)P van deg^“f NOUD van LOON Kuk bij Kalter Brabant is een ideaal toeristenland 75 115 10 tot 50 gulden Kalter 10 VOUWFIETSEN ■I J '5 '3 h Korting Kostuums, herenmode, sportkombinaties. regenjassen en jongenskleding voor fantastisch f lage prijzen BANKSTELLEN en FAUTEUILS 3 Bikini’s AANBIEDING verbouwings- opruiming W. Lebesque Jr. N.V. Speciale r VAKANTIE W. Lebesque Jr. N.V. Wij hebben diverse mooie occasions voorradig PERZISCHE TAPIJTEN g M hamers van I /F jVele koopjes in accessoiresj Tilburg uli 1971 - pagina 8 Woensdag 14 juli 1971 - pagina 9 DETILBURGSE KOERIER Wij ruimen op: EN ANDERE MEUBELEN Evenementen en attracties Nachtclubs SHIRAZ tafelkleden Brabantse VVV’s Toers Sportafdeling I HEUVELSTR. 50 (Hoek Willem ll-str.) met onze Velen e koopj 7 (In diverse kleuren) Geheel compleet .m2. EN F Op alle niet afgeprijsde artikelen geven wij 10% korting. 12910 Zu/d Nederlands grootste gespeaaitsserde tweewwgferzatlr Korvelseweg 102 Tilburg Wij combineren de seizoenopruiming Al onze zaken zijn tijdens de vakantie normaal geopendI die als model hebben gediend, tegen belachelijk lage prijzen. inbegr Schouwburgring 14 TILBURG s toer van de jeel kan Die- tafel. circus „II je voorstel Kinderen kun- juli uitleven in heeft de allerg •land met meer honing, lontjes en i nooit te koffietafel slle- r de elders in dit blad en tevens alle Noord- Brabantse VVV-kantoren. treedt in Res- aan de Trouw- al tse jens Schouwburgring 14 TILBURG - -1 Wij ruimen op: een zeer grote partij moe (onde >epen uiv »n ƒ2,— |i en bezoek van de in het je Safaribus ƒ3,50 (kinde- vanaf 98,50 TABRIZ kleedjes vanaf 9,75 Verder grote en kleine tapijten zoals: HAMADANS, MOSSOULS, GASKAIS, etc etc. Extra kortingen op niet afgeprijsde tapijten e tip: verjaart kortom Iets i geschenk at sschenkenbon! De aanstaande vakantieweken zullen zonder twijfel velen de prachtige omstreken insturen van het Midden Brabantse landschap. Anderen zullen wellicht wat verder de provincie in willen trekken. Om aan dit verlangen tegemoet te komen geven wij deze en volgende week een aantal reis- en toertips, die wij kregen van de VVV-Brabants Centrum. n doublé herenhorloge sr chique - van 105, stijgen op va arigens is de iit spectaculaire trekkelijk gebied. jeïnteresseerd is jurt, misschien aandacht ver sen, aan de t het Tilbum' zeldzaar 30 en 31 tydagen gehouden. En van Justus kan men er om het Euro landelijke rui- bepaald weel- ar daar wordt s de collectie sperkt tot de aniseerd door drum, is de ‘uli. Kinderen ar kunnen bezighou- t en spel, /mzalen en sportinstuif spend 3 tot ir op boe- soeremik, rozijne- sperkoek, gekookte zult. I een keus s er teveel an de Bra- Brabantse kunstenaars ten- s, aan het Volkenkundig en moge- in Het ter de urg, het kennis apen en jacht- aripark De Beekse ig door het nieuwe en een bezoek aan in het Tilbur stje op tandig- pr o viseren, Wooltown onrechte in het Brt derig druk aan nachtclubs 1 kijkje nemen litieruimte van <ker, zien hoe iesd wor- oerderijtje ge leiding slier voor s gaan ar, die jurlijk s Bra- - per wagens gemaakt. Daarvoor rrlöèt wél altijd een afspraak gemaakt worden. Het adres is: Noordkant 13, St. Anthonis, telefoon 08858-1690. Jacq. Oppenheimstr. 19 - Tel. 71267 Bosscheweg 271 - Tel. '2STTI Leharstraat 104 Tel. 31375 a parelcollier, mooi van tint (U wilt geen namaak meer) den slotje in geel- en Tilburgtoer: Uit de attracties, die hierin worden aangeboden, moet wel gemaakt worden, want het zijn voor één dag. Een bezoek aan bantse Kunststichting waar .werk hedendaagse E 1 toongesteld is, het Natuurhistorisch Museum, de i lijkheid zelf creatief bezig te zijn i Duvelhok, een rondleiding achte coulissen van de Stadsschouwbun Nederlands Textielmuseum, een k> making met de leeuwen, luipaarden in het Safar Bergen, een rondleiding stadhuis van Tilburg e de zeldzame dieren in het Tilburgs C renpark. Plus een Brabantse koffieta in overleg met de WV kan men zelf uitzoeken welke attracties de voorkeur hebben en dat kost dan per persoon ƒ15,-. Er wordt wel - en niet helemaal ten i - geklaagd, dat het nachtleven rabantse nou niet b te noemen is. Maar i gesleuteld, al is >s tot nu toe be? grote vier: Breda, Den Bosch, Eindhoven en Tilburg. We geven de telefoonnum mers voor wie wil reserveren en/of wil weten wat de eventuele floorshow zoal te-bieden heeft. De troeteldierenhoek voor kinderen in het recreatieoord De Beekse Bergen (tegenover het Safaripark) met geitjes, lammetjes, biggetjes en - veilig op een eilandje - zelfs leeuwewelpjes, is wel een aparte vermelding waard. Er is ook een ponyfarm en natuurlijk kamp. De toegang is inbegr entreeprijs var voor iedereen te bieden heef Ambachttoer: Men kan een in het atelier en de exposit een Qisterwijkse pottenbak!, nu nog stoelen gemat en gebit den, een uniek poppentheaterboerder bezoeken, zelf onder deskundige creatief bezig zijn in een ateli kunstzinnige vorming en op visitie bij een schrijnwerker/meubelmaker ook antiek restaureert. En natui maakt men kennis met de originele bantse koffietafel. Kosten: ƒ12, persoon. Midgetgolf is een zeer geliefde sport (niet alleen bij de jeugd!) en dat blijkt ook wel uit het feit dat er in Brabant zo ontzagwekkend veel banen zijn en dat er nog steeds bijkomen. De VW-kantoren kunnen er inlichtingen over geven en ook vertellen of er eventueel 's avonds bij kunstlicht gespeeld kan worden. loge met icabloc 59,50 -* Joublé Tilburg heeft de allergrootste kermis van Nederland met meer dan honderd verschillende attracties op maar liefst vier verschillende pleinen. Dit jaar zal het festijn plaatsvinden van 17 tot 23 juli. Speciaal voor de jeugd: Eveneens voor kinderen en ook georganise het Jeugd- en Jongerencentr""- sportinstuif tussen 5 en 23 juli. 1 van zes tot en met veertien jaar zich onder deskundige leiding t den met allerlei soorten sport in verschillende Bredase gym bijbehorende sportvelden. De sf is, behalve zaterdag en zondag, geop van 10.00 tot 12.30 en van 13.30 16.00 uur. Kinderen die mee willen doen betalen 0,50 per morgen of middag en weekkaarten kosten ƒ3,50. Inlichtingen: - Nieuw-Gïnriekenstraat 18, telefoon 01600- 38150. ipings en sant zijn in trek. Dat is, nn recreatieve mogelijkf delijk. Tijdens dit f tientallen camping- e ders die voor hun O' programma hebben. Teven? kunnen zij u - informeren wat er elders te doen is. Een gast in Noord-Brabant verveelt zich nietl Ook dit jaar zijn er weer gedurende de hele zomer demonstraties parachute springen bij te wonen, op de Rucphense heide. Dit jaar zullen die alleen op 2 dagen worden gehouden, vanaf 14.00 De parachutisten stijgen op van het vlieg veld Seppe. Overigens is de Rucphense hei ook zonder dit spectaculaire gebeu ren een heel aantr vijfenzeventig kilometer lang. Voorbeel den van te bieden attracties: molen be kijken en beklimmen, oudbrabantse boer derij bezichtigen, glaasje brandewijn met suiker, bezoeken aan een kasteel, een naaldkunstenares, een boomstronkenver zamelaar, een modern kunstenaar en als lunch een bijzonder streekgerecht of een Brabantse koffietafel. Allemaal in de prijs jrepen, evenals de begeleiding door WV-hostesse. Inlichtingen: VVV- Den Bosch, Markt 17, telefoon 04100- 30428. B Heuvelstraat 36 De Streek-VVV Hart van Brabant, Spoorlaan 440, Tilburg, telefoon 04250 - 36131, 36132 of 36133, organiseert voor groepen een aantal kostelijke toers. waarbij bijzonder flexibel te werk wordt gegaan. De toers kunnen worden aan gepast aan wensen en beschikbare tijd en eventueel gedeeltelijk worden gecom bineerd. Ook kan voor een charmante gastvrouwe gezorgd worden: extra kos ten: ƒ50,voor een hele en ƒ35, voor een halve dag. Men hoeft alleen maar zelf voor het vervoer te zorgen. Karting is inmiddels een geliefde sport geworden. U kunt daarvoor terecht in Dongen en in Elsendorp (bij Gemert). Streek-VW Hart van Brabant: Spoorlaan 440, Tilburg, telefoon 04250 - 36131, 36132 en 36133. Streek-WV De Meierij van Den Bosch: Markt 77, 's-Hertogenbosch, telefoon 04100-23071. Streek-WV Peelland: Parkweg 15, Helmond, telefoon 04920 - 36342. Streek-WV Baronie van Breda: Willemstraat 17, Breda, telefoon 01600 - 32150 en 35993. Streek-VW West-Brabant: Grote Markt, Bergen op Zoom, telefoon 016’0 - 35660. Streek-VW Kempenland: Stationsplein, Eindhoven, telefoon 040 - 24300 en 25004. Streek-WV Noordoost-Brabant: Lievekamplaan 14, Oss, telefoon 04120-24695. VW-Oisterwijk: Lind 57, Oisterwijk, telefoon 04242 - 2345. VW-Roosendaal: Nieuwe Markt 3, Roosendaal, telefoon 01650-34611. Het Nederlands Hippisch Centrum in Deurne heeft twee voor paardenliefheb bers belangrijke evenementen op het programma staan. Op 30 en 31 juli wor den de Nationale Ponydagen van de Nederlandse Ponyclub geu< 19 tot en met 22 augustus de spannende wedstrijden pese kampioenschap voor ters gaan zien. Daaraan zullen tien lan denteams meedoen. Dus extra voordeel voor U. Velen profiteerden reeds van onze koopjes. Ook voor U hebben wij zeker iets. 14 krt. gouden hanger, volgezet met granaat van 125,voor 69,50 14 krt. gouden hanger met granaat van 88,50 voor 44 14 krt. gouden broche met granaat, antieke zetting van 129,50 voor 77,50 Grote verscheidenheid in 14 krt. gouden hangertjes met verschillende steensoorten voor de helft van de winkelprijs, b.v. 14 krt. gouden hangertje met cultivé parel van 28,50 voor 14,50 enz. enz. 14 krt. gouden boogcollier van 127,50 voor 97,50 Echt cultivé p en grootte (U voor slechts 14 krt. gouder witgoud 9,50 Grote collectie gouden ringen, allemaal modern en degelijk van uitvoering met verschillende stenen, grotendeels voor de helft van de normale waarde. 14 krt. gouden ringen met echt cultivé parel reeds vanaf 16,50 Leuke 14 krt. gouden tienerring met loshangende gouden bal van 27,50 voor 16,50 Zilveren broches, gerodineerd. worden niet dof en kunnen voor witgoud gedragen worden. Chique modellen met parel en imitatie' brillant van 37,50 voor 22,50 14 krt. gouden oorhanger met ajour gouden bal waarin op sierlijke wijze een tijgeroog opgesloten van 59,50 14 krt. gouden dameshorloge met stevige gouden band, 17-steens uurwerk incabloc 197,50 14 krt. gouden dameshork leren bandje 17-steens inc- Doublé dameshorloge met doi band 59,50 Prachtig modern met datum - zeer voor 78,50 Doublé herenhorloge, klassiek model met crème wijzerplaat van 81,50 voor 59,50 14 krt. gouden dasspeld met echt cultivé parel slechts 11,50 enz. enz. Nog enige wit gouden dameshorloges, rondom bezet met brillantjes. Ware juweeltjes en voor deze gelegenheid honderden guldens goedkoper vanaf 445,—tot 1750,— Langstraattoer: Hierin is iets opgeno men, wat eigenlijk nog niemand kan gaan zien: het Lips Automuseum, dat nog niet eens officieel geopend is. Het museum is gevestigd in een aantal gerestaureerde boerderijen en er staan zo'n tweehon- derdvijftig oldtimers, waaronder heel zeldzame: de grootste collectie van Eruopa. Verder: een rondleiding door het fraaie kasteel-raadhuis van Duwen, eep bezoek aan 't Curiosahuys In d'Oude Korenmolen (een molen vol antiek), hét 1 Nederlands Museum van Schoenen, Leer en Lederwaren en een Brabantse koffie tafel. Niet in de prijs inbegrepen, maar wel door de WV te regelen is een korte of lange rondvaart door de Biesbosch. Per persoon betaalt men voor de Lang straattoer 12, Antiektoer: Dit is de enige serie, die men ook individueel kan gaan maken. Men komt bij de beste antiquairs van Brabant, die laten zien en vertellen wat antiek is en waarom het antiek is. Voor fijnproevers zowel als geïnteres seerde niet-ingewijden is deze toer ge schikt. De meewerkende antiquairs zitten in Breda, Tilburg, Helvoirt, Haaren, Den Bosch en St. Michielsgestel. Voor de Antiektoer bedragen de kosten ƒ12, per persoon Individueel (kinderen tot twaalf jaar ƒ9,en 10,per persoon voor groepen. Een uitgebreide Brabantse koffietafel in Oisterwijk is bij deze prij zen inbegrepen. Speciaal voor de kinderen: In de zomermaanden organiseren de gebroe ders Geerts van manege 't Hoefke in St. Anthonis rijtoeren per ponywagen. De tochten zijn bestemd voor kinderen vanaf vier jaar; zijn ze jonger dan mogen ze ook mee als een van de ouders er bij blijft. De tochten door de heel fraaie bossen van St. Anthonis duren drie uyr;. onderweg wordt af en toe voor spelletjes gestopt. Bij voldoende deelname wordt er iedere' middag een rijtoer gemaakt, die begint bij de manege om 14.00 uur. De kosten bedragen 1per kind per uur en vergezellende ouders betalen dit bedrag ook. Afspraken voor andere ver trektijden kunnen ook gemaakt worden en er worden ook dagtochten met pony- cretariaat van het Vakantiecomité kan bellen: 040 - 111892). Voordeel van een vroeg gekochte kaart is, dat men er zeker terecht kan, want een enkele keer wil het nog wel eens voorkomen dat „Wonderland" overbezet is: het vorig jaar waren er in totaal maar liefst vijftig duizend bezoekers. De toegangsprijs is ƒ1,75, ook voor vergezellende volwas senen. Consumptiekaarten kosten 1,25 en daarvoor krijgen de kmderen een ijsje, een krentebol, limonade, een wafel, taai taai en een rol versnaperingen. Voor een groep die naar „Wonderland" wil is het wegens de drukte dringend noodzakelijk tevoren even te overleggen met het kan toor (telefoon 040-114953). Per vijfen twintig kinderen heeft één leider gratis toegang. Speciaal voor de jeugd: Het Eind- hovense „Wonderland" is van 5 tot en met 30 juli dit jaar geopend, in de Philips Jubileumhal in Eindhoven, dagelijks van 9.00 tot 18.00 uur (behalve in het week end). „Wonderland" biedt voor kinderen droom-mogelijkheden: er zijn hometrai ners, cassetterecorders, botsauto’s, een echt vliegtuig waar ze in mogen klimmen, een filmzaal, een mini-supermarkt, een ^gelijkheid om zelf sieraden te maken nder andere van suède) en om panne- eken te bakken, een kans om eens echt aan een klok te mogen prutsen (en er zelfs een te winnen) en nog veel meer. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa en ook op het kantoor van het Eindho- vense Vakantiecomité, Stratumsedijk 67, telefoon 040- 114953 (voor eventuele inlichtingen, waarvoor men ook het se- Meubeltoer: Een boeiende toer, die voor namelijk op het beroemde Oirschotse meubel geconcentreerd is. De toer be gint met een bezoek aan een meubel maker in Boxtel, voert door een indruk wekkende toonzaal in Oirschot en laat 'iets zien van de moderne fabricage van het eeuwenoude Brabantse meubel in Oisterwijk. Verder zijn erin opgenomen: een wandeling door het eeuwenoude kas teel Stapelen en een beozek aan het daarin gevestigde privé-museum en de mogelijkheid Oirschot en omstreken te 'bekijken vanaf de toren van Oirschot’. Voor de Meubeltoer betaalt men per persoon ƒ9,de koffietafel ook hierbij inbegrepen. Grote vermaardheid geniet het Safari park van recreatiecentrum De Beekse Bergen, langs de weg van Tilburg naar Hilvarenbeek. Men kan zich daar per auto veilig begeven tussen de meer dan vijftig leeuwen en - uniek voor heel Europa - jachtluipaarden en zo’n hon derd bavianen. Een brede autoweg slin gert kris-kras door dit mooie, veertig hectaren grote natuurgebied, waar de dieren zich kennelijk heel goed thuis- voelen. Het Safaripark met apenjungle is het hele jaar open van 's morgens 10.00 uur tot één uur vóór zonsonder gang. Entree: per auto ƒ10,ongeacht het aantal inzittenden. Groepen die met autobussen komen betalen 2,per persoon (kinderen de helft) en bezoekers die gebruik willen maken v park aanwezige ren ƒ1,50). Het plaatsje Vleut, in het bosrijke ge bied tusseh Best en St. Oedenrode, is klein en de daar aanwezige dierentuin is dat ook. Er zijn flamingo’s, struis- en andere vogels, aapjes, lama's en nog veel meer. Voor 1(kinderen de helft) kan men de manegerie gaan bekijken. Deze aardige mini-dierentuin. ligt tegen over een klompenmakerij, die van de gebroeders Van Laarhoven. Het adres: Broekdijk. Voor wie naar Den Bosch wil: de VVV organiseert speciaal voor groepen vanuit Den Bosch een GGG-toer (Gemoedelijk- Genoeglijk-Gezellig), die van mei tot en met oktober na overleg op iedere ge wenste dag gemaakt kan worden, be halve op zondag. De toer geldt voor gezelschappen, die met eigen bus naar Den Bosch komen, maar ook kan de WV voor een bus zorgen. In dat geval wordt de prijs van ƒ17,50 per persoon uiteraard wel hoger. Elke GGG-toer, waarvan de samenstelling en op te nemen attracties wordt aangepast aan de wensen van het gezelschap, is ongeveer Dierenparken Midden in de bossen, aan de grote weg Tilburg-Breda, ligt het Tilburgs Die renpark, waar men de zeldzaamste die ren kan bewonderen in een zo natuurlijk mogelijke omgeving. En dat betekent: vijvers, diepe basins, hoge rotsen en noem maar op. Behalve hier kunnen de kinderen zich vermaken in een qrote speeltuin en kunnen ze met de Zoo- expres op mini-Safari gaan. Het restau rant is ruim. De toegang tot het park kost voor volwassenen ƒ3,en voor kinderen ƒ1,50. Gezelschappen krijgen korting: bejaarden bijvoorbeeld betalen ƒ2,per persoon als ze met een groep komen. Het adres van het Tilburgs Die renpark: Bredaseweg 429, telefoon 04250- 74929. Tijdens de kermisdagen taurant ’Bonne Auberge’ laan het ensemble ‘The Wooltown Reformation’ op. Het brengt allerlei soorten van amusementsmuziek, en zal daardoor uiteraard veel belangstellen den en oude vrienden trekken op de avonden, die duren van 9 uur tot half twee. Degenen, die een instrument mee brengen, en uiteraard er een beet vooruit kunnen mogen naar omstt heden met het ensemble impr een specialiteit waardoor de V populair is. Speciaal voor de jeugd: I nen zich tussen 5 en 23 ji congrescentrum Het Turfschip in Breda, waar dan de speel instuif weer is open gesteld. Hoezeer deze instuif in een behoefte voorziet, blijkt wel uit het feit, dat er vorig jaar zo'n vijftienhonderd kin deren per dag naartoe kwamen. De jeugd van vijf tot 14 jaar mag er zich dagelijks (behalve zaterdag en zondag) bezighou den met allerlei werkjes, waartoe ze thuis of elders de kans niet krijgen. Er is een heuse automobiel om te demon teren, er is oud materiaal voor het bou wen van een echt dorp, er zijn schrijf- en naaimachines, er bestaat gelegenheid tot boetsèren en emailleren en nog veel meer. Dat alles onder leiding van hon derd mensen. De toegangsprijs bedraagt ƒ1,25 en volwassenen betalen ƒ0,50. Eventuele inlichtingen geeft het Bredase Jeugd- en Jongerencentrum, Nieuw-Gin- nekenstraat 18, telefoon 01600-38150. In Eindhoven kan men een gezellig dagje doorbrengen in het Vogel- en Apen park Animal! aan de Roostenlaan. Die is te vinden door, komende van de rond weg om Eindhoven, de weg in de richting Valkenswaard (dan ligt Animali aan de linkerkant) of richting Weert (rechter kant) te nemen. Want het vogelpark ligt precies tussen deze wegen, vanuit Eind hoven nog vóór de E3. Er stoppen ook stadsbussen. In het fraai aangelegde park zijn veel zeldzame vogels te bekij ken en apen. Er is een speeltuin, waar kinderen ook kunnen ponyrijden en een restaurant. Men kan er ook vogels kopen. Tussen 1 april en 1 oktober is Animali geopend tot zonsondergang. Entree voor volwassenen 1,75, voor kinderen 1 Wie van de rustige, gemoedelijke Bra bantse sfeer houdt, moet eens een dorps- cafeetje binnenlopen, wat verhalen bij de stamgasten uitlokken en een uitsmijter of Brabantse koffietafel bestellen. Het kan dan best zijn dat de waardin het brood nog op „de buik" snijdt. Maar dat is dan wel een uitzondering. Overigens is het wel de moeite waard eens bij de VW te informeren waar men zoal voor een Brabantse koffietafel terecht kan, i dan niet geserveerd door Brabants meiskes met een poffer op. Overigs zijn die meiskes niet de enige reden zo'n maaltijd nooit te vergeten, want een Brabantse koffietafel is indrukwekkend. Als die helemaal echt is, komt er r>r> tafel: een brandewijntje met suiker, buc- resoep, roggebrood, bc en krentemlk, mikkemanne, pep verse boter, vette kaas, eieren, genv ham, rauwe ham, boeremetworst, stroop, honing, jam, veel bakjes kandijklontjes en melk, die liefst zo van de koe moet komen. Ook behoort in Brabant een Vlaamse koffietafel tot de mogelijkheden, maar daarvoor moet men dan wel in Baarle- Nassau/Hertog wezen. Bouwt u zweefvliegtuigen? Met een motor erin? Rijdt dan naar de Regte Heide bij Goirle. Ruimte en plaats te over om uw sport te beoefenen. Een praktische tip: verjaart u, hebt u een jubilaris of kortom iets te vieren, komt er dan een geschenk aan‘te pas: geef een VVV-ges Mocht u naar Noord-Brabant komen en nog niet weten waar u uw caravan of tent gaat plaatsen, vraag dan inlichtingen bij de VVV-kantoren. Zij verstrekken u graag die inlichtingen welke uw verblijf recreatief veraangenamen. Uiteindelijk komt u naar ons om u voor een heel jaar weer „op te laden"! Voor de paardensportliefhebbers zijn er grote mogelijkheden. Dagtochten door bos, duin, langs en door water kunnen elke dag gemaakt worden. Overal zijn maneges, met mensen die u gaarne als gast zullen ontvangen. Inlichtingen: zie Diversen Hart van Brabant bevat een zo com pleet mogelijke lijst van evenementen, tentoonstellingen en musea in Noord- Brabant. Alles wat recreatief van waarde geacht wordt, is voor Hart van Brabant interessant. Wilt u op de hoogte blijven, abonneer u nu door ƒ7,50 over te maken op gironummer 1129120 ten name van Hart van Brabant. Het Rijke Roomsche Leven heeft veel „stippen” op de landkaart van Noord- Brabant achtergelaten. Dat is allerminst spottend bedoeld. Veel ervan is bewaard gebleven en nog te bekijken. Alleen al een van de meer dan, honderd kapellen langs de weg en in het veld is de moeite van het stoppen waard. En dan de veel kruisen. Vrijwel uniek is het hagelkruis met een afbeelding-van Christus op de Hoogakkers in Aarle-Rixtel, het enige Stenen exemplaar in Nederland. Volgens ■‘*l een oud bijgeloof (heidens insluipsel in het katholiek geloof!) zouden op weg- kruisingen de mensen door boze geesten worden belaagd: het kruis werd er ge plaatst om de plek te markeren waar men die boze geesten kon verjagen door pod of een heilige aan te roepen. Later trok ken er processies heen, om tevens Gods zegen af te smeken over de oogst. En omdat een hagelbui voor een boer zo ongeveer het ergste is wat hem kan overkómen, wordt er sindsdien van een hagelkruis gesproken. Helmond bezit een eeuwenoud kapel tje, dat ter ere van OL Vrouwe Onder Doornen is opgericht in een eeuwenoude schaapskooi in Binderen, aan de noord zijde van de stad. Het is dagelijks open van 8.00 tot 20.00 uur. Een ander willekeurig voorbeeld is het eikenhouten kruisbeeld aan de weg van Erp naar Lith, dat uit 1800 dateert. Het zijn allerminst toeristische attracties, maar voor wie er in geïni en toevallig toch in de bui wel zaken die wat extra e dienen. Vogelpark Eurobirds ligt in het natuur park bij het Oisterwijkse Natuurtheater. Daar is een grote verzameling uitheemse vogels te zien, er zijn apenkooien, een vijver, een speeltuin en een kinderboer derij. 'Plus een theehuis en een restau rant. Een bijzonder dienstige voorziening vormen hier aanwezige rolstoelen: heel geschikt voor bejaarden die slecht ter been zijn of anderen voor wie een lan gere wandeling wat bezwaarlijk is. Het park (Gemullehoekenweg, telefoon 04242- 3449) is open van 10.00 tot 20.00 uur. Volwassenen betalen 2,entree, kin deren 1,25 en groepen krijgen reductie. Er zijn ook weekkaarten verkrijgbaar. Het vermaarde jeugdcircus „II Grigio" in Haaren geeft prachtige voorstellingen, die vooral (maar niet uitsluitend) voor de jeugd een geweldige attractie vormen. Dit jaar brengen de artiesten hun num mers dagelijks om 15.00 uur tussen 10 en 25 juli. Bovendien zijn er voorstel lingen van 20 tot en met 23 juli om 11.00 uur 's morgens en op 25 juli om 20.00 uur; 31 juli en 1 augustus om 15.00 uur. Er wordt opgetreden in de Haarense sporthal. Plaatsbespreken is mogelijk via de telefoonnummers 04117-2'15 en 724. Het programma duurt zo'n drie uur. een herten- igang is inbegrepen bij de an het recreatieoord, dat i nog veel meer attracties aft. Tilburg: Nightclub Blue Note. Veemarktstraat 36-38, telefoon 04250 - 25287. Breda: Nightclub Terminus. Torenstraat 2, telefoon 01600 - 36981 Dagelijks open van 22.00 tot 04.00 uur. Breda: Fiësta Dancing. Vissersstraat 18-20, telefoon 01600-49324. Dagelijks open van 22.00 tot 04.00 uur. Breda: Stadsherberg. Vismarktstraat 10, telefoon 01600 - 46502. Dagelijks open van 22.00 tot 04.00 uur. Breda: Suzo Disco. Sophiastraat 16, telefoon 01600-49695. Dagelijks open van 22.00 tot 04.00 uur. Den Bosch: Nachtclub Carlton. Karrestraat 1telefoon 04100 - 31146. Dagelijks open tot 04.00 uur. Eindhoven: Nachtclub Esquire. Kerkstraat 32, telefoon 040 - 63221 Dagelijks open tot 0300 uur. Eindhoven: Nachtclub Palermo. Vrijstraat 16, telefoon 040 - 24865. Dagelijks open tot 04.00 uur. Eindhoven: Nachtclub Femina. Vrijstraat 23, telefoon 040 - 61649. Dagelijks open tot 04.00 uur. De gilden en hun feesten nemen in het bonte Brabantse volksleven hun eigen plaats in: ze komen in tal van plaatsen nog voor. Ook al dragen ze tegenwoor dig het karakter van besloten gezèllig- heidsverenlgingen, de gilden komen voort uit de echte gilden zoals ze in de middel eeuwen bestonden. Er zijh er, die zich ook nu nog kleurrijk presenteren met uniformen, trompetters en de vendel- zwaaiers. Wie eens een gildefeest wil meemaken, kan zich voorbereiden op een belevenis. Raadpleegt u de evenemen tenkalender in het hart van dit blad maar eens, of ga te rade bij een van de VVV’s. De campings en bungalowparken in Noord-Brabant zijn ‘in deze maanden zeer met zo'n patroon van ‘kheden, uiteraard dui- hoogseizoen zijn er - en bungalowparkhou- gasten een aangepast n. Tevens kunnen wat er elders te doer

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1971 | | pagina 9