige de aankopen van Nederlandse dieren door het buitenland - op een zeer hoog plan staat. Met wel 90 patronen. Voor slechts f 1.95 bij ons verkrijgbaar. Wol hebben we ook. Prachtige Scheepjeswol. scheepjes In de laatste categorie willen we voorlopig Willem II rangschikken, dat bovendien van start is moeten gaan met een flink stel geblesseerde spelers. En dat nu zijn juist de ouderen en dus de routinees. KOOPJES Wij hebben een grote sortering GOUDEN RINGEN met verschillende stenen en zeer modieuze modellen welke er persé uit moet, grotendeels tegen de helft van de normale winkelwaarde. Verder bieden wij nog vele koopjes, zoals: 14 krt. gouden herenhorloge, automatisch met datum nu 115, Klassiek model doublé herenhorloge, 17-steens incabloc, van 87,nu 69,50 Sportief doublé herenhorloge, automatisch met datum van 157, nu 115, 14 krt. gouden dameshorloge met leren bandje onder Volledige garantie nu 59,50 14 krt. gouden dameshorloge met gouden band nu slechts 197,50 Doublé dameshorloge met doublé band 59,50 Doublé dameshorloge met doublé band, gekleurde wijzerplaat, zeer chique, van 133,— nu 99,50 Sportief doublé dameshorloge, 17-steens incabloc van 96,nu 74,50 Sortering prachtige gouden broches, sterk afgeprijsd, zoals: Zeer mooie 14 krt. gouden takbroch, stevig van uitvoering, met witte saffier, van 41nu 28,50 Prachtige waaiervormige broch met cultivé parel in het midden van 107,50 nu 49,50 Gouden broche, antieke stijl granaat 129,50 nu 77,50 Bloedkoraal 115,—nu 68,50 U heeft nu nog gelegenheid om bij ons een volwaardig sieraad aan te schaffen met grote korting, bijvoorbeeld: Zeer fraai 14 krt. gouden siercollier, in het midden afgewerkt m.et cultivépareltjes en turquoise, van 285,nu 195, Zeer mooi 14 krt. gouden boogcollier in drie kleuren goud van 375,— nu 235, 14 krt. gouden closed for ever van 79,50 nu 39,50 14 krt. gouden fantasie van 265,nu 137,50 Zeer solide 14 krt. gouden armband van 395,nu 269,50 Zeer modieuze 14 krt. gouden armband van 318,nu 239,50 en nog vele andere. Gouden tientje (naslag) 29,50 Gouden vijfje (naslag) 14,50 Mooie sortering gouden muntrandjes in alle prijzen met 10% korting Double closed for evers, waaronder de hoogwaardige UNION kwaliteit, nu met 30% korting Cultivé parelsnoeren, vanaf e (U wilt geen namaakmeer) Op alle verbouwingskoopjes geven wij dezelfde garantie en service k Op alle niet afgeprijsde artikelen J bovendien 10% korting. van gróte kunde) inligt. Op het terrein van dit uiterst lastige ’zwaardere’, dat in feite niet zo ver van de Grand Prix verwijderd ligt, wordt men in het algemeen in ons land niet zo bijzonder verwend. De top van onze beste dres- seurs, tien in getal, zullen een aantal disciplines presenteren (passage, piaffe, pirouette, enz.), die feitelijk teruggrijpen naar de dagen der Middeleeuwse tour- nooien, toen het paard van de ridder in het gevecht ’mee moest kunnen denken’. Intimidatie en misleiding van de teger stander waren hierbij even belangrijk al hulp aan de ruiter in directe zin, zoals bv. het uitvoeren van een zijsprong in vol galop. Voor de liefhebbers van hogeschooldres suur valt er dus op het terrein van de bewegingsschoonheid en dierlijke intelli gentie veel te genieten. Insiders achten het niet onwaarschijnlijk, dat uit deze presentatie een officieuze afvaardiging van een Nederlandse équipe naar de komende O.S.’72 in München naar voren komt. Kluphu heden tijdsbes organiseert kundige leiding ;enkele willen no Pottenbakken: O.l.v. Mevr. Wiesje van Kalmthout-van der Linden starten we woensdag 15 sept, met een kursus pot tenbakken. De kursus omvat 10 lessen en kost in totaal f. 25,-. De kursus wordt gehouden op woens dagavond en op dinsdagmiddag. Draai schijf en bakoven zijn aanwezig. Volksdansen: Vanaf maandag 6 sep tember bestaat er gelegenheid om deel te nemen aan een volksdansgroep voor jongens en meisjes vanaf 14 jaar.s, Styledansen: Soldier Blue Een wildwestverhaal, dat vertelt hoe een afdeling Amerikaanse soldaten ten gevolge van allerlei intriges slaags raakt met een indianenstam. Een blanke vrouw van dubieuze reputatie tracht eerst de luitenant van de afdeling te trouwen, maar als zij het onrecht ziet, dat de indianen wordt aangedaan kiest zij hun partij en schiet haar toe komstige echtgenoot dood. La Maison des Bories Een wat melancholiek verhaal van een overspel, dat niet doorgaat. Een professorsvrouw ontmoet een student en beiden worden verliefd op Door beider verlegenheid komt van, maar een kwaadaardige brengt het paar toch in ver tegenover de echtgenoot en moet de groeiende relatie overhaast worden afgebroken. Een stukje biografie van Edvard Grieg, dat, omdat het een füm is vooral over de liefde gaat. Niettemin worden toch wel enkele belangrijke momenten uit het leven van de grote Noorse compo nist belicht, onder meer zijn ont moeting met Franz Liszt, die in Griegs leven een grote rol speelde. Een roman tisch gegeven dat boeiend werd uitge werkt. In de Wiener Bar, aan het Piusplein, zullen ook dit seizoen weer wekelijks cabaretavonden gehouden worden, die starten op woensdag 8 september. In dit cabaretprogramma is een onderdeel ’Onbekend- Talent’ ingelast. Er hebben zich al veertien kandidaten opgegeven, maar er zullen in Tilburg en omstreken ongetwijfeld meer personen zijn, die aanleg hebben voor cabaret. Dit is voor hen dan een goede gelegenheid om te starten. Zij zullen steeds worden bege leid door het MIXER TRIO, dat met elke song bekend is, en dat ook nieuwe songs wil begeleiden. De jury zal worden gevormd door de zangeres Toosje van Straaten uit Rotterdam en de heer A. Coolen. De platenmaat schappij Dureco zal de finale bijwonen om te zien of er geen talenten bij zijn, die op de plaat vereeuwigd kunnen worden. Er zijn zes prijzen. Telkens twee van f. 250,-, en f. 200,- en 150,- wel de moeite waard dus om eengeoi- naar te doen. Het geheel wordt gespon sord door de Fa Ad. Haans N.V. Groót- handel in levensmiddelen speciaal voor HoReCabedrijven. Kandidaten kunnen zich schriftelijk aanmelden aan Wiener Dancing, ’Der Pferdenstall’, Piusplein 40, tel 30920. De wil om er iets van te maken is er en daarom is er geen enkele reden om te ™en. Dit eens te meer niet omdat >egin van het seizoen wel extra r is en de weg met veertig wed- sn heel, heel lang. 153 TEL 72599

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 13