BRADERIE n I I I I 3 re 11 in de Juliana van Stolbergstraat :n. f ie Behoefte aan hogere organisatie graad bij midden- en kleinbedrijf Is de ziekenfondsverzekering voor bejaarden duur Handvaardigheidscursussen van Boetiek ’Den Uil’ groeien ver uit ATTRACTIES - DEMONSTRATIES - SPECIALE AANBIEDINGEN - GEZELLIGHEID >TA Joh.v.Gijzen 2304 TT is ad&fi K hamers van hooll Galerie wordt overgedaan VANDAAG (donderdag) en MORGEN (vrijdag) van 10.00 tot 22.00 uur □□ömnöLLnjGDnn DAROhoofdpijnpoeder LS Onderzoek naar problematiek van part-time werken De visstand in de Zuid- Willemsvaart Bromfietshelm nog niet I verplicht Nieuwe spannende krimi op Avro-TV istus 1971 - pagina 12 Donderdag 12 augustus 1971 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER Deze braderie staat in het teken van de Hasseltse kapel AMBASSADE NOORDERLICHT ’Het Herenhuis van de Reeperbahn’ ielings- CAMERA ’Whatever happened tot Aunt Alice’ HARMONIE ’Love Story’ CHICAGO en - schoenen H58 VOORTAAN OOK SPECIALE WEEKENDS I SPORTAFDELING I Heuvelstr. 50 (Hoek WillemUstr) De galerie t Tilburg) 1 Snelle ontwikkeling jen in de akartikelen iphie Fel. 21390 N of ROK Tilburg rond, geei NAAR DE IIEUWE ISIE- IGUS g met het srenschot huis i tocht. 10 lessen 8 lessen 10 lessen 10 lessen 4 lessen 10 lessen 8 lessen 6 lessen 10 lessen 4 lessen 4 lessen i en Dit nrCiirEVONDENinnnri. VOORWFRPFN de heer L. Ansems de heren I. v. Gerwen en P. Baars de heer Fr. Polak de heer Tjong a Tjoe 6 lessen 4 lessen 4 lessen 4 lessen EXTRA STERK tot de .000,00 ISCHAPS- S ichappen o it voor een WE RITS? NHUIS Ballet Kleding f.15,— f.10,- f.12,50 f.10,- overhe Daarbij shuwde vr< illende ex] ’Le Hibou’ of nsen helemaal -’ijk ver koeling >m meer kunst- deze ting terwijl 1 werd »rote waarde aan hecht. De openbare ;n Galerie Chicago prolongeert de knotsgekke film: ’t Is ’n gekke, rare, dolle dwaze wereld! Alle leeftijden. kijker al de boter syer, het n plaats. De VVV ’Hart van Brabant’ gaf bij het begin van het vakantieseizoen een spe ciaal nummer uit met 150 vakantietips, f.16,-inkl. f.10,- Kuys le Groot ingei en Mevr. Kramers U. Müller-Jabusch de heer J. Rietveld Er zijn de volgende cursussen: pottenbakken-boetseren stofversieren—wandkleden glas in lood en glas plakken toepassing tekentechnieken grafische technieken en caligrap ruimtelijk vormen (hout-steen) mede, te- t van land- erij, ir. P. J. Lardinois, in door het Tweede Kamer- .emerdink, gestelde vragen ‘7 mei 1971 in dit sghel tot aan getreden vissterfte, inalyse-resultaten van water- is af te leiden dat de veront- vermoedelijk is veroorzaakt lozing van sterk zuurstof- toffen bij Veghel; de deze stoffen kon vastgesteld. le lage zuurstofge- Lijst van gevonden voorwerpei week van 2-8-1971 t/m 8-8-1971 f. 35,-inkl. f. 20,- f. 35,- inkl. f. 35,-inkl. f. 10,- Het is met de Boetiek T ’Den Uil’ van mej. Hens anders gelopen dan zij aanvankelijl wacht had. Was het eerst de bede enkele cursussen te verzorgen, oi bekendheid te geven aan de handel, in snel tempo groeide sector uit tot een bijzonder gevraagde griezel- veek in Eind van de maand beginnen de handvaardigheidscursussen, georgani seerd vanuit de Boetiek’Le Hibou’ van Mej. Noortje Hensen, met het nieuwe seizoen. Verleden jaar, het eerste jaar, bedroeg het aanta’ Ar'"1 nemers aan de diverse cursussen reeds meer dan 350 en gezii grote getal aanvragen moet worden verwacht, dat dit aantal k< jaar minstens zal worden verdubbeld. De cursussen zijn gesubsidieerd, zodat hieruit wel blijkt, dat de overheid er grctc 1. cursussen zullen worden gegeven in de lokalen van de nieuwe c lagere school aan de Korte Schijfstraat. Men kan zich opgevei ’Den Uil’, St Antoniusstraat 38, tel. 25255. rs, die bepaal- voor BSBiiggaa f.25,— f.32,-inkl. f.30,-inkl.f.35,-inkl. I bekendma I ïchter, I studie 1 I neer dit wel I keuringseisen moe I Pas dan kan me I goedgekeurde hel I nen- I De feite ting tot het dragen I kan, naar de menir I ook op korte t« worden. Mevr. W. v. Kalmthout Mej. A. Helwes-Mevr. Vroom-Maes Mevr. S. Gielen de heer J. Lemmens de heer H. Corvers Mevr. Nooyen en de heren Maas en Winnubst de heer J. f Mevr. A. de Mevr. Ei de heer 1 TROG HET BEESTMENS heeft een klein meisje van de kinderspeelplaats geroofd en neemt het mee naar zijn grot. g het aantal deel- >0 en gezien het tomend Van de noodzaak van het midden- en kleinbedrijf in onze huidige maatschappij is men sociaal gezien wel overtuigd. Men behoeft er de programma’s van de diverse politieke partijen maar op na te slaan of ergens treft men wel de zinsnede aan dat voor een harmonische opbouw van de samenleving het midden- en kleinbedrijf een onmisbaar element vormt. En niet alleen uit sociale, uit maatschappelijke overwegingen blijkt de noodzaak van deze bedrijfsvorm. Ook op grond van zijn economische waarden, voor de instandhouding van een goed functione rend productie- en distributie-apparaat, voor een zo evenwichtig mogelijke spreiding van bedrijfseconomisch risico in de samenleving is het midden- en kleinbedrijf een niet te ontberen gegeven. Vooral de laatste jaren is in de waardering van die sociale en economische waarden van het midden- en kleinbedrijf een opvallende wijziging gekomen. Sociale overwegingen ter verdediging van een economisch moeilijke positie van het midden- en kleinbedrijf treden geheel op de achtergn Het midden- en kleinbedrijf dat in de concurrentiestrijd geen gelijkwaardige economische prestatie als de concurrentie vermag in te brengen is onherroepelijk ten ondergang gedoemd. We menen dat in een dynamische maatschappij als waarin we leven, die economische prestatie inderdaad steeds meer bepalend zal zijn voor de positie van het midden- en kleinbedrijf. Bij voldoende deelname zullen er even tueel ook lezingen en culturele- en creatieve weekends georganiseerd worden! Voor de achtste week in successie draait in het Harmonietheater de be roemde film ’Love Story’. Een bezoek is alleen al daarom de moeite waard omdat men tijdens de voorstelling tal van kijksters op de meest aandoenlijke manier kan zien huilen. De film zelf is nog meer het aanzien waard. peil is die toevloed min of meer ge stopt. Dat de kosten van de ziekenfonds verzekering toch stijgen, ligt nu voor namelijk in de verhoging van honoraria van huisartsen, specialisten, apothekers, tandartsen enz., maar vooral ook in de hoge verpleegprijzen. Aan de verpleeg- prijzen gaat dit jaar per verzekerde f. 183,92 heen, wat op een totale post van f. 408,33 vreselijk veel is. Een factor die eveneens van grote betekenis is, ligt in de verruiming van de medische mogelijkheden, zoals nieuwe maar kostbare behande methoden, medicijnen enz. Overeenkomstig het advies van de Commissie Opvoering Produktiviteit (COP) van de Sociaal-Economische Raad heeft de Minister van Econo mische Zaken mede namens zijn ambtgenoot van Sociale Zaken zich bereid verklaard aan de COP een subsidie toe te kennen van f. 400.000,00 voor een onderzoek met betrekking tot de problematiek van part-time arbeid. Van het subsidie zal f. 200.000,00 ten laste ge bracht worden van de begroting van het Ministerie van Sociale Zaken en f. 200.000,00 ten laste van de begroting van het Ministerie van Economische Zaken. Een bedrag van f. 50.000,00 werd definitief toe gekend waarna over de definitieve toekenning van het resterende be drag ad f. 350.000,00 beslist zal worden aan de hand van de resultaten van het te houden vooronderzoek. Verwacht kan worden, mede gelet op ervaringen opgedaan in vroegere over eenkomstige gevallen van vissterfte, dat door de voortdurende noordwaarts gerichte stroming tengevolge van schut ten en spuien, de visstand in de vakken van de Zuid Willemsvaart waar vis sterfte is opgetreden, zich spoedig zal herstellen. Dit deelt de minister van verkeer en waterstaat, dr. W. Drees jr. i vens namens zijn ambtgenoot bouw en visserij, ir. P. J. antwoord op di lid, de heer Stei naar aanleiding van in kanaal nabij Vegl ’s-Hertogenbosch opgec Uit de ar monsters i reiniging i door de lozing onttrekkende stc aard en herkomst van echter niet worden vs" Overigens zullen de lage zuurstofge halten in de Zuid-Willemsvaart in deze periode, veroorzaakt door onvoldoende doorstroming wegens geringe regenval, bij de vissterfte mede een rol hebben gespeeld. I lugcvuciu. I Letterlijk s I minister-pr een helm te I als iedere I ?oed| f schaf Een zot verhaal over een ’bordeel vóór vrouwen’, waar aantrekkelijke jonge mannen de klanten bedienen, wat de nodige toestanden in het leven roept. Een prille liefdesgeschiedenis brengt dit rumoerige instituut, dat door een wijd verspreide clientèle wordt gefrequen teerd, in opschudding, een procedure, waaruit de liefde ongedeerd te voor schijn komt, maar waaraan het ’bor deel’ uiteindelijk ten onder gaat. Overigens best een amusante film. Dat alles moet worden opgebracht uit premies - en een rijksbijdrage - wat voor verplichte en bejaardenverzekering neerkomt op f. 3565 miljoen in 1971. Het is ontzaglijk veel geld, maar daar voor heeft dan ook het grootste deel van het Nederlandse volk een omvang rijk pakket van rechten. Wie er meer van wil weten kan natuur lijk bij elk ziekenfonds terecht of bij het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering, Rhijnspoorplein 1, Amster dam. De COP heeft in samenwerking Raadgevend Bureau B. W. Ber en vertegenwoordigers van de Ministe ries van Economische Zaken en van Sociale Zaken een plan opgesteld voor een onderzoek naar de ervaringen van bedrijven in de industrie en diensten sector en andere organisaties (zieken huizen, overheid, enz.) met part-time arbeid. Daarbij staat de part-time arbeid van gehuwde vrouwen centraal. Er zijn verschillende experimenten aan de gang maar er is bepaald onvoldoende bekend over o.a. de aanpassing van de organisa tie van het bedrijf aan de tewerkstelling van deze categorie werknemers. Dik wijls wordt er nog geïmproviseerd zonder dat men een duidelijk inzicht >ag of indienstneming bedoeling het voorge- p de praktijk ten. Elk jaar opnieuw wordt berekend wat in het komende jaar nodig zal zijn. In 1970 kwam de Ziekenfondsraad zo tot de ontdekking dat de medische hulp aan bejaarden in 1971 ongeveer twintig procent duurder zou uitkomen, wat zou inhouden dat er tenminste twintig procent meer premie geheven zou moeten worden. Dat vond men echter te veel, omdat dan vele bejaarden in grote zorg zouden zijn gekomen. Daar om is toen besloten de premiestijging tot tien procent te beperken, wat mogelijk was door een extra bijdrage van het Rijk en ziekenfondsen van f. 21 miljoen. I Maar hoe kómt het nu dat die bejaar denverzekering zo kostbaar is? Wie even nadenkt, kan het antwoord zelf geven. De bevolking wordt steeds ouder en het is bepaald geen nieuws om te stellen: de ouderdom komt met ge- I breken. Met andere woorden: oudere I mensen hebben over het algemeen meer geneeskundige hulp nodig. Een verge lijking van de verplichte verzekering (waaronder geen bejaarden vallen) met I de bejaardenverzekering laat duidelijk I zien dat de bejaarden veel meer geld I kosten. I Bij de vrijwillige verzekering - mensen I die bijvoorbeeld niet in loondienst I werken en minder verdienen dan I f. 17.050,00 per jaar - ligt het anders. De vrijwillige verzekering wordt niet ge- I subsidieerd. Deze mensen betalen alle- vorm van vrije tijdsbesteding, waaraan op deze schaal in Tilburg niet kon worden tegemoetgekomen. Mej. Hensen heeft zich toen ingespannen om links en rechts steun en advies te krijgen, die haar dan ook spontaan ten deel viel. Eigenlijk min of meer vanzelf groeide haar initiatief in een jaar tijd uit tot een instituut, dat zijn definitieve vorm nog niet heeft gekregen. Kenmerkend is de prettige werksfeer, die er heerst en de plezierige contacten, die de deelnemers/ sters aan de curcussen met elkaar krijgen. Voor het komende seizoen is op veler verzoek een nieuwe mogelijk heid ontworpen: handvaardigheids- eerste handschoen in de auto van Dreyer is gevonden, komt later de tweede handschoen in Dreyers garage tevoorschijn. Op de bewuste ochtend heeft kledingverhuurder Stockart als laatste een voortvluchtige gezien. Omdat hij met Dreyer betrokken is ge weest bij een nimmer opgehelderde hotelbrand, houdt Stockart zich schuil voor de politie. Hij heeft Dreyer sinds de brand gechanteerd. Commissaris Ketterle is ervan overtuigd, dat het hele geval geen eenvoudige zaak van op lichting is. Heeft commissaris Ketterle inderdaad gelijk? In de rol van commissaris Gottfried Casar Ketterle hoort en ziet men Willi Rose en Alois Garg is Wendelin Dreyer. Met het onderzoek wordt beoogd een diepgaand inzicht te verschaffen in de De Hasseltstraat is een nieuwe aantrek kelijke winkel rijker: op no. 189 opende de heer G. de Beer dezer dagen het ’Modehuis Trés Jolie’, een bijzonder goed geoutilleerde zaak in kleinvak- artikelen voor naaisters. Men kan er knopen en ritsen, borduurzij en vliso- line krijgen, voeringstoffen en acces soires, ceintuurs en gespen, kousen en panties, alles van uitstekende kwaliteit en naar elke smaak. De heer de Beer heeft jarenlang in deze branche gewerkt en zijn echtgenote heeft eveneens veel ervaring in dit vak. Het zal dan ook niet verwonderen, als de nieuwe zaak een grote clientèle aantrekt. Tijdens de openingsreceptie bleek dit reeds over duidelijk uit de overweldigende belang stelling. De winkel werd gebouwd door de firma A. Rommens, de verlichti verzorgd door de firma Baeten, 1 de etalage bijzonder smaakvol ingericht door de firma De Raedt. Een mysterieus monster ontsnapt uit een geheimzinnige verborgen grot en laat een spoor van bloed en vernielingen achter. Het monster Trog krijgt van een geleerde een stem, waarna de geleerden onder de indruk komen van deze pres tatie, totdat Trog ontsnapt met boven vermelde gevolgen. Zij die van g films houden kunnen deze we Noorderlicht terecht. 14 jaar. heeft in de vraag loont. Het is de b nomen onderzoek sterk op in het bedrijfsleven te richtei Bij de opzet van het project is het volgende overwogen: - part-time arbeid wordt in ons land, vergeleken met naburige landen, be trekkelijk weinig toegepast; - er is in Nederland een potentieel aanbod van personen die part-time arbeid zouden kunnen verrichten en die vroeger in bedrijven werkzaam zijn geweest. Diverse onderzoeken tonen aan dat hier een ruim aanbod ligt mits bepaalde belemmeringen worden weggenomen; - vele bedrijven die voor toepassing van part-time arbeid in aanmerking komen, gaan daar niet of slechts in geringe mate toe over. De reden daarvan is, dat de bedrijfsleiding veelal negatieve verwachtingen heeft voor wat betreft de arbeidspres taties, het verzuim en verloop, de organisatorische en technische aan passing (werving, werkorganisatie, werktijden e.d.) en de houding van personeelsleden met normale werk tijden. Het VW-kantoor ’Hart van Brabant’ gaat in samenwerking met de VV ’Willem II’ de verkoop stimuleren van tribunekaarten, die niet op naam zijn. D.w.z. degene die zo’n voor het hele seizoen geldige kaart koopt krijgt die wel op naam, maar kan er ook een ander van laten profiteren. De be doeling is mede om de Tilburgse be drijven in de gelegenheid te stellen deze kaarten voor het personeel te kopen te laten rouleren in het bedrijf. I stimuleert bij voldoende deelname het bezoek aan de wedstrijden en dat is van groot belang. maal een kostendekkende premie. Een tijdje werd hun verzekering duurder doordat er steeds meer bejaarden toetraden (de bejaardenverzekering is immers alleen voor hen die minder dan f. 11.493,00 inkomen hebben, terwijl de vrijwillige verzekering zoals gezegd - een hogere grens kent), maar door een verhoging van de inkomensgrens voor de bejaardenverzekering tot het huidige Wat, zeer tot betreurnis van mej. Hensen, hiermee in de verdrukking raakt, is de Kunstgalerie, die weliswaar behoorlijke belangstelling pleegt te trekken, maar die gezien de drukke werkzaamheden niet meer de admi nistreren is. Mej. Hensen verzoekt ge gadigden, die de werkzaamheden van haar willen overnemen, zich met haar in verbinding te willen stellen; zij kunnen dan beschikken over de expositieruimte en daar die tentoonstellingen organi- met al is de ontwikkeling van dit kunst- nijverheidsinitiatief een bewijs, dat particuliere ondernemingsgeest en in zicht wel degelijk kunnen leiden tot een voorzien in een kennelijk op wijd ter rein bestaande behoefte. Een ingewikkeld moordverhaal, waarin de moordenaar nu eens niet door het gerecht wordt gepakt, maar waarin de moordenares een sympathiek aan doende oudere dame uiteindelijk met een grote buit wegkomt. Heel amusant verfilmd en bijzonder geraffineerd in scene gezet. in een oplaag van 5000 exemplaren. Zij waren ver voor de geschatte tijd uit verkocht, wat wel bewijst, dat voor deze tips grote belangstelling bestaat. De VW heeft nu een herdruk van 500 exemplaren in omloop gebracht als service voor de toeristen. Mensen, die aan het kantoor ’uitverkocht’ kregen kunnen dus nu weer terecht. De tips blijven over het algemeen altijd geldig, zodat men nooit een miskoop kan doen aan dit fraai geïllustreerde boekje. DE DERDE HANDSCHOEN De A.V.R.O., die voor het zomerseizoen heeft gekozen voor een aantal krimi-series, - in de afgelopen weken werden ’Babeck’ en ’Elf Uhr 20’ op het scherm gebracht - zal op vrijdag 13 augustus van 21.30 tot 22.40 uur via Nederland 1 en zaterdag 21 augustus van 21.45 tot 22.50 uur, eveneens via Nederland 1 een nieuwe krimi in twee delen uit zenden. Deze krimi, getiteld ’De derde handschoen’ (Der dritte Hand- schuh) van Stefan Murr, boeit enorm, zodat de kijker, evenals de recherche in Hamburg er een hele kluif aan zal hebben om deze zaak tot klaarheid te brengen. In de eerste aflevering valt de meteen met zijn speurneus in wanneer men ziet hoe Wendelin Dreyor kassier van de Kassandrafabriek, hw ontzielde lichaam van een man in de kofferruimte van zijn auto sleurt. In op dracht van zijn werkgever int Dreyer vervolgens 250.000,00 DM - bestemd voor de uitbetaling van lonen - bij de bank. Maar noch Dreyer, noch het geld komt ooit bij de fabriek aan. In Dreyers wijst alles op een overhaaste af- t. Zijn auto wordt geheel verlaten in de buurt van de haven gevonden, zoals in deel twee zal blijken. Nadat de weekeinden,waaraan liefhebbers, wat meer willen weten van een t. de vorm van kunstnijverheid f. 10,- telkens door drie docenten worden voorgelicht en door de dag heen een keus kunnen maken uit die takken, die hem/haar het beste liggen. Bescherming of voorkeur kunnen moge lijk tijdelijk bestaan zekerheid verzeke ren, bestaans- en ontplooiingsmogelijk heid worden er niet door versterkt. Sociaal en maatschappelijk gezien is het dan ook noodzakelijk dat het overheid sbeleid alle aandacht schenkt aan die ontplooiingsmogelijkheid. Daardoor kan de zelfwerkzaamheid van het midden- en kleinbedrijf volwaardig tot zijn recht komen. Dit houdt in: geen discriminatie van het midden- en kleinbedrijf, geen bevordering via gemeente-, provinciaal of landelijk beleid van andere, nieuwe bedrijfsvormen. Daarnaast behoort op landelijk niveau een zodanig financieel, fiscaal, sociaal en economisch klimaat te worden geschapen dat de economische weerbaarheid noch direct noch indirect wordt aangetast. Aan verwezenlijking nu van dit noodzakelijk landelijk klimaat ontbreekt nog altijd een en ander. In het beleid van vrijwel ieder departement is wel een stuk wetgeving of gemis aan wetgeving aan te wijzen, waaruit blijkt dat in het overheidsbeleid wel aan industrie, aan werknemer, aan het agra risch aspect werd gedacht, echter niet of niet voldoende aan het belang van midden- en kleinbedrijf. Wreekt zich hier het onvoldoende politiek bewustzijn van de ondernemers in midden- en kleinbe drijf? Wordt in deze kring wel vol doende beseft dat in een democratie het georganiseerd aantal, het zijn van sterke pressure-groep waar het om belangen problemen - vooral in het organisato rische en economische vlak (baten/ lasten analyse) - die zich in bedrijven en organisaties bij part-time tewerkstelling voordoen en in de wijze waarop deze op diverse arbeidsniveaus op concrete wijze kunnen worden opgelost. De Werkgroep Vrouwenarbeid van de Raad voor de Arbeidsmarkt van de Sociaal- Economische Raad stemt in met het programma van onderzoek. De uitvoering van het project zal ge schieden onder supervisie van een door de COP in te stellen Begeleidings commissie. Daarin zullen o.m. worden opgenomen vertegenwoordigers van de COP, van de Werkgroep Vrouwenarbeid van de Raad voor de Arbeidsmarkt, van de werkgevers- en werknemersorgani saties alsmede van de Ministeries van Economische Zaken en van Sociale Zaken. metaal bewerken emailleren sieraden maken polyester collages makeh Reclame schilderwerk bloemsierkunst bewegingsekspressie fotografie Er zijn nogal wat ouderen die teleurgesteld of op z’n minst verbaasd zijn als ze tot de ziekenfonds voor bejaarden toetreden en dan merken dat ze een veel hogere premie dan voorheen voor de verplichte ver zekering verschuldigd zijn. ’Noem je dat nu sociaal? vragen velen verontwaardigd. Het lijkt zo op het eerste gezicht vreemd, maar het antwoord hierop kan in een volmondig ’ja worden uitgedrukt. Weliswaar is het zo dat het bij de bejaardenverzekering om vrij grote bedragen gaat - de premie varieert van f. 20,70 tot f. 72.45 per maand - maar bij de verplichte verzekering kan de premie oplopen tot f. 46,05 per maand en dat is dan nog maar de helft, want de werkgever doet er nog zo’n zelfde bedrag bij en dat is natuurlijk bij gepensioneerden niet het geval. Toch is het niet zo, dat er helemaal niemand is die bijdraagt aan de bejaardenverzekering. In 1971 legt het Rijk er f. 235 miljoen bij en de verplichte ziekenfondsverzekering nog eens f. 192 miljoen, formida bele bedragen dus. van een belangrijke bevolkingsgroep gaat - een noodzakelijk instrument is? Niet zelden organiseert men zich vanwege het directe ondememingsbelang alleen in zijn vakbond, zonder te beseffen dat die vakbond wanneer het gaat om zaken, die diep in het economisch vlees van diezelfde onderneming snijden, geheel afhankelijk is van de kracht, van de maatschappelijke en politieke kracht ook van de standsorganisatie. Herhaaldelijk zegt men zijn lidmaat schap van de plaatselijke middenstands- vereniging op omdat men zich niet kan verenigen met het plaatselijk beleid dat men zelf bepaalt, terwijl het lidmaat schap van een plaatselijke middenstands- geleding een dringend noodzakelijke voorwaarde is om het landelijk werk te financieren. In diverse plaatsen loopt men zelfs jaren achtereen en niet alleen in kleine plaatsen - zozeer - wat het maatschappelijk gebeuren betreft - met oogkleppen voor dat men tesamen op grond van welke overwegingen dan ook niet eens bij machte is een middenstandsvereniging met een deug delijk werkend bestuur in het leven te roepen. Is het dan wonder dat kansen worden verspeeld die reeds lang geen kansen maar verworvenheden moesten zijn? Wanneer met de actiepunten 1971 van het Ned. Kath. Ondernemers Ver bond (NKOV) beziet die aan de nieuwe regering werden aangeboden, dan blijkt optimale verwezenlijking alleen mogelijk wanneer iedere ondernemer van midden- en kleinbedrijf zijn plicht begrijpt. Niet langs de weg blijven staan van de plaatselijke middenstandsvereniging (vanwege f. 50,- per jaar) en maarliever parasiteren op de contributie van de goed-willenden. Wanneer ooit nu de concurrentie steeds feller optreedt wanneer óóit, dan nü is organisatievrij- heid organisatieplichtt. In een democra tie, ook in 1971, is machtsvorming nog altijd de meest safe weg naar rechtsvor ming. Wie het begrijpt neme zijn besluit. Hij melde zich bij de plaatselijke midden standsvereniging of bij het gewestelijk bureau van het NKOV, Luybenstraat 50 te 's Hertogenbosch. tel. (04100) - 35789; 36088. 3 b.b. van f. 25,-; 100 b.b. van f. 5,-; bruine dameszonnebril; herenbril; 2 paarden; groene koeltas; bus wegenverf en bus verdun; pakje inh. 1 plakboek, ring van de viltlapjes en balpen; bureaulamp, geel; ichting om doos inh. kragen; badhanddoek; lap i van kracht, katoen; foto statief, onderdeel; klein JCr zich een herenhorloge; dameshorloge; blauw cor- kunnen aan- duroy pak; windjack; witte damesbeurs met inh.; rode damesportemonnee met inh.; bruine herenportemonnee met inh.; grote beurs met inh.beige/bruine damesportemonnee met inh.; paar bruin suède damesschoenen; gladde *iuden ring met inscriptie; barbiepop; ppentas, rood; blauwe week- 'warte diplomatentas; plastic geel; weekend-tas. i honden: klein bruin hondje; tting; teckel, id,reu, Om verwarring te voorkomen, wijst de R.A.I. erop, dat het dragen van brom fietshelmen voorlopig niet verplicht zal worden. Weliswaar heeft de ministerraad I op vrijdag 30 juli jl. het dragen in I beginsel verplicht gesteld, doch daarbij - in tegenstelling tot andersluidende be- richten - niet vastgesteld dat deze I verplichting binnenkort zou worden I ingevoerd. 'c staat in de verklarii president: ’De verplic te dragen wordt pas vs 5 bromfietsberijder ’■"■edgekeurde helm heeft affen. Men wil op grond van studies, verricht door de S.W.O.V., zo snel mogelijk keuringseisen voor een lichte, dkope en doelmatige bromfietshelm laken’. De S.W.O.V. heeft zo is de R.A.I. gebleken, de goud- terzake nog niet afgerond. Wan- boodschappentas, is geschied, zullen nog end-tas; zwanv oeten worden opgesteld, schooltas, geel; w iet de produktie van Gevonden honde ..elmen worden begon- bruine hond met halsband en kett bastaardherder, zwart/bruin; t itelijke invoering van de verplich- reu; bastaard pincher; zwarte hon< >t het dragen van bromfietshelmen lijkt op Setter. ming van de R.A.I., dan Gevonden verzekeringsplaatjes: SHR termijn niet verwacht 724;NST451. Diverse sleutels en sleutelbossen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 13